Sparta op z'n best tegen toppers Ajax terug in de top, maar het spel lijkt nog nergens op De positie van Robson staat niet ter discussie, zegt directeur Frank Arnesen Na twee treffers tegen Heerenveen is John den Dunnen de anonimiteit ontgroeid Van der Haar: toch Uerdingen Victoria morgen onder het mes Trainer Roda JC schorst doelman Rotterdams Dagblad Maandag 26 oktober 1998 Door Mark Caldenhoven TilburgMet een stevig paar elle bogen baande Harry van Raaij zich een weg door de meute. Nee, de voorzitter wenste niet te praten na het nieuwe debacle van PSV bij Willem II (4-2). De laatste oor wassing in een inmiddels bijna ontelbare reeks betekent echter geenszins het troosteloze diepte punt. De bodem lijkt weggeslagen onder het eer.s zo rotsvaste Eind- hovense fundament PSV zal de komende dagen veran deren in een praathuis. Intern hebben trainer Bobby Robson, di recteur voetbal Frank Arnesen en preses Van Raaij harde noten te kraken na de vierde competitie nederlaag in negen wedstrijden. „Want hier kunnen we domweg niet voor weglopen," gaf Arnesen onomwonden toe. „Ik kan nu niet meer ontkennen dat we in een heel moeilijke situatie zitten. Het seizoen ontwikkelt zich tot een se rieuze tegenvaller. We moeten de ze week de koppen eens goed bij eikaarsteken" Tilburg, buurstad van Eindhoven, was in het verleden vaker een on overkomelijk struikelblok voor trainers van de top drie. Aad de Mos vond er eens als trainer van PSV zijn Waterloo en ook het ont slag van Arie Haan bij Feyenoord kwam deels voort uit een neder laag bij Willem II. Dat Bobby Rob son bij PSV zijn congé krijgt, is uitgesloten, benadrukte Arnesen. „Op zulke vragen geef ik geen antwoord. Wil je er een, dan luidt die: nee. Natuurlijk, het seizoen begint dramatische vormen aan te nemen. Dat is ook reden om ons deze week intern op een aantal za ken te beraden." Robson, kort van stof, bleef na de nieuwe tik vertrouwen houden in zichzelf en in PSV. „Uiteraard, Dit is het niet einde van de wereld en niet het einde van de club. Okto- PSV-doelman Ronald Waterreus in mineur nadat Marcel Valk de score heeft geopend en de Willem ll'ers (achtergrond) een feest je bouwen. Het zou voor Waterreus en zijn collega's nog veel er ger worden. FotoToussaint Kluiters/ANP ber is een slechte maand, daar hoeven we met omheen te draai en. We hebben de slag verloren, maar nog zeker niet de oorlog." Arnesen wreef maar alvast met zijn hand door zijn Deense haar. Waar ligt de oorzaak? Hebben we geen kwaliteit? Het is zeer moei lijk. Het is duidelijk dat PSV nu even geen topploeg meer is." Niemand kan Arnesen, PSV in het bijzonder, de garantie geven dat de problemen tussen nu en enkele weken verleden tijd zjjn. Het aankoopbeleid - saillant: één van Amesens voornaamste ver antwoordelijkheden - is na de leegloop van voor de zomer het hete hangijzer gebleken. PSV heeft in alle geledingen kwaliteit ingeboet. En de vrije val lijkt niet meer te stuiten. De vraag is wie de sneeuwbal van problemen in Eindhoven tot stoppen kan dwin gen. Van de laatste serie Feye noord, AZ, Benfica, Fortuna Sit- tard, NEC, Kaiserslautern en Wil lem II wist PSV alleen het duel met Fortuna in winst om te zet ten. Verdediging Het doelsaldo van de zeven ont moetingen (10-16) geeft aan waar de Brabantse schoen wringt. In defensief opzicht laat PSV teveel steken vallen. Ook de vier doel punten tegen Willem II - twee keer de Marokkaanse verrassing Adil Ramzi, een keer Jatto Ceesay en Marcel Valk - kwam voort uit verdedigende flaters. „Ongeloof lijk," bromde Robson, die Theo Lucius voor het eerst dit seizoen had gepasseerd ten faveure van Abel Xavier. De bij vlagen chaotische defensie is al maanden onderwerp van ge sprek. Dat Robson in de slotfase zelfs Arnold Bruggink, die door dom balverlies de vierde en be slissende treffer inleidde, zelfs als veredelde voorstopper liet opdra ven, is de goden verzoeken. PSV kwam soms handen en voeten te kort tegen de technisch zeer be gaafde Tilburgse lichtgewichten Yassine Abdellaoui en Adil Ram zi. In de tweede helft zette PSV de stoere kerels uit Tilburg welis waar met de rug tegen de muur, maar liet het verdedigend te veel ruimte. De treffers van Ruud van Nistelrooij en Luc Nilis konden een nederlaag nimmer afwenden. Voor PSV breken zorgelijke tijden en drukke dagen aan. Woensdag wacht in Rotterdam Excelsior in het kader van de zestiende finales van het nationale bekertoernooi. Met de twaalfde positie op de ranglijst, maar liefst twaalf pun ten achter op Feyenoord, lijkt de strijd om de KNVB-beker de laat ste Eindhovense strohalm op weg naar Europees voetbal. Met knikkende knieën reist het aangeslagen Eindhovense gezel schap naar Woudestein. „Het zal alle hens aan dek zijn, een wed strijd die PSV in deze vorm niet zomaar wint," gaf Arnesen onom wonden toe. „Ja, dat is een harde constatering." Door Loet van Schellebeek Rotterdam In een voetbal weekblad lazen supporters van Sparta onlangs tot hun niet geringe verbazing, dat John den Dunnen van zich zelf vond dat hij hun club on derhand was ontgroeid. Hen was dat nog nooit zo opgeval len, maar na gisteren zullen ze wel zo ongeveer een idee hebben wat de linksbuiten moet hebben bedoeld. Zyn twee treffers tegen SC Hee renveen leverden Sparta de eerste overwinning van dit seizoen op eigen veld op (3-1) en matchwinnaar Den Dun nen een dikverdiende ap- plauswissel. Uit tegen De Graafschap, eind september, gunde trainer Hans van der Zee de 26-jarige Papen- drechter voor het eerst dit serioen een basisplaats bij Sparta, dat toen - met slechts één punt op zak - in een crisisachtige situatie dreigde te belanden. Op de Vijver berg evenwel werd met 3-0 gewon nen, het begin van wat Van der Zee gisteren 'een goede serie' meende te kunnen noemen - vijf wedstrijden waarin, met mede werking van Den Dunnen, negen punten werden behaald. Dat zes daarvan aan nationale hoogvlie gers als Ajax en Heerenveen wer den ontfutseld, stemde de trainer hoopvol voor de toekomst. „Zaak is nu er een vervolg aan te geven, want we zijn nog lang niet waar we wezen moeten," weet hij. Doetinchem Hans van der Haar vertrekt toch naar het Duitse KFC Uerdingen. De overgang van de aanvaller van De Graafschap naar de club uit de tweede Bundesliga v/as eerder onzeker geworden door een financieel geschil tussen Van der Haar en de Doetinchemse club. Spelersmakelaar Bob Maas kant heeft bemiddeld in de zaak. Uerdingen is met de 23-jarige spits een huurcontract voor dit seizoen overeengekomen meteen optie tot koop. Voorts is Nico van Zoghei de belangrijkste kandi daat om assistent te worden van Henk ten Cate. Van Zoghei heeft overeenstemming bereikt over een contract tot het einde van het seizoen. Uerdingen, dat onder Ten Cate nog niet heeft gewon nen, speelde gisteren 2-2 tegen FC Röln en staat nog steeds laatste, Tilburg Raymond "Victoria van Willem II ondergaat morgen in het riekenhuis in Tilburg een ope ratie. De 26-jarige oud-Feyenoor- der heeft last van onwillige buik en liesspieren. Victoria, die afge lopen zomer van De Graafschap overkwam, heeft nog nauwelijks voor Willem II gespeeld. Kerkrede Gregory Delwarte mag een week lang niet bij Roda JC komen. De Belgische doelman nam het niet zo nauw met de dis cipline. „Praten en boetes helpen blijkbaar niet," stelde trainer Ver- goossen vast, „daarom heb ik tot een schorsing besloten." Van der Zee zal zich terdege heb ben gerealiseerd dat hij - en met hem heel Sparta - John den Dun nen gisteren heel veel dank was verschuldigd, De vroege ope ningstreffer van de linkerspits (al in de tweede minuut, na een pri ma passje van Erik Tammer, 1-0) bood de roodwitten in het vervolg van de eerste helft een stevig hou vast in de stormloop die Heeren veen onder aanvoering van de uit blinkende gebroeders De Nooijer en met hulp van de razende zuid wester ontketende. En toen de capitulatie diep in de tweede helft nabij leek en de ge lijkmaker na treffers van Arjan van der Laan (2-0) en Dennis de Nooijer (2-1) een kwestie van tijd, toen was daar opnieuw Den Dun nen, die invaller Brian Tevreden de üal ontfutselde en onhoudbaar voor Heerenveen-doelman Vonk de wedstrijd besliste. „Een schit terende actie" prees Hans van der Zee die het de linksbuiten graag vergaf dat hij pal na 3-1 de kans op nog een derde doelpunt door treuzelen liet liggen. John den Dunnen wil hogerop en dat komt goed uit, want Sparta wil niets liever. De twee stunts tegen Ajax en Heerenveen doen ver moeden dat de roodwitte Rotter dammers een echte uitdaging no dig hebben om het beste in zich zelf naar boven te halen. Daar waar ze zich thans ophouden op de eredivisieladder zou bijna ie dere tegenstander een uitdaging moeten zijn. Het spelerspotenti- eel in aanmerking genomen, staat Sparta gewoon te laag, al dacht het gros van de 4500 toeschou wers daar gistermiddag in de rust vermoedelijk heel anders over. Uitgefloten De thuisploeg leidde wel, maar kon geen moment duidelijk ma ken recht te hebben op die voor sprong. Integendeel, de volgelin gen van Van der Zee mochten zich gelukkig orijzen dat scheids rechter Erik Braamhaar (nieuw op de A-Ujst) zijn dag niet had - hetgeen hij (althans, volgens Gé- rard de Nooijer) tegenover de spe lers ook ruiterlijk bekende. Volgens Heerenveen-trainer Fop- pe de Haan had Braamhaar zijn ploeg in zeker drie gevallen een strafschop kunnen geven. „Drie is wat overdreven, maar één zeker," vulde Dennis de Nooijer aan. De door zijn voormalige fans voort durend uitgefloten aanvaller doel de op de situatie in de zestiende John den Dun nen (rechts) slingert zich langs Heeren- veen-verdedt- gerArek Ra- domski en schiet even Sater urt een moeilijke hoek raak, 1- 0. Sparta's linksbuiten zal in de loop van de mid dag tot man van de wed strijd uit groeien. FoloMichelBlertiul- zerVCorVos Dennis de Nooijer (val lend) was Heerenveens beste man en h e d heel wat ploeggenoten bij Sparta be zig. Zoals hier Arjan van der Laan. minuut, waarin hij Sparta's stop per Marüia te snel en te slim af was, alleen op het doel af ging maar op het beslissende moment van achteren werd aangetikt door de Braziliaan. Zelfs Van der Zee twijfelde geen moment aan het onrechtmatige van die daad, maar Braamhaar wilde van geen straf schop weten. Curieus was de reactie van de ar biter toen dezelfde De Nooijer zes minuten later een opspringende bal wilde inkoppen, Spartaan John Nieuwenburg dat met een (te) hoog geheven voet voorkwam, maar ploeggenoot Dennis Krijgs man meende een fluitsignaal te hebben geboord en nietsvermoe dend de bal binnen het zestien metergebied oppakte. Opeens bleek Braamhaar toen gevaarlijk spel te hebben geconstateerd, echter niet van Nieuwenburg, maar van Dennis de Nooijer. Vrije trap dus voor Sparta, „Terwijl hij eerst voordeel had gegeven, zei hijzelf," mokte de Zeeuw. „Ik heb geen fluitsignaal gehoord, ook niet op de tribune. Jij wel? Nou, dan is het toch een strafschop, of niet soms?" Foppe de Haan vond dat ook Dorin Mitrita onheus was beje gend, maar de Fries was reëel ge noeg om toe te geven dat Sparta uiteindelijk verdiend had gewon nen. „Wij hebben vanaf het begin achter de feiten aangelopen, waarbij wel moet worden bedacht dat we niet op nul begonnen. We hadden de wedstrijd van donder dag tegen die Kroaten nog achter de kiezen en dat wordt zichtbaar op het moment dat het tegenzit. En helemaal in de tweede helft. We hadden veel balbezit, maar de den er te weinig mee." Meer pressie De dwars over het veld staande wind bleek toch van zo veel in vloed, dat Sparta na rust veel va ker in de buurt van Vonk ver scheen dan ervóór. Van der Zee trok de 'eer' van die veranderde veldverhoudingen ook een beetje naar zich toe door erop te wijzen dat er meer pressie werd uitgeoe fend op de laatste lijn van Heeren veen en dat de telkens oprukken de Johan Hansma veel beter werd opgevangen. Hoe het ook zij, het regende opeens kansen voor de thuisploeg, kansen die evenwel aan Yurtcan Kayis, Erik Tammer en Kew Jaliens niet waren be steed. De laatste zag zijn inzet door uitgerekend Dennis de Nooijer van de doellijn geveegd. Willen de voetbalwetten in geval len als deze dat het doelpunt dan 'aan de andere kant' valt, ditmaal bevestigde de uitzondering de re gel. Arjan van der Laan pikte op de rand van buitenspel een ver dwaalde bal op en scoorde van dichtbij 2-0. Twee minuten later zorgde Dennis de Nooijer 'uit het niets' voor 2-1 en was het weer een wedstrijd, een hoogst amusante zelfs. Wissels volgden elkaar in snel tempo op, kansen wisselden el kaar af, Totdat John den Dunnen met zijn tweede treffer de handen op elkaar en de supporters op de banken kreeg. Hij is daardoor in elk geval de anonimiteit ont groeid. Amsterdam Dat Edwin van der Sar tot 'man of the match' werd uitgeroepen zei alles over Ajax- Cambuur L (4-0). De keeperhoef- dé niet'één keer m te grijpen en was zelf 'dan ook het meest ver baasd over z'n uitverkiezing. On danks de kleurloze wedstrijd en het matige spel steeg de lands- j kampioen -naar de derde plaats op de ranglijst'met drie punten achterstand op Feyenoord maar een wedstrijd meer gespeeld. Ajax speelde in dezelfde samen stelling als afgelopen woensdag in het,'Champions League-duel tegen "Olympiakos Piraeus. Dus met een voorhoede - Wamberto, 'Arveladze en Kinkladze - die al weken hopeloos uit vorm is. Vreemd genoeg zaten Gronkjaer en Benni, tegen Piraeus nog in- valleis, op de tribune en zat de - door trainer Morten Oisen afge- serveerde Gerald Sibon nu weer gewoon op de bank. 1 Het talent Arno Splinter zat even eens bij de 'selectie, maar kreeg ook tegen een ploeg als Cambuur van Olsen geen kans-als-cen trumverdediger. Terwijl Ajax vanaf -volgend seizoen toch ver der moet zonder Danny Blind en diens beocgdevervanger Frank de Boer dan vrijwel zeker in de kleuren van Barcelona speelt. Bovendien is Splinter beslist niet minder dan Rudy, die onzeker speelt en niet kan of durft door te schuiven naar het middenveld. Tegem Cambuur kréég Splinter de kans zich te manifesteren, als invaller voor Rudy na twintig mi nuten: De Pool voelde zich met helemaal lekker, Met zijn ge dachten was hjj meer btf zijn vrouw, die zaterdag na een zware bevalling een zoon ter wereld bracht, verklaarde Glsen. Arno Splinter speelde zeker niet on verdienstelijk, kwam veelvuldig op, durfde acties te maken en cre- erde met zijn splijtende passes openingen. Dat gold ook voor Georgi Kink ladze. Maar de Georgiër had wei nig succes tegen de stugge Friese defensie en maakte geen gemoti veerde indruk. Dat zal ook te ma ken hebben gehad met zijn posi tie. Aan de linkerkant komen zijn kwaliteiten niet optimaal tot ui ting. Wamberto werkte hard, maar zelfs tegen een nietige ploeg als Cambuur kwam hij niet uit de verf. Wel maakte de Brazi liaan kort na de hervatting het tweede doelpunt, na een voorzet van Tnbïasen. Na zijn treffer was de vl lende en slaapverwek kende wedstrijd in elk geval be slist. Cambuur wilde wel, maar was machteloos in de sfeerloze Arena. Slecht Ronald de Boer opende de score' kort voor de rust met een fraaie Dat was'werkelijkbet wapenfeit van de eerste Zo slecht en ongeïnspi reerd als Ajax toen speelde, 2al het jaren niet hebben gedaan. IMMI, VWi kopbal enige w< helft. 2k Het tempo was heel laag, van po sitiespel was in feite c 'prake want de ballen vloger. ..mten op en beide teams schiepen zich amper kansen. Shota Arveladze kreeg er wel twee, maar de Georgiër heeft geen greintje zelfvertrouwen. In deze competitie scoorde hij pas één keer. Dat vreet zichtbaar aan hem. Daarom was zijn doelpunt, Ajax" derde, enorm belangrijk. Arveladze staat symbool voor de malaise van Ajax. Vorig seizoen, vooral tot de winterstop, lukte haast alles, nu gaathet zeer moei zaam. Al was in de tweede helft bij vlagen iets terug te zien van de Arveladze van vorig seizoen, In de slotfase soleerde hij langs de hele Cambuurrdefensie, maar zijn inzet was iets te slap. Hoek stra regeerde echter alert en tikte de 4-0 binnen. Ajax i3 qua punten terug aan de top, maar niet qua spel. FCUtrecht-Feyenoonl2-3(2-l).25,Van Gastel 0-1.32.VanderGaag 1-1,42. John de Jong 2-1,61 Kalou 2-2,84. Van Gaste! 2-3. Scheidsrechter, Van Egmond.ïoe- schouwers: 12.800. Rode kaart: 72. Van der Gaag (Utrecht, 2x geel). Gele kaart: Van Eijkeren, John de Jong, Van der Ree (Utrecht), Van Gobbel (Feyenoord). FC Utrecht: Kooiman; Nasrimento, Van Mol, Van der Gaag, Shew-Atjon (87. Van Schoonhoven); Robbemond (76. Van der Ree), O' Bnen, John de Jong, Groe- nendyk, Mols (77. Kuijt),Van Eijkeren. Feyenoord. Dudek, Van Gobbel,Konterman, Van Wonderen, Tininho; Bosvelt, Tomasson, Van Gastel; Kalou, Cruz, Van Vossen. Spar ta-Heerenveen 3-1 (1-0). 2. Den Dunnen 1-0,66. Van der Laan 2-0,68. Den nis de Nooijer 2-1,79. Den Dunnen 3-1. Toeschouwers: 4500. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Nieuwenburg (Sparta), Mitrita (SCHeerenveen). Sparta: Jansen: Jaliens. Manila, Nieuwenburg, Van der Meen Jalink, Van der Laan, Kayis; Tammer (70. Mourad), Krijgsman (74. Van Duijvenbode), Den Dunnen (82. Wouden). Heerenveen: Vonk; Radomski (73. Gusatu), Klompe, Hansma, Mitrita; Hout tuin (46. Tevreden), Gérard de Nooijer, D-_ Visser (64. Pahlplatz); Talan. Dennis de Nooijer, Samardzic. Willem II-PSV 4-2 (2-1). 16. Valk l-0,26.Niiis 1-1,37. Ramzi 24,56-Kamzi 3-1,62. Van Nistelrooij 3-2,82. Ceesay 4-2. Scheidsrechter; Uilenberg. Toeschouwers: 13 500. Gele kaart- Schenning (Willem II), Van der Weerden, Skerla, Nikiforov (PSV) Willem II: Van Fessem; Prommayon, Hyypia, Schenning (72. Hendriks), Hdl; Valk, Galasek, Arts; Heering (63. Ceesay), Ramzi, Abdellaoui (79. Loeffen). PSV: Waterreus: Xavier, Nikiforov, Skerla (79. Oyen), Van der Weerden; Rom- medahl (76. DeBilde), Khokhlov, Van der Doelen (81. Bruggmk), Kolkka; Nilis, Van Nistelrooij. Ajax-CambuurL4-0 (1-0).44. Ronald de Boer 1-0,50.2-0 Wamberto, 78. Arvelad ze 3-0, 88. Hoekstra 4-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 39.000. Ajax: Van der Sar; Tobiasen, Rudy (20. Splinter), Oiiseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen (46, Hoekstra), Witschge; Wamberto, Arveladze, Kinkladze (74. Dam) Cambuur: De Ron; Elzinga, Hendriksen, Berhalter (46. De Vnes), Loontjes; Durmusoglu, Abma, De Roo; Van Utrecht, Dijkhuizen (59. Van Rijswijk), Lev- chenko (59. Scheepers). MW-RKC1-0 (1-0). 32. Emerson l-ö. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 5100. Gele kaart: Bogers(RKC). MW:VanDmjnhoven; PIum.De Jong,Volmer, Heubach;Karapinar, Landzaat, Joordens, Taiwo; Emerson, Taihuttu (88. Vonk), RKC: Van Dijk; Kalezic, Van Wanrooy (85. Van der Pennen), Teixeira (46. Van Arum), Bogers; De Graef, Schops, Lanckohr;Beekink(38. DosSantos), Echteld, Petrov. FC Twente-De Graafschap 2-1 (0-1). 33. Gerritsen 0-ï, 48. Steinmann 1-1,71. De Witte 2-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 13500. Gele kaart: Van Halst (Twente), Roelofsen, Nok, Silooy, Redeker (De Graafschap). FC Twente: Boschker; Oude Kamphuis, Ten Hag, Kamebeek, Sobiech; Stein mann, (72. Hulshof), Van Halst, Van de Paar, Ter Avest (46. Ten Caat); Bosman (66. De Witte), Vennegoor of Hesselink. De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Silooy, Redeker, Frankel; Nok, Fuchs, Go- dee (78. V*iscaal),Razsa; Roelofsen (78. Tumba), Gerritsen. NAC-Vitesse afgelast. Door herige regenval was het veld in Breda onbespeel baar. Stand Topscorers Feyenoord9 7 2 0 23 20- 8 1. Machlas (Vitesse) 9,2. Vitesse9 6 2 I 20 19-9 Langerak (AZ) 7,3. Van Ajax10 6 2 2 20 22- 7 Nistelrooij (PSV), Ren- FCTwentc..10 6 2 2 20 13-10 furm (NEC), Van Houdt Heerenveen10 6 1 3 19 16-11 (Roda JC) 6,6. De Gier NEC9 4 4 1 16 17-12 (NEC),Tammer (Sparta), WiUcmlI10 4 2 4 14 18-18 Ramzi (Willem II) 5, 9. AZ10 3 5 2 14 17-17 Perovic (Vitesse), Emer- Roda IC9 3 3 3 12 12-12 son(MW),Fertout(AZ). FCUtrecht10 3 3 4 12 18-16 Vennegoor of Hesselink MVV10 4 0 6 12 13-17 (FC Twente). John de PSV9 3 2 4 U 16-18 Jong (FC Utrecht), Talan Sparta10 3 1 6 10 13-17 (Heerenveen), Mols (FC DeGraafschap10 2 4 4 10 8-17 Utrecht), Litmanen NAC9 2 3 4 9 11-13 (Ajax), Peeters (Roda JC) FortunaS10 2 2 6 8 10-17 4. CambuurL10 1 3 6 6 9-22 RKC10 0 3 7 3 8-19 Programma Vrij. 3öokt:Fartuna~-FCTwente;zat.31 okt: Cambuur L-NAC.Feyenoord-AZ, SC Heerenveen-Vitesse,MW-Willem II, PSV-Sparta; zon. 1 nov. NEC-Ajax, FC Utrecht-Roda JC, RKC Waalwijk-De Graafschap. Amstel Cup Programma 2 e ronde: di.27 okt; Roda JC-Veendam, FCTwente-VW, AZ-MW, Fortuna S-RKC Waalwijk, Vtesse-FC Volendam; woe. 28 okt: FC Groningen- Tonegido, Ajax-UDIT9, Go Ahead Eagles-De Graafschap, Willem II-FC Zwolle, Emmen-SC Heerenveen, Heracles-NAC, Excelsior-PSV; don. 29 okt: Eindho- ven-FC Den Bosch. Eerste divisie Veendam-Excelsior 1-2 (0-1), 35. Kahraman 0-1,73. Adams 1-1,76. Cairo 1-2. Scheidsrechter: Brink. Toeschouwers: 3903. Gele kaarten: Polak (Excelsior). Dordrecht'90-Heracles2-2(2-I). 12. Rook 1-0,13. Kandhai 1-1,21. Hoogendorp 2-1,83. Kaak 2-2. Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 900. Rode kaart: 58. Donleben (Heracles), 75. Vonk (trainer Heracles wegens commentaar op de leiding). G "le kaarten: Lankhaar, Rook (Dordrecht), Verbeme (Herades). RBC-ADO Den Haag 3-1 (1-1). 12. Van der Roer 0-1,42. Lammers 1-1,53, Lam- mers 2-182. Lammers 3-1, Scheidsrechter. Gerritsen.Toeschouwers: 1250. Ge- Ie kaarten: Dorst (RBC), Jansen, Iliohan, Van der Heide (ADO Den Haag). FC Len Bosch-FC Volendam 3-1 (2-0). 27. Lurling 1-0,28. Van der Laan 2-0,68. Verhagen 3-0,90. Leeflang3-1. Scheidsrechter: Temmink.Toeschouwers: 3200. Lode kaart: 68. Mans (Volendam, 2xgeel). FC Zwolle-Emmen 0-1 (0-1). 44. Drent 0-i, Scheidsrechter: Bossen. Toeschou wers: 3150. Gele kaarten: Wolters, Leurink (Emmen). Helmond Sport-VVV 2-1 (0-131Corneüle 0-1 (strafschop), 70. Hofstede 1-1,90, Hofstede 2-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 3400. Gele kaarten: De Wolf, Van Es (Helmond), Smits, Van Boekei (VW). FC Groningen-Telstar 0-2 (0-2). 15. Refos0-1,21. De RidderO-2, Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 7300. Gele kaarten: Broerse (Groningen), Kruij- er, Refos, Van Es (Telstar). Bijz. Atteveld (Groningen) mist in 10e minuut straf schop Haarlem-Go Ahead Eagles 3-2,3-0). 14. Derveld 1-0,17. Goudmijn2-0,31. Goud mijn 3-0,77. Buitenhuis 3-1,89. Langenberg3-2. Scheidsrechten Luinge. Toe schouwers: 1497. Gele kaarten: Cabeza (Haarlem), Muhlack, Bram Marbus (Go Ahead). Stand FC Den Bosch9 6 Excelsior9 6 FC Groningen9 5 GAEagles9 5 WV10 4 Helmond Sport10 5 Volendam10 5 Emmen10 5 Eindhoven9 4 FCZwolle9 3 TOPOss9 4 ADO Den Haag10 3 RBC10 4 Veendam10 3 Haarlem10 3 Telstar9 2 Dordreeht'9010 2 Heracles10 1 1 20 18- 7 2 19 22-14 2 17 21-7 2 17 16-10 2 16 17-12 18-16 I 4 16 18-19 0 5 15 18-18 14 15-15 17- 8 12 13-14 12 15-19 12 18-25 11 13-14 10 13-24 8 14-20 8 15-28 6 12-23 Tweede periode HelmondSp.,...2-6 (6-2) Den Bosch2-6 (5-1) Haarlem....,2-6 (5-3) Dordr.'902-4 (5-4) Eindhoven-1-3 (3-1) FCZwolle2-3 (5-1) Telstar2-3 (4-3) RBC2-3 (4-3) Volendam2-3 (4-4) GAEagles.... Excelsior Emmen WV Groningen... Herades TOP Veendam.. ..2-3 (44) 2-3 (3-3) ..2-3 (2-3) ..2-1 (2-3) ...2-1 (1-3) ..2-1 (2-7) i-0 (0-2) ..2-0 (2-5) ADODH2-0 (2-7) Topscorers 1. Hoogendorp (Dordrecht'9G) 12,2. Hofstede (Helmond Sport) 11,3. Lammers (RBC), Van der Laan (FC Den Bosch) 9,5. Graef (VVV) 7,6. Weyers (RBC), Henar (Telstar) 6. Programma Ma, 26 okt: Emdhoven-TOP; zat. 31 okt: ADO Den Haag-Haarlem, RBC-Hel- mond Sport, Telstar-VW, Emmen-Dordrecht'90, TOP-FC Zwolle, Go Ahead Eagles-Veendam;zon. 1 nov: Excelsior-FC Den Bosch; ma.2 nov.FC Volendam- Eindhoven, Herades-FC Groningen. Nederlandse lotto: 2-8-19-26-27-42. Reservegetal: 5. Cijferspel: 829442. Toto 43:1-2-1-3-1-1-1-1-1-2-3-1-1. Duitse lotto; 1-7-19-26-31-38. Reservegetal: 3. Supergetal: 2. Spel 77:03 743 1 6. Super 6:5 52239. Belgische lotto: 9-12-14-31-3940. Reservegetal: 29. Joker: 9119533.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3