9,5 CDA: frisheid Paars I ver te zoeken m Maak van die derde brug een alternatief voor de auto \±jr Jaap Valkhoff Heerenveen-Feyenoord Hoezo verwennen? Teletubbies FDP: ook nu weer balanceren op rand van de afgrond Rotterdams Dagblad Rotterdams Dagblad Donderdag 17 september 1998 Onder eindredactie van Annemlek van Oosten, tel.: 010-4004358 Met belangstelling heb ik het interview gele/en met kunstenaar Cor Kraal in het Rotterdams Dagblad van 11 september, naar aanleiding van het monument ter nagedachtenis van mijn vader Jaap Valkhoff. Hans Ma as schrij ft in r ij n i ntro het vol gen dezo had Ja pi e op 7ijn twintigste al de magere kop van de licht be schonken vijftiger die in het donker tegen de tram is gelopen. Hooguit trokken de neuten en de shag en mischien ook de nooit bijgelegde ruzie met broer Ar ie er wat groeven bij... De royalties voor 'Hand m hand, kameraden' et cetera dreven hem nooit richting aan delen ofopties. Wel kocht hij een paar van de bars waar hij regelmatig optrad, maar 99 procent van het geld dat hij vervolgens verdiende dronk hij op of gaf hij weg in de7_elfde bars.' Als vertegenwoordiger van de familie kan ik het niet laten om ernstig bezwaar te maken tegen dit onder deel van het verder correcte artikel. Ik 7.ou het verve lend vinden als mijn vader naar aanleiding van het ar tikel van Hans Maas afgeschilderd zou worden als een tragisch figuur, wat hij in werkelijkheid geheel niet was. Zoals de meeste begaafde artiesten was hij geen goed zakenman, dat klopt. Ook dronk hij op z'n tijd een paar borrels, dat klopt ook. Maar van het wegge ven van geld of opmaken van geld aan drank is nooit sprake geweest. Zoals zo vaak met overleden artiesten doen er ook over Jaap Valkhoff allerlei legendarische verhalen de ronde en stukjes als die van Hans Maas dragen daar toe bij. maar de waarheid is dat alles wat pa verdiende opging aan zijn gezin van vrouw en vyf zoons Het is misschien minder smeuïg dan een ac cordeonist die 's nachts door de goot naar huis kruipt met een stuk in z'n kraag, maar wel de waarheid. En wat betreft het markante gezicht van mijn vader {ooit beschreven als een kruising tussen Stan Laurel en Buster Kcaton); de beschrijving van Hans Maas vind ik persoonlijk niet de manier om een getalenteerd en overleden stadsgenoot te eren. Inderdaad had pa een getekend en gegroefd gezicht, maar u kunt van mij aannemenals zij n zoon diehem4Qjaarheeft gekend dat die groeven niet van de 'neuten' of de shag zij n, of van de ruzie met zijn broer, maar enkel en alleen zijn ontstaan door een leven van 60 jaar bikkelhard wer ken (vaak tot diep in de nacht) om de gezins-machine van moeder Bep te laten draaien. Ik ben me bewust dat door mijn brief mijn vader niet meereen legende zal zijn als van een aan de drank ver slaafde, smartlap zingende accordeonist uit Croos- wijk. Wat slechts overblijft is een schat aan talrijke briljante composities en de herinnering aan een feno- menaleaccordeonist, die bovendien een schal van een vader was. Ben Valkhoff, Schiedam Groot gel ijk Feyenoord, om u it de middencirkel weg te lopen tijdens het spelen van het Friese volkslied. Die Friezen doen maar zo gek als ze zelf willen, maar ze moetende Hollanders er niet bij betrekken. HL Enzlin, Rotterdam In het Rotterdams Dagblad van zaterdag stond dat huurders van de woningbouwcorporaties die bereid zijn om hun (grote) huis in te ruilen voor een kleiner huis voortaan een VIP-behandeling krijgen. Nu heb ben de Rotterdamse woningbouwverenigingen al me nig trucje verzonnen om kleine gezinnen in een groot huis naar een bescheidener huis te lokken. Tot dus verre bleken alle pogingen om doorstroming te bevor deren echter weinig succesvol. Wat denken de woningbouwcorporaties nou, zo vraag ik mij af. De ervaring leert immers dat de huurprijzen inmiddels zo hoog zijn, dat er weinig of geen voordeel voor de huurder is te behalen bij vertrek naar een klei nere woning. Logisch dat huurders gewoon blijven zit ten waar zij zitten, al was hetalleen maar om de kosten van een verhuizing te besparen. Wat de woningbouwcorporaties betreft kan alles, zo lang het deze bedrijven maar geen geld kost. En als er al wordt overgegaan tot enigerlei vergoeding, dan gel den denavolgenderichtlijnen.recentelijkvastgesteld door de Gemeente Rotterdam. Bij sloop van een wo- ■ig wordt 5.500 verhuiskosten gegeven. De vergoe- voor herinriehtingskosten wanneer een woning i.ct ontruimd hoeft te worden, varieert van 1.225 tot 3.675. En als de woning wel ontruimd moet worden, is de vergoeding van J 1.825 tot 5.500. En spelen deze zaken samen (ontruiming en tijdelijke huisvesting) dan wordt minimaal 2.450 tot maximaal 6.125 ver strekt. De praktijk heeft echter geleerd, dat deze ver goedingen in geen enkel opzicht overeenkomen met de werkelijke kosten die huurders maken of moeten maken. -Het lijkt mij voor de hand te liggen dat er in bovenge noemde gevallen zaken helemaal geen sprake moet zijn van kosten voor de huurder. Zolang dat wel het ge val is, zal de huurder zich wel tweemaal bedenken al vorens hjj/zij een grotere woning inruilt vooreen klei nere. Andere truc misschien? A. F, van Leeuwen, Rotterdam De 'Teletubbies' werden in Nederland geïntroduceerd door de educatieve omroep Teleac/NÖT. De stichting lezeiradviseerde het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen tot het verstrekken van een subsidie. Er komen echter tal van spulletjes aan, die voor veel geld aan de man gebracht gaan worden. Fa brikanten staan te springen voor een hap uit de 'tub- bie'-koek zo meldde deze krant onlangs. Deze zakelijke belangstelling laat mijns inziens dui delijk zien dat er sprake is van een product met veel meer dan alleen dat pedagogisch verantwoorde ge zicht dat subsidie zou kunnen rechtvaardigen. Lang zaam begin ik dan ook te begrijpen waarom de vier Te letubbies aldoor zo vrolijk giechelen: ze zien de ko mende sinterklaas- en kerstperiode zonnig tegemoet! Hoe is het in vredesnaam mogelijk dat van overheids wege een geldelijke ondersteuning wordt gegeven voor iets dat in het land van herkomst duidelijk heeft bewezen een commereieelproduct te zijn? Zou het mi nisterie van OCW bij de Victory Boogie Woogie van Mondriaan blijkbaar ook heel andere gedachten heb ben gehad dan enkel kunstzinnige? Dankzij de me- diahype weten we nu dat het departement heeft ge vochten voor het copyright op het schilderij, om zo al lerlei spulletjes met de afbeelding van dit doek uit te kunnen gaan geven.Terwijlde kritieknog nauwelijks is verstomd, denkt men in Den Haag al in termen van 'servetten, tafellakens en posters'. Jeroen van Gent, Barendrecht TekenlngTheo Gootjes Door Jaco van Lambalgen r~ Het eerste paarse kabinet had bij 2ijn aantreden nog de 'frisheid van wilde limoenen' maar dat is er bij Kok II wel af. Het is een ge woon kabinet, waarvan boven dien nu ai duidelijk is dat de par tijen onderling op hoofdpunten fors van mening verschillen, con stateert CDA-fractievoorzitter Jaap de Hoop Scheffer, leider van de grootste oppositiepartij- Hij wii zich niet wagen aan een voorspelling hoe lang het kabinet het uit zal houden, maar wijst er wel op dat D66, PvdA en WD het al direct na de presentatie van de nieuwe begroting voor 1999 on eens bleken over de vraag wat de regering met eventuele meeval lers moet doen. D66 en PvdA ver klaarden op een vraag van de Hoop Scheffer in een televisiede- batje dat de regering zich aan het regeerakkoord moet houden en het geld moet gebruiken voor on derwijs en zorg. WD-voorman Dijkstal toonde zich echter tevTe- den over het voorstel van de rege ring de meevallers op te sparen om (latere) tegenvallers te beta len. Ook het CDA is daar overi gens voor. „Ik was blij dat ik de vraag stel de," zegt De Hoop Scheffer, „De verschillen tussen de partijen kwamen meteen duidelijk voor het voetlicht." Hij voegt er aan toe dat de partijen het ook over een onderwerp als Schiphol nog lang niet eens zijn. „Dat biedt een op positiepartij als het CDA natuur lijk gelegenheid kanttekeningen te plaatsen." Duidelijke lijn Toch zal oppositie voeren tegen het tweede paarse kabinet weder om niet eenvoudig zijn, verwacht De Hoop Scheffer. „Het CDA heeft een duidelijke lijn gekozen. Wij gaan ons niet overschreeuwen omdat wij oppositie zijn. Als wij het eens zijn met het kabinet zul len we dat ook zeggen. Maar het komt op de daden van de regering aan." Voorlopig valt de daadkracht van het kabinet tegen. De begroting Wtm M- De Hoop Scheffer. „Het CDA heeft een duidelijke lijn gekozen. Wij gaan ons niet overschreeuwen omdat wij oppositie zijn. Als wij het eens zijn met het kabinet zullen we dat ook zeggen. Maar het komt op de daden van de regering aan." Foto Rob Kaeris/GPD voor volgend jaar is „flauw en flets", vindt de CDA-lcider. „Zij geeft geen antwoord op de concre te vragen van burgers wat er vol gend jaar daadwerkelijk gaat ge beuren, wat er verandert aan de wachtlijsten en of de politie snel ler op komt draven." „Per week komen er 150 asielzoe kers bij. Uit alles blijkt dat het het Centraal Orgaan voor Opvang van Asielzoekers over de schoenen loopt. Er wordt nu alweer voor zichtig gedacht aan tentenkam pen - let wel, we hebben het over september! We moeten maatrege len nemen, en niet, zoals de rege ring voorstelt, nu nog eens een studie beginnen over de viaag waarom Nederland zoveel asiel zoekers trekt. Kok zit ruim vier jaar in het Catshuis. Deze zaak is onder zijn verantwoordelijkheid gegroeid." Voorzetteii Ook op andere punten moet het kabinet concrete stappen zetten. Het CDA heeft gisteren en van daag tjdens de algemene be schouwingen een hele serie voor zetten gegeven. Zo willen de christen-democraten dat de rege ring een Actieplan Transportpre ventie opzet, om onnodig vracht vervoer te voorkomen. Daarnaast moet de regering haast maken met de besluitvorming rond Schiphol. „Dat dient zorgvuldig te gebeuren en niet middels paarse lapmidde len. Iedereen is gebaat bij duide lijkheid," stelt de fractievoorzit ter. Ook wil het CDA af van de steeds opnieuw oplaaiende discussie over de vraag wie opdraait voor de kosten van de inzet van politie bij grote evenementen. De partij stelt voor dat de organisatoren van de manifestaties en Binnenlandse Zaken bij elkaar gaan zitten en vooraf becijferen hoeveel politie cr nodig zal zijn. Als er later toch extra agenten nodig blijken te zijn, gaat de rekening naar de or ganisatoren. In tegenstelling tot vorig jaar zal het CDA vandaag geen tegenbe- groting indienen. Bewust niet. stelt De Hoop Scheffer. „Wij zijn het niet eens met de uitgangspun ten van deze regering. Wij voelen ons niet geroepen om de gaten in de paarse sokken te stoppen. Laat Zalm dat zelf maar doen." Door Gerard Peet Met de opening van de tentoonstelling 'Li ving Bridges' in het NAi is ook een discus sie geopend over een derde stadsbrug in Rotterdam. Er worden zeven ontwerpen van en gedachten rond een nieuwe brug ge presenteerd, die in ieder geval bij my de overtuiging hebben opgeroepen dat zo'n derde stadsbrug helemaal zo'n gek idee nog niet is. Dat neemt echter niet weg dat de derde brug die Rotterdam nodig heeft, nog niet is ontworpen. Wat het meest opvalt bij bijna alle ontwer pen is het volstrekte automatisme waarmee er vanuit wordt gegaan dat een brug ook voor auto's hoort te zijn. Dat automatisme zie je ook al terug bij de eerste reacties op het idee voor zo'n derde stadsbrug: de meeste bezwaren gelden de effecten (aan vullende infrastructuur, lawaai, et cetera) die samenhangen met het gebruik van die brug door auto's. Slechts één van de zeven ontwerpen (van DS Landschapsarchitecten) doet dat na drukkelijk niet en komt tot het voorstel het bij een veerverbinding te laten. Het ont werp stelt dat een oeververbinding voor bo venlokaal verkeer voor de verdere ontwik keling van de stad niet noodzakelijk is. Een een verbinding voor verkeer op korte af standen is echter wel gewenst is. DS Landschapsarchitecten geeft gelijk. Een oeververbinding tussen de Esch en Feijenoord creëert korte afstanden. Korte afstanden tussen Erasmus Universiteit Rotterdam en het Brainpark enerzijds en de woonwijken van zuid anderzijds. Het brengt het NS-station Rotterdam-zuid bin nen het bereik van de bewoners van het DWL-terrein. Maar het is de vraag of een veerverbinding wel de beste manier is om de grote voorde len van die nieuwe korte afstanden in de praktijk tot gelding te brengen. Het is de vraag of daarvoor een brug geen betere op tie is. Het brengt mij ertoe om toch een der de stadsbrug te overwegen, maar dan wel een stadsbrug die alleen voor voetgangers, fietsers en tram bedoeld is Zo'n brug rre- eert niet alleen die nieuwe korte afstanden, maar vormt ook een serieus alternatief voor (of misschien wel eindelijk een werkelijke concurrent van) het gebruik van dc auto. Want wie zal er als er een rechtstreekse fiets- en tramverbinding ligt nog de auto nemen om via een lange route over de Wil lemsbrug of de Van Brienenoordbrug van zuid naar noord te gaan? Of andersom? De zeven ontwerpen maken overigens niet alleen de discussie over een deide stads brug mogelijk. Twee van die ontwerpen le verde nog een extra suggestie op, die ook zelfstandig nadere studie en overweging verdient: de suggestie om rond het Varken- oordse Viaduct een vervoersknooppunt te maken. Op die plaats komen belangrijke verkeers stromen bij elkaar: de trein (station Rotter dam-Zuid), tramlijn 20. de toekomstige tram naar IJsselmonde, de zuidelijke aan landingvan de derde stadsbrug (met tram), mogelijkheden voor overstappen op water taxi's en draagvleugelboten, en natuurlijk de autowegen {de ontsluiting naar de A16, de Laan op Zuid, de Putselaan). Parkeerdek Het Bureau Quadrat dat dit idee het verste heeft uitgewerkt, voegt daar ook de sugges tie aan toe van een groot parkeerdek op de ze plaats. Een dek dat de voordelen van een goede 'park en ride'- voorziening heeft en de mogelijkheid biedt om de parkeerpro blemen rond manifestaties in de Kuip te helpen oplossen. Kortom, een idee dat ze ker verder uitgwerkt zou moeten worden. Mijn enthousaisme voor een derde stads brug betekent niét dat er nu ook meteen geld voor een dergelijke project moet wor den vrijgemaakt. Vorige week al wees dage lijks bestuurder Dominic Schrijer van de deelgemeente Charlois in het Rotterdams Dagblad op alle problemen in Rotterdam die om een oplossing schreeuwen. En hij heeft gelijk. Wie mij nu zou vragen of ik zou willen investeren ineen derde stadsbrug of bijvoorbeeld in de aanleg van een tunnel onder een deel van de Parklane, zou te ho ren krijgen dat ik onmiddellijk voor het laatste zou kiezen. Het feit dat een derde stadsbrug op dit mo ment (ook bij mij) geen prioriteit heeft, be tekent niet dat het zinloos zou zijn goed over de aanleg van zo'n verbinding over na te denken. Want ook die derde stadsbrug zou kunnen bijdragen aan het oplossen van een paar problemen die nu al om een opios- smg schreeuwen, zeker als die derde brug kan owTden ontwikkeld als serieuze con current - in een deel van Rotterdam - van het gebruik van de auto. (Gerard Peet is PudA-gemeenteraadslid m Rotterdam) Door Peter van Nuij sen burg Het is een bizar fenomeen; de 'eeuwige regeringspar tij' moet bij elke verkiezing weer bang zijn dat ze over de kiesdrempel van vijf procent struikelt. Elke zondagavond waarop een verkiezingsuitslag bekend wordt, worden leiders en aanhang van de FDP tot soms diep in de nacht heen en weer geslingerd tus sen hoop en vrees, waarbij de laatste jaren vooral werd gevreesd en dc hoop vaak vergeefs bleef. Op 27 september, de dag van de Bondsdagverkiezingen, zal dat vermoedelijk niet veel anders zijn. De liberalen, die met uitzondering van twee periodes. 1957-'61 er '66-'69,aan elke regering van de nu 49 jaar oude repu bliek hebben deel genomen, balanceren volgens de opiniepeilingen opnieuw op de rand van de afgrond. De situatie lijkt nu zelfs dramatischer dan ooit. De FDP is nog maar in vier van de zestien deelstaten in het parlement vertegenwoordigd. In het oosten, de voormalige DDR, speelt ze helemaal geen rol meer; in Beieren verschrompelde ze bij de laatste verkie zingen tot een splinterpartij en op plaatselijk niveau zijn de liberalen vaak tot een curiositeit afgezakt. De partijtop klampt zich vast aan de strohalm dat het bij de Bondsdagverkiezingen nog altijd is gelukt, maar, zoals de maagd weet, 'een keer komt de eerste keer'. Aan het programma zal het ook dit keer niet liggen. De liberalen hebben volgens binnen-en buitenland se deskundigen de beste recepten voor de afslanking van de aan vetzucht en verkalking lijdende verzor gingsstaat. De FDP heeft een greep gedaan in de paarse medicijnkast. Ze wil de rol van de overheid te rugdringen en de markt waai mogelijk de kans ge ven om haar sanerende werk te doen. Dat is, zoals Nederlanders uit eigen ervaring weten, nergens een vreugde brengende boodschap. Wie uitlegt dat Sin terklaas niet bestaat, wordt niet gauw populair. Maar de betekenis van programma's is te verwaarlo zen. Het gaat ook in deze campagne in de eerste plaats om personen en imago. En daar wringt bij de FDP de schoen. De liberalen hebben geen grote per soonlijkheden die de boodschap kunnen verkopen. De voormalige minister van Buitenlandse Zaken Genscheren zijn ex-collega van Economische Zaken, graaf Lammsdorf, gaan met pensioen. Hun opvol gers missen hun kaliber. Minister van Buitenlandse Zaken Kinkel mag de routineklussen opknappen, waar bondskanselier Kohl geen zin in heeft. Partijge noot Rexrodt, minister van Economische Zaken, geldt als een zwakke broeder. Voorzitter Wolgang Gerhardt is bekwaam maar kleurloos. Veel liberalen hebben hun hoop gevestigd op de dynamische secre taris Guido Westerwelle (36), maar vergeten dat hij bij veel kiezers overkomt als een schreeuwerige yup. Het probleem van de secretaris is ook het probleem van de partij. De FDP wordt gezien als een rijkeluis- club, waar tennis en golf vóór de politiek komen. Dat klopt niet helemaal, de FDP telt ook middenstanders en kleine ondernemers onder haar leden, maar het heeft natuurlijk niet geholpen dat een warhoofd zijn partij een paar jaar geleden heeft uitgeroepen tot de 'partij van de beter verdienenden'. Zoals het ook niet helpt dat fractievoorzitter SoJms begrip opbrengt voor tandartsen die te hoge rekeningen hebben uit geschreven. Het klinkt daarom nogal ambitieus dat de liberalen de derde partij in de Bondsdag willen worden. Om de grote concurrent voor die positie, de Groenen, te kunnen kloppen, moeten ze echter eerst in de Bonds dag zien te komen. Daarbij speculeren ze vooral op de onbekendheid van veel burgers met het kiesstel sel. De kiezer brengt op 27 september twee stemmen uit. De eerste is voor een kandidaat uit zijn/haar kies kring. De tweede is op de partij van zijn voorkeur. De tweede stem is de belangrijkste: zij bepaalt de machtsverhoudingen in de Bondsdag. Een kwart tot een derde van de kiezers denkt echter dat de eerste stem de belangrijkste is, want, zoals een mevrouw onlangs met een beroep op de logica verklaarde, 'an ders zou zc toch niet de eerste stem zijn'. Van dat misverstand hopen de liberalen te profiteren. Wie voortzetting van de huidige coalitie van CDU/ CSU en FDP wil, mag zijn eerste stem op een CDU/ CSU-kandidaat uitbrengen, zolang zijn tweede maar naar de FDP gaat. CDU en CSU zijn niet gelukkig met deze 'tweede stern-campagne', maar weten dat 7.e er niets tegen kunnen doen. Ze weten bovendien uuk dal ze afhankelijk zijn van de FDP. Redden de li beralen het niet, dan kunnen ze de voortzetting van de regering vergeten. D2t is vermoedelijk ook dit keer weer de reddingsboei voor de FDP. Opgericht 2 april 1991 Hoofdredactie: J. Prins en LP. Pronk. Chef Central Desk; F.J. Eckharüt. Eindredactie Vormgeving'. R.LJ. van Zeetst (Chef), Th. dert Boer, W.MJ. Broesder, RJ.A. Dochy, C.W. Hengstmengel, G.A, Putkamer, F.D. Schouten, M. Schreuder, R.K. Timmer, mrJ.H.Vente, P.C. van Zwienen. Stadsredactie Rotterdam: J.S. Booister (chef), J. de Bruijn,J.H.Bunte,K, Kegel, y.Keunen.W.A.Kloppert, P.de Lange, mr. J. P.W.E. van der Leur (plv.chef)mr. P. Louwerse, drs. B.H.L Maandag, B.M.J.H. Neelissen, M.E. Nijboer, drs. W. Penning, M.M.A. Potters, drs. P.M.C. Smits, T.H. Tlbboel, J.A. Waltmans-van Eek, R. Walters. Nieuwsdlenst/Binnen/buitenIand:B.V. Verkade (chef). N. Atici, J.H.P. Geurens, SJ. van Item, A.MJ. van Oosten (opinie), A. Pro voost (Z&Z)A. Riethof, P. Slavenburg, JJ.C. Spanjersberg, C. van der Velden Cultuur&Leven: MJ.F. Maas (chef), F. Alten, E.J. Baks, K. Meerman, LG. Du Moulin, PJ.T. van Eljkelenburg. A.M.A. Veeienturf, G.E. Scholterts. Economie: N.P. de Vries (chef), A. Bakker, O.J.C. Buiter, D, van der Jagt.G.B. Onnink, drs. P. Otte, J.C. Roodenburg, M.LW.Thlssen. Sport: P. Ouwerkerk (chef), S.G. Bootsma, drs. P.F.6. van den Bosch, M. van der Kraan, P. Ocks,J.Th.Reismann (plv.chef), LS. van Schellebeek. Illustratie; F. var» Someren (chef), J.A. Christiaanse, J.W. Dorst, D.D, Fabery de Jonge, N. vander Hoeven, C. Kuiper, J. Rozema, A.P.G. Spruljt, 1.1. Vilders. InformatiebeheenG J. van den Hil (chef), drs- H J. Borsje, H. Grootenhuijs, E. Lagerwerf. EditleVoorne-fhitten: C.G. Buitendijk (chef), A. Bevaart (sport), A. HoogerwerfRJ.A. Leljssenaar, S. de Vliegh, EJ, Wendt, H.P. de Wit. Editie Waterweg: J.A. Roïendaal (chef), E. Cornelisse, M.O.S. Floor, B.P, van Haren, D.G.O.P. Hermans. J. van Klaveren, C.S. van der Meer, M.M. Olsthoorn, A.H.M. Sonnemans (sport), Editie LJsset en Lek: M.E- Verwaaijen (chef), A. de Koning, A.W.L Rooijakkers, D.C.M. van Vlimmeren. Editie Regio Zuid: C.H. Soeters (chef), P.M.H- Blonk, W J. Hulsman (sport), A.C.P.H. Leeuwe, EJ. Okkerse, A.l. Rubio, Secretariaat hoofd redactie: j A DurivouC. van den Berg Eindredactie Rotterdams Dagblad TV: M. de Jong (chef) H. Andriesse, F.S. Hilbrands, J.H. Latijnhouwers, S J. Latijnhouwers, A.M.M. Simons.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1