1 17, 'Samen eten is toch veel gezelliger dan alleen?' En toen stonden dus opeens de slopers bij Thalita op de stoep flgonda Water kabbelt nog over het asfalt, plassen schitteren in het weiland Lunckci Nationale Vlaardingendag Meidenclub Chill Out Expositie Hermans in bibliotheek De Loper Markt in Oosterkerk met Rad van Avontuur Bollen en knollen in de Groene Raat Down the Hatches speelt rockmuziek Sport- en spelleider voor gehandicapten Drumband Juliana zoekt muzikanten Hef sprookje van 1001 gulden korfing bestaat.. Rotterdams Dagblad Woensdag 23 september 1998 ..V." ïft? S "Afval van burgemeester duikt op in sportpark" valt op diverse plaat sen in Vlaardingen te lezen. Een tweede tekst luidt' "Babyluiers zor gen voor spanning in woonwijk." En een derde raadselt: "Een dag achter je afval aan doetje versteld staan." Ik weet niet wie deze tek sten bedacht heeft, maar ik begrijp er werkelijk niets van. Welk sportpark wordt bedoeld? Over wat voor afval gaat het? Hoe is dat afval er beland? Heeft de burgemeester misschien een verknipte vijand, die zijn vuilniszakken jat en in een sportpark dumpt? Waar om zou afval van de burgemeester daar terechtkomen? Kent onze burgemeester het gebruik van de vuilniszak niet? Heeft hij het er wellicht zelf gedeponeerd? Vragen, vragen... AI even cryptisch vind ik de tweede tekst. Hoezo zorgen babyluiers voor spanning? Liggen ze met inhoud en al verspreid over het trot toir? Storen mensen zich eraan? Zijn er wij kbewoners over die poep- luiers uitgegleden? Worden wellicht ongebruikte babyluiers be doeld? Hebben de luiers een opstaand randje, een piasgootje of ande re nuttige extra"s? Is er soms een actiegroep onder de naam "Weg met de baby luier" opgericht? Vragen, vragen... Al deze geheimtaal is bedoeld om de Nationale AfValdag op 20 sep tember onder de aandacht van het publiek te brengen. Ik word uitge nodigd om een kijkje te nemen bij het Afvalbedrijf in mijn woon plaats. Maar waarom zou ik dat moeten? Dat vertelt de poster niet. Is het niet voldoende als ik mijn afval keurig in de voorgeschreven Ko- mo-zak stop en de zak in de vuilcontainer gooi? Wie zou deze crypto-taal hebben bedacht? Vast en zeker een recla mejongen in snel gesneden Armanipak, die na de lagere school nog een cursusje creatief schrijven heeft gevolgd. En wie is de opdracht gever van deze onzin? Vast en zeker zo"n modem manager, die het boekje "Assertief management" op de boekenplank heeft staan. Stel je voor dat deze typjes nog eens een Nationale Vlaardingendag gaan promotenik moet er niet aan denken. ^ICK VAN DER LÜGT Vlaardingen Het jongerenwerk van het Bureau Welzynsprojecten begint vandaag een nieuw meidenclubprogramma in jongerencentrum Chili Out. Meiden van 14 tot l?jaar kunnen hier iedere woensdag van 19.00 tot 21.00 uur terecht voor verschillende activiteiten, zoals video films, hennabeschildenngen en fotoromans maken. Opgeven kan op telefoonnummer 4355011. In filiaal De Loper van de stadsbibliotheek is tot 10 oktober een expositie te zien van D. Hermans. Van de kunstenaar zijn etsen en schilderijen uit de periode 1980-1992 te bezichtigen. Hermans heeft voor de et sen verschillende technieken toegepast. Bij de schil derijen is gebruik gemaakt van onder andere spuit bussen met fluorescerende verf en goud- en zilver stiften op een saus van acrylverf. Met de etsen en schilderijen geeft de artiest een beeldende kijk op thema's als het ondergaan van de overdaad aan tele visiebeelden er, eenzijdige journalistiek. In de Oosterkerk aan de Schiedamseweg wordt vrij dag en zaterdag een koopjesmarkt gehouden. Ver handeld worden boeken, levensmiddelen, speelgoed, huisraad, handwerkproducten, gaas- en betonart en chutneys. Verder zijn er een Rad van Avontuur en ac tiviteiten voor kinderen. De opbrengst van de Oostermarkt is bestemd voor de wij kgemeente Nieuwe Oosterkerk en wordt gebruikt voor de verbouwing van het lithurgisch centrum. Dit 63 jaar oude lithurgiseh front wordt aangepast aan de hedendaagse eisen. Voor de uitvoering is gekozen voor het ontwerp van de Vlaardmgse kunstenaar Jan van Dorp. De markt is vrijdag van 18.00 tot 21.30 en zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur. Bollen en knollen staan morgenavond centraal in voorlichtingscentrum De Groene Raat van de afde ling Natuurontwikkeling van de gemeente Schie dam, De bijeenkomt begint om 19.30 uur en is gratis. Tijdens deze voorlichtingsavond wordt onder meer verteld waarop moet worden gelet bij het kopen van bollen en knollen, wanneer en hoe ze het beste kun nen worden geplant, wat gedaan moet worden om ze goed te bewaren en welke verschillen er zijn. Tenslotte is er ook aandacht voor het milieu: de eco- bollen. Er zyn namelijk bollen te koop die zonder chemische bestrijdingsmiddelen en kunstmest zijn geteeld. De vierkoppige band Down the Hatches treedt vrij dag op in Total Music aan de Calandstraat lila. De muziekgroep wisselt een gevarieerd repertoire van eigen nummers af met bekende rocknummers. De band laat zich voorstaan op een gedreven live-pre sentatie. Het concert begint om 22.00 uur en is gratis te bezoeken. Wijkcentrum De Erker zoekt een gemotiveerde sport- en spelleider voor het begeleiden van de activi teiten met verstandelijk gehandicapten. De Erker wil deze activiteiten namelijk uitbreiden met een sportavond op dinsdag van 20.00 tot 21.00 üur. Be langstellenden kunnen contact opnemen met Theo Kemna of Rony Haque, telefoon 4267767. Drumband Jubana, die dit seizoen inmiddels weer is gestart met muzieklessen, zoekt versterking van zo wel gevorderden als mensen die willen worden opge leid. Er is plaats voor tamboers, trompettisten, trom bonisten en lyra-spelers. De opleiding vindt plaats bij Muziekcentrum Opmaat. Overigens zijn ook meisjes vanaf 6 jaar welkom bij de majorette-afdelingen. Meer informatie bij Ton Spruit, telefoon 4707371. Redactie Waterweg: Edwin Cornells»®, Mare Hoor, Ben van Haren, Danlölle Hermans, Judith van Klaveren, Sentinavan der Meer, Mariëtte Ofsthoom, Jan Rozendaal Overdo Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportrödac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Tonny van der Mee Schiedam Het miezert buiten, maar de deur van ontmoetings huis de Weerklank staat niette min wagenwijd open. Op het oog een gewone flatwoning aan het Schiedamse Cornelia van Zanten- plein, maar de uitnodigende en tree verraadt dat er meer is. Het geroezemoes dat buiten te horen is, zwelt bij binnenkomst in de woning aan lot een luidruchtig ge kwebbel. De wekelykse thee- krans? Twee keurig gedekte ta fels onthullen de bedoeling. Het is weer tijd voor de gezamenlijke, tweewekelijkse maaltyd in het Schiedamse ontmoetingshuis. „U blijft toch wel meeëten?" wordt gevraagd. „Leuk, weer eens een man in het gezelschap!" De toon voor de avond is gezet, want het vrouwelijk gehalte is hoog, Net als de gemiddelde leef tijd, Maar allemaal zijn ze nog vol energie en jong van geest.Terwiji het in de keuken van het huis een drukte van belang is - de kok is de enige man in het gezelschap - babbelen in een aangrenzende kamer ongeveer twintig dames honderduit over koenes en kalf jes, Nippend aan een glaasje rode of witte wijn, of een jus d'omnge. Ze zijn in afwachting van de maal tijd die geserveerd wordt. De Weerklank is een initiatief van de kerken in Schiedam. Dominee J. Sosef lanceerde het idee vijf jaar geleden naar het voorbeeld van de inloophuizen. Het huis is dne middagen en een ochtend in de week open. Iedereen is er wel kom voor een praatje, kopje koffie of een spelletje. Sfeer De huiskamerachtige sfeer van een gewone flatwoning maakt het verschil met soortgelijke initiatie- De drempel van De Weer klank Is heel laag. leder een Is wel kom bij de tweeweke lijkse maal tijd. Foto Roel Dijkstra ven in sobere buurthuizen en wijkgebouwen. „De deur staat al tijd open voor jong en oud, onge acht geloofsovertuiging. De drem pel is hier heel laag," legt J. A, van Heest uit. „Het is toch leuk om zo bezig te zijn en met achter de ra men te hoeven zitten? Ik hoor ook nooit een wanklank." Samen met G. Groenwegen treft ze de voorbereidingen voor de maaltyd. Een tweewekelijkse ac tiviteit in het ontmoetingshuis. Ombeurten een soepje of een war me maaltyd. Vanavond is het de beurt aan de warme maaltijd. Klokslag half zes schuift iedereen aan tafel. De dampende schalen met aardappelen, boontjes,jus en slavmken worden spoedig van hun inhoud ontdaan. „Groenoord is een tamely k verou derde wijk," zegt een vrywillig- ster. „Veel mensen zyn eenzaam en hebben behoefte aan een ruim te waar ze binnen kunnen vallen. Ik kom hier toch om die eenzaam heid te doorbreken." Het is voor de meeste (alleenstaande) dames de belangrijkste dryfveer. „Sa men eten is toch veel gezelliger dan alleen?" zegt een van hen. „Het is nu wat minder druk dan normaal," lijkt mevrouw Van Heest haast verontschuldigend te zeggen. „In de wintermaanden is het nog voller." Maar met twintig dames is de gezelligheid, en zeker het aantal decibel geluid, niet minder hoog. „Hoe harder ze pra ten, des te meer ze het naar de zin hebben." Gekletter Er wordt druk gepraat tijdens de maaltijd. Over het koor, een win kel die dreigt weg te gaan, over vroeger en over nu. Kortom, over alles. Zelden vallen de gesprek ken stil. Als tydens één van de schaarse adempauzes slechts het gekletter van de vorken en mes sen op de borden te horen is, wordt de stilte snel genoeg weer doorbroken. „Stil hè?" En de vol gende discussie brandt los. ,Het eten is hier altijd perfect ver zorgd," is de mening. Want na de warme maaltijd volgt nog de vruchtenyoghurt, een kopje kof fie en een stroopwafel. Alles bij el kaar kost het maar ƒ6,50 per maaltyd. Het zou niet misstaan als activiteit voor studenten. Een goedkope maaltijd zoals in de mensa, alleen dan wél van goede kwaliteit. Maar jongere mensen komen er nooit. „Sommige men sen gruwen van zulke dingen," zegt de vrijwilligster. „En hier wo nen toch vooral oudere mensen. Jonge gezinnen hebben meestal ook zelf kinderen." Maar worden de mannen dan niet gemist? „Ach," verzucht de kok, „zou misschien wel leuk zijn, maar zo is het ook prima." „Nee hoor!" klinkt het stellig bij een an dere dame. „Eén is meer dan ge noeg." En de vrijwilligster: „Som mige mannen denken hier een nieuwe vriendin te krijgen. Maar het is een ontmoetingshuis en geen huwelijksbureau!" Hoe hoog de gemiddelde leeftijd ook is, op het eind van de maaltijd komt het meest actuele gespreks onderwerp van de dag onvermij delijk ter sprake: de Bill Clinton Monica Lewinsky-soap. Ieder een is het erover eens. Monica is verkeerd en Bil! mag gewoon blij ven. „Die Kenneth Star is een pu ritein en Republikein die het niet kan hebben dat er een Democraat aan de macht is. En Monica die strijkt lekker haar geld op, gaat verhuizen en laat haar gezicht omtoveren en geen haan die er naar kraait." „Nee," is de conclusie, „dan kan je toch maar beter hier gezellig een hapje eten." Doov Ben van Haren Vlaardingen - Het is dinsdag en het zonnetje heeft al enkele dagen de stortvloed aan regen van een week geleden naar de vergetel heid verwezen. Qp verschillende plekken in Vlaardingen zyn de zwakke schakels van de Delfland- se waterwerken gemarkeerd. Dikke roestige pijpleidingen langs de schutsluis bij NS-station Vlaardingen-Centrum herinneren aan het defect aan de sluisdeur, dat vorige week woensdag bijna leidde tot het overlopen van de Oude Haven. Bij de Wilhelmina- singel valt een onbegroeide aar den wal op, die werd gestort toen daar de Vlaardingse Vaart echt overstroomde. Op enkele andere plekken langs die eeuwenoude boezem verwijzen stapeltjes zand zakken naar de dreiging, die stij gend water ook in bebouwd pol dergebied heeft. Aan de rand van Hoiy-Noord zijn de meeste sporen nog zichtbaar van het watergeweld, dat meer dan een week ambtenaren, brand weerlieden en medewerkers van het hoogheemraadschap Delfland dag en nacht bezighield. Bij een aantal van hen is de verstoorde nachtrust af te lezen aan het blauw onder de ogen. Zij hebben bijvoorbeeld enkele duizenden zakken met zand gevuld en lo-% pend over smalle kades ver* sjouwd. Voor de woning van burgemees ter Stam, op de hoek van de Popu- lierendreef en de Abelendreef, staat nog wel het hek met een waarschuwingsbord 'Doorgaand verkeer gestremd', maar het is van de weg afgekeerd. Ook op an dere toeleidingswegen naar de Holyweg zijn de waarschuwingen opzij geschoven. Ze hebben tot maandagmiddag dienst gedaan. De Hoïyweg stond achter de Be graafplaats en vlak voor de split sing met Breeweg en Woudweg onderwater. Nabij de Breeweg kabbelt het wa ter nu nog slechts aan een zijde Langs de Trekkade In Vlaardingen, tussen Wlllemoordseweg en Holyweg, geven zandzakken de plek aan waar het blnnentalud Is gaan schuiven. Het Is de zwakste plek In de waterkering langs de Vlaardingse Vaart. "uanwiiujAsiia over het asfalt, de rest van de weg is droog, Aan het andere eind van de Holyweg, bij de Carry Pothuis kade, staat een tractor continue te draaien. Hij is aangesloten op een pomp. die water uit de poldersloot via een dikke PVC-buis in de Vlaardingse Vaart maalt. Zandzakken Het zonnetje schittert op grote plassen water in de veenweiden van de Hoiiërhoeksepolder. Slecht op een klein stukje droog weiland zijn een paar koeien te ruggekeerd. Het meeste melkvee ontbeert het daglicht m de stallen. In het landschap aan de rand van Holy-Noord zijn verder hier en daar een veulen of een paard, een klein groepje schapen en een vlucht wilde ganzen te zien. En een paar mensen die hun bemod- derde bezittingen reinigen. Langs de Trekkade, tussen Wille- moordseweg en Holyweg, geven zandzakken de plek aan waar het binnentalud is gaan schuiven. Het is een zwakke plek in de wa terkering, hebben deskundigen vastgesteld. De situatie is hier kri tiek geweest. Halverwege vorige week kregen de polderbewoners een voor-waarschuwing, dat ze bij voortgaande regenval in combina tie met storm rekeningen moes ten houden met evacuatie. Vrijdag en zaterdag hebben des kundigen van adviesbureau Oranjewoud ter plekke pools hoogte genomen en geadviseerd de zandzakken van de kruin van de kade weg te halen en halverwe ge het talud te leggen, De belas ting van de doorweekte Trekkade, ter hoogte van boerderij Zonne veld, was te zwaar geworden. Er vielen scheuren in het vaak door fietsers gebruikte weggetje waar te nemen. Doorbreken van die ka de zou tot het vollopen van de pol der tussen Schipluiden, Delft, Schiedam en Vlaardingen kun nen leiden. De dijkbewaking was in het week einde beperkt, maar bleef toch ge handhaafd. In de duisternis speurden leden van de dijkbewa king met lantaarns langs de kade tussen Vlaardingse Vaart en pol der naar doorsijpelend water en grondverschuivingen. Ambtenaren van de Dienst Stads werk en vrijwilligers van de Brandweer in Vlaardingen zijn tot zondagavond kwart voor zeven paraat geweest. Ze volgden de in structies, die door de verantwoor delijken van het hoogheemraad schap Delfland of hun ingehuur de adviseurs werden gegeven. Want, zo bevestigt een woordvoer- der van Delfland w" en niet de gemeenten zijn verantwoordelijk voor kaden en dijken. Nat Met 220 personen is op de kanto ren van Delfland de afgelopen week in ploegen continudienst gedraaid. De bemalmgscapaciteit werd opgevoerd met noodpompen tol een maximum van 250.000 ku bieke meter per uur op dinsdag avond. Donderdag had de boe zem, waartoe ook de Vlaardingse Vaart en de Vlieten behoren, het normale peil bereikt. De aandacht was vanaf dat moment vooral ge richt op de dijken en kaden, waar van de stabiliteit in gevaar komt by te snelle verlaging van het wa terpeil in de polders. Ondermeer zijn de kaden aan beide zijden van de Boonervliet nabij het ge maal Maassluis extra veel geïn specteerd. In het begin van de regemveek concentreerde Delfland zich op het Westland en de omgeving van Den Haag, waardoor de Dienst Stadswerk van de gemeente Vlaardingen moeite had met zijn waarschuwingen over het knel punt van de defecte sluis door te dringen. Pas na inschakeling van de commissaris van de koningin werd op dringende telefoontjes uit Vlaardingen gereageerd. Het Is nog steeds een natte bende aan de noordrand van Vlaardin gen. Vaarten vlieten staan, net als de lager gelegen poldersloten tot aan de rand vol water. Vele hecta res weiland zijn nog onbegaan baar. De jonge aanplant die afge lopen jaar is aangebracht in de stukken, die als randbos van Mid den-Delfland moeten dienst doen, lijkt te verzuipen. Voor een door braak van de Trekkade wordt niet meer gevreesd op dit moment. Woensdag 23 september SCHIEDAM Dc de Woud boek. Koersbal, 19 30-21.30U. Grote Kerk. Historische fototentoonstelling, 9.00-16.00U. Sroeruvest Kermis, 13,00- 2d,OQu. Stadserf. Opening brandersfeesten. 19.15u en Taptoe om 19.30-21.30u. VLAARDINGEN Jongerencentrum Chili Out. Meidenclub, 19.00-21.00u. De Haftr. Gespreksavond conflictsituaties. 19.45u. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Première film 'Slui- zers',20.00u ROTTERDAM Alliance Francaise 19.30film- Les offrandes ü'Atfred Manesser. Galerie Ron Mando* 10.30 peuters; 14.30 4 tot 8 jaar Vanuit de Sprookjesstoel Try-out reserveren 010- 4259406- Ha! 4 Info. www.hat4.nl Digital Playground. Spe«L-0-Theek De Speel doos 14.30 Kikker is een held, SKVR M uzlek- •ctiool Contrum-We»t 19.00 SKVR Open Huis. en info. SKVR-Popschool Jongeren, 't Kapelletje 14.30 Poppentheater John de Wmter. de Doelen Gr.r, 20.15 Ger&ev Festi val.Rotterdam Young Philharmonic Orchestra. Hal Gr.z. 12.45 idem, Lunchconcert. Rotter dam Philharmonic Cello Society, Ahoy' 20.00 ErosRamaazotti, Donderdag 24 september SCHIEDAM Dc Oost Oheverfschilderen, 14.00-16.00u. Filmhuis. De Poolse Bnjid, 21.00u. Qrote Kerk. Historische fototentoonstelling. 9.00- 16,O0u.Broer*vest Kermis, 13.00-24.00u. De Groene Raat Voorlichting over bollen en knollen, 19.30u. Theater a.d. Schle. Acda en De Munrwk met Op Voorraad, 20.15uCaféde Unie. Optreden Q+A band, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Henk Westbroek: Eindelijk in het theater, 20.00u. Van do.17 t/m wo.23»ept. ROTTERDAM Clneramo 1: 'Saving Private Ryan' (16) dag.12,30-16.15-20.30. Cln.2: 'City of An gels' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45*15.45. Cin.3; Titanic' (12) dag.1?. 15-16.15- 20.15. Cln.4: 'Sibena' (12)dag.l2,3O-21.45.'WagtheDog'(ai)d0g. 15.30-18.45. Cln,5: The X-files' (12) dag. 15.15-18.15-21.15, do.vr.ma.di.ook 12.15. Imax Theater 'Amazon' (al)dag,(beh.za.zo.> 13-15, zaio.alleen 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'Saving Prrvate Ryan" (16) dag. 17- 21,15. Trtanrc' (12) Z3.Z0.10. Ven.l: 'Marius et Jeanette' (16) dag. 20 (vr- ,mV2) vr.ook 15. The idiots' (16) dag.(beh- .ma.) 22 (vr.mV2). Sneak Preview, ma.22. Ven.2: Cinema Turkije (16) dag. 19.30- 21.30, vr.» ook24.za.zo,ook 13-15-17,'Ka rakter' vr.15.30. The hanging garden' (16) ma.Vm wo. 19 30. Ven.3: 'Gadjo Dilo' (16) deg. 20-22. vr.ook 15, Ven4:'£Hamam, li bag no Turco' (16) dag.19.30-21.30, vr.ook 15- 24za ook 17zo.ook 15. Lum.l: 'Wild things' (16) dag, 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2; 'Species 11' (16) dag. 18.30-21.15, do.vr.ma duook 13-15.45. Lum. 3: 'las Miserables (al) dag 17.15- 20.30,do.vr.ma,di.ookl4.Uim, 4: TheAven- gers' (12) dag. 16.15-18.45. 'LethaiWeapon 4' (16) dag. 13 15-21.15. Path At De Pijnbank' (12) dag. 16.15-21.30, do.vr.ma.cii. ook 13,50. 'Mafial' (al) dag. 11.40-14.20-16.40-19-21,20, di.nlet 21.20, 'Saving Private Ryan' (1G) dag. (beft- .ZO.) 11.45-15.30-20,10.12.30-16.15-20. TheAvengers'(12)dag. 11.10-17.30-19.40- 21.50, do.vr.ma di.ook 13.15-15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50-15.20-18.10- 21. 'Si* days, seven nights' (al) dag.11,30- 14.10-16.35-19-21.40. 'Armageddon' (12) dag 17.30-20,50, do.vr.ma,di.Ook 11- 14.10. TheX-fiFes'(12)d3g.l8,50,do,vr,ma- .di.ook 11.10. Sneak preview: 'Misschien helpt een önl'(16) di.21.20. Nachtvoorete Hingen: Lum.l: "Wild things' (16) vr.za.00.15. lum.2: 'Species II' (16) vr- ,za. 00,30. lum.3: 'Armageddon' (16) vr- .za.00,15. Lum.4: 'Lethal Weacan' (16) vr- .za.00.30. Kindematinees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes' za.zo.wo,13.30-16. Cln.S: 'De kleme zeemeermin'za.zo.wo.l3.Lum.2:'Air8ud'za- jo.wo. 13-15.3Q.Lum.3: 'De kJeinezaemeer' min'ia.20.wo.l3-15. Pathé'Het magische zwaard' za.zo wo. 13.15-15.30. 'Jacht op do kleintjes' za.zo.wo.11-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za.zo.wo. 11.10- 13.50, Ven.: 'Gulibik'za.zo.13. Het Wooniyrteem Atexandrium III, Watermanweg 205", Rotterdam www.lundia.com Door Jan Rozendaal VlaardingenShowbrassband Thalita is boos. Laaiend zijn ze, op de gemeente Vlaardingen. „Alsof we een derderangs orkestje zijn," zo voelen ze zich behandeld. En dat, een derderangsorkestje, zijn ze niet, zegt tweede secretaris Penders zo vinnig als hij kan. Een. echte prater is hij niet, zegt Pen ders ook tegen de volle zaal in het stadhuis, maar de boosheid van zijn vereniging dampt van het voorgetypte A4tje dat hij harkerig samenvattend voorleest. Wat is er aan de hand? De Vlaar dingse muzikanten beschikken al sinds jaar en dag ever een clubge bouw aan de Surinamesingei. Elk jaar werd het contract verlengd en schulden ontstonden er niet want de huursom bedroeg nul. Daar mee was de gemeente uiteraard niet uit de kosten, maar zo werkte dat toen in Vlaardingen met veel gemeentelijke gebouwen: die werden gratis en voor niks ter be schikking gesteld aan de een of andere vereniging, stichting of andere instelling die iets moois doet. Verborgen subsidie, heette dat, In de loop van vorig jaar liet de Dienst Welzijn van de gemunte weten dat het huurcontr c. t- aan per maand zou worde lengd. En hoewel de gemeente zich een paar jaar geleden tegen doei heeft gesteld dat die verbor gen subsidies moeten verdwij nen, veranderde aan de prijs niets: die bleef op nihil. In eerste instantie zou je zeggen: wat maakt dat uit? Of je nu nul gulden per jaar betaald of nul gulden per maand? Maar nu zyn ze, zoals tweede secretaris Penders al zei, niet helemaal achterlijk bij Thali ta, Daar moest wel een addertje onder het gras zitten. Maar hoe ze ook aandrongen bij de ambtena ren, zorgen hoefden ze zich niet te maken, werden ze gesust. Hoedje Op een goede dag dit jaar schrok ken de muzikanten zich echter een hoedje toen er opeens een stel slopers op de stoep stond. „Die kwamen even kijken omdat ze een begroting van de kosten moesten maken," sputtert Pon ders, die het nog steeds met kan geloven. „Het is toch ook een vreemde zaak als je slopers op vi site krijgt terwijl de huidige huur ders nog van niets weten." Inmiddels weten ze bij Thalita wel beter. De gemeente Vlaardin gen wil op de plek van Surina mesingei 101 huizen laten bou wer.. Het clubgebouwc sl te kcxm gezet. Inmiddels heeft het be stuur van de showbrassband ook 'een reëel bod' op het gebouw ge daan, maar daar is de gemeente naar hun mening niet serieus op ingegaan. Ze weten ook wel waar om: „De gemeente wil ons daar weg hebben en er huizen bou wen." Maar goed, waar moet 'de meest actieve vereniging van Vlaardin gen' dan heen? „Naar Villa Musi- ea," herhaalde wethouder Van der Windt deze week nogeens in het stadhuis. Het bestuur van Thalita is ook al bij initiatiefnemer Tomeï van het dit najaar te openen mu- ZiekverZamelgebOUW onji Hr> JTq. ningin Wilhelminahaven ge weest, maar uit dat gesprek bleek al snel dat alle niet-commerciële ruimtes al zyn verhuurd. En com merciële pnjzen kan Thalita niet betalen. Ze hebben ook nogal wat kubieke meters nodig om alle uni formen, mutsen en instrumenten te bergen. „Dat wordt onbetaal baar," zucht Penders nog. Waarom laat u ons daar niet ge woon zitten, schreeuwt Thalita het bijna uit tegen de wethouder. Maar Van der Windt wil huizen bouwen en wordt er zichtbaar een beetje moe van dat er een stel van die lastige muzikanten in de weg zit. Dat zegt hij niet, nee, zo zit Van der Windt nu eenmaal niet in elkaar. De wethouder verantwoor delijk voor cultuur en onder meer ook het bouwen van huizen in Vlaardingen, belooft ten over staan van de leden van de raads commissie de zaken allemaal nog eens met zijn ambtenaren op een rijtje te zetten. Binnen een paar weken valt er brief in het clubge bouw aan de Surinamesingei. Het kon onderhand weieens de laatste zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5