217 SC Feyenoord: kan het nog slechter? Coal grijpt kans, Belvedere even terug bij af HOV wrijft zout in wonden EDS Arbiter Paping is de zondebok bij verliezend Neptunus i f i Rust voor Hans Loovens Rotterdams Dagblad Maandag 19 oktober 1998 Feyenoorder PatrickA tena vraagt zich vertwijfeld af waarom zijn elftal de doel punten tegen Nijenrodeszo gemakkelijk Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Het was ooit de trots van Rotter dam. Nog niet eens zo lang geleden - bijna twee jaar om precies te zijn - werd Sportclub Feyenoord uitgeroepen tot sportvereniging van het jaar 1996 in de Maasstad. Hoe vergan kelijk roem kan zijn moet het bestuur van voorzitter Aad van der Laan op dit moment ondervinden. Vier punten uit vijf duels, waar van vier op het eigen Varkenoord, is de mage re beginscore. Met dat totaal vertoeft het elf tal van trainer Mark Nijssen in de onderste regionen. Niet eens onverdiend, is de trieste, maar overduidelijke conclusie na de desa streuze 1-5 nederlaag tegen debutant Nijeuro- des. Wie niet beter weet moet denken dat aan de Olympiaweg een crisis nabij is. Het creëren van een pa nieksituatie is echter allerminst gerechtvaardigd. Ook de clublei ding beseft dat het fitte deel van de huidige selectie allesbehalve een "hoofdklassewaardig elftal kan opleveren. Een trainer, zelfs Mark Nijssen, verstopt zich niet graag aan een. grote lijst met ab senten. Maar juist belangrijke spelers verblijven door blessures buiten de lijnen. Gistermiddag za ten Marco van Brouwershaven (rentree na winterstop), Frans van der Heide (liesblessure, binnen kort weer beschikbaar) en Danny Kalden (bijna speelklaar) naast jongelingen ais Marlon Kettingen Mounir L'Fathi op de tribune. Jeroen Rijsdijk en Wessel Wee- zenberg maakten wel hun op wachting in de basisopstelling. Het oproepen van op het oog gere valideerde krachten bleek ander maal averechtse gevolgen te heb ben. Beiden vielen met nieuwe, zware blessures uit. Rijsdijk (hamstring) en Weezenberg (me niscus) zijn vermoedelijk nog lan ger uitgeschakeld. Doch niet alleen de enorme lijst aan kwetsuren doet Nijssen pijn. Gistermiddag tegen Njjenrodes waren het immers die paar erva ren krachten die de bezoekers de doelpunten aanboden. Johan Sturrus liet bij de Ö-1 de bal van de voet springen, botste vervolgens met Jeroen Rijsdijk, waarna Mai- kel Goossens ook nog eens over Foto Jaap Rozema/ Rotterdams Dag blad de flank tot aan Pim Doesburg kon lopen. Wessel Weezenberg had met balverlies in de 0-2 (Mike Lahr) en de 0-5 (weer Goossens) een aandeel. Doelman Pim Does burg ging bij de 0-3 (terugspeelbal Cem Tuncel) en 04 (hij Het schot Mare Verroen los, rebound Grille) allesbehalve vrijuit. Dat het score bord na 37 minuten 0-5 aangaf, was dan ook - dat moge duidelijk zijn - vooral de 'verdienste' van de Sportclub. Uiteraard was op Varkenoord sprake van eeneolleetief falen. De opbouw ging in een te laag tempo, de afspeelmogeiijkheden waren te beperkt en de passes waren te zacht en te onnauwkeurig. Daar bij liepen de linies bij balbezit en balverlies te ver uit elkaar, waar door de tegenstander de ruimte moeiteloos benutte. Dat waren slechts de technische details. Wie z'n tekortkomingen kent, weet immers dat vechtlust veel kan compenseren. Ook dat laatste in grediënt ontbrak in de Rotter damse gelederen. Van bikkelen en wroeten was zelden sprake, terwijl de gele kaarten (Boukhari Amhaouch - schorsing volgt - en Weezenberg) vermijdbaar waren. Bevliegingen bezorgden het handjevol Rotterdamse toeschou wers een glimlach op het gezicht. Dat was in de eerste helft, toen Wessel Weezenberg met een machtig schot de bal op de lat poeierde. Of die ene eretreffer, nota bene gemaakt door de pas 15- jarige A-junior Matlhew van la Parra, die zaterdag ook al voor de A-jeugd het doel vond. Alleen al die paar hoogtepunten tegen een toch zeer matige ploeg als Nijen- roaes doen dan ook het ergste voor dit seizoen vrezen. Gelukkig voor Feyenoord is in 21 duels nog veel recht te zetten. SC Feyenoord-Nijenrodes 1-5 (0-5). 2. Mai- kel Goossens 0-1, 22. Mike Lahr 0-2, 27. Cem Tuncel (eigen doel) 0-3,35. Erno Grilk 0-4,37. Maikel Goossens 0-5, 70. Matthew van la Parra 1-5. Bijzonderheden: scheids rechter Kruyt (Zaandam) hield dc wed strijd strak in de hand. SC Feyenoord: Doesburg; Blom. Weezen berg (65. Van la Parra), Tuncel, Sturrus; Boukhari. Amhaouch (80. Kragting), Staak- man; Van Luyk, Altena, Rijsdijk (46. Herre- ra). Nijenrodes; Persoon; Bihari, Hoogvliet, Bouwer. Willemse; Van dc Hart (88. Ver meulen), Snijders, Lahr; Goossens. Grilk (75. Elenbaas), Verroen (85. Asdonck). Door Rob Weeda Rotterdam Vooraf geafficheerd als een topper stelde Coal tegen Belvedere gisteren danig teleur. Nimmer aansprekend in uit voering werd de partij met uitzondering van de laatste tien minuten voor rust tot een gedrocht van een wedstrijd. De enige opwinding viel acht minuten voor tijd te be speuren, toen arbiter Marcel de Kier de strijd voor vijf minuten stil legde, Belvede- re-doelman Olav Oiiveira Baptista wilde na zijn rode kaart het veld niet af en dat verhit te de gemoederen bij de bezoekers dusda nig, dat de leidsman het raadzaam achtte een afkoelingsperiode in te tassen. Coal verdubbelde na die gedwongen rust zijn voorsprong en won dik verdiend met 2-0. Als gisteren aan Belvedere één ding duide lijk werd gemaakt, is het dit wel: wie in de regionen van het amateurvoetbal een rol wil spelen van betekenis, zal niet al leen moeten voetballen, maar zal op gezette tijden zeker ook moeten bikkelen. Het duel met Coal was daartoe voor Belvedere een ideale gelegenheid om uit te vogelen waar het elftal van Joop Musterd in 4E nu precies staat. Het antwoord was duidelijk. Wanneer de ploeg ook in haar volgende wedstrijden een soortgelijke instelling als die tegen Co al aan de dag legt, zou het weieens snel bergafwaarts kunnen gaan. Want waar Coal de test moeiteloos doorstond, zakte Belve dere cum Jaude. „We speelden beneden alle peil," bromde Musterd. „Er zat geen enkele beleving in de ploeg. Iedereen moest ieder een corrigeren. Met veel pijn en moeite kom ik tot drie voldoendes." Musterd moet dan ook jaloers hebben toe gezien hoe Coal in flink tempo het initiatief nam en dat - met uitzondering van het mo ment dat Peter Theeuwen op eigen helft de bal verspeelde aan Mickey Lopes Silva, die Nilton da Cruz Fortes een niet te missen kans bood (de aanvaller schoot in zeer kans rijke positie naast) - negentig minuten lang niet meer afstond. Toch resulteerde de dadendrang van de thuisclub pas na rust in een treffer. Edwin Valk vond Tamar Okay, die bekeken teruglegde op Samir Merdano- vic. Op diens uithaal had Oiiveira Baptista geen antwoord. Via de binnenkant van de paal ketste de bal tegen het garen: 1-0. Dertig minuten later stond de doelman op nieuw in het brandpunt van de belangstel ling, toen hij net buiten de zestien de bal van de voet van Merdanovic plukte en scheidsrechter De Kier in die opzettelijke handsbal terecht een rode kaart in zag. Met 'alle handtastelijkheden van een aantal Bel- vedere-spelers aan het adres van de arbi ter als gevolg. „Er restte me op dat moment niets anders dan stoppen en afkoelen," verklaarde De Kier. Vijf minuten later dirigeerde de Delf tenaar de spelers weer het veld op. Toch al de gebeten hond bij de bezoekers, omdat hij kort na rust een doelpunt van Da Cruz Fortes (wegens hinderen bij een uittrap van Coal-daelman Heine) afkeurde, hervatte hij de strijd, waarin Coal via Tamar Okay nog een keer fraai en doeltreffend uithaalde (2- 0). CoaJ-Iklvedere 2-0 (04)). 52. Samir Merdanovic 1-0.87. Tamar Okay 2-0. Bijzonderheden: Geel voor Len Been en Samir Merdanovic (beiden Coal) en John Aai se en Bennie Deigado Santos (beiden Belvedere). Rood was er voor Belvedere-doelman Olav Oiiveira Baptista. Coal: Heine; Zwama (09. Ramkhewan). Theeuwen, Van de Post, Been;Strörmann, Borg, Valk, Van der Winden; Okay (89. Iman). Merdanovic (87. Soeditmo). Belvedere: Oiiveira Baptista; Van der Kooij (83. Dob ber), Van der Pennen, Aalse, Deigado Santos; Ruisch (62. Brito), Lopes, Gravcnbergh; Da Craz Fortes, Dos Santos, Lopes Silva. Door Ed Voortmeijer RotterdamEen voetbaltrainer is een trots mens met een gevoelig ego. Presteert hij, dan staat de man graag vooraan om de achtergronden daarvan voor z'n rekening te nemen. Gaat het niet naar wens, dan wordt met de beschuldigende vinger gretig richting pech en/of blessures gewezen. Maar echt woest wordt hij pas als zijn ploeg door een discutabele arbitrale beslissing de boot in gaat. Dus schoten de ogen van Frans Schaap vuur toen hij na afloop van de met 1-2 verloren semi-derby tegen SWSMC de tweede Schiedamse goal van ex-Neptuniaan Amilcar dos Santos op slag van rust in de herinnering terugriep. De oefenmeesfe van Neptunus bleef nog opmerkelijk rustig ten* ijl hij opmerkte: „Die jongen stond drie meter bui tenspel toen hij de bal kreeg aangespeeld. Ket is onbegrijpelijk dat de scheidsrechter, die nota be ne nog op de helft van de tegenstander liep, het vlagsignaal van de grensrechter negeerde en liet doorspelen." Onrecht Lang kon Schaap zijn rol niet volhouden. Daar voor was zijn team door de beslissing van leids man Matty Paping uit Maassluis te veel onrecht aangedaan. „We trainen ons toch geen twee maal per week te barsten om door een arbitrale blunder te verliezen]? Het is jammer, dat de. scheids zo'n belangrijk stempel opeen wedstrijd kan drukken. Je hebt zo'n man wei eens mee, maar de laatste tijd wordt er te vaak in ons nadeel gefloten. Ook de thuiswedstrijd tegen Wilhelmus hebben we door een dubieuze beslissing van de arbiter verio- - ren," siste de van woede trillende trainer. Het was hem allemaal even te veel. Toch gaat het te ver om de schuld van de tweede eompetitienederlaag van de 'drietanders' alleen bij de scheidsrechter te zoeken. Het van kwaliteit overlopende SWSMC was 'gewoon' beter dan Neptunus en op de beslissende posities en op de beslissende momenten ook veel slimmer. Er was voor de sterk gestarte Schaap-formatie nog geen vuiltje aan de lucht geweest toen Amilcar dos San tos, na een rush waarbij hij drie Rotterdamse ver dedigers voor schut had gezet, in het strafschop gebied werd neergelegd door Querien van Suyle- kom. Ex-prof Marco Sas tekende vanaf de stip voor 0-1. Dat was na 22 minuten en in het vervolg van het boeiende schouwspeLkregen beide partijen moge lijkheden te over om verandering in de stand aan te brengen. Ze werden echter door uitblinker De- mis Xanthopoulos, Amilcar dos Santos en Jan Brokling namens SWSMC en Henri Maas, Dick Sparreboom en Brian Witteling namens de thuis club onbenut gelaten. Net voor rust kwam het dieptepassje van Edwin Berveling op Dos Santos. De afronding was mooi, in de verre hoek, maar na de toekenning van de 0-2 werden allesbehalve herderlijke teksten over het hoofd van arbiter Pa ping uitgestrooid. Lachen In de tweede helft probeerde Neptunus met man en macht terug te komen, maar verder dan een goal van invaller Wesley da SiJva, die snoeihard raak schoot na een steekpass van Andy Linden- berg (1-2) kwam de thuisploeg niet. Om te zeggen dat Guus Haak na het eindsignaal opgelucht ademhaalde, zou te ver gaan. De coach van SWSMC zei slechts dat hij weer kon lachen. En dat had hij de laatste weken met drie nederla gen in successie niet meer gedaan. Neptnnus-SWSMC 1-2 (0-2). 22. Marco Sas (strafschop) 0-1,45. Amilcar dos Santos 0-2,69, Wesley da Silva 1-2. Bijzonderhe den: Arbiter Matty Paping stuurde Edwin Berveling (SWSMC) met twee keer geei voortijdig naar de kleedkamer/Eén gele prent kregen de Neptunus-spelers Leroy Hill, Brian Witteling en Errol Deekrhan, alsmede grensrechter Patrick van Suyle- kom (wegtrappen van de bal). Neptunus: Van Krevel; Van Heemskerk, Deetanan, Van Suyle- kom (70, Voorn), HUI; Prins (46. Da Silva), Urbanus, Sparre boom, Lindenberg (75. Buitendijk). SWSMC: De Ruiter; Eersteling, Zoetmulder, Berveling, Boz- kurt; Babacan (88. Van Buuren), Brokling, Sas (73. Letwory), Xanthopoulos; Galina de Sousa (77. Hartman), Dos Santos. Door Paul Voortmeijer Rotterdam De derby tussen EDS en HOV miste de voor dit soort confrontaties typerende spanning en sensatie. De thuis club liet zich op alle fronten af troeven door de Crooswijkers, die vanaf het begin duidelijk blijk ga ven van hun bedoelingen. HOV had zelfs alle gelegenheid om de uitslag (14) op te voeren, maar de aanvallers lieten vele kansen on benut. De in groten getale opgekomen bezoekers zagen HOV ai in een vroeg stadium de eerste tik uitde- Rotterdam Ruud Spierings had gisteren de. technische eindverantwoording bij HOV. De assistent-trainer nam de honneurs waar voor Hans Loovens, De hoofdtrainer heeft wegens drukke werk zaamheden een tijdelijke pau ze gevraagd en gekregen van het Crooswijkse bestuur. Wel bezocht hij gisteren het Capel- se Zwervers, één van de ko mendetegenstanders. len. De sterk spelende aanvallers Gregory Etnel en Nordin Boukha ri stuurden de EDS-defensie de verkeerde kant op, waardoor Ro bert van der Wielen een opgeleg de kans kreeg en koelbloedig af rondde: 0-1. EDS-trainer René Wolterman zag de bui aankomen. Zijn ploeg vocht meer tegen zichzelf dan te gen de opponent, die regelmatig gevaarlijk het zestienmeterge bied binnen liep. Het tweede doel punt liet dan ook niet lang op zich wachten. Een schot van Nordin Boukhari werd nog gekeerd, maar op de inzet van wederom Robert van der Wielen moest keeper Ron van Zadelhoff het antwoord schuldig blijven: 0-2. Wie dacht dat EDS zich hierna ge willig naar de slachtbank liet lei den kwam bedrogen uit. De thuis ploeg kreeg zelfs meer grip op de wedstrijd. Met name de voor de geblesseerde Dennis Veenman in gevallen Lino Marties was een aantal malen dicht bij de aanslui- tingstrefïer. Gregory Etnel schoot de hoop van EDS echter aan dig gelen. Met een fraaie schijnbewe ging zette hii de gehele defensie voor joker en schoot vervolgens koelbloedig raak: 0-3. Na de 04 van strafschoppenspeci- alist Michael Janse geloofde de in terim-trainer van HOV, Ruud Spierings, het wel. Hij liet enkele A-junioren aan het grote werk rui- EDS-doelman Ron van Za delhoff pakt de bal klem, ziet a 'i twee voudig doel puntenmaker Robert van der Wielen. Foto John van Hoek/ CorVos ken. „Het enige wat ik mijn spe lers kan verwijten, is dat zij in de tweede helft niet meer voor-hon derd procent bij de les waren. Maar de wijze, waarop zij hebben gespeeld bewijst eens te meer dat wij in. de top kunnen meedraaien. Daarbij doet de manier waarop de jonge spelers zich aanpassen nog het meeste deugd." EDS-trainer René Wolterman zag de wedstrijd met lede ogen aan. Er was hem veel aan gelegen om van zijn oude ploeg te winnen. „Ik miste bij mijn spelers de inzet, die in de vorige duels nadrukkelijk wel aanwezig was. HOV maakte daar goed gebruik van. Door die vroege achterstand renden wij al snel achter de feiten aan. Maar het is geen schande om van één van de betere ploegen in onze competitie te verliezen. De spe lers beseffen ook dat wij deze wedstrijd snel van ons af moeten zetten." EDS-HOV14 (0-3). 6. Robert van der Wie len 9-1,15. Robert van der Wielen 0*2,32. Gregory Etnel 0-3,60. Michael Janse (straf schop) 0-4,82. Robert Hoék 14, Bijzonder heden: De Haagse scheidsrechter Van Aken gaf geel aan Leeuwenburg, Kraaivan- ger, Ferreira, Van Zadelhoff (EDS) en De Jong (HOV). EDS: Van ZaJelhuff; Gravenüijk, Ferreira, Kraaivanger, Leeuwenburg; Van Rijn, Ho- reman (46. Hoek), Reith (46. Ketting), Ma tin Hassankhan; Robin Hassankhan, Veen- man (15. Marlies). HOV: Pinheiro; Van der Jagt, Janse, Steen bergen, De Jong; Valentijn, Bontes (60. Hammach), Van de Veerdonk (71. De Rooy) Boukhari: Etnel (80. Oudenhuysen), Van der Wielen. Zondag eerste klasse Leonidas gaat door Rotterdam Leonidas heeft, de koppositie in de eerste klasse B verstevigd na de 1-0 zege bij Papendrecht. B: Papendrecht-Leonidas 0-1 (0-1). Guy Duym 0-1, De Rotterdammers moesten zopder de geblesseerden Jur Oldenburg, Koen Meijer en Jan Vermulm, die na zeven minuten het veld verliet, aantreden. Vlak voor rust pakte Leonidas-doelverdediger Paul Verboom een strafschop van Papendrechter Peter Boudewijn. Achterin werd goed op de nu) gespeeld. Brian Mo-Ajok en Delano Summer- ville kregen beiden de kans om de score te verdubbelen. Zondag tweede klasse Spectaculair verlies DRL DRLlo°d op eigen veld een nederlaag in een spectaculair duel met boploper Westlandia: 4-5. Spartaan!20 bleef te gen VELO op 1-1 steken. D: DRL-Westi india 4-5 (3-3). Joost Heemskerk 0-1 en 0-2, Fred van Zon 1-2, Mogammi Choua 2-2, Erwin van der Linden 3-2, Leo Schellevis 3-3, Charly Vijverberg 34, Mi chel Phielix 44, Johan Vis 4-5. Een spectaculaire wed strijd met veel doelpunten, waarin De Rotlerdamsche Leeuwen in de slotfase het winnende doelpunt moesten incasseren. In de laatste vijf minuten vielen de laatste drie treffers. Opvallend was de terugkeer van Fred van Zon. Spartaan'20-VELO 1-1 (0-0). Peter van der Kraan (strafschop) 0-1, Patrick Molenaar 1-1. In deze gelijkop- gaande wedstrijd had er meer ingezeten voor de gasthe ren. Ricardo Willemse, Michel Spierings en Archoen Ro- sinda kregen goede kansen om de drie punten op de 01- degaarde te behouden. Zondag derde klasse Schipluiden verrast TOGB Koploper TOGB leed in 3 B een verrassende 2-3 neder laag tegen Schipluiden. Sparta en Oliveo scoorden niét. GLZ leed tn 3 D de vijfde nederlaag: 3-1 bij Stolwijk. B: Oliveo-Sparta 0-0. De rood-witten waren onmachtig om het Oliveo moeilijk te maken. Misschien was er wel sprake van een stilte voor de storm. Volgende week ver wachten de Spartanen WM. Marvin Satimin en Steve Berrenstein kregen kansen om wat aan de brilstand te doen. TOGB-Schipluiden 2-3 (2-1). Vincent Switzar 1-0, Jeffrey Vermeulen 2-0, Rob van Mierlo 2-1, Mike de Blij 2- 2 en 2-3. Alles ging goed tot de gemiste strafschop van Dennis Knüppe. In plaats van een onoverbrugbare 3-0 voorsprong, werd de wedstrijd alsnog in Schipluidens voordeel beslist, C: Dubbeldam-DHZ 1-1 <0-0). Piet de Wilde 1-0, Jan-Arie van der Linden 1-1. De Varkenoorders gingen in het spel van hun tegenstander mee. Rafaël Guinote en Jan-Arie van der Linden verzuimden om de winnende treffer te maken. Oud-Beijerland-LMO 1-1 (1-1). Bas Nossent'Od, Emile Troost 1-1. Patrick de Held kreeg twee kansen-om LMO naar een voorsprong te schieten evenals Adem-Eli- bol, die de paal testte. DBGC-De Musschen 2-0 (1-0); Cor- Jan van der Made 1-0, Jan Dirks 2-0. Op basis van werk lust trokken de gastheren aan het langste eind. HIÖN- OW 0-0. OW kon niet beter en HION was evenmin in staat om het matige duel een leuke wending te geven. D: Stolwijk-GLZ 3-1 (1-0). Jan Noorlander 1-0, Martijn Noorlander 2-0, Seref Akansel 2-1, Jan Noorlander 3-1. In de blessuretijd kwamen de bezoekers op een 1-0 achter stand. GLZ ging bij 2-1 puur op de aanval spelen, wat re sulteerde in een bal op de paal van Ibrahim Liesdek. Ver der kregen MuratTatii en Seref Akansel nog kansen. Zondag vierde klasse DEH sloopt Tediro DEH had weinig medelijden met Tediro: 12-0 voor de koploper van 4 E. In 4 F won AIexandria'66 de derby bij SV Ommoord met 1-3. NOC boekte in 4 H de vijfde zege op rij, terwijl Antibarbari voor het eerst twee punten ver speelde: 3-3 tegen Duivesteyn. v' A: Alphen-Soccer Boys 1-1(1-0). Remeo van den Berg 1-0, Frank Schmitz 1-1. Soccer Boys had moeite met de opko mende backs van Alphen. Het inbrengen van Frank Schmitz zorgde vooreen ommekeer in het spelbeeld. Fer ry Adegeest, Guido van Ankum en Frank Schmitz kregen zelfs de kans op 1-2. E: Flakkee-DCL 1-1 (0-0). Michel Beider 0-1, Bert-JeUe van Groningen 1-1. De twee verenigingen waren tegen el kaar opgewassen, wat zich ook Iaat blijken in eindstand.' Blankenburg-Poortugaal 2-5 (04). Daniël Casanova 0-1 en 0-2, Daniël den Hoed 0-3, Erik Barendregt (strafschop) 04, Gino Vona 14, Leo Langendoen 24, Daniël den Hoed 2-5. Poortugaal had geen kind aan de Rozenburgers, pe eindstand was dan ook allesbehalve geflatteerd, TranS- valia-Abbenbroek 2-2 (1-2). Erik Groenendijk 1-0, Joop van Lammeren (eigen doel) 1-1, Marco Hoogenboom.1-2, Ronald Mulder 2-2, Ronald Mulder kreeg in de slotfasede beste kans op 3-2, maar schoot helaas voor de Transvalèn in de handen van de doelman. DEH-Tediro 12-0 (64)). Frans van de Ham 1-0,2-0 en 3-0, Richard van Zanteri 4D, Jeroen Delno 5-0,6-0,7-0 en 8-0, Frans van der Ham 9-0 en 10-0, Fabian Saro 11-0, Ruud Plaisier 12-0. De bezoekers, die tot het einde van de wedstrijd sportief bleven spelen, zoeken nog steeds naar hun ritme. F: SV Ommoord-Alexandria'66 1-3 (1-0), Jermain George 1-0, Joep Goverde 1-1, Maurice Oomens 1-2, Piet Stam de Jonge 1-3. SV Ommoord-aanvoerder Henny Lagerwaard verliet ai na tien minuten geblesseerd het veld. Hierdoor kwam er een gebrek aan leiderschap bij de gastheren. Bij 1-2 verloor de thuisploeg eveneens Jeroen Gerritsen, dig tweemaal geel kreeg voorgeschoteld en d u s rood. G: Genninal-Ursus 5-2 (3-1). Gilbert de Neef 1-0, Sander Wellinga 1-1, Edwin Buter (strafschop) 2-1, Gilbert de Neef 3-1 en 4-1, Aad van Melisant 4-2, Raymond van Va- ien 5-2. liet hard werkende Germinal sleepte een dikver diende overwinning naar zich toe. VOC-Excelsior^O 4^5 (2-3). Danny Koevermans 0-1, Elvin Post 1-1, Johan Ham- merstein 1-2 en 1-3, Jan-Jaap de Jong 2-3, Elvin Post 3-3, Danny Koevermans (strafschop) 34 en (strafschop) 3-5, Elvin Post 4-5. De thuisploeg liep de gehele wedsrijd ach ter de feiten aan, doordat het steeds tegen een achter stand aankeek. Na de 4-5 kreeg VOC geen kans. RKWIK- Aeolus O-O. Richard van der Graaff, Michael Loendersloot en Patrick van Mil kregen goede kansen op de openings treffer, maar benutten deze niet. Aeolus-doelman Marcel van Oosten was een grote sta-in-de-weg voor RK WIK MSV71-HWD 3-1 (9-0). Chris Kolmus 1-0, Michael Hereh 2-0, Ronald Frehé (strafschop) 2-1, Tim Kolmus3-1. Bij 2- l kreeg Pia Fernandez goede kansen op de gelijkmaker, maar helaas voor de Rotterdammers viel het doelpunt aan de andere kant. H: CW-Overmaas 2-2 (1-1). Fouad el Harroui 1-0, Ray mond Kloosterziel l-l, Mike Verbeek l-2,Elouardi Elfarh 2-2. CW presteerde het met tien man om alsnog langszij te komen. Doelman Paolo da Cruz werd in het begin van de tweede helft wegens een handsbal met een rode kaart uit het veld gestuurd. Antibarbari-SC Duivesteijn 3-3 (fl ik Ronald van Essen 0-1, Martin Breur 0-2, Dennis Dui kers 1-2 en 2-2, Ruud Zwier 2-3Edwin van Rijn 3-3. Arbi ter Costa do Rosario stuurde Jurriaan Duijvestijn (Anti barbari) in de eerste minuut van het veld (doorgebroken speler) en toonde later Berry Brandenburg (SC Duives teyn) twee keer de gele kaart. In blessuretijd maakte goalgetter Van Rijn gelijk. Meeuwenplaat-CKC 2-2 (0-1). André van Ballegooijen 0-1, Marco Hoornweg 1-1 en 2-1, André van Ballegooijen 2-2. Meeuwenplaat Het veel kan sen Hggen. Schefferlie, Hoornweg en Van Gils hadden weinig geluk in de afwerking. NOC-DJSCR 4-3 (2-1). Ge rard Vermeulen 14), Rogier Genesis 1-1, René Eyra 2-1, Gerard Vermeulen 3-1, Nordin el Bouchtaoui 3-2, Gerard Vermeulen (strafschop) 4-2, Frank den Haan 4-3, Slecht spelen en toch koploper worden, dat overkwam NOC. Vermeulen bracht zijn totaal op veertien doelpunten': Schiebroek'94-SVS 0-1 (O-Op Ron Marquart 0-1. Een slechte wedstrijd van beide zijden, die eigenlijk geen winnaar verdiende. Zondag vijfde klasse RDM haakt af RDM heeft voorlopig in de strijd om de bovenste plaats van de vijfde klasse H afgehaakt. Het verloor met 4-2 bij lijstaanvoerder FIOS. Steeds Hooger won in 5 C met 6-1 bij Real Zoetermeer. The HarvardS (4-0 tegen Hillesluis) en Bolnes (8-0 tegen De Groen Witten) geven elkaar in 51 geen duimbreed toe. In 5 J klopte VOB Activitas met 6-0, terwijl Zwarte Pijl met 7-3 bij SCV Garuda zegevierde. Ook DZB/Zevenkamp (5 K) was op dreef. Centro Portu- gues ging met 8-2 ten onder. In 5 L hielden alle zes de teams elkaar in balans. BZC'95 hield in 5 M de race om de titel vol: 4-1 bij Maasstad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3