Neptunus staat voor krachtproef Eén ding is zeker: Rotterdammers worden geen kampioen op eigen terrein Rotterdam bekert verder Westlanders houden zich aan 'afspraak' HC Rotterdam brengt Amsterdam aan het wankelen Victoria-mannen komen goed weg Honkballers vieren feest Europe-zeilster Brouwer heerst in haven Sydney Dubbel verlies voor FVT'ers WÏON heeft smaak te pakken 7 Dopingcontroles in Holland Series Basketballers krijgen 't druk Profpartij Hans Janssen nog onzeker op Memorial Valse start Atomium in zaalcompetitie Maandag zö sepiemoer iayö Rotterdam Het interregionale team van Sparta/Feyenoord heeft de landstitel binnengehaald. De Rotterdammers wonnen met 10-2 van The Herons uit Heerhugo- waard. Sparta/Feyenoord bouwde een 3-1 voorsprong vanaf de vijfde inning uit tot een 10-2 voorsprong in de zevende inning. Winnend werper was Martijn van Aken. Sydney Zeilster Caroiijn Brou wer heeft in Sydney de pré-olym pische regatta in de Europe-klas- se gewonnen. De Nederlandse versloeg na elf races de Australi sche Sarah Blanck met één punt. Rotterdamse Margriet Matthijsse veroverde brons. Op het olympische parcours viel zaterdag in de laatste wedstrijd de beslissing. Brouwer en Blanck werden zeventiende en achttien de. Brouwer klopte haar concur rente na een bloedstollende race op de finishlijn met twee secon den. Ze had 29 punten, Branck kwam op 30 uit. Matthijsse werd zesde in de afsluitende wedstrijd en verzamelde 40 punten. De winnares werd gehinderd door een ontsteking aan haar ver standskies. Ze moet zich vandaag in Sydney laten behandelen. Het belette de wereldkampioene en nummer één van de wereldrang lijst niet het goud te grijpen. Ze werd gelijk genomineerd voor de eretitel 'world sailor of the year'. In de Mistral-klasse presteerde Martijn van Geemen in de laatste twee races goed met de tweede en vierde plaats. Het leverde hem de negende plek op in het eindklas sement. Dat gaf hem zelfvertrou wen voor het WK, van 12 tot en met 19 oktober in Brest. Rotter dammer Serge Kats eindigde door een 21e plaats in de laatste race als achtste in de eindstand van de Laser. „Het is deze hele week wisselend en ik weet nog niet goed waar het aan ligt," aldus Kats. „Ik kom terug op het WK in Melbourne in januari. Ik ga kei hard aan mijn conditie werken om fysiek sterker te worden." Martijn van Muyden, ook uit Rot terdam, eindigde in de Finn-klas- se als zesde. Rotterdam Het is voor FVT/VIs- ser in de nieuwe opstelling nog even wennen. Na drie landstitels op rij zijn de Rotterdamse tafel tennissers nu niet eens zeker van het behalen van de play-offs, ze ker niet na de twee nederlagen van afgelopen weekeinde. Zaterdag verloor FVT in Veldho ven met 4-3 van TTW. Gisteren trok het team van coach Alfred de Jong thuis tegen nieuwkomer An kerstars uit het Groningse Mid- delstum met dezelfde cijfers aan het kortste eind: 34. Voor de kam pioenspoule komen zes teams in aanmerking, die onderling niet. veel voor elkaar onder doen. Om niet in de degradatiepoule terecht te komen, zal FVT vooral tegen de zwakke broeders Salamanders en Integer Groep grote uitslagen moeten neerzetten. Tn de derde divisie kwam Twenty One Up tegen The Back Hands niet verder dan 5-5. Ditmaal was Niels van der Wal met twee keer winst in goede doen. Onno Trip en Peter Berben scoorden één keer, Berben en Van der Wal wonnen het dubbelspel. De vrouwen van FVT/Visser haal den fors uit tegen Rijnsoever: 8-2. Rotterdam De korfballers van WION hebben de smaak in de overgangsklasse D te pakken. Te gen Koog Zaandijk boekten zij de tweede zege op rij: 13-12. Die klei ne zege had zeker hoger kunnen uitvallen als Bram Rogs équipe beter van de vele scoringskansen had geprofiteerd. In de laatste mi nuut zorgde Ronald Verwey voor de winnende treffer. Met drie tref fers was hij ook de topscorer van de Rotterdamse ploeg. Coach Rog was blij met de punten, maar wees op de vele gemiste kansen. Met vier punten uit drie duels is WION in opmars. Minder goed vergaat het stadgenoot OZC in overgangsklasse C, waar het bij Vlaardingen de derde nederlaag leed: 17-15. Ook hier viel de beslis sing in de slotfase. KV Vlaardin gen liep daarin van 15-15 naar 17- 15. De OZC-treffers kwamen van Natasja van der Rest (3x), Mark Potter (3x), Sander Vermeulen (2x) en. Marieke van Dijk (2x). In de tweede klasse E boekte Trekvogels de eerste zege door Victoria met 17-15 te kloppen. Els de Roode scoorde zes keer. Door Chris Mast Rotterdam/BussumDe honkballers van Tropicana/Neptunus kónden het niet, de collega's van Mr Cocker/HCAW wilden het niet. Wat? De strijd om de landstitel beperken tot drie wed strijden. Neptunus ging vrijdagavond ten onder met 10-0 en was aangesla gen. Een doemscenario dreigde. Maar nog geen zestien uur later kreeg Neptunus van HCAW alle gelegenheid voor een voorspoedig herstel: 11-1 in nog geen zeven in nings. Het massaal opgekomen Rotterdamse publiek voelde zich bekocht door de geringe tegen stand van HCAW op de heuvel. Het geschokte Neptunus-zeSfver- trouwen was hersteld. Omdat HCAW-coach Brian Farley zijn beste werpers spaarde tot gister middag voor de thuiswedstrijd. Het werd de aardigste van de drie wedstrijden tot nu toe. Ook de spannendste, waarin de strijd tot de vijfde inning geiijkop ging: 5-5. Farley gokte goed, zijn ploeg won met 10-6 en gaat nu met 2-1 aan de leiding in deze 'best of five'. Volgend weekeinde valt de beslis sing. Er is nóg een andere zeker heid: Neptunus haalt de titel in elk geval niet binnen op eigen veld. De Holland Series editie 1998 ont wikkelt zich tot nu toe als een schaakspel tussen de beide coa ches. Daarin is Eenhoorn theore tisch de sterkste, maar heeft Far ley de beste stukken. Inzet is de keuze van de pitcher. Volgens Amerikaanse deskundigen be paalt de werper voor 85 procent de kracht van de verdediging. Voor Eenhoorn, gepokt en gemazeld in die Amerikaanse proftheorie, is de keuze simpel: gebruik je wer pers in de volgorde van hun kwa- lititeit. Voor Neptunus is dat ach tereenvolgens Rob Cordemans, Ken Brauckmiller en daarna de anderen. Voor HCAW is die volg orde Jurriaan Lobhezoo, Patrick de Lange en anderen. Zowel Eenhoorn als Farley hield zich niet aan die theorie. Een hoorn had daarvoor echter betere redenen dan Farley. Eenhoorn gunde Cordemans vrijdag extra rust na de inspanning van het weekeinde daarvoor toen hij in de play-offs tegen Pioniers twee keer aantrad. Op vrijdagavond zonder succes en op zondagmiddag als overwinnaar. Eenhoorn prees gisteren in Bus- sum diens prestatie nog eens: „Zonder Cordemans hadden we hier vandaag niet gestaan." Maar die inspanning eiste wel z'n tol. Cordemans kon dinsdag en woensdag zijn arm nog nauwe lijks optillen. Dus gunde de coach hem een extra dagje rust en draai de hij de volgorde om: vrijdag Brauckmiller, zaterdag Corde mans. Collega Farley koos daarentegen bewust in de tweede wedstrijd voor de tweede garnituur, zoals hij in de tweede wedstrijd van de play-offs tegen Kinheim ook al had gedaan. Eenhoorn begreep daar niets van: „Wij waren vrijdag aangeslagen. Daar had HCAW van moeten profiteren. Het leek wei of men de wedstrijd weggaf." Zaterdag in wedstrijd nummer vier brengt Neptunus natuurlijk Rob Cordemans in stelling. Een hoorn verwachtte gistermiddag nog dat diens tegenstander bij HCAW dan Jurriaan Lobbezoo is. Maar wie zijn oor te luisteren leg de in Busumse kringen, kreeg die theorie niet bevestigd. Sparen In Farley 'defensieve' strategie past, dat hij Lobbezoo spaart en bewaart voor de beslissende vijf de wedstrijd. Alleen als cr zondag regen dreigt, zou dat plannetje worden bijgesteld. 'Weggeven' zal HCAW die vierde wedstrijd niet, maartegen verlies zal het ook niet aanhikken. Voor Neptunus is de komende week nog veel werk aan de win kel. Want HCAW levert het betere veldwerk. Zoals Eenhoorn simpel constateerde: „Zij spelen fout loos." Neptunus maakte gemid deld drie officieel gescoorde fou ten per wedstrijd. Denkfouten ko men niet in de boeken en als de Voor het eerst kon het publiek zaterdag plaatsnemen op de nieuwe tribunes van het honkbalstadi on aan de Abraham van Stolkweg. Zaterdag is daar ook de vierde wedstrijd in de Holland Series. Deze moet Neptunus winnen om in de strijd te blijven. Foto PeterMotkenboer Rotterdam De Holland Series 1998, de strijd om de nationale honkbal titel, kent een primeur. Voor het eerst in de honkbalge schiedenis wordt er, in het kader van het nieuwe beleid van NOC *NSF, onaangekondigd op do ping gecontroleerd. Ken Brauckmiller, Marcel Kruyt (beiden van Neptunus) en Nick Fridsma (HCAW) moesten tot dusverre een plas inleveren. coach een sein geeft, dat wordt ge mist dan wordt ook dat nergens opgeslagen behalve in het hoofd van de coach. In dat opzicht heeft Eenhoorn zijn team nog niet aan het werk gezien op het voor de Holland Series noodzakelijke ni veau. In het bijzonder gold dat gister middag toen Thijs Bakker als starter op de heuvel verscheen. Eenhoorn had aan hem als linkshandige de voorkeur gege ven, gezien de vele 'lefties* aan slag in de vijandelijke ploeg. Ook vond hij Bakker op de training goed ogen. Welwas het meer dan drie maanden geleden dat Bakker zijn laatste'start' had gemaakt. Maar Bakker had de pech van een. snelle home run tegen en vervol gens grabbelde eerste honkman Ken Brauckmiller en vergal Bak ker als werper het derde honk te dekken bij een onbesuisde aan gooi uit het buitenveld van Marcel Kruijt. Met een 4-0 achterstand moest hij nu nog voor het einde van de eerste inning al de heuvel ontruimen. Opvolger Remmerswaal had er wel vijf innings goed de wind on der, maar hij moest toch in de ze vende inning capituleren en in de achtste inning bepaalde HCAW de eindstandop 10-6. Al ging dat laat ste punt met een heftig protest ge paard van Robert Eenhoorn. Die meende te hebben bespeurd dat HCAW honkloper Romney te vroeg het derde honk veriiet na een vangbai in het linksveld. Maar hij ving bot bij veldscheids- rechter Leo Boom, die doodleuk betoogde 'de vangbai niet te heb ben gezien.' Ook de interventie van hoofdscheidsrechter Fred van Groningen Schinkel werkte averechts, want die kwam met het argument, 'dat het toch niet meer belangrijk was'. Eenhoorn: „Niet meer belangrijk. Ben je gek. Ik wilde nog winnen." Eenhoorn herinnerde zich ook op eens zijn laatste optreden als spe ler in de Holland Series. Negen jaar geleden in 1989 tegen Nicols in het stadion in Haarlem sloeg hij een bal op de warning-track te gen het buitenveldhek en toen werd Patrick Vielvoye op appel uitgegeven, omdat hij te vroeg zijn honk zou hebben verlaten. Neptunus verloor die 'best of se ven' toen met 4-3, nadat het met3- 2 had voorgestaan.' Nicols is in middels van het toneel verdwe nen, maar Eenhoorn is nog steeds uit op revanche voor zichzelf en voor zijn team. Zaterdag HCAWO00 100 000=1- 4-0 NEPTUNUS060 302 x=ll-ls-2 HCAW: Amair Hoogland (l 1/3) 0-1-6. Je roen Hubert (4 1/3) 2-3-9. Bas Kitslaar (1/3) 0-0-0. Neptunus: Rob Cordemans (7) 7-2-4. Home run: geen. Winnaar Cordemans. Verliezer: Hoogland. Zondag NEPTUNUS040 100 010= 6-10-3 HCAW410 001 3 lx= 10-10-0 Neptunus: Thijs Bakker (2/3} 1-2-4, Erik Remmerswaal (5 2/3) 1-54, Ron Agterberg (12/3) 0-2-2. HCAW: Patrick de Lange (5) 2- 3*8, Rene Rijst (4)2-2-2. Home run: HCAW: Lars Koehorst I e inning en 7e inning, solo) Jeffrey Cranston (2e inning, solo). Ncptu- nüs: Jeroen Sluyter (4e inning, solo), Ken Brauckmiller (8e inning, soio). Winnaar: Rijst. Verliezer: RemmerswaaL Door Nick van der Sluis Rotterdam—Misschien bleek het collectief van Dren the te slecht, misschien vergist men zich wel schro melijk in de mogelijkheden van Rotterdam Basket bal. Zeker was zaterdagavond dat de ploeg van coach Ronald Wolfs voor de tweede keer in successie een forse competitiezege boekte: 75-54. De Rotterdammers hadden precies vijf minuten no dig om de onrust in de Drentse formatie bloot te leg gen. Even koesterde Drenthe een voorsprong (6-7), maar amper een minuut later leidde de formatie van Wolfs met 11-7 en weer vier minuten later was er geen sprake meer van een wedstrijd, 26-9. Voor de derde keer op rij (twee keer in de competitie, en de bekerwinst op het Utrechtse Prisma) was de Rotterdamse formatie duidelijk te sterk voor de te genstander. ,.Ons voornaamste doel is voorlopig wedstrijd voor wedstrijd te winnen en aan het einde van de regulie re competitie op de zesde plaats uitkomen," orakelde Wolfs. „Maar het wordt de komende tijd wel moeilij ker voor ons, want we spelen in een tijdsbestek van zeven dagen vier wedstrijden." Mogelijkheden te over voor de Rotterdamse coach om zijn ploeg eens echt te testen. Vanavond voor de FEB-Cup tegen Amsterdam, donderdagavond bij Al- mere en zaterdagavond, als sluitstuk in de eigen hal, tegen het Groningse Donar. Dan kan de ploeg van Wolfs aantonen dat de kwaliteiten waarmee de wed strijd tegen Drenthe overtuigend werd beslist, van structurele aard zijn. Drenthe, met Bill Pijl als coach, beschikte ook zater dagavond over een drietal routiniers (Peter Koning, Edwin Luyckx en Evert Jan Siderius). Maar de ploeg uit Assen speeit zonder Amerikanen.'Het verschil in de Zadkinehal werd duidelijk bepaald door Dusan Savic. De Serviër is en blijft de architect van de ploeg, scoort nuttig en dirigeert. Dat is vooral zicht baar als hij, voor de broodnodige rust, even naar de kant gehaald wordt. Drenthe moest ervaren dat Rotterdam Basketbal, twee aanstormende toptalenten op de centerpos itie heeft. Marion Valentin kreeg al eerder (door de bles sure van Marco Pikaar) volop speeltijd, tegen Dren the imponeerde vooral Laurens Rogier. Na Eelco Derks was Rogier met 16 punten de beste Rotterdam se schutter en voelde hij zich in de centrumpositie kiplekker. „Een speler met een grote potentie," stel de Wolfs vast, „maar dat geldt zeker ook voor spelers als Marlon Valentin en Tico Milovac. Vooral hij zal geduld moeten hebben en zijn plaats in het veld op de trainingen moeten afdwingen. Maar hij is nog jong, hopelijk beseft hij dat zelf ook." Rotteroam-Drenthe 75-54 (rust41-22). Rotterdam: Eelco Derks 21 (11 uit 14,79rr), Laurens Rogier 16, Dusan Savic 15. Drenthe: Edwin Luyckx 16, Peter Koning 10. Rotterdam Het waterpoloteam van Rotterdam heeft de tweede bekerronde bereikt. In het zoge naamde toernooi *BekerIF speel de de 'R' zaterdagavond in Vrie- zenveen met 4-4 gelijk bij VZPC. De reglementen bepalen dat bij zo'n uitslag de uitspelende ver eniging verder bekert. Dat kon echter niet verbloemen dat Rot terdam b(j de derdeklasser een matige partij afleverde. „Het was slecht, maar we zijn nog druk in voorbereiding op de competitie," iuidde het excuus van trainer- coach Dino Dijksman. In de eer ste twee perioden kende Rotter dam nog z'n beste momenten, die een 1-3 voorsprong opleverden. VZPC kon vervolgens in de slotfa se nog langszij: 4-4. Frank Klawer (2x), Kees van Duin en Arjan den Hollander waren de Rotterdamse doelpuntenmakers. Het damesteam van Rotterdam dat onlangs naar de landelijke tweede klasse promoveerde, over leefde de eerste bekerronde niet bij LZ'86:9-5 verlies. Door Hans van Houdt Dronten De Westlandse wieler club WWV hield zich aan de af spraken. Elkeuen jaar behaalt het team, waarvoor naast Wilco Zuij- derwijk ook Rotterdammer John den Braber deze keer weer deel uitmaakt, de nationale clubtitel. Sinds 1980, het jaar waarin een al gemeen kampioenschap werd in gesteld, staan de Westlanders om het jaar op de bovenste trede van het ereschavot. Zaterdag in Dron ten was het niet anders. Met net twee seconden verschil onttroon den zij Oldenzaal, de kampioen van het vorig jaar. Voor de negen de maal kon WWV een feestje vie ren, De Dordse club De Mol beves tigde de goede prestatie van het vorig jaar. Al vielen zij met de elf de plaats wel uit de top-tien, maar met acht seconden voorsprong op De Hoekse Renners waren zij wel het beste team uit de regio. Vreugdekreet Met een vreugdekreet begroette John den Braber zijn zoveelste nationale titel. „Maar hier ben ik wel heel blij mee," verduidelijkte hij. „Zo goed jaar heb ik nu ook niet gehad. Een slechte voorberei ding en een. blessure deden mij voortdurend achter de feiten aan lopen. Maar de laatste weken voelde ik dat het beter ging. De laatste kilometers heb ik alles ge geven. Ik wist dat het om secon den ging." John Talen was na afloop toch wat teleurgesteld dat hij zijn club De Mol, waar ploegleider Cock'de Snoo afscheid nam, niet naar de zelfde positie als vorig jaar had kunnen rijden. „Wij werden in de polder opgehouden door een paar tractors. Dat kostte ons toch een aantal seconden. Maar wij mogen tevreden zijn," aldus de Spijke- nisser die voor volgend seizoen op een Belgische profploeg hoopt. Jan Hordijk was de stuwende kracht bij De Hoekse renners. De Mijnsherenlander leidde zijn pioeg met Edwin Vrauwdeunt naar de twaalfde plaats. De ande re regioploegen deden alleen mee in de marge. Jan van Arckel met Louis de Koning werd nog 2fiste; zowel Delta als De Pedaalridders eindigde in de top-50. al smaakte deze Rotterdammers wel het ge noegen de ploeg van Ahoy' in te halen. De Neder landse Roos (rechts) werd op de eerste dag van de Holland Cup jitgescha keld door de Noorse Hen rïette Birke land. Foto Peter de Jong/'Cor Vos Rotterdam Het heeft weinig ge scheeld of de hockeyvrouwen van Rotterdam hadden gistermiddag voor een grote verrassing gezorgd tegen Amsterdam. Het hoofdklas- seduel eindigde in 1-1, maar in de slotfase behoorde een overwin ning voor de Beekweg-ploeg wel degelijk tot de mogelijkheden, In de eerste helft drongen de gas ten, met tal van internationals en topscorer Carole Thate in de gele deren, de Rotterdamsen in hoog tempo hun wil op. Voor de thuis club bracht Janneke Schopman, nog steeds met haar hand in het verband, echter redding op de lijn bij twee strafcorners. Amsterdam kwam daardoor niet verder dan één treffer, van Sylvia Karres. Nadat Karlijn Petri had gelijkge maakt, drong de thuisclub de Am sterdammers steeds meer op ei gen helft terug. De mooiste kans kreeg de Cubaanse aanvalster Sa- ray Lago, maar zij miste vooropen doel. Met het 1-1 gelijkspel kon train- ster Caroline van Nieuwenhuijze- Leenders tevreden zijn. ..Het zag er halverwege somber uit toen Amsterdam een serie strafcorners kreeg. Maar in tegenstelling tot de openingswedstrijd tegen Den Bosch zakten wij na de 1-0 achter stand niet weg. Het is onze ver- DESSO dienste dat we bleven bikkelen en Amsterdam aan het wankelen brachten." Rotterdam-speelster Boukje Vermeulen (rechts) probeert een Amsterdamse aanval in de kiemte smoren. Uiteindelijk kwamen de ploegen een gelijkspel overeen. Foto cor vos Rotterdam De hockeyers van Victoria mochten hun handen dichtknijpen dat zij in het duel tegen Tilburg een punt pakten: 44. De ex-hoofdklasser was namelijk over alle linies sterker. In het eerste kwartier werd de ploeg van de Kralingseweg overklast en keek terecht tegen een 0-2 achter stand aan. Nog voor rust zorgde Bas Michiels voor de aansluitende treffer. Nadat Tilburg kort na rust echter op 1-3 was gekomen, leek alle hoop bij de Kraiingers vervlogen. Met een laatste krachtsinspanning slaagde Bas Michiels erin de stand op 2-3 te brengen, waarna Mark Langenmeijer Victoria zeifs naar 3-3 schoot. In een alles-of-niets offensief kwam Tilburg een kwartier voor tijd opnieuw op voorsprong (34), maar kort daarop had Victoria het laatste woord. Martijn Schakel rondde een fraaie aanval be kwaam af: 44. Voor Rotterdam waren de druiven zuur dat het te gen MOP niet verder kwam dan een 2-2 gelijkspel. De Rotterdamse overgangsklasser nam door Anand van Deventer en Niels Heek (strafbal) een 2-0 voorsprong, maar had daarna zijn kruit ver schoten. Van MOP-zijde verkleinde Maarten Mol de achterstand en Dieter van Muuren maakte ge lijk. „Het is ons eigen schuld," reageerde de te leurgestelde trainer Kunaia Hugers. „MOP was veel zwakker, maar wij dachten dat met 2-2 het duel al beslist was." Leonïdas zegevierde met 5-2 over GHBS. Door de ze zege zitten de Rotterdammers stevig in het za del in de overgangsklasse B. Voor Leonidas scoor de Jorg Brouwer een hattrick. RotterdamHet is zeer onzeker of de bezoekers van de slotavond van de Bep van Klaveren Memorial van avond de aangekondigde profpartij van Hans Jans sen kriicen te zien. De organisatie is nog naarstig in Duitsland op zoek naar een geschikte tegenstander. Twee eerdere kandidaten, zoals de Slowaak Ondrej Melich, werden door de boksbond afgewezen vanwe ge gebrek aan niveau. Janssen wilde juist vandaag in Rotterdam zijn rentree in de ring maken. De Van Klaveren Memorial staat dit jaar vooral in het teken van de Holland Cup, de strijd tussen landen ploegen. Het is een voortzetting van het Holland- toernooi. dat tot 1986 door de boksbond werd georga niseerd. Dat evenement is nieuw leven ingeblazen. Na de voorronden van gisteren zijn vanavond de fi- naiepartijen in sporthal Schuttersveld in Crooswijk. De Rotterdamse jeugdbokser Steve de Veth komt dan in actie tegen de Deen Mehdi Abedi. Voorde Ne derlandse boksers Jean VerhaegenDimitri Serdjoek en Dennis Slotergraaf is de strijd om de Holland Cup al voorbij. Zij verloren gisteren in de voorronde. DelftDe handballers van Atomium'61 kregen in de eerste zaalwedstrijd van het seizoen meteen het dek sel op de neus. Het vooraf niet al te sterk geachte EDH ging onverwacht met de overwinning aan de haal. 27-26. Trainer Mickey Zornic heeft dit jaar de nadruk ge legd op het organiseren van de verdediging en meent daarvoor in Sven Oudewaarden de man gevonden te hebben. Dat bleek tegen EDH, maar Oudewaarden had wel te sne! drie tijdstraffen te pakken en mocht niet meer terugkeren op het speelveld. Zijn vervan ger René Kirpesteyn deed het vooral aanvallend goed. maar moest weer geblesseerd afhaken. De vlak voor rust opgelopen achterstand, na het vertrek van Oudewaarden, werd ingelopen. Twee minuten voor tijd leek Atomium in veilige haven met de stand 24- 26. Maar EDH vocht zich naar de gelijke stand en Rotterdams balverlies in de laatste vijftien seconden leverde de Dciftcnaren omverwachts nog de volle winst op: 27-26. Op het veld wonnen de mannen van Atomium'61 eer der wel van Roda'7126-25. De vrouwen van Snelwiek kenden een zeer matige eerste helft tegen KVL. De Leiase vrouwen sneden gemakkelijk door de Rotter damse verdediging: 12-7. Na de hervatting bleek Snelwiek het defensief beter voor elkaar te hebben en l iep het langzaam maar zeker in. Het slot was dui delijk voor de Rotterdamsen (15-17). De collega's van Ancora hielden hun ongeslagen status in stand door met 12-10 van Ventura 2 te winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5