9 Ouderwetse sfeer in stampvolle binnenstad h II I 3 yjgenda Muziek moet twee keer tandje lager Maassluis herdenkt vijf nooit teruggekeerde jongens College: vier ton extra voor sport Geen noodschool, dan ook geen basketbalveld Half miljoen bezoekers Brandersfeesten Gewapende overval Vlammen voor de Hoekse kust Rijden onder invloed Beroofd na babbeltruc Beelden uit de tuin gestolen Het Plein kan Gordon en Total Touch aan Vragen over Waterweg FM Rotterdams Dagblad Maandag 23 september 1933 Schiedam De Brandersfeesten in het centrum van Schiedam hebben ruim een half müijoen be zoekers getrokken. Ook is het fes tijn bijzonder rustig verlopen, constateerde de politie woord voer der vanmorgen. In de avonduren ontstonden wel enkele kleine schermutselingen. Zo moesten agenten donderdagavond op de kermis twee groepen jongeren scheiden, die dreigden met elkaar op de vuist te gaan. Verder is een jongeman, die spon taan de Lange Haven insprong, door de Reddingsbrigade uit het water gevist. Op de Koemarkt werd een 36-jarige Schiedammer dusdanig onder invloed van alco hol aangetroffen dat hij naar het ziekenhuis is overgebracht. Het Bode Kruis moest dit weekeinde vier keer in actie komen en zes kinderen raakten hun ouders even kwijt. Vlaardingen Twee mannen heb ben zaterdagmiddag een textiel winkel overvallen aan de Dr. Wi- arda Beckmansinge! in Vlaardin- gen-West. Omstreeks 16.50 uur liepen de mannen de kledingzaak binnen en bedreigden het perso neel met een pistool. Ze zijn er vandoor gegaan met een nog on bekend bedrag uit de kassa en een tas van een medewerkster. De mannen zijn nog voortvluchtig. Hoek van Holland Het boorei land, dat acht kilometer voor de kust van Hoek van Holland ligt, zal vanaf woensdag drie dagen lang vlammen. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) moet namelijk eerst gas affakke- len om de put uit te testen en schoon te maken voordat er vol gende maand echt met de gaswin ning begonnen kan worden. De verontreinigingen die tijdens het affakkelen met de eerste hoe veelheden aardgas naar boven ko men bestaan met name uit zout water. Na vrijdag zal het boorei land worden verwijderd. Het eni ge wat overblijft is, 23 meter on der zee, een pijpleiding naar een gasproductieplatform van olie maatschappij Amoco. Badgasten en wandelaars langs de Hoekse kust zullen na het affakkelen niets meer zien van de gaswin ning. Het booreiland ligt sinds medio augustus voor de Hoekse kust. De put zelf is negen jaar oud. De NAM denkt dat er een gasveld van ruim vijf miljard kubieke me ter ligt. Tijdens het affakkelen is een onafhankelijke vogelwachter aan boord van het platform. Deze heeft de bevoegdheid de vlam- men te laten doven als trekvogels voorbij vliegen en dus gevaar lo pen. VlaardingenEen 34-jarige Vlaar- dingcr had zaterdagmiddag wel erg veel gedronken voordat hij achter het stuur ging zitten. Agen ten hielden de man rond 16.40 uur aan op de Floreslaan en ontdekte dat hij tussen de 1,7 en 1,8 promil lage alcohol in zijn bloed had zit ten. Dat is dermate hoog dat de Vlaardinger wordt voorgedragen" aan de officier van justitie. Schiedam Een 72-jarige be woonster van de Schiedamse wijk Groenoord is donderdag beroofd van geld en sieraden door twee vrouwen. De dames wisten de wo ning aan de Valeriusstraat binnen te komen via een babbeltruc. Het slachtoffer had ze binnengelaten, omdat de dames eventjes een briefje wilden schrijven voor de buurvrouw die niet thuis was. Vlaardingen—Uit twee tuinen aan de Lombokstraat en vjjf aan de Van Viandenstraat in Vlaardin- gen-West zijn tuinornamenten, beelden en voordeurmatten ge stolen. Frappant was dat één van de bewoners nog heeft opgemerkt dat het lampje in zijn tuin aan sprong. Maar hy heeft daar niet op gereageerd. „Tuinverlichting springt vaak ook aan van enkel een voorbij springende kat. Op een gegeven kijk je niet meer," licht een politiewoordvoerder toe. Schiedam Het waren weer eens ouderwetse Brandersfeesten. Er hing zaterdag en zondag een sfeer in de stampvolle Schiedamse binnenstad zoals 't hoort bij zo'n volksfeest. Eentje die niet kapot te krijgen was, niet in de laatste plaats door het prachtige weer. Ook op zondag, on danks de buienvoorspelling van het KNMI. Terwijl bij café De Unie zaterdag middag de bierpompen een smeerbeurt krijgen voor de vol gende spits, leveren op steenworp afstand diverse scoutinggroepen op het water van de Lange Haven een verhitte strijd met vlotten. Om 't snelst varen met z'n vieren op een drijvende paliet. Ieder heeft een peddel: twee aan bak boord, twee aan stuurboord, maar dat blijkt zeker geen garantie dat de kortste koers naar het keer punt en weer terug kan worden vastgehouden. Sommige van de vijftien vlotten leggen wel drie keer de kortste afstand af. Maar niemand maalt erom. Echt nat worden ze pas een brug verder ter hoogte van de Appel markt. Nadat duikers de bodem hebben geïnspecteerd op scherpe uiteinden vinden daar de hele middag de waterspeien plaats. Met plezier duiken de deelnemers in het water om vervolgens bij voorbeeld aan een touw een meter of vijf omhoog te klimmen en de daar hangende bel te luiden. Slechts een enkeling kan zich van die hoogte weer in het water laten plonzen: touwtje klimmen blijkt toch moeilijker dan het in de films van Rambo lijkt. De Lange Haven als zwembad. De speaker nodigt ook toeschouwers uit om een duik te nemen 'want de temperatuur is perfect'. Iedereen geniet. Ook de bezitters van twee rijen dik afgemeerde schepen, waaraan de laatste hand wordt gelegd voor de gondelvaart. Verlichting wordt bevestigd en getest, en even verderop krijgt een romp een laatste poetsbeurt. Overrompeld Ook dieper in de binnenstad lijkt niemand uit 't veld te slaan. Neem Anj a Winter. Wie? Country-zange- Schiedam Twee keer hebben de geluidstechnici die aan de knoppen zaten voor de RTL4-te- levisie-opnames op het Stadserf- plein de volumeknop een tandje dicht moeten draaien. Dat ge beurde op aanwijzing van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Een inspecteur heeft de hele middag decibellen gemeten, Zo wel buiten op het plein, als bin nen in de woningen. Volgens een woordvoerder van de ge meente ging het 'niet om heel heftige overtredingen'. Het was zondagmiddag voor de eerste keer dat een dergelijk groot, en vooral luid spektakel res Anja Winter uit Rotterdam was door Radio Schiedam uitge nodigd om wat liedjes te zingen in de podiumwagen op het Stads- vrfplein. Ondanks dat ze wordt overrompeld door het gedreun van de veel hardere muziek van de kermisattracties en er ander half mens publiek staat te luiste ren, bljjft ze lachen en springen of ze een vol Ahoy' aan het temmen is. Alles mag, alles kon dit weekein de in Schiedam. Een volwassen man die z'n Feyenoord-shirt naja ren uit de kast heeft gehaald en stoer achter de kinderwagen over de Broersvest paradeert. Of die standwerker, gisteren, die de god ganse middag over de rode lak op het nieuwe Schiedamse stadsplein werd gehouden. De gemeente had daarom vooraf een informatieavond gehouden 'waarop de bewoners van het plein werden geïnformeerd. Over twee weken zal er ook een evaluatieavond zyn. Op een speciaal telefoonnum mer dat de gemeente in verband hiermee tussen 12.00 en 19.00 uur had opengesteld zijn giste ren welgeteld twee klachten bin nengekomen. Volgens een woordvoerder van de gemeente kwamen die van dezelfde me vrouw, die de muziek te hard vond. van zijn Porsche 944 stond te wrij ven om een tasje poets te verko pen. En maar lachen jongens, 't Kon niet kapot. Ook niet voor wethouder Aad Wiegman, die af en toe wat bieke- rig om de hoek van de ingang van het nieuwe Stadserf keek hoe het plein zich hield onder de RTL4-te- ievisieopnames. Of de investering van drie miljoen gulden niet heel versneld moest worden afge schreven. Met een gerust hart kon hij vaststellen dat het Stadserf in elk geval het geweld van Gordon en Total Touch aankan. Voor het eerst stonden er honderden men sen samengedrongen en tegen het podium aan geperst en ook dat smaakt naar meer. „Laat de Het nieuwe Stadserfplein stroomde zondagmiddag voor het eerst helemaal vol, om onder anderen van Gordon en Total Touch te genieten. Luchtfoto ons Mtiieu/Roei Dijkstra Stones maar komen," riep een ambtenaar in feestroes. Zelfs de bewoners van het Stads erfplein lonkten lachend naar Gordon, die als een-na-laatste ar tiest een nummer van z'n nieuwe cd ('Je kent 'm nog niet, maar over twee weken word je er al weer misselijk van') zong. Na elk live- optreden zag je wel de mensen even achter het raam vandaan verdwijnen, want dan moest bin nen het glaswerk weer even mid- denop het dressoir worden ge schoven, De bastonen bleven na melijk nogal hangen tussen Stad serf, Liduinabasiliek en apparte menten. En toen moest het échte vuur werk, vanaf het stadskantoor nog beginnen. Door Jan Rozendaal Maassluis Maassluis heeft z'n 'Gedenkteken Nederlands Indiê 1945-1962'. Zaterdagochtend ont hulde burgemeester Sterken- burg, vergezeld door een vete raan, het gedenkteken in het Juli- anaplantsoen. Het is een uitbrei ding van het herdenkingsmonu ment voor de Tweede Wereldoor log. Onder '1940-1945' is in dezelf de gouden letters 'Nederlands In- dië 1945-1962'aangebracht. „Om de namen van de vyf uit Maas sluis afkomstige overleden Indië- gangers altijd te blijven herinne ren," sprak de voorzitter van de Vereniging Oud-Militairen Indië- gangers (VOMI), J Dijkema, Gerrit van Dijk, Gerrit van der End, Teunis van der Knaap, Leen- dert Molenaar en Arend Muis, één voor één las burgemeester Ster- kenburg de namen op. Telkens met een beklemmend staccato ge volgd door geboorteplaats (vier keer Maassluis en een keer Maas land), geboortejaar, het jaar dat de gevallene sneuvelde en hoe oud hij was geworden. En die leeftij den, hoewel de meesten van de meer dan honderd toehoorders die ongeveer wel wisten, sloegen toch weer in als een bom: 22 jaar, 21 jaar, 22 jaar, 21 jaar, 21 jaar. Verwarde tijd „En wat wisten jongens van onge veer twintig jaar uit Maassluis toen van de verhoudingen in de wereld," had de burgemeester aan het begin van haar toespraak gezegd. Het^is een halve eeuw ge leden, Nederland is net bevrijd van de Duitse bezetter. Het is een vervar de tijd, memoreerde de burgemeester. De wereld had in brand gestaan, als nooit tevoren. De jeugd van jongens van onge veer twintig jaar was voorbij ge gaan zonder dat ze het eigenlijk wisten. „Ze hadden niet eens de kans ge had om de geschiedenis te leren kennen." Het Indië van Multatuli, de Gordel van Smaragd. „Wat wis ten jongens van ongeveer twintig jaar uit Maassluis daarvan?" Dat de jongens uit Maassluis naar Nederlands Indië gingen, zo vlak na het einde van de Tweede We reldoorlog. wilde Sterkenburg be nadrukken, was alleen maar om dat de Nederlandse regering had besloten de orde daar terug te brengen. En Gerrit van Dijk, Ger rit van der End, Teunis van der Knaap, Leendert Molenaar en Burgemeester Sterkenburg legt met haar echtgenoot namens de gemeente Maassluis de eerste krans bij het gedenkteken Nederlands Indië. Foto Fred UbochanvRoei Dijkstra Arend Muis waren vijf van de on geveer vijfduizend dienstplichti gen of oorlogsvrijwilligers die voor die klus zijn aangewezen. Niets meer, niets minder. Dat de Nederlandse regering heel veel jaren later het besluit om de troe pen te sturen betreurde, ook daar konden die jongens uit Maassluis niets van weten, merkte de burge meester nog op. Om daarna 'met ontroering' de namen van het vijf tal op te lezen. En tot slot vast te stellen dat het oorlogsmonument in het Julianaplantsoen 'aan zeg gingskracht heeft gewonnen'. Tachtigers Dat laatste weet de Stichting Ge denkteken Nederlands Indië 1945-1962 al lang. En daarom ijvert deze club van oorlogsvetera nen ook zo voor hun gedenkte kens, waarvan er alleen in Zuid- Holland al tientallen zijn. Vorige week was Zoetermeer nog aan de beurt, zaterdag dus Maassluis. Uit de toespraak van de voorzitter van de VOMI, Dijkema, waren twee redenen te halen voor die niet aflatende ijver van de vetera nen, allemaal zeventigers en tach tigers, maar met een hoog borst- vooruit-gehalte. De eerste reden citeerde Dijkema uit het werk van een Schotse dichter: Wij zullen niet rusten als jullie ontrouw wor den aan hen die sterven'. Maar het is vooral de erkenning. „De oorlog was in mei 1945 nog niet afgelopen. In Nederlands In dië woedde nog een meedogenlo ze oorlog. In een hevigheid zoals wij die hier niet hebben gekend. Terwijl wij hier feestvierden, ging de Japanse terreur daar door," al dus Dijkema nog steeds met een emotioneel geladen bitterheid. En daarna kwam dus 'de niet eenvou dige opdracht' om de orde te her stellen. Dijkema noemde hetgeen gemene sluipschutteroorlog'. Met dit gedenkteken blijven de namen van de gevallen Maasslui- 2ers bewaard, dat is de voornaam ste reden. Hun graf ligt in 'vakan tieland Indonesië', ergens onder de lange rijen kruisen. De toeris ten trekken er aan voorbij. Soms zie je een oude man daar nog salu eren.' „Maar hoeveel jaar zal dat nog duren. Het zullen er steeds minder zijn," aldus Dijkema. In Maassluis wordt nu in elk geval op 4 mei ook in het bijzonder stil gestaan bij de vijf omgekomen In- dië-gangers. Iets wat voor de vete ranen, maar ook voor de nabe staanden van grote waarde is, werd zaterdagochtend diverse ke ren gezegd. Meteen na de onthulling en het spelen van de Last Post en het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus werd een groot aantal kransen gelegd. Onder meer na mens de gemeente Maassluis, de Stichting Gedenkteken Neder lands Indië 1945-1962. de VOMI, de ex-politieke gevangen en door twee leden van het vierde bataljon garderegiment jagers, waarvan één van de geëerden, Gerrit van Dijk, deel uitmaakte. Maassluis Burgemeester en wethouders van Maassluis willen in de jaren 2000 tot en met 2002 400.000 gulden extra aan sport uit geven. Dat staat in de nota 'Maas sluis: sport in Beeld', die door het college is vastgesteld. Deze nota geeft de huidige stand van zaken op sportgebied aan in Maassluis en moet worden gezien als een startnotitie. B en w benadrukken dat dit niet betekent dat er deze eeuw niets gebeurt. Zo worden op korte ter mijn projectgroepen samenge steld die voorsteilen moeten aan dragen om oplossingen te vinden voor de huisvestingsproblema tiek van de hockey- en tennisver eniging Evergreen, het tekort aan speelvelden van de voetbalvereni ging Excelsior Maassluis en de verplaatsing van het sportcom plex aan de Merellaan. De gemeenteraad bespreekt de nota op 8 december. Vlaardingen Het geasfalteerde basketbalveld dat de Vlaardingse wethouder Kees van der Windt aan de jongeren van de Babbers- polder heeft beloofd, gaat voorlo pig niet door. De bewoners kregen van de gemeente het basketbal veld aangeboden ter compensatie van de noodschool die de gemeen te wilde bouwen op de groen strook tussen de Hartmansstraat en de Anthony Knottenbeltsingel, Maar aangezien de noodschool niet doorgaat is ook het basketbal- veldje -dat op dezelfde groen strook was gepland- van de baan. „Want de financiering is weggevallen. Het geasfalteerde veldj e zou een uitbreiding worden van het speelplein, dat voor de school sowieso moest worden aan gelegd. Hierdoor kwamen de kos ten voor rekening van de Dienst Educatie," licht Van der Windt toe. Het basketbalveld moet nu weer betaald worden uit het potje van de Dienst Stadswerk, die de trap en speelveldjes normaal subsi dieert. „Maar de dienst krijgt meerdere verzoeken voor een speelveldje," vertelt de wethou der. Het wordt dus achteraan slui ten in de rij voor de jongeren van de Babberspolder. Van der Windt is nog wel van plan binnen het college van burge meester en wethouders te bespre ken of er een manier te vinden is dat de speelvoorziening er toch kan komen. Ondanks dat de fi nanciering is weggevallen. De fundering voor het asfaltveld is namelijk deze zomer al gelegd, omdat de gemeente haast had met de plannen voor de nood school. Er hoeft alleen nog maar asfalt op en er moeten twee bas- ketbalpalen worden geplaatst. Volgende week dinsdag, 6 okto ber, wordt er in de Babberspolder wel een trapveldje aangelegd aan de Van Limburg Stirumstraat, bij het tehuis voor verstandelijk ge handicapten De Schievaart. Mari anne van der Vlies van de bewo nersvereniging Babberspolder is blij met het trapveldje, maar tege lijkertijd teleurgesteld over de on zekerheid rond het basketbal'veld. De bewonersvereniging pleit al maanden, zo niet jaren voor meer speelplekken voor de oudere jeugd uit de buurt. Van der Windt kreeg 30 juni hierover nog een pe titie overhandigd, die was onder tekend door vijfhonderd buurtbe woners. „De voorzieningen voor de oudere jeugd zijn hard nodig," zegt Van der Vlies. „Ik ben zes jaar geleden hier gaan wonen, toen het eerste gedeelte van de nieuwbouwwijk klaar was. Iedereen had kleine kinderen en daarvoor waren speelplekken ingericht. Maar die kinderen worden groot en op een gegeven moment hebben ze die glijbaan, wipkip en schommel wel gezien." De oudere jeugd heeft volgens Van der Vlies vooral ruimte nodig om te kunnen voetballen, basket ballen, hockeyen en skaten. Als er niks gebeurt aan de Hartmans straat, wil ze in elk geval de garan tie dat het groen blijft en niet wordt volgebouwd. ..Dat laatste zou ik echt heei raar vinden, want waar moeten die jongeren dan naartoe? Dan moeten ze wel gaan hangen tussen de huizen. En dan gaan mensen weer naar de politie bellen over die 'hangers'." Maandag 28 september SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Coyntiydansen, 19.00- 22.O0U. Theater a.d. Schie. Heerlijk duurt het langst met Paus de Leeuw, Josperina de Jonge.a.,20.15u. MAASSLUIS Schuuriterktheater. Geschiedenis var> een nacht, jeugdtheater door Saga, 20.00u. ROTTERDAM Nlghttown Café 21.30 Popifilm. Hal 4 Info; WAW.hal4.nl Digital Playground. Rotterdam TheateiWest 20.00 Vrouwenkoor Elles. Dinsdag 29 september SCHIEDAM Woon& zorgcentrum Thurlede. Optreden Amsterdams koor, 14.00u. Theater a.d. Schle. Heerlijk duurt het langst met Paul de Leeuw, Jesperina de Jonge.a.,20.15u. Podi um Café, Jamsessie, 21.30u. Zorgcentrum De Harg. Optreden harmonie-orkest Ambrosi- us, 19.30u.VLAARD!NGEN Dc Babberspolder. Kalligraferen. 13.30- lö.OQu. DcSoenda. Optreden VlaardingsVis- sersvrouwenkoor, 14.00u. Wc 't Nieuwtant. Schaken.20.00-22.00u ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg KLz. 20.30 try— out De Rotterdamse Dansgroep. Hal 4 Info: wwv.hal4.nl Digital Playground, de Doelen Gr.z. 20.15 The Dubliners. Dodorama 15.00 Recyclopedia.Dlny22.00EarvvaxSaxophone Band. Rotown22,0Q 22e Pistepirkko. Allian ce Francalse 19.00 Panorama de!a musique francaise. LezingdoorPascal Desforges, Voer taal; Frans. Lantaren 2 21.00 Malenki Pere- mene.NationaalSchooimuseumJuniorMu- seumWeek. Vrij Entrepot10.00-19.00 Dag van deZelfmaakmode. Zaal de Unie20.30Ar- chitectuurcafé. Bioscopen Van do.24 t/m wo.3Q sept. ROTTERDAM Cinerama iz 'Saving Private Ryan' (16) dag, 13-16.30-20.30. Cln.2; 'City of Angels' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45.. Cin.3: Titanic' (12) dag. 12.15-16.15- 20.15, wo.niet 20.15. Cin.4; 'Siberia' (16) dag.13-21.45. *Wagthe Dog' (al) dag. 15.30-18.45. Cln.5: TheX-fi- les' (12) dag. 15.15-18.15-21.15, do.vr.ma- .di.ook 12.15. (max Theater 'Amazon' (al) dag.<behja.zo.) 13-15, za.zo.al!een 15. 'Everest (al) dag! 14- 16-20-15. 'Saving Private Ryan* (16) dag. 17- 21.15. Titanic' (12) za.zo. 10. Ven.i: 'Conté d'automne' (16) dsg.19.30. 'Hamam, if bagnoTurco' (16) dag.(beh.ma.) 22,vr.ookl5.Sneak Preview, ma,22.Ven.2; The Kingdom'do.vr.za. 19,30. 'Max Haveiaar" zo.ma. 19.30. 'Als twee druppels water' di- .wo.19.30. 'La Cruz' di.wo. 21.30. 'Heavy' (16) vr. 15.30. Ven.3; 'Gadjo Dilo* (16) dag. 20-22, vr.ook 15. Ven 4; 'Marius et Jeanette' (16) dag. 19.30, vr.ook 15. The Idiots' (16) dag.21.45. Lum.1: "Wild things' (16) dag, 13.15-16- 18.45-21.30, Lum. 2: 'Hope Floats' (al) dag.12.45-15.30-18.15-21. Lum. 3: 'Spe cies II' (16) dag. 18.30-21.15. Lum. 4: 'De Pijnbank' (12) dag.18.30. do.vr.ma.di.ook 15.45.'LetbalWeapon4'(16) dag.21.15,do- .vr.ma.di.ook 13. Pathé: 'Kundun' (16) dag.11.50-14.45- 18.15-21.10. 'Mafïal' (al) dag. 16.40-19- 21.20,di.niet21.20,do.vr,ma,di.ookll;40" 14.20. 'Saving F>rivate Ryan' (16) dag.ll.40- 15.30-20. The Avengers' (12) dag. 11.10- 1730-19.40-21.50, do.vr.ma.di.ook 13.15- 15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag, 11.50- 15.20-18,10-21. 'Six days, seven nights' (ai) dag.li,30-14.10-16.35-19-21,40. 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma .di.ook 11-14.10. Sneak preview 'Een kilo drumsticks graag* (al) dt.21.20. Nachtvoorstellingen: Luiri.l; "Wild things' (16) vr.za.00.30. Lum.2: 'Armageddon' (16) vr.za. 00.15. Lum.3; 'Species II' (16) vr- .za.G0.30. Lum.4: 'Lethal Weapon' (16) vr- .za.O0.15. KJndermatfnees; Cfn.2: 'Jacht op de Wein kes' zaj:o.wo.l3.30-16. Cin.5: 'De Meine zeemeermln'za.zo.wo.l3,Lum.3;'AirBud'za- .zo.wo.l3-15.30.Lum.4:'DekJeinezeemeer- min'za.zo.wo. 13-15. Pathé'Het magische zwaard' za.zo.wo.13.15-15.30. 'Jacht op de kleintjes' za.zo,wo.ll-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za.zo.wo. 11.40- 14.20. Vlaardingen Groenlinks" in Vlaardingen wil van burgemees ter en wethouders weten of Water weg FM de lokale omroepbélas- ting die dit jaar voor het eerste is geïnd, al heeft opgemaakt. Eivals het niet allemaal op is, dan wil de oppositiepartij weten wat er met het restant gaat gebeuren, In to taal hebben de inwoners van Vlaardingen dit jaar met hun om roepbijdrage 46.000 gulden over gemaakt. Anderhalve week geleden maakte het bestuur van de lokale omroep bekend dat per onmiddellijk de stekker eruit ging. De financiële situatie was zo hopeloos en de ga ten in de begroting voor volgend jaar ('nu al vijftigduizend gulden') niet te stoppen, dat de uitzendin gen werden stilgezet. Als er niet heel snel een sponsor opstaat die de komende drie jaar bereid is 120.000 gulden in de vrijwilligers- club te willen steken, blijft Water weg FM uit. Ook de na het afha ken van Maassluis afgeslankte plannen om per 1 oktober weer Omroep Vlaardingen te worden, gaan dan de prullenbak in. Omdat de lokale omroep ook een doorgeefluik van de gemeentepo litiek was {de raadsvergaderingen werden rechtstreeks doorgeplügd en politici kwamen om de haver klap hun plannen en kritiek ver kondigen), maakt GroenLinks zich zorgen. „Voor een goede com- municatie is een sterke lokale om roep nodig," aldus de partij. Aan burgemeester en wethouders wordt gevraagd of zij van plan zijn te bekijken hoe die communicatie nu vorm moet krijgen. Verder woTdt gevraagd of b en w op de hoogte waren van het sta ken van de uitzendingen en of zij het gevoel hebben dat er alles aan is gedaan om de lokale omroep te behouden: „Of is de handdoek wel erg snel in de ring gegooid?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1