10 7 Boogerd en Van Bon Knetemanns troeven m IS Gokhan Cayir rekent op titel voor Hermes DVS Van Poppel laat De Bruijn thuis Wielerartsen in België wederom in opspraak Valpartij met Louis de Koning Inschrijving marathon is begonnen V» v l<nwu Michele Bartoli kopman Italië Politie vindt verboden 'spul' bij Lotto-ploeg Badmintonners BCR'91 hard onderuit bij debuut Paul van de Leur en Arjan Karbaat in Oranje VTM gaat weer aan de wandel CION kijkt uit naar MW27 •Wie moet het anders worden dan? Ik zie niet zo si 1 andere kandidaten' Handbalsters Ventura en De Hollandiaan in finale van Rijnmond-bokaal Interland Nederlands dovenelftal op Harga Rotterdams Dagblad Woensdag 30 september 1998 Brussel Ongeveer tweederde van de Belgische artsen die actief zijn in de wielersport beeft er geen moeite mee verboden pres- tatiebevorderende middelen te verstrekken. De preparaten wor den bovendien steeds verfijnder, zo zegt de Brusselse dokter Joost de Maeseneer, in dienst bij de Bel gische wielerfederatie. „Veel mensen zijn de laatste jaren de verkeerde kant op gegaan. EPO (bloeddoping) heeft een hoge vlucht genomen. De eisen die aan renners worden gesteld, mede door de druk van sponsors, zijn gi gantisch. Dat samen is van door slaggevende betekenis geweest," aldus De Maeseneer. De laatste maanden voert volgens hem hypocrisie de boventoon. „Veel artsen en ploegleiders spe len de vermoorde onschuld, zeg gen van niets te weten. Maar het is mij bekend dat sommige dokto ren niet schromen verboden stof fen, ais testosteron, te verstrek ken aan wielrenners van zestien, zeventien jaar oud. Of hen behan delen met cortison. Ik denk na ze ventienjaar ervaring in dit metier dat de emmer nu is overgelopen." De Maeseneer deed een oproep klaarheid te verschaffen en alle kwalijke praktijken boven water te krijgen, al was het alleen maar om de eerlijke en betrouwbare lie den in de wielersport in de toe komst te beschermen. Amsterdam Gangmaker Theo Boere is gisteren bij de kwalifica- tieritten voor het NK demy's in het Velodrome Amsterdam ge wond geraakt. De Utrechter kwam ten val toen renner Louis de Koning (Zwartewaal) zijn ach- terspartbord raakte. Met drie ge- brokken ribben en een geperfo reerde long is Boere naar het zie kenhuis gebracht. De Koning moest zijn schaafwonden laten behandelen. Rotterdam De inschrijving voor de 19e Rotterdam Marathon, op zondag 18 april, is gisteren begon nen. Deelnemers kunnen zich melden bij de diverse atletiek- clubs, de deelgemeenten, de dienst Recreatie Rotterdam aan de Coolsinge', de grotere WV- kantoren in het land en het be spreekbureau van het Rotter dams Dagblad, Tot 1 januari be draagt het inschrijfgeld 62 gulden 50 (f47,50 voor leden van de atle- tiekunie), daarna loopt het bedrag op. De inschrijving stopt bij tien duizend lopers. Woerden Michael Boogerd en Leon van Bon kunnen bij het WK rekenen op een be schermde rol. Op verzoek van de beide Rabo-eoureurs heeft Gerrie Knetemann ploeggenoten Mare Lotz en Aart Vierhouten opgenomen in zijn selectie. De «eerste jaars prof en de van een steu- telbeenbreuk herstelde Vier houten zijn bereid zich voor al in het eerste gedeelte van de koers voor de twee kans hebbers op te offeren. Van de renners van TVM ver wacht de bondscoach vooral dat zij voor Oranje zullen rijden. In de afgelopen weken hebben diverse renners van de ploeg laten weten niet van plan te zijn knechten- werk te verrichten voor hun colle ga's van de Rabobank. Vooral de negatieve uitlatingen van ploeg leider Theo de Rooy tijdens de Ronde van Nederland hadden bij de TVM'ers tot ergernis geleid. „Maar de ruis is van de lijn," liet Knetemann gisteren tijdens de presentatie van zijn WK-pIoeg in Woerden weten. Bemiddelaar De Kneet trad tijdens de Ronde van Spanje op als bemiddelaar tussen beide partijen. Hij regelde een afspraak tussen De Rooy en TVM-pIoegleider Guido van Cai- ster. „De zaken zijn uitgepraat. Ik kan van de jongens van TVM ook niet verwachten zij zich volledig voor de Raborenners zullen inzet ten. Het gaat er om dat ze niet te gen elkaar zullen rijden en dat ze er zullen staan in het belang van Oranje." Ondanks de eerdere opmerkin gen van diverse teamgenoten ver wacht Bart Voskamp tijdens de wereldtitelstrijd op 11 oktober geen problemen. „Wat mij betreft is de mist opgetrokken. Ik denk dat we er onderling wel uitkomen. Het zal, in ieder geval een zware wedstrijd worden. Ik denk dat we blij moeten zijn als we twee, drie mannen in de finale hebben." Voskamp maakt met teammaten Semis Knaven, Tristan Hoffman en Steven de Jongh deel uit van de WK-ploeg. Danny Nelissen (Jack Jones) is de enige buiten staander in de selectie. Jeroen Blijlevens moest zich wegens een operatie aan het zitvlak afmelden. Op het heuvelachtige parkoers in Limburg gold de sprinter al niet als een kanshebber. Volgens Knetemann was Nelissen wel be reid een dienende rol te vervul len. De selectie herbergt in totaal ze ven Rabo-renners. Daarnaast neemt Erik Dekker tijdens de tijdrit de plaats in van de gebles seerde nationaal kampioen Pa trick Jonker, Knaven is de andere man voor de race tegen de klok. Verbazing Knetemann wekte vooral verba zing met zijn uitverkiezing van Lotz ('Ik zie het als een eer voor Boogerd en Van Bon te rijden') en Vierhouten. Het tweetal kreeg de voorkeur boven Raymond Meijs, die zich goed had gemanifesteerd bij het afgelopen NK en de Ronde van Hessen. Vierhouten brak in augustus een sleutelbeen. „Ik heb de verzoeken van Boogerd en Van Bon gehonoreerd. Zij when graag de steun van deze jongens. Bo vendien heeft Lotz goed gereden tijdens de Vuelta. Vierhouten heeft maar acht dagen niet ge fietst, hij heeft mij tijdens een WK nooit teleurgesteld." Over de tactiek gaat Knetemann nog met zijn renners overleggen. Hij hoopt dat zijn team de wed strijd naar zijn hand kan zetten. Hy gaat uit van twee beschermde renners. „Als anderen zich een kans geven, hoor ik het wel. Na tuurlijk kunnen we over een vrije rol voor Den Bakker en Nelissen praten, maar zij kunnen op grond van hun prestaties niks claimen." Milaan Michele Bartoli is kop man van de Italiaanse ploegyoor hetWKopdeweg, Bartoli verste vigde op 23 augustus door een overwinning in de Grand Prix Suisse zijn leidende positie in de stand om de wereldbeker .Land genoot Marco Pantani, winnaar van de Ronde van Frankrijk, had al eerder laten weten niet naar Nederland te komen. De Italiaanse profploeg voor de wegwedstrijd op 11 oktober be staat uit: "Michele Bartoli, Paolo Bettini, Luca Stinto, Filippo Si- meoni (allen Asies), Gianni Bug- no, Gianni Faresm, Daniele Nardello, Andrea Tali, Stefano Zanini (allen Mapei), Mirko Ce- lesfino, Davide Rebeliin (beiden Polti) en Massimo Donati (Saeeo) Reserves zijn Marco Velo (Mer- catone Uno) en Luca Mazzanti (Cantina Tollo). Op de individue le tijdrit op 8 oktober wordt Italië vertegenwoordigd door Fabio Malberti (Asies) en Velo. De Spaanse ploeg voor het "WK wielrennen bestaat uit Vuelta- wïhnaar Abraham Olano, Manu el Beltran, Jose-Vicente Garda Acosta, Jon Odriozola (allen Ba- nesto), Fernando Escartin, Ro berto Heras, José-Luis Eubiera (allen Kelme), David Etxebarria, Melchor Mauri (beiden ONCE), Oscar Freire (Vïtalicio), Alvaro Galdeano (Euskatel), David Pla za (Cofidïs). Reserves: Angel Edo (Kelme), José Uriarte (Festina). Tijdrit: Olano en Mauri. Bondscoach Jörgen Marrassen heeft vijf renners in Nederlandse dienst opgenomen in de Deense selectie, die bestaat uifc Rolf So- rensen, Danny Jonassen (Rabo bank), Bo Hamburger (Casino), Lars Michaelsen, Nicolai Bo Lar- sen, Claus Michael Mólier (TVM), Brian Holm (Acceptcard), Peter Meinert, Frank Hoj (Palmans), Michael Kyneb, Jesper Skibby (Jack Jones) en Allan Johan- sen(Chicky World). De selectie: tijdrit: Michael Sandstöd (Chicky World), Peter Meinert (US Postal). Gerrie Kr etemann (rechts) legt zijn plannen uit. Jean-Paul van Poppel, bondscoach van de vrou wen, luistert aandachtig. Foto Cor vos Woerden Meike de Bruijn is de opvallendste afwe zige in de selectie voor de WK wielrennen. De erva ren renster viel evenals Jenita Smit af voor een plaats in het definitieve keurkorps van bondscoach Jean-Pauivan Poppel. De Bruijn was vorig jaar bij de wereldtitelstrijd in San Sebastian nog de beste Nederlandse op de 28ste plaats. Ze kon Van Poppel dit seizoen niet overtui gen. „Ze heeft in de voorbereiding geen vormbehoud kunnen tonen. Er moesten er twee van de voorlopige groep van acht afvallen." De Bruijn sukkelt al langer met haar vorm. Vooral tij dens de Ronde van Frankrijk voor vrouwen vielen haar prestaties tegen. Ze ging naar de Tour met als doel een plaats bij de eerst tien, maar op de eerste dag werd ze mede door ziekte al op een half uur gere den. Ze stapte uiteindelijk voortijdig af. Door het afvallen van De Bruijn bestaat de ploeg van Van Poppel uit maar twee rensters van de nationale selectie (Yvonne Brunen er. Miijam Melehers). Spon sorteam Gpstalan is hofleverancier met Nicole Ver mast, Elsbeth Vink en Leontien van Moorsel. Chan- tal Beltman komt van The Greenery. „Ik ben vanaf het begin uit gegaan van een open selectie. De beste rensters moeten rijden en dan maakt het niet uit, uit welke ploeg ze komen," aldus Van Poppel. Brussel De Belgische politie heeft op 3 december vorig jaar tijdens huiszoekingen bij wielrenners van de Lotto-ploeg verboden middelen gevonden. Dat meldde gisteren het dagblad Het Volk. Het onder zoek naar de dopingaffaire wordt verricht door de rechtbank in Doornik. Volgens de Belgische krant werden de woningen van ploegleider Jean-Lue Van- denbroucke, de renners Peter Farazijn en Sébasfien Demarbaix, een aantal verzorgers en een apotheker doorzocht. Daarbij zouden 'farmaceutische midde len' zijn aangetroffen, waarvan enkele op de dopmg- lyst van de internationale wielrenunie (UCI) voor kwamen. Het laboratorium had negen maanden no dig om de gevonden middelen te onderzoeken. Op aanwijzingen van Farazijn werden bij een familielid van de Lotto-renner 14 EPO-ampulIen gevonden. In de Ronde van Frankrijk 1997 werd DjamolidinAb- doesjaparov op het gebruik van bromantan en clen- buterol betrapt. De sprinter uit Oezbekistan werd door de Lotto-ploeg op staande voet ontslagen en keerde nimrper weer in het wielerpeloton. De Belgische soigneur Jeff d'Hont van de Franse wielerploeg La Frangaise des Jeux is gisteren op borgtocht vrijgelaten. Hij was op 18 september aan gehouden en in staat van beschuldiging gesteld door Patrick Keil, de rechter uit Lille die de zaak-Festina onderzoekt. D'Hont werd door de Franse renner Magnien, werknemer bij La Frangaise des Jeux, ge noemd als verstrekker van prestatiebevorerende middelen. De Belg beklemtoonde onschuldig te zyn en tekende direct beroep aan. Het hof van appel liet de verzorger vrij. Volgens zijn advocaat moet D'Hont een borgsom van 25.000 gulden betalen, Amstelveen BCR'91 heeft zijn vuurdoop in de Top- liga niet goed doorstaan. De ploeg van trainer-coach Edward van den Heuvel verloor kansloos van titelfa- voriet Van Zijderveld met 5-0. De Rotterdamse bad mintonners begonnen ietwat gespannen aan hun eerste uitwedstrijd. Het duo Arjen Smith/Emile Vro lijk beten het spits af, maar het tweetal had niets in te brengen tegen Joris van Soerland en Dennis Lens. Patrick Scholtes maakte het Joris van Soerland in het enkelspel wel moeilijk. De ex-intemational moest in de eerste game tot het uiterste gaan om Scholtes van zich af te schudden. Van Soerland woa nipt met 15-13, maar in de tweede game was het ver zet gebroken van Scholtes: 15-4. „Het is niet echt een lekker begin, maar we moesten wel gelijk tegen titelkandidaat nummer één," aldus trainer Edward van den Heuvel. „Ondanks dat we met grote cijfers verloren hebben, heb ik wel enkele lichtpuntjes gezien. De spelers bleven om de punten vechten en we werden niet helemaal weggespeeld. We moeten nog even wennen aan de snelheid van dit niveau en we gaan nu werken aan het volgende duel tegen Velo." Van Zijderveld-BCR'SI 5-0; HD: Jons van Soerland/Denms Lens- Agen Smith/Emile Vrolijk 15-fi, 15-1; DD:Georgy van Soerland/Me- lissa Trouerbach-Jeannctte van der WcrfffPascalle Jansen 15-0,15- 11; HE: Joris van Soerland-Patnck Scholtes 15-13,15-4, DE: Brenda Beenhakker-Pascalle Jansen 11-2,11-6, GD: Dennis Lens/Mebssa Trouerfcach-Patriek Scholtes/Jeannette van der Werff 15-4,15-4 Zoe term eer Paul van de Leur (De Korenbeurs, 18 jaar) en Arjan Karbaat (FVT, 21) behoren met Dennis Post (21) en Daan Sliepen (17) tot het Nederlands ta» fsltennisteam dat komend weekeinde in Portugal in de tweede en laagste Europese divisie speelt. De wedstrijden in Caldas da Raimha vallen samen met de Nationale Top Twaalf, waardoor de bond noodge dwongen een B-ploeg (Jong Oranje) afvaardigt. Nederland is ingedeeld in een groep met Spanje, Zwitserland, Luxemburg en gastland Portugal, De eerste twee plaatsen zich voor de kruisfinales. s Het is zo onderhand eert niet meer weg te denken tra ditie in Maassluis. Als daar de Fu- rieade wordt gehouden, gaat VTM weer aan de wandel. De 43-jarige wandelsportvereniging heeft voor zaterdag 3 en zondag 4 oktober wederom een wandeltocht op het programma gezet. De deelnemers kunnen kiezen uit verschillende afstanden: 5,10,20 en 30 kilometer. Vanuit de ge meentelijk gymzaal aan de Hayd- nlaan (nabij het stadhuis in de Ko ningshoek) kunnen de wande laars zaterdag tussen QB.Ö0 en 09.00 uur starten. De deelnemers moeten uiterlijk om 18.00 uur aan de finish terug te zijn. Deelname kost 2.50 gulden, Voor info: VTM: 070-3633927 (kantooruren). VlaardfngenDe Vlaardingse der deklasser CION kykt nu al uit naar de competitiewedstrijd van zaterdag 10 oktober tegen het Maaslandse MW27. De Mara- thonwegclub wil van de regio-der by een spektakelstuk maken en omlijst de kraker met muziek en een karaoke-show. MVV27 kent wat personele pro blemen en dat is de ambiteuze voetbalclub in de beginfase van de competitie al behoorlijk opge broken. Ondanks de flinke 'inves teringen' werden reeds twee ne derlagen geboekt en dat komt trainer Cor van Hoeven zeer onge legen. Zonder dat het in Maasland van de daken wordt geroepen, is een kampioenschap of promotie toch wel de doelstelling. Vorig seizoen bereikte MW27 de naeompetitie en leek promotie naar de tweede klasse binnen handbereik. Het competitietoetje liep echter uit op een zeperd. Dour Fred Louter Schiedam - Met Hermes DVS in drie jaar tijd van de vierde naar de tweede klasse. Dat was de doelstelling 'rainer Hans de Hover had - en nog steeds heeft - toer .g jaar Exceïsior'20 verruilde voor Hermes DVS. Van jaar is er inmiddels al één om. Een jaar waarin de Schde hooggespannen verwachtingen niet waar konden maken en de titel in de vierde klasse moesten laten aan het Maassluise VDL. Concreet gezegd: Hermes DVS moet de komende sei zoenen twee keer kampioen worden, wil het binnen de gestel de termijn nog voldoen aan de doel Hing van De Rover. Een heteverplichting, vindt ook Excelsior 20, waar ik vrijwel mijn Gokhan Cayir, spits van Hermes: „Ik twijfel niet zozeer aan dit sei zoen. Dat zit wel goed. Ais we alle maal ee" beetje verstoken kun nen blijven van blessures en schorsingen, dan ben ik ervan overtuigd dat we kampioen wor den dit seizoen. Wie moet het an ders worden dan? Ik zie niet zo snel andere kandidaten. Al moet ik zeggen dat MSV71 op mij wel een prima indruk heeft gemaakt, toen we tegen hen speelden. We wonnen dan weliswaar met 2-1, maar voor het zelfde geld was het andersom geweest. Maar of we dan gelijk het jaar erop weer mee kunnen doen, dat waag ik te be twijfelen." Cayir is samen met Peter van Dort, Steve Gill, Hans Droge (te rug van avonturen bij Deltasport en Veluwse Boys) en Ron Tim- mers één van de vijf nieuwe aan winsten in de selectie van De Ro ver. Wat opvalt is dat de 19-jarjge havo-scholier veruit de jongste van dit stel is. Cayir is afkomstig van SWSMC en heeft lang ge twijfeld of hij wel naar Hermes DVS moest komen. Belangstelling „Ik zou eigenlijk teruggaan nam hele jeugd heb gespeeld. Een hoop jongens die destijds vertrok ken bij Excelsior zouden terug gaan en het leek mij ook wel leuk om weer met een aantal oude be kenden zoals Danny Koevermans te gaan spelen. Maar ja, Exceïsi or'20 liet na een tijdje niks meer horen en ik ga mezelf natuurlijk niet aanmelden. Toen kwam Her mes DVS en heb ik maar voor die dub gekozen. Er was wel meer be langstelling voor mij, maar dit was voor mij gewoon de beste op lossing. En spijt heb ik niet van mijn beslissing, want het gaat op dit moment lekker met Hermes. Iedereen staat klaar voor je bij de ze club en heeft een positieve in stelling." Als het aan Cayir ligt, gaat het Schieaamse publiek dit seizoen nog veel plezier beleven aan de zelfverzekerde aanvaller van Turkse afkomst. Samen met Den- nis Dekker hoopt hij uit te komen op een zeer respectabel aantal doelpunten. „Ik denk dat we sa men toch wel aan vijftig goals moeten kunnen komen," zegt de frontspeler vol overtuiging. „Met onze kwaliteiten en rekening hou dend met het niveau waarop we spelen, denk ik dat we dat kun- Hermes DVS-aanvaller Gokhan Cayir heeft veel vertrouwen in de samenwerking met spits Dennis Dekker. „Ikdenk dat we samen toch wel aan vijftig goals moeten kunnen komen." FotoPeterMoiken- nen halen. Het klikt gewoon ook perfect met Dennis in de spits. We vullen elkaar echt aan in het veld. Bovendien misgunnen we elkaar ook niks. Wie er het beste voor staat, krijgt de bal. Dat klinkt mis schien niet alsof we echte spitsen zijn, maar zo gaat het momenteel wel in het veld. Trouwens, ook buiten het veld kan ik goed op schieten met Dennis. Ik had ver wacht dat hij een beetje uit de hoogte zou zijn, maar dat is mij echt honderd procent meegeval len. Vaak zie je dat voetbaliers die zo hoog gespeeld hebben (Dekker speelde ondermeer bij de hoofd wassers Zwart Wit'28 en Excelsior Maassluis; red.), het toch een beetje in hun bol hebben en min of meer de vedette uit gaan han gen als ze wat lager gaan voetbal len. Maar bij Dennis merk ik daar helemaal niks van." Voor een spits bestaat er eigenlijk niets mooieu dan scoren. Toch geldt dit niet voor de talentvolle Cayir, die inmiddels 'pas' drie keer doel heeft getroffen in deze competitie. Kick Met pretoogjes: „Het leukste aan voetbal vind ik toch echt dat ik mijn medespelers iets kan Ieren en hen daardoor kan helpen. Ik krijg daar echt een kick van. Dat is nog leuker dan scoren. Ik ben niet voor niets bij SWSMC al trai ner geweest van A2. Destijds speelde ik zelf nog in Al en was ik daarnaast dus trainer van jongens die net zo oud als ik waren. Daar leer je niet alleen veel van, maar het geeft je ook gewoon hartstik ke veel voldoening. Ik herinner my dat ik als coach iemand in de laatste minuut in het veld bracht om een vrije trap net buiten het strafschopgebied te nemen. Toen hij scoorde was ik niet alleen hart stikke blij voor mijn elfi i! maar ook natuurlij k met myr n be slissing. Leuk toch? M^.-ehïen word ik daarom later wel trainer." Rotterdam De strijd om de Rijnmond-handbalbo kaal is in een beslissend stadium aanbeland. Komen de vrijdagavond vallen vanaf 19.00 uur de beslissin gen in sporthal Wielewaal in de Brammertstraat in Rotterdam-Zuid. Bij de vrouwen gaat de finale tussen de Schiedamse fusieclub Ventura en het Vlaardingse De„Hollandi- aan. De mannenploegen van Roda'71 en het Goudse Vires et Celeritas strijden daarna om de hoofdprijs bij de mannen. Eerder op de avond worden ook de zogenoemde 'klei ne' finales ge d. Bij de mannen treden Snelwiek en eerste divj ist WIK uit Vlaardingen tegen el kaar aan. Bij de vrouwen gaat de strijd tussen het Krimpense De Treffers en Ancora. Aan de strijd om de Rijnmond-bokaal nemen alle re gionale clubs deel. Zij beschouwen het toernooi als een goede voorbereiding op de zaalcompetitie die voor een aantal clubs al van start is gegaan. Schiedam Het Nederlands dovenelftal speelt ko mende zaterdag in sportpark Harga een interland te gen de Oekraïne. Het betreft een kwalificatiewed strijd voor het Europese kampioenschap dat volgend jaar in Osio wordt gehouden. Het duel wordt afge werkt op het terrein van gastheer Hermes DVS en be gint om 14,00 uur. De wedstrijd zou eerst bij het Rotterdamse Neptunus worden gespeeld, maar dat bleek in verband met de jeugdcompetitie niet mogelijk. Als alternatief werd het complex van vierdeklasser Hermes DVS gevon den. Het doventeam, getraind door Ronald Brons, maakt kans zich te kwalificeren voor het EK Na de 1- 0 overwinning op en in Polen dringt Oranje zaterdag bij winst op de Oekraïne door tot het toernooi. De staf van het Nederlands doventeam kent een Sehiedamse inbreng. Leny Scheers, verzorgster van vyfdeklasser ODC, is dat ook bij Oranje. Ze werd drie jaar geleden door toenmalig bondscoach John Cor- ver, voormalig trainer van ondermeer Excelsior'20 en het Rotterdamse EDS, benaderd voor die functie. Bij ODC is Scheers, die voor haar werk bij Oranjeeen cursus gebarentaal volgde, al geruimere tyd actief Voordat de club uit Kethel ontstond uit de fusie tus sen DHS en Olympus Schiedam,was ze al driejaar by laatstgenoemde vereniging werkzaam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2