Aanleg van kanovijver start nog eind dit jaar rtin Onzekerheid toekomst kindercrèche Holy Convenant jeugd en ouderen Er wordt hard gewerkt aan doorstart lokale omroep Ë^tterdams Dagblad Plaatsen van liggers geeft metro smoel Overeenstemming over recreatiegebied 'Bij een volgende storm gebeuren hier ongelukken 6 weken voor f 28,- E x es Achtervolging gestolen busje Met pistool op ruit geschoten Abonneeservice fdès Rotterdams Dagblad Sa! §St Waterweg Donderdag 1 oktober 1998 Vlaardingen Onder het personeel van het Holy Ziekenhuis in Vlaar dingen is grote onrast uitgebroken door een rapport van een onder zoeksbureau waarin wordt aange drongen op sluiting van de interne kindercrèche. Volgens het onafhan kelijk adviesbureau kan het zieken huis zich maar beter richten op kernactiviteiten en de kinderop vang door derden laten verrichten, De huidige accommodatie, die der tig jaar geleden openging, voldoet al enkele jaren niet meer op alle pun ten aan de wettelijk gestelde eisen. Ern pedagogisch beleidsplan ont breekt, er is geen leidster die voldoet aan de opleidingseisen, op bepaalde uren is er te weinig personeel aan wezig en er is achterstallig onder houd. Het ziekenhuis wacht op het rapport van de GGD Üe onlangs een controle uitvoerde. Als dit nega tief uitpakt, is de kans groot dat de gemeente Vlaardingen niet langer meer een vergunning voor de crèche verleent. De officiële vergunning loopt per 1 januari 1999 af. De oudercommissie van het zieken huis die de kwestie gisteravond be sprak, verlangt vandaag in een ge sprek met directeur M, Hook meer duidelijkheid over de toekomst van de crèche. Volgens voorzitter Bert van Huizen van de oudercommissie zullen zij pleiten voor handhaving van de huidige situatie tot aan de nieuwbouw. Kot Holy Ziekenhuis dat met het Schieland Ziekenhuis fuseert, betrekt in het jaar 2002 na melijk een nieuw gebouw in Schie dam. Het kan volgens Van Huizen niet zo zijn dat de interne crèche van de ene op de andere dag wordt opgedoekt. „We weten dat de crèche in de huidi ge vorm niet meer voldoet en de nieuwbouw is wellicht wat klein voor een interne crèche. Maar wij streven naar een opvang zo dicht mogelijk by onze werkplek, echt op een steenworp afstand," aldus Van Huizen. Hij noemt als grootste voor deel van een interne crèche de flexi bele openingstijden van 07.00 tot 18.00 uur, geheel afgestemd op de dienstroosters van het ziekenhuis personeel. Van Huizen: „Veel dien sten beginnen al om 07.15 uur. Dan moet je wel om 07.00 uur je kind kunnen brengen. De reguliere kin deropvang biedt deze mogelijkheid niet. Dat zien we als een groot pro bleem. Plus de lange wachtlijsten." Circa vijftig personeelsleden van het ziekenhuis maken gebruik van de opvang in het Holy. De crèche kan 24 kinderen per dagdeel plaatsen en dat is voor een ziekenhuis uniek. Het Schieland bijvoorbeeld heeft voor zijn personeel slechts vier ex terne kindplaatsen gehuurd, het geen lange wachttijden veroorzaakt De opvang in het Vlaardingse zie kenhuis gebeurt naar grote tevre denheid van het personeel Uit een enquête van het onderzoeksbureau blijkt dat ruim zestig procent van de ouders de voorkeur heeft uitgespro ken voor interne opvang. Bij het per soneel van het Schiedamse hospi taal bestaat de voorkeur voor opvang door reguliere kindercentra. Ondanks de grote voorkeur van het personeel van het Holy voor interne opvang, doet het onderzoeksbureau in zijn rapport de aanbeveling voor opvang buiten de deux. Directeur Rook van het Holy verzekert dat de uitkomsten van het onderzoek gron dig worden bestudeerd. „Het is niet zo dat wij deze aanbeveling klakke loos overnemen. We zullen alle voor- en nadelen afwegen en de raad van bestuur neemt uiteindelijk de be slissing over de toekomst van de kinderopvang. Maar het is absoluut niet zo dat er na 1 januari 1999 plots klaps een einde komt aan onze inter ne opvang. Wij zullen met de ge meente praten over een gedoogbe leid." Vlaardingen Er was gisteroch tend een behoorlijke achtervol ging voor nodig eer de Vlaarding se politie een 41-jarige Rotter dammer kon aanhouden die reed in een gestolen bestelbus. Rond 8.30 uur zagen agenten de auto rij den die in Amsterdam was gesto len, en gaven de bestuurder een stopteken. Nadat de agenten wa ren uitgestapt, gaf de man echter weer plankgas. Er onstond een lange achtervolging over de A 20. waaraan politiewagens uit ver schillende districten deelnamen. De Rotterdammer reed in volle vaart door de drukke ochtend spits en probeerde enkele politie auto's van de weg te drukken. Bij een wegversperring op de Boven- dijk in Rotterdam reed de man zich klem. In de bestelbus werden enkele honderden statiegeldkrat jes gevonden. De bestuurder be kende die eerder in de nacht in de omgeving van Westerlee te heb ben gestolen. MaassluisDe Maassluise politie vermoedt dat een onbekende gis teren met een luchtdrukpistool op een woning aan de P. J. Troelstra- weg heeft geschoten. Rond 12.00 uur sloegen daar twee gaatjes in een ruit. De schade bedraagt een kleine 500 gulden. Maassluis Nog voor het eind van dit jaar wordt be gonnen met de aanleg van het recreatiegebied Maas sluis-Oost, het meest weste lijke deel van de Zuidbuurt waar onder meer een kano- vijver komt. Dit is de ver wachting van J. Polkerman. projectmanager van de re- construcliecommissie Mid den-Delfland. De aanleg zal zo'n anderhalf jaar in beslag nemen. De Dienst Landelijk Gebied (DLG), de uitvoerder van het plan, heeft inmiddels r.;et iedereen overeenstemming bereikt over de inrjchUng van het gebied, ver klaart Potkerman. Bewoners en gemunte Maassluis kunnen zich vmden in de aanpassingen die de reconstractiecommissie in het laatste plan heeft aangebracht. Dit was nodig omdat de DLG bij de presentatie van het eerste plan tn maart zwaar onder vuur lag. Eén van de bezwaren was toen de grootte van de vijver. De in het ge bied tussen Vlaardingen en Maas sluis liggende manege zag daar mee bijvoorbeeld haar springbak voor een het nieuwe plan is de plas nu'JéW> kleine rechthoek met enkele wa tergangen -sloten van tien vijftien meter hreed- naar westen en oosten', aldus W. Scher merhom van de DLG. Steiger Eén van die watergangen mondt uit in de Boonerviiet, vlak bij de spoorbrug. Net als op enkele an- hjer een 'kano- owrdïaagpi«a4«^ komen. Een lage steiger waar je makkelijk in je ka- - no kunt stappervEen weg door de 1 ZuIdbuuruiaMê t gebied komt zoals eerder bekend werd te ver vallen. De belangrijkste toegang is een nog aan te leggen fietsbrug over de Boonerviiet. Bezoekers die het recreatiegebied per auto willen bereiken, zijn aangewezen op de parkeerplaats die aangelegd gaat worden in de bebouwde kom van Maassluis, aan het eind van de Vermeerlaan. Schemer hom: „Er wordt gedacht aan twintig au to's en het zal een groene parkeer plaats worden, geen stadspar- keerptaats." Het gebied zelf zal uiteraard ook groen worden met lage struiken en bomen. De landbouwgrond in het meest oostelijk stukje Zuid- buurt verdwijnt, de kassen die er nu staan mogen blijven. Aan te leggen wandelpaderxko-„ men in verbinding met de*Lbe- staande paden op het Vlaardingse deel van deZwdbuurt en met de spoorwegöyct^ang middenin de Zuidbuurf Nog niet zeker is of er een voetgangerspad komt onder de spoorbrug bij de Boonerviiet. De DLG streeft daar wel naar, maar dat stukje grond en de weg er naar toe zijn particulier eigen dom. Door Edwin Cornellsse Schiedam De Amsterdamse ei genaar van het winkelpand m de Hoogstraat 94 kan vandaag een telefoontje van de gemeente Schiedam verwachten waarin hij wordt gesommeerd om de luifel/ lichtreclame boven zijn winkel pand af te breken. Een deel van de lichtreclame is onlangs al naar be- n$|%i gekumen en de SehieUdin- sft^fiieling bouw- en woningtoe zicht; vreest dat de rest zeer bin- n|port volgt. De eigenaar krijgt twe« dagen de tijd om in actie te k$rfen. Doet hij dit niet dan zal de gemeente de luifel dit weekeinde verwijderen en een gepeperde re kening naar Amsterdam sturen. De .buren van de winkel in de Hoogstraat klaagden al geruime tijd over het verpauperde pand waarin als laatste de winkel Bud- gelstoffen heeft gezeten. Het rol luik is sinds de sluiting van deze winkel niet meer omhoog geweest en de grote houten luifel boven de ingang rotte in hoog tempo weg. De grote houten reclamebak waar de platen op vast waren gemaakt is op het moment zelfs zo ernstig verrot dat er volgens de gemeente gevaar voor het winkelend pu bliek bestaat. De kans is groot dat by een eerstvolgende storm het hele bouwsel van de muur komt zetten. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Begin deze maand was daar al voorproefje van. Een windhoos zorgde voor flink wat kabaai tn de Hoogstraat. Bij het leegstaande pand werden de kunststofplaten van de gevelreclame uit de wegge rotte omkisting gerukt en op straat gekwakt. Het gebeurde na sluitingstijd en het is waarschijn lijk om deze reden dat er niemand gewond raakte, De brandweer heeft de buei opgeruimd en bo vendien voor de veiligheid nog maar wat extra schroeven in het restant van de reclameborden ge draaid. Daarbij werd aJ duidelijk dat de omkisting van de borden bijna ge heel is weggerot. De metalen ha ken waarmee de grote lichtkast is opgehangen hebben nog maar weinig houvast aan het vermolm de en natte hout. En deze situatie baart de buren al langer zorgen. Want wie onder die neerstortende lichtbak terecht komt, zal het waarschijnlijk niet navertellen. „Dat ding is levensgevaarlijk," zegt R. van Klaarwater van het aangrenzende café 't Spul, „Door dat die voorkant er nu af ligt, kun je heel goed zien dat het hout to taal verrot is. Bij een volgende storm gebeuren hier ongelukken. Ik heb wethouder Hafkamp en de Amsterdamse eigenaar van het pand een tijdje terug al gebeld maar zonder resultaat." Bij de afdeling bouw- en woning toezicht wordt de ongerustheid van Van Klaarwater gedeeld. Daarom zal de eigenaar worden opgedragen de volledige luifel te slopen. „We hebben er gisteren, toen het ons ter ore kwam, me teen een inspecteur op af ge stuurd. En het ziet er inderdaad niet fris uit," zegt A van der Put ten. „Op basis van de Woningwet eisen we nu dat die luifel wordt vcrwydeiU. En als dut niet ge beurt, doet de gemeente het voor hem, De rekening ziet hij dan vanzelf wel in de bus vallen." Bij Vijfsluizen wordt deze week goed duidelijk hoe het bovengrondse deel van de Schiedams me tro ingrijpt in het stadsbeeld. Met het plaatsen van de grote betonnen liggers op de kolommen wordt het opeens een stuk makkelijker om je voor te stellen hoe de metro in 2002 uit de grond komt, klimt en over een viaduct over de Vlaardlngerdijk rijdt. Op dat viaduct zal overigens ook het station Vijfsluizen worden gebouwd. Het plaatsen van de liggers zal zo'n twee weken in be slag nemen. In eerste instantie ging het nog om kleinere liggers die met één hijskraan op hun plek getild konden worden, maar vanaf gisteren waren ook de grote exemplaren aan de beurt waarvoor twee hijskranen nodig zijn. Foto Roei Dijkstra Schiedam Oudere bewoners en de jeugd van de Schiedamse wijk Woudhoek sluiten eind oktober een convenant. Dit is dinsdag afgeproken tydens een in- fomatieavond over de jongerenontmoetingsplaats. die de laatste week van deze maand gerealiseerd moet zijn op het grasveldje naast de tennishal Kethelhaghe aan de Zoomweg. In het convenant zullen afspraken worden gemaakt waarbij de jongeren beloven zich fatsoenlijk blijven te gedragen en de oudere bewoners de jeugd met meer respect te benaderen als iets ze niet zint. „Het gaat om wederzijds begrip en verantwoordelijkheid," zegt Maarten van Otterdijk van. de gemeente. Om vervolgens eenvoudig samer» Ie vattpn* .Jonge-er» moeten niet gaan rondracen met hun scooters. En omwonenden moeten niet al te truttig doen." Op dit moment trekken groepen jongeren vaak de wijk in of hangen op de pleinen van de basisscholen De Regenboog en De Klinker. Dit tot groot ongenoe gen van de andere wijkbewoners, die zeggen veel overlast te ervaren en zich onveilig te voelen. In het begin van de informatieavond ging het er dan ook 'heet en gevoelig aan toe' volgens Van Otterdijk. „Maar na verloop van tijd nam ieder zijn verantwoor delijkheid en voordat de ontmoetingsplaats straks gereed is moeten er afspraken zijn gemaakt tussen bewoners en jongeren." Ook de gemeente en de politie hebben een rol m het convenant. .Als gemeente zullen we afspraken ma ken op het gebied van onderhoud en mogelijke extra voorzieningen," zegt Van Otterdijk. Volgens Van Ot terdijk is een schriftelijke vastlegging van de afspra ken in pen convenant nodi*1 omdat het duidel"khcid schept voor alle betrokkenen rond zo'n ontmoetings plaats. .Je moet het zien als een middel. Het is iets waarop iedereen kan terugvallen als iemand of een groep zich niet aan de afspraken houdt." Door Jan Rozenda.l Vlaardingen—Een atnlal paraplu- gebruikers van Waterweg FM is druk itvde weer om een herstart van omroep in Vlaardin- gen ettAfattssluis op gang te bren gen. Het gaat om de Amateur Om roep Sfetoong (AOW), de gerefor- meeijgg5|rk (vrijgemaakt), de MaranSlftakerk (alle uit Vlaardin gen) eerde mediawerkgroep var. de Raad "van Kerken in Maassluis. Er zijn gesprekken geweest met het bestuur van Waterweg FM, maar de paraplu-gebruikers heb ben ook andere ijzers in het vuur. Daarbij wordt gedacht aan samen werking met de omroep in het Westiand. de ziekenomroep, of wellicht helemaal zelfstandig. „Wij gaan in elk geval door," zegt Arjen van Bruinessen van de AOW, een club die is voortgeko men uit de huisomroep van be jaardentehuis De Wetering. „Wij gaan altijd door," gaat Van Bruinessen verder. „De AOW be staat al vanaf 1978 en heeft hon derden donateurs die vertwijfeld bellen: wat is er aan de hand? We laten onze luisteraars niet in de kou staan." De AOW huurde net als andere paraplu-gebruikers zendtijd en studioruimte by Waterweg FM, Er werd een mix van christelijke pro gramma's voorgeschoteld: van muzikale fruitmand-achtige mu ziekprogramma's, tot gospel, kerkkoren en discussieprogram ma's. In totaal twintig uur per week. Maar toen twee weken gele den het bestuur van Waterweg FM besloot om de stekker eruit te trekken omdat de schulden te hoog waren opgelopen, konden meteen ook de programma's van de paraplu-gebruikers niet meer worden gemaakt en uitgezonden. Als samenwerking met het be stuur van Waterweg FM niet van de grond komt bestaat de kans dat de AOW met een aantal part ners zelfstandig de lokale omroep nieuw leven in gaat blazen. Behal ve de christelijke programma's die ze al jaren maken, zullen dan ook algemene programma's wor den gemaakt. „Met de beste, meest enthousiaste mensen die Waterweg FM maakten," aldus Van Bruinessen. „Daar is echt iets prachtigs van te te maken," gaat hij verder. „Wa terweg FM is al tien, twaalf jaar een rommeltje. Die bestuursleden waren allemaal keurige zaken mensen, maar hadden totaal geen feeling met radio maken. Dat is een wereldje op rich." Geld Bovendien konden ze bij Water weg FM nooit zo goed omgaan mot geld, zert Van Bruinessen: „Door 24 uur uit te zenden met heel veel muziek waren ze per jaar meer dan twintigduizend gul den aan BumaStemra-rechten kwijt. Terwijl er andere zenders zijn die hetzelfde doen, maar dan veel beter. En ze zaten natuurlijk in een veel te duur pand. Mooi hoor, aan de Markt, middenin het centrum, maar dat kost aan kale huur vijftienhonderd gulden per maand." Ook op de kosten had het bestuur volgens Van Bruinessen onvol doende grip. „Een telefoonreke ning van tweeduizend gulden in de maand. Daar moet natuurlijk controle op zijn. Als die er niet is kun je als bestuur wel zeggen dat Maassluis afhaakt, maar de finan ciële problemen werden vooral veroorzaakt door mismanage ment." De 100.000 gulden per jaar die het bestuur van Waterweg FM mini maal zegt nodig te hebben om de lokale radio in de lucht te houden, is volgens hem niet nodig. Van Bruinessen denkt het met de helft te kunnen. „Maar dan moetje be scheiden beginnen. Een uur of vijf per dag en in het weekeinde wat meer. De bomen reiken nu eenmaal niet tot aan de hemel, dat moet je je goed realiseren als je zoiets opzet. Je moet de tering naar de nering zetten." Een sponsor die goed zegt te zyn voor 50.000 gulden heeft al serieu ze toezeggingen gedaan. Ge sprekken met de gemeente over de lokale omroepheffing (jaarlijks goed voor een slordige 46.000 gul den) zullen worden aangegaan. „Ons streven is zo snel mogelijk weer programma's te maken. Er moet in elk geval voor het einde van het jaar duidelijkheid zijn." Voorzitter Jacques Koedood van Waterweg FM voert ook nog steeds gesprekken met diverse partners. Koedood zegt'werkelijk te zijn overstroomd met aanbie dingen van samenwerking'. Het meest serieus lijken besprekin gen met de ziekenomroep. Deze vereniging, die uitzendingen ver zorgt in het Holy Ziekenhuis en verzorgings- en verpleeghuizen én ook op ouderen gerichte (ver- zoek)programma's via Waterweg FM maakte, onderzoekt momen teel een aantal opties. De kritiek over de slechte kosten beheersing bij de gesubsidieerde lokale omroep zegt Koedood te kennen. Verantwoordelijkheid daarvoor heeft het huidige be stuur echter niet, vindt hij. „Wy zijn in januari van dit jaar aange treden met de gedachte te probe ren te redden wat er te redden viel. Eind vorig jaar was de boel zo goed als failliet met een schuld van 42.000 gulden zonder enige dekking. Dankzij geld van de gemeente kon de omroep toen doorgaan. Dat instituut wat wij toen overna men draaide 24 uur en ik had niet de behoefte om daar meteen met een mes in tekeer te gaan. We zijn begonnen met bestuurlijke bij stellingen en daarna was de orga nisatie aan de beurt. Maar daar z«jn wc met aan toe gekomen. In elk geval klopt het dat daar din gen uit de hand zijn gelopen," al dus Koedood, die daarom bij een 'nog niet helemaal uitgesloten" herstart graag twee gesubsidieer de parttime krachten in dienst zou hebben voor continuïteit in de studio. Ook sluit hij niet uit dat er minder dan 24 uur per dag gaal worden uitgezonden. r*4W .■sS'.'i 'Ki'jï Q Ja, noteer ml) voor zo'n voordelig proefabonnement. (6 we ken voor slechts f 28.-)9 Naam: Vbori: ra/v" Adres: Nr. Postcode: Plaats: Telefoon: (k.v.rn controle bezofgnfcï Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan Rotterdams Dagblad, Afd. Antwoordnummer 1579, 3000 VB m CaJuI^a P) B OOrVICO fj P/lj t JLdjI JilVlFl G)óê MO HF' »nOHMAAT40TfMM DAMESMODE - LINGERIE - BADKLEDING Oostdijk 56 Oud-Beijerland Tel. Q186 - 640823

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1