9 Schiedam trekt erfpachtcontract van De Joker in korting! Schiedam neemt gas terug in bouw Westmolenstraat Sint Jacobs gasthuis hem Hoogstraat-winkeliers: 'Er gebeurt dus niks' fiefteriaiis Najaarskuikens uit de broedmachine '4SSS» Inbrekers hebben het gemakkelijk Met slok op achter stuur Auto vernield Herrie in de nacht Inbraak in container Contract wordt alleen hersteld als casino vertrekt Gevaarlijke stoffen gaan over veer Maassluis- Rozenburg 8 weken voer 28,-^S* BEZOEK ONZE STAND OP E> E F E MINA SATIVA Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 oktober 1998 Waterweg Vlaardingen In een school aan de Willem Pijperstraat in Vlaar dingen is gisteren ingebroken. De daders kwamen binnen door een raak open te breken. De buit be stond uit een computer en bijbe horende apparatuur. Bij de in braak hadden de daders het ge makkelijk want de spullen ston den op een tafel voor het raam. Ze hoefden alleen maar door het raam te reiken om de buit binnen te halen. Het alarm ging boven dien niet af omdat het bewuste raam in een dode hoek van de be wegingssensor ligt. Vlaardlngen/Schiedam—Een 50-ja- rige man uit Vlaardingen is afge lopen nacht aangehouden op de Lepelaarsingel omdat hij meteen slok op achter het stuur was ge kropen. Het leverde hem een rij verbod cn een boete van 390 gul den op. Ook in Schiedam liep een drankrijder tegen de lamp. Hij werd vanmorgen vroeg aangehou den in de Pieter de Raadtstraat. De 26-jarige Rotterdammer kreeg een rijverbod een een boete van negenhonderd gulden. Schiedam In de Rozenburgse- straat is afgelopen nacht een auto vernield. Rond middernacht heb ben onbekenden de auto overgo ten met een nog onbekende blau we vloeistof. De lak en de rubbers raakten hierdoor zo zwaar bescha digd dat de auto total loss is ver klaard. Schiedam Afgelopen nacht heeft de politie een 47-jarige Schiedammer aangehouden in zijn woning aan de Voornsestraat. De man veroorzaakte veel over last met zijn geluidsapparatuur. De spullen werden in beslag geno men. De man, tegen wie de politie wel vaker heeft moeten optreden, werd opgesloten in een cel in het Schiedamse politiebureau. Daar mocht hij zijn roes uitslapen. Schiedam In een container aan het Hollandiahof is gisteren inge broken. De daders gingen er van door met een aantal boormachi nes. Door Marc Floor Schiedam De gemeente Schiedam heeft het erfpachtcontract met de eigenaar van het pand aan het Broersveld, waarin casino De Joker is gevestigd, ingetrokken. Deze week heeft eige naar De Meij Holding bv een brief in de bus gehad waarin het bedrijf werd gesommeerd het pand in te leveren. Den Haag/SchiedamDe gemeen te Schiedam denkt eraan de nieu we woningen in het stadsvernieu wingsplan Westmolenstraat niet op vier meter afstand van het huis van de familie Sluimer te bouwen. De afstand kan nu waarschijnlijk acht meter worden. Dat bleek gisteren bij de behande ling van het bezwaar van F. H. J. Sluimer tegen het plan bij de Raad van State. De provincie Zuid-Holland heeft eerder het be stemmingsplan in zijn geheel af gekeurd. Er deugde zo weinig van dat GS het beter vonden Schie dam een heel nieuw plan te laten maken. Desondanks heeft Sluimer be zwaar aangetekend tegen de be slissing van GS. Hij wil hoe dan ook een uitspraak over zijn be zwaren tegen een rij huizen van vijftien meter hoog op vier meter afstand van zijn slaapkamerraam en een ingang van een parkeerga rage pal naast zijn tuin. De ge wraakte rij is onderdeel van een plan voor 75 woningen in het een- trum. Sluimer protesteert al sinds 1995 tegen nieuwbouw in deze vorm. De gemeente liet tijdens de be handeling weten een grotere af stand van Sluimers woning seri eus te overwegen, waardoor de nieuwbouw een normale hoogte kan krijgen. De rij huizen zou iets moeten opschuiven en een huis langer moeten worden. De par keergarage voor 129 auto's zou vanwege bouwkundige redenen dan iets kleiner worden. Ook zou de ingang wat verder weg van de tuin van Sluimer komen De woordvoerder van de gemeen te Schiedam, A. H. van Zetten, verklaarde eigenlijk blij te zijn met het bezwaar van Sluimer. „Hierdoor krijgen we als gemeen te meer tijd om een goed bestem mingsplan te ontwikkelen," aldus de ambtenaar. Ook de Vrijzinnige Geloofsge meenschap NPB Schiedam had bezwaar gemaakt tegen de plan nen omdat de hoge huizen het licht weg zouden gaan nemen uit het grootste glas-in-loodraam van de monumentale kerk naast de oude kosterswoning die Sluimer bewoont. Woordvoerder A. A. Jor daans zei gisteren ook een oplos sing voor zijn bezwaren te zien in een lagere bouw. Als die er niet „De gemeente heeft ons als erf pachter gewoon doorgehaald in het kadaster," zegt een veront waardigde woordvoerder R. de Meij van De Meij Holding. „En dat terwijl wij de erfpacht gewoon hadden afgekocht tot het jaar 2002." Schiedam zal echter een vergoe ding verstrekken aan het bedrijf voor de resterende jaren. Volgens een woordvoerder van de ge meente heeft De Meij Holding het er zelf op aan laten komen. „In het erfpachtcontract staan nu een maal voorwaarden waaraan moet worden voldaan," zegt deze. „Houd je je daar niet aan, dan krijg je een waarschuwing. Wij hebben al een keer een boete van 15,000 gulden gegeven en gesom meerd dat die speelclub eruit moet. Gebeurt er vervolgens niets, dan zeggen wij op een gege ven moment het contract op." Door de stap van de gemeente is het Haagse bedrijf in financiële moeilijkheden gebracht. Op het pand zit namelijk nog een hypo theek van een miljoen gulden, die nu stante pede moet worden afge lost. De Meij: „Er is nu geen on derpand meer, aangezien hel ge bouw is ingenomen door de ge meente. Dus was het gewoon af tikken voor de hypotheekver strekker." Daar komt nog eens bij dat ver eniging De Joker, die het pand aan de Broersveld huurde en als speelclub uitbaatte, 120.000 gul den schadevergoeding wil zien van De Meij Holding. De vereni ging ziet de eigenaar als mede schuldig aan de gang van zaken. Volgens De Meij is de vereniging duidelijk gewezen op de beper kende voorwaarden in het con tract met betrekking tot de be drijfsvoering in het pand. Zo moet er volgens dat contract een snookercentrum in het pand wor den gevestigd en moet er een open uitstraling naar buiten toe zijn. De vereniging meent echter dat De Meij die voorwaarden nooit aan haar heeft duidelijk ge maakt. „Laat ik het maar eerlijk zeggen," zegt de raadsman van De Joker, „het gaat nu in onderhandelingen gewoon om de pegels. Mijn cliënt wil graag in het pand blijven zit ten, maar eist De Mejj dat de ver eniging vertrekt, dan hangt daar een prijskaartje aan." Klappen De Meij Holding is in elk geval niet van plan aan de eis tot scha devergoeding te voldoen. „Ze kunnen 120.000 klappen op hun kop krygen," roept De Meij, „Ik heb De Joker bij het sluiten van het huurcontract keurig gewezen op de voorwaarden in het erf pachtcontract. Er zijn zeker drie getuigen die dat kunnen bevesti gen. De vereniging zou juist ons schadeloos moeten stellen!" De gemeente Schiedam heeft De Meij Holding bv duidelijk ge maakt dat er alleen weer over een erfpachtrelatie valt te praten wan neer het bedrijf voor 1 november met een nieuwe huurder voor het pand op de proppen komt Dat moet er dan uiteraard wel één zijn die in de ogen van de gemeente acceptabel is en voldoet aan de voorwaarden van het bestem mingsplan en van het erfpacht contract. „De gemeente zegt dus niet me teen 'ja'," verduidelijkt een woordvoerder. „Op het moment dat dat gebeurt, kunnen we er wel weer over praten. Maar het is de raad die uiteindelijk beslist." Hoewel De Meij zich onterecht voelt bejegend door de gemeente Schiedam - „ze draven wel erg door" - zal hij zijn best doen om het erfpachtcontract weer her steld te krfjgen. „Dat heeft voor ons prioriteit. We willen dat pand aan het Broersveld graag behou den." ,f> fj K' i Het Sint Jacobs Gasthuis tegenover het Julianapark In Schie dam heeft weer bewoners. Het uit 1933 daterende gebouw van architect P. Sanders heeft maandenlang in de steigers gestaan In verband met een grootscheepse verbouwing. Daarbij werd het gebouw aangepast aan de eisen van deze tijd en werden de kamers fors vergroot. Het gevolg hiervan is dat er nu 44 mensen in het gasthuis wonen in plaats van de 73 die er voor de verbouwing waren gehuisvest. Kort geleden is het gebouw opgeleverd door de aannemer. En dat betekent deze week: steigers weg, bewoners erin. In het gebouw struikel je op het moment dan ook over de verhuisdo zen. Over een tijdje zullen ook de bewoners van de 29 luxe huurap- partementen die worden gebouwd in de achtertuin van het verzorgingstehuis intrek nemen in hun nieuwe behuizing. Foto Roel Dijkstra komt, maakt hij alsnog bezwaar tegen het nieuwe plan. - Verder gaat de gemeente een hon derd jaar oude plataan, die moet wijken voor de parkeergarage, verplaatsen en opnieuw planten in de buurt. Met andere platanen van deze ouderdom is dit elders in Schiedam al goed gelukt. Als de gemeente het nieuwe be stemmingsplan klaar heeft, dan begint ook een nieuwe ronde van inspraak en mogelijkheden om bezwaar te maken. Maassluis De veerpont over de Nieuwe Waterweg tussen Maas sluis Rozenburg dient vanaf 24 oktober drie weekeinden lang als alternatief voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. De Botlek- brug, die daar normaal gesproken voor wordt gebruikt, is dan afge sloten. Gemeentewerken Rotter dam heeft de exploitanten van de pont bereid gevonden 's avonds en 's nachts te varen om de ge vaarlijke stoffen over te zetten. Volgens een woordvoerster van de gemeente hoeven in Maassluis geen extra maatregelen worden getroffen. „Het enige wat wij zul len doen is de bewoners rondom het Hoofd informeren dat de boot die weekeinden 's nachts vaart. Dat zullen ze wellicht vreemd vin den." De trucks rijden vanaf het veer over het Havenplein en de Laan 1940-1945 naar de rijksweg. Dat is een bestaande gevaarlijke stoffenroute. Tot nu toe was het gebruikelijk dat bij afsluiting van de Botlek- brug werd uitgeweken naar de Spijkenisserbrug. „Wij vinden de veerpont een redelijk alternatief," zegt voorlichter Cees Lobik van Gemeentewerken Rotterdam. „De keuze daarvoor is gemaakt op aanbeveling van de verkeerspoli tie." Voor de normale gebruikers van de pont, auto's, vrachtwagens, bussen, brommers en fietsen die heen en weer willen reizen tussen Rozenburg en Maassluis, heeft het gevaarlijke stoffenvervoer geen gevolgen. „Overdag veran dert er niets. Om die reden is ook gekozen voor het weekeinde en dan met name voor de fiachten." Het veer wordt voor het gevaarlij- ke-stoffenvervoer bemand door het personeel dat ook overdag de pont in de vaart houdt. Hoe vaak de boot 's nachts heen en weer vaart, is niet te zeggen. Dat hangt af van het aanbod, zegt Lobik. Er wordt op afroep gevaren. De tweeling Van Oosten vertroetelt de vele kuikentjes in de huiskamer. FotowestiandsFotobura Hoek van Holland De kuikentjes wiebelen over de vloer bij de familie Van Oosten in de Mahustraat in Hoek van Holland. De kleine gele diertjes piepen dat het een lieve lust is. De zeventien kuikens zijn uitge broed met behulp van een broedmachine. „Onze kin deren zijn dol op dieren. Nu wilden ze ook graag kip pen," vertelt mevrouw Van Oosten. „Toen hebben we kippeneieren en de broedmachine gekocht." Het was nog een hele kunst om ergens kuikentjes te kopen, zo laat in het seizoen. Toen de kuikens een maal het levenslicht hadden aanschouwd, werden ze vlot geadopteerd door de tweeling Van Oosten. De twee 13-jarige meisjes namen de zorg voor de kui kens op zich en die groeien nu op in de huiskamer van de familie Van Oosten, waar moeder Agnes een oogje in het zeil houdt. De kuikentjes maken wel een rommel. Aan hun poot jes nemen ze zaagsel mee de kamer in. En de uit werpselen van de diertjes hebben al vele vlekjes in de vloerbedekking gemaakt. „Een weekje nog," zegt mevrouw Van Oosten. „Dan gaan ze naar buiten, op een stukje land bij onze andere dieren. Daar lopen al een paard, poes en andere kippen." Wat de tweeling betreft mogen de kuikentjes nog best een poosje in huis blijven, want ze vormen heel leuke speelkameraadjes. Door Jan Rozendaal Vlaardingen In de Hoogstraat is 'zeer teleurgesteld' gereageerd op de begroting die burgemeester en wethouders van Vlaardingen ut-ze week hebben gepresenteerd. Voorlopig gebeurt er niet veel en dat zet kwaad bloed. Want stil stand betekent zeker in een ver loederende winkelstraat keihard achteruitgang. Onder het kopje 'Actieplan Hoog straat' in de gemeentebegroting staan welgeteld twee zinnen: 'Wij willen de starterswinkel benutten voor de ontwikkeling van de Hoogstraat en zullen niet een af zonderlijke straatmanager aan stellen. De functie van de Hoog straat vergt een afweging in het kader van het stadsplan, hetgeen betekent dat wij thans geen in grijpende voorstellen zullen doen'. Als klap op de vuurpijl wordt ook aangekondigd dat de loopbrug over het Buizengat er in elk geval niet voor 2002 komt. Die brug had wat meer loop in de Hoogstraat moeten brengen. „Dat betekent dus dat er niks ge beurt," zegt natuurdrogist Frans Kulker, de voorzitter van de win keliersvereniging Hoogstraat. „Vorig jaar werd in opdracht van de gemeente een onderzoek ge daan door BRO. Daaruit rolden al lerlei aanbevelingen, maar daar vinden we nu dus niets meer van terug. Het komt er op neer dat de winkeliers het dus zelf maar uit moeten zoeken. We worden aan ons lot overgelaten. Voor de zo veelste keer en dat is een slechte zaak, want het gaat toch om een uniek stukje Vlaardingen." Kul ker vindt dat de gemeente de on geveer 50.000 gulden die aan het BRO-onderzoek is besteed achter af beter aan de winkeliers had kunnen geven. „Dan was er mis schien wat zinnigs mee gebeurd." Wethouder Roijers (Financiën en economische zaken) voert als ar gument aan dat in het stadsplan weieens de conclusie zou kunnen worden getrokken dat een deel van de Hoogstraat een woonfunc tie moet krijgen. Dat het dus moet worden afgeschreven als winkel straat- Hij denkt dan met name aan het deel voorbij de Afrol (van af het centrum gezien). Kulker: „Dat is weieens eerder ge zegd, maar ik denk dat de winkels die daar nu zitten er diep ongeluk kig mee zullen zijn. Het is ook de vraag of het verstandig is." De winkelier had gehoopt dat b en w eindelijk eens met iets con creets waren gekomen. Nog meer dan een jaar wachten op het stads plan zou voor een aantal midden standers weieens te lang kunnen duren. „Ik kan niet bij iedereen naar binnen kijken, maar de afge lopen maanden is toch weer een aantal zaken dichtgegaan." „Het hoeft de gemeente niet altijd geld te kosten. De gemeente heeft beloofd de eigenaren van de pan den te overtuigen dat ze hun pan den moeten opknappen. Nu zie je dat er zelfs aan kapot gebroken rolluiken niets meer wordt ge daan. Om daar wat aan te doen hoefje toch geen stadsplan te ont wikkelen. En zo zijn er legio maat regelen die geen geld kosten." Ook de eenmansfractie van Stads- en Burgerbelangen, die voort komt uit de machteloosheid van de Hoogstraatwinkeliers om het gemeentebestuur zover te. krijgen dat er eens wat gebeurt met Vlaar dingen s oudste winkelstraat, is niet onder de indruk van de plan nen van het college. „En dat is dan nog heel netjes uitgedrukt," zegt gemeenteraadslid Albert Brouwer, „Er wordt wel gezegd: we wachten op het stadsplan. Maar ik moet nog zien dat dat er in de tweede helft van het volgend jaar ligt." Het zou mij niet verba zen als zo'n stadsplan maken deze hele raadsperiode in beslag neemt en dat een volgende coali tie weer heel andere prioriteiten gaat leggen. Bovendien: als het stadsplan er volgend jaar wei ligt, zullen daar zoveel wensen in staan dat het maar de vraag is of er dan wel snel wat aan de Hoog straat gebeurt," aldus Brouwer. Hij wijst daarnaast op het. afbla zen van de plannen voor het sti muleringsfonds volkshuisves ting, wat ook de Hoogstraat treft. Dat fonds had als doei moeten hebben particulieren te stimule ren hun panden op te knappen. Maar de besparing van ruim 2,1 miljoen gulden die het niet instel len van dat fonds met zich mee brengt, woog zwaarder bij burge meester en wethouders. „En dat is natuurlijk heel jammer," zegt Brouwer. „Want met een bijdrage uit dat fonds kun je mensen over de streep halen om hun pand eens aan te pakken. Dat zou het aan zien van de Hoogstraat natuurlijk snel verbeteren." Ook het voorlopig niet doorgaan van de loopbrug over het Buizen gat zal volgens Brouwer voor een hoop problemen zorgen. „Niet zo zeer voor de winkeliers, maar vooral voor de bewoners van de Hoogstraat, Havenstraat en Kort- edijk," zegt hij. „Die mensen par keren hun auto nu op de open plekken die er nog zijn. Maar die parkeerplekken verdwijnen als de woningbouw begint. Met die loopbrug over het Buizengat bied je een oplossing, want dan kun nen ze op het evenemententer rein aan de Hoflaan parkeren. Maar als je over de brug b»j de Westhavenplaats of langs de mo len moet omlopen, wordt dat na tuurlijk erg lastig. Dat is wel een eind voor een parkeerplek." Neem nu een proefabonnement op h'w/jf;' Rotterdams Dagblad en on^ang dp krarrt 6 weken lang in de bus: Dat Js een korting van maar Q Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement. <6 weken voor sfechts 28.-) Naam:Voorl:m/v Adres:Nn. Postcode; Plaats:. Telefoon:controle bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3GOO VB Rotterdam 7?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1