10 Dood Grifïith-Joyner roept vragen op Echtgenote Olano haalt uit naar Jiminez Ventura wil dit handbalseizoen oogsten 16» mW ?S# w S w Rotterdam grijpt naast EK springen Succesje voor Van Muyden Heister moet maand rusten M Eltingh en Haarhuis ereleden tennisbond Holyfield ook naar de psychiater Jaspers in Ahoy' in de finale tegen Blomdahl Krajicek in Grand Slam Cup eerst tegen Kucera Baggio ongedeerd na botsing met spookrijder Ralf Schumacher en Zanardi naar Williams 'Dubbel' voor De Korenbeurs Sportnota over tien maanden Jacqueline Zoetmulder: 'Plaats bij de eerste dne is mogelijk' Competitie-indeling Regio-kampioenschappen bowls in Groenoordhal VFC is voorstander van fusie met andere club Rotterdams Dagblad Woensdag 23 september 1996 F Baam/Boekefo De Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) on dersteunt de kandidatuur van Nijmegen en Geesteren voor de organisatie van het EK in 2001, Geesteren wordt voorgedragen voor het springen en Nijmegen voor de dressuur. Bij de NHS had den zich vijf kandidaten gemeld voor het EK in 2001. Arnhem, .Geesteren en Rotterdam hadden belangstelling voor het springen, Boekelo voor de military en Nij megen voor de dressuur. Na evaluatie heeft de NHS twee organisaties voorgedragen bij de FEI, de internationale federatie. In het voorjaar van 1999 maakt de FEI een keuze uit de kandidaten die door alle Europese nationale bonden zijn voorgedragen. „We widen niet op te veel paarden wedden," sprak NHS-directeur George de Jong. De organisatie van de military in Boekelo reageerde teleurgesteld. „We voelen ons een beetje in de steek gelaten. Het vertrouwen in de NHS is weg", aldus voorzitter René Mosman. Voor de NHS was de keuze niet al te moeilijk. De Jong: „Voor de military bestaat in Nederland geen maatschappelijk draagvlak en de kwaliteit van de Nederlandse top is niet goed." Sydney—Tijdens de Sydney Har bour Regatta is Martijn van Muy den in de Firin-klasse in drie races geëindigd als 11e, 7e en 6e. „De eerste was slecht," vond de Rot terdamse zeiler, die daarna de mast iets achterover zette. Een verbetering. Van Muyden boekte ook nog een succesje bij de jury. Kij won een protest tegen diskwa lificatievan maandag. Dat scheel de zeven punten. Het Nederlandse 49er-team en Mistral-zeiler Martijn van Gee- men hadden te kampen met ma- teriaalpech. Van Geemen voer drie races en eindigde als 8e, 13e en 6e. In de tweede race brak de giek ter hoogte van de giekkop. Daardoor kon hij niet meer voluit gaan. Voor de derde race leende hij een giek. Maurice Paarden- kooper en Karsten Groth moesten in de tweede race opgeven toen de joystick brak na de tweede boei- ronding. Zoete rmeer - Danny Heister heeft zich afgemeld voor de natio nale Top Twaalf op 3 en 4 oktober in Berkel en Rodenrijs. De Am sterdamse tafeltennisser moet een maand rust nemen wegens een ontstoken pees onder de knie schijf. Heister was vorig jaar win naar van de Top Twaalf. Los Angeles/Keulen Een vermaard dopingexpert brengt de dood van atlete Florence Griffith-Joyner in verband met het gebruik van stimulerende middelen. Prof. dr. Werner Franke uit Keulen vraagt de justitie van Los Angeles sectie te laten verrichten en een gerechtelijk onderzoek te starten. „Haar dood was te voorzien,1' aldus moleculair bioloog Franke. Hij vergelijkt de fysieke toestand van olympisch kampioene en wereldrecordhoudster Griffith-Joyner met die van Ralf Rei- chenbach. De Berlijnse kogelstoter stierf in februari aan een hartinfarct. „De 47-jarige Reichenbach had het zwakke hart van een tachtigjarige" schreef het weekblad Der Spiegel. Griffith-Joyner overleed maan dag op 38-jarige leeftijd, vermoe delijk aan een hartstilstand. De atlete die de wereld in 1988 shoc keerde met haar wereldrecords op de 100 (10,49) en 200 m (21,34) had al langer problemen met haar hart. Volgens Franke zonder twij fel een gevolg van het gebruik van anabolics en groeihormonen, Over de precieze doodsoorzaak, na autopsie, is nog niets bekend. Volgens betrokkenen kan het on derzoek nog dagen of zelfs weken duren. Voormalig collegasprintsters Ma- rita Koch en Katrin Krabbe wezen de uitspraken van Franke van de hand. „Hij trekt voorbarige con clusies. Het is niet uitgesloten dat de dood van Griffith-Joyner is veroorzaakt door de topsport of het gebrek aan aftrainen." „Justitie moet de dossiers van de betrokken artsen openen," vindt Franke. Van Robert Kerr in dit ge val, sportarts van Griffith-Joyner. Jacques Piasenta, coach van Eu ropees kampioene Christine Ar- ron, was tussen '84 en '87 verbon den aan de Universiteit van Los Angeles (UCLA). „Ik zag haar trai nen met andere atletes. Voor mij was ze een goede sprinter, geen opvallende sprinter. Het geneti sche potentieel van bijvoorbeeld Marion Jones of Marie-Jo Perec bezat ze niet." Een jaar later zag Piasenta de Amerikaanse terug. „Ik was ge shockeerd. ÏVsiek was ze een compleet andere vrouw. Ze liep tijden die niet zouden misstaan in de estafette bij de mannen. Het was verrassend en verontrustend, en bovenal verdacht. De geruch ten over dopinggebruik zijn daar na nooit meer verstomd." Maar bewijs was er niet. Ze werd in 1988 elf keer gecontroleerd en nooit po sitief bevonden. Lorna Boothe zegt de geruchten te kunnen hardmaken. De 43-jari- ge teammanager van de Britse at- letiekbond was in de jaren tachtig een van de trainingspartners van Griffith-Joyner. „Ik was compleet verrast door de progressie die Fto- Jo opeens maakte," laat ze opte kenen in de Evening Standard. „In '87 kwam ik in aanraking met een verpleegster uit een Califor- nisch ziekenhuis die mij vertelde dat Flo-Jo daar regelmatig behan deld werd met anabole steroiden en testosteron." bewees zich zelf en zijn ploeg Festina een goede dienst door voor de twee de keer zijn slag te slaan in de Vuelta. FotoMondekvtPA Uon Abraham Olano, klasse mentsleider in de Ronde van Spanje, werd gisteren niet op de proef gesteld. In de rit van Burgos naar Leon (191 km) althans. Maar erna en ervoor wel. De Spanjaard voelde zich maandag aangevallen door ploeggenoot Jimenez, die zijn vierde etappezege haalde maar daarmee de kopman ook aanviel. Echtgenote Karmele Ola no besloot dat het tijd was in te grijpen. „Die man is gek, hij kan er niet tegen in de schaduw van Abraham te staan." Olano zelf bleef rustiger. „Er zijn geen problemen binnen Banesto, alleen buitenstanders denken dat. Ik heb geen ruzie met Jime nez en de taakverdeling is duide lijk. Het hele team zal voor mij werken." De zeventiende etappe had eigen lijk gewonnen 'moeten worden door Matias Cagigas. De 24-jarige neo-prof van de bescheiden Este- pona-ploeg reed bijna honderd ki lometer alleen op kop. Vol in de camera's. En dat voor een scha mel maandsalarisje van zo'n 2500 gulden. De voorsprong van de moedige Cagigas werd nooit gro ter dan zo'n vijf minuten. Twaalf kilometer voor de finish werd hij echter achterhaald door de jagen de ploegen van Post Swiss en Fes tma. Marcel Wiist bezorgde Festina weer wat reden tot feest. De Duit se sprinter had zaterdag in Zara- goza ook al de veertiende etappe op zijn naam geschreven. Nu pak te hij zijn achtste Vuelta-zege in totaal. Het ging, in de sprint, wel heel gemakkelijk. „Dit is een overwinning voor de hele ploeg. Mijn teamgenoten hebben van daag verschrikkelijk hard voor me gewerkt." TVMer Van Petegem werd zesde, zijn ploeggenoot Tristan Hoffman was de beste Nederlander met een negende plaats, Van Heeswyk was met een twaalfde plaats de beste Rabo-renner. Cagigas werd in de rit van giste ren 124e, laatste dus. Als enige eindigde hij op achterstand, op 1.07 minuut. Vol in de camera's, De Franse wielerbond heeft be sloten strafmaatregelen tegen de renners van Festina uit te stellen tot na het WK wielrennen, 11 okto ber in Valkenburg. De bond had tijdens de Ronde van Spanje al maatregelen willen uitspreken. Volgens voorzitter Daniël Baal is het uitstel een gevolg van de „wei gering van het gerecht de proces sen-verbaal van de verhoren van de bi-:, 'kken renners vrij te ge ven." De Festina-ploeg werd na een groot dopingschandaal uit de Tour de France gezet. Baal zei dat de procedures tegen de renners van kracht blijven. Overeenkom stig het reglement van de interna tionale wielerunie (UCI) mogen ze niet voor de wereldtitelstrijd wor den geselecteerd. Eindhoven Jacco Eltingh en Paul Haarhuis zijn gisteren in Eindhoven benoemd tot het negende en tiende erelid van de 99-jarige Koninklijke Ne derlandse Lawn-en Tennisbond. Eltingh cn Haar huis kregen hun onderscheiding vanwege hun enorme staat van dienst in het tennis en met na me het dubbelspeL Ze wonnen alle vier de Grand Slam-toernooien, waaronder dit jaar Wimbledon en Parijs. Ze staan in een illuster rijtje ereleden, onder wie ook Tom Okker, Betty Stöve, Richard Krqjicek en toppers uit de jaren voor de oorlog, Keja Bouman en Henk Timmer. Haarhuis en Eltingh spelen als dubbel dit week einde in Eindhoven tegen Ecuador hun laatste Davis Cup-wedstrijd. Eltingh, net vader gewor den, stopt aan het einde van dit jaar. „Ik had nog even de hoop dat Jacco door zou gaan, maar nu lijkt het toch allemaal wel definitief," aldus Haar huis gisteren. Het tweetal ontvangt na zijn laatste duel in Eind hoven ook van staatssecretaris Vliegenthart (sport) een onderscheiding. Atlanta De Amerikaanse psy chiaters hebben een nieuwe in komstenbron aangeboord, Bok sers. Mike Tyson moet zich bin nenkort eens grondig laten door lichten om zijn licentie terug te krijgen. Gisteren besloot Evander Holyfield vrijwillig een afspraakje te maken. De 35-jarige Holyfield heeft ande re problemen dan Tyson. Vorige week kreeg hij er weer twee kin deren bij. Buitenechtelijk. Holy field heeft nu negen nazaten, van wie er vijf buitenechtelijk zijn. „In de ring neem ik altijd de goe de beslissingen, maar van mij pri- véleven maak ik op de één of an dere manier een zooitje." De bokser werd zelf ook uit een buitenechtelijke relatie geboren. „Ik heb contact met alle negen kinderen en zal er altijd voor zor gen dat het hen aan niets ont breekt." Rotterdam Dick Jaspers, die sedert zijn machts greep naar de World Cup ook de wereldranking van de driebandenspelers aanvoert, komt vandaag m Ahoy' in de finale van het Intermidget-toernooi uit tegen zijn grootste rivaal Torbjöm Blomdahl. De Nederlandse kampioen plaatste zich na overwin ningen tegen Marco Zanetti (3-0 cn een partijgemid- delde van 1.285) en 3-1 op de Turkse topspeler Semih Sayginer (partijgemiddelde 1.562) voor de eindstrijd. Ook Blomdahl kwam de tweede dag van het drie daagse evenement ongeschonden door. Hij won met 3-0 van Raymond Ceulemans, met wie hij in Aboy' vele heroïsche gevechten leverde. De Zweed kwam in deze partij tot een gemiddelde van 1.606. Gister avond tegen Henk Habraken, die stilaan naar de we reldtop is geslopen, ging het iets minder, maar Blom dahl bleef met 3-i en een partij gemiddelde van 1.485 toch aan de goede kant van de score. Blomdahl heeft een abonnement op overwinningen in het Sportpaleis. Hij heeft in Rotterdam nog nim mer verloren. Zo eigende Blomdahl zich eerder hel Briijanttoernooi toe en hij kwam ook twee jaar gele den als overwinnaar uit de strijd in het Grand Prix- toernooi. Het Intermidget-toernooi, dat nu wordt ge houden. heeft qua beloning in geld en wereld- rankingpunten een iets minder niveau, maar voor de winnaar ligt er nog altijd 5.000 gulden klaar en de verliezend finalist houdt aan vier partijen een bedrag van 3.000 gulden over. München Richard Krajicek is in de eerste ronde van de Grand Slam Cup gekoppeld aan de Slowaak Karol Kucera. Bij winst stuit de Hagenaar in de kwartfinales op de Kroaat Goran Ivanisevic. Krajicek komt in München voor de eerste keer in ac tie na zijn opgave op de US Open. In de derde ronde van de Amerikaanse Grand Slam tegen de Zweed Jo hansson trok hij zich in de tweede set terug met een knieblessure. Voor de Davis Cup-wedstrijd tegen Ecuador, dit weekeinde in Eindhoven, meldde hij zich af. De Grand Slam Cup heeft dit jaar een andere formu le. Van 29 september tot 4 oktober komen in de Olym- piahalle in München de beste twaalf tennissers en beste acht vrouwen van de vier Grand Siams in actie. De vrouwen debuteren in München en verdelen de prijzenpot van 4,9 miljoen gulden. Voor de winnares ligt 1,6 miljoen klaar. De mannen spelen om 8.5 mil joen gulden. De winnaar ontvangt 2.6 miljoen gul den. Ondanks de vorstelijke beloningen meldden zich vier toppers af. Sampras, Rafter, Corretja en Moya stuurden om uiteenlopende redenen de invita ties terug. Agassi kreeg een wildcard. MilaanRoberto Baggio is ternauwernood ontsnapt aan een frontale botsing in het verkeer. De sterspeler van het Italiaanse voetbal kwam maandag op een weg in Semiana een spookrijder tegen in een kleine vrachtwagen. Baggio manoeuvreerde om de botsing te vermijden, maar zijn auto werd toch geraakt. Bag gio en de spookrijder bleven ongedeerd. Stuttgart Ralf Schumacher rijdt volgend racesei zoen voor de Formule I-stai van Williams. De Britten maakten de komst van de 23-jarige Duitser gisteren bekend. Williams kondigde voor 1999 ook de komst aan van de Italiaan Alex Zanardi. De 31-jarige cou reur won dit jaar voor de tweede keer op rij het Indy- car kampioenschap in de Verenigde Staten. Schiedam Zowel het eerste vrouwen- als mannenteam van De Korenbeurs gaat een zwaar week einde tegemoet. Beide Schiedam- se tafeltennisploegen hebben een dubbel programma af te werken. De 'dubbel' is het gevolg van het jubileum dat afgelopen weekein de werd gevierd. Omdat de ver eniging veertig jaar bestond moesten de wedstrijden worden opgeschoven ten faveure van de festiviteiten. De mannen spelen de wedstrijden tegen Kluis (zater dag) en Pecos 2 (zondag) in de 'ei gen' Korenbeurs. Ook de vrouwen spelen thuis: zaterdag tegen Swift en zondag tegen Furst. Schiedam De Sportnota 2000, waar de Dienst Sport en Recreatie (DSR)van de gemeente Schiedam aan werkt, moet over ongeveer tien maanden klaar zijn. In de no ta worden de toekomstplannen voor wat betreft de accommoda ties, sportcomplexen en tal van andere zaken beschreven. Voor de nota verschijnt, vindt een startconferentie plaats om een toelichting op de plannen te ge ven waarna een inspraaktermijn, volgt. De sportclubs worden ver volgens op de hoogte gehouden van het verder te volgen traject Vast staat overigens wel al dat de DSR de gebako-velden waar veel Schiedamse voetbalclubs op trai nen, de komende jaren worden vervangen door de meer ge bruiksvriendelijke 'ail-weather- velden'. Komend seizoen wordt getracht één of twee gebako-vel den om te bouwen. Daarna moet elk jaar één veld onder handen worden genomen. Op de nieuwe velden kunnen wedstrijden én trainingen worden afgewerkt. DoorMikosGouka Schiedam Ventura heeft het eerste jaar na de veelbesproken fusie achter de rug. De handbal vrouwen van oefenmeester Max Tukker begonnen moeizaam aan het vorige seizoen, maar speelden een puike tweede competitiehelft. Uiteindelijk belandde de formatie hoog in de middenmoot. Dit sei zoen moet het team gaan oogsten wat in voorgaande jaren gezaaid is. Zonder de traditionele derby - concurrent DWS degradeerde im mers uit de eerste divisie- richt men de blik in Schiedam dit sei zoen omhoog, „Een plek bij de eerste vier is ons doel," aldus Max Tukker. „Ik vind dat we daar thuis horen," steekt de trainer van wal. „Na tuurlijk kan ik weinig zeggen over de tegenstanders en in hoe verre die zich hebben versterkt, maar wij moeten van onze eigen kracht uit gaan. We kunnen van elke tegenstander winnen, dat hebben we vorig seizoen bewezen. Toen kregen we te maken met veel blessures waardoor ik con stant speelsters moest missen. We hebben ons in de breedte kunnen versterken. Ilse Aerts is een nieu we keepster van Aalsmeer 2, Wen dy Rooders, haar zus Manon speelt ook al bij ons. is weer be gonnen. Zij speelde vroeger bij UVG. De zusjes Caroline en Ma- riëlle Hoogerbrugge zijn er defini tief bij en Laura Marcus komt van Quintus. We hebben al onze posi ties dubbel bezet." Outsider Ventura begint lsoutsider aan de titelstrijd, maar wellieht kunnen de Schiedamsen voor een verras sing zorgen. „Ik kan nu ook wisse len binnen mijn ploeg zonder dat we zwakker worden. We hebben de voorbereiding verleden week afgesloten in de Ardennen. Daar De Schiedamse handbalvereniging Ventura hoopt In het tweede seizoen na de fusie op een mooie klassering. Spelverdeelster Jacquel ine Zoetmulder: „Ik denk dat we bij de eerste drie kunnen eindigen." Foto Peter Molkenboer zijn we drie dagen gezellig bij el kaar gekomen. Ik denk dat DES de favoriet voor de titel is. Alle Limburgse ploegen zijn overigens goed maar ik vrees ze niet. Ik heb alle vertrouwen in mijn eigen ploeg," aldus Tukker. Aanstaande zondag start de fusie club de zaalcompetitie in de eer ste divisie tegen debutant DFC, dat uit een fusie van Caesar en Blauw Wit komt. Tukker zal zijn ploeg weer laten spelen met de be kende gezichten als die van Mar- tine Mensens, Gaby van der Gaag, Astrid Winters, Petra de Bruin en Manon Rooders. Ook Jacqueline Zoetmulder (22) zal er weer by zijn. De spelver deelster is naast Jolanda Weber en Jessica Sterken vanaf de jong ste jeugd afkomstig uit de "UVG school. „Ik denk dat we voor de eerste drie gaan," aldus Zoetmul der. „We hebben goede oefenwed strijden gespeeld. Tegen Quintus, dat eredivisie speelt, verloren we met slechts twee treffers verschil. Samen met Karin Dekker ben ik spelverdeelster. We zijn geen con currentes maar wisselen elkaar af." De net afgestuurde HEAO-stu- dente roemt de voorbereiding van haai team. „Die was heel erg goed. We zijn goed in conditie en alle posities zijn dubbel bezet. De survival in de Ardennen was erg leuk en Vmet name voor de team building heel goed. Vorig seizoen hebben we veel blessures gehad, maar nu moeten we hoog kunnen eindigen. Wie titelfavoriet is weet ik niet, het zal wel een Limburgse ploeg worden schat ik. Komend weekeinde spelen we ook tegen een Limburgse ploeg dus dan we ten we meer." Ruime selectie Zoetmulder, als rasecht UVG-lid, heeft geen aanpassingsproble men gehad met de fusie. „Nee, bij ons in de ploeg waren het toch al lemaal meisjes die van UVG kwa men. Dit seizoen zitten er twee meisjes bij van het voormalige HVC. Onze selectie is bijna niet veranderd. Tamara Hollander en Bianca Weber zijn naar het twee de en Davina Rinck is gestopt. Daarnaast zijn er wat speelsters bijgekomen dus hebben we een ruime selectie." Zoetmulder komt uit een sportge- zin, broer Herman speelt bij buur man SWSMC in de hoofdmacht. „Ik heb altijd gehandbald. Bij het schoolhandbal ging het goed en werd er tegen me gezegd dat ik op handbal zou moeten. Dat heb ik gedaan. Daarnaast heb ik nog wei eens getennist, maar handbal blijft het toch helemaal," aldus de blondine. „Of ik ooit nog ambities heb om hogerop te komen? Nee, dat is heel moeilijk. Misschien met Ven tura zelf nog eens in de eredivisie spelen, maar bij een andere dub denk ik niet. Eerst dit seizoen maar eens afwachten. Verdedi gend ben ik redelijk sterk, aanval lend nog wat minder. Dat moet echt beter kunnen. Ik heb er wel vertrouwen in dat we als team sterk genoeg zijn om bij de eerste drie te kunnen eindigen." D.E.S'72 Sittardia DVO Iason Verburch Blerick UDSV Foreholte Fortissimo DFC Groene Ster Schiedam Sporthal Groenoord in Schiedam vormt komend weekeinde het decor voor de regionale kam pioenschappen bowls voor mannen en vrouwen. Zo wel zaterdag als zondag beginnen de wedstrijden 's ochtends om 9,00 uur. In actie komen paren uit het district West. Die moe ten uitmaken wie zondag in de fmales op de 'mat' ko men. De wedstrijden duren beide dagen tot 17.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. De toegang voor de regio-kampioenschappen is geheel gratis. Vlaardingen Het VFC-bestuur heeft kenbaar ge maakt een voorstander te zijn van een fusie. Dat schrij ft Bram den Hamer, de voorzitter van de Vlaar- dingse voetbalvereniging, in het recent verschenen clubblad. Dat zijn bestuur al in gesprek is meteen ge gadigde ontkent de preses. „Het gonst van de geruchten dat er fusiebesprekin gen gaande zijn," schrijft Den Hamer. „Wij liggen als fusiepartner kennelijk goed in de markt. Het verve lende is echter dat het bestuur van niets weet." Den Hamer zegt wel dat het bestuur van VFC de noodzaak van fusies wel degelijk inziet. „Omdat het aantal voetbalverenigingen in Vlaardingen gewoon veel te groot is. Vijf a zes clubs is genoeg. Wij weten dat al jaren en propageren dat ook al heel lang. Daar om gaan wij onze verantwoordelijkheid niet uit de weg. Tijdens de laatste ledenvergadering heeft het bestuur mandaat gekregen om zich te oriënteren op de mogelijkheden voor VFC en zonodig vrijblijvende gesprekken aan te gaan met andere verenigingen. Om tot goede oplossingen te komen zal er wel snel duidelijkheid moeten komen over met name de Broekpolder en, in het verlengde daarvan, het Shell sportpark. Bovendien zal het gemeentebestuur ein delijk eens de randvoorwaarden moeten creëren voor een gezond sportklimaat in Vlaardingen. Een ruimhartiger, beleid op dit terrein staat garant voor een snelle oplossing van de herstructureringsproble- matiek. De clubs zijn er rijp voor!" Tips? Bel de sportredactie: 010-2732700. WOENSDAG 23 SEPTEMBER VOETBAL: 20.00 supercup Hennes DVS-VFC (Sportpark Harea Schiedam).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2