26 Het droeve lot van Excelsior Maassluis ODO behoudt de koppositie Dubbele wissel is goud waard voor HVO Gudde-formatie hanteert juiste middelen, maar gebruikt ze verkeerd Zwaluwen kan niet op tegen Strijen Defensie Deltasport is een gatenkaas 'WK keldert op de ranglijst Collectief GTB goed voor winst Juventus in slot onderuit iSchiedam op «de vyfde plaats Hattrick Ronald van Kampen tegen Quick Hockey-grootheden vieren jubileumfeest Volleyballers Rijnmond beginnen met uitwedstrijd KV Vlaardingen doet uitstekende zaken Wéér nederlaag MW27 Van de Bos ijzersterk HSC incasseert zevenklapper Rotterdams Dagblad Maandag 28 september 1998 Stellendam Als gevolg van een gevoelige 6-2 nederlaag in en te gen Stellendam is WK op de ranglijst van de tweede klasse D gekelderd naar de achtste plaats. Bij de rust keken de Ketheltap- pers al tegen een 4-2 achterstand aan. De Schiedamse treffers wer den gemaakt door Robin Voets (zalige voorzet van Marco Klem vanaf rechts) en Robin Smalle- gange (strafschop nadat Voets door de Stellendam-doelman on deruit was gehaald). Nog voor de pauze moest Marco Klem met een rode kaart naar de kleedkamer. De spits probeerde zich in een duel los te rukken, maar arbiter John Ruinard (Bot terdam) zag daar een slaande be- weging in en zond de aanvaller weg. Met Ron Huisman en Sander van der Brugge voor Bas Dekkers en Willem van Baarle trachtte -trainer Gerard Heijdra het ty te doen keren, zonder resultaat. Uitblinker bij de thuisploeg was Hans van Lenten. De spits was goed op dreef met vier treffers. WK moet Marco Klein waar schijnlijk volgende week al mis sen door zijn schorsing en ook de -selectiespelers Richard Kreischer (gebroken kuitbeen) en Raymond 'Weber (zweepslag opgelopen op de training) zijn voorlopig uit de roulatie. Jimmy van Oudheusden -is als gevolg van zijn chronische blessure nog altijd geblesseerd. VVKer Marco Scholte liep even ais Stellendam-sluitpost Sjaak -Both tegen een gele kaart aan. WK (3-4) heeft Zuidland, Roh- <Uf76, Bolnes en Rijnmond Hoog- -vliet Sport onder zich. Komende -zaterdag komt het nog puntloze .Bolnes naar Sportpark Kethei. -Schiedam In de semi-derby tus sen het Schiedamse GTB en het Vlaardingse DVO'32 ging de i Jhuisploeg in de eerste helft heel - zuinig met de kansen om. DVO'32 kwam in de tweede rondgang nog terug tot 2-1. De druiven waren zuur voor trai ner Bené Oonten, die aan het (tweede doelpunt van GTB vlak ,voor de thee, een buitenspellucht je had geroken. Maar arbiter Gou- ■jdriaan kende geen pardon. GTB kende zodoende een prachti ge start en een heerlijke rust. :Want na de 1-0 van Bud Loomans r was het Mike Vroon die kort voor rust voor 2-0 zorgde. '.Na de onderbreking zagen de toe schouwers DVO'32 furieus uit de «-.startblokken komen. Dat leverde - jia drie minuten al een penalty op -nadat Yueedek Telli was gevloerd. „Ron van de Berg miste niet en ..zorgde zo voor de terugkeer van veen brok spanning: 2-1. ■Het collectief van GTB kon echter niet geslecht worden door het en thousiasme van DVO'32. Puur op karakter werd verdedigd. DVO'32 yëSliende op basis van het veld- 6y?rwïcht een puntje maar kreeg het niet, In het sportieve treffen kreeg Vlaardinger Arnold Visser geel wegens praten. Schiedam Na de eerste drie competitiewedstrijden te hebben verloren, is debasketbalploeg van Juventus ook gisteren in de Mar- griethal tegen Sharks onderuit gegaan. De Schiedamse mannen moesten in de slotseconden de punten uit handen geven: 72-75. Het duel boeide tot het einde, maar toen had het jonge team van trainer-coach haar krachten al verspeeld. Op een bepaald mo ment keek Juventus tegen een achterstand van tien punten aan, en telkens als de ploeg uit Schie- dam-oost langzij leek te komen, liep Sharks weer weg. Dat brak Juventus uiteindelijk op. De -ploeg slaagde er niet in een voor sprong te forceren, maar slaagde er wel in de bezoekende ploeg lan ge tijd bij te houden. ^Schiedam De honkballers van «Schiedam zijn ais gevolg van de 7- *3 nederlaag tegen Braves op de «vijfde plaats geëindigd. De ploeg ^van Ton Ebben mist daardoor ^deelname aan de promotiewed strijden. cHet duel werd gekenmerkt door ^home-runs. Het Goudse Braves •"sloeg er drie en Schiedam liet er 2twee in de boeken noteren achter "de namen van Vincent de Heer en ^Robert Meijers. *De honkballers van het Vlaar- Sdingse Holy verloren hun laatste «Competitieduel tegen kampioen SSparta/Feyenoord 2 met 6-2. De ^Vlaardingers acteerden met een .aantal jeugdspelers. Pitcher Ste- Tan Droog gooide zeker niet on verdienstelijk. Door Ton de Leede Maassluis Goed spelen en toch verliezen, dat was het droeve lot voor Excelsior Maas sluis. In de meer dan onderhoudende partij tegen Katwijk kwam de formatie van Eric Gudde wel op een 1-0 voorsprong, maar in het vervolg waren de fraaiste kansen niet besteed aan de voorwaartsen van de 'tricolores.' De vrome vissers uit het voetbalgekke Katwijk sloegen in het laatste half uur keihard toe en brachten de Maassluizers met 1-3 de eerste nederlaag van het seizoen toe. Bij vlagen lieten de pupillen van Ene Gudde het voetbal zien dat hun fanatieke trainer zo graag ziet. Snelle balcirculatie, achterin één op één en zo gauw als moge lijk overschakelen van de verde diging naar de aanval. In de eer ste helft leverde dit kwalitatief hoogstaande spel al enkele dotjes van kansen op. Emanuel Montei- ro (kopbal), Raymond Kraaybeek (kopbal), Raymond Frehé (af standschot) en opnieuw Kraaij- beek (kopbal) verzaakten in zeer riante scoringspositie. „Over de eerste helft." concludeerde Eric Gudde, „had ik al het gevoel dat we op voorsprong moesten staan. We kregen genoeg kansen maar we vergaten te scoren." In het tweede bedrijf kwam de lang verwachte treffer bijzonder snel op de borden. John Clemens, de noeste werker aan de linker kant, liet een harde voorzet Josdie door Katwijk-verdediger Vincent Bon volledig verkeerd werd be oordeeld. De bal ketste tegen de paal, waarna Clemens de rebound voor de voeten van Emanuel Monteiro legde. Met binnenkant- je tekende hij eenvoudig de 1-0 aan. De beer was plotsklap los voor de thuisploeg en de ene na de andere aanval rolde op het doel van Kat wijk af. Zo schoot de tegenvallen de Raymond Kraaybeek op de voeten van de sterke Katwijk sluitpost Hugo van Duijn en vond ook Raymond Frehé met één van zijn befaamde afstandpegels de doelman op zijn weg. Dé fraaiste kans was echter voor Raymond Raymond Ha rold Loe- vewordt bin nen het straf schopgebied onderuitge haald. Excel sior Maas sluis claimde vervolgens- bij een 1-1 stand, een strafschop, maar kreeg die niet. Foto Peter Molken- boer Kraaybeek die de mooiste aanval van het duel, waarbij Robert Vis ser en Emanuel Monteiro nauw betrokken waren, weigerde af te ronden. Enige goede actie Peter van Duijn, de sluwe aanval lervan Katwij k, had aanmerkelijk minder ruimte en mogelijkheden nodig om tot scoren te komen. Een strakke diagonale pass van Wilfred Kwestro nam de Katwij- ker weergaloos aan, waarna hij de bal op gevoelige wijze over de uit komende Rob Grauwmeijer liftte 1-1. Kort nadat invaller Dave Vermaas vergat te scoren en Harold Loeve op het beslissende moment on deruit ging binnen de zestienme ter, kwam Katwijk tot ieders ver bazing op voorsprong. Moham med Ben Said zorgde met zijn eni ge goede actie van de wedstrijd voor 1-2. Met zijn 'chocoladebeen' verraste hij de te laat reagerende Rob Grauwmeijer. Drie minuten later was het on recht voor Excelsior compleet. Na een hoekschop van Peter van Duijn dook de bal over de kruin van Uriel TrustfuU en de banden van Rob Grauwmeijer, die op nieuw niet vrijuit ging, plotsklaps in het Maassluis-doel (1-3). Bin nen een kwartier verloor de thuis club aldus de wedstrijd. Een aangeslagen Excelsior Maas sluis-trainer Eric Gudde vond dat zijn ploeg de wedstrijd allang had moeten beslissen. „We hebben zo veel kansen gehad, echt ongeloof lijk Over het bete Katwijkse kwartiertje na de pauze was hij kort en krachtig. „Binnen korte tijd drie doelpunten achter je oren kom je niette boven. Toch hebben StrijenEersteklasser Zwaluwen is in het nog prille voetbalseizoen tegen de tweede nederlaag opge lopen. Koploper Strijen was met 3-1 te sterk voor de ploeg van trai ner Ron van de Berg. De neder laag had een bijsmaak omdat Zwaluwen zeker de eerste helft het betere van het spel had. Zwaluwen ging op weg naar Strij en in de wetenschap dat trainer Arie van de Zouwen zijn ploeg al elfmaal zeg scoren en slechts één tegendoelpunt moest incasseren. De thuisploeg kon in de eerste helft de koppositie echter niet waarmaken. Uitgespeelde kansen werden nauwelijks geforceerd. Zwaluwen had naast een gezonde portie werklust ook nog eens het beste van het spel. Na een kleine twintig minuten kwam dat tot uit drukking in de stand. Een aanval over de linkerkant eindigde voor de voeten van middenvelder Er- win van der Lee die zich niet be dacht en via doelman Jaap Bijs terbosch de 0-1 binnenschoot. In plaats van een uitbreiding van de voorsprong (schot Ron de Ja ger op de lat) werd het gelijk door een treffer van Peter van der Veen. Nog voor rust kwam Strijen op voorsprong. Linksback Jeroen Kleinhuis schoot vanaf dertig me ter de 2-1 in de kruising. Na de thee was Zwaluwen geen schim meer van de ploeg voor de rust. Fransisco Dos Santos kreeg twee grote kansen maar Strijen besliste in de laatste minuut 3-1. Maasland De korfballers van ODO hebben ook hun vierde wed strijd op het veld winnend (21-20) afgesloten. Tegen TOP, dat even als ODO met drie winstpartijen zeer succesvol aan de competitie was begonnen, zorgde invalster Marlies van Doorn er in de bloestollende slotfase voor dat de punten in Maasland bleven. Vooraf werd door ODO, dat afgelo pen seizoen uit de overgangsklas se degradeerde, met enige scepsis tegen opponent TOP aangeke ken. De Sassenheimse ploeg, één van de kanshebbers voor de titel in de eerste klasse, werd door ODO-coaeh Wim van Renesse van Duyvenbode als 'zeer lastig' be stempeld. „TOP is een moeilijk te bespelen ploeg," bewees Van Renesse zijn huiswerk te hebben gedaan, „met drie lange en zeer lastige heren. TOP speelt altijd op het randje met spelers die heel erg graag babbelen tegen hun tegenstan der. Mijn spelers hadden dus de opdracht niet mee te gaan in hun spelletje en zich mentaal sterk te tonen. Gezien het vertoonde spel verdient de ploeg een enorm com pliment want zij lieten zich niet uit hun spel halen, terwijl een TOP-speler bijvoorbeeld wel te gen een gele kaart aanliep." De strijd ging aanvankelijk gelijk op, totdat TOP de geest kreeg en uitliep naar 4-7. De thuisploeg schakelde een tandje hoger en wist de rust met een 10-10 gelijke stand in te gaan. Ook na de rust greep TOP steeds een voorsprong en leek ODO niet opgewassen te gen de stevig spelende gasten. „Hoewel we al drie potjes hebben gewonnen," aldus Van Renesse voor de wedstrijd, „loopt het bij ODO nog niet zoals het moet lo pen. Het vak van Lennard van der Vaart, Patrick Zeebregts, Jaco- mijn Hoogendam en Corine Bui tenhuis heeft te veel moeite met scoren." Gelukkig voor ODO en voor Van Renesse zorgden beide ODO-vak- ken dat de teller tegen TOP bleef ratelen. Het tot nu toe 'falende' vak wist zelfs meer te scoren dan het vak van Erik Passchier, Jacco Glerum, Mary Pellikaan en Arlet- te Huisman. ODO wist in de twee de rondgang een 13-16 achter stand ongedaan te maken, kwam nog wel met 17-18 achter maar zag in het spannende slot kans om tot een nipte 21-20 overwinning te ko men. „Het was een heerlijke wed strijd," glom Van Renesse na af loop, „met veel publiek dat vooraf een spectaculaire opening van de Voor het thuisduel van ODO Maas land tegen TOP (21-20) was er even grote con sternatie. Eén van de korven hing namelijk scheef en moest op last van de scheidsrech ter recht wor den gehan- gen. Een vrij williger klimt een in allerijl aangerukte ladder in om de korf weer recht te han-1 gen. ODO- trainerWim van Renesse kijkt links ge ïnteresseerd toe. Foto Peter Motkenboer nieüwe dug-outs kreeg te zien. We zijn nog steeds ongeslagen in een zeer sterke poule. Elke wedstrijd moeten we strijd leveren. Ik wil natuurlijk zo hoog mogelijk eindi gen maar een titel eis ik niet. Toont de ploeg zich rijp genoeg dan is een kampioenschap na tuurlijk welkom." OVERIGE UITSLAGEN: Harga- Good Luck 8-7 (5-3). Mede door drie treffers van Sven Pappers pakte Harga de voüe winst. ON- DO-CKC Maassluis 14-7 (64). Het teleurstellende Maassluis liep te gen haar derde nederlaag van het seizoen aan. TOP(A)-Oranje Nas sau 17-7 (6-5). Door de ruime ne derlaag hangt 'Nassau' puntloos onderaan m de tweede klasse. we Katwijk bestreden met de juis te middelen. Over het vertoonde spel ben ik namelijk zeer tevre den." Het is te hopen voor Gudde dat zyn ploeg de juiste middelen in de toekomst beter hanteert. Excelsior Maassluis-Katwijk 1-3 (MI). 48 Emanuel Monteiro 1-0,57 Peter van Duijn 1-1,68 Mohammed Ben Said 1-2.71 Peter van Duijn 1-3 Bijzonderheden: Scheidsrechter Akker mans geef gee! aan Robert Visser, Emanuel Monteiro en verzorger Egbert van der Worp (Excelsior M) er Katwijker John van der Meer Excelsior M: Graauwmeijer,TrustfuU, Fre- he, Van Stryen, Kusten, Loeve. Rasens, Clemens (75 Tom Visser). Robert Visser. Monteiro, Kraaybeek (63 Vermaas) Katwijk: Hugo van Duijn, Bon. Robbers, Van der Meer. Kwestra (63 Pronk), Lentz, Slootweg (90 Bouwmeester), Van der Plas, Ben Said. Peter van Duyn (80 De Haas). De Ridder RotterdamDeltasport-trainer Ton Patti- nama zal deze week waarschijnlijk veel aandacht besteden aan verdedigingsvor- men. De achterste linie van de eersteklas ser liet het in de wedstrijd tegen WORle lijk afweten. De thuisploeg wist wel raad met de gatenkaas: 5-1. Het pleit was in de eerste helft al beslecht. Timo de Goede zorgde voor de voorsprong van de thuisploeg die daarna niet meer in de problemen kwam. Deltasport stelde daar.bitter weinig tegen over. Slechts fou ten van de promovendus waren te bewon deren. Als tweede profiteerde Gerard van Rijk daar van: 2-0. Nog voor de rust zat WOR op rozen. Topscoorder Marco van den Berg stond op de juiste plaats: 3-0. Door Simon van Zuilen Vlaardingen De ene voetballief hebber heeft het over het geluk van de trainer, de ander heeft het over een gouden wissel. Hoe dan ook, HVO-trainer Dick Suiker kon zaterdag tegen Lyra NA een dub bele, wissel in de frontlijn drie punten noteren in zijn notitie blokje. De aanvankelijke bankzit ters Patrick Hartog en Ed van der Lugt bleken goud waard voor hun club. Zij bekroonden hun inval beurt door samen de enige treffer van de wedstrijd te bewerkstelli gen: 1-0. Het tweedeklasseduel HVO-Lyra was een typische 0-0 wedstrijd waarin de defensies overheersten. Geen van beide teams slaagde er voor de pauze ook maar één keer in een uitgespeelde kans te creë ren. Lyra-doelman Ronald Poot had nog het meeste te doen, want het eerste schot van de wedstrijd (Er ik Sneek) was na een half uur op hem gericht. De bal kon eenvou dig worden opgepakt, waarna Etienne Westdijk zich ook nog even liet zien, maar zijn schot was net te hoog gericht. Aan de andere kant wond Lyra zich kort voor de thee nog even op, toen Robert Boxem bij Etiënne Buis aan de noodrem trok. Scheidsrechter Paul Visser volstond met geel, waar rood niet had misstaan. Dick Suiker wist wat er voor de rust aan het spel van zijn team mankeerde. „We deden precies wat Lyra graag wilde: de bal te lang vasthouden." Niemand die een beslissende pass kon of durf de te geven, hetgeen trouwens ook by Lyra het manco was. „Geen tempowisseling en de eindpass was niet goed," merkte Lyra-trainer Jan Hoos op. „We hadden zeker niet hoeven te ver liezen." De tweede helft bood aanvanke lijk hetzelfde spelbeeld. Beide teams probeerden de bal in de ploeg te houden om te wachten op een kans. Een kwartier na de af trap kwamen Patrick Hartog en Ed van der Lugt binnen de lijnen. Suiker: „Als iets niet loopt moetje toch wat proberen, want ik nam geen genoegen met een gelijk spel." Uitgespeeld Totdat Suiker een kwartier voor tijd werd beloond voor zyn in greep, was het geduldig wachten op een grote kans. Balverlies op het middenveld werd Lyra fataal, zodat HVO razendsnel over kon nemen, Patrick Hartog kwam vrij aan de rechterkant, met alleen, omdat de Lierse defensie was in geschoven, Sander Bol nog voor zich. Die werd door Hartog handig werd uitgespeeld, waarop de pass naar de bij de tweede paal opdui kende Van der Lugt op maat was. Hij wist wel raad met zijn vrijheid en liet Ronald Poot met een schui ver in de hoek geen enkele kans: 1-0. Pas toen werd het nog spannend, omdat Lyra uiteraard op jacht ging naar de gelijkmaker. Hoos zette nog een aanvaller in (Martin Vellekoop voor Johan Paauwe), maar kon het HVO toch niet echt moeilijk meer maken. Een af standsschot van Johan Poot ver dween net naast, waarna een door de muur geschoten vrije trap van Buis door Strijbos werd gestopt. De gelijkmaker zat er voor Lyra niet in, een door irritatie ontstaan handgemeen ten spijt. Door irrita tie ontstond in het veld in de slot fase nog een binnenbrandje, dat na het laatste fluitsignaal buiten het veld opnieuw oplaaide. De Lierse wrevel ten spyt verander de dat uiteraard niets meer aan de uitslag, met als conclusie dat HVO bovenin mee blijft doen (9 punten uit 4 duels) en Lyra (3 uit 4) een moeilijke start kent. HVO-Lyra 14) (0-9). 75. Ed van der Lugt 1-0 Bijzonderheden: Scheidsrechter Visser gaf gele kaarten aan Enk Sneek. Robert Boxem (HVO; en Bol en Johan Root (Lyra) HYO: Stnjbos. Simons, Sala, Latupemssa, Hoogerboord, Jansen, Sneek. Sam-Sin, Westdijk (60 Van der Lugt), Maatsen (60 Hartog) en Westerhout Lyra: Ronald poot. Van der Valk, Paauwe (Vellekoop), Bol, Boekestijn, Johan Poot. Buis, Van Os. Dykshoom. Touw en Groe- neweg (Van Hasenbroek) Hilversum—Ondanks het feit dat de ploeg uit diende te komen met een ïm aller (Pleysier verving Hcy- stek). heeft NOAD de wedstrijd tegen Quick '32 win nend afgesloten De Schiedamse tafeltennissers keerden met een 6-4 overwinning huiswaarts naar Hilversum Quick is in groep 5 van de derde divisie echter wtl één van de zwakkere teams, waartegen door de reser ves van Scylla en TTCV al grotere uitslagen {9-1 en 8- 2) waren behaald. Wat dat betreft leverde NOAD dus enkele punten in. want Pleysier kwam in zijn drie partijen niet tot winst. Ronald van Kampen scoorde een hattrick, ter wijl Cevdet Imer twee partijen winnend afsloot Van Kampen en Imer zegevierden bovendien samen m hel dubbelspel De donderspeech van Pattinama kwam aan bij zijn spelers, want de Vlaardingers lieten zich in het tweede gedeelte niet naar de slachtbank leiden. Een schitte rende actie van Jamo van de Wilde bete kende 3-1 (doelpunt Jaouad Fertoute). Kansen kreeg Deltasport nog wel, maar de overtuiging ontbrak. Tot overmaat van ramp kreeg Edwin Hulspas vlak na de rust ook zijn tweede gele kaart, dus rood. Met tien man kon Deltasport helemaal geen vuist meer maken. Gerard van Rijk knalde vanaf elf meter de 4-1 binnen, na dat arbiter Cees Brouwer een overtreding in een luchtduel had geconstateerd. Dennis Burger van WOR maakte het feest voor zijn ploeg compleet: 5-1. Schiedam Vijf vooraanstaande hockey-leden van het Schiedamse Spirit hebben zaterdag op grootse wijze hun vijftigjarig jubileum gevierd. Piet van Ai- phen. Jan Kreuger, Ge Hengst. Coen van Gogh en Jan Companus, samen goed voor maar liefst 250 dienstjaren, kregen een receptie aangeboden én de kans zich op het hockeyveld te onderscheiden. De hele zaterdagmiddag speelden ze met en tegen hun 'leeflydgenootjes* van de verschillende vetera- nenteams in een drieluik. Het vijftal is overigens nog altijd actief binnen de vereniging Zo spelen Coen van Gogh en Piet van Ai- phen nog bij de vetei anen. Jan Companus en Ge hin gen vorig seizoen hun stick aan de walgen. Jan Kreu ger is als all-round-medewerker bijna dagelijks op de club te vinden; voor zyn werk aan het onderhoud van het clubhuis en omgeving. Schiedam Het mannen team van volleybalvereni ging Rijnmond beginnen de competitie met een uit wedstrijd. De Schiedammers, uitkomend in de eerste divisie B, starten op zaterdag 3 oktober tegen het schaduwteam van Donitas. Ook de vrouwenploeg van Rijnmond, dat als thuisha ven Sporthal Groenoord heeft, begint het nieuwe sei zoen komend weekeinde mei een uitduel. Orion is de formatie die de Sehicdamscn ontvangt. Vlaardingen —"Vlaardingen' begon deze belangrijke wedstrijd - beide ploegen hadden immers pas twee punten uit drie duels - uitstekend en leidde al snel met 6-1. Vervolgens kende de ploeg van de nieuwe trainer Rob van der Stelt een zwakkere periode, waardooi OZC halveiwege zelfs met twee treffers verschil de leiding had. Toch wist de nieuwe overgangsklassen de zege in de emfase nog binnen te slepen en won het uiteindelijk nog met lfi-14. Topscorer bij de Vlaardingers was Mi rjam Malta met vier treffers. Voetbal derde klasse HBSS-DZB 0-1 (0-1). Ondanks het gegeven dat DZB een speler met rood kwijtraakte, konden de Schie dammers zelfs geen gelijkspel uit het vuur slepen. Na een saaie wedstrijd, gekenmerkt door een gebrek aan kansen over en weer, ging DZB er na een corner met de punten vandoor. Remco van de Lugt en Roy Evers (HBSS) kregen geel. TAC90-PPSC 0-1 (0-0). Aan het eind van de rommeli ge wedstrijd wist PPSC in blessuretijd alsnog de vol le winst binnen te halen. 'PP'er Micha Keemmk schoot zijn club naar de winst. Keemink had vijftien minuten na rust al die kans gehad m de vorm van een strafschop. Die kans liet hij onbenut. Berkel-MW27 4-3 (1-2). Ondanks het feit -dat MW27 tegen Berkel driemaal op voorsprong wist te komen, ging de thuisploeg er toch met de punten vandoor. Na amper vijftien seconden stonden de Maaslanders al op 0-1 voorsprong door een afstand schot van Arno van Nierop. Daarna tekende Bert Bakker voor de 1-2. Mikos Gouka zorgde met een in- tikkertje voor de 2-3. Gouka (geel) veroorzaakte later een 'pingel' (3-3). WDS-CION 3-3 (1-2). Marcel Zeebregts tekende voor de 0-1 en kort voor rust scoorde John van Spronsen de 1*2. Na tweemaal voor gestaan te hebben moest CION uiteindelijk de gelijkmaker zien te forceren. Zeebregts schoot na wederom een voorzet van Mi ehei Verschoor de 3-3 in het net. Dennis Heneweer en Patrick Verschoor kregen geel. Vierde klasse Te Werve-Hoekse Boys 3-4 (2-1). De 'Boys' wisten hun 2-0 achterstand weg te werken door treffers van Armando Schreuder en Paul Klop. Na een doelpunt voor Te Werve tekende Arthur van Wieren voor de 3- 3. Marco van de Bos (geel) bezorgde de Hoekers de volle winst. PKC'85-TSB 1-0 (1-0). De toeschouwers waren het met elkaar eens dat de gelukkigste ploeg er met de punten vandoor ging. TSB'er Bob Brassen liep tegen een gele kaart op, nadat er al vijf gele kartonnetjes uitgedeeld waren aan FKC'85 vijfde klasse SDV-DRGS 1-1 (0-Ö). Hoewel de wedstrijd een kan- senfeest voor DRGS was, strandde het duel toch in een gelijkspel. Na een dieptepass van Ronald War- naar schoot Steven Schoenmakers DRGS op gelijke hoogte. Edwin Nagelhout en Jan Paul Meijer liepen tegen geel op. DRGS-trainer Mario Krabbendam was zeer tc spreken over dc verdedigers ms.co van de Kleij en Felix Bonnier. HSC-SPV81 2-7 (1-3). Hoewel volgens trainer Karei Buuron zijn ploeg kwalitatief zeker met onder deed voor SPV81, liet zijn team het helemaal afweten HSC'cr André Vmk scoorde de 1-3 en de 2-6 HSC- keeper Olaf Hanno en verdediger Gonen Tanner kre gen geel in de sportieve wedstrijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6