li, Thuis nieuwe schoenen passen Dorpskerk Kethel zingt zondag toontje hoger Schrappen carpoolplaats valt slecht in de raad Geblindeerd 'Het is eigenlijk wat Bach ook wilde' Een brilletje van 700 jaar Voetbaltoernooi in Oost Boek van het jaar Jonge bouwvakkers gezocht in Holy Fotografen in Tavenu Rotterdams Dagblad Vrijdag 23 oktober 1998 De groene blinden van het onder een vroeger gemeentebestuur ge restaureerd oud pakhuis aan de Oosthavenkade gaf het Vlaardingse aanloóphuis zijn naam. De Groene Luiken wordt in de gemeentegids omschreven als 'oecumenisch aandachtscentrum voor gesprek, ont moeting, informatie en stilte'. Mensen, die op zoek zijn naar een luisterend oor in een rustige omge ving, kunnen er terecht Voor een kopje koffie of een spelletje en des gewenst een gesprek. Zoals bijna alle aanloophuizen in ons land wor den ze voornamelijk door kerkelijke instellingen gefinancierd. De Groene Luiken voldoet aan een schrijnende maatschappelijke vraag blijkt uit de bezoekcijfers. Nog geen vijfjaar na de stak krijgt de vrijwilligersorganisatie dagelijks 25 mensen over de vloer. Vooral in de weekends is het druk. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan wil het Vlaardingse aan loophuis in maart een symposium houden. Het gedeeltelik ook be woonde oude pakhuis heeft zelf achter die groene vensterluiken geen geschikte ruimte voor zo'n discussie over heden en toekomst van de aanloophuizen. Daarom heeft de Vlaardingse jubilaris aan het zittende gemeentebestuur gevraagd voor die bijzondere gelegenheid gebruik te mogen maken van de 'Burgerzaal' in het stadhuis. Uit een bericht'in de krant hebben de vrijwilligers inmiddels begre pen, dat dit gemeentebestuur niet aan hun verzoek wil tegemoet ko men. Burgemeester Stam en de wethouders Kool, Roijers en Van der Windt motiveren hun weigering met de toelichting, dat de gemeente 'niet als concurrent van de zaalverhuurders wil optreden'. Mijn mond viel open van verbazing, toen ik dat las. Onze'Burgeri zaal.in ons stadhuis is niet beschikbaar voor een lus trum vierend gezelschap van goedwillende en goed werk verrichten- i?de vrijwilligers omdat dan elders in de stad misschien een zaaltje blijft leeg staan. Wat dat laatste betreft, slaat het college volledig de plankmis, begrijp 'ik-ran één van die vrijwilligere. „Voor het buren van een zaal hebben wij geen geldmiddelen. We zullen het symposium moeten vergeten," /Bert, Aart, Henk en Kees, samen het college vormend, worden over dit besluit door leden van de gemeenteraad niet lastig gevallen, heb ik begrepen. Het gebruik van het stadhuis is namelijk, besturend op grote lijnen, aan dit kwartet gemandateerd. Gelijk intrekken datmandaat, ismijn advies. Die mannen weten niet hoehethoort. Popiejopend roepen ze dat bij trouwerijen op het stadhuis champag- s jnegeschonken zou moeten kunnen worden en muziek gemaakt, als ^het kan met een winstopslag ten voordele van de gemeentekassa, :Mafir tegelijkertijd sluiten ze de Burgerzaal af voor burgers, die hun vrije 'tijd beschikbaar stellen om gaten in ons vercommercialiseerde bestel met menselijkheid te dichten. -Ze stappen de 21ste eeuwin met ogen, die zijn geblindeerd door eu- rotekens. BEN VAN HAKEN De vitrine in de centrale hal van het Schieland Zie kenhuis is opnieuw ingericht met voorwerpen die vroeger werden gebruikt in de gezondheidszorg. Dit keer gaat het over de oogarts. Er zijn verschillende soorten oogbadjes, het Maddox kruis waarmee scheelzien werd vastgesteld, de Amblyoscoop van Worth waarmee iemand kon trainen om het scheel zien te verminderen, een oogmagneet waarmee me taal uit het oog werd verwijderd en de Elliot Trepaam waarmee een gaatje in het oog kon worden geboord. Op de tentoonstelling,wordt qok aandacht besteed aan brillen. Ongeveer de helft van de mensen heeft een bril of lenzen nodig erena het vijftigste levens jaar gebruikt vrijwel iedereen een leesbril. Verschil lende uitvinders hebben rond 1300 in Italië een in strument vervaardigd dat met een bril kan worden vergeleken. In de herfstvakantie wordt er een voetbaltoernooi ge houden voor jongeren vanaf 13 j aar in Oost. Jongeren kunnen zich opgeven bij de sportzaal in Oost Er zijn 'ook teams van leraren van basisschool De Peperklip en van het wijkserviceteam. Al bijna twee jaar be staat er een voetbalinstuif voor jongeren in Oost. Het doel ervan is om instanties en mensen in de wijk te betrekken bij de activiteiten voor jongeren. Het herfsttoemooi vindt woensdag plaats van 14.30 tot 17,30 uur. Vlaardingen Op 30 en 31 oktober vinden de landelijke verkiezin gen voor de Trouw Publieksprijs plaats. Lezers kun nen hun stem uitbrengen op wat volgens hen het boek van het jaar is. Burgemeester Stam 2al vrijdag 30 oktober om 10.00 uur als eerste z'n stem uitbren gen in de hoofdvestiging van de bibliotheek aan de Waalstraat, waar tot 20.00 uur iedereen kan stem men. En zaterdag van 11,00 tot 15.00 uur. In de herfstvakantie van 26 tot en met 30 oktober is de Bouwspeelplaats voor kinderen van 6 tot 12 jaar weer geopend. Van maandag tot en met vrijdag kun- nen de kinderen tussen tien en vier uur werken aan hun huis, bungalow of flat. De entree van de bouw plaats bedraagt anderhalve gulden per kind, per dag. De bouwspeelplaats is te vinden aan het Boerderij pad 5, naast de kinderboerderij in Holy. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Fo- toWorkShop (FWS) geven drie fotografen vanavond een presentatie van hun eigen werk. Bij de keuze van de deelnemers heeft FWS - zelf een 'club van uiter ',en- zich laten leiden door contras ten in hun werk: mens en landschap, gekunsteld of werkelijkheid. Zo is Marco Bastmeijer een zwart-wit- fotograaf pur sar.g. Hij heeft zich toegelegd op het portretteren van mensen op straat, waarbij hij de sfeer, het gevoel en de verbinding wil duiden. Daar bij wil hij ook het innerlijk zichtbaar maken. Van een geheel ander kaliber is Wout van 't Hof. Hij fotogra feert, in kleur, het landschap zoals wij dat vaak niet meer kunnen of willen zien. Zijn beelden verhalen, verbazen of verwonderen door eenvoud. Voor het contrast, tenslotte, zorgt Joep Luycks, met zijn zoek- - tocht naar het gekunstelde tegenover de werkelijk heid. De beeldend kunstenaar gebruikt fotografie als medium voor zijn beelden in fotocollages en gecon strueerde beelden. Hij tovert daarbij met tijdloos heid, ruimte en schepping. De fotografen presente ren hun werk in gebouw Tavenu, aan het Pynasplein 5 in Maasland, waar ook de expositie van FWS te be zichtigen is. De aanvang is 20.00 uur, toegang gratis. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Benvan Haren, Danièlle Hermans, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Jos van Nierop Maassluis Thuis Garant gaat m Maassluis haar dienstenpakket flink uitbreiden. Vanaf deze week hebben de abonnees niet alleen de garantie op noodhulp, maar ko men ze voor vijfentwintig gulden per maand ook in aanmerking voor een uitgebreid servicepak ket. Abonnees krijgen kortingen bij diverse winkels tenvyl ze daar meestal ook wat extra service ont vangen. Met het gratis thuisbe zorgen van boodschappen wordt bijvoorbeeld ingespeeld op min der mobiele ouderen. Thuis Garant is een initiatief van De Tweemaster -de samenwer kende verzorgingshuizen De Schutsluis en Zonneweelde - en ondersteunt ouderen waar dat no dig is. Consulente Vonneke van Dun: „We geven een garantie op noodhulp, iets dat bijvoorbeeld tot een tijdelijke opname kan leiden. We gaan mee naar een ziekenhuis en wachten tot de dokter komt; ei genlijk zijn we er als ideale schoondochter of -zoon." De con sulenten zijn voor de deelnemen de ouderen 24 uur per dag telefo nisch bereikbaar. Naast Thuis Garant bestaat Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord, een organisatie die gesub sidieerde hulp biedt aan ouderen met een medische indicatie. Thuis Garant is in feite een vang net voor mensen die (nog) met in aanmerking komen voor die ge subsidieerde hulp en die wei zelf standig willen blijven wonen. „Maar het bieden van zorg is bij het langer zelfstandig wonen niet genoeg," benadrukt Van Dun. „Je moet breder kijken, mensen moe ten ook leuk wonen. Vandaar dit servicepakket." Maassluise win keliers werden benaderd en wa ren byna allemaal enthousiast. Ze gaan personen met een Thuis Ga- rant-pasje kortingen geven die oplopen tot dertig procent. Dat percentage geldt bijvoorbeeld bij een stomerij/wasserij die speciaal voor het project ook weer met de ophaalsemce is gestart. De op- haalservice is één van de manie ren waarop de detaillisten het mo biliteitsprobleem van de ouderen- proberen op te lossen. Gratis thuis bezorgen en met de producten langskomen zijn andere moge lijkheden. Van Dun: „Een schoe nenwinkel is bereid gevonden mensen thuis schoenen te laten passen." Een hele reeks bedrijven verdeeld over een groot aantal branches staat inmiddels vermeid in de map die de abonnees ont vangen, Maar wat nog een beetje ontbreekt is een keuzemogelijk heid. Iets dat de medewerkers van Thuis Garant onderkennen. „We zijn begonnen met de bedrij ven die op de één of andere ma nier al kenden. Maar dat gaan we nog uitbreiden." Deelnemende bedrijven moeten wel voldoen aan de eisen die Thuis Garant aan ze stelt. Zo moe ten ze kwaliteit leveren en hun af spraken nakomen. Ook de pasjes houders moeten ach uiteraard aan de regels houden, iets waarbij* de winkeliers kunnen helpen. „Bij twijfel kunnen ze ons bena deren. Bijvoorbeeld als een vrouw twintig broden per week koopt" Met het uitbreiden van haar pak ket denkt Thuis Garant haar le denbestand flink te verhogen. In gezet wordt op vijfhonderd abon nees uit Maassluis en Maasland, terwijl dat er nu nog maar zo'n vijftig zijn. Uit onderzoek maakt Thuis Garant overigens op dat er zo'n achthonderd ouderen tot de doelgroepbehoren. Tien jaar avondmuziek In de karakteristieke Dorpskerk in Kethel. Reden vooreenfeestje, vinden dominee Kees Mos (rechts) en kerk musicus Hans Jansen (links). potofredUbochanVRoeiDijkstra kerkbladen- raakte bedreven in het selecteren van de koren. „Het niveau werd steeds hoger." Meerwaarde Het is vooral de combinatie van woord en muziek die de avond- muziek maakt tot wat het is, den ken Mos en Jansen. „We hebben het ook geprobeerd met alleen muziek," licht Mos toe. „Dat werkt niet. Er moeten woorden bij. Voor de religieuze dimentie is blijkbaar tekst nodig. Althans voor het Sehiedamse publiek „Muziek is alleen klank," filoso feert Jansen.Door de tekst komt het tot leven. Dat is de meerwaar de. De tekst inspireert de muziek en vice versa. Er ontstaat een wis selwerking." De avondmuziek verloopt volgens een vast programma. Het publiek zingt drie liederen, dan volgen drie muzikale blokken met de ko ren en daarna is er een instru mentaal solo. Dan volgt het ge sproken woord, solo, door Kees Mos. „Ik geef iets ter overweging, ik preek niet," benadrukt hij. Ook Mos laat zich inspireren door de klanken. „Wat ik vertel, delf ik op uit de muziek," Jansen en Mos zijn vijfjaar gele den ook gestart met gospelavon den. Daar komen meer mensen op af dan op de avondmuziek. Mos vindt dat 'verdrietig'. „Nee hoor," zegt zijn eompaan sussend, „gospel ligt makkelijker inhet ge hoor. Klassieke muziek is edeler, vergt meer van de luisteraar," Ook bij de gospel verzorgt Mos het gesproken woord. „Het is ver bijsterend anders. Dat was een openbaring voor mij. Je draagt immers je eigen boodschap uit en dat blijkt dan toch op heel ver schillende manieren te kunnen. Ik geniet er ontzettend van, want ik heb wel wat kameleon-ach- tigs." Opmerkelijk vindt de dominee dat het publiek zich niet mengt. „Werkelijk niemand. Terwijl het dezelfde formule is, dezelfde kerk, hetzelfde tijdstip (gospel is de eerste zondag van de maand, klassiek de vierde) en dezelfde spreker Desondanks vindt Mos het moei lijk onderscheid te maken tussen beide publieksgroepen. „Het is niet zo dat het bij de één ouder is of jonger, of volkser. Klassieke muziek is ernstiger van karakter en toon. Gospel is wat vrolijker. Daardoor ontstaat een andere sfeer. Bij gospel wordt na elk nummer geapplaudiseerd; bij klassiek nog niet eens na afloop." Mos schiet in de lach als hem een voorval invalt. „We hadden een keer een bezoeker die Argentijn, bleek te zijn. In zijn enthousias me begon hij na hel eerste num mer keihard te applaudiseren, ter wijl de rest van het publiek dood stil bleef. Dat bewijst ook weer het buitenlands karakter van de mu ziek. Ik merk dat mensen vaak buitenlandse gasten mee nemen, ook mensen die hier zelf nooit ko men." Het publiek is in hoge mate bui tenkerkelijk, heeft hij geconsta teerd. „Veel mensen die absoluut niet de kerkdiensten bezoeken, komen wel hierheen." Mos is dan ook redelijk tevreden over de op komst. „In zoverre," peinst hy, „dat Schiedam toch afkomt op de ze religieuze kamermuziek, want dat is het eigenlijk. Deze stad heeft weinig traditie op dit ge bied. Dit jaar is hiervoor het eerst een Matthaus Passion geweest, terwijl elke gemeente die heeft." Verfrissend Na tien jaar avondmuziek zijn Mos en Jansen nog altijd aanste kelijk enthousiast. „We vieren niet voor niets een feestje, zon dag," zegt Mos, „Het is telkens heel verfrissend." Jansen: „En be langrijk is dat het gedragen wordt door een enthousiaste commissie. Er moet toch elke keer iemand zijn die het programmaboekje uit tikt, en iemand die de posters maakt. Weer een ander brengt de ze rond. Zonder hen zouden we niet ver komen. En natuurlijk niet te vergeten de trouwe schare be zoekers." De muziek die gebracht wordt, be strijkt allerlei periodes - van de. zestiende eeuw tot deze tijd. Het jongste is wat Jansen ze' f compo neert. Hij probeert een evenwich tig, maar verfrissend programma te bieden. „Enerzijds is het be langrijk dat het vertrouwd is, ook in verband met de kwaliteit. Tege lijkertijd wil ik ervoor waken dat er voldoende variatie is. Daarom nodig ik gedurende de hele serie doorgaans zes koren uit die vaker bij ons hebben gezongen, en pro beer ik er jaarlijks twee nieuwe bij te halen." De stukken worden gekozen op de overeenkomstige periode in het kerkelijk jaar. Dat wil zeggen: met pasen passiemuziek, terwijl het thema in een andere periode oorlog en vrede kan zijn. Het jubileumconcert krijgt een feestelijk karakter. „We hebben twee koren samengevoegd zegt Jansen. Dit wordt heel uitbundig, belooft hij. Op het programma staan het Kamerkoor Musica Sa cra, onder leiding van Jansen zelf, en het Voorburgs Vocaal Ensem ble, onder leiding van Marijke van Klaveren. Zij voeren dubbelkorig werk uit van Heinrich Schiitz {'Singet dem Herrn ein neues Lied') en de 'Fest- und Gedenk- sprüche' van Johannes Brahms. De avondmuziek begint om 19.00 uur en duurt tot circa 20.15 uur. Daarna is er een feestelijke ont vangst met een drankje en 'een goed glas wijn' in het Schepphuis. Entree wordt niet gevraagd; na af loop gaat de coüectezak rond. Door Judith van Klaveren Schiedam Dat klassieke kerk muziek nog altijd actueel kan zijn, wordt bewezen in de Dorps kerk Kethel. Sinds tien jaar wordt in de karakteristieke kerk in dit historische deel van Schiedam jaarlijks acht keer 'avondmuziek' verzorgd. De belangstelling groeit nog steeds. Reden voor een feest je, vinden de organisatoren. Daar om 'zingt de avondmuziek zondag een toontje hoger'. Speciaal voor dit concert is een feestelijk, dub belkorig programma samenge steld. De avondmuziek is een initiatief van dominee Kees Mos van de Dorpskerk en kerkmusicus Hans Jansen. Het is een mix van een dienst en een concert, legt Mos uit. „Het is eigenlijk wat Bach ook wilde: een geestelijk concert. Een concert alleen mist de religieuze dimentie, terwijl voor uitsluitend een dienst steeds minder mensen belangstelling hebben." De formule die Jansen en Mos hebben bedacht, is waarschijnlijk uniek in Nederland. „Ik heb het -nog nooit ergens gezien," over peinst Jansen. „Het is meestal óf een dienst, óf een concert," voegt Mos toe. „Wij doen allebei." Het idee voor de avondmuziek werd in 1987 geboren. Omdat de avonddiensten in de Dorpskerk nauwelijks nog aanloop hadden, wilden Mos en Jansen iets anders opzetten. De eerste periode werd een interessant jaar, vertelt Mos. „We deden het -op onze intuïtie, maar wisten nog niet goed welke kant we uit wilden. Eén ding was zeker: er moest een omkering ko men in de verhouding woord en muziek. In onze tijd kun je een boodschap beter via muziek over brengen dan via het gesproken woord. De taal is helaas aan slijta ge onderhevig." De formule werd vrij snel gevon den: een combinatie van gemeen tezang, koor, orgelspel en een en kel gesproken woord. Er waren wel wat kinderziekten, zegt Jan sen. „We begonnen met deze diensten om 17,00 uur, op zondag middag. Dat bleek te vroeg. Men sen redden dat kennelijk niet als ze ook nog willen wandelen of bij familie op bezoek gaan. Daar naast bleken de koren nogal eens tegen te vallen. Dan klonken ze op bet bandje goed, maar live vie len ze tegen." Besloten werd het programma naar 19.00 uur te verplaatsen. Met succes, stelt Jansen: „Het aantal bezoekers steeg de eerste jaren naar veertig. Al snel werden dat er zeventig negentig. Met kerstmis is het twee keer zo druk." Ook het probleem van de koren loste gelei delijk op. Jansen - organist, com ponist, begeleider van enkele ko ren en tevens redacteur van twee Door Ben van Haren VlaardingenGroenlinks weifelt of ze het schrappen van de aanleg van een carpoolplaats in de buurt van het Holy Ziekenhuis mag uit leggen als boze opzet. „Het is een voorstel van ons, dat door de ge hele gemeenteraad is aangeno men. Was het van een wel tot het college toegelaten fractie ge weest, had het mogelijk de bezui nigingsdrift overleefd," zegt frac tieleider Ben van der Velde. Hij heeft aangekondigd tijdens de begrotingsbehandeling begin no vember de gemeenteraad een mo tie of amendement voor te leggen waarin de aanleg alsnog wordt ge regeld. Het gaat om een gering be drag, waarvoor Groenlinks een sluitende dekking zal voorstellen. „Zoals we met meer voorstellen korren om de begroting ten goede te veranderen," aldus Van der Velde. Ook andere partijen stellen vra gen bij het schrappen van die eer ste geplande carpoolplaats, waar voor naast de benzinepomp aan de Holysingei al enkele bomen zyn verwijderd. Bijna allemaal vinden, dat in de portefeuille ver keer (CDA-wethouder Kooi) te ge makkelijk is geschrapt. Alleen de VVD had geen enkele aanmer king op het begrotingsonderdeel verkeer. „Veel wordt uitgesteld door het op te hangen aan het Stadsplan, maar veiligheid kan geen uitstel vergen," betoogde Herrny Petray van W200Ö, „Is het schrappen van de rotonde Westlandseweg/ Heusdenslaan alleen uit financië le overwegingen gebeurd en wordt aan het veihgheidsdoei voorbij gegaan?" vroeg Rien Lensvelt van SRG. D66, SBV en AOV verklaarden zich tegen het uitstel van de bouw van een brug over het Buizengat. Vertraging De collegepartijen PvdA en CDA wilden weten wat de consequen tie is van een ingelaste evaluatie van de plannen voor 30 km-gebie- den. Het mag niet tot vertraging leiden, redeneerden Wil Bans en Peter Roovers. De laatste zei te vens dat de PvdA tegen een ver voersplan voor ambtenaren zou stemmen als dat opnieuw over de bouw van een doucheruimte voor fietsende ambtenaren zou gaan. Hij ondersteunde de stelling van Van der Velde dat niet mag wor den beknibbeld op de herinrich ting van het Landje van Chardon omdat hierover afspraken met be woners zijn gemaakt. Kool zei dat hy by bewoners ge wekte verwachtingen wil nako men. „Ik moet de mensen goed onder ogen blijven komen." Het 30 km-beleid zal hij ook voortzet ten, maar hy is een zoektocht ge start naar verbeteringen. Het schrappen van de rotonde is een pure bezuiniging, net als het schrappen van de brug over het Buizengat en de carpoolplaats. De reservering van een bedrag van 25.000 gulden voor een vervoers plan heeft volgens Kool niet te maken met de bouw van douches voor bezweet aangekomen fiet sende ambtenaren. „Het vloeit voort uit de overeenkomst die we met de voormalige minister van Verkeer en Waterstaat en het be drijfsleven hebben gesloten over vervoersmanagement, voor maat regelen om het autoverkeer terug te dringen," antwoordde de wet houder, Roovers: „Daar kan dus ook de carpoolplaats uit betaald worden." Uit de discussie kwam tevens naar voren, dat een te verwachten voordeei aan subsidie van de Stadsregio voor de aanleg van be langrijke fietspaden als bezuini- gingsbijdrage is ingeleverd. .Vrijdag 23 oktober SCHIEDAM Film huls. Left Luggage, 21.00uTheater a .d. Schle. Lebbts en Jansen-Overdnjf 20.15 VLAARDINGEN DC de B ijen korf. De Stamtafel, 12.30uFilm theater Hat Zeepaard, Love and Death on Long Island,21.00u Stadsgehoorzaal. Fred Piek,20O0u. MAASLAND Tavenu. Presentatie fotografen met eigen werk, 20.OOU. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Wx 20.30 set Case Other short stones. Grx20.15 Do £leute!.$tt]dloTheaterDRD20.30DeRoner- damse Dansgroep. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. Maritiem Museum Prins Nendrikl2.0ü-16.00 New York in Rotter dam, de Doelen Gu 20.15 Rotterdams Phil- harmomschOrkest DeVteffc21.00AndreWil liams e.a, St Laurenskerk 12.45 Middag pauze-orgelconcert Rotterdam Theater- West 20.30 Wilma zingt. Plan-C 22,00 Be Sharp. Schilling's 19.00 De Tunes Lrve, Luxor Theater 20,15 De Benni's. Prinses Theater 19,00 De Pnnses Revue. Thaatar ft Kapelletje 20.30 De Familie. TheaterZuld- pleln Grx 20,15 Van Houts en De 'riet KIx 20,30 Bral Bontebai. Dynamisch Party- centrum20.00De Rotterdamse Nacht van de ASeenstaanden. Zaterdag 24 oktober SCHIEDAM Dc de Bijenkorf. Rommelmarkt, ÏO.OO- 16.00u.Dcde 4 Molens. Dsns3vond,19.30- 23.30u. Stedelijk Museum. Orgelconcert, 14.00u. Zorgcentrum Spatand. Voorstelling WEBtheater, 14.00u. Filmhuis. Love and ">ath on Long Island, 21.00u. De Fabriek. tx. x door amateurtheatergroep VZOD, 20.~ i. VLAARDINGEN Buurthuis de PIJ pe laar. V-v wiarkt, 9.00.U. Centrale bibl loth eek. v .pafge schreven boeken, 11.00-15.00u.\ de Bij enkorf. Rommelmarkt, 10.00-16.00u, Stadsgehoorzaal TooeeigroepDeFakkel.ju- bileumvoorstellmg, 20.15u. De Harmonie. Het'nerfstbal 1998,2X00u. MAASSLUIS Koningshof. Theaterconcert Maassluise Har monie, 19,00-20,OOu. Immanuelkerk. Or gelconcert, 20.00u. Theater Schuurkerk. Marlies Helder, 20.3ÖU. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20.30 Clo set Case Other short stones. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. BlWiotheekthe- ator20.30 Ernstig genoeg. L'Esprit 22.00 TeasinWilly. C5Jazz22.00Square Jazzband. Eert of Sandwich-Vrij Entrepot MarkowsW. Barrag 21.00 Haggard e.a. Paradfjskeik 16.00-16.45 Orgelconcert. Rot own 22.00 The Pmheads. Plan-C 22.00 Handsome 3 Some. Bibliotheektheater 2030 Willem Wilmink. Setie!Hng*sl9.00 De Tunes Live, Luxor Theater 20.15 De Benni's. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue. Rotter damse Schouwburg Grx 20.15 De sleutel Theater ft Kapelletje 20.30De Famil Ie. Mul le r Pier Najaarskermis. Theater Zuid plein Grx 12,00 Als het bestaan niet maakbaar ts. Van do22 okt t/m wo. 28 okt ROTTERDAM Cinerama h "Halloween: N20' (16} dag.13.15-l6-l8.45-21.30.Chu2: Titans (12) dag. 12.30. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17-20.30. Cln-3: 'Small soldiers' (al) dag. 12.45-15.30-18.20-21.15. Cln.4: 'Six days.Seven nights'(al)dag. 18.45-2X15; do- ,vr. ook 13.15-16. Cln.5: "Wild Things' (16) dag. 19, do.vr.ook 15.45. 'Het 14e Kippetje' (ai) dag. 13-2L45. I max Theater Black Cinema Night. The Pfay- ersClub' "Hoodlum'za. 00.30, Th nil Ride'(al) dag.(beh.ma,) 12-15-20.15, ma.di.alteen 15-20.15. 'Amazone' (al) dag. 13. 'Everest (al) dag.14-16. 'Saving Private Ryan' (16) dag.21,15. 'Serengeti Symphony* (16) dag.17-18,30. Vfln.l: The JamesGang* (16) dag. 2C. Tfta fee Storm' (16) dag.(beh.ma.) 22. vr.ook 15. SneakPreviewma 22,Ven.2:'Bienvenidomr- .Marshall!' do. 19.30 'Camada Negra' do 21.30Fata Morganavr. 19.30 'Muerte de un ciclista' vr.21.30. 'Caile Mayor* za,19.3Q 'Ana y los Lobos' 2a.2l.30 'Surcos' zo.13 'El cnmende cuertca'&,.l5 'LosGolfös'Zo.19.30 'Cuerda de presos'zo. 21.30. 'Bjartfinde (as delicias ma 21,3O'Arrebato'di.l9A0'Lacor- te de Faraon' di 2130 'la pnma Angelica' wo.19 30 'LasTruchas'wo.2l.30.Trainspot- üng* vt 15 30. Ven.3: 'Knoflikan' (16) dag. 19.30 'East palace, West palace' (16) dag 22, vr ook 15, Ven.4: The secret adven tures of Tom Thumb* (16) de.vr.za.20, vr.ma dr.wo ook 15. 'Conté d'automne' (16) zo.ma tb.wo. 19,30. The Idiots' (16) dag. 22. Lum.l: 'Dr.Doliffle' (al) dag.13.30-15.45- 18.30-21.15. tum. 2:Godzilla' (12) dag. (beh.vr.za.) 13.30-17-20.45; vr-za.12- 15.15-18.45-22.15.aa.nietl3.30. Lum.3: 'Armageddon' (12) öag.17,15-20.45; do- .vr ook 13.45. Lum. 4; 'Uar' (16) dag. 18.15- 2030. Pathé: 'Saving Private Ryan' (16) riag.11.20- 15.30-20, zo.niet 11.20. 'Godzilla' (12) dag.11.40-14.50-18-21.10, TethalWeapon 4' (16) dag. 11.50-18.20-2110; di.raet 21.10, do.vr. ook 15, 'Hope Floats' (al) dag.l9.10-21.4Q; do.vr.ook 1130-14- 16.30. 'Out of Sight (12) dag.15/20-18.15- 2120; do.vr.ook 11.30. 'Elizabeth' (16) dag.15.20-18.15-21.20, do.VT.ook 11.40. 'Dr.Dclittle' (al) dag.H20-M-16.1Q-18J20- 2120. Sneak preview: 'Baas boven baas' (al) di. 21.30. KJndermatlnees: Ciiu4: 'Dubbel Dwars' za t/m wq.12.15-15.15. CJn.5: 'Freddie the Frog za.t/m wo.15.45. Lum.3:zoJ25/10Sem- orkid: 'Centra! doBrasif' 11 The Mighty' 13.30 'La vita be Ha' 15.45. 'Air Bud' za,tfm wo 1215-14,45. Lunvfc'SerengetiSymphc- ny' dag. 13-15.15, za .al leen 13. Pathé'Het magsche zwaard' za.tym wo. 14.40*16.30. 'Dubbel Dwars'za.t/mwo.ll-13.40-16.20. 'Madelief: Krassen in het tefelbtad' za.t/m wo 11.10-13.10. 'Jachtopdekleintjes'za.tAn wo.ll.10-13.2Q. ven.! 'Madelief: krassen m het tafelblad'zo. 13-16.30. 'Astnd ündgren vèhvh' ma. 15, "Vèifts v1uChbT-*ee keer Ida' di .15. 'Op eigen hoube' wo.15. Ven.3: 'Lotta loopt weg zc.ma.13. 'Deiaatste eenhoom'zo- ,ma.di.wo.l5. Lotta uit de Kabaalstraat di- .W0.13.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3