Te veel haken en ogen aan opblazen sloopflat Nog niet water- en winddicht 'De bibliotheek is niet alleen maar een boekenuitleen' Het had in acht seconden gepiept kunnen zijn Projectbureau Schiedam 2000+ Scheepswerf in museum Flora en fauna in Pand Paulus k Fruitbomen snoeien Jan Siebelink leest voor in bibliotheek Scholieren eten paddestoelensoep enda Rotterdams Dagblad Donderdag 29 oktober 1998 Het project Schiedam 2000+ is veelbelovend en ambitieus. Alle grachtenpanden worden opgeknapt, zodat je bij een rondvaart doen de Lange Haven en de Schie niet meer tegen verwaarloosde achter gevels aan hikt. Alle leegstaande winkels en magazijnen worden ver bouwd tot woonhuizen, waardoor de sfeer op de Hoogstraat gezelliger wordt Langs de Buitenhaven en Westerhaven ontstaan prachtige wandelroutes. Van de Gorzen tot Groenoord worden natuurpaden aangelegd, dwars door woonwijken. De Aleidasti uA verandert in een groengordel die het Julianapark verbindt met de rooms-katholieke begraafplaats, een nieuwe ecologische zone middenin Schiedam. Er komt een seniorenboerderij op de Boerhaavelaan. De Koemarkt wordt een wijkpark met openluchttheater, als zomerse pendant van het VSB Theater aan de Schie. Overal dreunen de heipalen omdat Schiedam extra stadsvemieuwingsgeld krijgt. De investeringen van de gemeente en de gefuseerde woningcorporatie in de buitenruimte' maken zo'n enthousiasme los onder de bevolking, dat in tientallen straten opzoomergroepen ontstaan die samen met ondernemers en wijkwethouders de leefomgeving verfraaien met geveltuinen, lamp jes, zitbanken, collectieve vijvers, marmeren trottoirs en auto's ach ter een grote haag om de hoek. Rijke Schiedammers lanceren het plan om arme Schiedammers uit de sores te helpen. Gemeenteraads leden komen overal in de stad rondneuzen of de sportclubs, milieu groepen en bewonersverenigingen nog advies en hulp kunnen ge bruiken. Stadsgesprekken worden georganiseerd door wijkbewo ners, kunstenaars en onderwijzers. Er komt een talentenbank om al le creativiteit en intellect te bundelen. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam, de politie en de clubhuizen sponsoren vrijwilligers die een maquette bouwen, die het oude Seyedam in volle glorie laat zien, van Vijfsluizen tot Kethel. Alle muziekgroepen zorgen iedere zaterdag voor dynamiek op drukke punten. In het Schreihuisje worden kaar ten verkocht voor de waterbus naar de Kop van Zuid vice versa: Van Kop tot Hoofd'. Het is maar een greep uit de vele plannen. Het project Schiedam 2000+ zal zorgen voor een metamorfose van de stad. We zullen met elkaar wel even zorgen dat we die vreselijke gemeentebegroting 1999 gauw vergeten. Uit Delft, Vlaardingen en Rotterdam komen ze voort aan hier hun boodschappen doen. In de Stadswinkel en de bibliothe ken kunnen geïnteresseerden kennis nemen wat het project behelst Inspraakreacties zijn welkom bij het projectbureau Schiedam 2000+ ter attentie van Reinier Scheeres, postbus 1501,3100 EA Schiedam. Graag een kopietje voor mij bijvoegen. KOR KEGEL Vlaardingen In het Streekmuseum Jan Anderson is zaterdag en zondag de één uur durende film over HVO, Havenbe drijf Vlaardingen Oost, te zien. Tussen 1952 en 1958 maakte de cineast Jan Schaper opnamen van dit be drijf, met toen meer dan .duizend werknemers. Niet alleen de havenactiviteiten werden vastgeled, maar ook de constructiewerkplaats, timmerloods, anker- kettingmakenj en de bcdnjfsschool. Het is een ge luidsfilm, die met jaxxmuziek is verluchtigd, wat voor die tijd zeer vooruitstrevend was. Naar aanleiding van het vertrek van Van Nelle uit Rotterdam is over dat bedryf een kleine expositie in gericht in het streekmuseum. Het gaat om winkel- blikken, emaille reclameborden. Piggelmeeboekjes vanaf 1920, een grote houten legpuzzel en de Pitto- koffiesurrogaat uit de bezettingstijd completeren het geheel. Het Streekmuseum Jan Anderson, komende zaterdag en zondag geopend van 14,00-16.00 uur, is te vinden aan de Kethelweg 50. Kunstenaar Lies Kortenhorst laat van zaterdag tot en met zondag 6 december werk zien in Pand Paulus aan de Korte Havenl25. De tentoonstelling is samen gesteld door Koos van Duinen in samenwerking met de stichting Kunstwerkt en wordt zaterdag om 16.00 uur geopend. In het werk van Kortenhorst staat een aantal vragen centraal: hoe komen we aan het beeld dat we van onszelf hebben, hoe verbeeld ik een mo gelijk antwoord en is een oplossing te vinden in de metaforen die de natuur mij aanreikt? In haar schil derijen wil Kortenhorst met flora en fauna de cultu rele relatie die zij met de natuur heeft laten zien. Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Daniêlle Hermans, Judith van Klaveren, Mariötte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonne mans Telefoon 2732700 4004310 ■4 Belangstellenden voorde cursus fruitbomen snoeien tkwuiut huv Lu imvi uumuU uug u uutvitun.1 inschrijven via de Groentelefoon 2465522. De cursus van de onderafdeling Natuurontwikkeling van de ge meente Schiedam is verdeeld in een theorie- en een praktijkdag. Op zondag 8 november krijgen de deel nemers van 13.30 tot 15.00 uur theorie over fruitbo men in voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19. Daarbij komen onderwerpen als plant- plaats van bomen, bloeitijden, vruchtzetting en snoeien aan de orde. De praktijkdag wordt in overleg met de cursisten bepaald. Tijdens die dag worden fruitbomen van de hoogstamboomgaard op complex Landvreugd aan de Sweelincksingel onder handen genomen. De cursus kost tien gulden; inschrijven voor een van de twee cursusmiddagen kan ook. Jan Siebelink is vrijdagavond te gast in de biblio theek aan het Bachplein. Tijdens deze tweede schrij versavond zal hij het vooral hebben over zijn deze week verschenen verhalenbundel De bloemen van Oskar Kristelijn. Voor de pauze gebeurt dat in een gesprek met Joop de Krom, docent Nederlands aan het Schravenlant. De schrijversavond begint 20.15 uur. Toegangskaarten (ƒ10.-) zijn verkrijgbaar bij boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland, Scholieren uit groep vijf gaan in november naar het Centrum voor Natuur- en Milieu Educatie (NME) voor de les 'Hoera het is herfst'. Het lokaal is geheel in stijl versierd en er zijn zes verschillende nndracht- hoeken gemaakt. Als de kinderen op bezoek komen voor de les, krijgen ze eerst een inleidend verhaal. Daarna kunnen ze zelf aan de slag. De scholieren eten paddestoelensoep, schrijven met galnoteninkt, bestuderen paddestoelen onder een binoculair, ma ken een puzzel over 2aadverspreiding, proeven ro- zenbottejjam en leren boe dieren zich voorbereiden op de winter. Daarnaast zyn er dieren te bewonderen als een goudhamster, een vleermuis en egels. Door Danielle Hermans Schiedam Niemand wil elkaar de zwarte piet toespelen. Er zaten eenvoudigweg te veel haken en ogen aan het implode- ren van de flat aan de 's-Gravelandseweg, luidt de officiële boodschap. En daarom hebben alle partijen, de directie van de Beneluxlijn, de opdrachtgever, de gemeente en de sloper, in goed overleg besloten om het pand van twaalf verdiepingen met de sloperskogel te verpulveren. De gemeente Schiedam, die is be last met de openbare orde en vei ligheid rondde sloop, beroept zich op de té korte voorbereidingstijd om alle vereiste maatregelen te nemen. Niet dat er sprake zou zijn van onwil, de gemeente toonde zich volgens woordvoerder J. Langstraat bereid om mee te wer ken. Maar het /nu vier tot zes we ken kosten om alle voorzorgs maatregelen te treffen. En daar mee kwam de streefdatum van 1 december, de afgesproken datum waarop de fiat uiterlijk verdwe nen moet zijn. m gevaar. Die tijdrovende veiligheidsmaat regelen zouden bestaan uit het af zetten van een groot gebied, de trein stilleggen, de rijksweg af sluiten en bovenal: de bewoners van de omliggende flats vriende lijk verzoeken hun huis te verla ten. Dit laatste alleen om te voor komen dat mensen zich op het balkon zouden verschansen om het spektakel van dichtbij te be wonderen. tangstraat: „Je kunt wel zeggen, 'mensen blijf binnen', maar dat valt niet te controleren. Voordat je het weet, hangen er fo tografen en cameraploegen over de reling. En dat geeft te veel risi co's. Dan moet je die mensen eerst met lichte aandrang uit hun huis halen en dan zou de trein er alweer aankomen. Kun je het ge bouw nog niet opblazen." Het sloopbedrijf Venus uit Maars- sen had namelijk in overleg met de Nederlandse Spoorwegen uit gedokterd het gebouw tijdens een interval, het moment dat er geen treinen njden, te laten springen. Dit laatste is in acht seconden ge piept, maar dan moet het baanvak worden geïnspecteerd. Pas daar na kan het treinverkeer weer vei lig gebruik maken van het drukke traject Rotterdam-Schiedam- Delft-Den Hasg. In het draaiboek was voor dit alles negen minuten uitgetrokken. Een beetje aan de krappe kant, zo vond men. „Dat kan wel zijn," reageert directeur Venus van het sloopbedrijf, „maar het reistijdenschema van de trei nen biedt-genoeg mogelijkheden om de klus te klaren. In het week einde bijvoorbeeld rijden er min der treinen. Daar was best een mouw aan te passen." Fikse tegenvaller Ondanks het gezamenlijke be sluit om de flat traditioneel te slo pen, blijft hij van mening dat het laten spongen van de flat met ex plosieven de 'snelste en veiligste' methode is. Zijn bedrijf was er bij na klaar voor om het pand 'te la ten springen'. Drie dagen waren genoeg om het gebouw technisch gezien springklaar te maken. Het niet doorgaan van de implosie be tekent voor de sloper een fikse te genvaller. Alle voorbereidingen zijn per slot van rekening voor mets gedaan. Zo begon het bedrijf begin sep tember met het boren van 1200 ga ten in de muren van de flat. In die gaten zouden de kilo's explosie ven worden gestopt om het ge bouw te kunnen vloeren. Er volg den gesprekken met de politie, gemeentewerken en de spring- meester. Met de Nederlandse Spoorwegen werd overlegd hoe en wanneer de implosie het best Nawekenlangeonduidelijkheidwerddezeweekbekenddatdeflataande's-GravelandseweginSchledamnletwordtopgeblazenmet dynamiet, maar gewoon meteen sloopkogel wordt neergehaald. Foto Roei Dijkstra kon worden uitgevoerd. De optie om uit veiligheidsoverwegingen het treinverkeer op het drukke traject stil te laten leggen viel af. Venus: „Zo'n verzoek moet der tien weken van te voren worden aangevraagd. Dat ging dus niet. We kwamen overeen om het ge bouw tussen twee treinen door te laten springen. Als D-Day werd 15 oktober om 10.45 uur geprikt." De sloper moest echter de werkzaam heden staken toen de gemeente Schiedam op 6 oktober de sloop vergunning introk. „De vergun ning zou door de verkeerde op drachtgever zijn aangevraagd. Zonder vergunning mogen wij niks doen. Dus toen hebben we maar een bouwhek om de flat ge zet en het terrein verlaten. In de aanbesteding en het bestek is al tijd uitgegaan van implosie, dus wij hadden verwacht dat de eige naar van de flat snel een nieuwe sloopvergunning hiervoor zou aanvragen. Geruchten In de praktijk pakte dit echter an ders uit. Tot afgelopen dinsdag werd er geen nieuwe sloopver gunning afgegeven, Wel of niet imploderen, dat bleef lange tijd een groot raadsel. Geruchten over incompetentie en het onderschat ten van de klus door het slopers bedrijf speelden in de tussentijd op. .Allemaal onzin," beweert di recteur Venus stellig. „Wij heb ben ervaring met het slopen van gebouwen middels explosieven. Maar het nemen van maatregelen op het gebied van orde en veilig heid is niet ons pakkie aan. Daar is de gemeente voor verantwoor delijk, En ja, in sommige gemeen ten gaat het allemaal 'A-at sneller. Maar onze opdracht blijft het op tijd slopen van de flat en het maakt onze opdrachtgever niet uit op welke manier dat gebeurt." Het bedrijf gaat in elk geval vrij dag 'beulen'. Hoewel het traditio neel afbreken van de flat door de sloperskogel arbeidsintensiever is, probeert Venus de klus zo snel mogelijk te klaren. De verwach ting is dat het de eerste week van december gereed komt, maar dan moet het weer een beetje meewer ken. Directeur Venus peinst er in elk geval niet over om zich iets aan te trekken van de opgenomen boeteclausule in het bestek. Deze treedt in werking als het bedrijf de datum van 1 december niet haalt. „We moesten noodgedwon gen van 6 tot 27 oktober ons werk neerleggen. Die drie weken tel ik er gewoon bij op. Ons bedrijf heeft in die drie weken produktiever- lies geleden en dan heb ik het niet eens over alle gemaakte kosten in de voorbereiding. Maar eerst gaan we dat gebouw neerhalen en daar na zullen we met de betrokkenen praten over de geleden schade." Vlaardingen Er is lang gepraat in het college van burgemeester en wethouders over bet wel of niet invoeren van een jeugdabonne- ment voor het lidmaatschap van de bibliotheek. Jongeren van 14 tot en met 17 jaar betalen in Vlaar dingen nu alleen maar leengeld, maar moeten met ingang van vol gend jaar ook twintig gulden voor een jaarabonnement neertellen. „We hebben lang geaarzeld," zegt wethouder Van der Windt. „Je moet er voor waken geen barrière op te werpen voor de jeugd om te gaan lezen. Maar we hebben ons door de bibliotheek laten vertel len dat dat ontzettend meevalt. Het is een landelijke ontwikke ling." Anders is dat met het afschaffen van de voordelen voor 65+ers en houders van de Rotterdampas, die nu nog de helft van het norma le abonnementstarief betalen. Zij gaan net als alle andere volwasse nen veertig gulden (was 39) beta len voor een lidmaatschap. Behal ve dat de bibliotheek afwil van al lerhande soorten abonnementen, vervalt volgens Van der Windt ook steeds vaker de logica van de kortingen voor 65+ers. „In het verleden vielen veel mensen als ze 65 werden terug op een zeer be scheiden inkomen. De laatste ja ren is dat steeds minder de reali teit. Ouderen hebben tegenwoor dig meer geld. En," voegt de wet houder er snel aan toe, „voor de genen die het niet kunnen beta len hebben we het Sociaal Cultu reel Reductiefonds als vangnet. Aan de hand van het inkomen kan een deel of zelfs het volledige bedrag worden kwijtgescholden. Dus als je het zo bekijkt zyn dege nen die het echt krap hebben, met deze regeling beter af. In plaats van een goedkoper abonnement, hebben ze een gratis abonne ment. Dit is dus eerlijker." Ambtelijk wordt momenteel een dergelijke regeling ook voorbe reid voor de lezers die in een ver pleeghuis verblijven. Ook de ou ders van kinderen die met ingang van volgend jaar abonnements gelden verschuldigd zijn en van een minimum-inkomen rond moeten komen kunnen aan spraak maken op het Sociaal Cul tureel Reductiefonds, waaruit bij voorbeeld ook de contributie van een sportvereniging wordt kwijt gescholden. Het bibliotheekabon- nement gaat niet ten koste van eventueel andere vergoedingen die het gezin al heeft, benadrukt het hoofd van de bibliotheek Wim van der Vliet. Terugval Van der Vliet g&at er van uit dat de invoering van de jeugdabonne- menten -Rotterdam en Maas sluis kent dat fenomeen ook, Schiedam niet - in eerste instan tie zal leiden tot een terugval van het aantal leden. „Maar," zegt hij, „dat moet je zien als een soort zelfregulering. Dat zijn de men sen die een abonnement hebben Op de bouwspeelplaats In Vlaardingen-Holy Is het rustig deze herfstvakantie. Kennelijk weerhoudt het natte weer veel kinde ren ervan hun creativiteit te botvieren op al het hout dat be schikbaar is om te zagen en te timmeren. Maar gelukkig zijn er altijd toch enkele kinderen die wei vastberaden aan de slag gaan. Deze jongen werkt er hard aan om zijn hut wind- en wa terdicht te krijgen. De opkomst is redelijk, vindt medewerker Fabian van der Hoogt van de bouwspeelplaats. Hij verwacht dat In de loop van de week meer kinderen komen. „Het weer zit gewoon niet mee. Toch komen er elke dag zo'n tien tot twintig kinderen. En zij timmeren flink door. De meesten werken in groepjes en bou wen naar eigen creativiteit prachtige hutten. De sfeer is goed. Het is gezellig met z'n allen en de kinderen snoepen flink door." Foto Roel Dijkstra omdat het toch gratis is, maar hier zelden of nooit een voet binnen de deur zetten," Van der Vliet wijst op een onderzoek waaruit blijkt dat 'vreselijk veel geld' hebben. Ook het leengeld stijgt hier en daar. Voor een boek of tijdschrift blijft een kwartje verschuldigd, maar is wel de periode dat het moet worden ingeleverd verkort van drie tot twee weken. Een ter mijn die ook voor de muziekcd's geldt. Die worden, mede door de verhoogde afdracht aan de artiest, 75 cent en de zogenoemde Top- cd's zelfs een rijksdaalder duur der; ze kosten volgend jaar res pectievelijk 3,75 en 7,50 gulden. Ook de cdroms gaan 2,50 gulden omhoog, alleen voor de huur van videofilms (5 of 7,50 gulden per week) verandert niets. Ondanks dat de Vlaardingse bi- leden net boven het landelijk ge middelde zit, heeft Van der Vliet de opdracht gekregen en aan vaard om de komende jaren hoge re omzetten te halen. En omdat hij zelf vindt dat de tarieven de komende drie, vier jaar niet al te veel meer kunnen stijgen om zich niet uit de markt te prijzen, zullen* er tal van initiatieven worden ont wikkeld om meer mensen binnen te halen. „De bibliotheek is niet alleen maar een boekenuitJeen, maar het is een voor iedereen toeganke lijke informatiebron," aldus Van der Vliet en Van der Windt in koor. En dat vergt een snelle reac tie op ontwikkelingen. „Jongeren lezen minder boeken, maar weer meer tijdschriften, bleek onlangs uit een onderzoek. Daar moet de bibliotheek meteen op inspelen," zegt Van der Windt. En ook de cd roms, cd's en het intemet-moge- lijkheden in de bibliotheek moe ten de jongeren vertrouwd maken om af en toe de bieb eens binnen te stappen. Een speciaal informatiepunt voor jongeren. Voorleesprojecten. Prijsvragen. Het is nog maar het begin, aldus Van der Vliet, die daarbij samenwerking met en sponsoring door het bedrijfsleven niet schuwt. Of de bibliotheek zelf nog eens een verzelfstandigde onderne ming wordt, daarover is gepraat, zegt wethouder Van der Windt. „Maar het zou een uitvloei sel kunnen zijn van het college programma. Ik kan me heel wel voorstellen dat de bibliotheek net als stadsreiniging, de Stadsge hoorzaal en andere min of meer op zichzelf functionerende afde lingen wordt verzelfstandigd." Donderdag 29 oktober SCHIEDAM Filmhui#. The Butcher Boy, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Ja, ja, de liefde, 20.00u, MAASSLUIS Parkeerterrein winkelcentrum Konings hoek. Magic circus, 16.00+ ROTTERDAM Studk>Th«eter dro 20.30 De Rotterdamse Dansgroep, de Doelen Grx 20.15 Rotter dams Ptiilharmonisch Orkest.De Vlerk 21.00 The Sorts (USA) Solomen Only (NL)Luxor Theater 20.15 Hair. SchelHng"*19 .00 Zzep. Lantaren/Venster Joppe. Rotterdam## Schouwburg Gr.z. 20.15 Zes personages op 2oek. Kli 20.15 Mensch durf te teven!. Thea ter ZukJpteln Gr.t 20.15 Boudewtjn Buch. KIjl 20.30 Ane Sihester. Muiter Pier Na jaarskermis. Prinses Theater 20.15 Presen tatie van Passionate. Vrouwencafé Ma- rietje» minibar 19.00 Paranormale avond. Vrijdag 30 oktober SCHIEDAM De Oost Maattjd van de maand, 12.00- 13.00+Theater ad. Schie Jeroen van Mer- wijk-De Mooiste, 20.15u, Filmhuis. The But cher Boy, 21.00u. Openbare Bibliotheek. Schnjversavond met Jan Stebelmk, 20,15u. Total Music. Violent Queen, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsbibliotheek Waalstraat Verkiezjng boek van het jaar, 10.00-20.00u. Bouw speelplaats. Bouwen voor kinderen van 5-12 jaar, 10.00-16.00u. Filmtheater Het Zee paard. Ponette, 21.00+ Jongerencentrum Europe. Halloween discoparty, 39.00+ Stadsgehoorzaal. TïmvanderSluijs met Kop pensnellen, 20.00+ MAASSLUIS Parkeerterrein winkelcentrum Konings hoek. Magie circus, 16,00+ Immanuelkerk. Najaarsconcert Roffinburgs Mannenkoor, 20,00+ ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Dansgroep Knsztma De Chatel. StudloTheat- er DRD 20.30 De Rotterdamse Dansgroep. Zaaide Unle20.30 Off Screen. Jeugdtheater Hofplein 19,00 Piggelmee. Lantaren/Ven- sterl3.00 en 15.00 CineWd Fi (festival. Mari tiem Museum Prins Hendrik 12.00-16.00 NewYoikin Rotterdam, de DoetenGrx 20.15 Rotterdams Ptiilharmonisch Orkest Ahoy' 20.00 Santana. De Vlerk 00,30 New Tncks. StLaurensheikl2,45 Middagpauze-orgel concert Baroeg 21.30 Club Regionale, Nighttown21,00 De Dijk. Nlghttmvn Thea tercafé 20.15 Night of comedy. Rotterdam TheatarWest 20.30 De hoogste noodt. Plan-C 22.00 Thuis band. Bibliotheekthea ter 20.30 Hildegard von Bingen. Schelling"* 19.00 Zzc" I I ll-J^ Theater 20.15 BertVisscher, PrinsesThea- terl9.00 De Pnnses Revue. Rotterdamse Schouwburg KI j. 20.15 Mensch durf te le ven!. Theater ZuldplelnGr.z.20.15 Wilheimi- na: Je mainbendrai - TonVorstenbosch. Klx 20.30 Bert Klunder. Muiter Pier Najaarsker mis, Vertrek NAI13.30-15.30 Architectuur- excursie Rotterdamse Oeververbindingen, Van do. 29 okt t/m wo. 4 nov. ROTTERDAM Cinerama 3j Blade' (16) dag. 12-15-15.15- 18.20-21.15. Cin.2: Titanic' (12) dag. 12.30. 'Saving Private Ryan' (16) dag, 17- 20.30. Cln.3: 'Lethal Weapon 4' (16) óo.t/m zo-15-18.10-21,15,Cln.4: 'Hope Fioats' (ai) do.t/m zo.lfl.3Q-2i.30, ma.di.ook 12.15- 15.15.Cln.5:'Small Soldiere'(al) dag.12 45- 15,30-18.15.'Stxdays, Sevenmghte" (al)dag. 21.30. Imax Theater: 'Amazone' (al) dag. 13. 'Eve rest' (al) dag.14-16. Thnll Rtde' (al) dag.15- 20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag.2115. 'Serengeti Symphony' (12) dag.17-1830, do.VmzD.ooK 11. Ven.1: 'Orbis Pictus' (16) dag. 19.30. The lee Storm' (16) dag.(beh.ma.)22,zo.ook 14.30. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Raza' do,19.30 'Furttvos' do.21,30 'Ana y los lobos' vr.19.30 Bilbao' vr 21.30. '8 Verdugo' za. 19.30 'Calle Mayor' za 21.30 'Muerte de un oclista' zo.13 'Bienvemdo mr,Marshall!' zo.l51apnmaAngelica'zo.l9.30'Nuevac3r- tasa Berta' zo.2l.30. 'El jardm de las delicias' di. 19.30'El'Verdugo' di 21.30 'Fata Morgana' wo.19 30 'Arrebato' wo.21.30. Ven.3: 'Das Leben ist eme Baustelle' (16) dag. 1930. East palace. West palace' (16) dag,22,zo.ook 15. Trainspotting" vr. 15.30. Ven.4: "The Ja mes Gang' (16) dag.20 Knofiikan' (16) dag.22. tum.1:',Dr.Dolitt!e'{al)dag.l3-15.45-18.30- 21.15. Lum. 2: 'Hailcween H20' (16) dag.13.15-15-13.45*21.30. Lura.3: 'Arma geddon' (12) dag.17.15-20.45, Lum. 4: 'Godzilla' (12) do.Vm zo.wo.17-20.30, ma- •di.ook 13.30, Pathé: 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 20.40, ma.di.ook 11,50. 'Godzilla' (12) dag.ll 40-14 50-18-21.10, di.niet 21.10 The Truman Show' (12) dag. 11.30-14- 16,50-19.15-21.40, 'Blade' (16) dag.ll- 16.10-18 50-21.30; ma di.ook 13.35. 'Out of Sight' (12) do.t/m zo.wo.15.30-18.15- 21.20;ma.di.ook 11.20. 'Elizabeth'(16) dot/ m zo.wo.15.40-18.25-21.20, ma.di.ook 11.50. 'Dr.Dobttle* (al) dag.11.20-14-16.30- 19-21.50. Sneak preview. 'RegelioGiuur' (16) di. 21.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3