25 Spirit klopt Asvion nipt in hockeyderby Maassluis komt er niet aan bij TSF Amilcar dos Santos schiet SWSMC naar monsterzege Schiedam dreigt play offs te missen Ruime zege Hoek van Holland WSW wint weer eigen toernooi Holy verliest laatste duel VZC mist zwemfinales 'Het was misschien niet mooi, maar we hebben wel gewonnen' j '«SÉ* Tim Kolmus slacht lamlendig DRGS Hermes DVS en Fortuna kunnen nauwelijks boeien Persoonlijke fouten in verdediging nekken VDL Germinal en 'WIK' blijven op brilstand Rotterdams Dagblad Maandag 21 september 1998 Hoek van Holland Dirk van Oos ten. de keeper uit het vierde, moest uil de oude doos gehaald worden om de naar Westlandia vertrokken Marcel Janssen te ver vangen en plaats te nemen tussen de palen Dat deed hij niet onver dienstelijk: hy behoefde slechts twee keer de gang naar het net te maken, terwijl zijn directe oppo nent dat /es maal moest. Op de 6-2 overwinning viel niets af te dm gen Crom vi i et kwam we 1 op voorsprong, dooreen goal van Van Alssemgeest Nog m het eer ste bedrijf kwam de thuisploeg langs/y, middels een doelpunt van Cor Aaibrecht, die tevens de 2-2 opeiste, nadat Beu nier een Cromvhetse kalktrap benutte. André Slerrenberg trof twee maal doel in de tweede rondgang en bracht de stand op 4-2. waarna Je roen Knapper en Carlo Cancedda het/elfde deden Cor Aaibrecht. kreeg de enige Hoekse kaart. Vlaardlrgen Voor de derde ach tereenvolgende keer heeft WSV beslag gelegd op de titel van hel zelf georganiseerde internationa le vvaterpolotoernooj in De Kulk. De Vlaardingers. die over twee weken aan de competitie begin nen in de eerste klasse, zetten al hun poule-wedstrijden in winst om Stormvogel (13-2), Gouwe- staete (5-4). DWK(6-5)en De Rob ben 2 (8-4) werden verslagen. Alleen in de laatste wedstrijd het WSV Eeklo (Belgie) met 8-4 over zich heenlopen. WSV was toen echter al zeker van de eerste prys. In het toernooi beschikte WSV over een brede selectie. Nieuwe spelers zyn: Richard Onverwacht en Xavier Ottens (beiden tweede team) en Raymond Groenewegen en Alex Slingerland (junioren). Pollux (v)-i>opie 0-1. In dezelfde klasse als Spint en Asvion kwam Pollux niet tot winst Dopie bleek de gelukkigste hoewel Pollux ge noeg kansen had om de gelijkma ker te produceren Zwart-Wil-Evergreei» <v) 2-2. De vi ouwen van Evergreen blyven verbazen in de eerste klasse. Na het gelijkspel verleden week te gen Hudito bleef men ook in Bre da op de been. Aanwinst Linda van de Oever maakte een goede indruk. De ploeg van Remco Ou- werkerk heeft inmiddels twee punten verzameld. Ring Pass-Asvion (ml 4-2. Asvion pakte m een spannende wedstrijd de volle winst Frenk Hortensius (2x), Remco van Staveren en Bart Jan van Collemburg. Pollux (mi-Nieuwkoop 3-2 (1-0). Een knappe overwinning van de Vlaardingers die zelfs met 3*0 voorkwamen. Rafael van der Ven was matchwinnaar met twee tref fers Jom Kalden verzilverde een strafbal. De laatste tien minuten werd het nog paniekerig maar de voorsprong werd behouden Spirit (mJ-Hoek.se waard 2-3 (1-2). Spirit kwam net te kort tegen de lepe bezoekers. Jeroen van Duike- ren scoorde tweemaal waarvan de laatste uit een strafbal. Vlaardlngen - De honkballers van Vlaardingen Holy hebben in de competitie niets meer te winnen of te verliezen, ook het volgend seizoen speelt de formatie van coach John van Westrenen weer in de hoofdklasse Zuid. In die ont spannen sfeer sloot Holy de com petitie ook af en daardoor was de nederlaag tegen het laag geplaats te HBS te verklaren „HBS speelde een puike wed strijd" moest Van Westrenen ecr- iykheidshalve toegeven, zyn ploeg het het vooral in het slag- perk weer volkomen afweten. „Zes honkslagen, die te verspreid over de wedstrijd vielen om be dreigend te zij n voor HBS," stelde de Vlaardingse coach na afloop nuchter vast." Alleen m de eerste slagbeurt kwam Holy nog op voor sprong, 2-1, daarna lagen alle ini tiatieven bij HBS. Vlaardingen De junioren van VZC misten op een haar na de fi nale van de Fastwatermeet, een jaarlijks topzwemgala in Amers foort. In een veld van dertig gere nommeerde zwemverenigingen eindigde VZC op een twaalfde plaats. De jeugd van VZC verging het beter tijdens een competitie wedstrijd in Papendreeht. On danks grote concurrentie haalden de Vlaardingers 17 medailles. DoorMikosGouka Schiedam Spirit heeft de eerste punten van het sei zoen binnen. In de hockey derby tegen stadgenoot As vion werd knap met 3-2 ge wonnen. De Schiedamse ploeg maakte het zichzelf wel knapdastig. In het eerste be- drijfieek de ploeg nog in een zetel te zitten met een 3-0 voorsprong. Asvion kwam echter knap terug en sleepte bijna nog een punt uit het vuur. De thuisploeg kwam uitstekend uit de startblokken en profiteerde vooral van persoonlijke fouten in de defensie van Asvion. Reeds na zeven minuten gingen de handen van de Spint-vrouwen voor de eerste maal de lucht in. Floranee Smits sloeg een strafcorner onbe rispelijk tegen de plank (1-0). As vion was even aangeslagen, maar probeerde vervolgens via ver zorgd hockey Spint vast te zetten. Met name spitsspeeister Dicuwe- ke Prins het zich gelden Ook Fe mke Mulder was dicht bij een tref fer, maar beide aanvalsters von den keepster Eva Leemans en verdedigster Pamela Scholtcs op hun weg. Op slag van rust sloeg Spirit nog tweemaal toe. Eerst was het Bar bara Ooms die simpel de bal langs Asrion-doelverdedigster Ilse Poot kon tikken (2-0) en vervolgens was Jennifer Slee attent. Slee so leerde door de defensie en bleek nog kracht genoeg over te hebben om ook de keepster te verschal ken: 3-0. Blykbaar verlamde de voor sprong de speelsters van Spint, want in het tweede bedrijf was As vion aan zet. Direct na het eerste fluitsignaal soleerde Dieuweke Prins door de gehele defensie en schoof keurig de 3-op het score bord. Toen Femke Mulder met nog een kwartier te spelen de aanslui- Spirit ver sloeg op ei gen terrein de goede buur Asvion met3- 2. Een speel ster van As vion (rechts) tracht een Spirit-speel- ster tegen te houden. Foto Peter Molkenboer tmgstreffer produceerde leek er nog een verrassend slot in te zit ten. Vyf strafcorners kreeg As vion, maar alle vyf werden ze on schadelijk gemaakt. Na het laat ste fluitsignaal konden de handen dus omhoog. Asvion oefenmeester Ruud Mul der was ondanks de nederlaag met ontevreden. „Wij kunnen met opgeheven hoofd het club huis betreden. Spint heeft de punten maar wij hebben de wed strijd gewonnen. We zitten in een opbouwfase waarby we met een hele jonge formatie spelen. Alle routine is verdwenen en als je dan terugkomt tot 3-2 met kansen op een gelijkmaker dan kan je tevre den zyn. Wij pakken de punten echt nog wel. Wc spelen met speelsters die op zaterdag nog bij de jeugd meedoen en daK op zon dag m het eerste spelen. We ke ken teveel op tegen Spint, zy heb ben immers eerste klasse ge speeld en iedereen kent elkaar van school. Nogmaals, ik ben toch tevreden." Collega Jan Watte/, van Spirit had daar natuurlijk maling aan, „Zo als wij voor de pauze speelden, is wat ik van Spint dit seizoen ver wacht. Vanuit een gesloten defen sie tot scoren komen Na de pauze kwamen we nog heel erg in de problemen. Dat heeft losmaken met concentratieverlies. We kre gen zenuwen en gingen de ballen mieveren. Toch kregen we met Stefanie Slee nog wat kansen op de counter. Asvion was na rust tactisch sterker. Ach, wy hebben veel kwantiteit maar te weinig kwaliteit. Op inzet, want die was voorbeeldig, zyn we er toch weer gekomen," aldus de winnende trainer. Ook Spirit-speelster Pamela Scholtes was tevreden. „Het was misschien wel niet mooi vandaag, maar we hebben wel gewonnen. Asvion heeft een nieuwe ploeg terwyl met by na dezelfde forma tie als vorig seizoen spelen. We hebben er hard voor gewerkt," al dus een bijzonder tevreden Schol tes. Spirit-Asvion3-2 (3-0). 7 Florance Smits 1- 0,25 Barbara Ooms 2-0,35 Stefanie Slee 3- 0,36 Dieuweke Prins 3-1,46 Femke Mul der 3-2 Spirit; Eva Leemans, Mant Goosens, Pamela Scholtes. Marie-Jose Baarftnans, Lisette Poot, Nma Figee, Florance Smits, Barbara Ooms. Femke Fiers, Tnx Spann- bauer. Marleen Valk Vliegende wissels Mane-Jose van Dorp- Stefanie Slee, Manon SmitsAnnemane Heister Asvion: Ilse Poot, Esther D'hous, Janneke van de Wetenng. Suzanne Wester, Maaike Hulst. Kirsten Bloch, Femke Mulder, Mo nique Bochal, Manska Mulder, Sabme Geeides Dieuweke Prins Vliegende wis sels Myrte Jansen, Eelje Roelafs Den Haag SWSMC heeft ook na twee wedstrijden nog steeds een volle honderd procent score. In Den Haag tegen Quick werd met maar liefst 3-6 gewonnen. De for matie van trainer Guus Haak heeft daar door nu zes punten uit twee duels, omdat twee weken geleden by Wilhelmus met 1-2 gewonnen werd. De bezoekers uit Schiedam domineerden de beginfase van het duel, maar vergaten daarbij te scoren. Volledig tegen de verhou ding m kwam de thuisploeg aan de leidtng. SWSMS-doelman John Bos was kansloos bij een inzet van Quick (1-0). SWSMC hield de wedstryd in handen en het was Amilcar dos Santos, dit seizoen overgekomen van Neptunus, die de gelijkmaker tegen het ga ren joeg, De gelyke stand betekende tevens de ruststand, De rust duurde veel langer dan normaal, omdat de talentvolle arbiter Pim van Gils uit Vlaardingen dusdanig ge blesseerd was geraakt dat hy af moest ha ken. Zyn collega Lamberts, eveneens uit Vlaardingen, bleek bereid het duel verder te leidden. Na de sportdrank was het IsandroGalma de Sousa die de tweede treffer voor zyn reke ning nam (1-2). waarna SWSMC met een gerust hart de tweede helft kon blyven do mineren. Quick probeerde het de Schie dammers wel lastig te maken, maar bleek daartoe nauwelijks in staat. Episode Dos Santos Toen brak de episode Amilcar dos Santos aan. In een half uur tijd kreeg de donkere spits het op zijn heupen. Eerst verzorgde hij op fraaie wijze de 1-3, vervolgens rondde hij een goede aanval af tot 14. Tussendoor kwam de thuisploeg nog terug op 24, maar wederom Dos Santos (tweemaal) zorgde voor een veilige 2-6 stand. In de slotminuut betekende een onoplettenheid in de defen sie nog voor 3-6 maar dat kon de pret aan Schiedamse kant niet drukken. De start van de formatie van oefenmeester Guus Haak is veelbelovend. Na twee keer op de rand van de promotie te hebben ge faald, moet het dit jaar gebeuren. De ploeg lijkt met name in aanvallend opzicht on grijpbaar met het nieuwe koningskoppel. Naast Alberto Baptista de Lima is Amilcar Dos Santos een gouden kracht Zijn vyf treffers van gisteren en één tegen Wilhel mus brengen hem na twee duels at op zes doelpunten. Vlaardingen Refoba heeft er geen. twyfel overlaten bestaan dat het dit seizoen weer hoge ogen vi! gooien. De badmintonploeg zege vierde in de Westwij khal met 6-2 over Induna, al had het wel met zenuwen te kampen. Chris van de Knaap moest door werk afzeggen en veel wedstrijden waren drie- setters. Nitte van Landschoot startte met een overwinning in de eerste set, verloor de tweede en herstelde zich in de derde. Andrew Bakker moest de eer aan zyn Utrechtse partner laten, terwyl Chnsta Boe iers pas na de eerste set haar ze nuwen m bedwang had. Door Da na Kuil kon halverwege een 3-1 voorsprong worden bereikt. De vraag was vervolgens of de Vlaar dingers door konden drukken. Het antwoord van Refeoba was bijzonder duidelijk. Het belangrij ke vierde punt werd door het vrouwendubbel Chnsta Boeters en Dana Kuil op de borden ge bracht. Daarna was het de beurt aan het mixdubbel Christa Boe iers en Andrew den Bakker. Zij konden een beslissing forceren, maar bleven al in de eerste set ste ken. Zij herstelden zich echter knap en wonnen de tweede en derde set. De laatste partij tussen Nitte van Landschoot en Dana Kuil was een driesetter die niet meer voor de uitslag belangrijk was. Maasluis Het naar de vierde divisie gepro moveerde Maassluis had weinig in te brengen tegen TSF. De Schiedammers, die Monique Ikïu- Maassluis- speelster Borsboom In actie in de wedstrijd te gen TSF. In ei gen hal ging Maassluis met 3-5 on deruit, FaioP*- ter Molkenboef ctsr wers naar het tweede team zagen vertrekken en Geraldine van de Geest uit het tweede team terug kregen, zegevierden in de wet houder SmithaJ met 3-5. Bij de thuisclub bleef alleen Fred Veldhoen ongeslagen. Hy won het enkelspel, zegevierde met Wilco Sjardyn in het dubbelspel in 11- 15,15-8 en 15-11, en bleef met 15-7 en 15-6 overeind met Chantal Am- merlaan. „Jammer dat we verlo ren, maar wel lekker dat ik mijn partijtjes won," liet Veldhoen na afloop weten. Door Nick van der Sluis Bussum De honkballers van Schiedam moesten voor de be langrijke wedstnjd tegen De Ha- zenkamp (8-9) uitwyken naar het terrein van HCAW in Bussum, omdat het veld op Bijdorp abso luut nog onbespeelbaar was na de recente hevige regenval. Schie dam moest derhalve op zoek naar een vervangende accommodatie, aangezien competitie-technisch gezien, de wedstryd tegen de Nij meegse tegenstander door moest gaan. Immers, op twee ronden van het einde van de competitie was de inzet voer beide ploegen de vierde plaats op de ranglyst. Deze geeft binnenkort recht op een plaats in de promotiecompeti tie. De Hazenkamp verloor zater dagmiddag het inhaalduel tegen Sparta/Feyenoord 2 (dat daarmee kampioen werd) met 1-8 en had dus gistermiddag evenveel ver- liespuntcn als Schiedam. De win naar van de wedstryd in Bussum wist zich met nog één, voor beide formaties gemakkelijke, wed strijd op het programma verze kerd van het beste uitzicht op die vierde plaats. Schiedam heeft het niet gered. In een bij vlagen grimmige wed strijd miste de ploeg van coach Ton Ebben ook nog de nodige be zieling. In slechts twee slagbeur- ten kun de ploeg scoren, om uit eindelijk met 8-9 van De Hazen- kamp te verliezen. In de eerste vyf innings scoorde Schiedam helemaal met, de te genstander uit Nijmegen bouwde in die fase een Ö-5 voorsprong op. Een inhaalrace in de zesde slag beurt leverde 5 punten op (5-5). Pas in de laatste slagbeurt zou de beslissing vallen. Die negende in ning werd een vervelende. Tij dens een Ioopaktie van De Hazen- kamp raakte de tweede honkman van Schiedam, Vincent de Heer. geblesseerd en aanvankelyk claimde de Nymeegse coach twee punten, omdat hy vond dat Schie dam ten onrechte een time out (na de blessure-aktie) had aange vraagd. Daarmee werd meteen de toon gezet voor irritaties over en weer. Schiedam werd daar tenslotte in de geïykmakende slagbeurt (bij een 5-9 achterstand) toch het slachtoffer van. Andy Kooiman, Michel Vervloot en Vincent de Heer brachten de achterstand nog wel terug tot 8-9, maar Robert Meyers sneuvelde na een wilde aktie van de catcher van De Ha zenkamp (de spikes lieten degelij ke sporen by Meyers achter), ten slotte als derde nul na een dubieu- se 'call' van de scheidsrechter. „Het was niet de enige aanvecht bare beslissing," vond coach Ton Ebben na afloop, „maar we heb ben toch vooral verloren door ge brek aan intensiteit. Vyf innings lang hebben mijn spelers, als het ware met bewondering om zich heengekeken (HCAW heeft mis schien wel de mooiste accommo datie in Nederland, red.) en daar door blijkbaar vergeten te honk ballen. Dan wordt het nog 5-5, maar de echte bezieling bleef toch uit." Ebben benadrukte dat het spelen van een thuiswedstrijd op bijna 100 kilometer van de thuisbasis toch wel een handicap was. „En bovendien hadden wy de gehele week, door de slechte gesteldheid van ons veld op Blijdorp. ook niet kunnen trainen, terwijl De Ha zenkamp zaterdag nog een oefen wedstrijd tegen de reserves van Sparta/Feyenoord had gespeeld. Alles zat ons in Bussum dus te gen. maar feit is dat we uitgescha keld zyn voor de promotie-compe- titie," stelde Ebben nog maar eens nuchter ast. En promove ren had Schiedam zeker hoog op het verlanglijstje staan. BOXSCORE SCHIEDAM 0-0-0-0-0-5-0-0-3 8-11-3 HAZENKAMP 0-1-0-3-1-0-0-0-1= 9-13-0 Wcrpcijfers Schiedam: Davtd Gerkema (4 mn +2) 3 2-10 Leslie Cerkema (5 mn11-5-3 Door Fred Louter Maassluis MSV71 heeft haar eerste punten in de vierde klasse binnen. De Maassluizers, beter gezegd Tim Kolmus, kenden geen enkele moeite met een zwak acterend DRGS. Het werd uiteindelijk 6-1 in het voordeel van de promovendus, met maar liefst vijf treffers van de ongrijpbare Tim Kolmus. De 19- jarige aanvaller, één van de vier Kolmusjes in de ba sis bij trainer Theo van Dijk, was vrijwel bij elk bal contact gevaarbjk. Kolmus' directe tegenstander Carlos Nascimento moet dan ook in de 60e minuut opgelucht adem hebben gehaald, toen hij door DRGS-trainer Randell Mauricio, stomdronken ge speeld, naaï de kant werd gehaald. „Het ging vandaag inderdaad heel lekker ja, bijna al les lukte. Het is de eerste keer m mijn carrière dat ik in het eerste elftal vyf goals binnenschiet. Dat is my wel eens gebeurd, maar dan in de jeugd," was na aft- loop de bescheiden reactie van de één na jongste van het nest 'Kolmusjes.' Toch zag het er in het eerste kwartier niet naar uit dat de Maassluizers, twee weken geleden nog met 2-1 kansloos bij Hennes DVS, een monsteroverwinning zouden boeken. De eerste mogelijkheid was zelfs voor de Schiedammers toen aanvaller Marco Ver- spuy van DRGS een vrye trap op de paal zag belan den. De score werd in de vijftiende minuut evenwel geopend door MSV71. Goed doorgaan op rechts van Tim Kolmus betekende de 1-0 in het voordeel van de Maassluizers. Een kwartier later was de wedstrijd ge speeld toen de van Maasstad overgekomen spits Paul Ehrhart de stand bekeken op 2-0 zette. Na de rust bleef MST71 het spel dicteren met als lo gisch gevolg dat de stand verder opliep in het voor deel van de ontketende thuisclub. Binnen tien minu ten slaagde Tim Kolmus erin om via een echte hat trick de score op te voeren naar - voor de Schiedam mers - ontluisterende cijfers: 5-0 na een kwartier in de tweede helft. Oefenmeester Mauricio was na afloop dan ook abso luut niette spreken over zijn ploeg: „Dit kan dus echt niet. We staan bij een aantal treffers echt te schutte ren. Ik heb voor en tijdens het duel gezegd, niet op één lijn te gaan verdedigen. Dat is levensgevaarlijk tegen een ploeg als MSV met die razendsnelle spit sen. Het resultaat van het man op man verdedigen hebben we kunnen zien. Deze week ga ik daar maar eens over praten, want dit vind jk echt heel erg," al dus de teleurgestelde oefenmeester Mauricio. Teugels Na de 5-0 lieten de zwart-witten van Theo van Dijk de teugels enigszins vieren en dat gaf DRGS de kans om iets terug te doen. Het was Hennie van Dam die voor de Schiedammers via een. strafschop de eer kon redden. Het slotaccoord was geheel in stijl van de wedstrijd voor Tim Kolmus. De kleine vleugelspits zette met een heerlijke lichaamsschijnbeweging zo wel verdediger Willem Miehielsen, als doelman Piet Scheffers op het verkeerde been, en schoot de 6-1 vervolgens snoeihard binnen. Winnend trainer Theo van Dijk was na afloop uiter aard zeer te spreken over zijn uitblinker: „Tim speel de vandaag echt een uitstekende wedstrijd. Toch kle- ven er nog wat minpuntjes aan zijp gpel.Hy moet bij voorbeeld leren zyn acties nog wat meer te doseren. Nu is hij nog te veel bezig met alleen maar acties te maken, waar hy meer zou moeten kaatsen. Maar ja, Tim is pas twintig en moet dat natuurlijk nog leren. Maar zijn kwaliteiten staan natuurlijk buiten kyf." Schiedam De 2-1 winst was natuurlijk meer dan welkom, maar het vertoonde spel van Hermes DVS zal trainer Hans de Rover waarscliijnlijk nauwelijks hebben bekoord. Het Vlaardingse Fortuna vocht op sportpark Harga voor een gelijkspel, maar veel meer dan alleen werklust had de ploeg niet te bieden. In het nauwelijks boeiende duel opende Ron Tim- mers de score vanaf elf meter, nadat Gokan Cayir in de beruchte zone was gevloerd. Fortuna kreeg na dien wel enkele mogelijkheden op de gelijkmaker, maar liet die onbenut. Dennis Dekker had op slag van rust aan een buitenkansje genoeg om de 2-0 op het scorebord te prikken. Het fel spelende Fortuna kwam kort na de rust wei terug tot 2-1 (kopbal Scott Wulferdinge), maar kon daarna geen vuist meer maken. De Fortunezen Den nis de Vette en Martijn van Minnen liepen tegen een gele kaart op, hun ploeggenoot Hugo Jongeneel kon met dubbel geel, dus rood, ai vrij vlot inrukken. Rotterdam „De vandaag geleverde strijd was drie keer beter dan die van vorige week tegen DONK," vergoeilijkte spits en assistent-trainer René Verha gen het teleurstellende resultaat na afloop van de uit gespeelde wedstrijd tegen het Rotterdamse HOV. „Maar als je zelf drie keer scoort moetje toch mini maal een punt weg weten te halen. Persoonlijke fou ten in onze verdediging echter, maakten dat we met een 6-3 nederlaag achter de kiezen, dus zonder pun ten naar huis konden." De midvoor van de Maassluizers nam de openings treffer voor zijn rekening. Lang genieten kon de ploeg van Rob Schalke niet, want drie Rotterdamse doelpunten zetten de promovendus in de derde klas se meer dan met beide benen op de grond. Voor de thee nog, joeg Verhagen de aansluitingstreffer uit een penalty tegen het garen. De VDL'ers Leen Muis, Duco Heeneman, Arno van de Woestijne en Rico To- maeilo kregen een gele kaart. Rotterdam RKWHCs nieuwbakken trainer Wilco Wapenaar sprak van een onvervalste, bloedeloze 0-0. „Germinal wist zich met het gelyke spel een tevre den ploeg, waar wy het gevoel hadden dat er meer in zat en meer wilden." betreurde Wapenaar de punten- deling naderhand. „Wij hebben ons niet voldoende gewapend tegen een fysiek sterk0 ploeg door veel te snel dedangc bal te hanteren." Daarmee speelden de Vlaardingers hun Rotterdamse tegenstanders in de kaart en wisten ze weinig kan sen te creeren. „Ofschoon in de rast af werd gespro ken het middenveld meer in het spel te betrekken," verklaarde Wapenaar, die het door de gemeente Vlaardingen opgelegde speelverbod de Blunder van het jaar noemde, „zochten we in de tweede helft weer te snel ons heil in de lange bal."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7