13,aJ Oproepcentrale bestaat tien jaar Cambridge in één dag 'Vrijwilliger moet vooral niet de hulpverlener uithangen' 1 fligenda Preuts en flink bezopen Optredens Westbroek en Laura Fygi afgelast Verkoop boeken en cd's Antieke kustvaarder Presentatie en stem Van rijm tot rap Oplevering van kademuur vertraagd Rotterdams Dagblad Donderdag 24 september 1998 Ik ben wat grieperig, dus ik moet even griepen. Het heerst, zegt de bedrijfsarts. Ja, dat weet Schiedam drommels goed, AI maanden hoor je dat er complete afdelingen in het stadskantoor ziek zijn. Ze zijn zo bezig met het welzijn van de eigen organisatie, dat de hangjeugd het straks nog wint in klantvriendelijkheid. Zo, gemeenteraadsleden, eindelijk terug van vakantie? Lekker we zen brandersfeesten, gisteravond? Nog een beetje om u heen geke ken? Vindt u dat Stadserf nou echt het mooiste plein van Nederland? Dat zou het worden. Maar alleen de paus, Liduina en pastoor Vïs- mans zullen er blij mee zijn, want het hele plein ademt een 'Kom in de Kerk'. Er zit geen spanning in. Hebt u nog een tikkeltje nagedacht, in vakantietijd, over het opknap pen van de binnenstad? En er ondertussen achtergekomen dat het niet de straatsteentjes zijn die een poetsbeurt nodig hebben, maar dat het vooral de gevels zijn die de Hoogstraat zo'n armoedig aanzien geven? Zou u de eigenaren eerst niet om eigen investeringen vragen voor u geld in het zand smijt? Hebt u de chaos al overzien met bouwplannen, gebrekkige inspraak, lage kwaliteit? En gemerkt dat ervan het Stadserf-complexgeen en kele drift meer uitgaat om de bewoners bij stad, wijk en buurt te be trekken? Geen zin meer in stadsgesprekken? Nee, gaat u maar lekker brandersfeesten. Doe maar alsof u öóérvoor gekozen bent. Schiedam is weer eens landelijk nieuws, dankzij de in beslagname van dia's van Joop Schafthuizen staan we te boek als de preutste stad van Nederland, het van de yrye kunsten. En u als raad laat het lopen, u gaat feesten om de schijn op te houden dat we tolerant zijn. Kenneth Starr maakt er tenminste geen geheim van dat hij een puriteinse kommaneuker is, en heel Amerika is in rep en roer, maar de Schiedamse raad durft pas iets te vinden als er eerst een Rotterdamse Starr over 'Schafthuizen' is heengegaan, hijgerig die dia's onder de loupe nemend.Wat is erger? Starr of Starr-vriende- lijke Schiedamse politiek? In de centraal-Russische republiek Altaj krijgen de ambtenaren hun salaris uitbetaald in wodka. Kunnen we die hele ploeg aan het Stad serf niet een maandgage aan jenever schenken? Aan het beleid zou je het verschil niet merken. Maar de politiek zou er iets drukker van worden. Hèhè... Nu even koorts opnemen. KOR KEGEL Vlaardingen Het optreden van Henk Westbroek vanavond in de Vlaardmgse Stadsgehoorzaal is afgelast. De zanger en politicus moet om gezondheidsredenen zijn tour nee tot december afblazen. Er wordt nog gezocht naar een vervangende datum voor het concert met de nu wel zeer toepasselijke titel 'Eindelijk in het thea ter'. Hoogst waarschijnlijk wordt het concert m fe bruari ingehaald. De kaartjes die al zijn verkocht blij ven voor dal optreden geldig. Ook het optreden van Laura Fygi op donderdag 18 fe bruari 1999 gaat met door. Zij verkiest een buiten landse tournee boven de geplande tournee in Neder land. De voorstelling wordt dan ook met ingehaald dit seizoen Mensen met kaarten kunnen deze om ruilen voor een andere voorstelling of hun geld te rugvragen. De Stadsgehoorzaal raadt het optreden van zangeres en muzikante Fay Lovsky op donder dag 25 maart aan als vervangende voorstelling. Afgeschreven boeken voor volwassenen en jeugd, cd's en cd-roms worden aankomende zaterdag in de verkoop gegooid op de tweede etage van de Centrale bibliotheek in de Waalstraat, De verkoop begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Du antieke kustvaarder Zeemeeuw arriveert eind de ze week in Vlaardingen om aan te leggen aan de mu seumkade voor het Visserijmuseum. Het publiek kan komend weekeinde tussen 13.00 en 17.00 uur een kijkje nemen in het oude vrachtschip. Het werd in 1937 gebouwd voor de Noord-Europese vrachtvaart en het behoort tot het soort kustvaarders dat tot ver na de oorlog in Vlaardigen haring kwam halen. Na zestig jaar kustvaart werd het schip vorig jaar in Duitsland aangekocht door het Maritiem Buitenmu seum in Rotterdam. Aan romp en opbouw was in al die jaren vrijwel niets veranderd. Vandaar dat het in aamerking kwam als 'museumschip'. Bezoekers kunnen een bezichtiging van net schip combineren met een bezoek aan het donderdag geopende pavil joen De Joon, tegenover het Visserijmuseum. Daar is een humorvolle tentoonstelling 'Het Zeemansleven van Jan Sanders' te zien. Bij de Schiedamse Vrouwen-emancipatie Organisa ties (SVO) aan het Broersveld beginnen binnenkort enkele zesweekse cursussen. Zoals de cursus Pre sentatie en stem. Deze trainingvindtplaatso** maan dag van 19.30 tot 22.00 uur. Nely Koetsier leen vrou wen zichzelf op overtuigende manier presenteren door middel van een combinatie van theorie, prakti sche oefeningen, adem- en stemtechniek en feed back. Op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur start bin nenkort de cursus Klussen in en om het huis. Deze zes lessen worden verzorgd door Henny van Donk. Tijdens deze cursus leren vrouwen welk gereed schap ze moeten aanschaffen en hoe ze er mee om dienen te gaan. Ook elektra en kneepjes uit het lood gietersvak komen aan bod. Voor 55-plussers start de cursus Leesgroep voor 55+ vrouwen. Deze wordt op donderdagmiddag van 14,00 tot 16.00 uur gegeven door Nel Blenk. Een keer per maand wordt een door de groep gekozen boek op een niet hoogdravende manier besproken. Als er een verfilmde versie van een boek is, wordt deze bekeken. Aanmelden voor een van deze cursussen, kan tot uiterlijk 1 oktober, telefoon 4734545. Voorafgaande aan de kindei boekenweek met dit jaar als thema "Van rijm tot rap', komt illustratrice en kin derboekenschrijfster Annemarie van Haeringen woensdag 30 september naar Maassluis, Zij is die dag van 14.00 tol 16.00 uur te gast in de jeugdbibliotheek en leest dan voor. Kinderen vanaf vier jaar zijn wel kom. Van Haeringen is onder andere bekend door haar boeken 'De boom en het meisje' en 'Op hoge po ten'. Haar laatste boek heet 'Onder water, boven wa ter. Redactie Waterweg: Edwin Co melisse, Marc Floor, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Danielle Hermans Waterweg De Oproepcentrale Nieuwe Waterweg Noord heeft haar werkterrein uitgebreid met een nieuwe doelgroep: oudere mensen met psychiatrische problemen. Ook deze cate gorie heeft behoefte aan steun en contact met de buitenwe reld. Niemand is namelijk voor de volle honderd procent pati ent, legt Anneke de Jong uit. Zij is coördinator welziinsactivi- teiten van DrieMaasStede in Schiedam en verantwoordelijk voor het reilen en zeilen bij de Oproepcentrale. Deze vrijwilligersorganisatie on dersteunt partner en familie van thuiswonende zieken, gehandi capten, dementerende ouderen en terminale patiënten in Vlaar dingen, Schiedam, Maassluis en Maasland. De circa vijftig vrijwil ligers staan een jaar of langer één middag of ochtend per week ter beschikking van een cliënt. Een partner of familielid van de zieke kan dan in de tussentijd even iets voor zichzelf doen en zich ont spannen. Zo houdt deze het lan ger vol en kan de zieke zo lang mogelijk thuis in de eigen ver trouwde omgeving blijven wonen. De Oproepcentrale, die deze maand tien jaar bestaat, is een sa menwerkingsverband van het Riagg, Maatschappelijke Dienst verlening NWN, Thuiszorg en Stichting Verpleeghuizen. In de loop der ftjd werd het klantenbe stand telkens uitgebreid met nieuwe doelgroepen. Simpelweg omdat er uit verschillende hoe ken aanvragen binnenkwamen. Zo bleek ook grote behoefte te be staan aan steun voor alleenwo nende ouderen met psychiatri sche problemen. „We hebben naar deze groep onderzoek gedaan en gebleken is dat veel oudere men sen met deze problematiek een zaam zijn en nauwelijks de deur uitkomen," vertelt De Jong van Oproepcentrale. „Ze hebben vaak geen contact meer met de familie of met de buurt en zyn puur op zichzelf aangewezen. Ze willen wel iets ondernemen, maar dur ven dit alleen niet goed." De belangrijkste taak van vrijwil ligers is dan ook te proberen deze ouderen een steuntje in de rug te geven zodat ze zich wat minder eenzaam voelen. Samen naar de winkel, een wandeling maken of gewoon kletsen bij een kop koffie. De Jong: ,Het gaat om eenvoudige dingen. Wij stellen geen hoge ei sen aan vrijwilligers. Het gaat er niet om dat zij deskundig zijn. Be langstelling voor de ander, aan dacht en motivatie, daar draait het allemaal om." Heel gewoon Een paar vrijwilligers bezoeken sinds kort een cliënt met psychia trische problemen. „Het leek me aanvankelijk vreselijk eng," ver telt één van hen. „Je weet vooraf niet welk gedrag iemand gaat ver tonen. Maar de meneer die ik be zoek, is heel gewoon. Het straalt niet van hem af of zo. Aanvanke lijk was er veel argwaan. Zo van, wat moet dat mens van mij. Maar gaandeweg werd het contact steeds beter. Het klikt gewoon tussen ons en dat is heel belang rijk. Ik breng een stukje van bui ten in zijn huiskamer." De vrijwilligster meldde zich na een oproep van de centrale aan omdat ze dol is op oude mensen en genoeg tijd had. „Van ouderen kun je veel leren. Mijn cliënt vindt het heerlijk als ik kom. Ik ben er voor hem en hij mag bepa len wat we gaan doen. Een bood schap. een spelletje, babbelen, even huilen. Het maakt niet uit. Het gevoel dat je er speciaal voor hem bent, is al voldoende. De res pons is enorm." Gerichte scholing De vrijwilligers worden niet zo maar in het diepe gegooid. Zij De vrijwilligers van de Oproepcentrale NWN maakten deze week ter ere van het 10-jarig bestaan een boottochtje vanaf Rederij Halflandln Rotterdam. Mevrouw J. Zonneveld die zich al die jaren heeft ingezet als vrijwilligster werd daarbij In de bloemetjes gezet. Foto Jaap Rozema krijgen een gerichte scholing en kunnen regelmatig tijdens speci ale bijeenkomsten ervaringen uit wisselen met andere vrijwilligers. Medewerkers van de Oproepcen trale zorgen daarnaast voor een deskundige begeleiding, scree nen de cliënten en koppelen deze aan de beschikbare vrijwilligers. Niet elke aanvraag wordt gehono reerd. Iemand moet 65 jaar of ou der zijn en in contact staan met het Riagg Rijnmond Noord-West of de thuiszorg. De aanvrager mag zich niet in een crisissituatie be vinden, maar moet het professio nele hulptraject al achter de rug hebben. Ja-nie Wolfert, specialistisch ver pleegkundige bij de Thuiszorg, wil wc' een voorbeeldje geven. „Een voorheen boze en stuurse mevrouw, komt er na een moeilijk jaar weer bovenop," illustreert ze. „Ze wordt uit vrije wil behandeld, maar zit thuis maar wat uit het raam te kijken. Ze wil graag con tact met de buitenwereld. Maar fa milie of vrienden heeft ze niet meer. Deze mevrouw krijgt sinds kort regelmatig een vrijwilliger op bezoek en dat werkt heel goed. Daar zijn we ais hulpverleners heel trots op." Op basis van deze eenvoudige menselijke contacten voorkom je volgens Wolfert veel dokterson- derzoeken. „Het is natuurlijk een bijzondere doelgroep, maar het is niet eng. Je moet gewoon jezelf zijn en contact maken. Dan klikt het of het klikt niet." In principe gaat de Oproepcentra le een éénjarig contract aan met de vrijwilliger. Na een jaar volgt een evaluatie en wordt besloten of cliënt en vrijwilliger met elkaar verder willen gaan. Het kan na tuurlijk ook gebeuren dat de aan vrager voldoende is opgeknapt en zelf weer contacten met anderen kan leggen. In dat geval wordt de zorg van de vrijwilliger stukje bij beetje afgebouwd. Coördinatrice De Jong van de Op roepcentrale benadrukt dat de privacy van cliënten blijft gewaar borgd. „Soms gebeurt het dat een vrijwilliger meer achtergronden van iemand wil," vertelt ze. „Het medisch dossier van de aanvrager komt echter niet op tafel. Slechts de informatie die nodig is voor een goed contact, wordt gegeven. We houden die informatie met op zet zo beperkt mogelijk zodat een vrijwilliger ongedwongen kan werken. Anders bestaat het risico dat iemand de hulpverlener gaat uithangen en dat is het laatste wat we willenD aar hebben we profes sionals voor. Vrijwilligers kunnen net dat stukje meerwaarde geven, het aangaan van een warm, soci aal contact met een zieke." Door Sandra Put Hoek van Holland/Cambridge Ie dereen die een dagtripje naar En geland gaat maken, moet reke ning houden met het rinkelen van de wekker op een absurd vroege tijd. Met slaperige ogen komen we dan ook aan in Hoek van Holland. De witte catamaran 'Stena Disco very' ligt al te dobberen in de Nieuwe Waterweg. Honderden auto's rijden de gapende mond van het schip binnen, honderden 'Engelandvaarders' drinken kof fie in het Stena Line-gebouw, al len wachtend op het vertrek. Na het inchecken, om 6.30 uur, moeten we nog een klein uurtje wachten op de afvaart. Gelukkig mogen we al om zeven uur de boot op, zodat een zitplek is te scoren in de Globetrotter Casino Lounge. Onwennig kijken we om ons heen. De Discovery lijkt niet np een schip, maar op een heel groot café, gewoon op het vaste land. „De boot vaart", zegt mijn reisge zel en wijst naar buiten waar de Hoekse kade aan ons voorbij trekt. Vreemd, de boot schommelt niet. Het is best relaxed. Er volgt een filmpje over wat te doen 'bij een onwaarschijnlijk geval van een noodsituatie'. Slik, een on waarschijnlijk geval? Waarom leggen ze het dan uit als er toch niks gebeurd? Eenmaal op volle kracht vooruit, vaart de boot een groot aantal knopen. Omgere kend, zo legt iemand ons uit, gaan we 80 kilometer per uur. Een kijkje op de boot laat zien dat er veel te doen is. Vooral eten kun nen we hier goed. Zo stijgen de McDonalds- en New York Pizza- luchten al om half acht 's morgens op. Of we misselijk zijn van de boot of de etenslucht is dan ook niet helemaal duidelijk. We lopen door: een Stenashop, gokautoma ten, spelcomputers en een Disco Bar. Om elf uur Nederlandse tijd leg gen we aan in Harwich. Met zee benen volgen we de massa Neder landers, alsof zij wel weten waar we heen moeten. Op busperron 1 staat de touringcar die ons naar Cambridge brengt. Het is een ou de dubbeldekker met veel been- ruimte. Als we boven zitten, krij gen we het benauwd. Als hij rijdt stoot de bus, alsof hij niet verder wil „Dadelijk klappen we om", mompelt mijn reisgenoot en ver geet door alles haar horloge een uur terug te zetten voor het tijds verschil. Op Silverstreet worden we ruim anderhalf uur later -13.00 uur Nederlandse tijd- uit de bus ge zet. We zijn vermoeid, maar we moeten door. De wandelroute die Binnen één dag is hetmogelijk vanuit Hoek van Holland heen en terug naar defraaie stad Cambridge te varen. Interessant, maar wel vermoeiend. Foto sijthof Pers we van Stena Line hebben gekre gen, besluiten we te volgen, We bekijken eerst de Mathematische brug, ooit gebouwd zonder bouten en spijkers. 'Slimme' studenten hebben de brug voor studie uit el kaar gehaald, maar kregen hem niet meer in elkaar. Zij moesten bouten gebruiken. Aan de linker kant bevindt zich de vroegere ha ven Mill Pond. Hier kunnen we op een platte schuit 'punteren', maar dat zien we niet zo zitten. Bij bakker Fitzbillies op de hoek van Trumpington Street kopen we een enorm stuk cake, want een flinke shot energie kunnen we zo langzamerhand wel gebruiken. Via Botolph Lace gaan we de Free School Lane in. We lezen de infor matie op onze route; 'een gedenk plaat van de Cavendisch laborato ria, hier werkten Rutherford (atoomsplitsing) en de ontdek kers van het DNA, Crick en Wat son'. Interessant. We bekijken al les snel en hobbelen moeizaam door. Er is nog zoveel te zien. We lopen langs Sidney Sussex College naar de Ronde Kerk die omstreeks het jaar 1130 is ge bouwd en één van de vier laatste ronde kerken in Engeland is. „Mijn voeten doen zeer", mom pelt niet alleen mijn reisgezel, maar ook de andere Nederlanders die we tegen komen. We besluiten Trinity College te bezoeken. Drie en een halve pond, ruim twaalf gulden, moeten we neertellen en we krijgen niks te zien. Wegens vakantie zijn grote delen van het complex gesloten. De boom waarvan ooit een appel op het hoofd van Newton viel, en waardoor hij tot zijn zwaarte krachttheorie kwam, blijft na een lange zoektocht ook onvindbaar. Mopperend lopen we door Trinity Street, een straat met veel leuke winkels. De beroemdste boekwin kel van Cambridge, Keffers, vij zelt ons humeur weer op. Etage's en kelders vnl boeken, een waar paradijs voor de liefhebber. Een half uur later staan we zwaar bela den, maar met een lichte beurs, weer buiten. Bij King's College Chapel denken we na of we naar binnen zullen gaan. Misschien is hier ook alles gesloten. Mijn reisgenoot is echter 20 onder de indruk van het zinnetje in onze routebeschrijving -'Haal diep adem en kijk omhoog! Het waai erplafond van deze kapel is waar schijnlijk de mooiste van de we reld' - dat we een kaartje kopen (entree: tien pond). Het bezoek is inderdaad de moeite waard, We ploffen neer in de kerkbank- jes. Hier is het lekker koel en even zitten is helemaal niet zo'n slecht idee. Het lijkt wel of we met een uithoudingstest bezig zyn. Nauwelijks weer buiten, kijkt mijn reisgenoot op haar klok. „O jee, het is al bijna 17.00 uur", klinkt het verschrikt. Snel lopen we terug naar Silverstreet, maar halverwege komen we er achter dat het horloge nog op Nederland se tijd staat. Nog een uur te vul len. We strijken neer op een ter rasje. De terugtocht is lang. Weer ander half uur met de bus en dan nog eens ruim drieënhalf uur terug met de Discovery. Op de boot kij ken we film in de kleine bioscoop, daarna eten we pizza en drinken nog een borrel in de Disco-Bar, Een dansje op de zacht schomme lende boot, wagen we niet. Rond middernacht Nederlandse tijd ko men we aan in Hoek van Holland. Vermoeid, met nog slaperiger ogen dan toen we aan de reis be gonnen, rijden we richting huis. We besluiten, mochten we nog een keer gaan, twee dagen in En geland te blijven. Al is het alleen maar om ook de Cambridge Ghost Tour te kunnen maken. DofKlertJ8g24 september SCHIEDAM Dc Oost Olieverfschiideren, 14.00-16.OOu. Filmhuis. De Poolse Bruid,21.00u. Woon- zorgcentrum Thurlede. Optreden Panklare fanfareorkest 14.00u. Grote Kerk. Histori sche fototentoonstelling, 9.00-16.00u. Broersvest. Kermis, 13.00-24.00u. Theater a.d. Schle. Actfa en De Monnik met Op Voor raad, 20.l5u. Café de Unie. Optreden Q+A band.22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Henk Westbroek: Eindelijk m het theater is afgelast wegens ziekte. ROTTERDAM La nta ren/Ve nster2030 La Porta e ii vestibo- !o,Stanza del !ebb'Csa.Hal4info:www.ha!4.nl Digital Playground, de Doelen Hal Gr.z. 12.45 Gergiev Festival. Lunchconcert. Paolo Graco- metti, piano. JurnaanseZaal20.15idem.Doe- leneosembleJ 23.00 idem. Alexander Torad- ze, piano. De Vleik 21.00 White Hassle (USA). St, Laurenskerk 12.45 Middagpauzecon- ceit. Highttown Theatercafé 2O.0O Nlghtof comedy.SKVR Muziekschool Centrum- West 20.00 SKVR-Buyteband. Afscheids concert, Theater Zuidplein Gr^z. 20.15 The Sikulu Company. Schelllng's 19.00 Zzep. Lux or The ate r 20.15 Purpe r. N IghttownThe- atercafé 20.00 A Night of Comedy. Rotter damse Schouwburg KLz. 20.30Global life. Theater Zuidplein KI.Z. 20.30 Lebbis en Jan sen. Witte de WithlS.OOHet Rotterdam Pro ject. ErasmusUntversltett zl LB-97 15.00- 16.15 Westerse filosofie Oosterse mystiek. De actualiteit van het Zendboeddhisme, St Laurenskerk 15.00 Uitreiking Laurenspen- ning. Lantaren 2 21.00 Malenkr Peremene. Vrijdag 25 september SCHIEDAM Dc Oost Maaltijd van de maand, 12.00- 13-OOu. en spelletjes, 14,00-16.00u. Podi um Café. Bluesmghfc The Urn, 21.00u. Film huis. De Poolse Bfuid, 21.00u. Grote Kerk. Histonschefototentoonstelling,9.00-16.00u. Broersvest Kermis, 13.00-24.00u, Week markt stanchverkersconcours, 10.00- 16.00U. Centrum. Horeca Music Night, 20.00-24.00u. Theater de Teeretoof. De Vliegende Panters, 20.15u. VLAARDINGEN DcBabber»oolder. Biljart voor dames, 9.00- 12.00u. Dc Soenda. Gespreksgroep, 10.30- 12.00u. Stadsgehoorzaal. De Befmi'S op 'Onbekend Terrein', 20.00u. Jongerencen trum Europe. Tienerdisco 12 t/m 15 jaar, 19.00-22.00u. Oosterkerk. Koopjesmarkt, 18.00-21.30u. La nta ren/Venster20.30 La Porta e tl vesübo- lo. Sta rua del lebbrosa.Hal 41nfo:www.hal4.nl Digital Playground. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. de Doelen 6ri 12.45Ger- giev Festival. Koor van de Kirov Opera, 20.15 idem Orkest van de Kirov Opera, 2230 idem 'Nachtvandetragischeliefde'.JumaanseZaal 20.15 African roots. Casino Rotterdam 21.00-02.00 Trio First Choice. De Vlerk 21.00 Jon a The Nightnders (USA). St. Lau renskerk 12.45 Middagpauzeconcert Ba- roeg 21.00 Necropolis Festival. Nlghttown Theatercafé Supertno. Tirade, Mardigrah en Cnleb. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 ManonLescaut.KJ.z.20.30Globa!ljfe, SKVR Muziekschool Centrum-West 19.30 SKVR open Huis. Turkse muziek. Pian-c 22.00 Frampton Weller. Bibliotheekthea ter 20.30 Hartepijn. Bonheur reserveren*. 010-4046716 try-out Krazy Krazy Kat. Schelllng's 19,00 Zzep. Luxor Theater 20.15 Purper. R'dams Centrum voor Thea ter 19.00 Faustdeeleenen twee van'VonGoe- th e.Theater Zuldpfeln Ki,z. 20.30 Pieter Tid- dens. Witte de With 18.00 Het Rotterdam Project, St Laurenskerk 19.00-22.00 Boekpresentatie. Paulus, een man vantwee werelden van CJ. den Heyer. Lantaren 2 21.00 Malenki Peremene. Van do.24 t/m wo.30 sept ROTTERDAM Cinerama Ir 'Fiving Private Ryan' (16) dag,13-16.30-20.30. Cln.2: 'City of Angels' (12) dag.18.30-21,30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. Cln.3: Titanic' (12) dag.12.15-16.15- 20.15, wo.met 20.15. Cin.4: 'Siberia'(16) dag.13-2l.45. Wag die Dog (al) dag. 15,30-18.45. Cln.5: TheX-fi- les' (12) dag. 15.15-18.15-21.15, do.vr.ma- .di.ook 12.15. Imax Theater: 'Amazon(al) dag. (beh.za.zo.) 13-15, za.zo.alleen 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'SavmgPnvate Ryan' (16) dag. 17- 21.15. Titanic' (12) zaoo. 10. Ven.l: 'Conté d'automne' (16) dag.19.30, 'Hamam, ii bagno Turco' (16) dag.(beh.ma.) 22, vr.ookl5. Sneak Preview, ma.22. Ven.2: TheKingdom'do.vr.za. 19.30. 'MaxHaveiaar' 2o.ma, 19.30. 'Als twee druppels water" di- .wo.19.30. 'La Cruz* ds.wo. 21.30. 'Heavy (16) vr.lS.30, Ven.3: 'Gadjo Dilo' (16) dag. 20-22, vr.ook 15. Ven 4: 'Manus et Jeanette' (16) dag.19.30, vr.ook 15. The Idiots' (16) dag.21.45, Lura.l: Wiet things' (165 dag. 13.15-16- 18.45-21.30, Lum. 2: 'Hope Floats' (al) dag.12.45-15.30-18.15-21. lum. 3: 'Spe cies fi' (16) dag. 18.30-21,15. Lum. 4: 'De Pijnbank' (12) dag.18.30, do.vr.ma.di.ook 15.45. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 21.15, do- .vr.ma.di.ookl3, Rexane; Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé: 'Kundun' (16) dag.11.50-14.45- 18.15-21.10. 'Mafial' (al) dag, 16.40-19- 21,20,df.met21.20,do.vr rna.di.ookll.40-- 14.20. 'Saving Pnvate Ryan' (16) dag 11.40- 15.30-20. The Avengers' (12) dag. 11.10- 17.30-19.40-21.50, do.vr.ma.di.ook 13.15- 15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50- 15.20-18,10-21. 'Sixdays, seven nights' (al) dag.U.30-14.10-16.35-19-21.40. 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma- .di.ook 11-14.10. Sneak preview: "Een kilo drumsticks graag1 (al)di.21.20. Nachtvoorstellingen: Lum.l: "Wild things' (16) vr.za.00.30. Lum .2: 'Armageddon' (16) vr.za. 00,15, Lum4; 'Species li' (16) vr- .za.00.30. Lum.4: 'Lethal Weapon' (16) vr- .za.00.15. KJndermatinees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes' zazzo.wo.13.30-16. Cln.5: 'De kleine zeemeennin*za,zt>. wo.13, Lum.3: 'Air Bud'za- .zo.wo.l3-15.30.Lum,4: 'De klemezeemeer- mm' za.zo.wo.13-15. Pathé"Het magische zwaard' 2a.zo.wo.13.15-15.30. 'J^cht op de kleintjes' 2azo.vKs.ll-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za.zo.wo. 11.40- 14.20. MaassluisDoor het slechte weer zijn de werkzaamheden voor de vervanging van de kademuur langs de Govert van Wijnkade in Maassluis met minimaal drie we ken vertraagd. Eigenlijk zou de kade in oktober tijdens de Furie- ade worden opgeleverd. Maar door de hevige regenbuien kon het aannemingsbedrijf de achter stand niet meer inlopen. In mei van dit jaar begonnen de werk zaamheden aan de oude ka demuur. Deze was ernstig verzakt en moest daarom geheel worden vervangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3