P Mx li F Carlo l'Ami'Superdag nodig p P Cees Priem moet in Frankrijk blijven Excelsior gaat zich niet aanpassen tegen het 'grote' PSV' PSV haalt Fuchs terug Iff fep John Moens wil mentale conditie jeugdkader omhoog brengen 'Spreken met plezier' o Chaly Jones op proef bij Aberdeen FC Twente stelt blikkengooier aansprakelijk Afrika wil s als coach Becker sterker dan Schalken Alleen Roda JC moet overwerkverrichten Hockeyzege op Duitsland iff! Ei Ttóf (tljf Heerjansdam wil Toon Wolters inlijven Zaalvoetballers MSV'71 winnen in eigen huis Rotterdams Dagblad f?& "cB?} Woensdag 28 oktober 1998 Aberdeen Chaly Jones is deze week op proef bij de Schotse club Aberdeen. De 21-jarige aanvaller mag vertrekken bij Feyenoord. waar hij in het tweede elftal speelt en geen kans krijgt in het keur korps. Tot twee keer toe werd Jo nes een jaar uitgeleend aan Excel sior, maar beide keren moest hij terugkeren naar de Kuip. Vorig seizoen was hij met acht treffers clubtopseorer in Kralingen. Bij Aberdeen traint Jones mee en zal hij twee oefenwedstrijden spe len. De Schotse club, getraind door Alex Miller, is bezig aan zijn slechtste periode in 95 jaar. In de laatste tien competitiewedstrij den bleef een overwinning uit. Enschede FC Twente heeft ach terhaald wie tijdens de wedstrijd tegen De Graafschap van afgelo pen zaterdag een blikje op het veld heeft gegooid. Het gaat om een 19-jarige Markeloër. De club zal de dader via een civiel rechtelijke procedure aansprake lijk stellen voor een eventuele boete. Hij krijgt bovendien een stadionverbod. •wö-w* - Berti Vogts coach van Bafana. De Zuid-Afri kaanse voetbalbond wil Berti Vogts als bondscoach en voert in middels onderhandelingen met de onlangs teruggetreden Team chef van Duitsland. „Vogts is een toptrainer," ver klaarde directeur Raymond Heck, belast met het zoeken van een op volger van de Fransman Philippe Troussier die ontslag nam na het WK in Frankrijk. Stuttgart In zijn laatste jaar als toptenmsser is Boris Becker nog altijd een grootheid. In de eerste ronde van het met 4,4 miljoen gul den gedoteerde toernooi in Stutt gart versloeg de drievoudig Wim- bledonkampioen gisteren Sjeng Schalken met 6-2 7-5. De Limbur ger, ongeplaatst, weerde zes matchpoints af voordat hij op het zevende zwichtte. Jan Siemerink, die een bye had in de eerste ronde, haalde wel de derde fase. Dat ging ten koste van de Fransman GuiÖaume Raoux: 6-7, 7-6, 6-4. Zijn volgende tegen stander wordt de winnaar van het duel tussen publiekslieveling Tommy Haas en Marcello Rios. Reims Cees Priem moet in Frankrijk blijven. Onderzoeks rechter Odile Madrolle heeft gis teren een verzoek van TVM's ad vocaat mr. Van Mierio tot versoe peling van de beschikbaarheid van de ploegleider verworpen. Philippe Laumosme, plaatsver vangend procureur, deelde de be slissing gisteravond mee aan het Franse persbureau AFP en aan de Franse ambassade in Neder land. „Voor het onderzoek is de beschikbaarheid van de heer Priem onontbeerlijk. De garan ties van zijn aanwezigheid zijn onvoldoende, wanneer hjj in het buitenland woont," aldus Lau- mosne. Mr. Van Mierio mocht de beslis- sing gisteren zelf nog niet veme- men. Hij had wel telefonisch con tact met de onderzoeksrechter, maar moest de post afwachten. Het stuk kon niet telefonisch worden doorgegeven of per fax. Priem wordt vervolgd in verband met overtreding van de wet op giftige stoffen en van de strijd te gen doping, het aanzetten tot ge bruik van dopingproducten en overtreding van de douanewetge ving. Op 23 juli is hij aangehou den tijdens de Tour de France. Op 10 augustus mocht hij, en ook soigneur Jan Moors, het huis van bewaring in Reims verlaten maar hij moest op Frans grondgebied blijven. Zijn ploegarts, Andrei Michailov, bevindt zich nog steeds in hechtenis. Laumosne gaf in zijn persverkla ring ook aan dat er deze week mogelijk nieuwe ontwikkelingen zijn in de kwestie-TVM, omdat de resultaten van het biologisch on derzoek bij de renners (urine, bloed, haar) bijna zijn afgerond. Als de analyses positief zijn kan de onderzoeksrechter personen opnieuw ondervragen." Het geval Priem is geen op zich zelf staande zaak. Er lopen talrij ke vergelijkbare procedures in Frankrijk met betrekking tot ver schillende wielerploegen uit di verse landen. TVM raakte ver wikkeld toen de Franse justitie op 9 maart in een van de auto's van de wielerploeg 104 ampullen EPO aantrof bij een controle in de buurt van Reims. Anti-Doping Code Een Anti-Doping Code is in de maak voor de wielersport. De UCI heeft uit gisteren bekendge maakt naar aanleiding van uit spraken van Giro- en Tourwin naar Marco Pantam. De Italiaan se klimmer vroeg meer inspraak. „Wij zijn het hart van de wieler sport, maar als we niet oppasse zijn we het slachtoffer. Wij willen democratische oplossingen." In augustus kregen renners al in spraak bij de UCI naar aanleiding van de dopingaffaires in de laat ste Ronde van Frankrijk. De internationale vereniging van wielerploegen is uitgenodigd mee le werken aan bestudering en redactie van de Anti-Doping Code. Het is de bedoeling dat ren ners, ploegleiders en ploegartsen de Code zullen ondertekenen. Zij onderwerpen zich daarmee ook aan alle gezondheidstesten waar mee volgend jaar wordt gestart in een driemaandelijkse cyclus. Rotterdam Het lijkt voor Excelsior het meest uitgelezen moment om PSV te treffen in de tweede ronde van de KNVB-beker. De Eindhovense formatie is inmiddels al gevlucht in aanko- pen om de zwalkende ploeg op de rails te krijgen. Eindhoven—PSV en De Graaf schap hebben gisteren over eenstemming bereikt over een overgang van Robert Fuchs. De 23-jarige middenvelder voert morgen met PSV bespre kingen over zijn persoonlijke eisen. Begin van dit seizoen ketste zyn overgang naar Fey enoord daarop af. Fuchs reageerde blij verrast. „Het is mijn oude club waar ik vanaf ra'n dertiende heb ge voetbald. Ik ben Eindhove- naar, voor mij is het om de hoek." Vooratter Hylke Enze- rink van De Graafschap vindt het 'spijtig* de voormalige Jong Oranje-klant te verliezen. „Aan de andere kant mag hjj aan het eind van dit seizoen transfervrij weg. Nu levert hjj dus nog wat op." De Graafschap kwam gistermid dag tot overeenstemming met PSV over de transfer van Robert Fuchs, maar de middenvelder zal vanavond nog niet op het veld staan bij zijn oude club. De club leiding - voorzitter Harry van Raay en manager Frank Arnesen - besefte na de jongste nederlaag (4-2 bij Willem II) dat er moest worden ingegrepen in de selectie van Bobby Robson. Een neder laag tegen eerste divisieclub Ex celsior, vanavond vanaf 19.30 uur op Woudestein, zou de druk op de Britse oefenmeester en zijn elftal alleen nog maar vergroten. Robsons collega Adrie Koster, die PSV zondagavond in Tilburg on deruit zag gaan, is met zijn Excel sior de voorlopig interessantste week van deze competitie inge gaan, Vanavond op een goed ge vuld Woudestein tegen PSV en zondag komt FC Den Bosch op be zoek in een rechtstreeks duel om de koppositie in de eerste divisie. „De groep leeft naar zulke wed strijden toe," weet de oefenmees ter. „Maar we gaan ons niet aan passen, ook niet tegen het grote PSV. Met aanvallend voetbal zijn we op de tweede plaats van de eer ste divisie terechtgekomen en misschien kunnen we PSV daar mee verrassen." „Als ik reëel ben, denk ik dat Ex celsior maar dertig procent kans heeft om door te gaan," zegt doel man Carlo l'Ami, die deze zomer na tien jaar terugkeerde op het oude, Kralingse nest. „Iedereen heeft het over een crisissituatie bij PSV en ik hoop uiteraard dat we tot een stunt in staat zijn. Maar individueel heeft die club alleen al zo veel talent in huis dat we echt een superdag nodig hebben. Maar we zullen achterin bijvoor beeld gewoon één tegen één blij ven voetballen." Gouden ploeg L'Ami maakte in 1989 zelf de tus sentijdse overstap van Excelsior naar PSV, waar hij tweede doel man werd achter Patrick Lode- wijks, die de toen langdurig ge blesseerde Hans van Breukelen moest vervangen. „Dat was de gouden ploeg onder Guus Hid- dink. Weliswaar zonder Ruud Gullit, maar wel met mannen als Gerets, Lerby en Heintze." Behalve een transfersom bedong het toenmalige bestuur van Excel sior - met de huidige directeur Simon Kelder als voorzitter - dat de Eindhovense club (toendertijd Uitslagen Badminton Eredivisie Toplifa: BCO-Zijderveld 0-5 Basketbal Eredi vWe/FiiuU Four. Vrouwen, poule A en B: Lieshout-Prisna 85-55. Hockey Dortmund. Vronwen, vriendschappelijk: Doi Ul and-Nederland 2-3 (2-1). 19. Kauseh- kel-0(scj,25, Lück 2-0.32. Van der Wielen 2- (sc), 50, Van der Wielen 2-2, 58. Van den Boogaard 2-3 (sc). Prijsvragen Toto 43 Eerste prijs. 2 winnaars elk f. 55.544,40, tweede prijs: 35 winnaars f, 488,70, derde prijs: 384 winnaars f. 110,90, Squash Eredivisie,mannen: Impuls-HSRC4-i ,Vïc- tona-Meersquash 5-0, Squash City-Vd PliJijm 5-0, Squash Ede-Squash Zwolle 1-4. Vrouwen: De Diepput-Amstelpark Squash 4-1, HSRC-The Bridge 5-0, Squash Bever- wyk -Dickysquash 1-4, Meersquash-C. Court 5-0. Tennis Stuttgart Mannen, 4,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Becker(Dui)-Schalken(Ned) 6-2 7-5, Haas (DuiMtamkin (ZAD 6-4 *4, Gustafsson (Zwe)-Gross (Dui) 64) 6-3, Jo hansson (Zwe>Damm (Tsj) 5-7 6-3 6-2, Stol* tenberg(Aus)-PrinostUDui) 7*6 6-l.Norman (ZweJ-Rosset (Zwi) 7-6 3-6 6*4, Kiefer (Dui)- Byron Black (Zim)4-6 7-6 7-6. Wayne Ferrei- ra(ZAf)-Spadea(VSt) 6-23-67-5, Philippous- sis (Aus)-Santoro (Fra) 6-i 5-7 6-2; tweede ronde: Siemerink (N«tfl5)-Raoux(Fra) 6*7 7-6 64, Henman (GBr/9)-Woodforde(Aus) 7* 5 6-1, UlihrachCTsj Albert Costa (Spa) 6-26- 2, Martin (VSt)-Kucera (Shv)6-264. Quebec. Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Vento (Ven/4)-Dechaume- Balleret (Fra) 6-2 6-3, Cristea (Roe)-Po{VSt) 6-3 6-3Rittner (DuiHHass (Dui) 4-6 66 6-2, Clii (VStJ-Gend (Tsj) 6-1 7-5. Rubin (VSt/5 y Lee (Taiï 64 6-1, Chladkova (Tsj)-Frazier (VSt/6)4-66-3 6*2, Snyder{VSt/7)-Pratt (Aus) 64 5-2, Deehy (FraflhGagüardi (Zwi) 5-7 6-2 6-t, Stevenson (VStkDe Lor.e (VSt) 64 63, Callens (BelhGolarsa (Ita) 6-3 7-6. Voetbal Duitsland. Beker,achtste finales: Bochum-M'giadbach 0-l,Oberhausen-HSV 3-3 n.v. (Oberh. wns), VfB Stuttgart-Dort mund 3-1, Wolfsburg-Bielefeld 3-1. Zwitserland, competitie: Grasshoppers- Sicw4-1. Engeland. League Cup, derde ron de: Bam- sley-Boumemouth 2-1, Charlton-Leicester 1*2, Liverpool - Fulham 3-1, Luton-Coventry 2-0, Northampton-Tottenham 1-3, Norwich- Bolton 1-1 (Bolton wns), Nottingham-Cam- bridge33(Nottvms),Sunderland-Grimsby 2*1 n,v,,Tranmere-NeweastleO-l. Schotland. League Cup, halve finale: John stone-Hearts 3-0. Italiè. Beker, derde ronde, eerste wed strijd :Juventus-Venezia 1*1. houder van de Europa Cup D een „Als Ik reëel oefenwedstrijd zou spelen op ben, denk ik Woudestein. Zo ver is het nooit dat Excelsior gekomen en bijna een decennium maar dertig later moest de KNVB-bekerloting procent kans er aan te pas komen, om Excelsior heeft om door en PSV tegen elkaar te laten uit- te gaan," zegt komen. l'Ami, lachend: „Goh, dat Carlo l'Ami, wist ik helemaal niet." die in 1989 Voor de neus van de doelman enige tijd keert Michiel Sol terug in de Ex- doefverdedi- celsior-verdediging. Hij was zater- ger was bij dag geschorst voor de uitwed- PSV. Deze zo- strijd bij Veen dam (2-1 winst). Ar- mer keerde jan Magielse (nu hamstringbles- de keeper na sure) en de nog altij d revalideren- tien jaar terug de All Fattouchi zijn de enige ab- 0p het oude, senten bij de thuisclub. Kralingse Het is vanavond wel de vraag of nest. Fotocor de bekerontmoeting doorgang Vos kan vinden. Als het vandaag blijft regenen, neemt de kans op afge lasting toe. Excelsior-directeur Si mon Kelder rekent op zo'n 2500 toeschouwers voor de eerste be kerkraker sinds jaren op Woude stein. Aan de kassa's worden van avond nog kaarten verkocht. Na afloop van de wedstrijd houdt de televisiezender SBS6 de loting voor de derde ronde in de be- - stuurskamer in Kralingen. Arnhem Na Feyenoord (2-1 winst, vorige week, in de 'sudden death' tegen ADO Den Haag) hebben ook Vitesse, AZ, FC Twente, Fortuna Sittard en Roda JC zich gisteravond gep'aatst bij de laatste zestien van het toernooi om de KNVB-beker. Roda JC had nog de meeste moeite. De verlenging tegen SC Veendam duurde héél kort: 25 seconden. FC Twente kwam met de schrik vrij tegen WY. De eerstedivisieclub moest de nummer vier van de ere divisie letterlijk wakker schieten met een knal tegen de paal van Pol van Boekei en een doelpunt van Mau rice Graef. Na een half uur ging FC Twente pas seri eus voetballen. Rico Steinmann maakte in de 35e mi nuut gelijk nadat Jan Vennegoor of Hesselink en Steinmann zelf de paal troffen. De winnende treffei van John Bosman in de 68e minuut was van achttien meter in de kruising. In de blessuretijd kon Michael Evans gelijkmaken. De invaller kwam vrij voor San- der Boschker maar schoof de bal voorlangs. AZ maakte het zich tegen MW onnodig moeilijk door veel kansen te missen n a de openingstreffer van Barry van Galen in de 5e minuut en de rake straf schop van Youssef Fertout. MW kwam in de bles suretijd van de eerste helft terug door een doelpunt van Jerry Taihuttu. Pas zes minuten voortijd besliste Robert van der Weert de eenzijdige wedstrijd. Vitesse had een makkie tegen Volendam; 3-0 door treffers van Nikos Machlas, Marian Zeman en Mar- tijn Reuser. Fortuna Sittard drukte RKC Waalwijk dieper in de zorgen. Het ontslag van trainer Peter Boeve had geen schokeffect in de Amstel Cup: 5-0. Na een bloedeloze eerste helft maakte eerst Wiifried Bouma twee doelpunten, vervolgens produceerde Regilio Simons er drie. Roda JC miste tegen SC Veendam talloze kansen door het Belgische spitsenduo Peeters-Van Houdt, De noordelijke underdog profiteerde van de omstan digheden. Bob Mulder zorgde voor 0-1. De Hongaar Gabor Torma, invaller voor Bob Peeters, maakte kort na rust gelijk. In de verlenging zorgde Mark Nygaard na 25 seconden voor de 'sudden death' van Veendanw KNVB-beker, tweede ronde: w" Roda JC-Veeudam 2-1 n.v„ 1-1 (ft-l). 17. Mulder 0-1.49. Torma 1-t, 91. Nygaard 2-1. Scheidsrechten Van de Pas. Toeschouwers: 300(1.., Gele kaart: Vrede. Van Houdt, Zenden, Van Haren (Roda JO, Van Wattum, Gall (Veendam). Vltesse-Volendam 3 6 (36). 33. Machlas 1-0,42. Zeman 2-0,44. Reu*^ ser 3-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Inia (Volendam). Fortnna Sittard-RKC Waalwijk 54 ((H)). 46. Bouma 1-0,63. Bouma 2-0,78. Simons 3-0,83. Simons 4-0,86. Simons 5-0. Scheidsrechter. De Graaf. Toeschouwen: 2000. AZ-MW 3-1 (2-1). 5. Van Galen 1*0,19. Fertout 26 (strafschop), 45. Taihuttu 2-1,84. Van de Weert 3-1, Scheidsrechter Van Meerkerk. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Plum (MW). FC Twente-WV 2*1 (1-1). 23. Graef 0-1,35. Steinmann 1*1,68. Bos man 2-1. Scheidsrechter Van Beek. Toeschouwers: 3500. Gele kaart Ten Hag (FC Twente), Schol (VW). Dortmund De Nederlandse hockeysters hebben in Dortmund de eerste van twee oefeninterlands tegen Duitsland met 3-2 gewonnen. De ploeg van coach Tom van 't Hek keek bij de rust nog tegen een achter stand aan van 2-1. Na de pauze stelden Suzanne van der Wielen en Diüanne van den Boogaard orde op za ken. „Het is altijd fijn om bevestigd te zien dat we er beter voorstaan dan de Duitsers "constateerde Van 't Hek tevreden. Er stond tydens de wedstrijd een zware storm. De or ganisatie had voor alle zekerheid de doelen extra ver ankerd. De reserves en begeleiding moesten in het noodweer maar zien waar ze konden schuilen, omdat dug-outs ontbraken. Nederland had van het begin een overwicht, maar moest toch toestaan dat de attentere Duitse ploeg een voorsprong nam van 2-0 door treffers van Katri ne Kauschke en Nicola Lück. Kort voor de rust be nutte Van der Wïelén een strafcomer. In de tweede helft zette Nederland de achtervolging met succes door. Van de zeventien geselecteerden zette Van 't Hek alleen Eefke Mulder niet in. Karlijn Petri en In ge van den Broek (beiden HO Rotterdam) speelden de tweede helft. Vandaag is eveneens in Dortmund het tweede treffen. ff Mfk. Heeijansdaro— Voetbalclub Heer jansdam hoopt op korte termijn Toon Wolters aan zijn selectie- groep toe te voegen. De 27-jarige middenvelder heeft tussentijds overschrijving aangevraagd van SWSMC naar de zaterdagclub Bij de Schiedamse zondag-eerste klasser kwam hij niet meer in aanmerking voor een basisplaats. Wolters voert zijn zondagse werk zaamheden in de autohandel aan als reden voor zijn verhuizing. De KNVB moet zich daarover nog uit spreken. Heerjansdam, getraind door voor malig HBSS-trainer Jos Houwe- iing, tobt met personele proble men. Michel Visser staat op de blessurelijst, Prince Polley zit in het strafbankje en Willy Heussen, Pippy Pruymboom en Manuel Furtado zijn in afwachting van een schorsing. Sport kort TOERFIETSEN. Toerclub Rijn mond organiseert zondag 1 no vember de Sluitingstocht; een fietstocht over 60 kilometer. De Start is om 10.00 uur op de wieler baan in sportpark Harga. Sportagenda Tips voor deze rubriek kuat u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on- der 010-2732700 (fax: 0104265227) en in de avo ndure n onder 0104004310. WOENSDAG 28 OKTOBER HANDBAL: Holland Toernooi, Sporthal Margriet, Schiedam. 18.15 Polen-Tsjechië, 20 60 Nederland Macedonië 21.30 Snan*e Zweden, DONDERDAG 29 OKTOBER HANDBAL: Holland Toernooi, Sporthal Margriet, Schiedam. 18.15 Spanje-Maeedo- nië, 20.00 Nederland-Tsjechtë, 21.30 Zwe- den-Polen. Door Fred Louter Maassluis Welke oi'der kan het zich niet voor de geest halen? Op vrijdagavond een telefoontje van een leider die vraagt of pa de vol gende misschien slis vroegte zoonlief en zijn teamge- nootjes even naar een uitwed strijd kan brengen. Als de ouder toehapt, is dit voor veel sportclubs de ideale gelegenheid eens nader kennis te maken met de vader of moeder van hun pupil. Geeft ook deze eerste kennismaking een goed gevoel, dan is de kans groot dat de dub niet schroomt om ge lijk maar even door te vragen: „Waarom wordt u zelf niet leider of leidster bij onze club?" „Kijk, en daar gaat het fout," rea geert John Moens direct. „Door het gebrek aan leidinggevend ka der bij clubs is men tegenwoordig heel snel geneigd iemand zomaar tot leider te bombarderen. Ik heb natuurlijk alle begrip voor die clubs. Als je echt omhoog zit, ben je blij met iedereen die de vereni ging komt helpen. Probleem is al leen dat die mensen vaak geen idee hebben, van wat er allemaal MaassluisJohn Moens geeft vanaf donderdag 5 november een cursus onder de titel 'Spre ken met Plezier', met als doel de spreekvaardigheid en per soonlijke presentatie te ver groten. De cursus beslaat vijf avonden en wordt gehouden in de Koningshof in Maassluis. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met John Moens (010-5922564). komt kijken bij een taak als jeugdleider. Vandaar dat ik nu cursussen geef aan jeugdtrainers en jeugdleiders, zodat die mensen zich werkelijk bewust worden van hetgeen waar ze mee bezig zijn." Enthousiasme Moens is in het dagelijks leven sportdocent aan de Hogeschool Rotterdam Omstreken, geeft cursussen op het gebied van men tale begeleiding en coaching. De Maassluizer gaf ondermeer al cur sussen bij VDL, MSV71, MW27 en 's-Gravenzandse SVen merkte aan het enthousiasme bij de deel nemers dat er behoefte is aan zjjn 'mental coaching'. „In het begin kijkt men even vreemd op als er ineens iemand komt vertellen hoe het moet. Ik bedoel, jeugdleider zijn is toch ook gewoon een stukje opvoeden, In het dagelijks leven ben je ook niet blij als iemand jou komt vertellen hoe je je kinderen op moet voeden. Toch laat men na verloop van tijd blijken wel dege- Jjk blij te zijn met de adviezen die ik hen geef. Ik laat de mensen zich vooral verplaatsen in de we reld van het kind. Vraag aan het kind wat het wil, of het zich wel lekker voelt met jouw benade ring, Het gaat natuurlijk ook in eerste instantie niet om de club of de leider, maar vooral om het kind. Dat moet centraal staan. Door een juiste begeleiding heb ben de kinderen meer plezier, en halen ze waarschijnlijk meer ren dement uit het talent dat ze heb ben. De verantwoordelijkheid van een leider is immers enorm groot, hoor. Vergis je daar niet in!" Moens, vader van neo-intematio- nal Oscar, is inmiddels 61 jaar maar nog gekleed en ogend als een midden-veertiger, zegt goed aan te kunnen voelen wanneer de cursus bij zijn 'leerlingen' aan slaat. „Ik ben van nature een ge voelsmens en kan dus heel goed c John Moens is niet alleen werkzaam als sportdocent, maar geeft ook de nodige cursussen om de kwaliteit van de begeleiding van de jeugd op te vijzelen. De Maassluizer heeft daar zichtbaar veel plezier in. Foto Peter Molkenboer inschatten of mensen vooruit gaan. Door de begeleiding die ik ze geef, krijgen ze uiteraard meer zeflvertrouwen en zie je ze van week tot week groeien. Bij VDL had ik bijvoorbeeld te maken met een leider die heel erg werkte vanuit het verleden. Niet dat het toen niet goed was, maar we leven natuurlijk wel in een heel andere tijd. Dan stuit je in het begin bij zo'n iemand op de nodige weer stand. 'Heb ik het dan al die jaren fout gedaan?', vraagt de persoon in kwestie zich af. Ik kan mij voor stellen dat dat in het begin heel onzeker maakt. Nu is die man echter hartstikke blij dat ik hem een tijdje heb mogen begeleiden. En dat geeft mij uiteraard ook weer heel veel voldoening." Prachtig avontuur Het werkgebied van Moens be perkte zich door de jaren heen niet alleen tot clubs in het Rijn mondgebied. „Via de KNVB heb ik ooit een cursus gegeven in Bur kina Faso, in West-Afrika. Een prachig avontuur was dat. Later ben ik ook nog eens in Aruba ge weest en van de jeugdtrainers en - leiders aidaar heb ik nog een schitterend houten aandenken gehad. Moet je je voorstellen, ze hebben het daar echt niet breed en dan maken ze voor mij een soort hermneringsplaquette. Het mooie is dat mijn naam helemaal niet goed gespeld stond op het ijzeren plaatje, maar dat is na tuurlijk helemaal niet belangrijk. Het gaat uiteindelijk om het ge baar. Fantastisch als mensen zo iets uit dankbaarheid voor je doen. Nu staat er in februari weer een project op stapel in Kenya, waar ik samen met een aantal mensen een groep sporttrainers ga begeleiden voor een nationale sportorganisatie Het is niet voor niets dat ik destijds in het onder wijs ben gegaan. Ik ben gewoon dol op kinderen en is het niet zo dat iedereen -hoe oud hij of zij ook is- toch altijd een beetje kind blijft?" Maassluis De zaalvoetballers van All Green's doöf een gelijkspel tegen Binnenstad/ATG achterop ge*-* raakt bij de koplopers van de hoofdklasse A; SOf* Maasstad en Mailon/Van der Cammen. Het werd 2-2 in sporthal De Rozet. De Rozet/Ecoloss scoorde in Maassluis te weinig om gasteheer MSV7I van een overwinning af te houden. De eindstand werd aan ge ne zijde van de Waterweg 4-3 voor de thuisclub. ZW Drenkwaard, waar Sebastiaan Gokke als invaller op viel, won in Zuidland met 8-2 van het zwakke Electric Data Systems, SC Voome kwam niet in actie. De wedstrijd tegen Zwart Wit'28 is verplaatst naar een latere datum om dat sporthal Dukdalf, de thuishal van de Brielse zaal voetballers, deze week in gebruik is door de stichting recreatiesport Brielle, die de sportweek van Brielle organiseert. All Green's-Binnenstad/ATG 2-2 (0-1). Binnenstad begon het seizoen moeizaam, maar komt de laatste wedstrijden aardig op toeren. Dat ondervond num mer drie van de ranglijst Ail Green's in thuishal De Rozet in Rozenburg. Het duurde tot diep in de twee de helft voordat routinier Kees Schrader de al voor rust opgelopen 0-1 achterstand kon rechttrekken. Toen John Quak kort daarop het tweede Rozenburg- se doelpunt binnen schoot, leek het duel toch nog op winst uit te draaien voor All Green's. Vlak voor tyd bezorgde Binnenstad de thuisclub echter alsnog een kater door langszij te komen. MS V*71-De Rozet 4-3 (1-2). Al in de eerste helft van de "Waterweg-derby' had De Rozet afstand moeten ne men van de Maassluise tegenstander. Uit het handje vol mogelijkheden dat de Rozenburgse bezoekers kreeg, slaagden slechts André Kooij en Martin de Bruin erin het net te laten bollen. Fas in de tweede helft gooide de thuisclub de schroom van zich af en viel naar hartelust aan. De Rozet-keeper Dick van Es kwam zodoende zwaar on der vuur te liggen. Tegenover de drie treffers van de gastheren wisten de bezoekers alleen nog een doel punt van Richard Oversteeg te zetten. ZW Drenkwaard-Electric Data Systems 8-2 (3-0). Blessures hielden Peter Rietdijk en Raymond Leijgraaf aan de kant bij de Zuidlanders. Stand-in Sebastiaan Gokke, die de laatste weken regelmatig in het eerste van Hekelingen op mag draven, maakte het gemis van topscorer Peter Rietdijk ruimschoots goed. De getalenteerde Gokke, die in de zomer als cricketer actief is bij de Schiedamse hoofdklasser Ex- celsior'20, produceerde vier treffers. De score werd gecompleteerd door Marciano Leter en Glenn Tel die elk twee goals voor hun rekening namen in sport hal Drenkwaard.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1