27 Fortuna doet naam geen eer aan Guus Haak steekt hand in eigen boezem Harga vergeet de bal in de korf te mikken Cock de Jong: 'Als wij worden genaaid, dan naaien we terug' Weer blessure Edwin Roelvink Nog geen fusie handbalclubs John Suisse terug bij VDL Juventus krijgt flink pak slaag Hans Schop: 'Inzet genoeg bij mijn ploeg, maar we ontbeerden geluk' fiiit Laura Dos sin goed voor een gelijkspel Schiedamse bowlers grijpen de koppositie Zwemmers VZC winnen eigen zeskamp in De Kulk Rotterdams Dagblad Maandag 5 oktober 1998 Hoek van Holland Hoek van Hol land heeft gisteren kansloos met 0-2 van Gona verloren. De bezoe kers waren slagvaardiger en voor al dankzij de veertigjarige sluit post Dirk van Oosten bleef het bij slechts 0-2. Van Oosten, vorig seizoen nog keepend in een lager elftal, neemt deze competitie de plek over van Marcel Jansen (naar Westlandia) en doet dat verbazend goed. De Hoekers verloren ook routinier Piet Boon. Boon kreeg rood ter wijl hij al gewisseld was en op de reservebank zat omdat hij 'blinde' riep. Edwin Roel vink, net terug van een beenbreuk, viel met op nieuw een zware blessure uit. In Hoek van Holland weid gister avond gevreesd voor weer een beenbreuk. Vlaardingen Het gerucht van de op handen zijnde fusie tussen de Vlaardingse handbalclubs WIK en HoUandiaan lijkt vooralsnog op lucht te zijn gebaseerd. Hollandi- aan-vooratter Ludo van Mil geeft wei toe dat er afgelopen week ge sprekken hebben plaatsgevonden tussen beide clubs. „Het is geen geheim dat zowel WIK als HoUandiaan een klein jaar geleden een zogenaamde fu siecommissie heeft opgericht om te komen tot een concept, waarin we ons als clubs gelukkig kunnen voelen met een fusie. Vorige week maandag is wel voor het eerst tus sen WIK en HoUandiaan overleg geweest. Maar het is nog vee! te vroeg om daaruit conclusies te gaan trekken." Grote struikelblok voor beide clubs is vooralsnog om een ge schikte locatie te vinden waar de fusieclub in de nabije of verre toe komst zal gaan spelen. Van Mi! weer: „Wij met Hollandiaan wal len niet naar de Westwijk. WIK ziet het niet zitten om naar Holy te verhuizen Woensdag is er een nieuwe vergadering met de Vlaar dingse Sportraad en misschien dat er dan iets meer duidelijk wordt met betrekking tot een eventuele verhuizing. Het pro bleem is momenteel eigenlijk dat we onderhandelen met WIK zon der dat beide clubs weten wat ze elkaar echt te bieden hebben." Slikkerveer De voetballers van het Maassluise VDL kwamen gis teren met de hakken over de sloot in en tegen Slikkerveer, De der deklasser won na een ruststand van 0-4 met 4-5. Leen Muis opende de score op aangeven van linkermiddenvel der Meivin Muller. Daarna brak de episode René Verhagen aan. De robuuste aanvaller scoorde drie keer op rij. Tweemaal met het hoofd na eornerbailen van doel puntenmaker Leen Muis. De ruime voorsprong was een wel kome opsteker voor Rob Schalke. Voorde wedstrijd haakten Jeroen Roest, Enrico Tomaello en Robbie Visser geblesseerd af. Daarom be gon John Suisse in de basiself. De spits vertrok deze zomer naar stadgenoot MSV71. Daar kwam hij nog met in actie en zodoende kon hij weer overstappen naar zijn oude liefde. Suisse, normali ter een aanvaller, begon als rechtsachter. De tweede helft was volledig voor de thuisploeg. Slikkerveer gooide alles op alles en drukte VDL naar achteren. Omdat ook Richard Schippers geblesseerd uitviel, moest Schalke vertrouwen op een volledig nieuwe defensie, Arie Herlaar was de vervanger van Schippers. Slikkerveer kwam terug tot 2-4, waarna wederom Verhagen van zich deed spreken. De aanvoerder schoot zijn ploeg naar 2-5. Toch was Slikkerveer nog niet versla gen. De thuisploeg kwam terug tot 4-5 en vocht in de laatste tien minuten voor de gelijkmaker, Met kunst- en vliegwerk werd de voorsprong echter behouden. Amsterdam Juventus heeft in Amsterdam van de reserves van Ricoh-Amsterdam, een genade loos pak slaag 114-58) gekregen, Ricoh begon overrompelend: 0-13, Al voor de rust was het 8-41. De eerste helft eindigde in een 61-18 voorsprong voor de thuisploeg. Coach Peter van der Waal hoopte -na afloop, dat zijn ploeg er iets van opgvstukeii had. „Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het vooral een mentale nederlaag was. Dat uitte zich in het maken van veel fouten. Misschien dat we er iets van geleerd hebben, want we moeten ons niet nog eens zo la ten afstraffen." Door Bas van den Berg Maassluis MSV71, de debutant in de vierde klasse G, heeft door de 2-1 overwinning op Fortuna de subtop bereikt. In Tim Kolmus heeft de ploeg een aanvaller die al door menig top- amateurelub wordt gevolgd. Kolmus, in het dagelijks leven ClOS-student. is met zes doelpunten topscorer bij de Maas- sluizers. maar kwam er door het stevig ingrijpen van de 'For- tunezen' voor rust nauwelijks aan te pas. De meeste acties liepen wel via de ste de beste mogelijkheid van kleine rechtbuiten, maar de wa tervlo gge aanvaller moest lange tijd m Fortuna's uitblinker Arie Tol zijn meerdere erkennen. De Vlaardingers waren geduren de de eerste twintig minuten op permachtig en daardoor ook le vensgevaarlijk. maar met name Dennis de Vette schrok zo van een kans dat hij alleen voor doelman Marcel de Jong te zacht inschoot. MSV71-doelman Marcel de Jong het een schot van Scott Wulfer- dingen los en daarvan profiteerde Van 't Hoog: 0-1. Pas in het laatste kwartier van de eerste helft veerde MSV71 een beetje op. De omschakeling had naar de zin van trainer Theo van Dijk veel te lang geduurd en hij nam dan ook snel maatregelen. „Door in een later stadium in ver dedigend opzicht de flanken goed bezet te houden, verdween in het laatste kwartier de angel uit het spel van Fortuna. Zou Fortuna echter ook nog op 0-2 zijn geko men. dan had ik het voor ons som ber ingezien." MSV71 had geen reden tot kla gen. Met meer voetballend ver mogen en een uitstekende instel ling kon de gelijkmaker van de verrassend goed presterende pro movendus niet uitblijven. De eer- Tim Kolmus leverde direct gevaar op. Met onnavolgbare bewegin gen trachtte hij de Vlaardingse verdediging uit elkaar te spelen. Dat lukte hem bijna, totdat hij op het allerlaatste moment door For tuna's laatste man Cor Hermans werd gestuit. De verdediger pakte hem fors aan en kreeg geel. De vrije trap leverde de gelijkmaker van Mike Warnaar op. De jacht op de overwinning na rust was hartverwarmend. Het ho gere tempo van de aanvallers Chris en Tim Kolmus stelde de trage verdediging van de gasten voor grote problemen. Na een kwartier ging het fout toen Virgil Kolmus de bal op het hoofd plaatste van Paul Ehrhart en de lange verdedigers Cor Hermans en Dennis de Vette van Fortuna in gebreke bleven. Ook doelman Jack den Herder kon er niet bij. 2- 1. Fortuna had tijd nodig om de slor digheid te verwerken en hervond zich pas in de laatste twintig mi nuten. Met veel elan streed de ploeg voor de gelijkmaker. „We werden steeds meer teruggedron gen en hadden voorin geen kracht meer om het spel te verplaatsen," aldus trainer Van Dijk van de Maassluizers." w,-'y Fortuna liep storm op het doel van Marcel de Jong, maar kwam nau welijks tot uitgespeelde kansen. Een keer knalde de meegekomen Cor Hermans met zijn linkerbeen de bal snoiehard naast, maar dat was in feite het enige wapenfeit. Twee minuten voortijd gleed Tim Kolmus dan toch langs Arie Tol, maar zijn lob verdween naast het doel. Voor trainer Hans Schop van Fortuna was de nederlaag een hard gelag: „We hebben voor rust gedomineerd en hadden de kan sen toen af moeten maken. Inzet kan de ploeg niet worden verwe ten, maar we hebben vanmiddag gewoon geen geluk gehad." MSVTl-Fortuna 2-1 (1-1|. 20 Mark van 't Hoog 0-1. 25 Mikc Warnaar 1-1, €0 Paul Ehrhart Bijzonderheden. Scheidsrechter Van Belkum uit Leiden gaf geel aan Ftemy Snel. John van de Belt en Cor Hermans 'al len Fortuna). MSV71 Marcel de Jong, Warnaar, Marco de Jong, Virgil Kolmus, Heeren; Brown (70 Ducaneaux), Tim Kolmus, Jemey Kolmus; Jansen, Chris Kolmus (80 Verhaaren), Ehr hart. (65 Pele) Fortuna. De Herder. De Brum, Hermans, De Vette, Tol; De Bruin, Snel (60. Schreu- der). Weber; Van de Belt. Van 't Hoog, Wul- ferdmgen. Door Pim van der Helm Schiedam „Ik heb in mijn leven nog nooit zo'n koekenbakker ge zien," brieste de inwendig koken de Schiedamse Boys-oefenmees- ter Cock de Jong bij de deur van de kleedkamer van zijn ploeg die uit bij O DC met 2-1 de bietenbrug op was gegaan. „De gedachte be kroop me dat de scheidsrechter erelid van ODC was, zó eenzijdig als die man floot." Het was een heus kaartenfestivai aan de Schiedamse weg in Kethei, Niet dat het een genadeloze schoppartij betrof, integendeel, er heerste een sfeer van onderlinge sportiviteit op en rond de gras mat. „Na een half uur trok de scheidsrechter, toen hij de bal bij ons ojwde stip legde, het potje naar zien toe," blikte de Jong ge tergd terug. „Als we het benauwd kregen, blies de scheids op zijn fluit. Ik vind het knap dat de jon gens zich zo goed wisten te be heersen, want dat viel met mee met zo'n dwalende wedstrijdlei der." Toch verloren de 'Boys' zichzelf een weinig vanaf dat moment. El ke beslissing, genomen door arbi ter van de Blink, werd door de be zoekers in twijfel getrokken. Cock de Jong weer: „Het is toch te gek voor woorden dat een speler die gewisseld wordt, alleen ter hoogte van de middellijn het veld mag verlaten. Natuurlijk is het een FIFA-regel, maar het gaat hier toch om een ander niveau. Als de scheids ons wil naaien dan naaien we terug. Het kan ook niet anders, door al deze kaarten wacht een groot deel van onze selectie schor singen. Daardoor treden we met een sterk afgezwakt elftal tegen concurrenten van ODC aan. De kans is groot dat we die duels ver liezen. Daar spint de winnaar van vandaag evenmin goed garen bij." Werklust ODC-trainer Ronald Scholte rela tiveerde wat meer. „De scheids rechter trok veel kaarten, maar van de acht gele kaarten die de Schiedamse Boys kregen, vond ik er zes terecht. Ik ben blij dat wij de hele wedstrijd rustig zijn ge bleven en een flinke portie werk lust aan de dag hebben gelegd. De jongens zien nu in dat je hard moet werken om te winnen, zon der dat het getoonde spel een lust voor het oog is." Scholte reageerde lakoniek op de Jongs voornemen ODC een hak te zetten. „Dat vind ik een zeer slap pe uitspraak. Toen de scheids de nummer drie van hen door liet spelen nadat hij hem rood gaf, had ik ook kunnen ageren. Dat heb ik bewust niet gedaan." De penalty waarmee alles begon, werd in de 30ste minuut verzil verd door René de Wit. Vooraf gaand aan deze kalktrap vochten Den Haag SWSMC heeft de goede seizoensstart in de afgelo pen twee wedstrijden geen ver volg kunnen geven. De Schie dammers verloren gisteren met 2- 0 tegen HMSH. Vorige week ging de formatie van cfenmeester Guus Haak ook al onderuit, toen thuis tegen een andere Haagse vereniging, te weten VCS. De Schiedammers openden goed. In het eerste naifuui domineer den ze de wedstrijd. Diverse kan sen werden echter om zeep gehol pen. Doordat ook Kader Fares en Isandro Galina de Sousa op de sluitpost van HMSH stuitten, was de ruststand dan ook 0-0. HMSH nam direct na de thee een voorsprong, Johan Bosboom ver schalkte John Bos: 1-0. Daarna was het weer SWSMC dat aan zet was. De Schiedammers kregen di verse goede mogelijkheden, maar zoals zo vaak viel de treffer aan de andere kant. Ditmaal was het Mare Lange die HMSH aan een doelpunt hielp. Trainer Guus Haak was teleurge steld, „Het is heel simpel. Als we verliezen ligt het aan de trainer. Dat klinkt heel simpel, maar we hebben zoveel kwaliteit dat we niet hoeven te verliezen. Dat bete kent dat ik het afgelopen week niet goed gedaan heb. Dus aan mij de taak om deze week wel de zaak op scherp tc krijgen." Puntspeler Alberto Baptiste de Li ma begon op de bank. De topsco rer werd later in de wedstrijd in gebracht teneinde een dreigende nederlaag te voorkomen. Haak: „Lima heeft deze week niet ge traind. Er waren wat familie-om standigheden en dus kon hij ook niet spelen. Verder geen proble men." De Schiedammers hebben na vier wedstrijden twee keer gewonnen en twee keer verloren en bivakke ren zodoende in de middenmoot. Schiedam De korfballers van Harga vergaten gisteren te sco ren. Op het moment dat de wed strijd beslist had kunnen en moe ten worden, verslapte de Schie damse formatie. Vervolgens nam Quick uit Dordrecht het voor touw, waardoor de ploeg uiteinde lijk met de volle winst (6-8) naar huis afreisde. Harga kwam flitsend uit de start blokken op het eigen complex. Quick moest alle zeilen bijzetten om de schade te beperken. Via mooi opgebouwde aanvallen lie pen de Schiedammers uit naar een 3-1 voorsprong. Na twintig mi nuten haperde de motor van Har- ga. Kansen werden gemist en Quick rook mogelijkheden. Harga ging nog wel met een 4-3 voor sprong de rust in. Na de thee bleef Quick het Harga moeilijk maken. De Schiedamse formatie vocht weliswaar voor el ke meter, maar het maken van de doelpunten bleef het grote pro bleem. In de slotfase nam Quick dan ook definitief afstand, waarna de winst luidruchtig gevierd werd door de bezoekers. Harga-speler Alex Krol was te leurgesteld. „Wij speelden in de beginfase heel goed, maar op een gegeven moment kwamen we niet meer tot scoren. Hoewel we genoeg kansen kregen liep het steeds moeizamer. Quick was na de rust dan ook sterker en won Een valpartij in het duel tussen Harga en Quick. Harga ging met 6-8 onderuit tegen de bezoekers, vooral omdat de Schiedammers moeite hadden met scoren. Foto Peter Moikenboer verdiend. Collectief hebben we het gewoon laten liggen." Wat betreft de ranglijst was ook Krol nog onzeker. „We stonden natuurlijk gedeeld eerste met De Sperwers. Die ploeg had een beter doelsaldo. Alle ploegen stonden echter dicht bij elkaar en dus zul len we flink gezakt zijn. Het is dus zaak om het volgende week weer recht te trekken," aldus de teleur gestelde Schiedammer. MSV 71 op eigen veld met 2-1 van Fortuna Vlaardingen De Vlaardin gers speel den zeker niet slecht, maar hadden geen geluk in de af werking. Foto Peter Molkenboer Scbastiaan de Jong en Marco Es- huis een duel uit dat de arbiter er toe bracht de bal op elf meter te leggen. Schiedamse Boys num mer tien Savit Tuncer onderging na de thee het zelfde lot als Es- huis, waarop de scheidsrechter eveneens in de herhaling ging en de strafschop aan de groen-wiüen toekende, die Edgar Stijn in schoof. Wisselspeler Niels Bruin- sel hielp ODC aan de eindover winning, doordat de corner geno men door René de Wit via zijn rug achter Schiedamse Boys sluitpost Gerard Vos belandde. ODC-Sduedamse Boys 2-1 (1-0) 30, René de Wit 1-0 (str), 49. Tuncer 1-1 (str.J, 84. Ntels Brumsel 2-1 (u.d.), Bijzonderheden: Geel was er voor Gerand Vos, Ferry van Huisden, Marco van de Marei (twee keer, dus rood). Scbastiaan de Jong, Mustafa Sa ri. Michel Terbnigge, Niels Bruinse! en rood voor Scbastiaan de Jong en John Wes- sels van Schiedamse Buys. ODC'er Abdul Mandiraci zag ook geel. ODC: Van de Vlerk. Rademaker, Dijks hoorn. Dt Wit, Boensma, Rymond (ie Ko ning. Marcel de Koning, Mandiraci, Soares (72-Knoopst Schiedamse Boys: Vos, Agdin, De Jong, Van Huisden, Snoek, Terbrugge (58. Brum sel), Van de Marei, San, Tuncer (80 Wes- sels). Tilburg Evergreen heeft giste ren een knap resultaat neergezet door in Tilburg een punt te pak ken tegen het sterke Forward (1-1 Het was voor de eersteklasser ai het tweede gelijk spel tegen de traditioneel lastige Brabantse clubs. Eerder speelden de elf van Remko Ouwerkerk al gelijk tegen Zwart-Wit en Hudito. De Maas sluise formatie heeft inmiddels drie van de vier wedstrijden een remise geboekt. Ondanks de afwezigheid van coach Remko Ouwerkerk begon Evergreen de wedstrijd goed. For ward, dat eerder topper Victoria al had verslagen, had het bijzonder moeilijk met de Maassluisse nieuwkomer in de eerste klasse. Kansen waren er over en weer, maar geen van beide ploegen wist een treffer te laten noteren. Na rust raakte Evergreen op stoom. Steunpilaar Ljiura Dossin teken de voor 0-1 en vanaf dat moment begon iedereen in een stuntte ge loven. Forward oefende veel druk uit op het Maassluisse doel, maar het elftal bleef mede dankzij keepster Daphne Uyterlinden op de been. Pas vlak voor tijd moest Ever green toch buigen. Forward kwam op gelijke hoogte en met een bescheiden kater kon de thuisreis naar Maassluis aan vaard worden. Evergreen biijki dus ook op het niveau van de eer ste klasse mee te kunnen draaien. Met in totaal slechts één vrouwen team is Evergreen tegen alle hoe- key-wetten in nog altijd met af stand het beste elftal in de regio. Schiedam De twee Schiedamse bowlingteams uit Musis Sacrum zijn de eerste speelronde van de man nen-trioleague met wisselend succes begonnen. Ai- mela (vorig ja ar nog acterend onder de naam Musis United Technology) won gisteren op eigen bodem twee van de drie duels. Winst was er op de teams van Borchiand uit Duivendrecht en Baitus uit Heiloo. Met 2-1 werd verloren van 'huisgenoot' Musis Sa crum. Toch waren de twee zeges genoeg om na de eerste speeldag koploper te zijn in de league. Musis Sacrum deed het een stuk minder op de eerste speeldag. Het team dat voorlopig basisspeler Bon du Pree vanwege een blessure moet missen, won welis waar van Almela, maar had in de overige twee duels weinig in te brengen tegen GWK uit Amstelveen: 0-3. Het was vervolgens met dezelfde cijfers kansloos te gen CTM Rotterdam. Musis Sacrum staat nu laatste met twee punten uit drie wedstrijden. Vlaardingen De zwemmers van VZC zijn in de zelf georganiseerde zeskamp goed op dreef geweest. In zwembad De Kulk, met als tegenstanders Aquarijn, VZC/R, De Kempvis, De Devel en De Geul, zegevier de de ploeg van trainer Martijn van de Maagdenberg met 21 medailles. Annie Buitelaar zegevierde op de 100 meter rugslag, Danielle Dumas (100 meter vrije slag), Renee Snoek op de 100 meter schoolslag, Raoul Pieterz (100 meter rugslag), Chantal Achterberg op de 100 schoolslag, Sjoerd Pijper (100 meter 'vlinder') en Laura Kormanu op de 100 meter vlinderslag. VZC'erMarkBottinga kwam bij Speedo-wedstrijden in Schiedam tot een gouden medaille. De jeugd- zwemmer tikte op de 100 rugslag als eerste aan in 1.26.66. Clubgenoot Jurrien Hartman realiseerde zil ver op de 100 rugslag, goud op de 200 meter 'wissel' en goud op de 100 meter vrije slag. Steffie van der Velde pakte goud op de 50 meter vlin derslag en goud op de 100 rugslag. Puck Barendregt won zilver op de 100 meter schoolslag. Voetbal vierde klasse Doelpuntenfeest op Thurlede VOC-Ursus 2-1 (1-0). VOC was de betere ploeg, maar liet veel kansen liggen. De Schiedammers voehten voor elke meter maar waren niet in staat VOC te bedreigen, Elvin Post maakte beide Rotterdamse treffers, Hans Hölzken trof doel voor de Schiedammers. Hermes DVS-HWD 6-1 (1-1). Hermes DVS begon zwak, maar via een counter wisten de ploeg op voorsprong te komen (Michael van der Gaag). Na de gelijkmaker stelde de formatie van oefenmeester Hans de Rover orde op za ken. Gokhan Cayir en Paul Warnaar scoorden met de thee achter de kiezen tweemaal. De mooiste treffer van de middag was van Dennis Dekker. Excelsior^d-VFC 5-5 (2-2). Een doelpuntenfestival op Thurlede. VFC nam de leiding dankzij Merino Groen (0-1) Erik Ruts (1-1), Berry van Rij (1-2) en Danny Koever mans (2-2) zorgden voor de ruststand, Na de thee kwam de thuisploeg op voorsprong via Johan Hammerstein (3- 2). Walter van Pernis bracht de gelijkmaker op het score bord. Daarna dacht Excelsior'20 de winst te pakken via treffers van Johan Hammerstein en Danny Koevermans (een schot vanaf de middenlijn). Na een rode kaart voor Dennis Egging (natrappen) sloeg VEC alsnog toe. Berry van Rij en John van Mil waren de doelpuntenmakers, Jo han Hammerstein en Menno Groen kregen geel. RKW1K-DRGS 4-3 (1-1). Ook in Vlaardingen vielen veel doelpunten. RKWIK maakte de winnende treffer diep in blessuretijd. Voor RKWIK scoorden Ramon de Rond, Raymond Kolsteren (2x)en Leon Kester. Doelpuntenma kers bij DRGS waren Marco Verspuij, Rogier Molenaar en Henny van DamGeel was er voor Richard Smits, Pas cal Vermeulen, Patrick Wijzenbroek (allen RKWIK), Ray mond Kolsteren, Carlos Nascimento en Henny van Dam. DRGS'er Marco Verspuij zag tweemaal, geel dus rood. Centro Portugues-Demos 2-1 (2*0). Het personele overtal dat in het eerste bedrijf reeds ontstond ten spijt, ging Demos puntloos huiswaarts. Juan Benito nam het enige Schiedamse doelpunt voor zijn rekening. DZB-SVDPW1-1 (0-0). Rob van Vliet was een tevreden mens na afloop. „Ook al kregen we het tegendoelpunt pas in de extra tijd om onze oren," aldus de trainer van 'DPW*. Dirk de Jong doelpuntte voor SVDPW. Patrick Whöler en Martijn van Deventer (2x geel) zagen rood. De Rocf-HSC 2-6 (1-3). De trainer van De Roef liep tweemaal tegen rood aan. „Er resteerden nog 27 seconden van de reguliere speeltijd, maar we hebben wel gewonnen," was het commentaar van HSC-trainer Piet Kattestaart na afloop. Sevki Uzuner scoorde drie keer, Martijn Rozenboom, Mick Noordeme en Dennis Manneke maakten ieder één goal. O DO-Excelsior 11-11 (5-3). Een teleurstellend gelijkspel van de koploper dat in Erik Passehier haar topscorer had met vier treffers. CKC Maassluis-Sagitta 18-12 (8-4). Een makkelijke over winning voor Maassluis dat de punten hard nodig had om de voorlaatste plaats op de ranglijst te verlaten. Paul van der Zee (vijfmaal raak) en Sandra Lekluse (drie treffers) zorgden voor de meeste treffers. Refleks-KV Vlaardingen 16-10 (9-8). Routinier IJsbrand den Breems, die speelde als een jonge god, nam drie rake worpen voor zijn rekening. Bij een gelijke stand werd in deel twee in tien minuten tijd de wedstrijd uit handen ge geven. Reflcks profiteerde, nam drie punten voorsprong en speelde de wedstrijd simpel uit. Hisalis-Evergreen (in) 1-3. Evergreen is nog ongeslagen. Doelpunten van Sander Jongeneel en (twee keer) Eric Alblas bogen de vroeg opgelopen achterstand om in een solide 3-1 overwinning, Asvion (m)-Push 3-1. Ondanks een zwakke Schiedamse beginfase opende Jan-Willem Vermeulen uit een counter de score. Vermeulen scoorde ook de 2-0. waarna Push door een sleep-push terug kwam tot 2-1. Jelmer van de Wind bepaalde de uitslag op 3-1. Dinsdag mag Asvion het op eigen veld opnemen tegen Sharkia uit Egypte, De kampioen van Afrika is op tournee door Nederland. HDS-Asvion (v) 2-4, Asvion won verdiend van HDS, ondanks een opgelopen 2-1 achterstand. Twee doelpunten van Dieuwke Prins en treffers van Kirsten Bloch en Suzanne Westers brachten de punten binnen. Spirit (m)-Spijkenisse 3-1. De elf van coach John Legierse liepen razendsnel uit naar 3-0 (2x Jeroen van Duikeren en een treffer van Martijn van der Steen). Spirit moest twee treffers toestaan, maar kon na een hectisch laatste kwartier uiteindelijk toch met drie punten het veld verlaten. Spirit (v)-Pijnacker 0-2. Spirit verloor voor de tweede keer en daarmee kwam een einde aan een bescheiden reeks van twee overwinningen. Coach Jan Wattez bespeurde wel een stijgende lijn in het veldspel, maar dat bleek niet genoeg voor de punten. Pollux (mhSouburgh 3-0. Pollux deed zijn plicht tegen degradatiekandidaat Souburgh en strafte het verdedigende spel van de ploeg uit Aibiasserdam af. Bas Engelsman, Benno Hoftijzer en Amaud Wanders scoorden voor Pollux, waar Mark Strik zijn rentree maakte na lange tijd blessurreleed. Pollux staat door de overwinning alleen bovenaan. Pollux (vPCatwijk 1-1. Kort na rust nam Catwijk de leiding, maar een kwartier voor rust bracht Patty van de Kooij de ploegen weer naast elkaar. Met de l-l op zak kan Pollux rustig toeleven naar de derby tegen Asvion, komend weekeinde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7