25 Een vang van Jeffrey Cranston... Karlijn Petri weer op scherp Goede sfeer vormt basis van succes basketballers Evenementen in Rotterdam 'Voorzeggen' bestraft in schaakarena Mol-renners pakken tijdrit Erasmus souverein Twenty One Up is 'down' Honkballers Neptunus grijpen tegen HCAW wederom naast landstitel Yankees en Indians in finale van divisie Atomium'61 neemt revanche in derby OZC mist routine, WION in opmars Waterpoloërs naar zege met counterspel Rotterdams Dagblad Maandag 5 oktober 1998 Rotterdam De stichting Rotter dam Topsport is een driejarig sa menwerkingsverband aangegaan met de Nederlandse Boksbond. De finales van de nationale kam pioenschappen zijn tot en met 2001 in Rotterdam, waar beide partijen in de toekomst ook inter lands willen houden. De locatie is dan het nieuwe Top sportcentrum bij de Kuip, waar voor de eerste paal zaterdag is ge slagen. De boksbond en de stich ting werken al samen bij de orga nisatie van de Van Klaveren Me morial. De stichting RT had zich nu al bezig met dal jaarlijkse eve nementvan boksfanaal en promo tor Aad Veerman. De vijfde editie werd vorige week in de Schutters vel dhal gehouden. Als alles mee zit. kan de zesde aflevering plaatshebben in het nieuwe Top sportcentrum, maar dat gaat men vooralsnog niet vanuit. Verder heeft Rotterdam zich met dezelfde hal kandidaat gesteld voor het Europees kwalificatie toernooi tafeltennis voor de Spe len van Sydney. Slowakije is daar bij de grote concurrent. De beslis sing valt deze week. Het aantal Europese dubbels, dat zich kan kwalificeren, is afhanke lijk van het aantal spelers, dat zich plaatst voor het enkelspel. Hel duo Danny Heister en Trinko Keen behoren op grond op hun re sultaten tot de Olympische ploeg en zal in het dubbelspel aan dit kwalificatietoernooi moeten deel nemen. Beide spelers willen een medaille halen in Australië. Rotterdam— In verband met de Schaakolympiade in Kalmukkie speelden grootmeester Roberto Cifuentes en de eveneens in de Maasstad wonende Chinese Zhao Qin Peng hun partijen voor de competitiewedstrijd Rotterdam- Het Witte Paard/Sas van Gent al eerder. Ondanks het ruime ra- ting-overwichl bereikten zij slechts remises. De acht anderen zullen zaterdag in de Esch (Kra- lm gen) doeltreffender moeten richten om een van hun sterkste concurrenten te kunnen verslaan. In dezelfde afdeling speelde zich in het duel Het Witte Paard/Zaan- stad-ASG een niet alledaags vla- gincident af. De teamleider van HWP wees een clubgenoot er in de tijdnoodfase op dat er nog een zet moest worden gedaan - het geen is verboden - waarna zijn ploeg met 5,5-4,5 won. De Apel- doomers, ook geduchte concur renten van Rotterdam, protes teerden tegen dit 'voorzeggen'. Ze werden in het gelijk gesteld en alsnog tot winnaars verklaard (4,5-5,5). De gewijzigde stand aan de kop aan l-B. i. Eindhoven 2 (8), 2/3 HWP,'Sas van Cent en Rotterdam 2 (65), 4 ASG 2(5.5). Maassluis Bjom Sehilperoord en Marco Scholten onderschre ven gisteren in Maassluis hun goede vorm van het afgelopen NCK in Dronten. De renners van De Mol wonnen de koppeltijdrit bij De Coureur, vóór de thuisrij- ders Edwin Bergwerf en Jan de Heij. Vlaardinger Jaco Tettelaar, goed voor meer dan dertig over winningen dit jaar. was met Peter Jordaan de snelste bij de cyelo- sportieven. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus zijn de com petitie in de derde divisie H be gonnen met een klinkende 3-0 ze ge (15-6,15-6,15-11) op Set Up uit Prinsenbeek. Maar de eerlijkheid gebood Alcazars coach Teus Heu velman toe te geven dat de tegen stand van de Brabantse ploeg mi niem was. Set Up promoveerde vanuit het district West-Brabant naar deze nieuwe regiocompetitie. Alcaz/Lr trad met een bijna geheel ver nieuwde ploeg aan. In de basis was alleen Mirjam Olieman over. Roelofarendsveen In de scha duw van de nationale Top-12 werd in de tafeltenniscompetitie slechts een klein programma af gewerkt. Na één overwinning en twee remises heeft Twenty One Up nu ook zijn eerste nederlaag te pakken. In Roelofarendsveen kwam de derde divisieclub er tegen De Treffers niet aan te pas: 7-3. Peter Berben, Niels van der Wal en On- no Trip wonnen ieder één partij. Door Nick i an der Sluis Rotterdam—Alsof hij een pasgeboren baby in zijn handen had, zo trots koesterde Morris Cranston, één van de honkbalcoaches van HCAW, de kampioensbeker. Hij hield zich af zijdig van de uitzinnige vreugde rond de ploeg, die zojuist dankzij een 2-3 uitoverwin- ning op Tropicana/Neptunus de Holland Se ries 1998 had gewonnen. Hij had alléén oog voor zijn zoon Jeffrey. De midvelder van de kersverse landskampioen werd op dat moment belaagd door ie dereen. Zijn zoon had zijn ploeg met een fraaie running calch aan de titel had geholpen en alle illu sies van Neptunus verstoord. Cranston genóót. Hoe tegenge steld was het beeld in de dug-out van Neptunus. Met holle ogen ke ken de spelers elkaar aan. De vier de wedstrijd in de 'best-of-five' leek acht innings lang hun titelas- piraties te onderstrepen. Voor het eerst sinds het laatste kampioens jaar, 1996. HCAW leek zich zaterdag acht in nings lang neergelegd te hebben bij een nederlaag. Dan zou die ploeg het karwei een dag later aan de Bussumse Zanderijweg alsnog kunnen afmaken. Want alle ingre diënten voor die ontknoping le ken zaterdagmiddag voorhanden. Brian Farley, de verantwoordelij ke veldcoach van HCAW, haalde zich op voorhand de (lichte) woe de van alle Neptunianen op de hals door niet Jurriaan Lobbezoo (de sterkste Bussumsepiteher)op de heuvel te zetten, maar te kie zen voor Patrick de Lange. 'Laf, heette dat op de tribune, waar de mening heerste dat HCAW een confrontatie van Lobbezoo met Nederlands beste pitcher van dit moment. Rob Cordemans. weer uit de weg ging. „Ik laf?" spoelde de HCAW-coach later de vermoorde onschuld. „Maar we zijn toch kampioen ge worden? Waarom zou ik voor Lob bezoo kiezen? Om de fans van Neptunus te behagen? Ik ben ver antwoordelijk voor de opstelling, ik word door HCAW betaald en niet door Neptunus. Waarom dan niet Patrick de Lange?" Neptunus had alle troeven in han den om nog een vijfde wedstrijd af te dwingen. Rob Cordemans opende sterk op de plaat, hand haafde zich moeiteloos acht in nings tegen een lusteloze Bus sumse aanval, al werd hij door zijn eigen slagploeg wel enigszins in de steek gelaten. De 2-0 voor- Het contrast tussen twee honkbalploe- gen na een heel lang sei zoen: opper ste vreugde bij kampioen HCAW (rechts) en immense te leurstelling bij verliezend finalist Nep tunus. Foto's Koen SuyJV ANP en Victor van Breukelen sprong, al vroeg in de wedstrijd opgebouwd, bleek toch te mager. „Cordemans had meer lucht moe ten krijgen om de winnende pit cher te worden," gaf Neptunus- coach Robert Eenhoorn na afloop volmondig toe. „We hadden iets meer moeten scoren, op de mo menten dat dat ook kónNu bleef het by twee schamele pun ten. Een te smalle basis, zo bleek uiteindelijk. Al in de eerste inning zette Ronald Jaarsma - nota bene de zoon van Ron Jaarsma, de sponsor van HCAW - de toon met een degelijke tweehonkslag. Op een honkslag van Marcel Kruyt scoorde de Bussumer 1-0. Een inning later was het opnieuw feest in de Rotterdamse dug-out toen Bob van Aaien (met vier wijd op de honken gekomen) op een diepgeslagen bal in het linksveld (gevangen door Gino Arrindell) alsnog kon scoren. Zes innings, waarin Neptunus kansen kreeg maar die niet verzil verde, sukkelde de wedstrijd ver der. Alleen in de vierde inning kropen de Rotterdammers even door het oog van de naald toen Cli- ve Mendes voor HCAW een home run opeiste. Maar de bal kwam net buiten de lyncn op de grond. Het leek het enige hoogtepunt in deze wedstrijd voor de Bussu- mers te worden. Toen in de acht ste inning Patrick de Lange (voor Jeroen Hubert) van de plaat werd gehaald, leek dat te wijzen op een voortijdige capitulatie. Uitdagen 'Nog drie nullen' - zo daagden de Rotterdamse supporters aan het begin van de negende inning de Bussumse aanhang uit, maar die stemming sloeg snel om. Rob Cor demans begon slijtageversehijn- selen te vertonen en HCAW moest wel profiteren van de zwakte van de Rotterdamse ploeg. Lars Koehorst kwam door 'ge raakt pitcher' op het eerste honk, Jeffrey Cranston kreeg vier wijd en Clive Mendes legde vervolgens een perfecte stootslag (zo'n beetje de eerste van het hele seizoen) neer. En plotseling werd de drei ging van HCAW serieus. Het tweede en derde honk waren be zet, waarna Roy Berrevoets de toon zette voor het Bussumse suc ces. Op zijn opoffering scoorde Koe horst: Cranston tekende de gelijk maker aan na een wilde worp van de zichtbaar vermoeide Rob Cor demans en Jurjan Koenen kon, op een degelijke tweehonkslag van Arrindell, dc voorsprong gestalte geven. De ontknoping werd dra matisch voor Neptunus. Corde mans werd van de plaat gehaald, Erik Remmerswaal zorgde nog wel voor de derde nul (Nick Frids- ma kreeg drie slag), maar in de ge lijkmakende slagbeurt was Nep tunus plotseling de te kloppen ploeg. Met René Ryst op de plaat speel de HCAW een op voorhand ge wonnen wedstrijd. Aangewezen slagman Erik de Bruin werd uit- gevangen, Eddy Dix was kansloos in het slagperk en alle hoop was gevestigd op John Balentina. Ver woestend, zo leek het, haalde hij uit. Perfect leek die klap geplaatst in het verre veld van HCAW. Goed voor de beslissing met Jeroen Sluijter en Ronald Jaarsma op de honken. „Ik concentreerde me helemaal op de linksvelder van HCAW," zou Robert Eenhoorn na afloop zeggen. „Hy leek kansloos, maar vanuit het niets kwam Jeffrey Cranston aanzweven. Formida bel, die vangbal," moest de Rot terdamse coach eerlijk maar te leurgesteld toegeven. Vervolgens kon onder knallend vuurwerk het Bussumse feestje losbarsten. HCAW had in de reguliere compe titie gedomineerd en werd nu de terechte kampioen van Neder land. Boxscore NEPTUNUS110 00 0 000=2-5-1 HCAW00 0 00 0 003=3-4-3 Werpcijfers: Neptunus: Rob Cordemans (8 2/3 mn.+2) 944, Erik Remmerswaa) (1/3 inn.) 1-0-0. HCAW: Patrick de Lange (7 1/3 inn,2) 34-5, Jeroen Hubert (2/3 uw.)0-0-0, Rene Rijst (1 inn.) 0-2-0. Winnaar: Jeroen Hubert. Verliewr: Rob Cordemans. Rotterdam Karlijn Petri is dit seizoen weer hard op weg één van de topscorers te worden in de hoofdklasse. De kersverse hoc- key-intemational, die volgende maand met Oranje op trainings stage gaat in Argentinië, had afge lopen weekeinde met vier doel punten een groot aandeel in de twee overwinningen van HC Rot terdam. Zaterdag sloot de club van de Beekweg de moeilijke thuiswed strijd tegen Hilversum af met een benauwde 2-1 zege. Gisteren liet de ploeg echter Pinoké alle hoe ken van het kunstgrasveld zien: 0- 4 in Amsterdam. Door de dubbele overwinning kwam Rotterdam op een gedeelde vierde plaats met HGC. De club uit Den Haag heeft wel een beter doelsaldo. Concentratie De Cubaanse international Saray Lago opende tegen Hilversum de score uit een strafeomer: 1-0. Na rust rust was Rotterdam veel ster ker en verdubbelde het de marge door Karlijn Petn, Door verlies aan concentratie werd Hilversum nog in de gelegenheid gesteld op 2-1 te komen. In de slotfase werd het nog spannend, maar keepster Eveline de Haan van Rotterdam gaf geen krimp. Het altijd lastige Pinoké had een dag later weinig in te brengen te gen de Rotterdamsen. Na een kwartier opende Karlijn Petri de score en na rust voegde 2e daar nog twee treffers aan toe: 0-3. Lian van Rooyen besliste het eenzijdi ge duel. De Zuid-Afrikaanse international Marilyn Agliotti maakte in beide wedstrijden haar opwachting. Te gen Hilversum en Pinoké mocht zij telkens enkele minuten opdra ven. Vorige week keerde zij terug van een toemee met het Zuid- Afrikaanse team. Dit jaar is ook de entree van Eisbeth Versterre nog te verwachten. De oud-speel ster van MOP en Jong Oranje keert in december terug van een reis naar de Verenigde Staten. Bij de mannen was overgangs- klasser Victoria de enige Rotter damse dub, die een puntje be haalde. Tegen Alkmaar speelden ze in een spannende wedstrijd met 2-2 gelijk. De Kralingers na men een 9-2 voorsprong door Frank Jan van Waveren en Erik Schuckkinek, maar net als tegen Breda konden zij die weelde niet dragen. Rotterdam was kansloos tegen DSHC (3-0). Leonidas was tegen MOP veel te slap om een vuist te maken, k 0-2 bij de rust waren de Rotterdammers ook in deel twee machtdoos. Michiel Kroot zorgde nog wel voor de aansluitende tref fer (1*2), maar kort daarop scoorde MOP opnieuw. Jan de Waard maakte nog de 2-3. Door Nick van der Sluis RotterdamGlen Pinas, de coach van Donar, heeft in zyn lange car rière al heel wat meegemaakt. Als speler bij Weert, maar vooral als coach en kwaliteitsbewaker - bij Meppel, op Urk en nu bij het Gro ningse Donar - heeft hjj zyn le ven in dienst gesteld van het bas ketbal. Dat leverde hem veel vreugde, maar ook teleurstellin* gen op. In die laatste categorie viel aan het einde van het vorige seizoen de gemiste landstitel met Donar. Teleurstelling was er zaterdag avond ook na de 58-57 nederlaag 4 tegen Rotterdam Basketbal. Zo groot als de terechte vreugde bij Rotterdam was, zo groot waren de teleurstelling en boosheid by Pinas. Hij voelt zich bedrogen. Aan Pinas was beloofd dat hy dit seizoen met een sterkere ploeg een gooi naar de titel kon doen. De realiteit is echter dat de pot voor dit seizoen al in belangrijke mate verteerd was in het vorige jaar. Donar is daardoor het Donar van vorig seizoen niet meer, maar dat geldt óók voor Rotterdam Bas ketbal. In Groningen was nog net geld (na de strop van ongeveer twee ton) om Amerikanen aan te trek ken, die mogelijkheid had Rotter dam door het ontbreken van een hoofdsponsor niet. „Misschien spelen we daardoor juist wel zo Dusan Savic biedt zich aan in de Rotterdamse aanval, verdedigd door Donars John Allan (nr. 6). De guard scoorde tien punten. FotoCorVos goed," zei Sander Kales na de winst. Kales, die terecht werd uitgeroe pen tot 'speler van de wedstrijd', wees met name op de spontaniteit in de ploeg. „Het leuke van dit team is dat het allemaal aardige jongens zijn. Ongedwongen voor al, met gevoel voor sfeer. Dat is toch wel heel bepalend voor de re sultaten van dit moment." Het is de Hagenaar ook niet ont gaan dat zijn rol in deze ploeg dui delijk anders is dan in voorgaan de jaren. Kales is rustiger gewor den, accepteert meer en komt daardoor tot grotere prestaties. „Maar veel hebben wij ook te dan ken aan Ronald Wolis. De nieuwe coach dwingt respekt af. Hij blijft altijd positief en zal nooit iemand afzeiken. Dan ga je toch met veel meer plezier trainen en spelen." „In voorgaande jaren was deze ploeg veel meer bezig met de re sultaten. Nu hebben we geen sponsor om er druk achter te zet ten. Nu moeten we op eigen kracht verder, maar het is wel de vraag hoe lang we dit volhouden. Ik heb een baan van veertig uur, Eeleo Derks ook. Dat kunnen in de toekomst beperkingen zyn. Maar voorlopig gaat het lekker en ontspannen, én we winnen." Rotterdam-Donar kende 39 minu ten lang een gelijk opgaande strijd, met soms de ploeg van Wolfs in de aanval (22-15 in de ne gende minuut), dan weer Donar dat een lichte voorsprong (42-46 in de 27e minuut) opbouwde. Zinderend werd de wedstrijd pas in de laatste twee minuten. Virgil Ormskerk zorgde voor lucht (58- 55), maar Donar vocht verbeten terug. De ploeg van Wolfs moest alle zeilen bijzetten en daarmee werd uiteindelijk de winst mee geboekt. Bij 58-55 miste eerst Da ve Tuinstra voor Donar één van de twee vrije worpen en vervol gens, luttele seconden later, liet Koen Rouwhorst een zelfde kans onbenut, 58-57. Met nog 32 seconden op de klok kreeg Roterdam balbezit. Het was zaak om zo laat mogelijk een schotpoging te wagen. Het weg tikken van de seconden werkte in Rotterdams voordeel. Verder dan een wanhoopsschot in de slotzoe- mer kon Donar niet meer komen. Rotterdam-Donar 58-57 (33-36). Rotter dam: Sander Kales 18, Eelco Derks 12. Du- san Savic 10 rebounds). Donar. Roberto van de Broek 13, Dave Tuinstra 10, Koen Rouwhorst 10. Boston De New York Yankees en de Cleveland In dians hebben de finale van de American League be reikt. De Yankees ontdeden zich in de best-of-five se rie in de play-offs van die divisie met 3-0 van de Texas Rangers. Met een 4-0 overwinning in Texas be haalden de Yankees de derde zege. De winst van de Yankees werd overschaduwd door de ziekte van Darryl Strawberry. „Onze gedachten zijn bij Darryl. We hebben voor hem gewonnen," aldus Derek Jeter na afloop van het duel. Strawberry onderging een dag na de zege van zijn teammaten een operatie waarbij een tumor in de dar men werd verwijderd. De vooruitzichten op herstel zijn goed. Tijdens de ingreep zijn geen uitzaaiingen geconstateerd. De Yankees moeten het in de volgende ronde opne men tegen de Cleveland Indians. De Indians plaats ten zich voor de derde keer in vier jaar voor de eind strijd in de American League na een 3-1 zege in de best-of-five serie tegen de Boston Red Sox. De In dians wonnen in Boston het vierde duel met 2-1. In de National League behaalden de Atlanta Braves de derde en beslissende overwinning tegen de Chica go Cubs. De Braves klopten de Cubs in de derde ont moeting met 6-2 en plaatsten zich voor de zevende keer op rij voor de finale van de League. In de andere wedstrijd versloegen de San Diego Padres voor eigen publiek de Houston Astros. De stand in de best-of-fi ve serie is nu 2-1 voor San Diego. Rotterdam De handballers van Atomium'61 had den een druk weekeinde. Op zaterdag moesten ze in de zaal aantreden tegen Hellas: 18-24 verlies. De re vanche kwam een dag later op het veld. Stadgenoot Snelwiek hield drie kwartier lang goede tred, maar de slotfase was voor Atomium: 18-24. Atomium'61 speelde tegen Hellas vijftig minuten verdedigend heel goed, maar dit keer liet de aanval te wensen over. Met de laatste tien minuten voor de boeg had Atomium de kans (by een 14-16 stand in Haags voordeel) op gelijke hoogte te komen, maar verzuimde het de kansen af te maken. Hellas profi teerde en liep via 14-19 uit naar 18-24. De veldwedstrijd tussen de Rotterdamse ploegen was een dag later soms wat te agressief. Het was lan ge tijd een gelijkopgaand duel, maar de offensievere dekking van Atomium en de rode kaart voor Marco van der Zwalm deden het voordeel naar Atomium uitslaan: 18-24. Bij de vrouwen was het een totaal andere wedstrijd tussen dezelfde clubs. Snelwiek verdedigde sterk en liep Atomium helemaal onder de voet. Bij rust stond het zelfs 12-0. Daarna liet Snelwiek pas de teugels vieren en veroorloofde het zich het missen van nog vele kansen, De bevrijding kwam voor het arme Ato mium bij 25-13. Door André Kouwenhoven Rotterdam Het wil de korfballers van OZC in hun debuutjaar in de overgangsklasse maar niet lukken. Ook gisteren gaven de Tuindorpers bij LDODK weer goed partij. Ze namen zelfs enkele keren een voor sprong, maar keken bij het eindsignaal toch weer te gen een 18-15 nederlaag aan. De vierde 'niet' op rij, maar coach Aad van Herkgeeft de moed niet op. „We hebben positief gespeeld, maar vele kansen niet afgemaakt," zo analyseerde hij. „Als we.dan ook nog de routine missen die LDODK wel heeft, dan kan het niet anders dan dat we aan het kortste eind trekken," Tot aan de rust bleef de score bij 5-5 in balans, waar na OZC uitliep naar 9-11. Profiterend van fouten bij de Rotterdammers, scoorde de thuisclub 11-11 en na 11-12 drukte LDODK door naar 15-13 en 18-15. Gert Jan Winkelhuyzen was met zes treffers topscorer by OZC. In afdeling D van de overgangsklasse gaat het cres cendo met WION, dat Naas uit Enschede met 18-10 versloeg. Het was de derde zege op rij, waardoor de ploeg van coach Bram Rog op de gedeelde tweede plaats staat. WION startte overdonderend (5-1), maar nam daarna gas terug waardoor de ruststand 8-6 werd. Daarna heersten de roodwitten en liepen zij onbekommerd weg naar de 18-10 eindscore. Wim Niesing was met zeven treffers ouderwets op schot. In de tweede klasse E presteerden de Rotterdamse ploegen bitter weinig. RKCleed bij Phoenix met 15-9 de derde nederlaag, en blijft puntloos. Trekvogels doet het al niet veel beter, en heeft na de 18-13 bij de Danaïden in Leiden slechts twee punten uit vier duels. Rotterdam Geheel tegen haar gewoonte in, is het waterpoloteam van Rotterdam in de tweede klasse A uiterst voortvarend van start gegaan. Een counteren de strijdwijze leverde tegen BZC de 10-8 zege op. Trainer Dino Dijksman koos op voorhand voor de iaktiek om de tegenstander te laten komen, om in de tegenaanval toe te kunnen slaan. Dat plan miste met name in de eerste twee perioden van de wedstrijd zyn uitwerking niet. Het leverde een schijnbaar geruststellende 6-2 voorsprong op. Dat was te danken aan Eelco Vrolijk, die tegen BZC in totaal zes keer doelpuntte. Toch kwam Rotterdam zichzelf nog tegen in de derde periode. Door overmoed verloor de thuisclub het con cept uit het oog, zodat BZC met 7-6 nog gevaarlijk dichtbij kon komen. Dat was het moment voor coach Dijksman om op nieuw de voorzichtigheid te prediken: 10-8. Kees van Duyn (2), Leon de Kleer en Rikkert de Hollander wa ren verantwoordelijk voor de overige treffers van de Rotterdamse formatie. Op de eerste wedstrijddag speelde SVH in 2A meteen tegen het sterke Hoorn. Zonder Ubbo Rommerts, die voor een halfjaar stage loopt in het buitenland, stre den de Rotterdammers voor een verloren zaak. Met name m het vierde en iaatste part iiep de score hoog op. Tot aan die tijd kon SVH redelijk tegenstand bie den. „Maar toen ging Hoorn er zonder pardon over heen," aldus routinier Mare Peter Verveer, De Rot terdammer doelpuntte zelf vijf keer. In 3E begon RWV met een 8-8 gelijkspel tegen Bara- cuda. Het vrouwenpoloteam van Rotterdam, dat in de landelijke competitie (2A) debuteerde, kwam eveneens een remise overeen met Rapido'82 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5