Gemeente verklaart oorlog aan rolluiken KORTING! 'Woon je zes hoog en verzieken ze nog je uitzicht Hans Wiegel prijst initiatief in de Vlaardingse ouderenzorg ?È€M%ê Letsel door aanrijding Werknemer valt in bouwput Tuinartikelen gestolen Man steelt 39 paar sokken Rijkswaterstaat op Furieade met luchtballon Flinke slok te veel op Hennepplanten in volkstuin Eigenaren 'ontsierende luiken' krijgen drie weken tijd om orde op zaken te stellen Vier ligplaatsen erbij in binnenhaven Deelraad betreurt 'lekken' imm+A Derde fractievoorzitter ouderenpartij in halfjaar 8 weken mqqp 28,- SATIVAR De ontwerpers van de Millenniumtrouwringen SATIVAR JUWELIERS Rotterdams Dagblad -3j Vrijdag 2 oktober 1998 X Waterweg Vlaardingen—Een 16-jarige brom fietser uit Vlaardingen is gister middag gewond geraakt bij een aanrijding op de Billitonlaan met een 75-jarige automobilist, even eens een Vlaardinger. De automo bilist wilde zijn voertuig in een parkeervak rijden en merkte daarbij, hoewel hij in de spiegel had gekeken, de bromfietser niet op. Deze botste tegen de rechter zijde van de auto. kwam ten val en raakte met zijn hoofd klem onder een geparkeerd staande auto. Omstanders tilden de auto op en verplaatsten hem. zodat het slachtoffer vrij kwam. De jongen is naar het Rotterdamse Dijkzigt- ziekcnhuis overgebracht, waar bleek dat hij armletsel en schaaf wonden had. Ook de bromfiets werd aan een (technisch) onderzoek onderwor pen. Op het politiebureau werd geconstateerd dat brommer was opgevoerd. De 16-jarige Vlaardin ger krijgt hiervoor een proces-ver baal. Schiedam Een 34-jarige man uit Arnemuiden is vanmorgen op de Kare! Doommanweg in Schiedam in een vijf meter diepe bouwput gevallen. Het slachtoffer, mede werker van een bouwbedrijf, moest uit de put worden getakeld. Hy is met verwondingen aan het hoofd naar het Sint Franciscus Gasthuis in Rotterdam gebracht. Vlaardingen Onbekenden heb ben vannacht een tuin aan de Jan Pieterszoon Coenlaan in Var dingen leeggehaald. Om zii oe- gang tot de tuin te verschaffen werd het hangslot van de poort deur verwijderd. Uit de tuin zijn onder meer twee tuinstellen. en kele beelden, diverse manden cn rieten eenden weggenomen. SchiedamIn een winkel aan het Hot van Spaland in Schiedam is gistermiddag een 37-jarige Rot terdammer aangehouden. De man had geprobeerd 39 paar he rensokken te stelen. Hij is aange houden en vanmorgen voorgeleid aan de officier van justitie. Vlaardingen/MaassluisIn het ka der van het 200-jarig bestaan van Rijkswaterstaat wordt morgen omstreeks 17.00 uur een hete luchtballon opgelaten vanaf de Kr~bbc~lu3 in Vlaardinger. De ballon wordt vervolgens naar Maassluis gedirigeerd, om deel te nemen aan de feestelijkheden van de Furieade. Vlaardingen Op de Marathon- weg in Vlaardingen is vannacht omstreeks 00.30 uur een 45-jarige automobilist uit Zoeïermeer aan gehouden die behoorlijk te veel gedronken had. Zijn promillage bedroeg circa 1.51, en dat is der mate hoog dat de man wordt voor geleid aan de officier van justitie. Hij kan rekenen op een boete van 1650 gulden of zes maanden on voorwaardelijke celstraf. De poli tie heeft zijn rijbewijs ingevor derd. Schiedam - In een volkstuin aan de Sportlaan in Schiedam heeft de politie gistermiddag dertig hennepplanten aangetroffen. De planten zijn in beslag geno men en vernietigd. Tegen de eige naar is proces-verbaal opgemaakt. Abonnee Service Telefoon: 010-4004 4-4-4 Door Edwin Comelisse Schiedam De gemeente Schiedam heeft de oorlog verklaard aan een groot aantal rolluiken in de Hoogstraat. Het gaat hier om de rolluiken die niet voldoen aan de gemeentelijke regels en richtlijnen en die de hoofdwinkelstraat van Schiedam 's avonds een desolaat uiterlijk geven. Winkeleigenaren met een 'illegaal' rolluik krijgen drie weken de tijd om het te ver wijderen. Gebeurt dit niet dan doet de gemeente het zelf en wordt de rekening aan de betreffende pandeigenaar gepre senteerd. Het strenger optreden tegen ille gale rolluiken gebeurt tegen de achtergrond van de op stapel staande renovatie van de Hoog straat. Naast hot leggen van nieu we klinkers en het plaatsen van nieuw straatmeubilair, wil de ge meente ook op andere manieren werken aan het aanzien en de uit straling van de winkelstraat. Want het verbeteren van de win kelfunctie zal pas effect hebben als ook de panden onder handen worden genomen. Daarom wordt de gemeentelijke blik nu ook gericht op de vele rol luiken die de Hoogstraat na slui tingstijd veranderen in een spookstraat. Als uitgangspunt voor de actie wordt het inventari satiemoment uit 1995 gebruikt. Alle rolluiken die na dit moment zijn geplaatst en die meer dan dertig procent ondoorzichtig zijn, moeten worden verwijderd. De gemeente heeft de afgelopen we ken een reeks inspecties gehou den om te inventariseren welke winkeleigenaren in overtreding zijn. De illegale luiken zyn in strijd met de Woningwet omdat ze zijn geplaatst zonder toestemming van de gemeente. Een rolluik is namelijk een zogenoemd mel- dingspliehtig bouwwerk en vol gens artikel 42 van de Woningwet is het verboden een rolluik aan te brengen zonder goedkeuring van het college van'b en w. Legalise ring van bestaande en niet aange melde rolluiken is mogelijk maar alleen als ze voldoen aan de eisen van weistand. Deze eisen zijn vastgelegd in de nota Welstand uit 1995. De belangriikste eis is dat het rolluik voor zeventig pro cent transparant is. Met andere woorden; door het rolluik heen moet ruim de helft van de etalage Maassluis De Maassluise haven wordt, afgezien van de Furieade van aanstaand weekeinde, weer wat voller met pleziervaartuigen. Burgemeester en wethouders hebben ingestemd met een voor stel van de projectgroep Binnen stad om aan de Haven vier extra ligplaatsen te creëren. De project groep ziet meer schepen in de ha ven als een impuls voor de Maas sluise binnenstad. Inmiddels zijn eventueel geïnteresseerde bootei genaren benaderd en daaruit is een selectie van vier schepen ge maakt. Deze vier passen volgens b en w 'gelet op de reeds aanwezige recreatie vaartuigen in het haven- c.q. straatbeeld'. Het inpassen van nog meer schepen is niet moge lijk, zeker omdat het Zeekadet- tenkorps niet mee wil werken aan het verplaatsen van de Rigel, hun schip dat aan de Haven vlakbij de Furie ligt. Het korps vindt een verplaatsing naar de kop van de buitenhaven onbespreekbaar vanwege gevaarlijke situaties. Gewezen wordt op oefeningen waarbij de kadetten op vletten last ondervinden van de zuiging van passerende zeeschepen. nog zichtbaar zijn. De brief die de gemeente heeft doen uitgaan aan de winkeliers met een illegaal rolluik zal flink wat stof doen opwaaien. Vooral omdat de handhaving van de re gels de laatste jaren op zijn gat heeft gelegen. Iedereen kon bij wijze van spreken zonder mel ding een rolluik plaatsen zonder dal de gemeente daar tegen op trad. Ik erfenis hiervan valt nu na sluitingstijd te 'bewonderen' in de Hoogstraat. Maar het ontbreken van een handhavingsbeleid bete kent volgens de gemeente nréf; dat opeens alles is toegestaan, fie regels en voorschriften zijn nog steeds van kracht, ook als niet wordt gecontroleerd op de nale ving. Als alle illegale rolluiken van na 1995 zijn verwijderd of vervangen door exemplaren die zijn toege staan door de nota Welstand, wi! de gemeente de ondoorzichtige rolluiken van vóór 1995 aanpak ken. Hierbij is er echter het pro bleem dat de eigenaren hoogst waarschijnlijk niet juridisch zijn aan te pakken. Omdat de rollui ken zijn opgehangen op een tijd stip dat er nog geen duidelijke re gels van kracht waren, kunnen de betreffende winkeleigenaren zich waarschijnlijk beroepen op een soort gedoogrecht. De gemeente wil de komende tijd onderzoeken of er andere mogelijkheden zijn om die groep over de brug te krij gen. Zie ook pagina 11: 'Je kan net zo goed een bordje ophangen: trap maar in' Hoek van Holland „We hebben geprobeerd om te komen tot een zo breed mogelijke discussie, maar het onderzoek over de werk druk op het deelgemeentehuis hebben we geheim willen houden omdat het ging om de belangen van mensen." Theo van Eijk, die bij afwezigheid van Toos Brabander donderdag avond de vergadering van de deeigemeenteraad leidde, be treurde het dat er kennelijk geen afspraken gemaakt kunnen wor den, zonder dat mensen die door kruisen, want het geheime ge deelte van het rapport lekte prompt uit en verscheen onlangs in de pers. Van Eijk wees erop, dat zowel deelraadsleden als ambte naren aan hun ambtseed gebon den zijn als het gaat om vertrou welijke zaken. Hij constateerde overigens dat het Rapport-Van Aggelen, waarin het ambtelijk functioneren aan de orde wordt gesteld, een erfenis is van de vorige deelraad. Volgens hem zijn veel zaken inmiddels achterhaald. Aad Moerman, fractieleider van Hoeks Welzijn, verweet het be stuur op zijn beurt, dat de opposi tie het rapport veel te laat had ont vangen. „Weliswaar is Hoeks Wel zijn door de voorzitter daarna bij gepraat, maar ik had sterk de in druk dat de zaak door de andere partijen toen al beslist was," aldus Moerman. V&APfi'tif: ff Bij het Vlaardingse Vaartland was ergisteren reden voor eenfeestjemet champagne: hot service-en zorgcentrum Is ultgabreid met 35 ruimeer, moderne 'kamers' voor ouderenzorg op commerciële basis. Foto Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen „Uniek," noemde Hans Wiegel gistermiddag dc combinatie van reguliere en parti culiere ouderenzorg, die gestalte heeft gekregen bij het Vlaarding se service- en zorgcentrum Vaart- land"„Het Is een nieuw initiatief, dat elders in ons land zeker navol ging zal krijgen." zei de promi nente WD'er. die de geldstromen in de zorgsector op zijn duimpje kent. Als voorzitter van de Zorgverze keraars Nederland verrichtte hij de officiële openingshandeling van Vaartland Residence. Deze nieuwe tak aan de uit 1966"date rende stichting voor ouderenzorg op protestant-christelijke grond slag heeft Vaartland uitgebreid met 35 ruime en moderne 'ka mers' voor ouderenzorg op com merciële basis. De als apparte menten te beschouwen aanbouw van het zorgcentrum zijn groten deels verhuurd aan particulieren, die er "graag maandhuren van ruim 4000 tot 8000 gulden per maand voor over hebben. Voor de zeven kleinste 'kamers' heeft Vaartland een contract afgesloten met de regionale zorgverzekeraar DSW. Zij staan voor 135 gulden per dag ter beschikking voor tij- delijkevhuisvesting van zorgbe- hoevertden die uit ziekenhuizen zijn ontslagen. Dc openingshandeling bestond uit de ontkurking van een acht meter hoge namaak-cham- pagnefles, waaruit ballonnen als namaakbubbels omhoog stegen. De bezoekers van de druk bezoch te plechtigheid kregen bij vertrek een klein flesje echte champagne mee naar huis. Zie ook pagina 725: Vaartland klaar voor particuliere zorg. Door Jan Rozendaaj Vlaardingen Er kleven voor- en nadelen aan zes hoog wonen. Maar als de lift het doorgaans doet, dan blijven er weinig nade len over. En het grootste voordeel is natuurlijk het uitzicht: wie kan nou in hemelsnaam je uitzicht verzieken? Niemand toch? Dat dacht het gezin Zagwijn aan de Burgemeester A. van Walsum- laan in Vlaardingen ook. Totdat woensdag bij het Kethelplein op eens een gigantische reclamezuil voor hun raam op zes hoog ver rees. De reclames zijn er nog niet op aangebracht, maar nu al is al les wat het gezin Zagwijn ziet als het naar buiten kijkt zuil. „Kun je nagaan wat er gebeurt als straks de reclames erop zitten. Ongetwij feld met een hoop agressief licht. Want het za! de bedoeling zijn dat die reclames de aandacht trek ken," zegt de heer des huizes. J. J. Zagwijn. Zijn echtgenote noemt het al cy- nisch-liefkozend 'een grote kerst boom'. Maar veel sfeer verwacht ze er niet van. „Veel mensen heb ben nu al moeite met slapen door het vele licht 's nachts." Haar man weer; „Het is toch van de zotte: honderd meter voor ons raam. Bovendien is het Kethel plein een van de drukste ver keersknooppunten hier in de buurt. Zo'n zuil leidt toch alleen het verkeer maar af? Hoe valt dit nu te rechtvaardigen ten opzichte van de door onze landelijke politi ci zo nagestreefde veiligheid op de weg. Welke idioot verzint nou zoiets?" Lokken Dat is dus de wethouder van eco nomische zaken, financiën en toe risme in Vlaardingen geweest, WD'er H. Roijers. Die zag in de pilaar niet alleen een uithangbord voor Vlaardingse bedrijven, maar HetgezinZagwiJndachtopzeshooggegarandeerdtezijnvaneen vrij uitzicht. Totdat de enorme reclamezuil bij het Kethelplein werd geplaatst. Foto Roei Dijkstra ook de tachtigduizend gulden die het de gemeente aan inkomsten oplevert. Bovendien komt als kroon op de pilaar een tekst 'Wel kom in Vlaardingen'. Dat moet toeristen van het Kethelplein de stad in lokken. „Daaraan worden de belangen van de bewoners dus onderge schikt gemaakt," stelt Zagwijn verbitterd vast. „Wat, zo vraag ik mij af, wordt de volgende verkoop van belangen van inwoners van Vlaardingen? Wordt mijn slaap kamerraam verkocht aan recla megiganten voor het plakken van allerhande idiote reclame? Ik weet dat dit idioot klinkt, maar waar ligt voor de betrokken politi ci de grens?" Misschien dat hij overdrijft, zegt hij, maar Zagwyn voelt zich wel 'genaaid' door het gemeentebe stuur: „Toen het Campanile Hotel moest worden gebouwd, kregen wij allemaal een brief van de ge meente door de bus waarin de plannen werden aangekondigd en hoe wij eventueel bezwaar zou den kunnen maken. Toen in de buurt de school moest worden ge sloopt en er plannen waren voor nieuwe woningen, kregen we ook allemaal een brief van de gemeen te. Net als toen de gebeente hier bomen wilde gaan kappen. Dat was allemaal niet zo erg als dit, en dan horen we niets." Advocaten Zagwijn is hier en daar al bij advo caten aan het informeren welke juridische gronden er zouden kunnen zijn om de bouw stil te leggen. Ook heeft hij contact ge zocht met GroenLinks in Vlaar dingen. Deze oppositiepartij stemde samen met de SP vorig jaar als enige tegen de reclame zuil. De twee partijen wisten de bouw een half jaar uit te stellen, wat hen op een reprimande van wethouder Roijers kwam te slaan omdat ie daardoor veertig mille misliep. „Ons belangrijkste argument om tegen te zijn was dat zo'n zuil niet in een woonwijk past. Want zoals je ziet staat ie daar," zegt Groen- Links-fraeiievoorzitter B. van der Velde. „Wij zijn niet voor deze ho rizonvervuiling, maar je kunt je voorstellen dat Vlaardingen mee moet in de vaart der volkeren. Als dat dan echt moet, zet zo'n ding dan opeen industrieterrein, maar toch niet vlak voor woningen." Van der Velde ziet weer eens be vestigd dat veel politici de conse quenties van hun besluiten niet inzien. „Ik daag alle raadsleden uit die voor hebben gestemd, en op de SP en GroenLinks na was dat iedereen, om hier te komen kijken en te zeggen dat ze het zo hadden bedoeld. Ze hebben hun oren laten hangen naar de dollar tekens en met verder gekeken dan hun neus lang is," aldus Van der Velde. Zagwijn en zijn medeflatbewo ners aan de Van Walsumlaan zit ten met de gebakken peren. Ook van de andere kant van de rijks weg, van de Zwaluwenlaan zijn inmiddels protesten te horen. Ook daar kijken een paar honderd flats 'direct op deze gigantische reclamemast'. Ook zy voeren aan niet op de hoogte te zijn geweest van dc bouw. Anders hadden ook zy 'zeer zeker bezwaar aangete kend'. „En dan, met al die protesten," zegt Van der Velde, „hadden de verhoudingen in de gemeente raad weieens anders kunnen lig gen. Was die mast er misschien helemaal niet gekomen." Van der Velde denkt dat 'in prin cipe' de procedure wel goed is ver lopen. De politiek heeft in meer derheid besloten tot bouw en de vergunningen zijn gepubliceerd in Groot Vlaardingen. „Maar die lees ik nooit. Dus wist ik het niet," zegt Zagwijn, net als de bewoners- vereniging Zwaluwenlaan. Dc ko mende dagen wordt onderzocht of er rechtsgronden zyn waarop de bouw - alleen de reclames ont breken nog - kan worden stilge legd. En als tegenhouden er niet meer inzit, verwachten ze aan de Zwaluwenlaan dat de gemeente op z'n minst de lichtsterkte dimt. Maassluis Jaap Doelman (68) wordt de nieuwe voorzitter vuntie maasluiae gemeeuieJaudsiïaLÜè van AOVTJnie 55+. Het huidige steunraadslid is daarmee de derde fractievoorzitter van de ouderen partij in een halfjaar tijd. De vervanging is noodza kelijk omdat zijn voorganger Jan Middelburg begin weer de opvolger van Herman Mulder, tot en met de afgelopen verkiezingen de stem en het gezicht van AOV/Unie 55 r in Maassluis. Mulder overleed in mei. Neem nu een proefabonnement pp hort .7 Rotterdams Dagbladen ontvang de krant 6 weken lang In de bus voor slechts 28X w Dat is een korting van mearïtefit SA**, - v Vm! snël s!@ bcm iti; I XX: Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement. (6 weken voor slechts 28.-) Naam:Voori:m/v Adres:Nr: Postcode:Plaats:X.- Telefoon;(i.v.m. controle bezorging) 1 Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar. j Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service «j Antwoordnummer 3.579, 3000 VB Rotterdam JililjljH' 1 jËd!w'?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1