9 School wil coffeeshop weg hebben Eenden zijn de kluts kwijt Bouwplan Westmolenstraat deels afgekeurd Rotterdams Dagblad Veel wonen en bouwen op Konsumentenbeurs Vlaardinger wachtte altijd buiten op zijn stelende vrouw Leovaii Ierland* Koning der verlovingsringen Lijnöaan 51) keuze uit 10 merkenDesiree JK shöf 'Half gerookte jointjes, zakjes met restjes weed of hasj op het plein' vuskeis o Trip Citroen komen niet JIP in de bieb Jongen gewond na val van dak Gewond na aanrijding Brandende vuilnisemmer door het raam Stelling valt op auto's Hert verstrikt in schrikdraad tfJa j noteer mi] voor zo'n voordelig proefabonnement. Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 30 oktober 1998 Door Jan Rozendaal Vlaardingen De katholieke basisschool 't Palet aan de Afrol in Vlaardingen wil coffeeshop 't Spiegelbeeld weg hebben. Het onlangs geheel verbouwde sofïdrugscafé aan de Hoog straat dat op zo'n vijftig meter van de school is gevestigd, zorgt 'voor nogal wat negatieve effecten'. De ouderraad en medezeggen- sehapsraad waren gefocust op een sehapsraad hebben daarover een brandbrief geschreven aan de ge meenteraad. Volgens hen komt het 'herhaaldelijk voor dat er drugs worden gebruikt op het schoolplein'. „Je hebt tenslotte al- lijd mensen die wel de drugs wil len kopen maar zich niet thuis voelen in café 't Spiegelbeeld en wat is er dan makkelijker om even op een donker schoolplein te staan," aldus de school. Ook jon geren van onder de 18 die geen drugs mogen kopen maar het een oudere kennis laten doen, zouden vaak hun heil zoeken op het plein van 't Palet. „Het gevolg is dat er op het schoolplein half gerookte jointjes, zakjes met restjes weed en of hasj worden gevonden. Het komt te vensvoor dat er half opgedronken blikjes bier en of limonade op het schoolplein worden achtergela ten," aldus de ouder- en medezeg genschapsraad, die de blowers ook de schuld geeft van het urine ren door de brievenbus en het schrijveh van minder fraaie tek sten op de buitenmuur: „Kortom, zaken waarmee kinderen, zeker in de leeftijd vanaf 4 jaar, nog niet geconfronteerd moeten worden." Nu had de school de hoop geves tigd op de gemeentelijke nota Cannabis en coffeeshops in Vlaar dingen. Deze nota, gebaseerd* op door justitie aangetrokken richt lijnen, stelde een aantal strengere eisen. De maatregel die het afge lopen jaar de meeste aandaeht kreeg, was dat de verkoop van softdrugs en alcohol moest wor den gescheiden. Dé' exploitanten van 't Spiegelbeeld en Zeezicht aan de Oosthavenkade zagen zich daardoor genoodzaakt een tweede pand te huren. Maar de ouder- en medezeggen- Maassluis De muziektheater show Hollands Maar Met Gevoel van het duo Trip Citroen die vanavond in Theater Schuurkerk in Maassluis zou worden gehou den gaat niet door, De reden is dat zanger/acteur Stefan Trip een vi rus in zijn keel heeft opgelopen. De dokter heeft hem voorgeschre ven niet te zingen. Kaarten die in de voorverkoop zijn besteld blij ven geldig tot de volgende voor stelling. SchiedamIn de bibliotheek aan het Stadserf en in het filiaal Noord is vandaag een Jongeren Informatie Punt (JIP) geopend. In het JIP kunnen jongeren ano niem informatie verzamelen over zaken als wonen, werk, seksuali teit, onderwijs, vrije tijd, gezond heid en hulpverlening. ander entenum waar de coffee shops tn Vlaardingen voortaan aan moesten voldoen. Dat was de regel dat 'coffeeshops zich niet mogen vestigen binnen een af stand van 250 meter van scholen, club- en buurthuizen, jongeren centra en andere jeugdinstellin- gen'.. Dat was goed nieuws, dachten ze bij 't Palet, en op 3 november 199? schreven ze een brief naar burge meester Stam om hem te attende ren op de overlast van de op een steenworp afstand gevestigde cof feeshop. Na een maand of vijf kreeg de school antwoord van de burgemeester. De uitleg luidde dat, omdat de exploitant van 't Spiegelbeeld al langer softdrugs verkocht op het adres Hoogstraat 62, 'niet zonder meer de nieuwe vestigingscriteria kunnen worden gehanteerd'. Noorderzon Maar in de zomer veranderde er achter de schermen iets bij 't Spiegelbeeld. Exploitant Bons van Duijn vertrok met de noorder zon naar Zuid-Amerika en zijn op volger zou zich moeten houden aan de nieuwe vestigingscriteria die per 1 januari 1998 waren inge gaan. Zo hadden ze dat tenminste begrepen bij 't Palet en de school stuurde op 4 juli een brief daar over naar het stadhuis. Binnen twee weken stuurde de burgemeester een brief terug. De Vlaardingse coffeeshopnota had door allerlei geheisa nogal wat vertraging opgelopen en daarom waren de nieuwe beleidsregels pas per 1 juli 1998 ingegaan. Bij 't Palet snapten ze er niets meer van: „Hoe moet je dit nou kwalificeren? Het vaststellen van beleidsregels die jezelf het beste uitkomen? Willekeur? Onzorg vuldig informeren van betrokke nen, de burgemeester wist ten slotte dat wij de gang van zaken op de voet volgden en bezwaar zouden maken tegen wijziging van beleidsregels?" De ouder- en medezeggenschaps raad van de katholieke basis school richt zich nu tot de ge meenteraad met het verzoek 'ge noemde gang van zaken nauwge zet te bezien'. Komende woens dagavond staat de brief op de agenda van de gemeenteraad en de school vraagt een uitspraak over de handelwijze van de burge meester: „Wellicht bent u ook van mening dat er hier onzorgvuldig met de belangen van burgers is omgegaan en dat het wenselijk is dat er wijziging in de huidige situ atie dient plaats te vinden." Tot slot dreigt 't Palet met een procedure bij de Raad van State. „Ons is gebleken uit informatie bij de Raad van State dat in een soortgelijk gescliil tussen de ge meente Doetinchem en een be zwaar makende instantie, het door de gemeente genomen be sluit werd vernietigd." Poeldijk De Westland Konsu- menten Beurs is dit jaar in een an dere hal in de Poeldijkse veiling. De bezoekers kunnen nu terecht in de voorste hal vanaf de Nieuwe- weg. De beurs begint maandag. De bezoeker kan er alle vertrouw de stands vinden die de Westland Konsumenten Beurs al zovele ja ren de belangrijkste beurs van Haaglanden maakt. Zoals alles wat met wonen en vrije tijd te ma ken heeft, mode, keukens en sani tair, demonstraties en proevery en, maar ook leuke hebbedinge tjes, bijoux en handige huishoud- hulpjes. Dit jaar zijn er veel bedrijven die te maken hebben met wonen en bouwen. Bouwbedrijven, banken, hoveniers en klusbedrijven tonen hun artikelen. Op het themaplein is dit keer een grote presentatie over 'Het nieuwe Westland'. Een grote maquette en een videofilm geven een beeld van net West- landse toekomstplan IOPW. De beurs is geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur en 's avonds van 19.00 tot 22.30 uur. Zondag 8 november kunnen mensen terecht van 11.00 tot 18.00 uur. Het parkeren is nog steeds gratis. Omdat de beurs voor de 35ste keer wordt gehou den, wilde de organisatie iets ex tra's doen voor de bezoekers. De toegangsprijzen zijn met een rijksdaalder verlaagd. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen dit keer zelfs gratis naar binnen. De toegangsprijs bedraagt 's mid dags 7,50 gulden, 's Avonds en in het weekeinde is dat een tientje. 65+'ers krijgen op vertoon van Pas-65 een rijksdaalder korting. Op vrijdagmiddag de toegang voor gehandicapten en 65+'ers gratis. Tijdens de middagen en avonden treden aankomende ta lenten op. Bijvoorbeeld Wim van Beieren, de Hoekse zingende bla denman, treedt vier keer op. Na afioop van de doordeweekse da gen zijn er soundmixshows. Zie ook pagina 11 mm i Het Is een schattig gezicht, deze eend met haar twaalf kinderen. Macr het is nog maar de vraag of de donzige pijltjes, die In een slootje langs de Johande Wfttslngel achter station Schledam-Nieuwland dobberen, de winter overle ven. Ze zijn namelijk vee! te vroeg geboren, hun vader en moeder rijn In de war. Boosdoeners van deze storing In de natuur rijn de mensen die de dieren het hele jaar door voederen, zegt Koos van Donk van de Vogelklas Karei Schot. „De eenden hoeven geen eten te zoeken want dat is er in overvloed, dus die kunnen de hele dag met seks bezig rijn. En genoeg eten betekent kindjes grootbrengen." Volgens Van Donk zou het verboden moetan worden om de eenden het hele jaar door eten te geven. Foto Red ubochant/Roei Dijkstra Den Haag/Schiedam De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft de nieuwbouw- plannen voor de Westmoienstraat in Schiedam gedeeltelijk afge keurd. De Raad van State vindt de plannen voor de bouw van 75 wo ningen en ondergrondse parkeer garage op een paar punten slecht doordacht, In de uitspraak is het rechtscolle ge het voor een deel eens met de bezwaren van Westvest-bewoners E. Wilberts en F. Sluimer. Omdat het complex zo'n beetje tegen hun achtergevel aan komt te staan, vrezen de Schiedammers een be perking van de lichtinval, aantas ting van hun privacy en veel ge luidsoverlast van het wooncom plex. De Raad concludeert dat 'het plan de mogelijkheid biedt op een af stand van ongeveer 2,5 meter van de woning van Wilberts en Slui mer balkons te verwezenlijken'. Deze afstand is naar het oordeel van de afdeling zo gering dat de vrees van de Westvest-bewoners voor aantasting van hun woon- en leefmilieu gegrond is. Opnieuw Het beroep van de Schiedammers richtte zich tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland waarbij het provinciebe stuur gedeeltelijke goedkeuring heeft onthouden aan het bestem mingsplan 'Westmolenstraat e.o. 1996'. GS en de gemeente Schiedam zul len nu opnieuw een besluit moe ten nemen waarbij, rekening wordt gehouden met de bezwaren van Wilberts en Sluimer. Dat is overigens niet het enige probleem waarmee het Westmo- lenstraat-project heeft te kampen. Wethouder Reijnhout (stadsver nieuwing) kondigde vrijdag in een interview met het Rotterdams Dagblad aan dat hij niet genoeg geld heeft. Schiedam wacht met smart op het moment dat staats secretaris Remkes van volkshuis vesting de 'keiharde toezegging' doet dat er stadsvemieuwingsgel- den worden overgeboekt naar het Stadserf. Dat moet dan gaan om een bedrag van tien miljoen gul den per jaar, waarover met de voorganger van Remkes vorig jaar afspraken zijn gemaakt. Maar nu heeft Reijnhout slechts vier miljoen om te spenderen en dat betekent dat de wethouder moet kiezen: „Dus moet je uit ar moe geld voor de Westmolen straat gaan overhevelen." Door Marc Floor Rotterdam/VIaardingen De man zag haar in hurkpositie achter de kinderwagen van zijn vrouw zit ten en constateerde in dezelfde blik dat de tas uit het opbergnetje van de buggy was verdwenen. De dievegge sprintte er vandoor - de woedende echtgenoot in haar kielzog - naar de uitgang van de Vlaardingse V&D. Op de roltrap naar beneden struikelde ze ech ter, waardoor de achtervolger haar in de kraag kon vatten. Plots verscheen een andere echtgenoot, die van de dievegge, ten tonele. Hij stormde het warenhuis in, haalde een paar keer uit en wist zijn vrouw zo te ontzetten. Beiden wisten vervolgens via de draai deur te ontkomen. Het was slechts een van de meer dan twintig kleine drama's waar voor het Vlaardingse cüevenecht- paar in 199? en 1998 verantwoor delijk was. Getweeën sloegen ze op het roofpad, waarbü tasjes wer den buitgemaakt in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis en Rotter dam. Hun slachtoffers vonden ze in supermarkten, ziekenhuizen, buurtcentra en verpleeghuizen. Vervelende incidenten, want de slachtoffers zagen niet alleen hun cheques en bankpasjes -verzil verd, maar waren ook steevast hun persoonspapieren kwijt, waardoor ze de tijdrovende amb telijke molen moesten induiken. Snikkend deed de 42-jange D. C. - van oorsprong Canadees- gis teren zijn relaas voor de Rotter damse rechtbank. Daar stond hij terecht voor de diefstal van een kleine 1500 gulden, gepind met een gestolen pas, een aantal tas jesdiefstallen, en een viertal dief stallen met geweld. Maar hij stond vooral terecht, zo meende de verdachte zelf, voorde heroïne verslaving van zijn 2?-jarige vrouw. C. had geen vrolijk leven gehad. Dat wilde hij de rechtbank duide lijk maken middels een handge schreven brief van maar liefst dertien kantjes. Op zijn twaalfde verloor de Canadees zyn ouders bij een auto-ongeluk. Om aan zijn daaropvolgend verblijf in een tehuis te ontsnappen koos hij voor een leven op zee. Daar schop te hij het tot eerste stuurman, maar verloor zich uiteindelijk in de drank. Een steekpartij op de wal maakte hem tot overmaat van ramp ook nog arbeidsongeschikt. Liefde Toch leek het leven C. in 1994 weer toe te lachen toen hij het Vlaardingse meisje N. de G. ont moette. Zij was de liefde van ziin leven, zo zag hij al snel, en het stel bezegelde hun geluk met een kind. Een tweede volgde, en in het rusteloze leven van C. kwam geborgenheid en warmte. Alleen moesten het huisje, de boom en het beestje al weer snel plaatsma ken voor de heroïneverslaving van zijn jonge vrouw. De voorka mer werd verboden terrein voor de twee kinderen: dat was qia- ma's domein, waar de spuit heers te, Met de drugsverslaving kwam het geldgebrek en De G. ging op het dievenpad. Manlief vergezelde haar daarbij vaak, volgens eigen zeggen omdat hij zich ongerust maakte over 2'n vrouw. In de praktijk kwam het erop neer dat De G. een winkel binnenging om haar slag te slaan, terwijl haar man buiten bleef wachten. De grote vraag die de rechtbank gisteren dan ook had, was of C. wist van de diefstallen van zijn vrouw en of hij ook in de buit mee deelde. De verdachte zelf meende dat hij slechts gedeeltelijk verant woordelijk was. Wat zyn vrouw nou in die winkels uitvoerde was hem niet duidelijk, en de buit ging altijd volledig op aan drugs. „Ik ging niet mee uit stelen," wist hij nog tussen de tranen door uit te brengen. „Ik ging alleen mee op pad. Ze gaf me hooguit wat ge stolen sigaretten." Zijn vrouw, die in de zitting na die van C. moest terechtstaan, beves tigde dat. „Ik heb nooit tegen hem gezegd wat ik binnen ging doen. We hadden niets afgesproken." Waarna de rechtbank onder lei ding van president W, van Veen wilde weten of C. dan niets had moeten vermoeden. De G. beant woordde die vraag slechts met een stilzwijgen. Wreed verstoord Maar een aantal keren had ook C. zich niet onbetuigd gelaten. De verslaving van zijn vrouw had zijn dromen wreed verstoord. Al 12.000 gulden had hij gespaard om met haar en de kinderen terug te kunnen keren naar zijn geboor teland Canada Maar De G. plun derde het potje achter zijn rug leeg om haar drugsgebruik te be kostigen. Daarbij kreeg ze ook nog een miskraam. En zoveel el lende deed C. weer naar de ver trouwde fles grijpen. Dronken schap en geldgebrek deden hem zelf vervolgens ook vaak in de su permarkt belanden, waar hij met een verse fles wijn langs de kassa probeerde te glippen. Meermaals werd hij betrapt, waarbij C. in woede ontstak. Eén keer haalde hij daarbij uit met een mes en ver wondde een medewerkster van de Albert Heijn in Vlaardingen. Officier van justitie G. Knobbout eiste een celstraf van twee jaar te gen C., waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Daarbij wilde hij nog eens twee vorderingen toege wezen zien van slachtoffers van een kleine 500 gulden per stuk. Een van de slachtoffers die in gro ten getale de publieke tribune vulden, had daarbij nog een aan vullende eis. „Deze man moet zwaar worden gestraft," riep zij pinnig de rechtszaal in. Tegen de vrouwelijke verdachte werd nog geen eis ingediend. De officier vroeg om aanhouding van haar zaak tot het afidcktraject met goed gevolg was doorlopen. De G. gaf voor de rechtbank alvast wel alle haar ten laste gelegde diefstallen toe. Ook kreeg ze een achttal vorderingen van haar slachtoffers, die uiteenliepen van zo'n 300 tot 2700 gulden per stuk. De G.: „Als ik dat geld ooit krijg, wil ik dat wel terugbetalen." De rechtbank doet op 12 novem ber uitspraak tegen C. De zaak te gen zijn vrouw wordt binnen een halfjaar vervolgd. Schiedam Een 17-jange jongen uit Zwijndrecht is gisteren rond het middaguur ernstig gewond geraakt doordat hij bij een ar beidsongeval aan de 's-Graven- landseweg in Schiedam van het dak viel. De jongen was als dakbedekker aan het werk op het dak van een bedrijf en is er door nog onbeken de oorzaak af gevallen. Hij maak te een val van ongeveer tien me ter. Het slachtoffer is met spoed- transport naar het Dijkzigt Zie kenhuis in Rotterdam overge bracht, waar hij is opgenomen. Schiedam Een 72-jarige vtouw uit Schiedam is gisteravond om streeks 22.30 uur gewond geraakt na een aanrijding. De vrouw stak in haar woonplaats de Burge meester van Haarenlaan (ter hoogte van de Piersonstraat) over, toen zij werd geschept door een groene personenauto. De bestuurder reed na het onge luk door. Het slachtoffer is met een flinke beenwond overge bracht naar het Schieland Zieken huis. De politie is op zoek naar ge tuigen. Vlaardingen Bij een bedrijf aan de James Wattweg in Vlaardingen is gisteravond omstreeks 23.00 uur een brandende vuilnisemmer door het raam naar binnen ge gooid. In het pand verbleven vier katten, een kleine pony en enkele honden. In verband met de rook werd de pony in het nabijgelegen weiland gezet. De overige dieren •werden, opgevangen door de die renambulance. De brandweer heeft het brandje geblust. Schiedam—Door de harde wind is gisteren rond 16.00 uur een stel ling van een pand aan de Fok kerstraat omgeblazen. De stel ling, neergezet voor onderhouds werkzaamheden, kwam enkele meters verder op twee personen auto's terecht. De auto's raakten hierdoor zwaar beschadigd. Ook de regenpijp waaraan de stelling was bevestigd, werd vernield. Maassluis Op de Kortebuurt in Maassluis was gistermorgen een hertenbok met zijn gewei in schrikdraad verstrikt geraakt De politie trof het dier omstreeks 10.00 uur aan. Het hert was het terrein van een autohandelaar opgelopen en was vast komen te zitten in het schrik- daad. Een dierenarts heeft het hert ter plaatse verdoofd, waarna het kon worden bevrijd en overge bracht naar het hertenkamp aan de Julianaweg in Maasland. De politie van Maassluis is op zoek naar de eigenaar van het dier. ■v- c (6\wken.voór alectns X28.-I j Naam:.. t Adres:', - Postcode:.,,. r',Telefoon:.:,", l Plaats: w ^.Vborii t.ïr. XJ, NrV-uV; (i.v.ni. controle i/sró/v;: Stuur deze bon In een envelop zonderpostzegel naarr^ Rotterdam» Dagblad. Afd. Abonneeservice Antwoordnummer X579, 3QOO VB Rotterdam"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3