24 CION en MW27 mogen op herhaling Eric Gudde en Ruud Bröring smijten met modder Monique Bhogal maakt verschil tussen Asvion en Pollux m Deltasport met negen man naar puntendeling Zwaluwen boekt 1de eerste zege Ingecalculeerd verlies NOAD Pe Korenbeurs jkan ook winnen Semi-derby vier minuten voor tijd gestaakt na beenbreuk Edwin Schrijvershof Huwelijksaanzoek op korfbalveld WK doet goede zaken en stijgt twee plaatsen HBSS b.ijft nek in Delft stuntelen Slappe houding breekt PPSC behoorlijk op Barry Schoenmakers viermaal Rood voor Martin Witvliet Rotterdams Dagblad Maandag 12 oktober 1998 Sassenhelm Vooraf had Del- fesport-trainer Ton Pattin ama ge tekend voor een punt by de num- Imer drie op de ranglijst Ter Leede, maar na afloop van het voor enige tijd onderbroken duel, had Pattinama eigenlijk geen vre de met het 1-1 gelijkspel. y,Ik vond ons de betere ploeg, dus Eigenlijk ben ik niet tevreden. Aan de andere kant, door de twee rode kaarten die Dennis van der .Jdeulen en Achmed Bouchrit kre gen, mag ik eigenlijk niet klagen met het puntje," keek de voorma lig profvoetballer terug op het duel. Eersteklasser Deltasport kwam tegen de verhouding in in de acht tiende minuut op een 1-0 achter stand. De Vlaardingers, die het dit •seizoen niet gemakkelijk hebben in hun debuutjaar in de eerste klasse, vochten echter goed terug, -Met name Achmed Bouchrit on derscheidde zich met enkele pri ma acties. Toch duurde het nog tot de 72e ïninuut voordat Jamo van der Wil- de, Deltasports topscorer van vo* jng jaar, de verdiende gelijkmaker kon binnenschieten. Rotterdam Eersteklasser Zwa luwen heeft de eerste overwin ning van het seizoen in de knip. De uitwedstrijd tegen het Rotter damse WOR werd door de Vlaar dingers met 1-2 gewonnen. Tie ploeg van trainer Ron van de Berg keek bij de rust tegen een 1- 0 achterstand aan, maar na de rast wist Zwaluwen het tij te keren. „Na de 1-4 nederlaag van verleden week tegen Excelsior Pemis merkte ik al heel de week dat de jongens erop gebrand waren deze wedstrijd te winnen. Ze trainden zeer scherp en toonden veel inzet. Daar zijn ze vandaag voor be- loond," aldus trainer Ron van de Berg. In deel twee zette Dennis Banffer ploeggenoot Ali Ozcan met een diepe voorzét alleen voor de kee- per. Ozcan, die in bet duel tegen l.een gele kaart aanliep, twijfelde feen moment en maakte met een Beheerst schot in de linkerhoek de gelijkmaker (1-1). ^waluwen moet het overigens de (rest van het seizoen zonder Ozcan - ^tellen. De trefzekere spits heeft besloten wegens privé-omstan- f digheden te stoppen met voetbal- Én en overweegt zich in het bui- tènlandte gaan vestigen. b|a de gelijkmaker kregen beide ploegen nog scoringsmogelijkhe- den, waarvan er slechts één door Zwaluwen werd benut. De WOR- doelman had het nakijken toen Stefan Geldof alleen voor de goal kwam na een voorzet van Francis- jp Des Santos. Geldof schoot hard en bezegelde de overwinning (1-2). ^chtedam „We hebben ouder wets op ons donder gehad." Ro nald van Kampen was duidelijk in zijn ccmmenaax. De Schiedamse tafeltennissers van NOAD kregen jgen het sterke Scylla een ge voe- Sgc 8-2 nederlaag om de oren. - Het verlies was ingecalculeerd, ómdat Scylla de ged-todvergde ïpmpioen is en al los staat van de ..nummers twee en drie. Alleen Gevdet Imer en Van Kampen 'wonnen éen partij. „Kampioen kunnen we niet meer worden en jwe zijn te sterk om te degraderen. We kunnen het seizoen dus rustig .uitspelen," reageerde Van Kam pen na de aframmeling. HaarlemHet in de eerste divisie debuterende vrouwen-vlaggen schip van De Korenbeurs heeft de eerste overwinning van het tafel- 'tennisseizoen geboe'it In de uit- pwedstrij-l tegen het Haarlemse Spaame werd een 6-4 zege in de wacht gesleept Iiineke Sneller en Sylvia Water reus hadden beiden met twee overwinningen een groot aandeel in het Schiedamse succes. Bij een tussenstand van 3-6 leek er voor Sneller zelfs nog een hattrick in te zitten, maar het lukte haar niet -bm ook de derde partij in winst om te zetten. Danielle Maas en Waterreus wonnen het dubbel spel- De mannen beleefden eveneens éen goede middag en wonnen in Den Bosch van Never Despair (4- -Ö. Jeroen Bastiaanse, Paul van der Leur en Frank Rengenhart - waren te sterk voor hun opponen- tèn. Ih het dubbelspel konden de Jjchiedammers geen potten bre- DoorTondeLeede Vlaardingen Vier minuten voor tijd kwam het duel tus sen CION en MVT27 tot een even abrupt als triest eind. Met de stand van 3-3 op het bord ging CION-verdediger Edwin Schrijvershof ietwat onbesuisd een duel aan met MVVer Mikos Gouka. De net op snelheid komende spits klapte vol op de stilstaande Schrijvershof die met een ge broken kuit- en scheenbeen op de grasmat bleef liggen. Vooral op aandringen van de aangeslagen CION-spelers besloot scheidsrechter Kok het enerverende treffen te staken. De semi-derby tussen de twee laaggeplaatste derdeklassers was pas na een kwartier op gang geko men. Marcel Zeebregts, de ge- wiektste aanvaller van CION, dook ineens vrij voor doelman Dennis van Eek op en zag zijn in zet net naast het doel verdwijnen. Tien minuten later nam de thuis ploeg de leiding, John van Spron- sen kreeg de bal op links aange speeld, dribbelde al kappend en kele verdedigers voorbij en liet de uitkomende Dennis van Eek met een gevoelig stiftje kansloos (1-0). De Maaslanders, die wel de gehe le wedstrijd een veldoverwicht hadden, maar qua doelmatigheid duidelijk achterbleven bij CION, hadden een weggevertje van arbi ter Kok nodig om langszij te ko men. Een onterecht toegekende vrije trap, op het randje van de 'zestien', werd door Arno van Nierop zonder schroom in de hoek geknald (1-1). Nog geen minuut later stonden de Vlaardingers al weer op 2-1. Ge klungel in de Maaslandse verde diging bracht Marcel Zeebregts in balbezit en hij gaf een voorzet op maat op de inkomende John If-""-'-** 'M ,1 i"J' "W 1, 1 'i MW'27-aanvalter Mikos Gouka en ClON-speler Edwin Schrijvershof net voor de noodlottige botsing. Schrijvershof brak zijn kuit- en scheenbeen, waarna het duel werd gestaakt. Foto Roet Dijkstra Spruijt. Mikos Gouka zorgde voor de 2-2 ruststand door met een prachtige uithaal van zijn linker voet de bal achter doelman Eric Faasen te knallen. Geen pardon Ook de tweede rondgang gaf een dominerend MW27 en een op de counter loerende gastheer te zien. Wederom was het CION dat uit een snel uitgevoerde aanval wist te doelpunten. Een ongevaarlijk ogende voorzet van Marcel Zee bregts kwam voor de voeten van de vrijgelaten Patrick Verschoor die geen pardon kende: 3-2. Lange tijd zag het er naar uit dat ste vig verdedigende elftal van trai ner Arwin Verburgh geen verdere averij meer zou oplopen. Toch wist Yuri Pauwels, uit een vrije trap van ruim 25 meter, Eric Faas- en voor de derde maal te passe ren. Net toen de ploeg van trainer Cor van Hoeven een slotoffensief leek te gaan ontketenen sloeg het noodlot toe voor libero Edwin Schrijvershof. „Verschrikkelijk wat er gebeurde," reageerde een duidelijk aangeslagen Arwin Ver burgh. „Hij ging te wild het duel aan, maar zoiets gun je niemand. We hadden net de wedstrijd aar dig onder controle en dan gebeurt zoiets. Wij maakten drie hele mooie uitgespeelde doelpunten, terwijl MW27 uit drie dode mo menten wist te scoren. We speel den het gewoon slim en hadden zelfs de betere kansen bij onze uitvallen." „We hebben het opnieuw niet goed gedaan," wist Cor van Hoe ven. „Omdat de omschakeling van aanval naar verdediging niet goed verliep, gaven we alle doel punten weg. We zijn nog-steeds niet in goede doen. De komende wedstrijden krijgen we de minde re goden zodat ik wel het een en ander verwacht." De trainer van MVV27 moest het duel in de slot fase overigens van achter het hek aanschouwen. Scheidsrechter Kok gaf de mondige oefenmees- ter namelijk tweemaal geel. CION-MW27 34 <2-2}. Gestaakt. 24. John van Spronsen 1-0,32. Arno van Nierop 1-1, 33 John Spruijt 2-1, 45. Mikos Gouka 2-2, 57. Patrick Verschoor 3-2,82. Yurt Pauwels 34. Bijzonderheden: Geel was er voor de CION-spelers Zee Baltaci en John van Spronsen en Lesley Wigmore van MW27. MW27*coach Cor van Hoeven kreeg twee maal geel en moest met rood achter de af rastering plaatsnemen. CION: Faasen; Philip, Schrijverschof, Vuijk, Baltaci, Patnck Verschoor, Spruijt, Aitoufkir, Michel Verschoor, Van Spron sen. Zeebregts (67. Van Toom). MV\"27' Eek; Wigmore, ILlidge, Faste- nau r .an der Énd), Pauwels, Meuldijk, "hi'.a el KhalifiBakker, Van Nierop, Gou ka, Kachid el Khalifi (71. Van Ree). Door Sander b-mineroans Schiedam Jong en onervaren, maar een neusje voor doelpunten. Monique Bhogal maakte gisteren in de semi-derby tussen de hoe- keyploegen van het Schiedamse Asvion en het Vlaardingse Pollux het verschil. Ze zorgde met haar treffer in de eerste helft voor de overwinning: 1-0 in het voordeel van Asvion. Voordat het iele meisje het enige doelpunt van de wedstrijd stoor de, had Pollux daar de kans al op gehad. De onvermoeibare Patty van der Kooij was dicht bij een succesje, maar de Schiedamse hockyster slaagde er niet in het doel te vinden. Monique Bhogal deed dat in de twaalfde minuut wel en veel scheelde het niet of ze had later de marge ook nog eens verdubbeld. Ze werd in de cirkel knap vrijgespeeld en ging recht op het doel af. De Vlaardingse keepster wierp zich vol overgave voor de bal en hield dit keer wel haar hok schoon. Op slag van rust was Patty van der Kooij wederom in de buurt van een doelpunt. De blonde gang- maakster doemde aan de linker kant geheel vrij op voor Let doel, werd daar ook opgemerkt en aan gespeeld, maar ze kon net haar stick niet achter de bal krijgen om Asvion, spa- te' met lich te shirts, was op eigen veld met 1-0 te sterk voor Pollux. Fow Pe ter Molken boer de Asvion-doelvrouwe te kunnen verschalken. Na de onderbreking daalde het niveau van het gebode- ne en was Pollux behoorlijk de fensief ingesteld. „Wij,"sprak Asvion-coach Ruud Mulder na afloop, „wilden in elk geval wel hockeyen, Pollux in mijn ogen niet. Het niet willen verliezen was voor Pollux kenne lijk belangrijker dan er een leuke wedstrijd van te maken, We spe len graag vrij-uit en ja, dan kun je wel eens tegen een nederlaag aan lopen," Balverlies Mulder was eerlijk genoeg toe te geven dat het geen beste wed strijd was, die het handjevol re gen trotserende toeschouwers kreeg voorgeschoteld. Er werd over en weer veel balverlies gele den en bijzonder veel passes kwa men niet aan. Het fel spelende Pollux vocht eigenlijk meer tegen zichzelf dan tegen de Schiedamse gastvrouwen. „De tweede helft was moeizaam, vooral omdat Pol lux zich vaak massaal Het terug zakken in de cirkel. Maar nog maals, wij probeerden het spelle tje wel te spelen zoals het hoort, dat kan ik van Pollux niet zeg gen." Met twaalf punten uit vijf wed strijden doen de 'hockey-meiden' van Ruud Mulder het niet slecht. De ploeg is ontzettend .jong en moet worden gevormd tot een ho mogeen geheel met toekomstmu ziek. „Door een aantal n zijn de wat oudere spe stopt. We hebben de uie overbleef, aangevuld met meisjes uit de A-junioren en willen met deze groep twee jaar bouwen om vervolgens te promoveren naar een hoger niveau. Want eerlijk ge zegd is de derde klasse Asvion-on- waardig. We bouwen wel rustig aan de toekomst. Kloppen de boel ook niet op zoals clubs in onze om geving dat wél doen." Dat bouwen doet Asvion met twee trainers: de ervaren Rob Verpoor- te en Remco van Staveren, die de jonge speelsters vooral de techni sche snufjes moet bijbrengen, „Met de beste gediplomeerde trai ners ,-rken we rustig en kalm naar een ander niveau toe," gaat Mulder verder. „Dat moeten we twee jaar zien vol te houden om dan terecht een klasse hoger te kunnen spelen." Door Fred Louter Maassluis Eric Guddes gezicht na afloop van het met 0-2 verloren duel tegen Noord wijk sprak boek delen. De trainer van Excelsior Maassluis was hevig teleurge steld. Niet in zijn spelers, want die hadden zojuist de beste wedstrijd van het nog maar korte seizoen gespeeld. Wel in het feit dat zijn ploeg tegen de nieuwe koploper in de hoofdklasse A tegen haar der de nederlaag was opgelopen. „Een onterechte nederlaag. We speelden vanmiddag een uitste kende wedstrijd en juist in dit duel blijven we puntïoos. Ik moet wel zeggen dat ik enorm trots ben op mijn ploeg. Vooral het eerste kwartier na rust speelden we Noordwljk echt helemaal zoek, maar vergaten we eigenlijk de ge nadeklap toe te dienen." Begrijpelijk was de teleurstelling van de trainer zeer zeker. Het lukt de Maassluise club de laatste ja ren telkens net niet om door te stoten naar de absolute top in het zaterdagvoetbaJ. Het duel tegen Noordwijk mocht in dat streven absoluut niet verloren worden als de Maassluizers de aansluiting wilden behouden met Srhevenin- gen -tot zaterdag de koploper- en Noordwijk. Het gat bedroeg al vier punten en is door de neder laag nu opgelopen tot zeven pun ten, waardoor Excelsior voor wat betreft de bovenste plaatsen eni ge tijd in de wachtkamer dient plaats te nemen. „En dat is doodzonde, want het verschil tussen ons en die toppers is echt heel klein. Dat heeft ieder een vandaag kunnen zien. Tot de 0-1 had de ploeg nog geen uitge speelde kans gehad. Teiwiji je zit te wachten op de 1-0 in het voor deel van ons, valt de goal aan de andere kant. Maar ja, misschien is dat we! r»pt dat kleine beetje cvtra kwaliteit dat we nog missen." zuchtte Gudde na afloop nog maar eens. 'Maassluis' mocht dan in de twee de helft heer en meester zijn. dat gold niet voor het eerste gedeelte van de wedstrijd. Zeker in het eer ste half uur speelde het erg onrus tig en leed de ploeg veel balver lies. Michel van Strien, die al snel tegen een gele kaart opliep, had handen en voeten nodig om de slimme Patrick van Dam van Noordwijk af te stoppen. Dat luk te goed, al mocht Van Strien bij sommige acties niet klagen dat hij verstoken bleef van een tweede gele kartonnetje. Noordwijk-oefenmeester Ruud Bröring was na afloop dan ook witheet op scheidsrechter De Haan, die volgens hem veel te lankmoedig optrad en zeker twee keer rood had moeten trekken bij aanslagen "an spelers van Excel sior Maassluis op zijn eigen spe lers. Niet alleen scheidsrechter De Haan werd voor rotte vis uitge maakt 0»k collega Gudde kreeg er flink van langs van de Noord- wijk-trainer: „Gudde moet zich schamen voor het spel van zijn ploeg vandaag. Ik heb hem ver teld dat ik geen enkel respect meer heb voor ce trainer Gudde, want ik hou hem verantwoorde lijk voor het spel van zijn ploeg," brieste Bröring nog na, Gudde kon zich er na afloop niet druk om maken. Integendeel, hij smeet ook driftig met modder richting zijn opponent „Hij moet eerst eens naar zijn eigen ploeg kijken. Wat die gasten flikken, kan ook absoluut niet, maar daar kijkt hij niet naar." Toch had de oefenmeester van Noordwijk niet helemaal ongelijk. De oplettende toeschouwer kreeg van de thuisploeg dingen te zien die absoluut niet op een voetbal veld thuishoren. Misschien is het de kwaliteit van Noordwijk dat zulke dingen bij de gasten niet op vielen. Wellicht dat Gudde zijn spelers daar deze week tijdens de bespreking op kan wijzen. Naarmate het duel vorderde kreeg Excelsior Maassluis steeds meer grip op het spel van de be zoeker. Kansen kwamen er voor Manuel Monteiro, de opnieuw te genvallende Raymond Kraaybeek (Gudde: „Kraaybeek brengt nog niet wat we van hem venvach ten") en de beste aanvaller van za terdag Dave Vermaas. Geen van de aanvallers had het vizier echter op scherp staan. Dat gold na zestig minuten wel voor Noordwijker Geerlig Azier, die de bal na een voorzet op maat prachtig binnenschoot: 0-1. De thuisploeg drong vervolgens nog feller aan, maar toen een vrije trap van Vermaas vijf minuten voor tijd via de onderkant van de lat terug het veld in sprong, besef te iedereen dat de winst er niet meer inzat. Twee minuten later viel de tweede goal aan de overzij de. Invaller Niels Karremans schoot met zijn 0-2 de wedstrijd definitief in het slot. Excelsior Maasshiis-Noordwijk 0-2 (04). 61. Geerlig Azier 0-1,88. Niels Karremans 0- 2. Bijzonderheden: De inconsequent lei dende scheidsrechter De Haan gaf geel aan Van Strien, Raser.s er Clemens van Excel sior Maassluis, en aan Reinders van Noord wijk. Excelsior Maassluis: Grauwmeyer, Trust- fulL Frehé. Kusten, Van Strien, Rasens, Clemens (94. Tom Visser}, Vermaas,Robert Visser, Monteiro, Kraaybeek (75. Cbpur). Noordwijk Korff, Van Kims, Ten Brinks, Smit. Patnck de Jong. Wïm de Jong, Rein- ders (55, Van der Laan), Azier, Van Dam, Kleijn (80. Karremans), Prtti. Vlaardingen De korfbalploeg van Oranje Nassau leed opnieuw een nederlaag (15-19), de vijfde op rij reeds voor de Vlaardingers. Toch hadden de Vlaar dingers iets te vieren, want tijdens de wedstrijd vroeg speler Martin de Kruijk teamgenote Jorina van Noort ten huwelijk. Oranje Nassau ging zaterdag on danks goed spel tegen Ventura Sport met 15-19 (8-9) onderuit. Het geslaagde huwelijksaanzoek van Mar tin de Kruijk was het hoogtepunt van de middag. Hij veinsde, met medewerking van de arbiter, één mi nuut voor tijd een kwetsuur en vroeg zijn vriendin tijdens de blessurebehandeling ten huwelijk. Bodegraven Mede dankzij twee treffers van spits Robin Voets heeft tweedeklasser WK zaterdag in Bodegraven goede zaken gedaan. De formatie van trainer Gerard Heijdra boekte tegen Rohda'76 een 4- 3 zege en steeg twee plaatsjes op de ranglijst. De Kethellappers, gesteund door een flink aantal meegereisde supporters, kwamen voor de rust (1-1) tegen de spelverhouding in op een 1-0 achterstand door een treffer van Eeleo van Beek. Nog voor de pauze zorgde Robin Voets voorde gelijkmaker. In de tweede episode tekende Voets voor de tweede Schie damse treffer. Nog geen minuut later frommelde Rohda'76-aanvoerder Paul Kooistra de bal achter doelman Stefan van Hagen. Twintig minuten voor het eindsignaal kon WK, dat speelde zonder de geschorste Marco Klein die nog twee duels moet 'uitzitten', weer juichen na een fraaie actie van Voets en een treffer van Robin Noordzij. Robin Smallegange deponeerde vervol gens nog de 24 achter de zwaarlijvige doelman Dan ny Doesburg, maar Rohda'76, met voormalig prof Pe ter Barenuse in de gelederen, wilde niet van opgeven weten. Dimar Francken mikte nog wel een vrije trap in het WK-doel, maar daarmee was de koek op. De Rohda'76-spelers Michel Glasbeek (twee keer, dus rood), Piet Spannemaker, André Groot, Paul Kooistra, Peter Barendse en WK7er Bart Raayma- kers kregen een gele kaart. Schiedam „Tja, voor iedere trainer en ploeg is het rot om met zulke cijfers te verliezen, maar Vitesse Delft was toch echt een maatje te groot voor ons." HBSS-trainer Piet Jonas wond er geen doekjes om. De 5-0 nederlaag was volgens de oefnemeester een weerspiegeling van de wedstrijd. HBSS was thuis dus totaal kansloos tegen de Delfte naren, die meteen 3-0 voorsprong de rust ingingen. De Schiedammers verschaften zich weinig kansen en leden knullig balverlies op het middenveld. Na twee minuten stond het door blessures geplaagde HBSS al met 0-1 achter en de Delftenaren wisten met mooi aanvallend voetbal de seore op te schroeven. De mooiste goal van Vitesse was een lob vanaf ruim der tig meter afstand over keeper Marco van Veen. Leidschendam „Het was vooral te wijten aan onze slapie houding, dat wij vandaag met 3-i klop kre gen," sprak PPSC-trainer Ron de Bruijn na de wed strijd in Leidschendam tegen SEV. Bij de rust ging de thuisploeg al met 1-0 aan de leiding. De openingstreffer, een fraaie lob, frustreerde PPSC- keeper Dennis Limburg behoorlijk. Enkele momen ten na die tegenvaller schopte de doelman een SE- Ver vanachter neer, waar-na hij met rood kon ver trekken. Reserve-doelman Dennis de 2waan nam het werk onder de lat over. Het zwakke spel resul teerde tenslotte in een 3-1 nederlaag, nadat Arjan van der Lee nog de 2-1 had gescoord voor PPSC. PPSC-trainer Ron de Bruijn moest voor de wedstrijd plotseling nog wat aan de opstelling sleutelen omdat Ahmed Bc-uaouzan zich wegens privé-omstandighe- den afmeldde. Ook Micha Keemink ontbrak. De top scorer, die in drie duels vjjf keer scoorde, heeft de ziekte van Pfeiffer en is voorlopig uitgeschakeld. Voetbal vierde klasse HS Texas DHB-Hoekse Boys 0-1 (0-0). De Hoekers pak ten zeven minuten voor tijd de winst dankzij Paul Klop, die de bal uit een hoekschop bard in kopte. Voor dat doel punt waren al twee goals van de kustbewoners afgekeurd na vlagsignalen van de grensrechter van de thuisclub die buitenspel constateerde, DVO'32-Alexandria '66 0-2 (0-1). Het blijft behelpen voor de Vlaardingers.Al hadden we nog drie weken gevoet bald, dan hadden we er nog geen bal in gekregen," luidde het commentaar van DVO'32-voorzitter Harry Meijer. De DVO'ers Raymond Spronk en Arnold Visser kregen een gele kaart voorgehouden. Schiebroek-TSB 3-3 (2-0). TSB-trainer Hans Campen rende van vreugde het veld op toen Oscar Aarden (Mer- ljjn Berkhout 3*1 en 3-2) na. een2-0 achterstand de3-3 ge lijkmaker in het net schoot. De gebroeders Jeroen en Martin Vader (TSB) kregen geel GTB-WOH 5-1 (1-0). De toeschouwers van thuisploeg GTB genoten van 'hun jongens' die zonder moeite WOH aan de kant zetten. Na de 1-0 van Danny Trouwborst, die later een gele kaart kreeg, schoot Bariy Schoenmakers maar liefs viermaal de bal in het net. Vijfde Klasse Sportief-DRGS 6-3 (2-0). Sportief had thuis geen moeite met DRGS en stuurde de Schiedammers met een 6-3 ne derlaag naar huis. Na de rust kwam DRGS door doelp- ounten van Erwin Nagelhout (2-1) en Raymond Heijdra (2-2) nog wel langszij, maar het mocht niet baten. HSC-Perkouw 1-6 (0-3). De ploeg van trainer Karei Buur- on liep na de winst van verleden week tegen een aanzien lijke nederlaag op. Perkouw-spits Jaap Berkouwer, door zijn teamgenoten 'snelle Japie' genoemd, schoot vijfmaal raak. De HSC'ers Tamer Gonen en Luca Tarossi zagen geel en Martin Witvliet kreeg een rode kaart. Vitesse-ODO 14-15 (7-8). De zege van het Maaslandse ODO tegen het stugge Vitesse kwam moeizaam tot stand. De Maaslandse formatie behoudt de koppositie in de eerste klasse. Merwede-CKC Maassluis 10-11 (6-6). De Maassluizers boekten een nuttige overwinning bij Merwede. In de slotfase liet het laaggeklasseerde Maassluis de tegenstander nog onnodig dichtbij komen. Sperwers-Harga 16-8 (12-2). Al snel keken de Schiedammers tegen een 8-0 achterstand aan. Door de grote nederlaag zakte Harga van de tweede plaats naar de grauwe middenmoot.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6