25 Jelle Esveld komt met Weert naar Rotterdam Schaar bijt zich vast in De Maat Inge van den Broek zet hockeysters op goede spoor Teun de Nooijer Duits kampioen Zege in FEB-cup goed voor deelname aan Holland Basketbal Week SVHruim onderuit in poloderby Voortvarende start Steinitz Districtstitel Jan van Marion Dammers blunderen Zomlc in mineur Schlemielig verlies voor J driebanders Solfendor FVT/Visser zakt plaats Koploper BC Nuenen te sterk voor BCR'91 i Maandag 26 oktober 1998 Rotterdams Dagblad tal *1 Rotterdam - SVH heeft weinig prettige herinneringen overge houden aan het waterpoloduel in de tweede klasse A met Rotter dam. De derby eindigde met maar liefst 3-10 in het voordeel van de bezoekers. „Ze hadden weinig te gen ons in te brengen," vond Rot terdam-trainer Dino Dijksman. Zeker nadat Richard Buitendijk - vanwege een slaande beweging naar Frank Klawer- voor de duur van de wedstrijd het zwembad moest verlaten, was de strijd in een vroegtijdig stadium beslist. Toch was Dijksman van mening, dat Rotterdam niet het maximale rendement uit de numerieke meerderheid had gehaald. „Dan was de score beslist hoger opgelo pen." De coach kende de oorzaak. „Je zag direct dat de spanning er af viel. We zouden de punten toch wel pakken." Op het moment dat Buitendijk definitief de waterkant kon op zoeken, leidde Rotterdam al met 1-3. Voor SVH was het vervolgens uitsluitend zaak de nederlaag zo veel mogelijk binnen de perken te houden. Tot aan de derde periode slaagde het redelijk in die opzet, maar aan de dubbele cijfers kon uiteindelijk toch niet worden ont komen. Kees van Duyn doelpunt te drie keer voor Rotterdam. Frank Klawer (2), Leon de Kleer (2), Jeroen Huismans (2) en Jan Joost Wittenkamp waren de overi ge schutters. Voor SVH waren al leen Kees Romers (2) en Mare Pe ter Verveer in staat iets terug te doen. Rotterdam Wilhelm Steinitz is de competitie om het kampioen schap van de Rotterdamse Schaakbond voortvarend gestart met een' 5-3 overwinning op Het Zwarte Paard uit Schiedam. Club kampioen Pieter Sturm gaf met een snelle zege in veertien zetten het sein voor de aanval. Voor Schiebroek staat het sein nu al op onveilig, want het moest met 2-6 buigen voor Sliedxecht. Moer- kapeile versloeg met 5,5-2,5 Nieu- werkerk aid IJssel, dat vorig sei zoen nog verrassend in de top meedraaide. Aan bord 1 won Ge rard van Ommeren fraai van Dirk Hoogland. Capelle n zette Spijke- nisse II met 5,5-2,5 opzij. Van Ommeren was zaterdag in Ommoord ook succesvol in het HBU-rapidtoemooï (20 min be- denktijd)van SO'81. Hij zegevier de met 6 punten uit 7 partijen. Rotterdam -Jan van Marion, lid van BV De Wetering/KVR, is dis trictskampioen geworden in de vijfde klasje libre. De uitbater van vier Rotterdamse café's verloor al leen in de laatste ronde van Kra mer (Rhoon), die hetzelfde aantal matchpunten behaalde (twaalf), maar in moyenne tekort schoot (1.14 tegen 1.23). De derde plaats met tien matchpunten was voor Van Lier (Dubbel Zuid). RotterdamDe voorlaatste ronde van. het provinciaal damkampi oenschap stond in het teken van fouten. Zo sloot Rotterdammer Ruud van Drunen zijn partij te gen Frans Keizerin niet meer dan zeven zetten combinatief win nend af en continueerde zo moei teloos zijn hoge klassering. Fred Roedolph kruiste de degens met koploper Wim Kalis en ver loor positioneel, nadat hij-een vij andige witte voorpost veel te prin cipieel was blijven omsingelen. Voormalig provinciaal kampioen Harry Clasquin overzag tegen Frits van Vloten in het midden spel een direct gewonnen 5 om 5 combinatie naar dam, verzandde in een 4 om 4 eindspel dat ook in de analyse niet te winnen bleek. De Rotterdamse debutant Radjes Balkaran had als clubgenoot van Van Drunen de opdracht om te gen Anton Kosior, de nummer twee van de ranglijst, de remise- grenzen niette overschrijden. Tot aan het eindspel kweet de Char- loiser zich bekwaam van zijn taak om nadat het gevaar geweken was alsnog door een eenvoudige com binatie te worden verrast. Acca Bizot ten slotte speelde tegen the oreticus Ton van Bokhoven in een gelijkwaardige stand een incor recte Iokzet, waarna de vrijwillig aangeboden vijandelijke dam de strijd besliste. Stand na uwen ronden: 1. Kalis 14 (uit 9). t Kosior 13 (uit 9). 3. Van Drunen 12 (uit 9), 4.Van Vloten 11 (uit 9), 5. Van Bokhoven 10 (uit 9), 6. Bhajan 9 (uit 9), 7. Clasquin 9 (uit 10), 8. Keizer 8 (uit 9), 9. Roedolph 7 (uit 9), 10. Balkaran 6(uit9), 11. Bizot 1 (uit 9) Door Bas van den Berg Rotterdam International Inge van den Broek legde gisteren de basis voor de klinkende 5-1 over winning van hockeyclub Rotter dam op Hurley. Halverwege de eerste helft soleerde ?ij langs drie Amsterdamse verdedigsters en haalde vervolgens verwoestend uit. Het harde schot werd eerst nog gestopt door keepster Geertje Verhees van Hurley, maar in de rebound bracht Van den Broek Rotterdam op een 2-0 voorsprong. Daarmee was het duel min of meer beslist, omdat de Amster damse vrouwen amper tot een aanval van betekenis kwamen. Kort na rust stond Ing> n den Broek eveneens aan do oasis van de derde treffer. Dat was in een periode dat de thuisclub zich ze ker waande van de overwinning. Uit een combinatie sloeg zij de bal simpel binnen. Voor HC Rotter dam was het een van de betere wedstrijden aan de Beekweg. Er werd geconcentreerd jacht ge maakt op Hurley dat meestentijds niet verder kwam dan het mid denveld. Janneke Schopman en Eefje Ver- heijden hielden de zaak achter goed gesloten en in de aanval ra ken Karlijn Petri en de Zuid-Afri kaanse Marilyn Agliotti steeds be ter op elkaar ingespeeld. Beide centrumspitsen maakten veel 'oorlog' in de cirkel, waar Hurley geen raad mee wist. Toch waren het niet deze twee spitsen die de aanzet gaven tot het doelpunten- festijn. Uit de eerste de beste strafcomer, ingeslagen door Boukje Vermeulen, was het Florien Cornells die het openings doelpunt voor haar rekening nam. Het duurde lang voordat Rotter dam zijn overwicht verder in tref fers kon uitdrukken. Strafcomers kreeg de thuisclub genoeg, maar pogingen van Karlijn Petri en Ma rilyn Agliotti een doelpunt te for ceren mislukten. Na het doelpunt van Inge van den Broek (2-0) ging het Rotterdam steeds makkelij ker af. Met gegroepeerd, in hoog tempo uitgevoerd hockey, bracht het de verdediging van Hurley keer op keer aan het wankelen. Vijf minuten voor rust baande Pe tri zich zuchtend en steunend een weg door de Amsterdamse af weer. Haar schot raakte een ver dedigster van Hurley vol in het gezicht. Deze moest met een hoofdwond het veld verlaten. Verplicht nummer In deel twee was het voor de Rot terdamse weldra een verplicht nummer. Kort na de 3-0 van Inge van den Broek tikte de Cubaanse Saray Lago de Los Arcos de bal binnen: 0-4. Karlijn Petri, die wei nig geluk had, versterkte haar po sitie op de nationale topscorers- lijst. Na haar vijfde van het sei zoen staat zij nu op negen. Voor Hurley scoorde Gerda Edsie te gen. Door deze gemakkelijke overwinning verstevigde de for matie van coach Caroline van Nieuwenhuyze-Leenders de der de plaats. Door de verrassende 4-2 nederlaag van Amsterdam tegen HGC bedraagt de'achterstand op die ploeg nog maar twee punten. Stand hoofdklasse: Den Bosch 8- 24, Amsterdam 8-19, Rotterdam 8- 17, Laren 8-16. HGC 8-16, Kam pong 8-12, Oranje Zwart 8-8, Hil versum 8-8, Pinoke 8-6, Nijmegen 8-4, Hurley 8-3, MOP 8-1. Utrecht Teun de Nooijer is gisteren met zijn Duitse club Harvestehude hockeykampioen van Duitsland geworden. De Hamburgse club bereik te in Rüsselsheim de finale door zaterdag met 5-3 te winnen van stadgenoot Alster Hamburg. In de finale trof Harvestehude HTC Gladbach, dat SC Franfurt in de halve eindstrijd met 3-2 uitschakel de. In de eindstrijd hielden Harvestehude en Glad bach elkaar in evenwicht (3-3). Strafbalien brach ten de beslissing (4-3). Gladbach miste twee ze venmeters. Daartegenover stond slechts een mis ser van De Nooijer. De 22-jarige international ver trekt vandaag met Oranje naar de Champions Trophy in Pakistan. Na terugkeer gaat hij weer aan de slag bij zijn Nederlandse dub Bloemen- Door Nick van der Sluis Amsterdam BS Weert heeft gistermiddag in de Amsterdam se Apoilohal beslag gelegd op de Ricoh Cup, de prijs verbon den aan de eerste bekercompetitie voor eredivisie basketbal teams, georganiseerd door de FEB. In de finale versloeg de Noord-Limburgse formatie The Hammers uit Zwolle met 84- 75. Met deze overwinning heeft BS Weert zich verzekerd van deelname aan de Holland Basketbal Week, die van 26 tot en met 30 december in Rotterdam wordt gehouden. De ploeg heeft een geboren Rotterdammer op de bank als coach: Jelle Esveldt, ooit talent bij RZ. Voor de Final Four hadden zich naast Zwolle en Weert ook Liber- tel Den Bosch en Ricoh Astro nauts uit Amsterdam geplaatst. Twee namen die, gezien het verle den (Den Bosch imponeerde in een aantal HBW 's) en herkomst QuIntsJieul Met een dubbel functie als trainer heb je ieder weekeinde twee kansen op succes, maar het kak natuur lijk ook ten negatieve verke ren. Dat overkwam Mickey Zomic afgelopen weekeinde. Allereerst werden de handbal lers van Atomium finaal afge schoten door koploper Quihtus (38-22), vervolgens waren de vrouwen van Snelwiek kans loos tegen het geroutineerde OSC: 17-8. „Nog nooit van mijn leven, als speler noch als trainer, hen ik met een nederlaag van 16 pun- ten verschil geconfronteerd," aldus Zomic. „En dat, terwijl de de eerste 25 minuten min- stens gelijkwaardig waren aan Quintus." Verdedigend zat het bij Atomium best redelijk in el kaar en ook aanvallend werd geduldig en met overleg ge speeld. Quintus nam voor_de rust wel afstand tot 18-13, maar Atomium zat tot op dat mo ment nog redelijk in de wed strijd. Na de pauze evenwel ging alles fout, de aanvallen werden te snel afgerond (en dus gemist), zodat Quintus de kans kreeg via snelle tegensto ten de Rotterdamse slordighe den af te straffen. Dat deden de Westlanders dus feilloos, zodat zich een eclatante overwin ning aandiende: 38-22. Bijko mend probleem voor Atomium en coach Zomic vormt de nieu we (enkelblessure van schut ter Moshen Daghrir. De Snelwïek-vrouwen troffen in Amsterdam het zeer gerou tineerd OSC dat nog*teert op oude aanvals- en verdedigings systemen. Mickey- Zomic zag zijn meiden een abominabele partij spelen. Alleen de keep- sters Esther Thijssen en Desi- ree van Aken kweten zich naar behoren van hun taak. Een al leszeggende 17-8 nederlaag was het logische gevolg. Ook de mannen van Snelwiek kwamen an een koude kermis thuis. Het kwalitatief zeker niet sterkere CSV was wel veel scherper en toonde ook' meer inzet. De inspanningen van de Castricummers werden te recht met 25-18 beloond. Roda, dat een zeer goede voorberei ding kende, verslikte zich bij na in Gemini, maar kon nog net de punten in Rotterdam houden: 23-22. (Amsterdam) zeker niet zouden misstaan op het affiche van de HBW in Rotterdam. Maar zater dagmiddag liet Den Bosch zich door Zwolle overtuigend uitscha kelen voor de finale en ook Am sterdam Astronauts moest afha ken tegen BS Weert, dat in de al lerlaatste seconde de winnende treffer liet aantekenen. Daardoor werd het, tegen alle ver wachtingen in, een finale met Zwolle en Weert in de hoofdrol len. Toch kreeg het schaars opge komen publiek (er zaten bijna uit sluitend Limburgse en Overijssel se supporters op de tribunes) toch een aardige en bovenal spannen de wedstrijd voorgeschoteld. Tot 70-70, met nog amper 120 secon den op de wedstrijdklok, bleef de balans in evenwicht. Toen moest Zwolle capituleren voor een over macht van Limburgse Amerika nen, met Ralphe Biggs by Weert in een absolute hoofdrol. Zwolle was in de finale als favoriet gestart, vooral omdat de ploeg van coach Marco van den Berg mo menteel in de competitie impo neert en de ranglijst zelfs solo aanvoert. Maar de eerste tegen slag kreeg Zwolle al na 90 secon den te verwerken, toen verder spelen van de Amerikaan Antho ny Coomes (sluimerende liesbles sure) onmogelijk bleek. De gena deslag volgde in de slotfase nadat een andere Amerikaan, Erik Nel son, met vijf fouten naar de kant moest. Van den Berg was toen volledig aangewezen op zjjn derde Ameri kaan en absolute uitblinker Dan Shanks, zaterdag tegen Den Bosch al goed voor 33 punten, 9 rebounds en 6 steals. Zondag zou hij dat nog eens 'dunnetjes' over doen, 40 punten scoren, 11 re bounds pakken en 11 uit 11 vrije worpen schieten. Maar Shanks kreeg juist in de beslissende fase een 'eigen' bewaking van Weert en vooral daardoor miste de Yank in de slotfase de mogelijkheden om zijn ploeg voor een nederlaag te behoeden. Het was uitgerekend Ralphe Biggs, zijn landgenoot by Weert, die het vonnis voltrok. Hij benutte een reeks vrije worpen, die uiteindelijk beslissend zou den zijn voor de zege, voor het veroveren van de FEB-cup en voor de deelname aan de HBW in Rotterdam. Door Jan van den Bos Vlaardlngen Wie Jan-Willem Schaar beluistert, moet welhaast tot de conclusie komen dat het binnen afzienbare tijd afgelopen is met de hegemonie van Michel de Maat in de ZuiderSter loopse- rie. Natuurlijk, De Maat won za terdag in Vlaardingen traditiege trouw de Geul Techniekloop, maar Schaar constateerde niet ten onrechte dat die zege zeker niet 'met twee vingers in de neus' totstandkwam. Gesloopt door de stormachtige wind die door de Broekpolder raasde, en opgejaagd door Schaar (AV Sliedrecht) en diens schaduw Wim Padmos (Voome Atletiek) liet Vlaardinger De Maat voor de vijftien kilometer 47.31 minuten noteren. Het gat naar de als twee de finishende Schaar was nog groot, liefst 24 seconden, maar de ze heeft het sterke gevoel dat de verschillen per wedstrijd kleiner worden. Feit is, dat de uitslag van de editie van vorig jaar tussen bei den een verschil te zien gaf van 79 tellen. Schaar werd toen vierde. De inwoner uit Bleskensgraaf won vorig seizoen verrassend het circuit en is met zijn 23 jaar een van de jongste deelnemers, „Dit seizoen heb ik het g'evoel dat ik Michel steeds dichter benader. Misschien dat het nog even duurt, maar ik hoop hem binnenkort te verslaan. Onderweg hoor ik hem steeds meer hijgen en puffen. Vo rig jaar liep hij een stuk makkelij ker. Als ik mijn progressie van nu bekijk, pak ik hem binnenkort. Op z'n laatst begin volgend jaar. Natuurlijk weet ik dat Michel een drukke baan heeft met weinig nachtrust. Maar ik studeer bin nenkort af. Ik moet ook keihard werken." Schaar, dié zich had gespeciali seerd op de kwart triathlon, heeft sinds 1 augustus (het NK, waar hij als veertiende eindigde) het zwemmen eraan gegeven. Zijn progressie als triatleet stagneer de. Tijd om een zwembad op te zoeken vond de student techni sche natuurkunde nauwelijks meer. Inmiddels heeft hij zich op de run-bike-runs geworpen. Tot groot genoegen van trainer Wim Hol, die toch al geen hoge pet op heeft van de hedendaagse wegat- letiek. Michel de Maat (rechtsachterinrmetborstummer2),dewelhaasttraditionelewinnaarvandedoor AVFortuna georganiseerde Geul Techniek-loop, zoekt kort na de start in het omvangrijke veld be schutting tegen de Storm. Foto Peter de Jong/CorVos Michel de Maat (37) beaamde dat hij steeds vaker de hete adem van de jonge garde in zijn nek voelt. „Ik moet het niet meer op een sprint laten aankomen. Op tijd wegwezen. Dat lukte vandaag goed. Na de zesde kilometer, met rugwind, zag ik mijn kans. Met de wind tegen hoef ik daar tegen woordig niet meer aan te denken. Ik loop ze niet meer ios. ik dien dan als windscherm en ze blijven plakken." De Maat start zondag in de mara thon van Amsterdam. „Mijn p.r. van 2.15.14 liep ik daar ook, in 1990. Maar met tachtig kilometer per week trainen zal dat deze keer zeker niet sneuvelen..." De wedstrijd (met ruim zevenhon derd deelnemers) werd gedomi neerd door genoemd tweetal, aan gevuld met Wim Padmos, de chry santenkweker uit Rockanje, die in een constante, glanzende vorm verkeert. Het drietal had zich rond km-paal 4 ontdaan van vete raan Charles Timmermans (ook de snelste in zijn klasse met 49.35 en de Zeeuw Niels Koole. Na en kele vergeefse pogingen kon De Maat zich loswurmen van Schaar en Padmos. Met nog vier kilome ter te gaan besliste Schaar op zijn beurt het gevecht met de Voome- atleet in zijn voordeel (47.55 ver sus 47.58). Mieke Aanen, gedoodverfde win nares bij de vrouwen, moest door een kuitblessure uitstappen. Op de bagagedrager van een meefiet sende kennis bereikte de Haagse de finish, „Ik denk aan een scheurtje," opperde ze. Opnieuw was Carla Ophorst de snelste, nu in 56.22. Esther Schilt bleef met 58.30 nog het dichtst in de buurt. De PAC-atlete: „Toch wel armoe in het vrouwenpeloton. Op 2 de cember word ik veertig, Waar blij ven die jonge meiden? Ik denk dat ze geen wedstrijdmentaliteit hebben. Eens per maand hebben vrouwen het moeilijk, maar ik zet me daar overheen. Ik-wil graag winnen." Matchwin naar Ralphe Biggs (met bal) zoekt in de finale om de FEB-cup namens BS Weert een weg door de verdediging van The Ham mers uit Zwol le. Foto Marcel An- tonlsse/ANP Rotterdam Het eerste dubbelweekeinde in de ere divisie driebanden heeft Solfendor niet gebracht waarop het had gehoopt. De goed gestarte formatie uit Rotterdam-Zuid moest tweemaal met 5-3 buigen. x terwijl betere resultaten in beide gevallen tot de mo gelijkheden behoorden. Paperclip international kon zaterdag Arpa Shipping niet tegenhouden en verloor met 5-3. Daags erna lukte het wel om koploper Min- kels Products aan de Goudsesingel een punt afhan dig te maken: 44. Ook tegen Solfendor wankelde Minkels Products, maar het zag toch nog kans overeind te blijven. Har- rie van de Ven haalde in de slotfase Jan Verkijk for tuinlijk bij en speelde 50-50, maar invaller Bert van Manen, die de op huwelijksreis zijnde Dick van Uum verving, won met 34-50 van Arie Weijenburg. Hoewel Henk Habraken te sterk bleek voor Hans-Jürgen Kühl (50-30), viel de overwinning toch in het voordeel van Minkels Products uit. Ludo Dielis was tegen zijn vriend Richard Bi talis bij 5041 als eerste gefinisht, maar de Fransman zorgde bijna voor een stunt. Op 49 miste hij de laatste carambole op het nippertje. Daags erna ook pech tegen ISMS, waar Dion Nelin met een gelukstreffer tegen Kühl zijn team aan de positieve kant van de score wist te brengen. Het werd 50-50 tussen de twee buitenlanders. Verkijk speelde opnieuw sterk tegen Ruud Nieuwenburg en won met 50-32 in 37 beurten, terwijl Tonny Carlsen met moei- j te de hardnekkig aanklampende Van Manen op ach- J terstand (5046) kon houden. Bitalis bleek niet in 4 staat Dick Jaspers af te stoppen. De Nederlandse <3 kampioen en huidige houder van de wereldbeker won met 37-50 in 30 pogingen, waardoor een gelijk- -s spel niet meer tot de mogelijkheden behoorde. Paperclip International startte zaterdag goed tegen 4 Arpa Shipping, want Luc van Straalen versloeg Ad "ij- Broeders met 5045. Omdat Anno de Kleine veel ster- ker speelde dan Smolders (50-28) was de balans weer J in evenwicht Danny Breur nam tegen Jan Amouts het initiatief over. In de gelijkmakende beurt maakte *3 Breur remise. Ad Koorevaar verloor met 5043 van4 EddyMerckx. De progressie bij Paperclip viel ook daags erna te be- speuren, ofschoon Peter van Lieshout tegen Van der Ven (Minkels Products) tegen een 27-50 nederlaag opliep. Leon Smolders bracht echter de spanning te rug door Weijenburg opnieuw op verlies te zetten: 50- 4 43. Omdat Ad Koorevaar een 15-23 voorsprong van Dielis wegwerkte en ook in de slotfase beter speelde dan de sympathieke Vlaming, zegevierde Koorevaar 4 met 5044 in 39 pogingen. Het zwaartepunt kwam derhalve te liggen bij de strijd tussen Danny Breur 4 en Henk Habraken. Nadat Habraken als eerste uit- J ging, moest Breur nog vijf caramboles produceren 45 om remise te maken en de winst voor zijn team veilig te stellen. De secuur spelende Rotterdammer zag na - vier goede caramboles zijn stootbal een millimeter-* naast bal 3 belanden, waardoor Habraken wonen nog een punt bemachtigde voor Minkels Products. De_ Brabantse formatie werd aan kop bij geh aald "door het tweemaal winnende Crystal Kelly, dat-zes partijpun- ten meer heeft verzameld en eerste staat. RotterdamZonder zeifin actie te komen, zijn de ta- feitermissers van FVT/Visser één plaats gezakt op de ranglijst. Dat kwam omdat Amsterdam United de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Salamanders in^ een 7-0 overwinning omzette. De Amsterdamse'^ nieuwkomer in de eredivisie rukte daarmee op naar de eerste plaats, zü het met één wedstrijd meer ge- .r speeld dan de concurrentie. Voor FVT/Visser zijn de twee resterende wedstrijden tegen Scylla (1 november uit) en Integer Groep (7 no vember thuis) van groot belang om zich te plaatsen voor de play-offs. De Rotterdammers staan nu op de met 't Zand gedeelde vijfde plaats. De eerste vier plaatsen zich voor de kampioenspoule. In de derde divisie kwam Twenty One Up wel achter de tafel. Net als destijds in Valkenburg zegevierden de Rotterdammers ook thuis met 64. De punten kwa men van Peter Berben en Niels van der Wal (ieder ra tweemaal), Onno Trip en het dubbel. De vrouwen van -4 FVT/Visser revancheerden zich tegen US met 7-3 'xj voor de eerdere 64 nederlaag. De punten kwamen van Patricia Zwartjens (3x), Tanja Revet (2x) en jeugdspeelster Franciska Davids. Het Nederlands vrouwenteam is de promotieronde voor de Superliga misgelopen. Na twee krappe ne derlagen tegen België (4-3) en Joegoslavië (4-2) was de 4-3 winst op Luxemburg onvoldoende voor plaat sing. Het team van bondscoach Peter Engel speelt op 15 december de eerste degradatiewedstrijd tegen Po len. Nederland verscheen in Maasbree niet met de sterkste ploeg achter de tafel. Kopvxouw Gerdie Keen had vrijaf gekregen voor een Pro-Tour evene ment in Libanon, omdat ze daar nog punten voor de Europese Top-12 kon verzamelen. Nadat zelfs Betti-jS ne Vriesekoop vergeefs was gepolst voor een tijdelü- ke rentree, moest Engel de Jong Oranje-leden Floor Tebbe (18)enMarlocsdeSmet(17)laten debuteren. De sterk spelende Tebbe had bij een stand van 3-3 te gen België de winst voor het grijpen, maar trok door een onwillige scheidsrechter en een taaie tegenstan der (Detrigne) toch aan het kortste eind. Ook tegen Joegoslavië had Oranje winstkansen. Tebbe verloor echter de cruciale zesde partij met minimaal verschil van Golic, waardoor Melisa Muller de kans niet kreeg het karwei tegen Stanie af te maken. Nuenen Alleen BCR'91-speelster Pascaile Jansen had gisteren kans een puntje te pakken tegen koplo- - per Chip Market/BCN. Jansen verloor de eerste game nog kansloos met 11-0 van Andrea Odor, maar in de tweede was de Rotterdamse badmintonster de betere speelster: 7-11. In de laatste en beslissende game kwam Jansen opnieuw iets tekort; 114. Nuenen won uiteindelijk zeer gemakkelijk met 5-0 van de forma tie van Edward van den Heuvel. De Brabanders ver sterkten door de 2ege hun koppositie en staan nu met negentien punten uit vijf wedstrijden op een met Direct Invest/BCA gedeelde eerste plaats. BCR'91 is hekkensluiter met twee punten. i „Pascaile had eigenlijk moeten winnen, want norma liter speelt bij Nuenen Lonneke Janssen mee en die is toch een stuk sterker dan Andrea Odor," aldus coach Van den Heuvel. „Onze kopman Jos Suijkens hervat deze week weer de training en zaterdag zal hij invallen in het tweede team. Als het goed gaat met zijn rug, hoep ik hem tegen Van Zijderveld weer te kunnen inzetten." Chip Market/BCN'-BCR"91 5-0. HD: Edwin van Daim/Thijs Cre* Biers-Arjen SmilivEmile Vrolijk 15-12,15-8. DD: Andrea Odor/Erica van den Heuvel-Pascalle Jansen/Jeannette van der Wertï 15-7,15-7. HEiljitte Weistra-Emile Vrolijk 15-2,15-2. DE: Andrea Odor-Pascal- le Jansen 11-0,7-11,11-4. GD: Quinten van Öalm/Esiher Fleurbaay- Arjen Smsth/Jeannette van der Werff 154,15-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5