15 Schat Producties speelt Peer Gynt in toverachtige, magische sfeer De gemiste kans ligt straks begraven op het Hemaplein j^genda Heilig huisje Van rijm tot rap Cursus fruitbomen snoeien Angsten en fobieën Dialezing Sluispolder Jongerenactiviteiten in de herfstvakantie Nieuw onderkomen Hoekse politie en brandweer 36 man orkest, ruim dertig dansers en koorleden en een spelersgroep van twaalf Rotterdams Dagblad Dinsdag 13 oktober 1998 Gek eigenlijk. De Gekroonde Brandersketel ofwel het Gedistilleerd Museum kost de gemeente Schiedam alleen maar geld en toch is het immense pand aan de Lange Haven waanzinnig populair. Niet bij al te veel drankorgels en jeneverneuzen, want de bezoekersaantallen laten te wensen over. Wél bij de KLM. Onze Koninklijke Luchtvaart Maatschappij heeft van het totaal gerenoveerde pand miniatuurtjes laten maken. Het gebouw is verheven tot heilig huisje. De mini-pandjes worden door de stewardessen hoog in de wolken uit gedeeld. Niet aan de gewone passagiers. Nee, de speeltjes zijn alleen voor mensen met poen of lieden die 'm op kosten van zaak in de bus- seniss class eens goed uit hun broek kunnen laten hangen. Vroeger kregen de vliegende maatkostuums een handig reiswekkertje, later een dikke sigaar in luxueuze koker, maar daar is de KLM sinds de af faire Lewinsky subiet van af gestapt. Nu krijgen de reizigers een mi ni-museum gevuld met, hoe kan het ook anders jenever. Het flesje moet gezien worden als een verzamelobject Het kleine Ge kroonde Brandersketeltje is één van de vele huisjes die de KLM na de landing in welk land dan ook, van de handdoet Voor degenen die een keer een vlucht en dus een huisje (met inhoud) hebben gemist, komt een unieke kans de verzameling te completeren. Zondag 29 no vember wordt immers in het jenevermuseum een ruilbeurs gehou den. Zal we! even wennen zijn voor de directie, zo veel mensen inéén keer over de vloer. Zou die ruilbeurs soms al een onderdeel zijn van het beleidsplan dat wordt opgezet teneinde de bezoekersaantallen lot winstgevende cij fers op te schroeven? Voorlopig pompt de gemeente er weer een flink subsidiebedrag in. Het Gedistilleerd Museum is immers een heilig huisje. Dat laatje staan. 'Een goed visitekaartje' vindt burgemeester Scheeres. Ja, hij gaat niet zeggen dat het zondegeld is, want dat kun nen ze de tent wel sluiten. Misschien dat de KLM de Gekroonde Brandersketel er bovenop kan helpen. Flink wat van die geinige flesjes in het luchtruim uitdelen en dan komen de bussen Chinezen en Amerikanen op den duurvanzelf op de Lange Haven voorrijden. En ais dat niet gebeurt, ja, dan zal de directie zelfs iets moeten verzinnen. Het lijkt me overigens geen pretje om de hele dag naar de deur te moeten staren in de hoop dat een nieuwgierige toerist zyn hoofd om de hoek steekt Nee, ik ging dan maar aan de slag met het organiseren van een jeneverweek, brandersparty, jajemlunch, stookconcert of borrelbal. Eerst maar eens zien of die ruilbeurs iets wordt. Ik zal er niet zijn. Ik ruil geen jenever. Ik drink het alleen maar. SANDER SONNEMANS Schiedam Tijdens de kinderboekenweek die nog tot 17 oktober duurt is er in de bibliotheek van alles te beleven. Kin deren van 6 tot 12 jaar kunnen woensdag van 13.00 tot 18.00 uur terecht in bibliotheek Stadserf om te in ternetten. In filiaal Noord wordt die dag van 14.15 tot 16.30 uur geknutseld en in de bibliotheek aan het BachpJein wordt een kinderboekenfeest gegeven. Met het oog op het thema van dit jaar. van rijm tot rap, is een programma samengesteld. Het feest wordt om 14.00 uur geopend met dans. gevolgd door een knutseiactivitest om 15.00 uur waarin Eily van de Wa ter met de kinderen muziekinstrumenten gaat ma ken. Ais afsluiting wordt er een muziekstuk ingestu deerd met de zelfgemaakte instrumenten. Kaarten voor de activiteiten kunnen vooraf worden gekocht aan de balie van de betreffende bibliotheek. De afdeling Natuurontwikkeling houdt in samen werking met de Dienst Landbouwvoorlichting op zondag 25 oktober en zondag 8 november van 13.30 tot 15.00 uur een cursus fruitboom snoeien. Het snoeien van een appel-, peren- en pruimenboom is een specialistisch werkje. "Wanneer dit fout wordt ge daan, is de kans groot dat er het jaar daarop weinig geoogst kan worden. De cursus is verdeeld in een theorie- en een praktijkdag. Op zondag 25 oktober komt dc theorie aan bod in voorlichtingscentrum De Groene Haat, Harreweg 19. Op 9 november kan de theorie in praktijk worden gebracht op complex Landvreugd aan de Sweelincksingel. Inschrijven kan tot 22 oktober via de groentelefoon 2465522. Vlaardingen Mensen die meer willen weten over angsten en fobie- en kunnen donderdag terecht in zaal de Serre aan de Goudsesingel 21. Ee Riagg rijnmond noord west geeft dan in het kader van dp internat ionalp dag voor de geestelijke volksgezondheid informatie over dit thema. Twee therapeuten geven antwoord op vragen als wat zijn angststoornissen, hoe is het te herkennen en wat kun je er aan doen? De informatiebijeen- komstduurtvan 19.00 tot 21.00 uur. Maassluis De Sluispolder in al haar facetten staat donderdag centraal tijdens een lezing van de Historische Ver eniging Maassluis. Jac.' Meijer uit Maasland vertelt over de Sluispolder en haar geschiedenis. M, van de Ree iaat aan de hand van dia's en een gereconstru eerde kadasterkaart van 1821 het gebied rond de Markt en Hoogstraat zien. De lezing wordt gegeven in Theater Schuurkerk aan het Schuurhof 142 en be gint om 20,00 uur. Het wijk- en buurtbeheer in Maassluis houdt in de herft vakantie allerlei activiteiten voor jongeren van 9 tot en met 13 jaar. Op dinsdag 27 oktober is er een zaalvoetbaltoemooi in de Olympiahal. Het begint om 13.30 uur en er kunnen zes teams van minimaal zes spelers per team meedoen. De kosten bedragen een gulden 'per persoon. Woensdag 28 oktober gaat een groep zeevissen op het strand of bij de Nieuwe Water weg. Er wordt om 13.00 uur verzameld bij het pak huis in de Ankerstraat en er zyn vijf zeehengels aan wezig. De dag erna wordt om 13.00 uur op het zelfde punt verzameld voor het speed wing vliegeren op het strand van Hoek van Holland. Op vrijdag kunnen durfals vanaf 13.00 uur meedoen met klimmen en af- dalen in het pakhuis aan de An kerstmat Op zaterdag 31 oktober wordt wat verder van huis gegaan. Dan is er een ATB-fietsdag in de omgeving van Nunspeet. Als de eigen fiets wordt meegenomen kost deelname vijf gulden, anderen betalen een tientje. Opgeven voor de herfstactiviteiten kan iedere woensdag van 13.00 tot 14.30 uur bij Jan van Bergen Henegouwen die op dat tijdstip aanwezig is in het kantoortje in de sportzaal aan de Fenacoliuslaan, te lefoon (06) 51226522. Door Edwin Comelisse de ambtenaren die zijn gehuisvest aan dc langrijker is: in een ruimte die vanaf de Rijnmond. Berekeningen hebben aange- Schiedam Dat de ruimte van de sector so ciale zaken, welzijn en werkgelegenheid (SWW) van de gemeente Schiedam aan de 's-Gravenlandseweg niet geschikt is als kantoorruimte zal eenieder by binnen komst niet ontgaan. Hoge plafonds, idioot brede gangen, hallen die het niet slecht zouden doen als biljartzalen en opvallend weinig ramen. Het gebouw oogt als een jas die niet past, die op precies de verkeerde plekken te groot dan wel te klein is. T dan hebben we nog niet eens over het inter* sur. Haveloos heeft aan de 's-Gravenlandseweg een geheel nieuwe invulling gekregen. Als iets schreeuwt om armoedebeleid dan is het de SWW-ruimte wel. Hoog tijd dus vooreen ingrijpende renova tie. Vindt men nu. Vindt men al jaren. Dal er nog steeds geen kwast ter hand is geno men ligt voornamelijk aan het bestuur van de gemeente. Deze had steeds een reden om de renovatie vooruit te schuiven. Was het niet de reorganisatie ('laten we nou wachten tot iedereen op zijn of haar plek zit') dan was het wel het tijdstip ('laten we nou even wachten tot die andere klus is ge klaard'). En er was natuurlijk steeds het ar gument van de verhuizing. Want dat is meer dan eens aangedragen. Ter illustratie: de ambtenaren die zijn gehuisvest aan dc "s-Gravenlandseweg gebruiken het werk woord 'verhuizen' inmiddels voor projecten waar bij aanvang al vast staat dat ze nooit en te nimmer van de grond zullen komen. De laatste discussie in dc gemeenteraad over een mogelijke verhuizing van SWW is daar debet aan geweest. Want met hel af schieten van de huisvesting van de dienst op het Hemaplein is meteen een einde ge maakt aan de droom dat een nieuw, goed uitgerust en modern onderkomen binnen handbereik lag. Het is de vraag of de leden van de gemeen teraad hebben beseft wat ze overboord heb ben gezet toen ze in meerderheid besloten dat sww geen intrek mocht nemen in de nieuwbouw aan het Hemapiein. Want het plein zou voor de diensteen ideale plek zijn geweest om optimaal voorbereid te zijn op alle nieuwe taken. Voorbereid op het sa menvoegen van de sociale dienst, het ar beidsbureau en de bedrijfsverenigingen tot één centrum voor werk en inkomen (CWI), om maar eens wat te noemen. In 2001 moet die samenvoeging in kannen en kruiken zyr„, zo heeft de rijksoverheid voorgeschre ven. Er zou eigenlijk geen betere plek denkbaar zijn dan het Hemapiein. Midden in het Schiedamse centrum met het stad huis op een steenworp afstand. En wat be langrijker is: in een ruimte die vanaf de grond op te bouwen en in te delen is. De gemeenteraad wenste echter geen kan toren op het Hemaplein. Wethouder Aad Wiegman, warm voorstander van de verhui zing, kon praten als Brugman. En dat deed hij. Tevergeefs. De raad wenste geen kanto ren want dat zou een doods plein opleveren. Van die grijze muizen die in kantoortuinen verborgen gingen achter beeldschermen en ontzagwekkend hoge stapels papier... Nee, toch maar niet. Winkels en horeca geven meer zekerheid op een bruisend Hema plein, zo vond de raad. Daarmee bewees de meerderheid van de raad meteen dat ze niet echt goed op de hoogte is van de dagelijkse praktijk bij de sociale dienst. En van de werkwijze van de beoogde CWI's. De sociale dienst heeft bij voorbeeld zo'n 20.000 clienteontacten per jaar. Bij een samenvoeging met het ar beidsbureau en de bedrijfsverenigingen zuilen daar nog eens duizenden contacten bijkomen. Hoezo geen levendigheid? Een gemiddelde winkel in de Hoogstraat zou een moord doen voor zoveel aanloop. En dan nog een banaal, en dus belangrijk, argument dat pleit voor huisvesting op het Hemaplein: het bespaart geld. SWW huurt haar kantoorruimte op het moment van ei genaar en buurman DCMR Milieudienst Rijnmond. Berekeningen hebben aange toond dal de huur op de nieuwe piek lager zou liggen dan het bedrag dat men nu op ta fel legt aan huurpenningen. Bovendien had de gemeente ook de miljoe nen op zak gehouden die nu nodig zijn voor het renoveren van de haveloze ruimte aan de 's-Gravenlandseweg. Bijna vijf miljoen. Voor zo'n bedrag kan je toch al snel ander half keer het Stadserf betegelen. Binnenkort zal de pnjs van het afschieten van de verhuizing naar het Hemaplein pijn lijk duidelijk worden. De kosten voor de re novatie van de ruimte aan de 's-Graven landseweg zullen zich naar verwachting over twee weken presenteren in de ge meentebegroting. Maar de hoogste prijs wordt betaald door het nog te vormen CWI. Want waar in het Schiedamse stadscen trum vind je als centrum voor werk en inko men nou nog zo'n ideale ruimte als het He maplein? Een locatie waar je een vliegende start kan maken, fcn gezien dc veranderin gen en hoeveelheid werk die er op het CWI afkomt, is zo'n kickstart bijna een vereiste. Tegen deze achtergrond is het Hemaplein een dure bouwplek. Niet alleen omdat de gemeente zich veel geld kan Jbesparen. maar ook omdat er straks onder de funda menten van de nieuwbouw een gemiste kans ligt. Regisseur Winfred van Buren (links) heeft groots uitgepakt met Peer Gynt. 'Met de mogelijkheden die amateurtheater biedt, is dit bijna het summum,'vindt hoofdrolspeler Jeroen van Wijngaarden (rechts). FotoGemtde Heu&^oei Dijkstra Door Judith van Klaveren Schiedam Na tweeëneen half jaar voorbereiding is de crew' van de Stichting Schat Producties er klaar voor: vijf dagen lang Peer Gynt in het Theater a.d. Schie, Het wordt de eerste binnenvoorsteliing van het Schiedamse ama teurgezelschap en er wordt groots uitgepakt. De ver wachtingen van het handje vol professionele krachten die speciaal voor deze pro ductie zijn aangetrokken, zijn al op voorhand overtrof fen, „Met de mogelijkheden van wat amateurtheater biedt, is dit bijna het sum mum," vindt hoofdrolspeler Jeroen van Wijngaarden. Het idee voor de opvoering van Peer Gynt bestaat al enkele jaren in diverse geledingen m Schie dam. Verschillende amateurto neelgroepen willc-n dit ai een tyd doen en uiteraard bood het nieuw te bouwen theater aan het Stad serf een uitgelezen mogelijkheid het eerste speelseizoen iets bij zonders te doen. Besloten is toen het onder te brengen bij Schat Producties, vertelt regisseur Win fred van Buren. „Dat was een goe de paraplu, niet alleen qua erva ring, maar ook in verband met het aanvragen van subsidies." Van Buren, die in het verleden al eens een productie met Schat heeft gedaan, werd aangetrokken voor de regie. Vervolgens zijn vrij wel alle Schiedamse verenigin gen op het gebied van koor, to neelgroepen, orkesten en dansgroepen aangeschre ven om mee te werken. Daar na was de in schrijving ook open voor mensen van buiten Schie dam. Nancy Mac Gillavry en Petra van der Eerden be werkten het sprookje -ge schreven door de Noorse to neelschrijver Hendrik Ibsen en vooral be roemd geworden vanwege de mu ziek van Edvard Grieg- tot script. Peter van Beijnum werd aangetrokken als arrangeur van het koor, orkestrepetitor is Roel van Raaij en verantwoordelijke voor de dans en beweging is Bar bara Fleischmann. Omdat er nog geen vertolker was voor de hoofdrol, nodigde Van Bu ren Van Wijngaarden uit auditie te doen voor Peer. De twee ken nen elkaar van de middelbare school. „Winfred was mijn mu ziekleraar," vertelt Van Wijngaar den. „En later, toen hij al weg was van school, heeft hy bij ons nog een musical waarin ik meespeel de geregisseerd." De 27-jarige Van Wijngaarden leerde het vak onder meer bij Jeugdtheater Hof plein en Jeugdtheater Zuid-Hol- ïand in Gouda. Inmiddels acteert hij in het beroepscircuit. Het tweetal komt elkaar geregeld te gen bij Het Land van Ooit, waar zij beiden werken. Voor Van Wijngaarden was Peer Gynt een uitdaging. „Na Hamlet is dit één van de grootste rollen die je als man kunt spelen. Dat geldt voor de tekst, maar ook voor het personage. Hij maakt een ont wikkeling door van 16-jarige tot bejaarde man. Het was een grote stap, om zo'n rol op te pakken, maar het is er één die te nemen is, daar had ik vertrouwen in." ,üet voordeel is, dat we een lange aanlooptijd hadden," meent Van Buren. „We hebben veertien maanden gerepeteerd." De 40-ja- rige artistiek leider uit Krimpen aan den IJsse! heeft als regisseur zijn draai gevonden. Na zijn oplei ding aan het conservatorium was hij aanvankelijk werkzaam als muziekleraar. Door de musicals die hij met schoolklassen opvoer de, groeide zijn interesse voor het theater. Hij nam ontslag, volgde de parttime opleiding regie bij het Rotterdams Centrum voor Thea ter en speelde een tijdje bij het kindertheater. „Maar regie is wat ik echt wilde," zegt hij enthousi ast. „Hierbij komen alle aspecten samen: muziek, spel, literatuur. Muziektheater is dan natuurlijk het leukste." Muziektheater is ook de term die Peer Gynt zoals Schat hem uit voert het meest benadert. „Er wordt niet echt veel gezongen," 7pgt Van Buren, .magr dp mmipk speelt een essentiële rol in de voorstelling. Van de 32 muziek stukken die Grieg bij het verhaal arrangeerde, zyn er maar liefst dertig in de voorstelling terecht gekomen. Het merendeel is ter ondersteuning van de spreektek sten. We hebben het laten bewer ken voor blazersorkest. Dat wil zeggen: één harp, één contrabas en 32 blazers." Vervolgens is bij de vormgeving van het theaterstuk getracht de muziek in kleuren te vatten. „Daardoor is een toverachtige, magische sfeer ontstaan," aldus de regisseur. Fantasie Peer Gynt vertelt de levensloop van een man die probeert overal uit te vluchten. „Het leven gaat over hem heen en hij kletst zich er steeds uit," licht Van Buren toe. Uit zijn intonatie blijkt dat hij dit gedrag in principe niet waardeert, maar „Peer heeft een ontzettende fantasie, en dat maakt hem sym pathiek". Soms loopt hy letterlijk weg, als hij het niet aankan, vult Van Wijn gaarden aan. Tegelijkertijd brengt hij nergens iets van te recht. „Hy wil macht en leider schap, maar heeft niet de potentie om dat aan te kunnen. Hij omzeilt alle tests ,fsn het leven pr. durft nooit keuzes te maken. Daar wordt hij uiteindelijk op afgere kend. Hij is te goed voor de hel, maar niet goed genoeg voor de he mel. Zijn motto is tekenend: 'ont wijk de waarheid en schuw be rouw'.1' De reis die Peer Gynt onder neemt, maakt van de voorstelling een visueel spektakel. Het pu bliek volgt hem op een hectische tocht door woest gebergte, ziet hem in de klauwen van een groep trollen, heksen en ander Scandi navisch gespuis. Andere plaatsen waar hij belandt zijn een harem, de woestijn en zelfs een gekken huis Daarnaast heeft de voorstelling een filosofische laag. „Eigenlijk is het een iouteringsverhaal," vindt Van Buren. „Peer is een man die alles doet om zichzelf te ontwij ken, toch is hij geen domme of op pervlakkige man. Alleen aan het einde komt iemand de balans op maken. Dan komt hij tot inzicht dat hjj er niets van gebakken heeft. Dat ervaar ik als loutering. Het is geen plotverhaal. Er zit wel een liefdesverhaal in, maar daar gaat het niet over." Wat dat betreft kun je goed mer ken datje hier met een klassieker te maken hebt, filosofeert de re gisseur. „Het is zo rijk, zo ge laagd." „Het blijft continu nieuwe lijnen opleve ren," meent ook Van Wijn gaarden. „Tel kens kwamen er nieuwe ideeen. Dan dacht ik 'nou hebben we het' en dan bleek dat toch niet zo te zyn." Van Buren: „Op een gegeven moment moesten we echt keuzes maken, al had ik daar - net als Peer- moeite mee. Maar we moesten een duidelijke lijn uit zetten. En dat is tevens een grote angst geweest: hoe krijg ik dit in «odsnaam helder naar h°t n"- bliektoe." Die uitwerking is beiden alleszins meegevallen. „Ik wist niets van het voorbereidend werk en kende Schat niet." zegt Van Wijngaar den. „Het heeft mijn verwachtin gen ver overtroffen. Ook als ik zie hoe ontzettend groot het is opge zet; 36 man orkest, ruim dertig dansers en koorleden en een spe lersgroep van twaalf." Onbekende factor in de voorberei dingsfase was bovendien de speelloeatie. Het Theater a.d. Schie was immers nog niet eens gebouwd. „We hadden de maten gekregen van de ^technische „Dat was spannend, we moesten alles uitdenken vanaf de bouwte keningen. Je ziet natuurlijk pas echt i ioe groot een deur is als je er voor staat." De enorme investering van de medewerkers, op alle niveaus, heeft zich terugverdiend, besluit Van Buren. „Het is een aanslag geweest op veler privéleven, maar dat wordt nu uitbetaald in rust en vertrouwen, zo vlak voor de pre mière. Het stuk klopt. We hebben de tijd om scènes op te frissen, de puntjes op de i te zetten. Terwijl het heus niet allemaal aan de tafel is uitgedacht. Maar ik had een stel goeie mensen om me heen. Voor mij als regisseur was het alsof ik met een palet stond en over alle kleuren kon beschik ken. Iedereen gedroeg zich als een grond stof, terwijl ze heus hun in breng hadden. Er was gewoon geen gediscus sieer op mo menten dat het niet paste." Van Wijngaarden, voor wie het nieuw was zo lang met eenzelfde gezelschap te moeten repeteren, heeft in die veertien maanden geen moment de handdoek in de ring willen gooien. „«Jc kan mcr ken dat de mensen bevrediging halen uit het voorproces. Het is niet zozeer het eindresultaat dat telt, het werken eraan is al leuk." Stichting Schat Producties speelt Peer Gynt op 14 (premiè re), 15,16,17 en 18 (matinee) ok tober. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Theater ad. Schie. Dinsdag 13 oktober SCHIEDAM Wijkcentrum Nletnwfand. Healing-avtrx). 20.Q0U. VLAARDINGEN Buurthuis de Pljpdaar. Bingo, 20OÖU Stadsgehoorzaal siagenj van Kampw, 20 OQu. Wijkcentrum Holy. Bingo, 2Q.00u HOEK VAN HOLLAND Torpedoloods. Leang over de bouw van has/en- monden in Hoek van Holland, 20.00u. ROTTERDAM Grote-of St Laurenskerk 20.15 Polytonie fl Spanje Luxor Theater 20.15 Theo Maassen Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20.30 De nieuwe tijd Centrale Bibliotheek 11-00 17 00 Kinderboekenweek. Zaal de Unie 20 30 Transformaties van Haven- en Industriegebie den. Woensdag 14 oktober SCHIEDAM Theater a.d. Schie. Peer Gynt, premiere. 20.00U VLAARDINGEN Buurthuis de Pljpeiaar. Kinderclub. 14.0ÖU. Jongerencentrum Chill Out. Video manen, 1900-21.00U HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Theatergroep Kamishsbai speen De kikvorstin, 20.00u. ROTTERDAM Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot-Ue Schetilng's 19,00 De Tunes üveLuxor Thea ter 20.15 Theo Maassen. Rotterdamse ScbouwburgGr.z. 20.15 Desieutei. KU. 20,30 Tussen ons gezegd en geschreven. Van do.8 okt-t'm wo.14 okt ROTTERDAM Cinerama 1Halloween: H20' (16) dag.13- 15.30-18.45-21.30.an-2: 'SavmgPnvateRy- an' (16) dag, 13.30-17-20.30. CHl3: 'H«i4e Kippetjes' (al) dag. 19-21.30; do.vr.ma.dt.pok 13.15-16. Cln.4: Titanic' (12) dag.16'15- 20.15; da.vr.ms.di.ook 12.15. an.5: 'Kundun' (16) dag. 112.30-21. On.5: 'S.bena' i(16) dag. 16.45-18.30. imax Theater: Amazone' (al) dag.(beh.fna.) 13-15, wo.alleen 15. "Everest' (al) dag. (beh- .ma.)14-16-20.15; ma. alleen 20.15. 'Saymg Pnrate Ryan' (16) dag.21.15, 'Serengeti Sym phony' (16) dag.17-18.30; zzjo. ook 11. Ven.l:'East Palace. West Palace'(16)dagriO. 'Har-nam, HBagnoTurco'(16)dag.(beh,ma322. vr. ook 15. Ven Cinema Mednerranee; K/p»- tié, festivaiweekend; do. 819.30 "The Concert'; 21,30 You only love once', vr.8:19.30 'Rondo'; 21.30 The Handcuffs'. za.lO: 19,30 The Birch'; 21.30 'In thejawsof Irve'. zo. 11:1930 'One songa day takes the mshief away"; 2L30 The Washed out', ma, 12:19.30 'H-8'; 21.30 The Birch'di. 1319 30 The rhytym of cfltne'; 21.30 '4 films van Peter Kreija'; wo. 14:19*30 'Films van Zafrandowc, Tadic, MarjanoviCpPa- ptc'; 21.30 'My uncle's legacy'.I Hired a eon- tractkiiief (16) vr. 15,30. VenJJ: 'Conte D'Au- tomne' (16) dag.19.30. 'Gadjo Oito' '02! dag22;vr. ook 15. Ven.4: Ayneh(16)daft 20, vr.ook 15. The Idiots' (16) dag. 22Lumièrs 1: 'Godzilla' (12) dag (beh.vr.za.) 13,30-17.30- 20.40, vr.za. 12.45-16-19.15-22.30. turn, 2: Armagfiddon'(12)dag.l3.30-17-20.30,tum. 3: Wild things' (16) dag 18.45-2130, do.vr.ma.di.ook 13.15-15. Lum. 4: The Aven gers' (12) dag.19-21.3Q; do.vr.ma.duwk 13.30-16.15, 'Species II'(16)dag^l.15*. Re*an«;rien verschillende adult films (18)^ag. 12 Vm 01.00. Path*: Saving Private Rysn' (16) dag.ir/40- 15.30-20: za. met 11.40, 'Godzilla' (12) jJag 11.50-14,50-18-21.10. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 15.20-18.1O-21;do.vr.ma.di. ook 11.50, 'Sixdays, seven nights' tar) dagl&35- 19-21.40; do.vr.ma.di. ook 11,30-14,10; di, me?2l.40, 'HopeFloats'(al)dag.l6.20-18.55- 21.30; do.vr.ma.di.ook 11.20-13.50. 'Sérén- geü Symphony' Tal) dag.11.05-13.15-15.25- 17.35-19.45-21.55. Sneak preview: 'Angstin de woesöjn(al) cfr.21.40. KJ ndermatinee»; CJn,2: 'Jacht op de kleintjes' za.zo. wo. 13.15-16. CJn. 5:'De kleine zeemeer min' za.zo.wo.13.45. Lum.3: 'Air Bud' za- .zo.wo.13.30-16. Lum.4: 'Paulie, de eigenwij» papegaai'za^o wo,13-15.30.Paith*:'jachtop de kleintjes' za jo. wo. 11-13.10. 'Het magische zivaarddag. 11.30-14.10.'Freodie theFrot De 'Cooie' kikker" za.io.wo.11.20-13.50. n Hoek van Holland De nieü)ve brandweerkazerne en het politie- Hoek van Holland is voorlopig losgekoppeld van de bouw yan een kantoor van de woningbouw vereniging Hoek van Hollanden zestig seniorenwoningen. Als re den wordt aangevoerd dat de wo ningbouwvereniging nog niet ge reed is met de plannen, terwijl met name de politie staat te sprin gen om met de nieuwbouw te be ginnen, Snelheid is geboden om dat anders het bestaande gebouw aan de Rietdijkstraat moet wor den gerenoveerd. Ook de brand weer ziet verlangend uit naar een nieuw onderkomen. Architecten bureau Jeanne Dekkers heeft daarom in opdracht van politie en brandweer een ontwerp gemaakt voor een gezamenlijk onderko men. dat echter wel gescheiden zal worden gebruikt. Op de hoek van de Cordesstraat en de Earwichweg zal het nieuwe gebouw verrijzen. De brandweer krijgt een uitrit aan de zijde van de Hanvichweg, waarvoor enkele aanpassingen in de straat nodig zijn. De politie zal gebruik maken van een uitrit in de Cordesstraat. Dat kost wel vier parkeerplaatsen. De woningbouwplannen met het kantoor voor de woningbouwver eniging zullen naar verwachting pas half volgend jaar weer in beeld komen. Boven en naast liet kantoor komen zestig senioren woningen, waarvan de helft in de vrije sector. Er komen ook zestig parkeerplaatsen, waarvan dertrt ondergronds. Inmiddels heeft ook de leiding van de Jozefschool te kennen-ge geven haar gebouw met drie loka len te willen uitbreiden. Het schoolgebouw grenst aan het ter rein voor brandweer en politie. De uitgang van de school zal worden verlegd naar de Bontekoestraat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5