13,i Marina de Vos, een schiereiland Ritme en respect belangrijk voor Honki-Ponk Een dukdalf voor de H. Liduina Beelden in muziekcentrum Expositie van scholieren Politieke vrouwen Vierde Branderstocht Rennende Wolf in kinderboerderijtje Percussie workshop Open dag Paulusgroep VLAARDINGS PORTRET jgenda Middagje Opera Rotterdams Dagblad Donderdag 17 september 1998 Na een ziekbed van 38 jaar lijkje niet meer op een mens, maar op een dukdalf. De sierlijkheid vervaagt, het vlees mergelt uit, lijf en leden zakken in. Het standbeeld van Liduina bij de Grote Kerk zal de Schiedammers bekend voorkomen. Op het Hoofd staan de Liduina- Icok-alilces al jaren. Schepen meren er aan. „Hier lag de ss Statendam," suggereerde onze immer kritische plaatsgenoot Jos Frengs ais opschrift, toen hij zaterdag met zijn dochter Lou-Lou bij de onthulling stond te kijken. Een gezelschap van KK-deskundigen (Kunst Kerk) was in alle staten. Nooit is een heilige grotesker en monumentaler afgebeeld dan 0112e sinte Liduina uit Schiedam. Een pilaarheilige. Er kan heftige regenval zijn, de aarde mag schud den, maar dat beeld is onvergankelijk. Het meisje leed aan slopende ziektes, het beeld echter drukt haar granieten wilskracht uit. Enorm. Pelgrims kunnen er afmeren. Hun bedevaart eindigt bij dit monoli thische rotsblok. Verdwaalde Stonehenge-experts zullen zich afvra gen hoe men tienduizend jaar geleden die klomp in hemelsnaam ge transporteerd kreeg en of het misschien een overeind getakelde graf heuvel was, midden op die middeleeuwse begraafplaats bij de oude SintJan, „Staat hij niet bij de verkeerde kerk?" vroeg iemand die wel wist dat het om Liduina ging, maar toch 'hij' gebruikte, want van vrouwelijke vormen is de dukdalf gespeend. Het zal met-Schiedammers goed moeten, worden uitgelegd waarom Liduina niet dichter bij haar basi liek staat, ergens tussen Kreupelstraat en Singel Dat het bevallige standbeeld van Aleida bü de ruïne van haar kasteel vertoeft, is snel ler te begrijpen. Het was zaterdag een feestelijke dag voor Schiedam, 's Avonds open de het Theater aan de Sehie met een spectaculair ballet van Scapino. Gewaagd. Heavy metal bracht de stemming er goed in. Daarna was het feestende gezelschap tot in de kleine uurtjes aan het rocken en on the rocks. Twee dagen spierpijn hadden ze daarna. Stram en stijf gingen ze de nieuwe werkweek in. „Ik voel me net dat standbeeld van Liduina," zei een wethouder. Stram en stijf, 0, laat Gerard Reve dat beeld niet zien! Als zo'n beeld inde volle openbaarheid van Sehiedam-Centrum mag staan, dan mo gen dia's van blote jongetjes van Joop Schafthuizen best hoog in een stellingkast van de Artoteek in dat uithoekje van het Bachplein. Maar de dia's zijn in beslag genomen en nog niet terugbezorgd. Met die censuur roept de grote stad S. een engel der wrake over zich af. Wacht maar tot Reve de erotische kwaliteiten van dat standbeeld ont dekt. Als een phallus.rijst ze op uit de kerktuin. Ik hoef vast niet ver- der te gaan om u duidelijk te maken hoe vreselijk een volksschrijver dat Schiedam met z'n verwrongen kunstgevoel zou kunnen tuchti gen. En die KK-deskundigen, ze zouden in vervoering raken, in op perste extase, en de handen stuk applaudisseren, wantje kunt er nog zo met de literaire zweep van langs krygen, het is Kunst, dus nog lek ker ook. KOR KEGEL Vlaardingen In muziekinformatie- en documentatiecentrum Ton Stolk is van 19 september toten met 11 oktober een expositie te bezichtigen van de Schiedamse kunste nares Willy Reppel. De expositie van bronzen beel den is getiteld Musica Meditativa (beelden in bewe ging). De tentoonstelling wordt vrijdag door cultuur- historicus Henk Slechte geopend. De openingstijden van het muziekcentrum aan de Westhavenkade 45 zjjn maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur. In de weekeinden 19-20 september en 10-11 oktober van 14.00-17.00 uur. In de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen zijn vanaf de kunstwerken te zien die scholieren van de Sint Jozef mavo en Aquamarijn, afdeling Groen van Prinsterer, gemaakt hebben in de anti-raeisme week van maart. Onder leiding van Vlaardingse kunstenaars hebben de scholieren hun creativiteit in het thema racisme en de multiculturele samenleving gestopt. Vrijdag komen er bij de stichting Schiedamse Vrou wenemancipatie Organisatie in Het Gebouw, Broers- veld 142 twee vrouwelijke gemeenteraadsleden op bezoek. Dit in navolging van de bijeenkomst die de SVÓ organiseerde tijdens de laatste gemeenteraads verkiezingen, waarbij alle Schiedamse politieke vrouwen aanwezig waren. Doel van het bezoek van de gemeenteraadsleden A. Elenbaas-Van Ommen (VVD) en G. H. van de Akker-de Jager (D66), is ken nismaking, informatieuitwisseling en dat de politiek hoort wat er onder de Schiedamse vrouwen leeft. Het bezoek vindt plaats tussen 10.00-12.00 uur. Wandelsportvereniging de Schiedamse Tippelaars houdt zaterdag de vierde Branderstocht. De route gaat langs plaatsen die hebben bijgedragen aan de bekendheid van Schiedam als Brandersstad. De start is vanuit het clubgebouw aan de Warande 150. De wandelafstanden zijn 5,10,15 en 25 kilometer. De starttijden zijn tussen 8.00-9.00 uur voor de 25 km en tussen 8.00-13.00 uur voorde overige afstanden. Op zaterdag zal kinderboerderijtje de Gorzen aan de Jachthavenlaan 7 deelnemen aan de Open Vrijwilli- gersdag, Van 10.00-17.00 uur is er indianenfeest voor de kinderen. Kinderen kunnen zich door Rennende Wolf laten schminken en oudere jongeren kunnen zich laten bodypaintcn. Onder leiding van Kofi Ayivor, bijgenaamd Professor of Rhythmology, gaat op 18 september een percussie workshop van start. Tijdens de workshop ligt de na druk op Afrikaanse ritmes. Er zijn dan ook djembé's, Afrikaanse trommels, aanwezig. De cursus van 10 lessen wordt gehouden op vrijdagavond van 19.30- 21.30uur in de Erker. Voorinformatie: 4737253. Op zaterdag 19 september van 10.00-15.00 uur kun nen jeugd en hun ouders kijken naar en meedoen met de Scouting Paulusgroep. De open dag vindt plaats in en om clubhuis de Aalkeet. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Bijzondere Vlaardinger sof mén sen diè voor Vlaardingen belang rijk zijn komen aan het woord in eén serie interviews door Cornells Pons. I)e parlementariër, de buur vrouw, de zakenman of de kroegen loper. gewoon of ongewoon, maar allemaal markante personen in het Vlaardingse spectrum - en soms.ver daarbuiten. Vandaag in dé eerste aflevering van deze Vlaardingse portretten met Marina de VoS, schrijver ach ter bekende tv-sërieS) moeder en echtgenote;, maar steeds minder 'de vrouw van...' Door Cornells Pons Zij woont al bijna dertig jaar op de grens van drie gemeenten. De pony stalt in Schipluiden, de tuin ligt in Maasland en het huis staat half in Schipluiden, half in Vlaardingen. Midden in de beschermde Vlietlanden, waar nog veenpluis en moe rasorchissen bloeien. Veel groen, water, licht van alle kanten en overdrijvende luchten van de Haagsche School. Als er ergens nog 'buiten' is in Vlaardin gen, dan is het hier wel. De behuizing was niet altijd 20 riant en de ligging zo benij denswaardig als tegenwoordig. Toen zij hier met echtgenoot Chiem van Houwe- ninge in 1971 kwam wonen, hadden ze geen licht en water. Het was behelpen. Al leen per roeiboot was het dijkhuisje be reikbaar. Voor elke boodschap moest de Vlaardinger Vaart overgestoken worden. De won5 ng werd pas ontsloten na de op spuiting van de Broekpolder en de verbre ding van de Broekkade tot een weg. Het havenslibtrok een vreemde flora aan en die weer vreemde vogels. Nu strijkt af en toe een golfer neer in het uitzicht en broedt een patrijs op een verdwaald golfballetje. De vader van Marina de Vos was de beken de Rotterdamse kunstschilder Henk de Vos. Chiem en zij kregen twee kinderen, die intussen uitgevlogen zijn. De schommel in de tuin hangt stil, maar zal binnenkort weer ver trouwd pie pen, want Marina werd onlangs grootmoeder. Het wonen op een schiereiland is bijna symbolisch voor haar nuehter-romanti- sche karakter en haar leven. Zolang was zij 'dochter van', 'echtgenote van' en 'moeder van'. Aanvankelijk volgde de geboren Rot terdamse een dansopleiding met de ambi tie en de bedoeling om op de bühne te staan. Door haar huwelijk met acteur, re gisseur en later schrijver Chiem en de komst van kleine Chiem en Hendriekje liep het allemaal een beetje anders. Zij was echter geen vtouw om achter de vitrages bij pampers en Olvarit te vertreuren, hoe afgelegen zij ook leefde. Daarom volgde zij onder meer een yoga-opleiding, gaf zij les aan plattelandsvrouwen en schreef zij in het dorpsblad. Weinigen weten dat zij vanaf het begin als ghostwriter intensief meewerkte aan 'Zeg eens Aaa'. Achter de populaire televisiese rie geschreven door man Chiem en wijlen Alexander Pola stond onzichtbaar, maar steeds meer merkbaar een vrouw. De man ziethetkopje.de vrouw het barst je. „Ja, in het be gin werd Zeg eens Aaa uiteen heel mannelijke, geïsoleerde visie geschreven, ter wijl een Mien Dobbelsteen het mogelijk maakt dat een dokter met twee kinde ren van acht tot vijf of later kan werken," ver klaart zij goed lachs aan de tafel waarop koffie, taart, noten, fruit en paperassen in het septembermiddag- Licht een poging tot een stilleven doen. Met nadruk noemt zij zichzelf in de eerste plaats moeder, echtgenote, huisvrouw en gastvrouw. „Maar talent houdt nooit op." En zij is tezeer kunstenaarsdochter (haar moeder was de pianiste Pop de Vos) om dat talent te verloochenen. Na Oppassen waar voor zij samen met Chiem de format, het basisidee en de karakters, ontwierp en de opa's De Vos en Van Houweninge model stonden, werkt zij nu aan een eigen serie voor de VARA-televisie, die Ben zo terug gaat heten. De ghost is nu een echte schrij ver geworden. Als Marina de Vos staat zij voortaan op de titelrol. Chiem tekent als vanouds voor de tech niek, de dialogen en de grappen, zij be- dacht het verhaal en de karakters. De pro ductie zou oorspronkelijk De schilder in de rotte steeg gaan heten, maar daar stak de VARA een stokje voor vanwege de 'rotte' klank. De serie gaat over een kunsxschil- der die zijn adellijke milieu ontvlucht en 2ich vestigt in een (Rotterdamse) volks buurt, waar onder de kapperswinkel annex buurtcafé de kleermaker Hassan alloch toon! Sociale spanning en humor te over. Voor het verhaal projecteerde zij haar ei gen jeugd (de jaren vijftig en zestig) aan de Schiedamsesïngel in de Cool-wijk op deze tyd. „Mijn ouders waren uit het Jappen kamp gekomen. In de tijd van de wederop bouw moesten kunstenaars hun ateliers in achterbuurten zoeken, in slooppanden, lege scholen en oude fabrieken. Mijn vader had een rood, mijn moeder een oranje hart. En dat vloekte. Mijn zusjes en ik, eigenlijk heel keurig, groeiden op tus sen straatkin deren. Er werd gevochten. Ze zeiden 'teringklauwen' als ze handen be doelden." Die bonte wereld en het ons-kent-ons- gevoel van toen vinden hun beslag in de ei gentijdse upstairs-downstairs comedy Ben zo terug. De drie woorden op het kar tonnetje achter de ruit van de winkeldeur suggereren vertrouwen, respect voor an dermans eigendommen en tolerantie. Dat de werkelijkheid in volksbuurten, alle po litieke correctheid ten spijt, dikwijls min der rooskleu rig is (de be kendste al lochtone kleer maker van Ne derland werd tenslotte met zjjn gezin als illegaal terug gezonden), beaamt Mari na de Vos. „Ja, ik maak de werkelijkheid mooier, ben altijd op zoek naar het paradijs." Wanneer dat aanbreekt zal zij zich ook inzetten voor de invoering van de 26-urige dag, want nu komt zij tijd te kort. Als belangrijke invloeden op haar denken en schrijven, waarvoor de omstandighe den hier, zo afgelegen en toch zo dicht bij het woelen der gehele wereld, optimaal zijn. noemt zij Annie M. G. Schmidt en Harriet Freezer. Een criticus zei eens dat het in Zeg eens Aaa en Oppassen altijd ge zelliger was dan bij hem thuis. Toen heeft zij hem uitgenodigd eens langs te komen aan de Broekkade. De eerste aflevering van Ben zo terug is op de buis te zien op 3 april 1999, om tien voor acht, op prime Unie, VARA dus. Hoeveel af leveringen de serie zal beleven is nog niet bekend. Er zijn er momenteel dertien op genomen. Wanneer dochter Hendriekje binnenkomt met de baby Helena begint het in de gezel- lig-rommeüge kamer die vol schilderijen hangt zacht te geuren naar babylotion en vrouwelijk hormoon. Met haar kleinkind op schoot, volkomen naturel in de dubbele moederrol, vertelt zij dat zij nog heel wat werk in portefeuille heeft. Onder meer een kindersoap, een novelle en een libretto voor een therapeutisch ballet. Moet alle maal nog uitgewerkt en voltooid worden. De spanningen en conflicten die veel wer kende moeders kennen zijn aan haar ge zicht niet af te lezen. Zij doet alles, zo lijkt het, met liefde en zwier. Zeven jaar lang tot zijn overlijden verzorgde zij ook de inwo nende oude vader van Chiem, die kort na de oorlog de dijkwoning aan de Vlaardin ger Vaart kocht als buitenhuisje. De Haag se bloemist begon hier aan zijn tweede loopbaan als kunstschilder. Nog op 96-ja- rige leeftijd schilderde hij een haarscherp en treffend portret van zoon Chiem, die hij bijna op de poseerstoel moest vastspijke ren: „Chiempie, ga nou even zitten, want straks kan ik het met meer." Hij werd 98 jaar. Het portret kan niet ontbreken op de expo sitie van zijn werk die Marina en Chiem momenteel voorbereiden. Daarmee willen zij in st(ji de 'honderste' verjaardag van ou de oude Chiem (diens kleinzoon heet im mers ook zo) vieren. De opening plus ver nissage vindt vrijdag om 20.00 uurplaats in de expositie-ruimte van aanloophuis De Groene Luiken, Oosthavenkade 8 in Vlaardingen. Daarna verhuist het werk van deze late Vlaardinger naar de Pul- chri-studio in Den Haag, waar het vanaf 21 november te zien is. Marina (47) herinnert zich de tijd van het overroeien nog goed. De tyd zonder licht en water, waarvan er in deze uithoek van Vlaardingen, maar dan natuurlijk, rijkelijk veel is. De verbinding met de buitenwereld en het contact met vrienden en geestver wanten zij n voor haar nog altijd van groot belang. Misschien juist omdat zij een stadskind is en zolang op een ontoeganke lijk schiereiland, dus bijna op een eiland leefde. Zij zit in het bestuur van het RO- theateren is als artistiek medewerkster verbonden aan Blue Horse Productions. Zoon Chiem is intussen afgestudeerd in New York m tv- en filmwetenschappen. Dochter Hendriekje is tijdelijk met de kunstacademie gestopt om zich meer aan het moederschap te kunnen wijden. De kleine Heu-na kruipt over de plavuizen en heeft een aanvaring met een stenen kip. Niet getreui d. de botsing met de realiteit is een voorwaarde voor alle kunst. Buiten is het stil en bijna ondraaglijk groen. De tuin bloeit nog na. Kleuren krijgen meer diepte als de zon verdwijnt in het wolkengrijs. Vernis erover, lijstje erom. Het woord is nu aan de schommel. Door Daniëlle Hermans Schiedam Het was gistermid dag dringen geblazen bij de offici ële opening van de kinderopvang aan dePiersonstraatin Schiedam. Ouders, feestelijk uitgedoste kin deren met gele petten, uitgelaten leidsters van de stichting Honki- Ponk en genodigden liepen in en uit. De glazen entree van het op vallende gebouw ging schuil ach ter een groot oranje doek. Na en kele toespraken werd het zeil weggetrokken en kwam het kunstwerk van beeldend kunste nares Inge van Haastert te voor schijn. Zij maakte op de acht glasplaten van de entree een motief van tak ken en berkenbladeren. Doordat de glazen pui op het zuiden staat, zal bij zonlicht het glasmotief zich als een schaduwpatroon herhalen op de omringende muren. De in groene tinten geschilderde blade ren zijn alleen aan de binnenzijde van het glas aangebracht. De af beelding correspondeert met de natuur, naast het pand staan ber kenbomen, terwijl binnen ber kenhout is gebruikt bij de inrich ting. De buiten- en de binnenkant van het gebouwr van architect René Meere zijn heel bijzonder. Het ge bouw heeft de vorm van een ge broken ei. Meteen na de entree komen bezoekers in een grote ovale ruimte met een verlicht sterrenplafond. Achter de ver schillende deuren komen de lich te en zonnige groepsruimten te voorschijn. In deze huisjes wonen onder meer de zonnekindertjes, de sterrenkindertjes. de wortel kindertjes en ue aardbeikinder- tjes. Volgens directeur Marja van Wol veren zijn deze groepsruimten te vergelijken met een huiskamer waar ieder kind zich veilig kan ontplooien. De kamers zijn uitda gend gemaakt met veel hoekjes en gaten. In elke groepsruimte is een bepaalde kleur op de wanden en op de grond aangebacht. Deze warme tinten en het gebruik van hout moet de kinderen geborgen heid geven. Tenvijl de tegels op de wanden en de voer van de bad kamers juist vrolijk en fel zijn. Deze dagen uit tot spel. De ramen in de groepsruimten zijn op aller lei hoogten gemaakt, zodat ieder kind naar buiten kan kijken. Rond het gebouw loopt een tuin en via alle groepsruimten kun je naar buiten. De tuin is rondom af gezet met een hek, zodat het vol doende veilig is, Voor hel personeel van de stich ting is de bovenverdieping van het pand ingericht. Een grote keu ken, een soort wasstraat en heel bijzonder een riant dakterras met twee lichtkoepels. De vormgeving, het kleurgebruik en de inrichting van het gebouw zijn met zomaar op een namid- dagje verzonnen. Stichting kin deropvang Honki-Ponk heeft sa men met de architect geprobeerd haar pedagogische uitgangspun ten te verwerken in de nieuw bouw. De stichting werkt vanuit het gedachtengoed van twee pe dagogische stromingen waaron der die van Rudolf Steiner, Ja- nusz Korczak en de ontwikke lingspsycholoog Thomas Gordon. Belangrijk voor Steiner is ritme. Ritme geeft aan kinderen zeker heid, veiligheid en herkenning. Ritme zie je in de opvang van Honki-Ponk terug in de indeling van de dag. de week en het jaar. De dagindeling is gericht op een ritme van rust en activiteit. Deze verloopt volgens een vast patroon en volgens vaste rituelen. Zo gaat het samen eten en drinken altijd op dezelfde manier. Ook expres sie en fantasie spelen een belang rijke rol. Het gezamenlijk doen van allerlei activiteiten is daarom heel belangrijk. Het wezenlijke in de omgang van volwassenen en kinderen is vol gens de Poolse pedagoog Korczak 'respect'. Bij Honki-Ponk komen kinderen in contact met kinderen en volwassenen uit andere sa menlevingsvormen, andere socia le milieus en andere culturen. De kinderen kunnen onderlinge rela ties opbouwen. Dat vergroot hun sociale weerbaarheid, be opvang die de stichting wil bieden is naast hulp en zorg, ook begelei ding en ontplooiing aan kinderen van 8 weken oud tot 13 jaar. Er is bewust gekozen voor verticale groepsindeling zodat jonge kinde ren lange tijd onder de hoede van dezelfde leidsters blijven. Honki-Ponk vindt een goede sa menwerking met ouders van groot belang omdat zij opvoe- dingssteun aan ouders kunnen geven. Een leidster reageert meer doelbewust dan intuïtief, omdat van haar wordt verwacht dat ze nadenkt over haar pedagogisch handelen. Donderdag 17 september SCHIEDAM Dc Oost Oiieverfschilderen, 14.00-16.00u. Dc de Woudhoek. Biljarttoemcoi, 13, OOu. Filmhuis. The Boxer, 21.00u. Theater a.d, Scftie. Purper met Sixpack. 20.15u. De vier molens. Bijeenkomst reumapatléntverem- ging, 19.30u. VLAARDINGEN Dc de 8ijenkorf. Teken- en schilderlessen, 9.QQ-12.30u. Grote Kerk Lunchconcert, 12.45-13.l5u.Dc$oenda. 8ewegenop de stoel op volksdansmuaek, 15.00-16 OOu. jongerencentrum Europe. Start cursus zelf- veroediging voor meisjes, 18.30u. Stadsge hoorzaal, Theatergroep Chourouk. 20 OOu. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Ha! 4 Info: www.hal4.nl Digital Playground. Theater Zuidplein Gr.z. 19.00 Pippi Langkous, de Doelen Hal Gr.z.12.45 Gergiev Festival, Lunchconcert. JumaanseZaal 20.15 Getgev festival. De Vlerk 21.00 Speak (USA). St laurenskerk 12.45 Middagpauzeeoncert. Schellinks 19 00 Moeders Mooiste. Nlght- town Theatercafé 20.00A Night of Comedy. Pakhuis StJob II - Mullerpier 20.15West- kaai. Kaartverkoop via 010-4118110. Rot terdamse Schouwburg KI,z.20.30Stadmde Schuur, Witte de With 18.00 Het Rotterdam Project, Centrale Bibliotheek De keu» van Neiii Cooman. Maastunnel Tunnelvision. SK- VR Muziekschool Centrum-West 19.00 SWR Open Huis. en informatie SKVR Pop werkplaats. Vrijdag 18 september SCHIEDAM Filmhuis. The Boxer, 21.00u. Podium Café. Count Ziggen puss (cd-presentatie). 21.00u. Theater a,d. Schle. Musica Cue® met Der Schauspieldirektor, 20.15u. Hat Gebouw. SVO. vrouwelijke gemeenteraadsleden, lO.OOu. De Erker. Start percussie workshop, 19.30u. Margrfethal. Bierfestival, 19.30u. VLAARDINGEN Filmtheater Het Zeepaard. Western, 2!00u.MuzfekcerrtrumTonStol!c Opening expositie bronzen beelden Willy Reppel, 20,OOu. Stadsgehoorzaal. Ane Silvester eh Ene Koller, 20.QQu. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Hal 4 Info: www.hal4.nl Digital Playground. Nlghttown Theatercafé 20.00 N'gjit of comedy/21.30 PopifiirrV22.00 Reea's RubberbalL Theater Zuidplein Gr.z, 19.00 Pippi Langkous, de Doelen Gr.2.20.15Gerg)evFestivalRPhO. Hal Gtz. 12.45 Gergiev Festival. Lunchconcert Jumaanse Zaal 23.00-24.00 Gergiev Festi val. Nachtconcert. Dodorama 20.30 Gitaar- Battfe. St Laurenskerk 12.45 Middagpauze- concert.Nighttown23.00-05.00 The Tube. Theater't Kapelletje 20.30 Jens. "Oe hoog ste noodt". Plan-C 22.00 Scram. Schel links 19.00 Zzep. Museum Boljmans Van Beu nlnge n 21.00 CaligufaPakhu Is StJob II - Mullerpier 20.15 Westkaai. R'dams Cen trum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee van Ven Goethe. Rotterdamse Schouw- burg Ki .z. 20.30 Stad in de Schuu r. Witte de With 18.00 Het Rotterdam Project. Centrale Bibliotheek Oe teuze van NelU Cooman. Ga lerie De Brieder 20.30Verguld Tumult. Lan- tarenyVenster diverse tijden Turks Filmfesti val. Maastunnel Tunneknsion. Vertrek SK VR, Calandstraat 20.30 SKVR Theater school. Witte de With 18.00-18.00 Twenty- four Seven. Zaal de Unie20.30Didoen Aene- Bioscopen Van do.17 t/m wo-23sept. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Saving Private Ryan" (16) dag.12.30-16.15-20.30. Cln.2: "City of An gels' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. Cfn.3; Titanic' (12) dag.12.is-16.15- 20.15. Cln.4: 'Sibena' (12) dag.12.30-21.45. 'Wagthe Dog' (al) dag. 15.30-18.45. Cin.5: The X-fi!es' (12) dag, 15.15 -18.15-21.15, do.vr.ma.di.ook 12.15. Imax Theater: 'Amazon* (al) dag. (beh.za.zo.) 13-15, za.zo.alleen 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 21.15. Titanic' (12) za.zo. 10. Ven.l; 'Manus et Jeanette' (16) dag. 20 (vr- .inV2) vr.ook 15. "The Idiots' (16) dagjbeh- .ma.) 22 (vr.inV2). Sneak Preview, ma.22. Ven-2: Cinema Turkije (16) dag. 19.30- 21.30, vr.za.ook24,za.zo.ook 13-15-17'Ka rakter' vr.15.30. The hanging garden' (16) ma.t/m wo. 19.30. Ven.3: 'Gadjo Dtlo' (16) dag. 20-22.vt.ooK 15. Ven 4: 'Hamam, it bag no Turco' (16) dag.19.30-2l.30, vr.ook 15- 24,za.ookl7, zo.ock 15. Lum.1: Wild things' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2: "Species II' (16) dag. 18.30-21.15, do.vr.ma.di.ook 13-15.45. Lum. 3: 'Les Miserables (al) dag. 17.15- 20.30, do.vr.ma.di.ook li, Lum. 4: "The Aven gers' rl2) oag. 16.15-18.45. 'tetnai Weapon 4'(16) dag. 13.15-21.15. Rexane: Tien velschillende adult films (18) dag. 12 tfm 01.00. Pathé: 'De Pijnbank' (12) dag. 16.15-21.30. do.vr.ma.dk ook 13.50. 'Mafia!' (al) dag. 11.40-14.20-16.40-19-21.20, di.met 21.20. 'Saving Private Ryan' (16) dag. (beh- .20.) 11.45-15.30-20, zo. 12.30-16.15-20. TheAvengers'(12) dag, 11.10-17.30-19.40- 21.50, do.vr.ma.di.ook 13.15-15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11,50-15.20-18.10- 21. 'Six days, seven nights' (al) dag.11.30- 14.10-16.35-19-21.40. 'Armageddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma.di.ook 11- 14.10. TheX-files' (12) dag. 18.50.tio.vr.ma- .di.ook 11.10. Sneak preview: 'Misschien helpt een bnf' (16) di.21.20. Nachtvoorstellingen: Lum.1: "Wild things' (16) vr.za.00.15. Lum.2: 'Species II' (165 vr- .za. 00.30. Lum.3: 'Armageddon' (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Lethal Weapon" {161 vr- .za.00.30. Kin dermatinees: Cin.2: 'Jacht op de klein tjes' za.zo.wo. 13,30-16. Cln.5: 'De kleine zeemeermm'za.zo wo.13,Lum.2:'AirBud'za- .zo.wo.l3-15.30.Lum.3: 'Oe kleinezeemeer- min' za.zo.wo.13-15. Pathé'Het magische zwaard' za20.vro.13.15-15.30. 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo.11-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za.zowo. 11.10- 13.50. Ven.: 'GQ'ibik' za.zo.13. Vlaardingen Om het nieuwe sei zoen, Luisteren naar muziek, te openen is in de Vlaardingse kam- peerboeiderij de Hoogkamer zon dag een middagje opera. Chris de Vroedtzal voor deze middag zorg dragen De Vroedt, liefhebber van opera, gaat vertellen over de ge schiedenis en de ontwikkeling van de Engelse opera. Tevens laat hij muziekfragmenten horen van onder anderen Purcell en Britten. Het concert in kampeerboerderij de Hoogkamer aan de Van Bearle- straat 252 is vrij toegankelijk en begint om 15.00 uur. Voorafgaand aan het concert is van 13.00-14.00 uur een lunch.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7