Schap Delfland repareert met spoed zwakke plek Trekkade Dichten Gat van Bolmers levert Hafkamp een fles dure wijn op Schiedam vanaf vandaag bruisend trefpunt regio KORTING Rotterdams iagblad KniKCNSIUPlO j KONI.INENni.IK BABENPKECHT Broers'vest afgesloten Overstroming dreigde voor noordrand van Vlaardinger Stuurgroep gaat toerisme WestHoek bevorderen Nachtwerk tramsporen 6 weken mwe 28..- Mazzeltje voor politie-agenten Vuurwapens naast ongedierte Weer inbraak bij sportclub Automobilist slaat fietser Boetes voor bromfietsers Hennepkwekerij ontmanteld Vlaardinger weer in race voor Eerste Kamer fünif .ZJfö Of bel gratis flTtflTlBlUCPJ 3£ Ui Waterweg Woensdag 23 september 1998 Maassluis De Maassluise politie had gistermiddag een mazzeltje toen ze op zoek was naar een win keldief. Even voor 14.00 uur was een melding binnengekomen over een man die een tiental pak ken koffie had meegenomen uit oen supermarkt aan de Rem- brandtlaan. Hij zou met zijn buit per trein op weg zijn van Maas sluis naar Vlaardingen. Toen poli tiemensen echter naar Vlaardin- gen wide rijden om de winkeldief op te wachten, troffen zij op de op rit van de A20 een liftende man aan. die aan het signalement van de gezochte dief voldeed. Bij het aanspreken van de man. opende die direct het portier van de poli- tie-auto met de woorden: ..Ik kan nu net zo goed bij jullie instap pen." De 28-jarige Rotterdammer bleek de gestolen koffie in een sporttas bij zich te hebben. Mot een dagv aar ding op zak kon hij het bureau weer verlaten. Schiedam Bij werkzaamheden in een woning aan de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam de den medewerkers van de ge meentel ijke ongediertebestrij- ding zelfs voor hun doen een vreemde ontdekking. Terwijl zij bezig waren met het verwijderen van kakkerlakken troffen zij twee vuurwapens aan. De politie nam eenmaal ter plaatse de gas- en alarmwapens in beslag. Tegen de eigenaar van de wapens zal een onderzoek worden ingesteld. Maassluis Voor de tweede maal binnen 24 uur is een inbraak ge pleegd in het onderkomen van een sportvereniging aan de Dr. Al bert Sehweitzcrdreef in Maas sluis. Gisteravond rond 23.30 uur traden via een raam onbekenden wederom het gebouw binnen en gingen met een snijbrander de aanwezige kluis te lijf. De politie vermoedt dal het om dezelfde da ders gaat als bij de eerste inbraak. Die zouden toen waarschijnlijk al het raam hebben geprepareerd om makkelijk binnen te kunnen komen voor het leeghalen van de kluis. Wat er precies uit de kluis, waarin een gat van zon 30 vier kante centimeter werd gebrand, is weggenomen, is nog niet be kend. Schiedam Bij een vechtpartij op de Sehiedamse Strickiedeweg is gistermorgen een 39-jarige Rot terdammer lichtgewond geraakt. De man was aan M fietsen toen hij bijna werd aangereden door een 19-jarige automobilist uit Vlaardingen. Na een kleine scheldpartij wilde de man verder fietsen, maar werd daarbij achter volgd door rle automobilist Het kwam vervolgens tot een handge meen, waarbij de Rotterdammer een bloedneus opliep. De Vlaar- dinger is aangehouden voor mis handeling. Vlaardingen Bij een bromfiets controle op de Sportlaan heeft de Vlaardingse politie gisteren zes tien personen een bekeuring ge geven. Deze bromfietsers droegen geen helm, hadden geen brom fietscertificaat, geen verzeke ringsplaatje of reden op opgevoer de tweewielers. Een 15-jarige Vlaardinger werd tijdens de con trole aangehouden omdat hij op een gestolen bromfiets reed. Schiedam In een woning aan de Sehiedamse Johan Wagenaar- straat heeft de politie gisteren een hennepkwekerij aangetroffen. Agenten waren een kijkje gaan nemen naar aanleiding van klach ten over stank uit de buurt. In een bergruimte werden 48 hennep planten gevonden met de beno digde groei-apparatuur. De politie nam de kwekerij in beslag en hield dc bewoner van het pand, die thuis was, aan. Het gedeelte van de Broers- vest tussen de Boterstraat en het E": -naplein is in verband met Branders feesten tot en met maandag 28 september af gesloten voor al het autover keer. De bussen van RET en ZWN rijden ook niet over de Broers vost. Trams rijden nor maal. In het weekeinde van 26 en 27 september zijn grote de len van de Sehiedamse bin nenstad afgesloten. Pendel bussen en extra trams worden ingezet om iedere bezoeker in het centrum te krijgen. Ook het weggedeelte van de 's-Gra- venlandse weg tussen de op/af rit van de A20 en Plein '4ü-"45 wordt afgesloten. Deze maatre gel gaat in op zaterdagavond om 22.00 uur. Schiedam Vandaag barsten de jaarlijkse Brandersfeesten weer los in Schiedam, om voorlopig niet meer op te houden. Of in ie der geval niet tot komende zon dagavond. waneer een groot vuur werk de feestdagen zal afsluiten. Burgemeester Sch ceres geeft vanavond om 19.15 uur op het Stad serf het startsein voor de Brandersfeesten 1998. Daarna wordt een oude traditie in ere her steld met muziek en show tijdens een grote Taptoe op het erf. Maar dan is de kermis al uren begon nen (iedere dag van 13.00 tot 24.00 uur op de Broersvest Donderdag is de dag om te winke len. Gekke aanbiedingen en koopjes op wat de Dwaze Bran dersdonderdag wordt genoemd. De koopavond zal voor de gele genheid met een uur worden ver lengd tot 22.00 uur. Vrijdag vindt het standwerkers- concours plaats. Vijftien artiesten in de verkooptechniek laten hun cabaret-achtige presentaties zien vanaf 10,00 uur. 's Avonds is het uitrusten op de Horeca Music Night, met verschillende muziek stijlen bij de verschillende cafe's in het centrum. Zo is er salsa bij de Tapasbar en jazz in café Wit her g en de Unie. Op zaterdag is het tijd voor sport met de Fun 2Be Fit Competitie in de Lange Kerkstraat. Sport ieve- lingen meten hun krachten in een Rowing. Running en Cycling wed strijd. De competitie wordt gehou den op drie niveaus, en is dus ook te doen voor de iets mindere of be gin nende s porti eve! ingen. Ook de watersport komt ruim aan bod. met de start van het Water- sport weekeinde om 12.00 uur bij de Vismarkt met de Waterspeien. Vermaak voor jong en oud met traditionele waterspelletjes als touwklimmen, fokhijsen en pik- haakhangen en demonstraties be hendigheids- en snelheidsvaren. Vol centrum Verder zit het hele centrum vol met activiteiten. Vanaf 11.00 rijdt de traditionele Otd-timer Motor toertocht door Schiedam. Op de Broersvest wordt het druk met het Branders Auto Gala 98 en de Fair Plav Centers Roadshow. Het muziekprogramma van Radio Schiedam met een miniplayback- show vindt plaats op het Stadserf. Op de Dam is er op zaterdag en zondag een muzic-kbraderie. en op het Museumplein het Hoog straat Artiesten Festival, 's Avonds om 20.00 uur is er een lam pionnen optocht voor kinde ren onder begeleiding van ver schillende drumbands. Ook stij gen er veel ritmische klanken op van de Lange Haven tijdens een optreden van The Big Band uit Schiedam om 19.30. Om 20.45 gaan alle bruggen van Schiedam open voor de traditionele verlich te Gondel vaart met zijn van eer dere jaren bekende Venetiaanse sfeer. Schepen hebben zich aan gekleed volgens verschillende thema's in de hoop een prijs in de wacht te slepen. De Heineken Music Night start om 20.00 uur in het Theater aan de Schie met optredens van onder andere Little Willy Littlefield. Les Chats Cadiens en de Saskia Laroo Band. Verder treden er veel band jes en artiesten op in verschillen de café's. De laatste dag. de zondag, is niet bepaald een rustdag. Inmiddels bekend in Schiedam en omstre ken is de Zondagsmarkt met hon derden kramen. Naast het water- sportfestijn in de Lange Haven en demonstraties van judo en aero bics op de Grote markt, houdt Damclub Schiedam de grote si multaan wedstrijd 'Dammen op de Dam'. De televisieregistratie van Het Staatslot op Lokatie, een pro gramma van RTL4 is zondag van 12.00 tot 17.00 op hel Stadserf. met live-optredens van Total Touch. Gordon. René Froger en de Ven- gaboys, Om 17.00 uur bc-gint Hans Duller met zijn band met de afsluiting van de feesten bij Café de Unie, en om 21.30 uur is het dan weer voor een jaar voorbij; met vuur werk vanaf het dak van het Stads kantoor op het Stadserf wordt de vijftiende editie van de Branders feesten afgesloten. Den HaagVIaardingenHet Vlaar dingse Eerste Kamerlid voor de WD L. de Beer is dit jaar weder om kandidaat gesteld voor een ze tel. De Beer is een van de 69 namen die voorkomen op de groslijst die gisteren in de vergadering van het hoofdbestuur van de WD is vastgesteld. Van deze lijst zullen eind oktober 46 namen worden gekozen door het hoofdbestuur voor de ontwerp-kandidatenlijst. De definitieve kandidatenlijst voor de Eerste Kamerverkiezin gen wordt uiteindelijk in maart op de Algemene Vergadering van de partij bepaald. De Beer zit momenteel voor de WD in de Eerste Kamer en was daarvoor lid van de WD-fractie in de Tweede Kamer. In de Holyweg laat, nabij de Carry Pothuis kade, een trac tor continue een pomp draaien, die water uit de poldersloot via een dikke PVC- buis in de Vlaardingse Vaart maait. Zandzakken moeten de ka de enige ste vigheid bieden totdat de her stelwerkzaam heden zijn uit gevoerd. Foto's Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen De Trekkade, langs de oostelijke zijde van de Vlaardingse Vaart, heeft tussen Holyweg en Willemoordseweg een zeer zwakke plek. Hoogheemraadschap Delfland heeft opdracht gegeven binnen zeer korte tijd de kade te verstevi gen. „Haii oktober moet de reparatie hebben plaatsgevon den," aldus woordvoerster Anke Blumer. Do waterkering stond eind vorige week lange tijd op klappen. In dat geval was de polder aan de noord rand van Vlaardingen volgelopen met boezemwater van Delfland. „De situatie is zeer kritisch ge weest. Er trokken scheuren in het verharde pad op de kade," beves tigen woordvoerders van hulpver leningsinstanties. „Deskundigen van het hoogheemraadschap en adviseurs van Oranjewoud zijn ter plekke geweest en hebben noodmaatregelen laten treffen." Drukke kade De kade, die zeer druk gebruikt wordt door recreatiefietsers en wandelaars, is in hoog tempo ver sterkt. Met man en macht hebben ambtenaren van de Dienst Stads werk van de gemeente en brand weerlieden een paar duizend zandzakken op het lange talud aangebracht. Dat was niet een voudig omdat hei bedreigde stuk moeilijk bereikbaar is voor motor voertuigen. De zandzakken blijven er als voorlopige voorziening iiggen. maai' Delfland stelt alles in het werk om voor half oktober de wa terkering op deze plek tc repare ren. De schade beperkt zich vol gens de deskundigen tot de bo venlaag van de dijk. Het water in de Holiërhocksepolder staat nog steeds hoog. De woordvoerster van Delfland zegt dat het de laat ste polder van het hoogheemraad schap is die wordt uitgepompt. De naastliggende woonbuurten. De Vaart en Drevenbuurt, zouden overigens in zo'n geval geen wa teroverlast gehad hebben volgens Delfland. Wel zouden de uitvals wegen naar Delft en Schipluiden onberijdbaar zijn geworden. Zie ook pagina 17: 'Water kab belt nog over het asfalt' Hoek van Holland In Hoek van Holland, bij uitstek de 'westhoek van Zuid-Holland', werd gister middag de stuurgroep geïnstal leerd, die zich met het zeer ambi tieuze toeristische plan de 'West- Hoek van Zuid-Holland' gaat be zighouden. Over een jaar moet het toeristisch ideaalbeeld voor het gebied tussen Rotterdam en Scheven in gen klaar zijn, 'West- land-plus' noemde gedeputeerde Nol ten, die de stuurgroep officieel aan de slag zette, het gebied zelfs. Het plan De WestHoek van Zuid- Holland kwam begin juni in de openbaarheid. Dat rapport be schreef alle toeristische mogelijk heden die de kust van het West- land en de Waterweg bieden. Meest opmerkelijk daarin is een toeristische boolverbinding tus sen Rotterdam en Scheveningen, met aanlegplaatsen in onder meer 's-Gravenzande, Monsteren Hoek van Holland. Die eerste inventarisatie van mo gelijkheden was ook bedoeld om de kust met al zijn toeristische po tenties te verbinden met 'het ach terland'. Alles met als doel toeris me op te waarderen tot een van de grootste motoren van de econo mie van dit deel van Zuid-Hol land. „Belangrijk." zei Nolten in zijn speech. „Bijvoorbeeld omdat toerisme veel werkgelegenheid biedt aan laaggeschoolden. En zo j veel werkgelegenheid voor die groep is er nog niet in Zuid-Hol land." De gisteren geïnstalleerde stuur groep gaat samen met het Ont- wikkelingbedrijf Rotterdam (OBR) aan de slag. De groep be staat uit elf personen, met de Monsterse burgemeester Bouw meesterals voorzitter. Zijn 's-Gra- venzandse collega Ekkers en deel raadsvoorzitter Brabander van Hoek van Holland maken ook deel uit van de club, waarin ook bestuurders uit Den Haag, Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Rotterdam zitten. De overige' Westlandse gemeen ten kunnen via het Integraal Ont wikkelingsplan Westland (IOPW), dat op het WestHoek-plan wordt afgestemd, hun invloed uitoefe nen en hun adviezen kwijt. Ek kers zit behalve als burgervader van 's-Gravenzande ook als Haag- landen/IOPW-man in de stuur groep WestHoek van Zuid-Hol land. Over een jaar moet het vervolgon derzoek, waarin alle toeristische plannen worden samengebracht, klaar zijn. Rijk en provincie beta len de zeven ton die hiervoor no dig is. Op 5 november is er een grote werkconferentie over het onderwerp. Als alles vlot büjft ver lopen gaat in het jaar 2000 daad werkelijk de schop de grond in voorde uitvoering van het grootse project. Schiedam De nachtelijke werk zaamheden voor het verleggen van de tramsporen bij Plein 1940- 1945 naar de noordzijde van de Burgemeester van Haarenlaan in Schiedam beginnen in de nacht van zondag 27 op maandag 28 sep- tember. Waarschijnlijk is het werk vrijdag 16 oktober klaar. De werkzaamheden bestaan onder meer uil grondwerk, het verwijde ren en leggen van de tramsporen en het plaatsen van spanmasten voor de bovenleiding. In de nacht van 4 op 5 oktober wordt de spoor- aansluiting richting Woudhoek gerealiseerd. Een week later is het spoor richting Schiedam Centrum aan de beurt. Het verleggen van de tramsporen gebeurt in ver band met de aanleg van de Bene- luxlijn. Eind 2000, wanneer de bouwactiviteiten voor de Rene- luxlijn zijn afgerond, wordt Plein 1940-1945 definitief ingericht. Dan komen de tramsporen weer op dc oorspronkelijke plaats tc liggen. Schiedam Het ziet er naar uit dat het zoge noemde Gat van Bolmers aan het Broersveld eindelijk gaat worden gedicht. Het gat is een steeg met aantal panden, die al jaren in erbar melijke staat verkeren en waar geen onder houd aan wordt gepleegd. Nog voordat de her bestrating gaat beginnen moeten de verval len panden, die al jaren een doorn in het oog zijn van bewoners en winkeliers, zijn ge sloopt. Tijdens de commissievergadering ruimtelij ke ordening, verkeer en vervoer van gister avond is besloten een nieuwbouwplan voor het gat te laten ontwikkelen. Verantwoorde lijk wethouder Hafkamp benadrukte dat het zeer belangrijk is de vervallen panden zo snel mogelijk aan te pakken. Volgend jaar wordt in ieder geval de eerste paal geslagen, ver klaarde hij. Voorzitter van de Bewonersvereniging Schie- dam-Centrum, John van Gestel, toonde zich tijdens de vergadering erg in zijn nopjes met de voortvarende plannen van de gemeente. Maar liet daarbij wel de gedachte doorsche meren: eerst zien en dan geloven. Hij heeft een weddenschap lopen om een du re fles R:othsehUd-wijn met Hafkamp dat het de gemeente niet zou lukken het gat binnen 25 jaar te dichten. Indertijd is wethouder Bol mers begonnen met het maken van plannen voor de panden aan het Broersveld, met het gevolg dat er al die tijd niks mee is gedaan. „Volgend jaar juni is het precies 25 jaar gele den dat het gat is ontstaan. Ik geloof dat ik de weddenschap ga winnen, want echt overtuigd ben ik nog niet," zei Van Gestel grappend na afloop van de vergadering. De voorzitter van de bewonersvereniging is overigens zeer tevreden over de keuze van herbebouwing. De zogehete minimum-vari ant zal gehanteerd worden door de gemeente. Op de plekken aan het Broersveld en aan de andere kant van de vervallen bebouwing, aan het Broersvest, komen winkelpanden terug. Het worden winkels met een zelfde opper vlakte als nu en daarboven komen apparte menten. Aan het Broersvest zal de bebouwing in jaren '30 stijl zijn, net als de omringende panden. Aan het Broersveld wordt die nieuw bouw ook ingepast aan de stijl van de rest van de oude winkelstraat. Belangrijk is ook dat in de minimumvariant de gymnastiekzaal uit 1798 gespaard blijft. „Daar heeft u goed aan gedaan," vertelde Van Gestel de wethouder. „Want als u de gymzaal ooit sloopt, blij f ik u de rest van u leven ach tervolgen. Er zijn maar twee gymnastiekloka len van deze leeftijd in heel Nederland." Wel wordt nog de mogelijkheid open gehou den voor een minimum+- variant. De C&A in het ABC-Complex heeft namelijk aangegeven eventueel in het Gat van Bolmers te willen trekken. Dan verdwijnt het binnenterrein tussen het Broersveld en het Broersvest. Maar ook dan wordt de gymzaal gespaard. itfiiNeem nu een proefabonnement op hèt^êf g^>^||ojtterdams Dagblad en orrtya^.^ M^'jè-weken lang In de bus voor sleiHt»;/ - Oat Is ©on korting van maar liefst 14,-. \V - Vul snel d© bon In I - Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement. (6 weken voof slechte J 28.-) Naam: .Voor!: m/v Nr^ Adres: Postcode: Plaats: Telefoon:.(i.v.m.cor»tfole b®2orgmg)j Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: .ijl Rotterdams Dagblad, Afd. Abonneeservice E Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdams I Rottttitn* DaToI bd V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3