ftk- 19^ Stadsplan ter onderbouwing van historische beslissingen 'Voor het eerst van god en van je ouders los' genda «7 Overvallers spoorloos Politie blijft zoeken naar GWK-overvaller Maassluissedijk 2 weken dicht Afsluiting van Troelstralaan Abonnee Service Komen er vijf Hoogwittes, of moet het bij die ene blijven? Rotterdams Dagblad Zaterdag 24 oktober 1998 Schiedam—Het viertal dat gister ochtend de E Markt op de hoek van de Snelliussingei/Van Swin- densingel in Schiedam-Cost heeft overvallen, is nog spoorloos. Omstreeks half elf kwamen ze de supermarkt binnen, waarna één van de overvallers de caissière be dreigde met een vuurwapen. Na een greep in de kassa gingen de mannen er te voet vandoor. Hoek van Holland Het speciaal geformeerde rechercheteam dat de overval op het GWK-lmntoor in Hoek van Holland onderzoekt wordt voorlopig niet ontbonden. Blijkbaar zijn er nog genoeg aan knopingspunten om de zaak in onderzoek te houden. De overval ip het GWK op het NS- station in i. van Holland vond plaats op donderdag 8 september. Even voor 13.00 uur kwam daar een man binnen die een explosief op de balie plaatste en vervolgens in de hal van Stena Line nog eens drie voorwerpen tot explosie bracht. Daarbij raakten negen mensen gewond en ontstond een enorme schade. Het GWK heeft inmiddels besloten het kantoor in Hoek van Holland niet meer op te bouwen. Driejaar geleden werd er een aanslag op hetzelfde kantoor gepleegd. De politie heeft nu een getuigen- oproep gedaan. De vraag is wie de overvaller -tussen 1,75-1,90 me ter, donkere kleding, een gasma- ker, hoge zwarte schoenen, jas of cape met capuchon, handschoe- nen en een breed, krachtig pos- - tuur - voor of na de overval heeft gezien. Andere getuigen hebben de dader gezien op een fiets op de Harwiehweg, nabij de spoorweg overgang vermoedelijk komend uit de richting van het Roomse Duin. Hij droeg toen al het gas masker. De man parkeerde z'n fiets tegen een container en stak ging de bosjes van het pen on naar de hal van de Stena Line. Na de overval verliet hij het ter rein zoals hij was gekomen en fietste het parkeerterrein af in de richting van de vuurtoren, waar hij door een hek is gekropen. On der meer via de Prins Hendrik straat, Schoolstraat en langs het Bertus Bliekhuis verdween hij over de Harwiehweg weer in het Room' i Duin. Degenen de man hebben gezien of andere informa tie hebben die de politie kan hel pen worden verzocht te bellen met de recherche van het district Waterweg (010-2740172). Vlaardingen Voor het nieuw bouwproject Park Vlaerdinger- hout in het centrum van Vlaardin- 1 g^n moeten kabels en leidingen .-voor gas, water en elektriciteit worden gelegd. Om dit te kunnen uitvoeren wordt de Maassluisse- dijk ter hoogte van het nieuwe wijkje tijdelijk afgesloten. Maandag wordt met de werk- - zaamheden begonnen. Vanaf dat j: moment is de rijbaan van de Maassluissedijk tussen het snookercafé en de afrit naar de Zomerstraat zal geheel worden af» v gesloten. Het voetpad vanaf de Zomerstraat op het talud van de dijk naar de Maassluissedijk blijft echter beschikbaar voor voetgan gers. Naar verwachting duren de werkzaamheden twee weken. Schiedam De Troelstralaan is vanaf maandag twee weken lang afgesloten voor alle verkeer. Het gaat om het stuk tussen de Burge meester Honnerlage Gretelaan en de Dr. De Visserlaan. Ook fietsers en voetgangers worden daar om geleid. De afsluiting is noodzakelijk in verband met werkzaamheden voor de aanleg van de metrolijn. De werkzaamheden bestaan on der meer uit het omleggen van ka bels en leidingen, het trillen van damwandplanken en het aan brengen van een hulpbrug. De omleidingroute wordt door mid del van borden aangegeven. De woningen aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan zijn vanaf de Vlaardingerdijk bereikbaar. Bus 54 rijdt om over de Burge meester Knappertlaan en Burge meestervan Haar enl aan. Informatie over bezorging van dc Krant: maandag t/m vnjdag van 18.00 tof 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 AVat is dan die identiteit: de oude, wat *m-4A- in zichzelf ge keerde ha venstad, of is dat een stad met vijf Hoog wittes?' Lucht foto Roel Dijkstra nm sa ft-K-p® Stadsplan. Dat is de nu nog wat ongrijpbare basis waarmee Vlaardingen de 21ste eeuw in wil. Het coalitie- programma 1998-2002 is erop gebaseerd, de begroting voor volgend jaar ('het stadsplan vormt wellicht de belangrijkste opgave voor 1999') staat er bol van en ook in het vergadercircuit staat het steeds vaker op de agenda. De gemeenteraad, waar de eerste kritische geluiden vanuit de oppositie deze week naar buiten kwamen, is-onlangs op weg geholpen en vorige week waren alle leidinggevende ambtenaren aan de beurt. Het stadsplan, wat is dat nu eigenlijk? 'In het stadsplan wordt het perspectief voor de stad op de langere termijn in de meest brede zin neergelegd'. Daar kun je veel mee, maar ook weer zo weinig. Toch gaat het bijvoorbeeld over de vraag hoeveel Hoogwittes Vlaardingen er nog bij wil hebben. Wat voor karakter de DoorJan Rozendaal Vlaardingen Als beleidsambte naren uit Vlaardingen ergens op bezoek komen voor overleg, in Rotterdam, in Den Haag bij de provincie of een of ander ministe rie, dan zien ze het gezicht van hun gastheren veranderen. Naar zo'n uitdrukking van: 'Kijk, daar heb je die Vlaardmgers weer, die zullen wel weer tegen zijn'. Vaak is dat ook zo. En hoewel ze in het stadhuis nog steeds vinden dat ze meestal ook wel gelijk hadden, werkt het niet echt (meer). Tegen Zestienhoven. Tegen de A 4. Te gen de TramPlus, Tegen Dit Te gen Dat. Tegen Alles! Terwijl, realiseert Vlaardingen zich nu, het ontwikkelingen zijn die toch op je afkomen. Of je nu wilt of niet. „Neem de A 4, dat is planologisch gezien een giganti sche ingreep in je stad. Waarbij anderen ineens besluiten hoe je dat het beste zou kunnen doen. Maar heeft het bestuur van Vlaar dingen daar een antwoord op? Tot nu toe niet, omdat we zeiden: we zijn tegen de A 4," zegt gemeente secretaris Jan Brinkman. Bij de geplande vuilstort in het Oeverbos werkte dat nog, maar te genwoordig kun je dat antwoord niet meer geven. Niet bij de A 4, maar ook niet bij de Tweede Maasvlakte, de TramPlus, ga zo maar door. „Eigenlijk ïs de func tie van het stadsplan die ontwik kelingen een stapje voor te zijn," vult wethouder Kees van der Windt aan, die politiek verant woordelijk is voor de totstandko ming van het stadsplan. Meespelen in plaats van alles maar over y, heen laten komen. Dat past niet bij een zelfbewuste stad op de drempel van de 21ste eeuw. Op het moment dat de on derhandelaars van PvdA, WD en CDA het bedachten, was de amb telijke top al aan het filosoferen. Eindelijk niet eens alleen een lijstje problemen en een verlang lijstje van politici uitvoeren in vier jaar tijd, maar een visie ont wikkelen. Een visie voor de lange termijn. „Politici," zegt ook wet houder Kees van der Windt, „kij ken vooral naar de problemen van vandaag. Wij willen proberen de stad over een groter aantal jaren, tien, twintig of nog meer voor ogen te houden." De eerste vraag die beantwoord moest'worden is hoe je dat beleid moet vormgeven waarbij je met al die ontwikkelingen rekening houdt. Wat voor plannen heeft het rijk. Dan prao' je over mammoet- ingrepen als Tweede Maasvlakte, vliegveld en rijkswegen. Maar ook binnen Vlaardingen: wat voor soort bevolking woont er nu en wie komen hier te wonen. Hoe zijn de mensen opgeleid, wat zijn hun leeftijden, hun problemen, waar zitten hun achterstanden. Het stadsplan wordt dat kader waarin de lijnen voor de toekomst worden uitgezet. Juist nu. Omdat de volgende eeuw eraan komt, maar zeker ook omdat er zo ver dacht veel ingrijpende besluiten zijn en worden genomen die van invloed zijn op Vlaardingen. De A 4 maar weer, omdat dit zo'n pro bleem is waar al decennia lang mee wordt geworsteld. Hoogstraat moet krijgen; wonen in plaats van winkels? Wat voor huizen er moeten worden gebouwd? Hoe de bevolkingsopbouw zich ontwikkelt en welke problemen (en oplossingen) daarbij komen kijken. En naar buiten, naar buurgemeenten en andere overheden toe moet het stadsplan de zelfbewustheid van VTaardin- gen vergroten. Niemand in Vlaardingen zal het komende jaar aan het stadsplan ontkomen. Zelfs de blowende stamgasten van coffeeshop 't Spiegelbeeld niet. De kans is groot dat een clubje, al dan niet gereformeerde, raadsleden daar op een avond binnenstapt om ook dat Vlaardingse geluid eens te horen en mee te laten wegen. Brinkman: „Er zijn anderen nu al bezig met inpassingsvarianten. Wij hebben daar tot nu toe niet aan meegedaan. Vlaardingen heeft een bewust gekozen strate gie: je blijft zo lang mogelijk te gen die weg, totdat je ziet dat die onvermijdelijk wordt. En als die onvermijdelijk wordt, dan willen we over de inpassing nadenken. Dan krijg je de planologische vraag: wat willen we tussen Schie dam en Vlaardingen: een muur of gaan *«»i ritsen? En dat is (hij zegt 't wat harder) een historische be slissing voor je stad natuurlijk. Er komt een verkeersweg door onze beide steden heen, wat op twee na de drukst bevolkte verkeersweg is. Als de tunnel onder de Wester- schelde er eenmaal ligt, is deze weg de rechtstreekse verbinding tussen Amsterdam en Antwer pen. Verbonden Nu vliegt iedereen Vlaardingen voorbij. Ja hoe dan? Mag je Vlaar dingen zien als je daar voorbij schiet, Als je over de Van Brienen- oordbrug komt dan zie je daar ook iets naast die verkeersweg liggen. Hoe geef je dat vorm. Of overdek je de weg en ga je voor dubbel grondgebruik. Dat is op zich ook een model waarvan de projectont wikkelaars en woningcorporaties hun voordelen zien. Maar goed, je bent dan wel verbonden aan Schiedam. En misschien over vijf tig jaar aan Rotterdam. Dat zijn historische beslissingen voor de stad die je vanuit de identiteit van je stad moet beantwoorden, über haupt heb je een antwoord te ge ven op zaken als TramPlus, die je stad inkomen zo rechtstreeks van Rotterdam. Daar gebeurt iets. De metro komt ineens heel erg dicht bij (Vijfsluizen, red.) je langs vlie gen. Dus we gaan wat dat betreft dichter in die regionale stad te recht komen. Dat zijn planologi sche beslissingen die je van een antwoord moet voorzien. Willen we dat wel en hoe zouden we dat dan vorm willen geven? Natuurlijk ben je in veel van die zaken afhan kelijk van an deren, de re gio, de rijks overheid. Maar ik ga er nog steeds van uit dat als je ergens met een positief verhaal komt, je meer invloed hebt dan wanneer je roept: ik ben teuge. En de A 4 is er maar één. De komst van de Maasvlakte is er ook zo één. Dat zijn zware ontwik kelingen." Brinkman. „Maar wat is dan die identiteit? Is dat de oude, wat in zichzelf gekeerde havenstad? "Wil len we dat? Of is dat een stad met vijf Hoogwittes? Die discussie moeten we aangaan Op het moment dat het stadsplan er ligt en een projectontwikkelaar komt met het idee om er nog één, een misschien wel hogere toren te bouwen in het centrum, zou het antwoord zo op te zoeken moeten zijn. Voordat de gemeenteraad volgend jaar die visie op de stad neerlegt, wordt 'de dialoog met de stad' aangegaan. Niet alleen met de voorzitter van de bewonersver» eniging of de Industriële Kring Willen we dat? Om op al die vragen een antwoord te formuleren moet er dus een vi sie op de toekomst zijn. Een visie die aangeeft wat de gemeente wil en vooral ook wat niet, „Dan praat je dus over je identiteit," zegt Vlaardingen, of degenen die dur ven opstaan in een volle zaal met mensen, benadrukt het stadhuis. De belangstelling is er bij de in woners, daar twijfelt men niet aan. „Een eye-opener voor mij was de presentatie van het wijk- plan voor de Oostwijk. Honder den mensen kwamen er op af in de Harmonie. Een paar weken la ter zaten wij in dezelfde zaal met alle lijsttrekkers over de Oostwijk te discussiëren en toen zag je geen hond. Je kunt dus niet zeg gen dat mensen niet betrokken zijn bij hun wijk. Sterker: ze zijn daar zeer bij betrokken. Alleen de manier waarop je ze aanspreekt is belangrijk," aldus Van der Windt. En dan, is de verwachting, komt er heel veel los waar de gemeente raad geen weet van heeft. Beleids ambtenaren brengen alleen de problemen op de politieke tafel waarbij ze ook een oplossing we ten aan te dragen. Of die waar die paar leden van de politieke partij en die zich roeren bij het samen stellen van de verkiezingspro gramma's geen weet van hebben en dus niet in het gemeentelijk beleid worden opgenomen. Het komende jaar moet er zoveel moge lijk informatie op tafel ko men, zonder dat er meteen een oplossing bij hoeft. Behalve de problemen van nu, is ook de vraag hoe die zich de komende ja ren ontwikkelen. De vergrijzing, die in Vlaardingen hard gaat, is er eentje van. Hoe speel je daar op in met het bouwen van huizen en het in stand houden van voorzie ningen. Voor allerlei andere groe pen is datzelfde denkbaar. Waar moeten de minima blijven als na de Westwijk ook andere wijken worden opgekrikt? En hoe bindt Vlaardingen de welgestelde inwo ners aan zich als er niet voldoende eengezinswoningen kunnen wor den gebouwd? Eerst de gegevens op tafel en dan bepalen welke ontwikkelingen moeten worden afgeremd, of juist gestimuleerd. Actief met de toe komst bezig zijn, in plaats van re actief, heet het. „Zonder uitge sproken visie word je niet meer serieus genomen. Iets alleen niet willen, is onvoldoende." Natuurlijk, waarschuwen Brink man en Van der Windt, moet je voorzichtig zijn met visies. En moet je zeker niet verwachten dat het stadsplan, om maar eens wat te noemen, de A 4 tegenhoudt. De hakken staan muurvast in de klei: Vlaardingen en Schiedam zijn te gen, de rest van de wereld is voor aanleg van de weg. Geen discus sie over mogelijk, „Maar," zegt gemeentevoorlich- ter Remus Aussen, „soms is er iets anders nodig om over een on derwerp goed te kunnen praten." Als voorbeeld noemt hij de discus sie over Vroom Dreesmann aan het Veerplein. V&D kondigde ja ren terug aan Vlaardingen te ver laten omdat het beloofde inwoner tal van meer dan 100.000 nooit zal worden gehaald. Maar V&D moest blijven, vond Vlaardingen. De ja-nee-discussie werd doorbro ken nadat biy de Dag van de Archi tectuur 'mooi en lelijk' centraal stond en het V&D-pand door het Vlaardingse publiek als lelijkste gebouw werd betiteld. „Binnen een jaar was het gerenoveerd," zegt Aussen. „Op de één of andere manier ïs er vaak iets anders no dig om over zo'n onderwerp goed te kunnen praten. Een nieuwe vraag, een nieuw antwoord. Dat soort andere invalshoeken om iets weer bespreekbaar te maken, verwachten we ook met het stads plan van de grond te krijgen." Door Danielle Hermans Al enkele decennia lang vieren Schiedamse schoolkinderen uit groep 8 een week lang een educa tieve vakantie in het schoolbui tenhuis in Oosterhout. De ge meente Schiedam liet net als veei andere steden in 1955 een buitenverblijf bouwen. Dit met de bedoeling de bleke 'stads- neusjes' de mogelijkheid te ge ven eens lekker uit te razen in de natuur. In die tijd gingen de meeste gezinnen eenvoudigweg niet op vakantie. Hoewel er op dat gebied veel is veranderd, blijft het belang van het uitstap je ook voor de huidige school jeugd groot. De kinderen zien er vreselijk naar uit en noemen het reisje het hoogtepunt van het jaar. Maar aan deze traditie komt als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt binnenkort een einde. De sluiting van het schoolbuiten- huis in 2002 is één van de maatre gelen waarmee de begroting 1999 sluitend wil worden. Het in standhouden van het huis kost de gemeente jaarlijks een ton. Een aantal politieke partijen heeft al aangekondigd tegen het sluitingsvoorstel in het geweer te komen. Voordat het zover is, komen hieronder enkele Schie dammers aan het woord die hun mening alvast ventileren. Oud-wethouder Bart de Leede, tegenwoordig secretaris van de Rotterdamse deelgemeente Noord: „Ik ken de achtergronden van het collegevoorstel niet, maar het was wel even schrikken toen ik het in de krant vernam. Ik ben als kind zelf ook in Oosterhout geweest en dat was een absolute happening. Ik zou het jammer vinden als aan deze traditie een einde komt, maar dat is puur op basis van sen timent. Daarmee wordt toch weer een stukje sociale geschiedenis van Schiedam afgesloten. Aan de andere kant kan ik me voorstellen dat er minder prijzige alternatie ven zijn. Het is natuurlijk uit de tijd om als gemeente een sehool- buitenhuis te bezitten. Gelukkig hebben ze de exploitatie ervan al jaren geleden uit handen gege ven, maar het feit is dat je altijd aan dit verblijf vastzit Je bent veel flexibeler als je zelf een loca tie in Nederland kunt uitkiezen om een week met je klas te ver blijven. Ik vind namelijk wel dat scholieren uit groep acht de kans moeten krijgen om samen een paar dagen er op uit te trekken. Het is een waardevolle afsluiting van de basisschoolperiode." Jack Kerklaan, bekende Schie dammer en verslaggever van Ra dio Rijnmond: „Het zou een domme beslissing zijn om het schoolbuitenhuis te sluiten. Wat is nou één ton per jaar? Dat bedrag kan toch wel er gens anders vandaan komen? Het frappeert me werkelijk dat ze met Het schoolbuitenhuis in Oosterhout. 'Ze moeten maar op watan ders bezuinigen,' zegt de 11-jarige Mink Lammertink. Hij is een handtekeningenactie begonnen om het besluit van burgemees ter en wethouders om het gebouw af te stoten terug te draaien. Archieffoto Roel Dijkstra dit voorstel op de proppen komen. Sommige tradities moetje vind ik instandhouden. Maar ja, je ziet het; alles is vergankelijk. Het is alweer 25 jaar geleden dat ik er met mijn klas ben geweest, maar die week heeft een onuitwis bare indruk gemaakt. Je was voor het eerst van god en van je ouders los. Daar pleegde ik mijn eerste buitensporige misdaden, had ik m'n eerste verkering en heb ik vrienden voor het leven gemaakt. Door het samen sporten en spelen is bij mij een gevoel van solidari teit ontstaan. We hebben veel ge lachen Het schoolbuitenhuis is een ht tuk instituut. En als ik de enthousiaste verhalen van mijn neefjes en nichtjes hoor, vindt de huidige jeugd het nog steeds geweldig daar in de bos sen. Ik vind het een pijnlijke ader lating; eerst verdwijnt mijn oude school en nu Tk misschien het schoolbuitenhuis. Dan zijn mijn jeugdherinneringen in één klap Directeur mevrouw M. A. Gosens van basisschool De Singel: „Persoonlijk zit ik niet aan het schoolbuitenhuis in Oosterhout gebakken. Verandering van spijs doet eten, zeg ik maar. Er zijn ook andere plekken denkbaar. Ik ben benieuwd hoe het is om eens een paar dagen op de hei of in de buurt van het strand tc verblijven. Niet dat het schoolbuitenhuis in de Brabantse bossen niet ge schikt is hoor. Ons verblijf daar is elke keer weer leuk en gezellig. De kinderen vinden het ae week van het jaar, al betekent het voor de leerkrachten een behoorlijke aanslag. Vijf dagen en nachten (er wordt weinig geslapen) in de weer met gemiddeld 40 tot 65 kinderen is een grote verantwoordelijk heid. Hoewel iedereen na afloop /egt moe en voldaan te zijn. Tot voor kort gingen de groepen 7 en 8 samen. Dat had als voordeel dr je dan één keer in de twee jaar naar het schoolbuitenhuis ging. Op die manier bleef het ook voor de leer krachten aardig. Maar sinds twee jaar hebben we te veel scholieren zodat nu alleen de scholieren uit groep acht in aanmerking ko men." „Zelfben ik net als driekwart van de Schiedamse bevolking, als kind ook in het schoolbuitenhuis geweest. In de afgelopen 25 jaar dat ik by De Singel werk, was ik er drie keer een volle week met een groep scholieren. Het gebouw is redelijk geoutilleerd en dat is ook een vereiste. Maar ik vind so wieso dat we eens moeten praten over de opzet van dit jaarlijkse uitstapje. Moet je met jonge kin deren wel vijf dagen lang het bos in? Er zijn ook tal van andere ex cursies van kortere d.„r denk baar. Het moet niet zo zijn dat het schoolbuitenhuis blijft gehand haafd omdat het nu eenmaal een traditie is. Als de gemeente inder daad zou besluiten dat de subsi diekraan dichtgaat, verwacht ik dat deze traditie in gevaar komt. Veel ouders kunnen simpelweg de kosten niet ophoesten. Nu be talen zij de helft van het totaalbe drag, 103 gulden en vijftig cent, en draagt de gemeente de rest bij. Als de subsidie wegvalt, zouden ouders minstens het dubbele kwijt zijn en dat levert problemen op." Scholier Mink Lammertink (11) van basisschool De Peperklip, die twee weken geleden met zijn klas naar Oosterhout is geweest: „Ze moeten maar op wat anders bezuinigen. Dat plein bijvoor beeld dat miljoenen heeft gekost, daar heb je niets aan. Ik ben me teen toen ik het artikel las een handtekeningenactie begonnen. Ik verwacht toch zeker 150 hand tekeningen te verzamelen. Ik ga gewoon de deuren langs in Schie- dam-West waar ik woon. En op school zitten vijfhonderd leerlin gen. Dus dat moet geen probleem zijn. De handtekeningen wil ik dan met een brief aanbieden aan de burgemeester. Daarin zal staan dat het schoolbuitenhuis niet dicht mag. Het was namelijk heel leuk in de bossen. We deden veel activiteiten zoals hutten bouwen en zo. Je leert elkaar veel beter kennen en dat is handig zo aan het begin van het schooljaar." Zaterdag 24 oktober SCHIEDAM Cl ubhu is Sch 1 espoor. Schespoordag met vi deopresentaties. 10.00-16-OOu. Dc de Bij enkorf. Rommelmarkt. 10.00-16.Q0u. Dc de 4 Molens. Dansavond, 19.30-23.30u. Ste delijk Museum. Orgelconcert, 14.00u. Zorg- centrum Spaland. Voorstelling WEBtheater, 14.00u. Filmhuis. Love and Death on Long Is land. 21 OOu. De Fabriek. Zoet, door ama teurtheatergroep VZOD, 20.30u. VLAARDINGEN Buurthuis de Pljpelaar, Vlooienmarkt. 9.00 u. Centrale bibliotheek. Verkoop afge schreven boeken, 1100-15,OOu. Dc de Bij enkorf. Rommelmarkt. 10.00-16.00Ü 5 ladsge h oonaai.Toneelgroep De Fakkel, |u bileumvoorsteiling, 20.15u De Harmonie. Het herfetbal 1998,21.00U. MAASSLUIS Koningshof. Theaterconcert Maassiuise Har monie, 19.00-20.00u. Immanuelkerk. Or gelconcert. 20.00u. Theater Schuurkeric Marlies Helder, 20 30u. ROTTERDAM Feyenoord Stadion Maasgebouw 12 00- 19.00 Para Normaal Beurs. Rotterdamse Schouwburg KJ z. 20.30 Closet Case Other short stones. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee, Maritiem Museum Prins Hen- drikl2,00-16.00 New Vork in Rotterdam, de Doelen Hal 6rx 15.00 Inloopconcert. Jum- aanse Zaal 20.15 African roots. Ahoy' 17.00 Pepsi Pop. Bib!iotheektheater20.30 Ernstig genoeg. L'Esprit 22.00Teasin'Willy. C5 Jazz 22.00 Square Jazzband. Earj of Sandwich- Vrij Entrepot Marfcowski.Baroeg21.00 Hag gard e.a. Paradijskerk 16.00-16.45 Orgel concert. Rotown 22.00The P/nheads. Pian- C22,00 Hand some 3 Some. Bibliotheekthe ater 20.30 Willem Wilmink. Luxor Theater 20.15 De Benin's. Prinses Theater 19.00 De Prinses Revue, Rotterdamse Schouwburg Gnz. 20.15 De sleutel. Theate r 't Kapelletje 20.30De Fa milieMuller Pie r Najaa rskermis. The ate rZuldplein Gr.z. 12.00 Alshet bestaan niet maakbaar ts. Zondag 25 oktober SCHIEDAM Dc da Woudhoek. Open huis, 13.30u, De Groene Raat. Snoeicursus, 13.30-15.00u, De Gekroonde Brandarsketel. Spirrtuele ZondagmiddaglezjngdoorJ. vdLeun, 14.00u. Teerstoof. Teatro Munganga, 14.00u. Thea ter a.d.Schle. Dutch Swing College Band &Mrs. Efistem, 15,OOu. Dorpskerk Kethöl. Jubileumconcert avondmuaek, 19.00u. VLAARDINGEN Oostarkerk, Dienst met kunst. IQ.OOu. Dc West The-dansant, 14,00-16.30u. Vfcse- rijmuseum. DuoCavatma, 14.30U. Filmthe ater Het Zeepaard. Left Luggage, 21.00u. Stadsgehoorzaal. Theater achter de Scher men: De Meiden, 15.00u. ROTTE ROAM Feyenoord Stadion Maasgebouw 12.00- 19.00 Para Normaal Beurs. Jeugdtheater Hofplein 14.00 Piggelmee. Maritiem Muse um Prins Hendrik 12.00-16.00 New York in Rotterdam. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 15.00 Kadushi en de Windt. Zaal de Urle 14.30 Kijk Luister, de Doelen Gr.2. 11.00 Deep River QuartfiL/15,30 Muziek en dans uit Turkije. Jumaanse Zaal 11.00-12.00 Kamer muziek. /14.30 Kamermuziek. C5 Jazz 15.00 New Orleans Syncopators. Nighttown 20.30 Total Touch. Rotown 22.00 The early hours. Theater Zuidplein KJ z. 14.00 De Kas. Muller Pier Najaarskermis. Prinses Theater 14..G0 SbchtngDunya Wereldprogiamma. Maandag 26 oktober SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Jeugdtheater Sonne- vanck-Engerdirtgen, 14.00u. NPB gebouw. Lezingover schoonheidsbeleving, 2Q.15u. VLAARDINGEN Bouwspeelplaats. Bouwen voorkinderen van 6-12 jaar, 10.00-16.00u. MAASSLUIS De Groene Stip. Vergadenngwerkgroephuur- zaken,20.00u. Van do. 22 okt. t/m wo. 28 okt- ROTTERDAM Cinerama 1: "Halloween: H20' <16) dag. 13.15-16-18,45-21.30. Cln.2: Titanic' (12) dag. 12.30. 'Saving Private Ryan' (16} dag. 17-20.30. Cin.3; "Small soldiers' (ai) dag. 12.45-15.30-18,20-21,15. Cin.4: 'Six days. Seven nights'(al) dag, 18.45-21.15; Jo- ,vr. ook 13.15-16. Cin.5: "Wild Things' <16) dag. 19, do vr.ook 15.45. 'Het 14e Kippetje' (al) dag. 13-21.45. (maxTheater. Black Onema Night* The Play ers Club" Hoodlum'za. 00.30. ThnlIRide' (al) dag.(beh.ma.) 12-15-20.15, ma.dr.aileen 15-20.15. 'Amazone* (al) dag.13. 'Everest" (al) dag.14-16. 'Saving Private Ryan' (16) dag.21.15. 'Serengeti Symphony* (16) dag.17-18-30. Ven.l: The James Gang* (16) dag.20, The fee Storm' (16) dag.(beh.ma.) 22, vr.ook 15. Sneak Preview ma.22.Ven,2: 'Brenvenidomr- Marshall!' do.19.30 'Camada Negra' do 2130'Fata Mcgana V19 30'Muertede un cidista' vr.21.30. 'Caile Mayor* za, 19.30 'Ana y los Lobos' za.21.30 'Surcos' zo.13 'Ei cnmen decuenca'zo.l5'LosGotfos'zo.l9.30 'Cuerda de presos" zo.21.30. 'Eljardinde las delicias' ma.21.30'Arrebato'di.l9.30 'Ucor- te de Faraon" di.21.30 'La pnma Angekca' wo.19.30 'LasTruchas' wo.21.30.Tramspot- ting" vr.15.30. Ven.3: 'Knofiikan' (16) dag. 19.30. 'East palace, West palace' (16) dag.22, vr.ook 15. Ven.4: The secret adven tures of Tom Thumb* (16) do.vr.za.20, vr.ma.di.wo. ook 15. 'Conté d'automne' (16) zo.m3.d1.wo. 19.30. "The Idiots' (16) dag, 22. Lum.l: 'Or.DolittJe* (al) dag.13 30-15.45- 18.30-21.15. Lum. 2:1 Godzilla' (12) dag. (beh.vr.za.) 13.30-17-20.45; vr.za.12- 15 l5-18.45-22.15.zc 0*113.30, Lam.3*. 'Armageddon' (12) dag.17.15-20.45; do- .vr.ook 13.45. Lum. 4: 'bar' (16) dag. 18.15- 20.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 Vm 01.00. Pathé: 'Saving Pnvate Ryan* (16) dag. 11.20- 15.30-20. zo.me* 11.20. 'Godzilla' (12) dag.ll.40-14.50-18-21.10. 'LethaiWeapon 4' (16! dag. 11.50-18.20-21.10: dumet 21.10, do.w. ook 15. 'Hope Floats' (ai) dag. 19.10-21.40; do.vr.ook 11,30-14- 16.30. 'Out of Sight" (12) dag.15.20-18.15- 21.20; do.vr.ook 11.30. 'Elizabeth' (16) dag.15J20-18.15-21.20, do.vr.ook 11.40. 'Dr.Dolittle' (al) dag.1120-14-16.10-18.20- 21.20. Sneak preview: 'Baas boven baas' (al) di. 21.30. Nachtvoorstellingen: Lum.1: 'OrDoiittie' (al) vr.za.00,15. Lum.3; 'Lethal Weapon 4' (16) vrj3.00.15. Lum.4: 'Halloween: H20' (16)vrja.00.30. Kindermatinees; Cin.4: 'Dubbel Dwars' za t/m wo, 12,15-15.15. Cln.5: 'Freddie the Frog'za.t/mwo.15.45. Lum.3: zo.25/10Seni- orkid: CentraldoBrasrl'll.TheMighty'13.30 la vrta belia' 15.45. 'Air Bud' za.Vm wo.12.15-14.45. Lum.4: "SerengetiSym pho ny" dag 13-15.15, zo-alleen 13. Pathé: 'Het magische zwaard' za.tftn wo. 14,40-16.30. 'Dubbel Dwars'2a.fmwo.ll-13.40-16.20. 'Madelief: Krassen in het tafelblad' za.Vm wo.lLlO-13.10. 'J ac ht op de kleintjes' za .Vm wo 11 10-13 20 Ven.lz 'Made'isf* krasse" in het tafelblad'zo.13-16.30. 'Astnd ündgren vertelt' ma.15. "Verre vlucht/twee keer Ida' di 15. 'Op eigen houtje' wo.15. Ven.3: 'Lotta loopt weg" a3.ma.13. 'De laatste eenhoorn*zo- .ma.di.wo.15. Lotta uit de Kabaalstraat" di- .wo.13.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1