Ouderenwerk niet blij met afschaffen 65korting Konsumentenbeurs verwacht 60.000 bezoekers Door weer en wind 'Altijd dat gezanik over tarieven die altijd maar omhoog moeten' genria Schatten Wat is 'ie waard Kralen en country Video over sanering Ha, ha, die spreeuwen Rotterdams Dagblad Vrijdag 30 oktober 1998 Aan de Markt in Vlaardingen volgende week en aan het Stadserf in Schiedam een week later beslissen de leden van de gemeenteraad over de besteding van het gemeentelijke huishoudgeld in 1999. Zij bepalen dan de hoogte van de plaatselijke belastingen en andere ta rieven, die ze aan burgers en bedrijven'in rekening zullen brengen. Tevens spreken ze af wat er gedaan wordt met die 20 tot 30 miljoen gulden eigen geld en met de honderden miljoenen meer, die ze gro tendeels ontvangen uit de opbrengst van de rijksbelastingen. De presentatie van de plannen in beide gemeenten is heel verschil lend. Schiedam komt met kostbaar drukwerk, rijk geïllustreerd en voorzien van kleurgrafieken. Vlaardingen is zuiniger en levert op dubbelzijdig zwart-wit bedrukt, niet-glanzend papier zijn teksten en cijfers af. Het sobere Vlaardingen van penningmeester Henk Roijers sombert. Er kan niet veel, minder zelfs dan hijzelf zou willen en ondanks de hoognodige' bezuinigingen en tariefsverhogingen, die hij sinds zijn aantreden heeft doorgevoerd..Dat laatste heeft Vlaardingen tot een van de duurste gemeenten van ons land gemaakt. Roijers is een penningmeester, die graag vergelijkingen maakt met andere gemeenten. „Wij staan op plaats 457 (van de 647) van de lan delijke lijst en onze buren, Schiedam, staan op 130, zijn dus goedko per," was zijn opmerking, die mij aanzette,tot enig vergelijk tussen deze twee gemeenten, Volgens denieuwe begrotingen, voor 1999 dus, gaat er veel meer geld door de hand van Roijers dan in Schiedam bij penningmeester Aad Wiegman. Het eindbedrag van Roijers nadert de 700 miljoen gulden terwijl Wiegman net boven de 500 miljoen uitkomt. Verder valt op het verschil in de reserves, liggende gelden dus. In Vlaardingen komtdat in 1999 op 127,7 miljoen uit Schiedam doet het volgens haar gegevens op glanzend papier met zo'n 100.000.000 gul den minder. Door rentetoevoegingen en andere bijschrijvingen stij gen de Schiedamse reserves naar 28,9 miljoen gulden. In Vlaardingen verdwijnt in 1999 naast de op meer dan lO miljoen be grote rente nogeens ruim 7 miljoen uit de dik gevulde reservepotten om de cijfers kloppend te maken. Het grootste deel hiervan had het gemeentebestuur eerst 'geleend' uit diezelfde reserves. Die boek- houdtruc wordt nu op gezag van de accountant teruggedraaid. Schiedam mag zich dan rijker presenteren maar is dus armer, en te gelijk goedkoper voor zijn bewoners. Het kijkt ook vrolijker naar rijn toekomst blijkt uit een ander onderdeel van de begroting, de kernge gevens. Wiegman cs schat, dat de gemeente Schiedam op januari 1999 ,75.700 inwoners zal- huisvesten in 36.190 woningen. Vlaardingen raalnt dan naar een inwonertal van 74.200 te zijn gedaald ondanks een toename van het aantal woningen tot 35.170. Op grond van deze beperkte vergelijking durf ik niet zomaar te zeg gen, welke van de twee penningmeesters de gemeentelijke zaak het beste regelt Aan de hand van de werkelijke rilfers overinwoners en woningen in de afgelopen vijf jaar (de periode waarin Roijers en Wegman collega's rijn) kan ik wel oordelen. -v Vlaardingen groeide sinds 1993 gemjddeldraet96 mensen en252 wo ningen per jaar. Schiedam kreeg er per jaar 610 inwoners en 550 wo ningen bij. In de nieuwe begroting gaat deVlaardingse wethouder er van uit, dat er in 1998 wel 177 woningen bij komen in rijn gemeente maar het inwonertal met 54 daalt Schiedam rekent opeen geboorte golf, want 764 inwoners en'slechts'350 woningen meer. Henk Roijers riet volgens mij meer tegenslagen op zich afkomen dan er zich in de praktijk voordoen, terwijl Aad Wiegman graag optimis me uitstraalt 1 BEN VAN HAREN In het winkelcentrum de Nieuwe Passage wordt za terdag de actie 'wat is 'ie waard' gehouden. Belang stellenden kunnen van 11.00 tot 16.00 schilderijen, sieraden, voorwerpen van koper en tin, beeldjes, kleine meubelen en andere prullaria waarvan zy de waarde willen weten, ter taxatie aanbieden. Irene Ro- zendaal, makelaar en beëdigd taxateur in antiek, kunst en inboedelgoederen, zal gratis de waarde van de voorwerpen bepalen. Wijkcentrum De Erker houdt zondag een intercultu rele manifestatie. Onder de titel Van hand tot hand, van land tot land' komen autochtone en allochtone bewoners van Schiedam met elkaar in contact Elke zaal van De Erker is ingericht door een bepaald land. Er zijn hapjes en drankjes, exposities en er worden workshops en optredens verzorgd. Voor kinderen is er een speciaal programma met een reis om de we reld, kralen rijgen, trommels en maskers maken en country dansen. De manifestatie duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. In de hal van het stadhuis wordt tot en met 13 novem ber een videofilm vertoond over de bodemsanering in Steendijkpolder-Zuid. In 17 minuten wordt ge schetst wat er allemaal komt kijken bij'de voorberei ding en uitvoering van een bodemsanering in een woonwijk. De video draait van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 17.00 en 19.00 en 21.00 uur, op vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur. Redactie Waterweg: Edwin Comellsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Marlëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 In de herfst trekken vogels vanwege de aankomende kou naar het zui den, dat is hun goed recht. Vogels hebben daar geen paspoort of identi teitskaart voor nodig, die vergunningen om je te verplaatsen zijn alleen voormensen. In de herfst verzamelen de vogels zich op bepaalde plaatsen om hun vet- reserves aan te vullen, niet om uit te rusten. Ook in Vlaardingen is een vezamelplaats (waarom niet) en wel bij de supergrutter Hoogvliet aan de Parallelweg. Grote schrik, waarschijnlijk door verschillende klachten, gingen ambtenaren van de dienst wijkbeheer/milieu op pad en vonden de grootgrutter bereid de kosten te dragen voor het veijagen van de vo gels. Dat gebeurde door het inhuren van een deskundig bedrijf, ook werkzaam op Schiphol. Lachen joh, de vogels verdwenen met veel frustratie, wantje zal je rust plaats maar uitgeschoten worden, (maar de mens is tot alles in staat) naar een andere locatie aan de Van Beethovensingel. Alleen maar gras, maar waarom staat daar dan ene doel. Of is uitglijden over spreeuwen- poep minder erg dan uitlgijden over hondenpoep voorde jeugd? Maar de natuur laat zich niet misleiden. Twee dagen later zijn de vogels weer terug op dezelfde locatie en begint het spektakel weer opnieuw. De mens is steeds bezig de natuur - en vogels horen daar bij - te vernieti gen, zogenaamd omdat ze overlast veroorzaken. Conclusie.' laat die vo gels gewoon zitten en spuit de straat een paar keer meer schoon. Door uw gejaag op deze vogels verlengt u alleen maar hun verblijfsvergun ning. U verplaatst het probleem naar een andere wijk, waar mensen wo nen die het verjagen niet kunnen betalen. Mijn advies: iaat ze met rust, ze verdwij nen vanzelf. Met jagen duurt het alleen maar langer. Huug Paalvast, Vlaardingen Door Jan Rozendaal Vlaardingen De Stichting Ouderwerk Vlaardingen is niet blij met de nieuwe abon nementstarieven voor de bi bliotheek in Vlaardingen, die onder anderen voor 65+ers flink hoger worden. „Juist le zen is één van de weinige dingen die ouderen nog leuk vinden. Dat moet je heel toe gankelijk houden," zegt Ma- rie-José Davids, directie-se cretaris van de stichting. Met ingang van 1 januari 1999 ver- Mil valt in Vlaardingen voor houders flggg van de Pas 65 en de Rotterdam pas de korting op een abonne ment voor de bibliotheek. Het gaat om zo'n tweeën half duizend leden die dan veertig gulden per jaar moe ten gaan beta len in plaats van de helft daarvan. Het schrappen van het ouderen- voordeel, dat burgemeester en wethouders volgende week voor leggen aan de gemeenteraad, is één van de maatregelen om de in komsten van de bibliotheek te verhogen. Hierdoor, én door het invoeren van een jeugdabonne- ment (voor jongeren van 14 tot en met 17 jaar), denkt de bibliotheek zo'n vijftigduizend gulden extra te kunnen verdienen. In een toelichting zei verantwoor delijk wethouder Van der Windt dat de ouderen tegenwoordig meer geld hebben. „In het verle den vielen veel mensen als ze 65 werden terug op een zeer beschei den inkomen. De laatste jaren is dat steeds minder de realiteit," al dus de wethouder. Bovendien kunnen ouderen met een mini mum-inkomen een beroep doen op het Sociaal Cultureel Fonds. Hoe lager het inkomen, des te meer er van het abonnementsgeld wordt kwijtgescholden; tot hon derd procent. Gezanik De directiesecretaris zucht eens. .Altijd dat gezanik over tarieven die altijd maar omhoog moeten. Daar dient een einde aan te ko men, met name voor de kwetsbare groep ouderen voor wie lezen de grootste, vaak ook de enige hobby is. Bovendien iets wat je thuis kunt doen," aldus Davids, die de door burgemeester en wethou ders aangedragen terugbetaling uit het Sociaal Cultureel Reduc tiefonds niet afdoende vindt. „Veel ouderen zien het aanklop pen voor een bijdrage uit het Soci aal Cultureel Reductiefonds als een knieval voor de soos. Dat kop pel je aan bijzondere bijstand, aan armoe, aan steun. Vooral voor veel ouderen is het moeilijk om daar uit wat te vragen. Een Pas 65+ of Rotterdampas is een heel toegan kelijke voorziening. Die kun je ook voorde trein of het theater ge bruiken." Kwetsbare groep Als voorbeeld van die schroom wijst Davids op de bijdrage die minima konden aanvragen voor de maaltijdvoorziening. Pas toen de Stichting Ouderwerk dit auto matisch ging verrekenen, bleken veel meer mensen daarvan ge bruik te maken. Terwijl ze daar voor desnoods maar één of twee keer warm aten per week. „Dat ri sico zit er nu ook in. Het is een zeer kwetsbare groep. De toegan kelijkheid om de kosten van het bibliotheekabonnement terug te Ouderen die volgend jaar een boek willen lenen in de Vlaar- dingse bibliotheek moeten de volle mep gaan betalen voor een abonnement. Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra vragen moet daarom in elk geval wel veel vriendelijker worden." Davids is het wel met de wethou der eens dat veel ouderen het steeds beter krijgen. „Maar," zegt de directie-secretaris ook, „in Vlaardingen bestaat een grote groep, alleenstaande vrouwen, van wie hun mannen zich hebben doodgewerkt. Een pensioen had den ze niet, dus die vrouwen heb ben het heel moeilijk. Pas bij de volgende generatie zie je dat de mannen ook wat ouder worden en het financieel wat ruimer hebben. Maar nu is er juist in Vlaardingen een groep ouderen die echt geen geld heeft." Terwijl in het noorden en oos ten van het land met man en macht zandzakken moeten worden gestouwd en kelders leeggehoosd, zijn er In het westen mensen die nog van het overdreven herfstachtige weer kunnen genieten. Af en toe kom Je op het strand van Hoek van Holland ook met deze weersomstandigheden zelfs nog weieens een hard loopgroepje uit de regio te gen, die stampend tegen de wind In de krachten test. De ze meneer doet het wat rusti ger aan. Maar ja, wat Is rustig als de wind het zand met enorme kracht op je kleren en huid Straalt. Foto Roel Dijkstra Poeldijk Duizenden mensen schuifelen volgende week langs de stands van de Westland Konsu- menten Beurs. Met een flinke boodschappentas laten ze zich verleiden bij de vele kramen, waar de producten zo breed zijn uitgestald. De veilinghal in Poel dijk biedt jaarlijks een weekje 'van alles voor iedereen'. Het lijkt zo eenvoudig, maar de opzet van de beurs kost elk jaar veel tijd. Drie organisatoren zijn er maanden mee bezig. Arend Mondt vertelt dat het spannend was om een geschikte hal te vin den. The Greenery had de tradi tionele veilinghal in Poeldijk zelf nodig. Mondt maakte een zoek tocht naar andere hallen: „JJc ben met makelaardij Troostwijk nog in de veilinghal van De Lier we zen kijken. Maar ik vind het daar te druk. Daar kunnen geen dui zenden auto's parkeren. En bij de bloemenveiling ben ik wezen vra gen, maar die kan een hal geen week missen." De organisatoren kregen uitein delijk een ander deel van de vei linghal in Poeldijk: de voorste hal vanaf de Nieuweweg. Die is bijna twintig procent kleiner, omdat The Greenery ruimte wil houden voor enkele exporteurs. De orga nisatoren moesten de opzet aan- i. „We hebben de modehal beperkt, en er zijn 155 stands in plaats van 175. Het wordt wel sfeervoller, vind ik. De mode shows zijn nu in de coffeecomer. Voordeel is wel dat we nu de soundmixoptredens en de mode shows tegelijk, maar afzonderlijk kunnen houden. Voor bruids shows hebben we niet genoeg kleedruimte meer," vertelt Mondt. De andere hal maakte een hele nieuwe indeling nodig. En later moesten de tekeningen zelfs op nieuw worden gemaakt. Mondt: „Hadden we net alles ingetekend, legde The Greenery de entree in eens aan de andere kant. Dat was lastig. Sommige bedrijven willen namelijk alleen bij de ingang staan. Het kostte Geert Veenman vier weken om iedereen te bellen en akkoord te laten gaan met de nieuwe indeling." Hebben jullie er ooit over gedacht om zelf een beurshal te bouwen? Mondt: „Ja, zeker. Als ik twintig jaar jonger was. Toen had ik de kracht en de ambitie. Maar nu, ach. Ik hoop dat we deze hal de ko mende jaren kunnen blijven hu ren. Ik heb begrepen dat de bloe menveiling de hal wil kopen. Die vindt de Westland Konsumenten Beurs vast belangrijk." Wat vind je leuk aan het organise ren van zo'n grote beurs? Mondt: „Het organiseren op zich, dat is wel leuk. In de loop der ja ren is het een stuk professioneler geworden. De bedrijven staan op de beurs uit commerciële overwe gingen. Die verwachten ook geen amateuristische organisatie. Vroeger waren we vrijwilligers, maar nu krijgt iedereen een pro fessionele beloning. Wij werken met een budget dat het miljoen gulden te boven gaat. Het is hard werken tijdens zo'n beurs. We maken veel uren en moeten steeds attent zijn. Er is al tijd wel iets aan de hand. In de veiling moeten we tenslotte alles zelf aanleggen. Bijvoorbeeld in de RAI is water aanwezig en stroom komt gewoon uit kabels in de vloer. In de veiling is niks." Bedrijven De organisatoren werven steeds nieuwe standhouders om plaats te nemen tussen de vertrouwde be drijven. Jaarlijks valt immers zo'n dertig procent van de deelnemen de ondernemingen af. De bedrij ven bestaan niet meer, of ze zien af van de beurs. Anderen komen al jaren, zoals bijvoorbeeld Jan Vreugdenhil meubelen. De onder nemers leggen op de beurs con tacten, als ze niet direct verkopen. Van de aanwezige bedrijven komt hooguit een kwart uit de eigen streek. De organisatoren staan er van te kijken dat er bedrijven uit het hele land komen. Dit jaar zijn veel bedrijven pre sent rond het thema Wonen ko pen, bouwen'. Hiervoor is het the maplein ingericht. Daarnaast is er een groot paviljoen over het West- landse toekomstplan. Omdat de eigenlijke afkorting IOPW zo las tig te onthouden is, wordt een nieuwe naam gelanceerd: 'Het nieuwe Westland'. Arend Mondt heeft zich de laatste tijd in het plan verdiept. Hij is ervan over tuigd dat er heel wat zal gebeuren in de streek. Mondt is blij dat de 's-Gravenzandse burgemeester Ekkers de beurs komt openen, in hoedanigheid van voorzitter van de stuurgroep-IOPW, oftewel het Nieuwe Westland. Femina De organisatoren verwachten vol gende week zo'n zestig a vijfen zestigduizend bezoekers te kun nen verwelkomen. De grote beur zen als de Femina en de Huis houdbeurs hebben dit jaar meer bezoekers getrokken. „Waar schijnlijk omdat het economisch beter gaat met de mensen. Daar zullen wij ook iets van merken, hoop ik. Hoewel de beurs dit jaar samenvalt met de tuinbouwvak- beurs in de RAI," aldus Mondt. De meeste bezoekers komen toch uit Den Haag? Mondt: „Bezoekers komen van overal. De Westland Konsumen ten Beurs heeft m de 35 jaar een uitstraling gekregen die ver bui ten het Westland reikt. Van de 60.000 bezoekers komen er 20,000 uit Den Haag. Vele anderen ko men uit Zoetermeer, Rijswijk, Delft, Vlaardingen en Maassluis. Maar de meeste komen altijd nog uit het Westland, pakweg 25.000 mensen," Heb je tuei eens gedacht aan een andere naam nu de beurs buiten het Westland zo wijds bekend is? Mondt: „Hebben we wel eens aan gedacht, ja. De naam 'Haaglanden Konsumenten Beurs' is wel eens ter sprake gekomen. Toen dach ten we dat er een provincie Haag landen zou komen. Maar dat is van de baan. Een naamswijziging is heel gevoelig. Dat zag je aan de Firato. Die veranderden hun naam en niemand herkende het meer. De naam Westland Konsu menten Beurs is toch erg geves tigd, iedereen kent hem. Dat gaat we niet veranderen." Vrijdag 30 oktober SCHIEDAM Theater aJ. Schle. Jeroen van Merwtjk-De Mooiste, 20,15u. Filmhuis. The Butcher Boy. 21 OOu. Openbare Bibliotheek Bachpleln. Schnjversavond met auteur Jan Siebehnk, 20.15u Total Music, Violent Queen, 22.00u. VLAARDINGEN Filmtheater Het Zeepaard. Ponette, 21 OOu. Jongerencentrum Europe. Hallo- ween diécoparty,19.00u Stadsgehoorzaal. Tim van derSluijs met het theaterprogramma Koppensr>e!!erv2Q OOu. MAASSLUIS Immanuelkerk. Najaarsconcert van het Ro zenburg* Mannenkoor, 20.QOU. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Grz. 20.15 Dansgroep Knsztma DeChatel. StudtoTheat- er DRD 20.30 De Rotterdamse Dansgroep. Zaal de Unie 20.30 Off Screen. Jeugdthea ter Hofplein 19.00 Piggelmee. de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams Philharmonrsch Or kest Aho/ 20.00 Santana. De Vlerk 00.30 New Tncks. St Laurenskerk 12.45 Middag pauze-orgelconcert. Baroeg 21.30 Club Re gionale. Nlghttown21.00 DeOijk. Nlgbttown Theatercafé 2015 Night of comedy. Rotter dam TheaterWest 2030 De hoogste noodt Plam-C 22.00Thuisbard. Bibliotheekthea ter 20.30 Hildegard von Bmgen. Schelling"» 19 OOZzep. Lantaren/Venster Joppe. Luxor Theater 2015 Bert Visscher. Prinses Thea ter 19.00 De Prinses Rwue. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20.35 Mensch durf te le- venlTheate rZuWp! eln G rz. 20.15Wi'helmi- na: Je maintiendrai - TonVorstenbosch. Kl.z. 20 30 Bert Klunder. Muller Pier Najaarsker mis. Vertrek NAl 13.30-15.30 Architectuur- excursie Rotterdamse Oeververbindingen. Zaterdag 31 oktober SCHIEDAM Verzorgingscentrum Drieën-Huyserr. Okto berfeest, 10.00-16.00u. Nieuwe Passage. Taxatiedag, 11.00-16.00u. Grote kerk. In loopconcert, 15-OOu, Pand Pauius. Opening expositie Lies Korten horst 16-OOu. Theater a.d. Schle, Rotterdams Opera-en Operette Gezelschap- Die Fledermaus, 2Q.00u. Film huis. Ponette, 21.00u. De Fabriek. Zoet, dooramateurtheatergroepVZOD, 20.30u.Za- lencerrtrum De Rank. Een aap op visite door toneelverenigingintermezzo2 O.OOu VLAARDINGEN Stadsbibliotheek Waalstraat. Verkiezing boek van hetjaar, 11.00-15.00u. Streekmu seum Jan Anderson. Film Havenbednjf Vlaar- dmgenOost, 14,00-16.00u.Fi?mtheaterHet Zeepaard.The Butcher Boy, 2i.00u. MAASSLUIS Gemeentemuseum. Open ingtentoon stelling Herman Bogman, 15.0öu. Groote Kerk. Bach-ca mate. 19 .OOuThe ate r Schuurkerk. voorstelling 'Angel Eyes' door John Buljsman, 2Q.3Qu. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Hoeks Countryfostival, 15.0Qu. ROTTERDAM Vertrekhallen HJU. 11.00-18.00 Granb- que - Rotterdam. Grote Internationale Kunst- en Antiekbeurs. Rotterdamse Schouwburg Gnz. 20,15 Circus Stences. Cl oud Chamber. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. Maritiem Museum Prins Hen- drik 12.00-16.00 New Vork In Rotterdam, de Doelen Grz. 20.00 RET Mannenkoor, de Doelen Jumaanse Zaal 09.30-17.00 Neder lands Koorfesbval/ 20.15 Harry Sacksom. Ahoy* 22.0010Years of dub Nigjittovvn. L'Ee- prit 22.00 Rude Interlude. Eari of Sand- wich-VrlJ Entrepot Halloween parry. Night- town Theatercafé 20,15 Night of comedy. 21.00 Jazz In Popular. Drones in the Bones. Plart-C 22.00 Catch. Bibliotheektheater 20.30 Ja Daag. Mark van de Veerdonk. ScheF llng*s 19.00Zzep. Lantaren/Venster Joppe. Luxor Theater 20.15 Bert Visscher. Prinses Theater 19.00 De Prmses Revue. Rotter damse Schouwburg Ki.z. 20.15Menschdurf te levenl.Theater't Kapelletje 20,30Plukde dag. meaterZuldplelnGr^. 20.15 Wlhelmi- na: Je mamtiendrai -Ten Vorsten bosch, Khz. 20.30 Bert Klunder. Wljkgebouw Romeyns- hof 20.30 NKTheatersport Theatersportver enigingen urtheel Nederland strijden voordeb- tet Nederlands Ka mptoen Theatersport 1998. Breakaway Café 21.00-04.00 Halloween Party. Muller Pier Najaarskermis. Van do.29oktt/m wo. 4nov, ROTTERDAM Cinerama 1: 'Blade' (16) dag. 12.15-15.15- 18.20-21.15. Cin.2: Trtamc' (12) dag. 12.30. "Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 20.30. Cln.3: 'Lethal Weapon 4* (16) do.f/m zo.15-18.10-21.15.Cln4: 'Hope Floats' <al) do,t/m zo.18.30-21,30, ma.di,ook 12.15- 15.15. Cln.5: 'Small Soldiers' <al)dag.!2.45- 15.30-18.15.'Six days,Sevenmghts'(al)dag. 21.30. I max Theater 'Amazone' (al) dag. 13. 'Eve rest' (al) dag.14-16. "Thrill Ride' (al)dag.l5- 20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag21.15. 'Serengeti Symphony' (12) dag 17-18.30. do t/m zo.ook 11. Ven.l: OrbisPictus' (16) dagl9,30. The Ice Storm' (16) dag(beh.ma.) 22.zn.ook 14.30. Sneak Preview ma,22. Ven.2: 'Raza' do.19.30 'Furtivos' do.21.30 'Ana y tos lobos' vt.19,30 'Bilbao' v».21.30. "El Verdugo' za.19.30 'Caiie Mayor" za.21.30 'Muerte de un ciclista' zo.13 'Bienvemdo mr.MarshalH' zo lS'LapnmaAngelica'zo.lS 30'Nueva car tas a Berta' zo.21.30. 'Eljardin de las delicias' di.19.30'El Verdugo'di.2130'Fata Morgana' wo.19.30 'Arrebato'wo 21.30. Ven.3: 'Das Leben ist eine Baustelle' (16) dag. 19,30, 'Eastpalace, West palace' (16)dag22,zo.ook 15. Trainspotting" vr.15.30. Ven.4: The Ja mes Gang' (16) dag.20, 'Knofiftén' (16) riag.22. Luntl: 'Dr.DolittJe' (al)dag.l3-15.45-18.30- 2115. Lum. 2: 'Halloween: H20' (16) d3g.13.15-15-18.45-21.30. Lunu3: 'Arma geddon (12) dag.17.15-20.45. Lum. 4: 'Godzilla' (12) do.t/m zo.wo.17-20.30, ma- .di.ook 13.30 Rexaire: Tien velschillende adult films (18 dag. 12 t/m 01.00. Pathé: 'Saving Pnvate Ryan' (16) dag. 17- 20.40, ma.di.ook 11.50. "Godzilla" (12) dag.11.40-14.50-18-21.10, di.met 2L10. "The Truman Show* (32) dag. 11,30-14- 16.50-19.15-21.40. 'Blade' (16) dag.ll- 36.10-18.50-2130; ma.di.ook 13.35. 'Out of Sight' (12) do.tfm zo.wo.15.30-18.15- 21.20; ma.di.ookll.20. 'Elizabeth'(16)do.tf m zo.wo 15.40-18.25-21.20, ma.di.ook 11.50. 'Dr.Dolittle' (al5dag.ll.20-14-16.30- 19-21.50.Sneakprewew: 'RegelioGluur* (16) di 21.30. Nachtvoorstollingen: Lum.1 The negotia tor" (16) vr.za.00,15. Lum.2: 'Hallcween: H20' (16) vtza. 00.30. Uim.3: "Lethal Wea pon 4' (16) vr.za.Q0.15. tum.4: 'liar' (16) vr- .23.00,30. Kindermatinees: Cln.3: 'Freddie the Frog" do.t/m zo.wo. 13. Cln.4: 'Dubbel Dwars' do.t/mzo.wQ.12.15-15.15,Lum.3:'Serenge ti Symphony' dag. 13-15.15. tum.4: 'Air Bud' do.t/m zo.wo. 12.15-14.45. Pathé: 'Het ma gische zwaarddo.Vm zo.wo. 13.35. 'Dubbel Dwars' do.t/mzo.wo.ll 30-14.20. 'Madelief: Krassen in het tafelblad'do.t/m zo.wo.11.10- 13-20. 'Jacht op de kleintjes' do.t/m zo wo.ll.lQ-13,20.Ven.l: 'De kinderen van de glasblazer" do.vr. 15. Ven.4: Lotta tut de Ka baalstraat' do.13. 'Lotta loopt wegf vtzo.13. 'De laatste eenhoorn' da.vtzo.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5