11,1 Eeuw Stadsreiniging in teken van verleden, heden en toekomst Uitgever eist verbod op verschijning De Hoekse Krant 'mfr ygenda Kroos Jubileum toneel Aliens in Europe Cursus voor saxofoon Vrijwilligersmarkt Fietsen naar Katwijk Voorgoed aan de fles Muziek uit 1600-1780 m W®' WEEK VAN DE CREATIVITEIT 19 tot 27 September. JUBILEUM KEUZE MENU '6 Rotterdams Dagblad Vrijdag 18 september 1998 Een mooie nazomer, daarop hadden we gerekend. Vraag me niet waarop dat gebaseerd was. Waarschijnlijk had het te maken met de wens als vader van vele gedachten. Er was tenslotte al genoeg tegen vallend weer geweest. Dus hadden wij allemaal het tuinmeubilair nog steeds staan op het terras langs de singel. Om, zodra het zonnetje ons zou toelachen, daar breeduit van te genieten. Op een van de laatste zonnige dagen had den we zelfs een buurtpraatje aan de waterkant onderbroken om vol optimistische verwachtingen te proberen onder alle kroos het water en delelies in 'onze' singel terug te vinden. We hoopten tevens de in spanningen te verlichten van de nu moeizaam sporen plonzende kik kers. De pogingen om de dikke kroosmassa met een balk naar de kant te schrapen waren vruchteloos. De massa Lemnaceae (sterk geredu ceerde, platte of bolvormige waterplanten met kleine of zonder wor tel) sloot zich na het passeren van de balk weer snel aaneen. De hoop in mijn laatste zomer op het terras langs de singel in Holy-Noord nog uitzicht te krjjgen op water heb ik toen opgegeven en de hoop op een mooie laatste nazomer is inmiddels ook vervlogen. Van het kroos zijn mijn buren en ik echter nog niet af. Het bedekt be halve het singelwater ook onze terrassen en de poten van het tuin meubilair sinds de hoosbuien alle riolen, gemalen en boezemwateren hebben getest Het wordt dus komend weekeinde boenen en ruimen, terwijl er ook hier en daar met zand gesleept zal worden om nieuw ge vallen gaten op te vullen. Het stelt natuurlijk weinig voor, vergeleken bü de hinder die ande ren dezer dagen hebben ondervonden. Denk bijvoorbeeld aan de menser :n de buurt van het niet ingeschakelde gemaal aan de Groe- newegoi ue Vïaardingers, die in de Holie'rhoeksepolder wonen. De uitzonderlijke regenval heeft een aantal zwakke plekken bloot ge legd. En niet alleen in het afwateringssysteem. Gebrek aan commu nicatie tussen het hoogheemraadschap Delfland en de gemeente Vlaardingen kwam er ook door aan het licht Tevens werden de ge volgen van onverantwoorde bezuinigingen op het onderhoud aan wa terlopen en wegen in Holy-Noord duidelijk zichtbaar. Dagenlange afsluiting van de enige weg tot ontsluiting van een wyk- deel met enkele honderden woningen is een aanfluiting. BEN VAN HAREN Vlaardingen Toneelvereniging Varia geeft zaterdag haar jubile- umvoorstelling in de Stadsgehoorzaal. Het is het blij spel Het Perron. De groep viert haar 125-jarig jubile um dit jaar, daarom is er na de voorstelling nog een spetterend feest. Kaarten voor de voorstelling en het feest kosten 15 gulden. Jongerencentrum Europe aan de Brusselweg 20 be gint maandag het nieuwe seizoen met een soos voor jongeren van 15 tot en met 20 jaar. Dit seizoen is ei el ke maandag- en woensdagavond soos voor jongeren van deze leeftijd. Op vrijdagavond is er voortaan tie nerdisco voor kinderen tussen de 12 en 15 jaar. Eén keer in de maand heeft de tienerdisco een thema. De eerste tienerdisco, 25 september, is eveneens eerste thema avond, namelijk aliens. lederen die verkleed komt als buitenaards wezen mag gratis naar binnen. Voor de andere bezoekers is de entreeprijs 2 gulden. Op de vrijdagavonden dat er geen thema avond is be draagt de entreeprijs 1,50 gulden. Bij christelijk muziekvereniging Harpe Davids staat in het najaar een aantal activiteiten op het program ma. Zaterdag is het harmonie orkest te beluisteren in winkelcentrum Hof van Spaland en op 21 novem ber is Harpe Davids de eerste Schiedamse muziek vereniging die haar jaarconcert houdt in Theater a.d. Schie. Het jaarconcert heeft een gevarieerd program ma met onder meer Zuid Amerikaanse muziek. Ver der wordt er eind september gestart met een cursus voor saxofoon. Op de Open Vrjjwilligersdag zaterdag houdt Steun punt Vrijwilligerswerk Schiedam een markt op het voormalige Hemaplein. Op deze markt kunnen men sen kennismaken met organisaties en verenigingen die met vrijwilligers werken en met hun aanbod aan activiteiten. De vrijwilligersmarkt is van 10.30-16.00 uur. De fietstoerclub Rijnmond houdt zondag de Katwijk- se Duinentocht. De fietstocht start om 10.00 uur van af de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het sportpark Harga. Aangezien de tocht een lengte heeft van 120 kilometer is een trim-of racefiets ver plicht. Tijdens de tocht rijden ervaren fietsers mee om de gemiddelde snelheid van 25 km per uur te handhaven en bij pech behulpzaam te zijn. De deel nemers worden om circa 15.00 uur terug verwacht. Inschrijven kan vanaf 9.30-9.50 uur Johan Soetens, voormalig commercieel directeur van de Vereenigde Glasfabrieken geeft een lezing in het Nederlands Gedistilleerd Museum over de sociale betekenis van de glazen verpakking. Soetens heeft een passie voor de fles en is een fervent aanhanger van de glazen verpakking. De vorm van de fles is es sentieel voor de beleving van de consument en be halve dat glas een functionele verpakking is, appel leert het aan emotie. In de lezing wordt aandacht be steed aan de bijzondere vorm van de kelderfles. Deze fles werd door de NV Vereendigde Glasfabrieken ver vaardigd voor het museum. De lezing is zondag van 14.30-15.30 uur in het museum aan de Lange Haven. Maassluis In het witte kerkje aan de Constantijn Huvgens- straat treedt zaterdag het ensemble Jacques Morel op. Het ensemble bestaat uit Terry Pratt, Gert van der Endt en Henk Cuppers. Zij spelen muziek uit de periode 1600 tot 1780 met behulp van kopieën van in strumenten uit deze tijd. Teny Pratt speelt de viola da gamba, een knieviool. Van der Endt speelt de tra verso, een barokdwarsfluit en Cuppers bespeelt de davecimbel, de voorloper van de piano. Zaterdag staan onder meer werken van Bach, Handel, Rameau en Telemann op het programma. Het optreden be gint om 20.15 uur. gi u utree is gratis. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sannemans Telefoon 2732700 4004310 Door Judith van Klaveren Rotterdam/Hoek van Holland Een bewuste overvaltechmek. Daar mee typeerde de raadsman van uitgever N, de Lijster van het Hoekse weekblad de Vuurtoren de zet van voormalig werknemer Tom van Ooijen. Die kondigde twee dagen voor diens vertrek aan dat hij een eigen krant ging be ginnen, die bovendien gratis huis- aan-huis wordt versprei d. Volgens de advocaat, mr. D. J. Bosboom, is hier sprake van oneerlijke con currentie. Hij eiste tijdens het kort geding, dat gisteren diende voor de Rotterdamse rechtbank, een verschijningsverbod op De Hoekse Krant. Van Ooijen heeft zeven jaar ge werkt voor de Vuurtoren, eerst op freelance-basis, later als parttime medewerker. Behaive met redac tionele werkzaamheden was hij (deels) belast met acquisitie en het onderhouden van contacten met adverteerders. Daardoor had hij inzage in vrijwel alle bestan den. Op 19 juli zegde Van Ooijen zijn dienstverband schriftelijk op, met de bedoeling dit per 20 augus tus te beeindigen. Als reden voer de hy zijn gezondheidstoestand op. Twee dagen voor zijn vertrek, op 18 augustus, kondigde Van Ooijen zijn (voormalige) werkgever De Lijster por brief aan dat hij zelf een krant ging ui'jj'ven, en dat de eerste editie zou verschijnen op 27 augustus, zoals ook is gebeurd. De Lijster voelt zich door deze handelwijze ernstig misleid, zo verwoordde Bosboom namens zijn cliënt. ,.De Lijster heeft im mers op geen enkele wijze kans gezien zich op deze actie van Van Ooijen voor te bereiden." Volgens Bosboom heeft Van Ooij en zich schuldig gemaakt aan concurrerende activiteiten in de tijd dat hij nog werkte voor de Vuurtoren. Zo heeft hij rich op 7 augustus ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel. Op 17 au gustus heeft Van Ooijert een schrijven uitgedaan naar adver teerders, waarin hij 'met zoveel woorden aankondigt dat hij een nieuwe plaatselijke krant zal gaan uitgeven onder de naam De Hoek se Krant'. Verder acht Bosboom het 'onmo gelijk* dat de gehele voorberei ding van de redactie en uitgifte van het nieuwe huis-aan-huisblad in een week tijd is geschied. Op merkelijk is ook de toezegging van de deetgemeenteraad om de gemeenteberichten voortaan te plaatsen in De Hoekse Krant. Tot oktober vorig jaar verschenen de ze in de Vuurtoren, maar de deel gemeente achtte dit bezwaarlijk omdat het weekblad niet huis- aan-huis wordt verspreid. Zij koos voor het andere huis-aan-huis- blad in Hoek van Holland, de Maaskoerier, maar hierover be stonden klachten met betrekking tot de bezorging. Bosboom verdenkt Van Ooijen er van al in een veel eerder stadium te hebben onderhandeld met de deelgemeente. Uit een artikel van de Vuurtoren in maart van dit jaar bL'ek dat de deelgemeente plan nen had om terug te keren naar het weekblad. Zover is het dus niet gekomen, maar wel zijn er ge sprekken geweest met Van Ooij en, die 'positief zouden zijn verlo pen. ,.Hier kan met anders gecon cludeerd worden dan dat Van Ooijen reeds toen acquirerend be zig is geweest ten behoeve van zijn eigen krani," aldus Bosboom. De raadsman wees erop dat De Lijster wordt geschaad, omdat 'veel adverteerders en een sub stantieel aantal abonnees' van de Vuurtoren hebben opgezegd. Spontaan Advocaat van Van Ooyen mr. M. S. Clarenbeek bestreed dat er sprake is van oneerlijke concur rentie. Volgens haar zij ie adver teerders spontaan na£ naar cli ënt toegestopt en was dit niet naar aanleiding van de mailing. Ook achtte zij het 'pertinent onjuist' dat de deelgemeente is overge haald. Het was juist andersom: ..De deelgemeente heeft gedaag de benaderd." Het succes tot nog toe van Van Ooijen schrijft zij toe aan geheel andere factoren. „Kennelijk voor- 7.iet mijn client gewoon in de be hoefte aan een huis-aan-huisblad in Hoek van Holland. Verder pro fiteert gedaagde van zijn contac ten en de kennis van het vakge bied. De lange werkweken die hij maakte, werden nooit naar rato betaald. Nu plukt hij de vruch ten." President van de rechtbank mr. P. C. Santema wilde van Van Ooij en weten hoe de adverteerders dan wisten dat hy een nieuwe krant ging uitgeven. Van Ooijen noemde het enorme geruchtencir cuit in de dorpsgemeenschap. ..Dan zijn ze indirect toch door u op de hoogte gebracht?" aldus de rechter. De uitspraak is op 29 september. Schiedam Van houten kanen met Belgische knollen tot contai- nerwagens met haakarm. Van openbare vuilnishopen tot onder grondse milieuparkjes. De Dag van de Stadsreiniging, zaterdag 19 september, staat in het teken van 'honderd jaar stadsreiniging'. In en rond de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam wordt niet alleen uitgebreid stil gestaan bij de historie van de ge meentereinigingsdienst, de orga nisatie neemt de Schiedamse be zoeker met demonstraties van modeme reinigingstechnieken ook mee over de drempel van de 21ste eeuw. Zo worden tijdens de Dag van de Stadsreiniging voor het eerst in Schiedam ondergrondse contai ners en bovengrondse milieu- parkjes gedemonstreerd. Die moeten in de toekomst een vast beeld in de straten worden. Ais voorproefje laten enkele afvalver werkingsbedrijven. zien hoe het ondergrondse inzamelings- systeem eruit ziet, hoe de containers ge laden en gelost worden en hoe het afval wordt verwerkt. Schiedam mers kunnen op zo'n vijftig plaat sen zelf kijken hoe het hele afval verwerkingstraject verloopt. Naast diie moderne technieken viert de nostalgie hoogtij tijdens de dag. De Schiedamse milieu wethouder A, G. Wiegman geeft het startsein voor de dag, waarna hij de historische fototentoonstel ling 'De Straat is van ons...l898- 1998' in de kerk zal openen. Deze expositie, georganiseerd door het gemeentearchief en ONS Milieu, belicht het straatbeeld en de plaatselijke ontwikkelingen op het gebied van afval door de eeu wen heen. Poepdoos Met medewerking van Stadsreini ging, het archief, de Historische Vereniging Schiedam, het Fonds Historische Publikaties en gewo ne Schiedammers -onder wie voormalig fabrikant van reini gingswagens A. Jordaans en Henk Kiela- worden historische foto's, boeken en afvalattributen tentoongesteld. Variërend van een heuse poepdoos met beerton tot een potkacheltje. De Neder landse Vereniging van Reini- gingsdirecteuren toont de ge schiedenis van de vereniging in relatie tot afval en techniek. Het Nederlands Afvalmuseum en 'middeleeuwse' kantklossers completeren de historische zijde in de kerk. De expositie is van zaterdag 19 tot en met zondag 27 september da gelijks in de kerk te bezichtigen. Daarna wordt de expositie tot be gin december verplaatst naar de tentoonstellingsruimte van het Stadserf. Buiten, in de Lange Kerkstraat, worden reinigingswagens van vroeger en nu gepresenteerd. Zo deed de in 1898 opgerichte ge- meentereinigingsdienst VROM (vervoer, reiniging, ontsmetting en milieudienst) het nog met paard en wagen en een faeealien- kar (riool op wielen), die langs de deuren kwam om de zinken '23-li- ter emmers' te legen. ONS doet het tegenwoordig met een KCA- wagen, Naast de hedendaagse rei nigingswagens, worden vanuit Delft een vuilnisophaalkar uit 1900 en historische veeg- en sproeiwagens overgebracht naar Schiedam. Medewerkers van ONS geven de hele dag uitleg over hun werk bij de stadsreiniging. Want naast de techniek en de historie, is de voor lichting het derde thema van de dag. Zo doet de Dienst Educatie een greep uit het hedendaagse be lang van natuur- en milieu-educa tie. Basisscholieren van De Singel en de Sint Bernardusschool expo seren met werkstukken, naar aan leiding van het project 'Kringlo pen van het afval'. Onder het mc" 'De straat is van ons', probeert ONS de Schiedam mers die dag ook een stukje zelf bewustzijn bij te brengen. „We willen aangeven dat mensen ook zelf de verantwoordelijkheid heb ben om de straat schoon te ma ken," zegt ONS-woordvoerder Mari Dingenouts. „Want ze zijn tegenwoordig slordig in het weg gooien van afval. Daar wijzen we ook op in het wijk- en buurtbe- heer-overleg." Het jaar 1973 is wat dat betreft een cruciaal jaar geweest in de ge- gen op het ü- dumapleinin Schiedam 1935. Waterhalen op straat in verband met bevroren wa terleidingen omstreeks 1950. Foto's Ge Schiedam/Repro ductie Roel Dijkstra Franselaan 273-275 3028AC Rotterdam 010-4154327 Grens RönerdarrvSch i eda m Kantoorbenodigdheden, tijdschriften, wenskaarten en grore afdeling hobby-artikelen zaterdag 19 september dinsdag 22 september vrijdag 25 september demonstratie 3-D knipkunst door Maria Parra zandstorm in de winkel demonstratie kaarten maken met zand demonstratie Fimo Tevens deze week vele aanbiedingen en bij besteding van ƒ25,- creatief boek kado. OP-OP schicdcnis van de stadsreiniging. De zinken emmers werden ver vangen door Komo-vuilniszakken en er werd een begin gemaakt met het scheiden van afval. De eerste glasbakken werden geïn troduceerd in Nederland. Doordat er een beroep op de burgers zelf werd gedaan om afval te schei den, groeide ook het verantwoor delijkheidsgevoel. „De mensen werken wat dat betreft goed mee," zegt Dingenouts. „We za melen in Schiedam 1200 ton afval per jaar in." Zeker de afgelopen tien jaar is er in het beleid veel aandacht geweest voor de voor lichting. Want het inzamelen van glas is inmiddels uitgebreid met het inzamelen van papier en kle ding en het scheiden van gft-af- val, chemisch afval en huishoude lijk afval. Want sinds de introduc tie van kunststof is het uit milieu oogpunt onverantwoordelijk om net als in de jaren zestig al het af val op één hoop te gooien en de boel de boel te laten. De Dag van de Stadsreiniging op zaterdag 19 september staat ook bol van het amusement. De Nij meegse cabaretgroep 'De Gemeen- terevngmg' verzorgt van 12.00 tot 16.00 uur verschalende acts. De Engelse organist Kei tb Bont speelt uan 15.00 tot 15.30 uur op het orgel van de Grote Kerk en het Rode Kruts verzorgt op hetzelfde tijd stip EHBO-demonstrattes. Voorde kinderen zijn ei diverse ucrivttei- ten, waaronder een clown, afval- klimwanden een luchtkussen. Tij dens de dag is de Lange Kerk straat van 08.00 tot 18.00 uur roor alle verkeer afgesloten. Ook geldt een parkeerverbod. 4 gangen 55,- 1UBILEUMWIJNEN wit/Tood T: - per fles Nuordvest 38. 1 11 PH Schiedam Reserveren gewenst - Tel. 010-426 I 04 VrijdaglS september SCHIEDAM Filmhuls. The Boxer, 21.00u. Podium Café. Count Ziggenpuss fcö-presentatie). 2100u. Theater a.d. Schie. Musea Cucts met Der Schauspieldirektor, 20.15u. Het Gebouw. SVO. vrouwelijke gemeenteraadsleden. 10 OOu De Erker. Start percussie workshop. 19.30o. Margriethal.Sierfestival, 19 30u. VLAARDINGEN Filmtheater Het Zeepaard. Westen, 21 OOu. Muziek centrum Ton Stolk. Opening expositie bronzen beelden Willy Reppel, 20.00u. Stadsgehoorzaal. Ane Silvester en Ene Holler. 20 OOu ROTTERDAM Diergaarde BUjdorp Uitgeslapen. Hal 4 Info: www hal4 ni Digital Playground. Nighttown Theatercafé 20.00 Night of comedy/21.30 Popifilm/22.00 Reiza's Rubberball. Theater Zuidplein Gr.z. 19.00 Pippi langkous, de Doelen Gr z. 2015 GergievFestival. BalGrz. 12.45 Gergiev Festival. Lunchconcert. Jum- aanse Zaal 23.00-24 00 Gergiev Festrrai 1998. Nach»concert. Dodorama 20.30 Gn- taar-BattJe. St-Laurenskerk 12.45Middag- pauzeconcert. Nighttown 23.00-05-00 Jhe Tube. Theater 't Kapelletje 20.30 Jens. "De hoogste noodt", Plan-C 22.00 Scram. Schdung's 19.00 Zzep MuseumBoIjmans Van Beunlngen 21.00 Caligula. Pakhuis St- Job II - Mullerpier 20.15 Westkaai. R'dams Centrum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee van Von Goethe. Rotterdamse Schouwburg KI.z. 20.30 Stad in de Schuur. Witte d e With 18 00 Het Rotterdam Project. Centrale Bibliotheek De keuze van NelliCoo- man Galerie De Brieder 20 30 Verguld Tu mult. Lantaren/Venster diverse tijden Turks Filmfestival, Maastunnel Tunneivisioo. Ver trek SKVR,Calandstraat 20.30 SKVRThea- terschool Witte de With 18.00-18.00Twen- ty-four Seven. Zaal de Unie 20.30 Dido en Aeneas. Zaterdag 19 september SCHIEDAM Grote Kerk. Dag van de Stadsreiniging, 10.30-17.00u. WC Hof van Spaland. Harpe Davids-concert, ll.OOu. Theater a.d.Schfe, Ruwe Pit mellheo Maassen, 20.15u. Clubge bouw Westmolenst raat 2 B, Fancy fair invaii- densportveremging De Ooievaars, 9.00- lB.OOu. Filmhuis. Western. 21.OOu. Podium Café. Sugar Mama, 22.00u. MargriethaL Bierfestival, 12.00u. Warande 150. Start Branderstocht, 8.00-13 OOu, KJndertoerde- rljtje De Goreen, open vnjwiUrgersdag, lO.OOu. Hemaplein, Vrijwilligersmarkt 10.30-16.00u. VLAARDINGEN 33 Ateliers {route gaiene Pervelle, Fransen straat 25). Open Ateliers, 11.00-17.00u. Filmtheater Het Zeepaard. The Boxer, 21. OOu. MAASSLUIS Witte Kerkje C. Huygensstraat. Ensemble Jacques Morel. 2015u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Pop coverband 'Rat Out', 21.00u. ROTTERDAM Belasting Douane Museum 10.00- 17.00 Cirxserellabeurs. Maritiem Muse urn Prins Hendrik 12.00-16.00 Cmemantiem. Nighttown Theatercafé 21.30 Popifilm. de Doelen Diverse Zalen 13.30 Gergiev Festival. 'Children's Corner'. Diergaarde Blijdorp Uit geslapen. Hal 4 Info: www.hal4.nl Digital Playground. Schouwburgplein 13.30- 16.00 Children's Corner. Theater Zuidplein Gr.z. 19.00 Pippi Langkous. Bibliotheekthe ater 20.30 Margie BermejO. L'Esprtt 22.00 Michael KeashammerDuo (Canada). Casino 21.00-02.00 Rainbow Jazz Valentines. Ge reformeerde Kerk, Bergsingel 16.00- 16.45 Orgelconcert. Hillegondakerk 20.15 Amsterdam Barok. The Uttfe cava 22.00Di verse 'rve acts. Mach 22.00Pop 3 la BettySer* veert N ighttown Theatercafé 20.00 Nightof comedy. Rotown 22.00 Crapjam. Rotter damse Schouwburg Gr.z. 20.15 Manon Les- caut. KJ.z. stad in de Schuur. Plan-C 22.00 Slipper Heroes. Verri}zeniskerk20.00 Orgel concert. Schelling"* 19.00 Zzep. Museum Boijmans Van Beunfngen 15.00 en 21.00 Caligula. Pakhuis SUob tl - Mullerpier 20.15 Westkaai. Prinses Theater 19.00 De Prinses Revue. R'dams Centrum voor Thea ter 19.00FaustdeeieenentweevanVonGoe- the. Theater 't Kapelletje 20.30 Plukdedag. Improtheater. Witte de With 18 00 Het Rot terdam Project. ActMtattencentrum ZJ aak 21.00-02.00 Serzoensopemng. Ahoy' 09 00-17.00 Vlooienmarkt. Lantaren/Ven ster diverse tijden Turks Filmfestival. Maas tunnel TunneMsiuii. nnm as with 18.00- 18.00 Twenty-four Seven. Zaal de Linie 20.30 Oido en Aeneas. Van do.l? t/m wo.23sept ROTTERDAM Cinerama 1: "Saving Private Ryan' (16) oag.12.30-16.15-20,30. Cln.2: 'City of An gels' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. CJn.S: Titanic' (12| dag. 12.15-16.15- 20,15, Cin.4: 'Stbena' (12) dag.12.30-21.45. "Wagthe Dog" (al) dag. 15.30-18.45, Cln.St The X-files' {12} dag.15.15-18.15-21.15, do.vr.ma.di.ook 12.15. Imax Theater: 'Amazon' (al) üagjbeh ja.zo.) 13-15, za-zo.alleen 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'SavingPrwateRyan' (16) dag, 17- 21.15. Titanic'(12) za.zo. 10. Ven.1: 'Manus et Jeanette' (16) dag. 20 (vr- .mV2) vr.ook 15. The Idiots' (16) dag.(befi- .ma.) 22 (vr.mV2). Sneak Preview, ma.22. Ven.2: Cinema Turkije (16) dag. 1930- 21.30, vr.za.00k24.za J».ookl3-15-17.'Ka- rakter' vr.15 30. The hanging garden' (16) ma.l/m wo. 19.30. Ven.3: 'Gadjo Drlo' (16) dag 20-22.vr.ookl5.Ven4:'Hamam,ilbag no Turco' (16) dag.19.30-21.30. vr ook 15- 24, za.ook 17, zo.ook 15. Lum.l: "Wild things' (16) dag. 13 15 16- 18.45-2130. Lum. 2; 'Species II' (16) dag. 1830-2115, do.vr.madi.ook 13-15 45 Lum. 3: 'Les Miserables (ai) dag. 17.15- 20.30,do.vr ma.dt.ock 14. Lum. 4: TheAvesv gers' 12) dag. 16.15-18.45. 'Lethal Weapon 4'(16) dag. 13.15-21.15. Rexane: Tien verechillende adult films (18) dag. 12 t'm 01.00. Pathé: 'De Pijnbank' (12) dag. 16.15-21 30, do.vr.ma.dr. ook 13.50. 'Mafia1' (al) dag. 11.40-14.20-16.40-19-21.20, di.net 2120 "Saving Private Ryan' (16) dag. (beh- zo11.45-15.30-20, zo. 12 30-16.15-20. The Avengers' (12)dag. 11.10-17.30-19.40- 2150.do vr ma di.ook 13.15-15.20 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 1150-15.20-18.10- 21 'S« days, seven nights' (al) dag. 11.30- 14 10-1635-19-21.40.'Armageddon' (12) dag 17 30-20.50. üo.vr.ma.dr.ook 11- 14.10. The X fi;es'(12)dag, 18.50. do.vr.ma- .di ook 11.10. Sneak prewew; 'Misschien helpt een bnl' (16) dr.21.20. Nachtvoorsteillngen: lum.l; "Wild things' (16i vrza.0O.15. lum.2; 'Species II' (16) vr- za 00.30. Lum.3: 'Armageddon' (16) vr- za 00 15. Lum.4: 'Lethal Weapon' (16) vr- za 0030 KJndermatinees: Cin.2: 'Jacht op de klein tjes' za.20 wo 13.30-16. Cln.5; 'De klemt zeemeermin zazo.wo.l3.Uim.2;"AirBud'2a- -zo.rvo.L3 15.30.Lum.3:'De kleine zeemeer min' za zo.wo.13-15. Pathé'Het magneto? zwaard' za zo wo 13 15-15.30. 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo.11-13.10-15.20. 'Paute de eigenwijze papegaai' za.zo.wo. 11.10- 13.50. Ven.: 'Góhbik' za.zo.13.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3