MSV71 nestelt zich steviger in de top Aanvaller Tim Kolmus weer op schot met twee fraaie treffers DWS-vrouwen pakken winst in slotseconden WIK-trainer Plugge wiï eventueel routiniers terughalen Wel succes voor beker ODO op karakter naar winst WSV laat winst in slotperiode nog glippen Fiks verlies voor DWS Ventura in slotfase onderuit Heinenoord blijft weinig bespaard Wegzenden Van Minnen domper voor Fortuna Jos Houweling mag puzzelen enhopen Rotterdam# Dagblad Maandag 26 oktober 1998 Maasland De korfballers van ODO gaan fier aan de leiding in de eerste klasse. Ook het bezoe kende SDO, twee punten lager ge klasseerd dan -ODO, kon niet voorkomen dat de thuisploeg, vo rig seizoen gedegradeerd uit de overgangsklasse, het door erbar melijke weersomstandigheden beïnvloede duel met 9-7 naar zich toetrok. ..Het was werkelijk geen weer om normaal korfbal tt spelen," sprak ODO-coaeh Wicn van Kenesse van Duyvenbode zijn ongenoegen uit. De hele wedstrijd regende het verschrikkelijk en ook de wind liet zich niet onbetuigd. Toch kon den we de partij naar onze hand zetten en dat gebeurde vooral op karakter. Door keihard te knok ken wisten we SDO te verslaan." Vooral in de eerste rondgang werd moeizaam gescoord getuige de tussenstand van 2-0 na 22 minu ten spelen. Ket tegen de wind in spelende ODO had in Lennard van der Vaart zijn grote uitblin ker. De Maassluizer stond \'olgens zijn coach Wim van Renesse aan het hoofd van het eerste verdedi gingsvak. Lennard van der Vaart schakelde overigens niet alleen de gevaarlijkste speler van SDO uit, ook aanvallend liet hü zich van zijn goede kant zien. Dat kwam in de tweede helft tot uiting toen hy tot twee keer toe voor kwam dat SDO naast zyn ploeg zou komen. Zowel bij de stand 8-5 als bij 8-7 zorgde hij voor lucht bij ODO door de bal door de korf te laten glijden. „We hebben nu dertien punten uit zeven duels," aldus Wim van Re- nesse, bezig aan zijn eerste sei zoen bij ODO. „Daarmee staan we bovenaan de ranglijst. Toch wil ik niet zeggen dat we kampioen wor den. Eerst wil ik dat we lekker bal len en dat we mentaal sterk zijn. Lukt dat dan zit er misschien we een kampioenschap in Vlaardingen— Ex-hoofdklasser Vi- vax was nog een maatje te groot voor WSV, maar de Vlaardingse waterpoloérs zijn aan de beteren de hand. In Oegstgeest was het publiek de grote winnaar omdat WSV de vierde periode inging met een 7-8 voorsprong, zodat een spannend slot gewaarborgd was. Gebrek aan concentratie en wei nig geluk leidden uiteindelijk tot de 10-9 nederlaag voor WSV. De periodestanden waren: 2-4,4-4, 7- 8 en 10-9. Voor de Vlaardingers scoorden: Jeny Doumenis (3x), René Boer (2x), Arjen Hooger- werf, Sander Maarleveld, Chris van der Knaap en Meindert Prins. Schiedam De handballers van DWS leden een zware nederlaag van 28-17 tegen Satumus. Tegen de sterke tegenstander kwam de formatie van oefenmeester Ferki Nici in het stuk niet voor. Vanaf het begin keek DWS tegen een achterstand aan en daarna zagen de Schiedammers geen kans meer nog in de wedstrijd te ko- men.Na vijf competitiewedstrij den hebben de Schiedammers vier punten verzameld. Schiedam Een spannende wed strijd leverde geen punten op voor de handballers van Ventura tegen HEC (22-20). Het duel verliep evenwichtig tot de slotfase. In de laatste minuten kon het kon het alle kanten op maar de thuisploeg was de gelukkigste. Heinenoord Aan de serie neder lagen van Heinenoord lijkt maar geen einde te komen. Trainer Rei- nier Kreijermaat was na de 0-3 te gen NTW nog niet in paniek, maar maakt zich langzamerhand wel zorgen. Zijn spelsysteem lijkt maar moeizaam te worden opge pikt door de Heinenoord-spelers, die gedurende zeven jaar ge vormd werden door zijn voorgan ger Leen Tump. Met Arno Slobbe en Jaco Sturras in een verdedigende hoofdrol, was er voor het technisch vaardi ge NTW aanvankelijk geen door komen aan, maar een lob van rechterspits Wim Kievit leidde de nederlaag van Heinenoord in. Eelke Balde zorgde met twee tref fers voorde einduitslag. Door Sander Sonnemans Maassluis Een goede eerste helft en een matig tweede bedrijf. Toch leverde het wissel vallige spel van MSV71 gisteren tegen het bezoekende Germinal de vierdeklasser een overwinning op. Topscorer Tim Kolmus had wederom een belangrijk aandeel in het suc ces, want hij zorgde voor de twee Maassluise doelpunten (2-1). Door de zege nestelde MSV71 zich steviger in de top van de vier- deklasse G. De formatie van trai ner Theo van Dijk klom naar de tweede plaats (7-13), maar heeft wel twee wedstrijden meer ge speeld dan koploper Hermes DVS (5-15) en de nummer drie Exceisi- or'20 (5-11), komende zondag el- kaars tegenstander op sportpark Thurlede. Op het prima bespeelbare veld, nauwelijks omzoomd door toe schouwers, ging MSV71 flitsend van start. Al voordat er tien minu ten waren verstreken deelde de thuisploeg de eerste waarschu wing uit. Flankaanvaller Chris Kolmus ging er op links vandoor en lepelde de bal keurig bij de tweede paal waar Walter Vijver berg in kansrijke positie ver scheen. Hij kwam echter enkele centimeters te kort om de ope ningstreffer binnen te duiken. Twee mii.uten nadien slalomde Kolmus op onnavolgbare wijze de gevarenzone binnen, maar werd de schitterende actie veel minder fraai afgesloten met een hoek schop. Vijverberg was in deel één nog maals dicht bij een treffer maar ook in oog met de Germinal-doel- man schoof hij het buitenkansje langs de verkeerde kant van de paal. Nadat MSV71 was ontsnapt aan een tegentreffer, opende Tim Kolmus dan toch de score. De be wegelijke spits met een neusje Tim Kolmus Is de verdedi ging van Ger minal op nieuw to snel af. De spits van MSV 71 was met twee feSJ»: s. c rJr treffers ai- weer succes vol voor ztin voor doelpunten, net als Exeelsi- or'20-punlspeler Danny Koever- mans gevolgd door verschillende {amateur)ciubs, schoot na een aanval over rechts diagonaal de 1- 0 binnen. Nog voor de rust en na dat MSV71-doelman Marcel de Jong een pegel uit zijn hok had gebokst, verdubbelde Tim Kol mus met een oogstrelend doel punt de marge. Verlamd Deel twee was nog geen tien mi nuten oud, toen De Jong plots klaps toch een treffer moest ver werken, MSV71 leek daardoor verlamd te raken en schakelde over naar een andere speelstijl waarbij niet langer het initiatief werd genomen. Germinal, dat door trainer Dick Beek iets te overdreven werd opgezweept en alsmaar harder ging spelen, slaag de er wel in de druk op te voeren maar echt uitgespeelde kansen wisten de gasten niette scheppen. Chris en Tim Kolmus bleven des ondanks gevaarlijke pionnen in de frontlinie, maar ze konden niet optornen tegen het fysieke ge weld van de Rotterdamse defen sie. Eén keer werd Chris Kolmus afgezaagd en zag trainer Van Dijk tot zijn ontzetting dat de actie van de Germinal-verdediger onbe straft bleef. „Ik ga echt niet om kaarten lopen vragen," sprak Van Dijk na de wedstrijd, „maar die overtreding was zeker goed ge weest voor een rode kaart Zn er kwam niet eens geel." In de slotfase, waarin MSV71 on der het juk van Germinal uit wist te komen, was Walter Vijverberg tot tweemaal toe nog dicht bij tref fer, maar de aanvaller had het ge luk niet aan zijn zijde. Eerst draai de één van zijn hoekschoppen met behulp van de straffe wind op de lat en niet veel later deponeer de hij een corner rechtstreeks te gen de paal, „Het leek me verstandig," analy seerde Theo van Dijk, „de tactiek aan te passen omdat Germinal de^ tweede helft met vier fitsen be-* gon. Ik heb kwaliteit genoeg in de groep, maar we hebben er nog wat moeite mee op variaties van de te genstander een passend ant woord te vinden. Daardoor speel den we na de rust minder dan in de eerste helft." Door Pim van der Helm Schiedam Vlak voor het schei den van de markt hielp Daphne Hendriks de handbalsters van DWS in hun eerste competitie duel in de tweede divisie van de 'zaal' aan een nipte, maar verdien de 24-23 overwinning tegen Quin- tus. Topscoorster Diana Zandwijk zat toen al op de bank. Ze was en kele minuten voor tijd van het veld gezonden. „Met wat meer er varing in de ploeg," haalde trainer Zsigmond Makay na afloop opge lucht adem, „kom je nooit in de problemen." Quintus1 nieuwbakken coach Sandra Simons sprak eveneens van een gebrek aan ervaring. „Onze beste speelster Laura van der Steen is nog een junior. Dat geeft aan dat ik over een jonge, onervaren ploeg beschik. Kyk maar naar dat laatste doelpunt, dat meisje had nooit mogen schie ten. In zo'n zinderend eind van de wedstrijd hebben aanwijzingen vanaf de zijlijn ook geen zin meer." „We kunnen die ongemeen span nende laatste minuten onszelf verwijten," hijgde Hongaar Ma kay na „Tijdens de wedstrijd en in de rust probeerde ik allerlei aanwijzingen te geven die op de een of andere manier niet over kwamen. Ik haalde de keepster eruit, corrigeerde langs de lijn, maar dat hielp niet. De rode kaart die Diana Zandwijk kreeg was volkomen onnodig, maar wel te recht overigens. We hadden veel gemakkelijker moeten winnen." De degradant uit de eerste divisie speelde een gedegen eerste helft die afgesloten werd meteen 12-10 voorsprong. De Schiedamsen hielden steeds een voordelige marge van twee of drie doelpun ten. Het enige verder opmerkelij ke adn de eerste dertig minuten was dat de gedreven spelende Diana Zandwijk twee minuten aan haar broek kreeg wegens commentaar op de wedstrijdlei ding. Orde op zaken In het tweede bedrijf kwam het uit Kwintsheul afkomstige Quiri- tus snel langszij; de 13-13 stand stond reeds na vijf minuten op het bord. DWS kwam zelfs op achter stand, mede door toedoen van de sterk spelende Laura van der Steen, die goed was voor een to taal van zeven doelpunten. Vijf minuten voor tijd leek Diana Zandwijk orde op zaken te stellen toen ze met haar aansluitingstref fer (21-22) de marge terug bracht tot één, maar nog geen minuut la ter moest ze vroegtijdig het veld uit omdat ze haar tegenstander op onreglementaire wijze verdedig de. Quintus rekende zich rijk met een vrouw meer in het veld. Teft on rechte, zo bleek. Daphne Hen driks zette haar ploeg naast Quin tus. Met de 22-22 stand op het sco rebord maakte iedereen zich op voor een apotheose. Toen Sylvia Zandwijk de 23-22 aantekende had het er alle schijn van dat de buit binnen was voor de blauw- W-;-1 witten. Nicole Zutt gooide roet in het eten door Quintus op gelijke hoogte te brengen. Uiteindelijk was het Daphne Hendriks die Quintus met nog tien luttele se conden op de klok de genadeklap toediende: 24-23. De strafworp die Laura van der Steen na het wegzenden van Diana Zandwijk miste, kreeg hierdoor meer belang. „Toch was dat niet de oorzaak van het gele den verlies," plaatste Quintus- trainster Simons de gemiste vrije bal in zijn context. „Het geeft eer der aan dat we routine missen. Aan de ene kant missen we de strafworp, aan de andere kant ge ven we die DWS-speelster aüe ge legenheid te schieten." Met dat doelpunt wist de ploeg van Makay zich verzekerd van een goede competitiestart. „We zijn twee punten rijker, ja, maar we hebben niet geweldig ge speeld," lichtte de Hongaarse oe fenmeester toe. „Taktisch gezien moet het allemaal beter. In de tweede divisie beschikken de meeste ploegen over twee, hoog uit drie opbouwende speelsters die vanaf elf meter goed kunnen schieten. Het is een feit dat het ni veau in de tweede divisie lager ligt dan in de eerste. Daar moeten we beter op in spelen." DoorMikos Gouka Schiedam Wil Plugge, oefen- meester van de Vlaardingse hand- bal-eerstedivisionist WIK, beloof de verleden week plechtig dat de thuiswedstrijd tegen BFC uit Beek de eerste punten zouden op leveren. Die belofte kreeg echter geen gevolg. Na afloop van het duel in de Westwijkhal gaf het scorebord 26-30 voor BFC aan. Wederom dus geen punten voor de hekkensluiter. De ploeg vecht op dit moment meer tegen zich zelf dan tegen de opponent. Ster ke fases worden telkens afgewis seld met slordig balverlies en zo doende werden de bezoekers uit Limburg in het zadel geholpen. Voor de pauze leek het een gelijk- opgaande strijd. WIK opende re delijk en nam brutaal een 5-2 voorsprong. Met name aanvoer- VlaardingenDat de handballers van WIK wel degelijk kunnen win nen, bewezen ze vrijdagavond. In de 'eigen' Westwijkhal werd DES'72 voor de beker met 37-33 verslagen. DES'72r uitkomend op hetzelfde niveau als de Vlaardingers, waren trefzeker maar de mannen van oefenmeester Wil Plugge deden daar niet voor onder. De elftalleider van WIK vatte de winst simpel samen. „In de beker leven we in ieder geval nog, iets dat in de competitie mo menteel heel moeilijk wordt" der Edwin Roobol toonde zich in die fase trefzeker. Een fase waar in werkelijk niets lukte voor de thuisclub bracht BFC terug in de wedstrijd en zelfs ruim aan de lei ding. WIK liet zich gewillig naar de slachtbank leiden. Alleen sluit post André Olsthuorn was in goe de doen maar dat was blijkbaar niet genoeg om WIK in de wed strijd te houden. In de rust gaf Plugge zijn ploeg een paar flinke uitbranders. „Ik ben heel erg boos geworden Ik heb ze verteld dat het zo niet ken. Dan helpt dat toch weer terug. Maar ris ik zo elke wedstrijd tekeer moet gaan dan weet ik het ook niet meer," aldus Plugge. De Vlaardingers maakten er na rust toch weer een echte wedstrijd van. Als kijkspel werd het interes sant. WIK gooide de schroom van zich af en ging va banque spelen. De Limburgers wankelden even en met name een paar fraaie tref fers van Maasluizer in Vlaarding se dienst Ron Bergen brachten de stand terug tot 20-19. Daarna zak te het weer als een kaartenhuis in eikaar. BFC nam weer ruim af stand en hield het hoofd vervol gens koel. De punten verdwenen dus naar Limburg. Teleurgesteld Plugge was na afloop hevig ont stemd. Zijn formatie heeft inmid dels vijf duels gespeeld en geen enkel punt gepakt. „Het klopt dat ik verleden weck heb "ezc^d dat we nu de punten zouden pakken. Ik blijf er ook bij dat we deze ploeg hadden kunnen kloppen. Alleen beseft mijn ploeg blijkbaar niet dat we er vol voor moeten gaan. We hebben niet meer de spelers van een paar jaar geleden. Elke wedstrijd zullen we er voor moeten gaan. Dat is niet gebeurd en daarom ben ik heel erg teleur gesteld." Het sierde Pl-gge dat hij niet naar excuses zocht. Het is duidelijk dat de noodgedwongen verjonging te snel is gekomen. De formatie ont beert een leider en is meer met zichzelf bezig dan met de team- prestatie. „We kunnen het wel, maar we moeten blijkbaar wakker worden geschreeuwd. Ik heb me tijdens de wedstrijd helemaal schor gegild. De ploeg heeft te weinig ervaring. We missen ie mand die de jonge gasten op de plek zet en scherp houdt." Plugge zegt nog met gedacht tc hebben aan het terughalen van een routinier. Een oudgediende die de kentering kan brengen. „Het is dat er nu over gesproken wordt Ik heb er niet aan gedacht. Misschien is het een optie. Ton Vlij en Ger Prins zouden opties kunnen zijn. Misschien dat we daar mee moeten gaan praten." De vrouwen van DWS kwa men tegen Quintus tien voor tijd aan de winnende treffer in een bloedstollen de en doel puntnjke wedstrijd. Ook deze ac tie everde een doelpunt op voorde Schiedamse ploeg. Foto Peter MolKen- Door Bas van den Berg Oudenhoorn Met korfbalcijfers (7-4) werd Fortuna Vlaardingen door OHW uit het bekertoernooi ge knikkerd. Door de vele blessures deden de Vlaardin gers dat met opgeheven hoofd. Erger dan de be- kemederlaag was de rode kaart voor Martijn v*n Minnen. De aanvoerder maakte op het middenveld een redelijke indruk, maar speelde in de slotfase voor eigen rechter, door zün opponent na te trappen. Het blessureleed was voor trainer Hans Schop net iets te veel van het goede. Na afloop trachtte hij bij scheidsrechter Marco Janmaat de schade te beper ken, maar hij kreeg nul op het request. „De sfeer in de wedstrijd was er niet naar om een ro de kaart te geven," mopperde hij lang na afloop na. „Is het een wedstrijd met een groot aantal gele kaar ten, dan heb ik er vrede mee. Maar om voor zo'n over- tredinkje direct al rood te trekken, vind ik te ver ge zocht Het nadeel is dat ik al een waslijst aan gebless- seerde spelers heb en de kans groot is dat de rode kaart voor Martijn van Minnen omgezet wordt in drie wedstrijden schorsing. In verband met blessures is elke speler bij Fortuna op dit moment belangrijk." De voorbereiding op het bekerduel was tamelijk cha otisch. Gezamenlijk vertrokken de spelers vanaf de MaratHonweg naar het dorpje Oudenhoorn. Daar aangekomen ontdekte de trainer dat hij drie spelers miste. Pas zeven minuten voor tijd meldde het drie tal zich, nadat zij een verkeerde weg waren ingesla gen. Hans Schop:Aan alles was te merken dat het elftal niet goed op elkaar was ingespeeld. De bal had nog maar enkele omwentelingen gemaakt of de bal lag al twee keer achter doelman Ronny van Ou denaarden." Zonder vaste doelman Jack de Herder (vrijaf) en blessures voor Mark Hoogh (knie), Remy Snel (elle boog) en Ronald Nelemans (hamstrings), bakten de Vlaardingers er in het eerste half uur weinig van. Het initiatief lag bij OHW, dat gretig gebruik maakte van de onzekerheid in de Fortuna-verdediging, Karei de Blok en Eef van Splunder waren succesvol voor de thuisploeg. Goed doorzetten van Muck Taslan op rechts leidde tot 2-1 en het werd zelfs gelijk door ver dediger Cor Hermans: 2-2. Fortuna slaagde er echter niet in het ruggesteuntje vast te houden (3-2 door Ka- rel de Blok) en de rust ging in met 4-2 door Eric Mars. In deel twee was Fortuna in positieve zin onherken baar. Het liet, nadat OHW eerst nog 5-2 (Eef van Splunder) had gescoord, enkele fraaie staaltjes ge groepeerd voetbal zien. De middenlinie sloot goed aan en de Vlaardingers manoeuvreerden zich regel matig in kansrijke posities. Alleen slaagden de Vlaar dingers er niet in tot de achterlijn te gaan en met voorzétten de verdediging van OHW te bestoken. Scot Wulferdingen deed wat van hem werd verwacht door uit een pass van Arjan van der Slot 5-3 aan te te kenen. Hoewel de thuisclub door Don Boelhouwers nog tot 6-3 kwam, trad Scot Wulferdingen weer op de voorgrond bij een algemene aanval. Hij werd echter van de bal afgezet en schoot de kalktrap zelf in: 64. Met de talentvolle wisselspelers Marnix van den Berg, Eelco van Diezen en Jordi Noordhoek verraste Fortuna ook daarna met goede acties. Alleen had men weinig vertrouwen in de regelmatig verkeerd opgestelde verdediging inclusief doelman Van Ou denaarden. Dat had tot gevolg dat Fortuna op een lob van Joly van Roskam weer kansloos was: 74. OHW-Fortiwa 7-114-2). 5. Kaalde Btok 1-0,10, Eef van Splunder 2-0,30. Muck Taslan 2-1,33. Cor Hermans 2-2,35. Karei de Blok 3-2, 40. Eric Mars 4-2,46. Erf van Splunder 5-2,70. Scot Wulferdingen 5- 3,72, Don Boelhouwers 6-3,75, Scot Wulferdingen (strafschop) 64, 80 Joly van Roskam 7-4. Bijzonderheden: Scheidsrechter Marco Janmaat gaf een rode kaart aan Martijn van Minnen van Fortuna wegens natrappen. OHW: Hollaar; De Blok, Van Duppen, Steenbeek, Van Looy; Pol dervaart, Van de Waal, Van den Broek; De Regt Van Splunder, Mars. Fortnna: Van Oudenaarden; De Bruin, Hermans, Vaa der Slot, De Vette; Van Tol, Mulder (46. Van Diezen), Van Minnen; Schreuder (70. Noordhoek), Wulferdingen, Taslan (48. Van den Berg). Peter de Roo Heerjansdam Nog maar zeven wedstrijden zün er in de hoofdklasse B gespeeld en Heerjansdam zit al totover de oren in de problemen. De 14 nederlaag te gen Bennekom was zaterdagmiddag al de derde op rij, wat inmiddels tot de weinig benijdenswaardige dertiende en voorlaatste plaats op de ranglijst heeft geleid. Maar erger' tegen Bennekom was er opnieuw een rode kaart voor Heerjansdam. Dit keer voor Ma- nuël Furtado, die na een duel met Huub Verspuy te gen zijn tweede gele kaart van de wedstrijd opliep. Een kwartier voortijd mocht Furtado de kleedkamer opzoeken. „Het was geen verstandige actie," vond Jos Houweling, de trainer die de laatste weken op dit gebied niets bespaard blijft. Na Prince Polley, die in middels voor drie wedstrijden werd geschorst, was Furtado inmiddels de vierde speler van Heerjans dam die dit seizoen vroegtijdig de kleedkamers kon opzoeken. Met Pippi Pruijmboom en Willy Heussen kan hü een schorsing tegemoet zien. En juist schorsingen en blessures kan Houweling missen als kiespijn, gelet op zijn toch al niet te brede selectie. Het zal voor de Strijenaar dan ook de ko mende weken weer tot heel wat puzzelwerk leiden om met Heeijansdam een nog enigszins representa tief elftal op de been te brengen. De geplaagde trai ner hoopt zondermeer op betere tijden. Liever ge zegd: op de periode dat Heerjansdam weer over een compleet elftal kan beschikken. „Wij moeten dan in staat zijn om vier of vijf ploegen onder ons te houden," was Houweling heilig over tuigd. In elk geval was Bennekom zaterdagmiddag op De Molenwei duidelijk een maatje te groot. „Wij wisten dat ze voetballend wat meer zouden bren gen," was Houweling van tevoren al niet echt gerust. Vandaar dat Heerjansdam uiterst behoudend wilde beginnen, ook al na de duidelijke nederlagen tegen Kozakken Boys en AVW66, Die beoogde strijdwijze viel al in de derde minuut volledig in duigen. Doelman Komell Kramer, in de laatste wedstrijden ook al niet zo gelukkig, beoor deelde een voorzet ondeskundig, zodat Angelo Mou- relle simpel de 0-1 kon aantekenen. Toch leek het voor Heerjansdam na een kwartier weer allemaal goed te komen, toen Wilbert van Engelenburg voor de gelijkmaker zorgde. Met Jeroen Struijsals gevaar lijkste spits rook Heerjansdam voor rust zowaar nog aan een voorsprong. Direct na rust kwam aan die droom een abrupt einde. Galid Hamdaoui, de invaller van Bennekom, zette Heerjansdam voor een tweede keer te kijk. En na de 1-3 van Klaas Vink, nauwelijks zeven minuten later, was het voor de thuisclub definitief over en uit „Wij hebben verloren door persoonlijke fouten," wond Jos Houweiing er geen doekjes om. „Drie van de vier doelpunten zijn zo ontstaan. En dan door spelers die eigenljjk nooit fouten maken."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7