Scoringsmachine SWSMC ontspoort KV Vlaardingen pakt een belangrijk punt VDL laat te veel kansen liggen Juventus een helft volwassen in Noordwijk Slecht kwartier nekt Ventura in Zevenhoven DWS wint na hectisch slot Plugge baalt van arbitrage Kansen morsende Schiedammers helpen Leonidas in zetel naar koppositie Spelers keren SWSMC de rug toe Spirit verzuimt De XJssel af te straffen Refoba slaat groot gat met concurrentie na winst WSV wacht nog steeds op de eerste overwinning Zwemmers VZC scoren landelijk hoog; 12 zeges Demos nog altijd puntloos Kalden faalt vanaf de stip Rotterdams Dagblad Maandag 12 oktober 1998 Noordwijk Langzaam maar ze ker zit er, volgens coach Peter van der Waal. progressie in het spel van Juventus. In Noordwijk, te gen MSV, verloor de Schiedamse basketbalformatie wel met 88-62. „Maar we speelden vooral in de eerste helft heel sterk. Aanval lend konden we gelijk op spelen met MSV. We sloten de eerste helft zelfs af met een lichte voor sprong, 33-35." Na de hervatting zette MSV, in de promotiedivisie hoog op de rang lijst, een paar tandjes bij en toen moesten de Schiedammers zich alsnog gewonnen geven. „Toch kan ik met dit resultaat leven, vooral omcht er in de Northgohai een aardige wedstrijd werd ge speeld, alleen aanvallend lukte in de tweede helft wat minder." Bij Juventus kwamen Andre Ja cobs (15) en Ronald van Ooijen (13) in de dubbele cijfers. Zevenhoven Een kwartier waar in Ventura het spoor enigszins bijster was, heeft de Schiedamse handbalploeg in het duel met Groene Ster genekt. De vrouwen- formatie van trainer Max Tukker ging met nipt onderuit: 20-18. Bij het klinken van het rustsig- naal keek Ventura tegen een 12-6 achterstand aan, maar de ploeg kwam knap terug. Kort na de on derbreking was de averij zelfs tot acht treffers opgelopen. „Nadat in de eerste helft een speelster met een twee minutenstraf was weg gestuurd, vielen we terug," blikte Tukker terug op het duel. „We hebben achttien minuten niet ge scoord en bovendien nam de scheidsrechter warrige beslissin gen. Toch hebben we ons goed te- ruggeknokt in de wedstrijd en na derden we Groene Ster tot één doelpunt." Ventura heeft in drie wedstrijden drie punten vergaard. „Ik had er graag twee meer willen hebben," verzuchtte Tukker logisch. Zevenbergen Spanning en sen satie. Dat waren de ingrediënten van het slot van de handbalwed strijd tussen de mannen van Groene Ster en het Schiedamse D WS. De formatie van trainer Fer- ki Nici trok dankzij een doelpunt van Eïkan de Kraai tenslotte aan het langste eind en won net aan met 21-20. Gedurende het hele duel ging de score gelijk op, maar telkens had DWS een voorsprong. Gesteund door de vele meegereisde jeugdi ge supporters hielden de Schie dammers in het slot het hoofd bo ven water. Nadat De Kraai twintig seconden voor de 21-20 had ge zorgd, xreeg Groene Ster in de laatste seconde nog een vrije worp te nemen, terwijl drie DWS'ers met een tijdstraf op de bank za ten. De vrije worp leverde de thuisploeg geen gelijkspel op. Topscorers bij DWS waren Eüen Gommel en Rick Ehlert, beiden met vijf treffers. Schiedam „Een slechte eerste helft." Dat was volgens trainer Wil Plugge de hoofdoorzaak van de nederlaag die de handbalformatie van WIK gisteren leed tegen EMM. De Vlaardingers moesten een verbijsterende 22-21 neder laag incasseren. EMM had bij de rust een 12-9 voorsprong, maar WIK knokte dapper terug. Met nog een kwar tier te gaan had de thuisploeg zelfs een voorsprong (19-16), doch de vechtlust had z'n tol geëist. De pijp was leeg en daar maakte BMM dankbaar gebruik van. Plugge baalde na afloop van de ar bitrage. ..,De scheidsrechters," mokte de Schiedammer, „waren niet capabel voor dit niveau. Als we hadden gewonnen zou ik dat ook hebben gezegd. Er zijn legio vooroeelden te noemen van slech te beslissingen, maar in wezen hebben we het zelf laten liggen natuurlijk. Gelukkig gaat het elke week beter, al zijn we wel weer zonder punten gebleven. Je hebt daar dus eigenlijk niets aan. Toch ben ik er van overtuigd dat de sco re een keer in ons voordeel zal uit vallen." VOETBAL Eersteklasser SWSMC speelt dinsdag 13 okto ber een oefenwedstrijd tegen de amateurs van Sparta. Het duel wordt op Harga gespeeld en be gint om 19.30 uur. Door Bas van den Berg Schiedam Over de bliksemstart van SWSMC wordt nauwe lijks meer gesproken. Realiteit is dat de thuisnederlaag tegen Leonidas (2-3) niet ingecalculeerd was. In kwalitatief opzicht behoort de fusieclub tot de toppers in de eerste klasse, maar het kon gisteren veel leren van het collectief sterkere Leoni das, De debutant, die binnen twintig minuten in de tweede helft een 2-0 achterstand omboog tot een 2-3 voorsprong, werd op Harga de nieuwe koploper in de eerste klasse B. De kwetsbaarheid van de SWSMC-verdediging werd op nieuw aangetoond. Niet voorrust, dan maar er na, moet trainer Leon Booy hebben gedacht Binnen zes minuten was het 2-2 en na de 2-3 achterstand slaagde SWSMC er niet meer in een vuist te maken. Trainer Guus Haak had gelijk toen hij stelde dat SWSMC een ongelukkige wedstrijd speelde. „Scoren Alberto Lima, Amilear dos Santos en Isandro Galina de Sousa, dan is er niets aan de hand en kunnen we de wedstrijd rustig uitspelen. We creëren elke wed strijd weer genoeg kansen, maar ze worden niet afgemaakt. Voor de neutrale toeschouwer was dit echter een perfecte wedstrijd, al leen is het jammer te moeten con stateren dat SWSMC nog geen echte eenheid is. Ik heb dit sei zoen vier nieuwe spelers moeten inpassen en dat heeft z'n tijd no dig. De oorzaak van de onver wachte nederlaag is niet te wijten aan de verdediging. Hoewel Mar co Sas door een knieblessure al tijdens de warming-up uitviel, werd hij bekwaam vervangen door Herman Zoetmulder. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven." De thuisclub was overigens wel gretig en zette de regio-derby van af het begin naar z'n hand. Edwin Berveling zag al na vijf minuten zijn priemende kopstoot op de doellijn gered door Daniel More no. Het was uitstel van executie, want na een kwartier lag de bal wel achter John Verboom. De doelman van Leonidas verwacht te een voorzet, maar Murat Ba- bacan joeg de bal onhoudbaar tus sen de palen: 1-0. Hoewel de gasten in een te laag tempo opereerden, kregen zij op rechts opvallend veel ruimte van linksachter Ersin Bozkurt. Dat leidde door het uitstekende werk van doelman John Bos vooralsnog niet tot treffers. Amilear dos San tos maakte er zelfs 2-0 van. Wat kon SW eigenlijk nog gebeuren? Leonidas dacht er anders over. De debutant, die in vier wedstrijden al zeventien keer scoorde, had precies minuten nodig om de ba lans in evenwicht te brengen. Bekwaam Eerst rondde Luc van Leeuwaar den bekwaam een solo af (2-1), waarna Delano SummerviUe de 2- 2 inschoot. SWSMC vocht na die tegenvaller verbeten terug en had pech toen spelbepaler Jan BrÖ- klinguiteenpass van Amilear dos Santos de paal raakte. Vervolgens hield doelman John Verboom met z'n voeten Alberto Lima van een voorsprong af, waar collega John Bos van SWSMC maar gedeelte lijk in slaagde. Op een strafschop (hands Ersin Bozkurt) van Delano Summerville reageerde hij uitste- I kend. De doelman stompte de bal echter voor de voeten van Luc van Leeuwaarden en uit diens voorzet kopte Jan Vermulm ongehinderd in: 2-3. SWSMC-Leoniflas2-3(2-0). 15 MuratBar- bacan 1-0, 40 Amilear dos Santos 2-0,49, Luc van Leeuwaarden 2-1,51. Delano Sum merville 2-2,65. Jan Vermulm 2-3. Bijzon derheden: Scheidsrechter Geers uit Rot terdam gaf gele kaarten aan Ersm Bozkurt en Edwin Bervqjing. SWSMC: Bos; Eersteling, Zoetmulder, Bervebng, Bozkurt; Brökiing, Xanthopou- los, Dos Santos; Babacan, Lima, Galina de Sousa. Leonidas: Verboom; Cabral (59 Veldwijk), Moreno, Aron, Meijer; Strorman, Tom broek, Summerville; Vermulm, Van Leeuwaarden, Duym (80 Tavares). Schiedam SWSMC is in één klap twee spelers kwijtgeraakt. Kader Alouad Fares en Toon Wolters zijn gestopt omdat zij geen basisplaats meer hebben. Kader Alouad Fares is het niet eens met het technisch beleid van trainer Guus Haak en Toon (tje) Wolters nam na een blessu re geen genoegen met een plaats op de bank. Trainer Guus Haak is er niet van onder de indruk. „Ik maak als trainer de dienst uit bij SWSMC. Al vinden ze zichzelf nog zo goed, ik bepaal wie er speelt." De derde speler die tegen Leoni das ontbrak was Marco Sas. Vo rige week raakte hy aan zyn knie geblesseerd en hij haakte gisteren tijdens de warming-up af. John van de Belt, jarenlang de rechterspits van SMC, heeft zijn spullen ingeleverd bij For- tuna. Hij had het niet meer naar z'n zin en was gisteren toeschou wer bij SWSMC-Leonidas. Leonidas- speler Henk Aron glijdt te vergeefs naar de bal om een SWSMC- aanvallerte stuiten. De Schiedam mers misten handenvol kansen tegen de Rotter dammers. Fo to Peter Molken Door Ton de Leede Vlaardingen Ondanks erbarme lijke omstandigheden wisten de korfballers van KV Vlaardingen gisteren een punt uit het duel te gen LDODK te peuren. Na lang tegen een achterstand aangeke ken te hebben sloten de Vlaardin gers de partij met een 11-11 gelijk spel af. Het achttal van laardingen- coach Rob van der Stelt, bezig aan zijn eerste seizoen als opvolger van Jan de Jager, was vooraf door drongen van het belang van de ontmoeting met LDODK. De Frie se vereniging, ontstaan uit een fu sie tussen LDO uit Ter Wispel en ODK uit Gorredijk, stond evenals Vlaardingen onderin de ranglijst van de overgangsklasse. Slechts het puntloze OZC en SCO, dat tot nu toe een punt vergaarde, wisten beide ploegen onder zich. „We hebben dit veldseizoen twee keer gewonnen," stelde Rob van der Stelt met enige trots, „en dat was precies tegen OZC en SCO. Die duels moesten we winnen en dat hebben we gedaan ook." Vlaardingen leek de meeste last te hebben van het door regen gladde en moeilijk begaanbare veld. Het net als LDODK (Leer Door Ontspanning De Korfbal sport) achten ^rdedigende Vlaar dingen speelde aanvallend wel naar behoren, maar vergat het be langrijkste: scoren. In het vak van IJsbrand den Breems en Hedi Mookhoek hebben Bas de Graaf en Mirjam Maltha de plekken in genomen van Marilou Vergeer en de vertrokken Ronald Verweij. KV Vlaardingen speelde op eigen veld gelijk tegen DKODK: 11- 11. Foto Peter Molkenboer Vooral het scorend vermogen van Verweij wordt gemist, maar het optreden van de pas 15-jarige Mal tha is een verademing volgens coach Rob van der Stelt: „Mirjam speelt heel goed, is soms nog wis selvallig, maar dat risico neem ik. De andere dames zijn bijna altijd constant in hun prestatie." Verdedigend zat het daarentegen niet goed in elkaar. Ook het eerste verdedigingsvak, bestaande uit Peter Hoornweg, Arno Brouwer, Claudia Roozendaal en Cindy van Hulst, wist gee '.id met de barre omstandighcQt. De informatie naar elkaar toe, legde Van der Stelt de vinger op de wond, „was niet goed. Steeds kwam een spe ler te laat of juist te vroeg voor de tegenstander waardoor er gaten vielen." De Friezen profiteerden van dit falen en gingen bij de rust met 5-8 aan de leiding. In de rust wees Rob van der Stelt zijn pupillen op hun tekortkomingen. „Ik vertel de," resumeerde hij zijn praatje in de rust, „dat er meer gepraat moest worden. Dan zou de verde diging beter functioneren en in de aanval de doelpunten vanzelf ko men." De jeugdige coach had niet voor de banken gesproken, aange zien zijn ploeg binnen enkele mi nuten de stand gelijktrok. Plotse ling vlogen de ballen wel door de korf en gaven de spelers elkaar op de goede momenten de juiste aan wijzingen. Bij de stand 10-10 en nog een klei ne zeven minuten te gaan mocht good-old IJsbrand den Breems een strafworp nemen. Tot ieders afgrijzen miste de normaliter koe le afmaker dit buitenkansje en kwam niet Vlaardingen maar LDODK in de daaropvolgende aanval op voorsprong. Door enor me wilskracht wist Vlaardingen in de slotfase alsnog een punt vei lig te stellen. „Ik ben toch tevre den met dit punt," aldus Van der Stelt, „want we hebben tegen een flinke achterstand aangekeken." Schiedam Spirit heeft duur puntverlies geleden in de wedstrijd die de nummer twee in de derde klasse had moeten winnen. De Schiedamse hockeyers moe ten genoegen nemen met een gelijkspel (1-1). Met goed verzorgd combinatiespel werd de IJssel vastgezet en er waren al vroeg in de wedstrijd wat kansjes voor Jeffrey van de Heuvel 'en Jeroen van Duikeren. Tot doelpunten kwam het niet. Om ondui delijke redenen lukte het Spirit niet het balbezit om te zetten in treffers en dus gingen de ploegen met 0-0 de rust in. Na de pauze ging de wedstrijd meer gelijk op. Het duel veranderde daardoor in een boeiend schaak spel. Tjeerd Poot bekroonde één van de vele fraai op gezette aanvallen met een doelpunt: 1-0. Daarna leek Spirit door te kunnen drukken, maar opnieuw was het slordig in de afwerking. En dus ging het mis. Doelman Peter van Winterswijk beoordeelde een in zet van De IJssel als 'van buiten de rinkel' en Het het zachte tikje rustig het doel in hobbelen. De scheids rechter zag de situatie anders en keurde het doel punt go ^d. Het laatste kwartier werd er wel spannender op. De beste kansen waren nog steeds voor Spirit. Een ver rassend backhand-schot van Jeroen van Dukeren scheerde maar net naast. Kort voor tijd gingen de be zoekers nog bijna met de winst aan de haal. Een knappe aanval sneed dwars door de Schiedamse de fensie heen, maar werd nu wel door doelman van Winterswijk gekeerd. Beter De vrouwen van Spirit deden het beter. Middenmo ter Alphen werd met 2-i verslagen. Al in de eerste mi nuut rondde Florence Smits een strafcomer af. Na twintig minuten volgde de tweede treffer. Alphen kwam in de tweede helft beter voor de dag. Keepster Eva Leeman moest in actie komen bij een hele reeks strafeorners. Een Trommelgoal' bracht de spanning in het duel terug, mam Spirit verdedigde de voor sprong met succes. Coach Jan Wattez kan dan ook te vreden zijn. Met negen punten uit vijf duels voldoen zijn vrouwen aan het vooraf gestelde doel om in de middenmoot mee te draaien. Door Pim van der Helm Maassluis—Het 2-2 gelijkspel dat VDL thuis tegen EDS op het sco rebord bracht, kwam weliswaar niet in aanmerking voor de schoonheidsprijs, maar het duel was het aanzien zeker waard. Twee ploegen die wilden voetbal len, vier doelpunten en de nodige dosis spanning zorgden ervoor dat het publiek zich geen moment behoefde te vervelen. Van enige tevredenheid was bij beide ploegen na afloop geen sprake. „We weten dat wij achter in problemen hebben," likte de Maassluise captain René Verha gen zijn wonden. „Maar een 2-0 voorsprong mag je natuurlijk nooit uit handen geven, hoe erg het ook is." EDS-oefenmeester René Wolterman berustte even min in de eindscore: „We hadden recht op meer, vanwege ons bete re veldspel." Al vroeg in het eerste bedrijf, in de achtste minuut, bracht Meivin Muiier de Maassluizers aan de lei ding. Muller scoorde uit een afge meten pass van Ruud den Engels- man. Nadat hij zijn directe tegen stander en de keeper had uitge kapt, werkte hij het leer in het dak van het doel. Op de laf EDS was v' rvolgens aan zet. De Rotterdamse bezoekers wisten het optisch overwicht dat ze be werkstelligden ook in kansen uit te drukken. Aanvaller Robin Has- sankhan kopte een voorzet van Dennis Veenman op de lat. Twee vrye trappen, genomen door Wal ter Ferreira, eindigden in de handschoenen van keeper Arno van de Woestijne en Richard Reith schrok van de vrijheid die hij had toen hij oog in oog stond met bovengenoemde sluitpost, zo dat ook deze mogelijkheid m rook opging. Het was echter de thuis ploeg die de grootste kansen om zeep hielp. Leen Muis miste twee kansen op aangeven van Rob Visser, door respectievelijk de bal voorlangs te glijden en te lang te kappen en draaien. Ook Rob Visser faalde in een een-tegen-een-situatie met EDS-sluitpost Ron van Zadelhoff. Spijtig genoeg voor de thuisploeg keurde scheidsrechter Janmaat een zuiver doelpunt van René Verhagen af wegens vermeend buiten spel (Verhagen: 'Als ik daar buitenspel loop, dan hoor ik niet in het eerste van VDL thuis, natuurlijk bleef ik achter de bal') van dezelfde Verhagen. Mede hierdoor begon het elftal van Rob Schalke aan het tweede bedrijf met een 1-0 voorsprong. Tien minuten na het begin van deze rondgang mocht Verhagen plaats nemen achter de bal om een penalty te nemen, die hij een voudig verzilverde: 2-0. EDS-aan- voerder Ralf Kraaievanger was nauwelijks een minuut later het zelfde lot beschoren. Ook hij werd gevloerd in het vijandige straf schopgebied, waarop de scb rechter subiet naar de stip us. Een makkelijke klus: 2-1. De 2-2 van Robin Hassankhan was een logisch gevolg van het overwicht dat EDS had. Pas na de gelijkmaker, met nog zo'n 25 mi nuten te spelen, begon VDL het spel te spelen dat de ploeg zo goed ligt. Leen Muis en René Verhagen werden voorin aangespeeld, om vervolns de bal kaar te leggen voor opkomende teamgeno ten. Veel te laat, oordeelde tevens Ver hagen „Ik heb in de eerste helft zeer weinig ballen gehad. We speelden niet best, dus in dat op zicht is deze uitslag terecht. Niet temin is het zuur als je ziet dat we in de laatste vijf minuten een aan tal grote kansen verprutsen. Feit blijft dat we te veel tegengoals moeten incasseren. Daarin zijn we nog te onvolwassen," EDS-tramer René Wolterman bleek een andere mening toege daan omtrent de uitslag. „Gezien 1 vi spelbeeld, verdienden we drie aunten, die laatste paar mogelijk heden voor VDL buiten beschou wing gelaten. Uiteindelijk nemen we slechts een punt - n staan we ver onderin, ter. ,j vaak het betere van hot spel hebben. Er is toch nog geen man overboord, we blijven volharden in onze speelstijl. Omgooien van ons sys teem heeft geen zin, dan zou ik spelers tegen hun natuur in moe ten laten voetballen. Ze zouden niet eens verdedigend willen spe len." VDL-EDS 2-2 (1-0) 8 Meivin Muller 1-0.55 Rene Verhagen 2-0 (strafschop). 56 Ralf Kraaievanger 2-1 (str58 Robin Hassank han 2-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Janmaat gaf geel aan de volgende EDS- spelers Robin Hassankhan, Walter Ferrei ra er. Richard Graven J^k, VDL Van de Woestijne, Den Engelsman, Van Kessel, Muis. Muller, Van de Most, To- maello, Verhagen, Visser (75 De Roo), Schippers. Suisse EDS: Van Zadelhoff, Gravendtjk, Kraaie vanger, Ferreira, Leeuwenburg, Van Rijn, Hassankhan (46 Ketting), Horreman (78 Lubrano), Reith, Hassankhan. Veenman (71 Hoek) Vlaardingen Refoba heeft in de vierde divisie een groot gat geslagen door concurrent De Ritte op een 5- 3 nederlaag te tracteren. De Vlaardingse badminton- ploeg staat daardoor stevig op de eerste plaats. Nitte van Landschoot won de eerste set met 11-15, maar verloor in de verlenging de tweede met 17-15. Ook de derde set pakte met 15-8 in het voordeel van De Ritte uit. Chris van der Knaap zag eveneens geen kans de punten binnen te halen en verloor in 11-15, 15-14 en 15-5. Dana Kuil bracht de achterstand terug door twee keer 11-2 te scoren, waarna Christa Boeters weer in de fout ging in 11-9,7-11 en 11-8. Refoba stond daarna voor de vrijwel onmogelijke taak de dubbels tot een goed einde te brengen. Deze wedstrijden verliepen échter veel makkelijker dan werd gedacht, waardoor Refoba alsnog met 5-3 aan het langste eind trok. VlaardingenDe waterpoioërs van WSV wachten nog steeds op een overwinning. Aangezien er in de eerste klasse veel harder wordt gespeeld dan de Vlaardm- gers vooraf verwachtten, lag de nederlaag tegen UZ- SC (13-8) voor de hand. De periodestanden waren 4-1, 3-2, 2-3 en 4-2. WSV haalde in de vierde periode op tot 11-8, waarna de scheidsrechter een verkeerde beslissing nam. Dat brak de Vlaardingse ploeg op. Namens WSV scoor den Remon van Dorp, Meindert Prins, Rene Boer (al len tweemaal), Jeny Doumenis en Aijen Hoogerwerf. Vlaardingen VZC's nieuwe trainer Martijn van de Maagdenberg was uiterst tevreden over de goede start van zijn ploeg in de landelijke A-competitie. In een rechtstreekse confrontatie met DSZ/Hoogwerf Combinatie (Den Haag) en Gouwestaete (Waddihx- veen) kwam VZC als winnaar tevoorschijn. De Vlaardingers wonnen twaalf afstanden, eindig den twaalfmaal op de tweede plaats en veroverden acht bronzen plakken. Uitblinkers in het eerste duel van de'competitie tussen de sterkste twaalf zwem- clubs van Nederland waren Walter Redering met goud op de 200 meter meter wisselslag in 2.50.75, op de 100 meter vrij in 1.09.08 en op de 100 meter school slag in 1.26.66. James Gast verraste met goud op de 25 meter vlin derslag in 22,67 en op de 50 meter schoolslag in 50.40. Samantha Meder realiseerde goud op de 200 meter wisselslag in 3.15.62. Jurriën Hartman was de snelste op de 100 meter ragslag in 1.08.62. Verder was er goud voor Puck Barendregt op de 50 meter vrij in 36.55, Mark Bottïnga op de 50 meter vlinderslag in 39.63 en Raoul Pieterz op de 100 meter vrij in 54.40. Voetbal vierde Klasse Drie keer Johan Hammers tein RAVA-Hoek van Holland. 2-1 (0-0). Hoek van Holland leek af te stevenen op een overwinning na een succesvol le kalktrap genomen door Jeroen Kramer. Twee persoon lijke fouten in de Hoekse defensie, in combinatie met het 'eit dat de bezoekers zich te ver terug lieten zakken^gooi- .en roet in het eten. Jeffrey Smits van Hoek van Holland kreeg geel. Aeolus-MSVril 4-1 (2-1). De Maasluise promovendus in de vierde klasse G werd op alle fronten overtroefd en leed derhalve een verdiende nederlaag. „Er is ons ten onrech te een penalty onthouden," klaagde MSV-trainer Theo van Dijk na de wedstrijd. „Dat neemt niet weg dat we te weinig voetbalden. Op dit verlies is niet veel af te din gen." Mike Wamaar vond het net voorde Maassluizers. Fortuna-RKWIK 4-3 (3-0). Scott Wulferdinge, Dennis de Vette en Ronald Nelemans brachten de 3-0 ruststand op het scorebord. Patrick Wijzenbroek tekende de 3-1 aan, waarna Wulferdinge Fortune op een comfortabele 4-1 voorsprong zette. Raymond Kolsteren bracht de span ning in de wedstrijd terug door tweemaal te doelpunten. De scheidsrechter hield alle kaarten op zak. DRGS-Excelsior'20 1-5 <0-2)* De van Zwaluwen terugge komen spits Johan Hammerstein nam drie van de vijf Excelsïor-treffers voor zijn rekening, Erik Ruts en Danny Koevermans maakten de vijf vol. Voormalig Excelsior'20- speler Rogier Molenaar trof doel voor de thuisploeg. Geel was er voor DRGS' er Mario Mosso. Vijfde klasse Real Parbo-SVDPW 0-4 (0-3). Tom Knoops opende de sco re met het eerste doelpunt in zijn carrière waarna Berry van Dien de marge verdubbelde. Voorde rust maakte Da ve van de Hurk er nog eens 3-0 van. Martin Vermeulen zorgde voor de enige treffer in de tweede helft. Een spor tieve wedstrijd waarin 'DFW als een sterk collectief ope reerde en geen kaarten werden getrokken. Voorwaaris-Schiedamse Boys 0-2 (0-0). Trainer Cock de Jong zag een hecht team dat hard werkte. „Een heerlijke wedstrijd met een scheidsrechter die niet in de vijfde klasse thuishoort, maar hoger. Die man voelde de wed strijd aan m floot in de geest van het duel," was de oefen- meester goed geluimd. Drie minuten na de theepauze zorgde Ali Dongol voor de openingstreffer. Nadien kreeg Voorwaarts nog een strafschop, maar die werd naast ge schoten. Met een afstandschot wist Sebastiaan de Jong de Voorwaarts-goalie te verschalken waarna Peter Ser- raarens het beslissende tikje gaf. Cavït Tuncer en Cor Heeze kregen geel. DZB-Demos 6-2 (2-1). De Schiedammers kwamen tegen de ploeg van trainer Aad Bloot door een doelpunt van Juan Benito op een 1-0 voorsprong, maar nog voor de thee nam DZB afstand. Met nog tien minuten te gaan en inmiddels de stand van 3-1 op het bord, maakte Raymond Bos er 3-2 van. In blessuretijd werd aanvoerder Martin Groenhorst van het veld gestuurd en in de commotie die vervolgens ontstond kreeg ook Juan Benito rood te zien. Demos was de kluts kwijt en zodoende moest doelman Leo Kadio nog drie keer vissen. Pollux (mj-Hoekse Waard 5-1(2-1). Pollux kwam al vroeg op achterstand tegen de nummer drie van de competitie. Daarna ging het draaien en speelden de Vlaardingers Hoekse Waard van de mat. Douwe van Maren, Bas En gelsman, Arnoud Wanders, Barry van de Berg en Sjoerd van Beek scoorden de doelpunten. Jom Kalden miste twee strafballen. Evergreen (m)- Bodegraven 5-0 (2-0). Evergreen bleef ook in de derde wedstrijd zonder puntverlies en won een voudig door treffers van Jan van Leeuwen, Dingeman Ei kenbroek en (dne keer) Sebastiaan de Boer. Evergreen (v)- Zoetermeer 0-3 (0-0). De vrouwen van Evergreen waren gelijkwaardig aan tegenstander Zoeter meer, kregen veel kansen, maar verloren doordat de te genstander het vizier wel op scherp had. De Maassluise hockeysters zakken door het verlies tot in de kelder van de eerste klasse, maar verdienen op basis van het ver toonde spel een beter lot. Asvion (m)-HOCO 2-1 (1-1). Asvion is de nieuwe koploper in de eerst klasse. Het iaag geklasseerde Dopie werd met goed spel en doelpunten van Bart-Jan van Collenburgen Frenk Hortensius bedwongen. Asvion kon het zich ver oorloven veel kansen te missen. Coach Remco Hartgens lijkt goed op weg de Schiedamse mannen naar de top van de eerste klasse te leiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7