31F Van Veldhooven prolongeert baantitel m IS Jimenez grote vormgever Vuelta Ronald van Kampen hoeft niet zo nodig hogerop met NOAD Brentjens hoopt op een wonder Soigneur Franse wielerploeg ondervraagd J Vink neemt leiderstrui Van Moorsel over Van der Wende nieuwe voorzitter VC Nesseiande Golfer Niels Kraay dicht bij kwalificatie Celstraf op bezit verboden middelen in Sydney 2000 'Vriendschap belangrijker dan prestaties' Competitieprogramma Schiedam gewijzigd Jubileum Korenbeurs en tennisclub Spieringshoek Water zakt in Kethel Rotterdams Dagblad Donderdag 17 september 1998 Mont-Sainte-Anne De laatste kans om een bijna verloren sei zoen nog een beetje glans te ge ven. Bart Brentjes weet wat hem zondag te doen staat bij de WK mountambiken m het Canadese wintersportoord Mont-Sainte-An- ne. Terwijl Bas van Dooren en Pa trick Tolhoek dit jaar internatio nale successen boekten, had olympisch kampioen Brentjens vooral met pech af te rekenen. Twee seizoenen al is Brentjens aan het sukkelen. Een posl-olym- piche depressie zorgde er vorig jaar voor dat de prestaties uitble ven. De afgelopen maanden wa ren de problemen van geheel an dere aard. ..Vorig jaar zat het men taal niet goed. Het duurde lang voordat ik dat achter me kon la ten. Aan het begin van dit seizoen had ik alles weer op een rijtje. Ik was vast van plan om het één en ander recht te gaan zetten." Brentjens begon het seizoen goed maar werd in april, met zijn zwa ger en coach Gert-Jan Theunisse, aangereden door een auto. De mountain biker uit Schaijk brak zijn sleutelbeen en scheurde een aantal pezen in zijn hand. Twee maanden later maakte Brentjens, met een vierde plaats, zijn rentree tijdens het Nederlands kampioen schap in Bergschenhoek. Kort daarna ging het weer mis. Tijdens een wedstrijd in Malmedy brak Brentjens opnieuw zijn sleu telbeen en kneusde een aantal ribben. De wereldbekerwedstrijd in Bromont, twee weken geleden, was de tweede wedstrijd van de 29-jarige Limburger na zijn twee de sleutelbeenbreuk. „Daar ging het nog niet zo goed. Ik had last van mijn ribben tijdens hel klim men en het dalen. Daar kwam nog eens bij dat ik in de afdalingen bang was en daardoor helemaal verkrampt op m'n fiets zat. Dat is nu allemaal voorbij. Lichamelijk zijn er geen problemen meer en ik kan nu weer lekker soepel rijden. Het parkoers in Mont-Sainte-An- ne ligt me goed en ik ga zondag zeker voor een top-tien klasse ring, al denk ik dat er meer in moet zitten. Dit seizoen valt moei lijk nog te redden maar een podi umplek zou veel vergoeden." Ulle In verband met de affaire- Festina is gisteren in het Franse Lille de Belgische verzorger Jef d'Hont ondervraagd door justitie. D'Hont is werkzaam voor een an dere Franse wielerploeg, La Fran- Caise des Jeux. Volgens bronnen zal d'Hont worden vastgehouden. Hij moet ook voorkomen bij rech ter Patrick Keil, belast met de do- pingaffaire in de wielersport. Emanuel Magnien, renner bij La Fran^aise des Jeux die voorheen bij Festina reedis in juli verhoord op het politiebureau in Lille. Door Hans Schelling Rotterdam Het had allemaal zo mooi kun nen zijn tijdens de laatste wedstrijd van het MaasstaD 5 km-baancircuit 1998. Maar van ideale loopomstandigheden op de atletiek baan aan het Rotterdamse Langepad was to taal geen sprake. De regen viel met bakken uit de lucht en de harde wind zorgde ervoor, dat geen enkele loper ook maar één seconde aan een nieuw persoonlijk record dacht. Het baancircu it bestaat uit een cy clus van vijf wedstrijden m Ba ren drecht (Energie). Dordrecht (Farthenon), Spijkenisse (Spark) en Rotterdam (PAC en Rotterdam Atletiek). De beste vier eindtijden tellen mee voor de eindstand. Barbara Kamp kon de eindzege in het baancircuit niet meer ont gaan. Ondanks de belabbercndc weersomstandigheden verscheen de Dordtse atlete toch aan de start. ,.Ik heb het wel als een trai ningswedstrijd gebraikt," beken de Kamp, die zo'n vijftien jaar ge leden op een redelijk niveau bij Z'67 tegen een tennisbal sloeg. „Ik richt mij op de marathon van Eindhoven in oktober. Daarom had ik in de ochtenduren al een training achter de rug. Toptijden zijn met dit weer uitgesloten." Maar Barbara Kamp zat na de wedstrijd met een ander groot probleem. De PAC-atlete was de autosleutel verloren. Kamp moest haar loopschoenen weer uit de tas halen voor een ware speurtocht. Zij haalde al na tien minuten op gelucht adem. Barbara Kamp vond de autosleutel in het gras. Bij de mannen ging de hoofdprijs in het eindklassement naar Mau rice van Veldhooven. Dc 21-jarige atleet van 01ympus'7Q schreef ook de vijfde wedstrijd op zijn naam. In het noodweer bleven de lopers in het hoofdnummer lange tijd bij elkaar. Een ontsnapping zou meer weg van een zelfmoord poging hebben. Wim Padmos en Maurice van Veldhooven sloegen na drie kilometer de beslissende kloof. De tempoversnelling van Het Maas- staD-baancir- cuit 1998 werd aan het Langepad in de stromende regen afge sloten. Bij de mannen bleef de groep lo pers tot zo'n drie kilometer bij elkaar. Wim Padmos (derde van rechts), de la tere winnaar Maurice van Veldhooven (tweede van rechts) en SaidAhbiti (rechts) ge ven het tem po aan. Foto Peter de Jong/C or Vos de in Naaldwijk woonachtige Van Veldhooven werd Pasmos in de laatste ronde fataal. „Wij sloegen een gaatje en moes ten op dat moment doorzetten," beschouwde Maurice van Veld hooven zijn winnende race na. „Ik vertrouwde op mijn eindsprint. Door het slechte weer was het geen hoogstaande wedstrijd. Toch is het een leuk circuit, dat in ver gelijking met vorig jaar in de breedte sterker is geworden. Je hebt veel gelijkwaardige tegen standers. Ik was al btij dat ik kon lopen, want bij mijn vereniging m Naaldwijk stond het complex vol- '/iaiisnl ledig onder water. Ik heb mijn ti tel met succes verdedigd. Hope lijk wordt het baancircuit ook vol gend jaar weer gehouden." Volgens organisator Wim Jonk man namens de Stichting Rotter dam Marathon staat het 5 km- baancireuit ook volgend seizoen weer op de kalender: „Ik denk dat het vijf wedstrijden zullen blij ven. Dit was de tweede editie. Vo rig jaar was het circuit op de wij- dagavond. maar dat was voor veel lopers problematisch met wed strijden op zaterdag cn zondag. Daarom is het met succes naar de woensdagavond verschoven. Er hebben meer mensen aan de westrijden meegedaan. Ook zien we steeds meer deelnemers van buiten de regio. Bij de laatste wedstrijd leek alles mis te gaan. De man van de electrische tijd waarneming heeft zijn been ge broken en degene van de compu terbediening was ziek. Tot over maat van ramp werkte ook de printer niet. Gelukkig hebben de lopers daar niet veel van gemerkt, want alles kon precies op tijd be ginnen. Alleen was het door het slechte weer geen echte finale wedstrijd." Mannen: 1 Maurice van Veldhooven (Olympus '70) 153563, 2 Wijn Padmos (Voorne Atletiek) 153987,3 Fouad Fertou- te (Spint) 15 46 01 Eindstand:! Van Veld hooven, 2 Padmos; 3 Fertoutc.4 Havinga; 5 Ahbiti, 6 Van der Want; 7 Burgemeester. 8 Elsaie; 9 Oemraw. 10 Ten Hove Vrouwen: 1. Barbara Kamp (PAC) 17 26.48, 2 Kom Reeling (Olympus '70) 18 48 46; 3 Esther Schüt(PAC) 18.58 20 Eindstand: 1 Kamp, 2 Boekcslem; 3 Vemjt. 4. Van Vliet Veteranen M4Q: l Charles Timmermans (Parthenon) 15 45 35,2 Ad Onnink (Rotter dam atletiek) 1551.80, 3. Victor Mally (Haagatletiek) 160085 Eindstand:! Tim mermans, 2 Onnink; 3 Mally Veteranen M50:1 Rob van Kempen (PAC) 165986. 2. Wouter van Burgel (Spark) 18 40 27,3.A130 Zwart (PAC) 19 li 48 Eind stand: l. Van Kempen. 2 Sparreboom, 3 Van Burgel langeraa? Elsbeth Vink heeft zich in het klasse ment van de Holland Ladies Tour naast Leontien van Moorsel genesteld. De renster uit de nationale selec tie van Jean-Paul van Poppel won de 110 kilometer lange tweede etappe rond Langeraar. Vink mocht vandaag in de oranje leiderstrui starten omdat zij de laatste etappewinnares is. Het honderd vrouwen sterke peloton viel al snel uit een door de zware wind. Een groep van elf wielren- sters ontsnapte en nam een voorsprong van drie mi nuten. In die groep zaten onder anderen de Belgisch kampioene Heidi van de Vijver, de Duitse Petra Ros- sner (etappezege in de Tour Feminin), Van Moorsel en Vink. De laatste ontsnapte vlak voor de finish en kwam alleen aan in Langeraar. Teleurstellend was het optreden van kopvrouwe Yvonne Brunen van de nationale selectie. Zij kwam op grote achterstand aan. De Russische Zapirova, in de tydnt van dinsdag tweede, gaf op. Rotterdam Gerard van der Wende is tot voorzitter gekozen van de Stichting Topvolleybal Rotterdam, waaronder ook het herenteam van landskampioen VC Nesseiande valt. Hij neemt de voorzittershamer over van Arend van der Knaap, die de professionali sering van VC Nesseiande heeft opgestart en de voor waarden heeft geschapen voor het behalen van de landstitel. Als gevolg van een andere invulling van zijn werk zaamheden kan Arend van der Knaap niet meer zo veel tijd aan de Stichting besteden, maar blijft bin nen het bestuur van de Stichting wel actief. In de ko mende maanden zal hij zijn opvolger wegwijs maken in de volleybalwereld. Van der Wende, advocaat van beroep, zal de algeme ne zaken van de Stichting tot zijn voornaamste aan dachtsgebied maken. Teammanager Piet Bijl zal het aanspreekpunt zijn voor alle technische zaken aan gaande de herenselectie van VC Nesseiande, Cerler—José-Maria Jimenez blijft de grote vormgever van deVueha. Zijn kopman Abraham Olano mag dan wel het klassement aanvoe ren, de Spanjaard boekte in de elf de etappe na de zesde en de tien de rit zijn derde zege in de 53ste ronde van Spanje. Jimenez, de leider in het berg- klassement, won na 186 kilometer op de Col de Cerler in Ampriu de sprint van een kopgroep van vier renners. Olano behield de leiding in het klassement. Zijn voor sprong op de Fransman Laurent Jalabert liep terug van 41 naar 35 seconden. De Spanjaard Fernan do Escartin, die achter zijn land genoot Roberto Heras als derde eindigde, neemt in het klasse- ment diezelfde klassering in op 51 seconden, Jimenez is vierde op 1.17. Escartin kreeg op de afslui tende Col de Cerler weinig gele genheid iets te doen aan zijn ach terstand van ruim een minuut op Olano. Daarvoor was dc laatste klim, die wegens werkzaamheden aan de weg was ingekort van ne gen naar 4,8 km, te kort. Escartin stond wel aan de basis van de for matie van een kopgroep van vier man. Op zijn demarrage op drie kilometer van de aankomst had den alleen Jimenez, Heras en Cla- vero een antwoord. De in de witte leiderstrui van het bergklassement gestoken Jime nez was superieur in de sprint. Ja labert en de Zwitser Zulle gaven dertien seconden toe, de zwoe gende leider Olano kwam negen tien seconden na Jimenez binnen. Olano, die zijn voorsprong steeds verder ziet afkalven, kan zich ech ter nog altijd vastklampen aan de tijdrit over 39 kilometer die op de voorlaatste dag wordt verreden. Jeroen Blij levens heeft in de res terende vlakke ritten in elk geval een concurrent minder. De Itali aanse sprinter Lombardi, die één etappe won, staakte de strijd. In opdracht van de internationale wielerunie (UCI) zijn gisteren voor de start van de elfde etappe 25 renners onderworpen aan een bloedcontrole. Het was het eerste onderzoek van dergelijke aard tij dens deze editie van de Vuelta. Onder de gecontroleerden bevon den zich ook renners van de Fran se equipe Festina, die de Ronde van Frankrijk moest verlaten we gens een dopingaffaire. De con troles op de zogenoemde hema- tokrietwaarde van het bloed von den in de vroege ochtend in de ho tels van de renners plaats. De Deense wielrenner Bjarne Riis doet niet mee aan de wereld titelstrijd wielrennen op de weg, van 7 tot en met 11 oktober in Val kenburg. De 34-jarige Riis heeft hinder van een knieblessure. „Daar neem ik de tijd voor om vol ledig te genezen," aldus de Deen, die zich wil concentreren op de voorjaarsklassiekers van 1999, Eerder lieten de Italiaan Marco Pantani, winnaar van de laatste Ronde van Frankrijk, en de Duit sers Jan Ullrich en Erik Zabel we ten niet naar Limburg te komen. Titelverdediger Laurent Bro- chard uit Frankrijk ontbreekt om dat de Festina-coureur tijdens de Tour de France bekende presta- tiebevorderende middelen te ge bruiken, waardoor hem een schor sing wacht. LondenVan de acht Nederlandse golfers die in En geland meedoen aan het eerste kwalificatietoernooi voor de Europese Tour van 1999 heeft Niels Kraay de beste kans op succes. De jonge Utrechter staat op de baan van Five Lakes met nog achttien holes te spelen tweede. Kraay ging ondanks de storm in 67 slagen rond en heeft nu een totaal van 138 (zes onder par) achter zijn naam. Er gaan tien spelers door naar de laatste kwalificatieronde, eind november in Spanje. Maarten Lafeber was op dezelfde baan minder goed op dreef (76). Toch is de Eindhovenaar nog niet kans loos als gedeeld achttiende en slechts twee slagen achterstand op de negende plaats. In Manchester hadden Joost Steenkamer (144,10e) en Robert-Jan Derksen (148 33ste) het erg moeilijk met de wind. Seoel Deelnemers aan de Olympische Spelen van 2000 in Sydney riskeren celstraf als zij in het bezit zijn van grote hoeveelheden prestatiebevorderende middelen. De Australische overheid beschouwt hen in dat geval als handelaren in doping of drugs. Daar staan zware sancties op. John Coates, voorzitter van het Australische Olym pisch Comité, liet gisteren tijdens de vergaderingen van het IOC in Seoel, ernstige waarschuwingen klin ken richting internationale sportwereld. „De wet zal van toepassing zijn bij bezit van grote hoeveelheden dopingmiddelen," zei hij, „dit geldt voor begeleiders, trainers en ook voor deelnemers." VOETBAL. Niet aiieen in Schie dam, maar ook in Vlaardingen zijn voetballers de dupe van het winterse weer. In verband met de hevige regenval van de voorbije dagen is daar met onmiddellijke ingang een gebruiksverbod van kracht, geldend voor alle gras- en halfverharde trainingsvelden. Het speelverbod is tot nader order van kracht. •ZAALVOETBAL. Het Schie dams zaalvoetbalkampioenschap krijgt een vervolg. Het evene ment werd vorig jaar door ZV Groenoord georganiseerd ter ge legenheid van het jubileum van de 2aalvoetbaIclub uit sporthal Groenoord. De tweede editie van de lokale 'zaalstrijd' vindt plaats in de Sporthal Margriet op 27 ja nuari van het komend jaar. WATERSKIEN. De Schiedamse Marjolein Jongepier, Europees kampioen waterskiën, laat ook in Amerika van zich spreken. Op het eerste toernooi voor universitei ten in Texas pakte Jongepier op het onderdeel slalom een gedeel de eerste plaats. Over vier weken worden op het skiwater van de North East Louisiana University, waar de Schiedamse studeert, de nationalewedstrijden gehouden. HOCKEY. Zaterdag 3 oktober is de wereldbeker, die het Neder lands hockeyteam op het WK in Utrecht won, te zien bij JaWa Sport in Schiedam. In het nieuwe pand aan de Jan Evertsenweg 36 (Vijfsluizen) wordt tussen 11.00 en 16.00 uur de beker door interna tional Jacques Brinkman ge toond. Bezoekers worden in de ge legenheid gesteld met beker én Oranjespeler op de foto te gaan. Ook zal Brinkman in de overdek te oefenruimte van JaWa Sport een demonstratie geven. SPORTGALA. De jaarlijkse Sportgala-avond van de gemeente Schiedam is een week naar voren gehaaid. Het gala is geprogram meerd op vrijdag 20 november. Door Simon van Zuilen NOAD-tafeltennisser Ronald van Kampen vindt het eerste team net zo belangrijk als het tweede team. „We hebben de samen stelling zo gemaakt, dat we allebei in de derde divisie kunnen spelen." Foto Peter Molkenboer Schiedam Presteren mag, ais het maar niet ten koste gaat van de gezelligheid. Deze volstrekt le gitieme ambitie leeft volop bij de Schiedamse tafeltennisvereni ging NOAD, die zich hiermee vooral onderscheidt van de meer prestatiegerichte stadgenoot De Korenbeurs. Verwacht van NOAD geen topprestaties; het spelen in de derde divisie is ai hoog genoeg voor de Schiedamse tafeltennis- club. Na een mindere periode klautert NOAD weer uit een dal. De clubtitel Nooit Opgeven Altijd Doorgaan lijkt daaraan niet vreemd. Met vijftien senioren- en drie jeugdteams timmert de oud ste van de vier tafeltennisvereni gingen in Schiedam (de anderen zijn De Korenbeurs, de Reling en de Ooievaars) weer flink aan de weg. Bij de senioren is dat ten op zichte van mede-beursbewoner De Korenbeurs zelfs bijna een verdubbeling. Maar waar het op presteren op landelijk niveau aan komt, bluft NOAD zeker een straatlengte achter bij de hoog vliegers van De Korenbeurs. Met Ronald van Kampen, Peter Heystek en Cevdet Imer in team één, en John Buyk, André Eer- land en Kees de Koning in team twee, speelt NOAD niet in haar sterkste opstelling. Hetgeen bei de teams graag zo willen houden, een denkbaar sWikin eeisle leam met Eerland, De Koning en Van. Kampen ten spijt. „In die opstel ling zouden we best kansen heb ben op de tweede divisie," is ook Ronald van Kampen (33) zich be wust. „Je krijgt dan echter een zwak tweede team en dat willen we niet. We hebben de samenstel ling zo gemaakt, dat we allebei in de derde divisie kunnen spelen." Om dat doel te bereiken, moet het tweede nog wel even kampioen worden. „Het tweede gaat daar ook voor," weet Van Kampen. Het belangrijkste argument om niet aan de samenstelling van de teams te tornen, is vooral de on derlinge vriendschap en rivaliteit, terwijl enkele spelers elkaar ach ter de tafel niet zo liggen. „We wil len geen scheiding," zegt Van Kampen. „Kees de Koning speelt al jarenlang met André Eerland, en ikzelf al heel lang met Peter Heystek, dat moet zo blijven." Zelfs als de Turkse speler Cevdet Imer straks twee drie wedstrij den moet missen, dan nog schuift er geen speler van twee door naar één. Imer heeft in de geestelijke gezondheidszorg een vaste baan gekregen, hetgeen betekent dat hij onregelmatige diensten krijgt. Van Kampen: „Cevdet gaat een aantal wedstrijden missen. Hoe we dat moeten oplossen weten we nog met. Nee, niet met iemand uit het tweede. Dat wordt niet gewij zigd. want ze gaan dit seizoen echt voor de titel." Omdat NOAD geen andere spelers van vergelijkbaar niveau heeft, krijgt vermoedelijk iemand uit team drie de ondank bare taak om in te vallen. Hetgeen NOAD vrijwel zeker op een aantal verliespunten zal komen te staan. Meedraaien Aan die dreigende verliespunten wordt overigens niet al te zwaar getornd. Van Kampen: „We willen best meedraaien, maar als dat met lukt is er geen man over boord. We zijn alle drie wat ouder en daarom niet meer zo ambiti eus. Het echte fanatieke is er on dertussen wel af." Van Kampen beaamt dat een gezellig sfeertje minstens zo belangrijk is als het niveau. „Een stuk gezelligheid, ja dat moet er wel zijn. Ook bij de wedstrijden ja, want het is meest al wel op zaterdagavond dat je moet spelen. Als dat sfeertje er niet meer zou zijn, zou ik er gelijk mee stoppen." Waar NOAD die gezelligheid na het vertrek uit de Korenbeurs moet vinden, is momenteel nog een onbekend gegeven. NOAD en De Korenbeurs moeten hun hui dige accommodatie verlaten, om dat Jan des Bouvrie zijn intrek zal nemen in het monumentale ge bouw. De bekende ontwerper zou zijn nieuwe 'design-center' al op 1 april aanstaande willen openen. Saillant is dat NOAD op die da tum precies vijftig jaar bestaat Of die datum groot wordt gevierd is nog maar de vraag, want dan moet er wel een nieuw onderdak voor beide tafeltennisclubs zijn. Over het vinden van een nieuwe accommodatie, waarvoor de leeg staande Opstandingskerk is ge suggereerd, verkeren beide clubs nog in dubio. Overleg met de ge meente Schiedam heeft nog niet tot een oplossing geleid. In dat overleg is de gemeente volgens beide clubs weer aan zet, waarop door hen wordt gewacht. „We heb ben al een tijdje niets meer ge hoord," zegt voorzitter Rob Ba nen. „Beide verenigingen moeten straks toch verder, dan is die on zekerheid heel frustrerend." Ba nen blijft echter optimistisch: ,.Ik verwacht dat we er in goed over leg wel uit zullen komen." Schiedam—Gedwongen door de overvloedige regen val van de laatste dagen, heeft de competitieieider van het district Zuid het programma voor de afron ding van de honkbalcompetitie aan te passen. Schie dam, in de hoofdklasse Zuid een belangrijke gega digde voor de vierde plaats (die recht geeft op de na- competitie voor twee plaatsen in de nieuw te vormen topklasse) is afhankelijk van de resultaten van con current De Hazenkamp uit Nijmegen. De Nijmeegse ploeg moet nog een wedstrijd inhalen tegen Sparta/Feyenoord 2. Gok de wedstrijd tegen Schiedam van jongsleden zondag werd uit het pro gramma gehaald. De competitieleider heeft nu beslo ten het complete programma van jongstleden zater dag en zondag naar het komende weekeinde te ver schuiven, de oorspronkelijk voor Schiedam vastge stelde wedstrijd tegen Braves is nu vastgesteld op zondag 27 september. Zaterdag speelt De Hazen- kamp in Nijmegen tegen Sparta/Feyenoord 2, zon dagmiddag (op Bijdorp) staat de wedstrijd Schiedam- De Hazenkamp (14.00 uur) op het programma. Ook voor Vlaardingen Holy is het programma aange past. Komende zondag speelt de ploeg van coach John van Westrenen tegen HBS (overigens in Maas sluis, op het terrein van Gophers), de week daarna de uitwedstrijd tegen Sparta/Feyenoord 2. Schiedam Met de finales van de clubkampioen schappen, een receptie en een feestelijk samenzijn viert tafeltennisvereniging De Korenbeurs komende zaterdag haar veertigjarig jubileum. De activiteiten van de Schiedamse club beginnen om 15.00 uur. Ook de Schiedamse tennisclub Spieringshoek jubi leert. De vereniging bestaat dertig jaar en houdt za terdag (16.30-18.30 uur) ter gelegenheid van die mijplaal een receptie. Plaats van handeling is restau rant De Noordmolen. Schiedam Dankzij drie pompinstaliatics is het wa ter op sportcomplex Kethel weer aardig gezakt. Op het hoofdveld stond als gevolg van het slechte weer begin deze week ruim een halve nieter water. „De eerste grassprieten zijn weer boven water geko men," aldus bestuurslid Willem van Ravens. „Dat geeft de burger weer een klein beetje moed."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3