9 'Nieuw Mathenesserstraat is een racebaan' Niet voor 1999 besluit over sportcentrum Broekpolder Bomen langs de Waterweg worden te hoog Gemeente wacht op lokale omroep BGS trekt bij gemeente aan de bel over levensgevaarlijke verkeerssituatie genda Mishandeling op nieuwjaarsfeestje kost borstprothese Vier dieven scooterveer aangehouden Man wil eigen huis afbranden „Video weg na inbraak Met drank op achter het stuur Boete voor herriemakers Assistenten voor veiligheid in Maassluis 'Je kunt het een ondernemer niet aandoen dit zomaar als een monument aan te wijzen' Luisteren naar kinderboeken schrijfster Rotterdams Dagblad Maandag 12 oktober 1998 Vlaardingen Vier Rotterdam mers zijn gisteravond door de Vlaardingse politie aangehouden voor diefstal van een scooteron derdeel. De politie besloot de mannen te controleren nadat ze zich ver dacht hadden opgehouden bij een flat aan de Koninginnelaan. Ze werden aan de kant gezet op de Dillenburgsingel, nadat ze met hun auto van de flat waren wegge reden. In de wagen werd een ach- terveer aangetroffen, die afkom stig was van een scooter die voor de flat aan de Koninginnelaan stond. Het viertal, twee 19-jarige, een 16-jarige en een 17-jarige jon geman, bekende de veer te heb ben gestolen. Schiedam Een 47-jarige Schie dammer heeft gisteravond gepro beerd zijn woning aan de Voorn- sestraat in brand te steken. Zijn bovenbuurvrouw wist echter tij- dig in te grijpen en de man van zijn actie te weerhouden. Ze infor meerde de politie, die de man ver volgens naar het bureau over bracht. De brandweer voerde in het huis nog een nacontrole uit en constateerde dat de situatie veilig was. De brandstichter was vorige week donderdag nog aangehou den voor geluidsoverlast. Vlaardingen Bij een woning aan de Sehiedamseweg in Vlaardin gen is zondag omstreeks 15.00 uur een inbraak gepleegd. De daders kwamen binnen door een raam aan de achterzijde van de woning. Het gehele huis werd doorzocht, waarna de inbrekers er met een videorecorder en een klein be drag aan geld vandoor gingen. Schiedam—Omdat hij met een al- coholpromillage van 2,1 achter het stuur zat, is de afgelopen nacht een 37-jarige Schiedammer voorgedragen aan de officier van justitie. De man werd omstreeks half twee uur aangehouden op de Vïjgensteeg. Zijn rijbewijs is inge vorderd. Zondagmiddag omstreeks vijf uur was op de Schiedamse Olym- piaweg al een 57-jarige Vlaardin- ger aangehouden voor hetzelfde feit. Hij werd betrapt met een pro millage van 1,3, en kreeg een boe te van 900 gulden en een rijver bod! Vlaardingen Omdat hij aanhou dend geluidsoverlast had veroor zaakt, nam de Vlaardingse politie gistermiddag rond 16.30 uur de .geluidsapparatuur van een bewo ner van de Haydns+raat in beslag. De man kreeg daarnaast een pro- ces-verbaal. De afgelopen nacht was het weer raak in Ylaardingen, Dit keer aan de Spechtlaan. Omstreeks half zes zorgde een man hier voor fik se geluidsoverlast. Ook deze Vlaardinger kreeg, nadat hij eer der was gemaand het zachter te houden, een proces-verbaal. Maassluis Deze week gaan in Maassluis twee nieuwe veilig heidsassistenten aan de slag. Het tweetal is vrijdag geïnstalleerd door burgemeester Sterkenburg. Bij elkaar functioneren er nu vier in Maassluis. De nieuwelingen hebben een eur- sus van vier weken gevolgd, In eerste instantie gaan zij nu aan de slag onder begeleiding van de po litie. Over twee maanden gaan ze nog enige tijd één dag per week terug naar sche om de opleiding af te ronden. De veiligheidsassistenten worden opgeleid om toezicht te houden in onder meer winkelcentra, woon wijken, stations, parkeerterrei nen en industrieterreinen. Maar ook helpen ze binnen het wijkbe- heerteam bij het signaleren van milieudelicten, zwerfvuil, loslig gende tegels en dergelijke. Daar naast zullen de assistenten inwo ners informeren en eventueel cor rigeren. Als ze er in hun eentje niet uitkomen, dan kunnen ze meteen per portofoon assistentie inroepen van de politie. Vlaardingen Niet voor volgend jaar zal het besluit vallen of er wel of niet een multifunctioneel sportcentrum in de Broekpolder komt. Begin volgend jaar moet weliswaar het ondememersplan af zijn en zou meteen duidelijk moeten zijn welke financiële con sequenties er aan vast zitten. Die zijn weer afhankelijk voor welk ambitieniveau wordt gekozen: het park met een landelijke uit straling van pak 'm beet 35 mil joen gulden, of gewoon een aan tal sportverenigingen uit de Westwijkbij elkaar schuiven om dat die in de weg liggen voor nieuwe huizen. Daarna is het woord aaö de ge meenteraad van Vlaardingen. Maar die kan er weieens een tijd je over doen. Behalve de vraag cf de gemeente de nodige miljoe nen bij elkaar weet te schrapen, beginnen steeds meer fracties zich af te vragen of een groot sportcomplex in de Broekpolder wel het ei van Columbus is. Met het volbouwen van al die le ge plekken binnen de stadsgren zen groeit de behoefte aan sport- voorzieningen in de wijken, om die leefbaar te houden. Vooral co alitiepartner CDA legt daar veel nadruk op. De christen-democra ten hebben voor elkaar gekregen dat hierover een passage ('ver sterkte nadruk op sport in de wij ken') in de begroting voor vol gend jaar is opgenomen. Ook wordt de link gelegd naar het stadsplan. Daarin moeten on der meer antwoorden op dat soort belangrijke planologische vraag stukken werden gegeven. De ver wachting is dat het stadsplan er in de tweede helft van volgend jaar ligt. SchiedamDe Bedrijfsgemeenschap Schiemond (BGS) heeft bij de gemeente aan de bel getrokken over de levensgevaarlij ke verkeerssituatie in de Nieuw Mathenesserstraat. Veel werknemers van de BGS (voorheen sociale werkplaats) ma ken gebruik van de weg om van de tramhalte op de Rotter- damsedijk naar de werkplaats aan de Van Berckenrodestraat te lopen. Maar die wandeling is een hachelijke onderneming aangezien de straat dwars door bedrijventerrein Nieuw Ma- thenesse door veel automobilisten wordt gebruikt als race baan. Het verkeersprobleem op het be- hun tocht van en naa* de bedrijfs- drijventerrein is niet nieuw. Al tij- ruimte in de Van Berckenrode- den moeten de werknemers van straat. Maar de laatste tijd lijken de BGS heel goed uitkijken bij de problemen de spuitgaten uit te lopen. „Je vraagt je af wat veel van die automobilisten bezield," zegt S.Adolfs,algemeen directeur van de BGS. „Die weg hier is een ramp. Het is niet alleen het vrachtverkeer, ook de eigenaren van die zogenaamde snelle auto's rijden hier als gekken. Even de auto uitproberen en voluit over de weg scheuren. Levensgevaarlijk, niet alleen voor onze werkne mers, maar voor iedereen die hier loopt en fietst." Het liefst zou de BGS zien dat er een voetpad wordt aangelegd langs de Nieuw Mathenesser straat. Pas dan zijn wandelaars verzekerd van een redelijke ver keersveiligheid. Maar de realise ring van dit voetpad kent één groot obstakel: het komt te liggen in een gebied op de grens van Schiedam en Rotterdam. En zoals dat vaker gaat bij voorzieningen op gemeentegrenzen: er is ondui delijkheid over wie voor de kosten moet opdraaien. Bij beantwoor ding van deze vraag wijzen de twee betrokken gemeenten uiter aard met de vinger naar elkaar, Een andere voorziening die de BGS graag zou zien aangelegd, is een zebrapad met verkeerslichten voor de deur van de werkplaats. „Je moet niet vergeten dat onze werknemers kwetsbaarder zijn in in het verkeer dan andere ar beidskrachten hier op het bedrij venterrein. Sommige mensen lo pen slecht en zijn doof. Ze hebben ook meer tijd nodig om te reage ren. Als ze zo'n hardrijder niet op merken, springen ze niet zomaar eventjes opzij," zegt Adolfs. De algemeen directeur tekent daarbij aan dat de aanleg van een zebrapad en een trottoir niet de kern van het probleem aanpakt. Want dat blijft natuurlijk het vele harde rijden. De BGS heeft in het verleden al een paar keer aan dacht gevraagd voor de verkeers- onveihge situatie van de Nieuw Mathenesserweg. „Er zijn een paar keer controles gehouden," zegt Adolfs. „Maar de politie heeft natuurlijk niet de mensen in huis om hier dagelijks te controleren. Misschien dat de gemeente ver- keersremmende maatregelen kan treffen. Drempels ofzo. In ieder geval iets om de snelheid uit het verkeer te halen." Maasland Hij, Gerrit van Woer den, eigenaar van boerderij Arendshoeve, achtte zich bij voor baat kansloos bij de Maaslandse raadscommissie beschermd dorpsgeziehtymonumenten. „Ik heb niet de illusie dat ik jullie er van af kan praten om Arendshoe ve als monument aan te wijzen. En ik heb best begrip voor jullie standpunt, maar ik zou ook zo graag eens een beetje begrip voor mijn situatie willen." En er kwam warempel wat begrip. Melkveehouder Van Woerden, ei genaar van 50 melkkoeien en 25 stuks jongvee, kocht de boerderij aan de Commandeurskade 46 (Arendshoeve) met de bedoeling er een nieuw woonhuis te bou wen, plus een modern bedrijfs pand voor zijn bedrijf. Totdat de Historische Vereniging Maasland de procedure in gang zette om van Arendshoeve een. rijksmonument te maken. Van Woerden runt, voor zover dat gaat, nu wel zijn bedrijf aan de Commandeurskade, maar woont nog altijd aan de Westgaag, pal naast een andere boerderij waar van hij ook eigenaar is en welke h(j ook tegen zijn zin tot monu ment verklaard zag worden. Situatie Van Woerden legde aan de com missie zijn lastige situatie uit. Arendshoeve 'bewoonbaar' res taureren kost hem negen ton, dat is vier ton méér dan er een nieuw huis te laten neerzetten. Boven dien is het bedrijf dan niet echt berekend op de almaar strenger wordende eisen die nu en in de nabije toekomst aan boerenbe drijven worden gesteld. En dat is vervelend, want één van zijn twee zoons heeft er wel oren naar het bedrijf voor te zetten. „Je kunt het daarom een ondernemer niet aan doen dit zomaar als monument aan te wijzen," zei hij. Dat hij voor zijn aankoop niet goed geïnformeerd zou hebben naar de status van Arendshoeve, bestreed Van Woerden. „Met de vorige wethouder Hanemaaijer heb ik het besproken en hij zei me dat er, weliswaar tot zijn spijt maar toch, geen motieven waren om. een eventueel ingediende sloopvergunning te weigeren." Commissie De commissie, bestaande uit bur gerleden van wie voorzitter Van Buuren van de historische vereni ging er één is, kwam er niet uit. Twee van hen (C. Visser en Th. van Vliet) wilden weten of het hé le pand 'monumentwaardig' is (dus woonhuis plus de stallen) of dat ook alleen het woonhuis mo nument zou kunnen worden. Voor Van Woerden maakt dat niet zo veel uit. Of nu een deel of het hele complex monument wordt, in bei de gevallen zal hij het gewoon la ten staan. „Dan zit er niks anders op dan het te laten verpauperen en zijn er alleen maar verliezers." Zelf hield hij nog ruimte open voor een oplossing: „Een aan vaardbaar compromis is als ze mij een vergunning geven om naast de boerderij een nieuw huis plus bedrijf te Louwen. Mdar dat is weer een zaak van die andere wet houder, Gouma, en die wil daar nog niet aan." De gemeenteraad mag het eind deze maand uitvechten. Maassluis De bomen in de groenstrook langs de Nieuwe Wa terweg worden te hoog, vindt de Maassluise WD-fractie. De libe ralen hebben de hoogte aan de or de gesteld omdat het uitzicht van bewoners aan de Merellaan 'ern stig wordt belemmerd'. Volgens verantwoordelijk wethouder Frank Koen is deze belemmering echter niet makkelijk te verhel pen. Er wordt jaarlijks gekapt en gesnoeid en gewerkt met zoge noemde zichtlijnen vanuit de flats, maar het 'bosachtig natuur lijk karakter' mag daarbij niet verloren gaan. Koen: „We probe ren dat bij elkaar te leggen, maar dat is moeilijk. Wel gebeuren alle snoei- en kapplannen in overleg met de bewonerscommissies." Coby Lammers (WD) vindt voor al dat laatste van belang. Maar om dat goed te laten verlopen moeten de huidige bewoners wel aftveten van de afspraken die bijna vijfen twintig jaar geleden zijn gemaakt, benadrukt ze. Toen is onder meer duidelijk, gemaakt dat de bomen tien meter hoog zouden kunnen worden. De beplanting aan de Nieuwe Waterweg in het westelijk deel van Maassluis is aangeplant in het vooijaar van 1977. Tijdens de Nationale Boomfeestdag zijn door schoolkinderen toen bomen en struiken geplant, terwijl op twee plantdagen ook anderen hun boompje konden planten. Het uitzicht van de bewoners aan de Merellaan wordt'ernstig belemmerd', vindt de WD-fractie in Maasssluis. Foto Roei Dijkstra Voorlezen en signeren. Dat waren zaterdag de taken van kinderboekenschrijfster Anne Takens. De in Schiedam ge boren schrijfster had zich dit weekeinde in het kader van de jeugdboekenweek bij boekhandel Van Leeuwen in een hoekje van de winkel ge posteerd om haar jeugdige toehoorders voor te iezen uit eigen werk. En zo werd er ademloos geluisterd naar fragmenten uit 'Grijsje Eigen- wijsje', 'Een paard langs de zee' en 'Even schuilen voor het onweer'. Dat Takens zou voorlezen uit dit laatse boek was niet meer dan logisch. Het verhaalt namelijk over haar eigen kindertijd in Schiedam tijdens de Tweede Wereldoorlog. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De gemeente Vlaar dingen wacht voorlopig de ont wikkelingen rond Waterweg FM af voordat er een definitief besluit wordt genomen over het afschaf fen van de lokale cmrcephclas- ting. Afgelopen jaar betaalden de Vlaardingse huishoudens twee gulden extra bovenop de aanslag voor de omroepbijdrage voor de uitzendingen van Waterweg FM. De lokale radio zendt al een paar weken niet meer uit sinds het be stuur de stekker eruit heeft ge trokken omdat de zender in finan ciële problemen verkeert. Wethouder Roijers (financiën) zegt de ontwikkelingen rond de omroep af te wachten. Behalve dat het bestuur van Waterweg FM zelf nog in de weer is om te kijken of een doorstart haa' .r is, zijn er ook andere partijen die ijzers in het vuur hebben. De Amateur Omroep Wetering onderzoekt met een aantal christelijke organisa ties of zij een lokale omroep van de grond kunnen krijgen. Daarbij is ook samenwerking met het ou de Waterweg FM niet uitgesloten. Roijers: „De gemeenteraad heeft vorig jaar de lokale omroepbelas- ting ingevoerd. Bij een doorstart van Waterweg FM blijft dat be sluit in principe geldig. Als het be stuur een faillissement aanvraagt zullen wij voorstellen de heffing in te trekken. Op het moment dat anderen een lokale omroep star ten zullen wij die plannen beoor delen en daarna een besluit ne men of zij in aanmerking komen voor die twee gulden per huishou den. Of een deel ervan." Maandag 12 oktober SCfflEDAM DC 4Molens. Countrydansen, 19.0ÖU. ROTTERDAM Ahoy' 20.00 Deep Purple. Luxor Theater 20.15 Dulce Pontes, Thea ter Zuidplein Gr.z. 20.15 Nabucco. De Doelen Jurriaanse zaal 20.15 Internationale kamerorkesten. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20.30 De nieuwe tijd. Centrale Bi bliotheek 11.00-17.00 Kinderboe kenweek. Dinsdag 13 oktober VLAARDINGEN Buurthuis de Pijpelaar. Bingo, 20.00u. Stadsgehoorzaal Slagerij vanKampen, 20.00u. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk 20.15 Polyfonie in Spanje. Luxor Thea ter 20.15 Theo Maassen. Rotter damse Schouwburg Klz. 20.30 De nieuwe tijd. Centrale Bibliotheek Van do.8 okt.t/m wo.14 okt. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Halloween: Hzu '16) dag. 13-15.30-18.45-21.30. Cin.2: 'Saving Private Ryan' (16) dag. 13.30-17-20.30. Cin.3: 'Het 14e Kippetjes' (al) dag.19-21.30; do.vr- .ma.di. ook 13.15-16. Cin.4: 'Tita nic' (12) dag.16.15- 20.15; do.vr.ma- .di. ook 12.15. Cin.5: 'Kundun' (16) dag. 112.30-21. Cin.5: 'Siberia' (16) dag. 16,45-18.30. Imax Theater: 'Amazone' (al) dag. (beh.ma.) 13-15, wo.alleen 15.'Eve rest' (al) dag. (beh.ma,)14-16-20.15; ma. alleen 20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag.21.15. 'Serengeti Symphony' (16) dag.l7-18.30; za- .zo.ookll. Ven.l: 'East Palace, West Palace' (16)dag.20. 'Hamam, II BagnoTur- co' (16)dag.(beh.ma.) 22. vr. ook 15. Ven,2: CinemaMediterranee: Kro atië, festivalweekend: do. 8 19.30 "he Concert'; 21.30 Tou only love once1, vt.9: 19.30 'Rondo'; 21.30 'The Handcuffs', za. 1. 30 'The Birch'21.30 'In the jaws (live', zo. 11:19.30 'One song a day takes the mishief away'; 21.30 The Washed out', ma. 12:19.30 21.30 'The Birch', di. 13:19.30 The rhytym of crime'; 21.30 '4 films van Peter Kreya'; wo. 14: 19.30 'Films van Zafrandovic, Tadic, Marjanovic, Papic'21.30 'My uncle's legacy5.I Hired a contractkilier' (16) vr.15.30. Vem3: 'Conte D'Autom- ne' (16) dag,19.30. 'Gadjo Dilo' (12) dag.22; vr. ook 15. Ven.4; 'Ayneh (16) dag. 20, vr.ook 15. "The Idiots' (16) dag. 22. Lumière 1: 'Godzifla' (12) dag. (beh.vr.za.) 13.30-17.30- 20.40, vr.za. 12.45-16-19.15-22.30. Lum, Z: 'Armageddon' (12) dag. 13.30-17-20.30. Lum. 3: "Wild things' (16) dag.18.45-21.30, do.vr- .ma.di,ook 13.15-16. Lum. 4: 'The Avengers' (12) dag.19-21.30; do.vr- .ma.di.ook 13.30-16.15. 'Species II' (16) dag.21.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé: 'Saving Private Ryan' (16) dag.11.40-15.30-20; za. niet 11.40. 'Godzilla' (12) dag. 11.50-14.50-18- 21.10. 'Lethal Weapon 4' (16) dag, 15.20-18.10-21 ;do.vr.ma.di. ook 11.50. 'Six days, seven nights' (al) dag.16.35-19-21.40; do.vr.ma.di. ook 11.30-14.10; di. niet 21.40. 'Ho pe Floats' (al) dag. 16.20-18.55- 21,30; do. vr.ma.di,ook 11.20-13.50. 'Serengeti Symphony' (al) dag. 11.05-13.15-15.25-17.35-19.45- 21.55. Sneak preview: 'Angst in de woestijn' (al) di.21.40. Naehtvoorsteliingen; Lum.2: 'Halloweeiï:H20' (16) vr.za,00.3Q. Lum.3: 'Lethal Weapon' (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Species II' (16) vr.za.00,30. Kindermatinees: Cin.2: 'Jac-ht op de kleintjes' za.zo.wo.13.15-16. Cin.5: 'De kleine zeemeermin' za- .zo.wo. 13.45 Lum.3: 'Air Bud' za- .zo.wo. 13.30-16. Lum.4: 'Paulie, de eigenwijze papegaai' za.zo.wo.13- 15 30 Pathé 'Jacht op de klein tjes' /a zo.wo. 11-13.10. 'Het magi sche zwaard' dag.ll. 30-14.10. 'Freddie the Frog: De 'Coole' kik ker' za.zo.wo.11.20-13.50. Door Marc Floor Rotterdam/Vlaardingen Moeder had gezellig nieuwjaar gevierd bij haar dochter en werd op 1 januari nog even door haar thuis gebracht naar haar Vlaardingse woning. Daar zei ze nog tegen haar doch ter: ga nou weg, want je broer komt zo langs. Maar dochterlief bleef plakken, netzo lang tot haar broer - met wie ze al jaren m on min leefde- inderdaad ver scheen om zijn moeder en andere daar aanwezige familie een geluk kig nieuwjaar te wensen. „Maar," zoals moeder vrijdag ge tuigde voor de Rotterdamse poli tierechter, „hij gaf iedereen een hand, behalve m'n dochter. Hij 2egt tegen haar: jij krijgt geen klauw. Waarop m'n dochter roept: je bent een schoft! Ben je soms weer dronken?" En toen waren de rapen gaar. De 48-jarige Vlaardin ger M. van O. kon ternauwernood een trap m zijn kruis van z'n zus ontwijken en trok haar vervol gens aan de benen hard uit haar stoel. „En toen ben ik maar naar de keuken gegaan om de koffie te doen," besloot moeder haar re laas. De 68-jarige moeder en één van haar dochters (..ik ben 46 geloof ik, maar m'n man zegt 47") waren vrijdag getuige in de zitting van de politierechter waarop Van O. zich moest verantwoorden voorde mishandeling van zijn zuster. Op dc bewuste nieuwjaarsdag had hij haar met geweid uit een stoel ge trokken. op de grond gegooid, en vervolgens de keel dichtgekne pen. Z'n zwager en een schoon zoon moesten de boze Van O. van zijn zuster aftrekken om erger te voorkomen. Maar volgens het slachtoffer had ze al de nodige schade geleden. Niet alleen liep ze een pijnlijke nek en een kapotte lip op, in het strijdgewoel was ook één van haar borstprotheses op drift geraakt. Het kostte haar een kleine dui zend gulden om de boel weer recht te laten zetten. Die kosten, en nog twaalfhonderd gulden aan smartegeld, eiste ze via de rechts zitting van haar broer terug. Volgens de verdachte zelf had hij helemaal niet zo heftig gerea geerd als zijn zuster aan de politie had verteld. „Ik erken dat ik dc controle over mezelf verloor," hield hij politierechter P. D. Veenendaa! voor, „maar ik heb niet geschopt, gestompt of gesla gen." Hoe kwam zijn zuster dan aan die verwondingen, wilde offi cier van justitie mevrouw C.G. Bos vervolgens van Van O. weten. „Nou, die borst is al jaren ver zakt," antwoordde hij. ..De repara tie moest ze uit eigen zak betalen en daar wil ze mij nu dus mooi voor aanslaan." Was dit nou niet eigenlijk een kwestie die beter binnen de fami lie kon worden afgehandeld in plaats van voor de rechtbank, leg de rechter Veenendaal de ver dachte voor. „Tsja," verklaarde Van O. „ik ga normaal ook altijd meteen weg met m'n vrouw als ik mijn zuster tegenkom. Maar dit keel kun ik nje ei niet meer over heen zetten." Officier van justitie Bos achtte de mishandeling bewezen, maar eis te een lichte straf. „Het heeft er al le schijn van dat broer en zus el kaar al jaren niet kunnen luchten of zien," zei zij, „en meneer zegt bij een ontmoeting ook altijd weg te lopen. Dat had hij nu ook moe ten doen. Maar ik eis een geheel voorwaardelijke boete van 750 gulden omdat ik wel geloof dat hij graag wilde weglopen, maar het hem dit keer te machtig werd." De politierechter toonde zich ech ter nog milder en verklaarde Van O. alleen schuldig aan het feit, maar gaf hem geen straf. „U heeft uw zuster weliswaar bij de haren gepakt, maar het was een uiterst lichte vorm van mishandeling," motiveerde hij zijn beslissing. „Bovendien is dit iets wat zich in een diepe privésfeer heeft afge speeld." Zowel de eis tot schade vergoeding van de borstcorrectie als die tot smartegeld verklaarde de rechter niet-ontvankelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1