Bundeling toeristische krachten 'Laat Schiedamse vestiging van de VW intrekken bij ANWB op Koemarkt' 'Kicken om iemand te zien hangen' W2000 haalt gelijk: 'Vïaardingen nog steeds niet financieel gezond' 'Gewoon gas geven en bochten maken' In slaap gevallen met sigaret aan Winkeldevegge in de krmg gevat Sieraden weg na inbnak Water jit riool weggepompt Nieuw tijden bij inloopspreekuur Slachtofferhulp Man «yerlijdt aan gevolgen verkeersongeval Schuirkerk word soulpaleis genda 'Nieuwe AWZI noodzakelijk' Rotterdams Dagblad Maandag 2 november 1998 Vtaardlngen Een bewoner van de Vlaardingse Pakweg is de af gelopen nacht aar de dood ont snapt nadat hij me een branden de sigaret in slaaf was gevallen. Rond 3.00 uur rolen buren een sterke brandluchten alarmeer den de brandweerOie zag via een balkon de man opeen slaapbank liggen in een wonkamer vol rook, De Vlaardiger reageerde echter niet op klopen en roepen, waarna de brandweer zijn voor deur moest forcerti. Uit voorzorg werden ook ander bewoners van de straat wakker ;emaakt. Door dat het dekbed va:het slachtoffer in brand was gerakt, stond de he le woonkamer vorook. Nadat de woning was geluat kon iedereen weer verder sloen. Niemand raakte bij het indent gewond, Schiedam Eei beveiligingsbe ambte van een aak in de Schie- damse Nieuwe assage heeft za terdagmiddag en winkeldieveg ge in de kraagveten te vatten. Een 33-jarige Sciedamse had ge probeerd voor en kleine 250 gul den aan kledingveg te nemen. Ze is overgedragenan de politie. Maassluis Q een woning aan de Maassluis< Van Beethoven- laan is zondagiiddag rond 14.00 uur een inbrai gepleegd. Onbe kenden vemiden dc schuifpui en kwamen z het huis binnen. De gehele bomverdieping werd "doorzocht. Deiuit bestond onder meer uit geld n sieraden. Vïaardingen - De Vlaardingse brandweer ïeeft gisteren ver schillende egen afgesloten om water uit d riolen weg te pom pen. Door en mankement aan het riool wi het water In het sys teem in d Maassluisedijk, de Dijklaan ede Markgraaflaan te hoog kome te staan. Dat leverde geen overbt op, maar uit voor zorg in veoand met het slechte weer heeftle brandweer het over tollige watr toch weggepompt. Met hevig/ egenval zou er name lijk wel ksnoproverstroming zijn geweest Deverkzaamheden wa ren rond 19.0 uur geklaard. Schiedam —De openingstijden van het wek&kse inloopspreek uur van hetwreau Slachtoffer hulp zijn geijzigd. Het bureau Slachtofferhip houdt voortaan iedere dinsd$ van 19.30 tot 21.30 uur spreekur in het politiebu reau van Scledam, aan het Bij dorpplein 1. Vïaardingen - Een 28-jarige inwo ner van Mtssluis is overleden aan de vemndingen die hü op liep bij een trkeersongeval op de A 20 ter ho^te van Vïaardingen. De man btste zondagmorgen even voor rie uur vermoedelijk achterop «n vrachtwagen en kwam daarü in de sloot terecht Nadat de ato uit de sloot was ge takeld, kothet bekneld zittende slachtofferworden bevrijd. De man werdvervolgens naar het Dijkzigt zitenhuis overgebracht, waar hij )ndagavond aan zijn verwondden is overleden. De politie ste een nader onderzoek in naar deoedracht van het onge luk. Maasslui Het Maassluise Theathe Schuurkerk zal op 20 novembf worden omgetoverd tot een war soulpaleis. Onder een ouderwee glitterbol, tussen de bakkebirden en de soulpijpen uit de til van James Brown kun nen masen zich vermaken op het geliu van de soulmuziek. Hoogteunt van de avond moet het opeden van de elfkoppige Haags<soulband Sneaky G. wor den. Twrverkoopadressen voor de kaden a 15 gulden zijn onder meer heather Schuurkerk, Car- melo riairdesigners, Monsieur Paul e Master Sound. Schiedam Verregaand sa menwerken of zelfs een heus samengaan met de ANWB. Dat is de toekomst die een aantal Schiedamse politieke partijen ziet weggelegd voor de lokale vestiging van de VW. En als het dan toch zo ver komt, dan moet de VW meteen maar de nu nog leegstaande ruimte naast de ANWB aan de Koemarkt be trekken. Het samenwerken of sa mengaan zou de gemeente Schie dam een forse duit aan subsidie kunnen besparen, menen de frac ties. Deze standpunten worden naar voren gebracht in de schriftelijke vragen die de fracties hebben in gediend over de gemeentebegro ting. Hierin heeft het college van burgemeester en wethouders eer der aangekondigd dat ze van plan is om de VW jaarlijks extra subsi die te geven. Bij de 356.000 gulden die de gemeente nu jaarlijks uit- trekt voor de VW zou nog eens 50.000 gulden extra gelegd moe ten worden. De Schiedamse VW-vestiging heeft al een paar jaar moeite de endjes aan elkaar te knopen. Dat wordt grotendeels veroorzaakt door afnemende opbrengsten als gevolg van de toenemende con currentie van postkantoren, ANWB en GWK by de verkoop van toegangskaarten voor festivi teiten en concerten. Maar ook de stijgende kosten maken het eik jaar moeilijker de exploitatie slui tend te krijgen. Die stijging komt voornamelijk voort uit de verre gaande professionalisering van de moederorganisatie en licentie houder ANW. De verschillende WVs in ons land zijn verplicht hierin mee te gaan. Stijgende per soneelslasten en automatise ringskosten zijn het gevolg. Tot 1997 is de VW in Schiedam in staat geweest de kosten op te van gen binnen de eigen begroting door onder meer te bezuinigen op promotie-activiteiten. Derek is er nu uit en als niet wordt bijge sprongen door de gemeente kan dat het einde betekenen van de Schiedamse VW. Dit laatste gaat lijnrecht in tegen het gemeente lijk beleid om Schiedam stevig op de toeristische kaart van Neder land te zetten. Toerisme kan een belangrijke werkgelegenheids- bron worden en vandaar het colle geplan om jaarlijks met een extra bedrag over de brug te komen. Toch is de subsidieverhoging voor een aantal politieke partijen niet vanzelfsprekend. Want heeft de VW wel eens overwogen om te komen tot een verregaande sa menwerking met de ANWB, vra gen een paar de fracties aan het college. De kantoorruimte naast de ANWB aan de Koemarkt staat nog steeds leeg, zo hint de fractie van de PvdA zelfs. Volgens het college is daar bij de VW en gemeente ook al over na gedacht. De VW Schiedam denkt al geruime tijd na over het onder komen aan de Buitenhavenweg. De toeristische organisatie wil na melijk de vloeroppervlakte ver groten zodat de landelijke WV- Uitwinkelformule kan worden op gezet. Bij het onderzoek naar an dere huisvestingsmogelijkheden is ook een gezamenlijke vestiging met de ANWB overwogen. De be sprekingen hierover zijn volgens het college gestopt door lie ANWB. Op landelijk niveau zijn er ook gesprekken over samen werking tussen de twee organisa ties, maar daarbij stelt de ANWB zich uiterst terughoudend op, melden b en w. „Van concrete be sluiten of afspraken is het niet ge komen," schrijft het college in de beantwoording van de wagen. Het college verzuimd hierbij te melden dat m buurgemeente Rot terdam enige maanden geleden wél een stap in de richting van sa menwerking is gezet. De ANWB is hier op de hoek Stadhuisplein/ Coolsingel ingetrokken bij de VW. Het Schiedams college wil op kor te termijn toch nog een keer pra ten met de plaatselijke WV over samenwerking met de ANWB. „Ook wij zien in een verdere sa menwerking mogelijkheden voor verbetering van het toeristische product en verbetering van de kosten-effeetiviteit," aldus het b enw. Door Mariëtte Olsthoom Hoek van Holland Ongeveer een halve minuut zweeft Robert een meter boven het podium. Met pre cies twintig vleeshaken in zijn lijf van zo'n tien centimeter lang wordt hij tergend langzaam om hoog getakeld. Bewondering, maar ook afgrijzen bij de bezoe kers van het vijfde Tattoo-festival in de Chevy bar in Hoek van Hol land: je zal er maar hangen, 'dan ben je toch maf. „Het moment datje omhoog gaat, is niet te beschrijven,zegt Ro bert als hij weer met beide benen op de grond staat. „Het is zo bizar als je de vloer onder je weg ziet zakken. En het gevoel als de ha ken worden aangetrokken. Als het achter de rug is en je loopt van het podium af, dan voelt dat als een overwinning. Gewoon weten dat je het kan. Het is zo bizar, dat wil je weer en weer. Je doet het voor jezelf, elke keer weer," ver telt de gepierde en getatoeerde waaghals Pijnlijk is het wel, geeft hij on middellijk toe. Maar, jezelf be wust pijn doen is anders dan de pijn die je voelt wanneer je met een hamer op je duim slaat, legt hij uit. „Je weet dat de pijn komt, dus ga je dat relativeren in je hoofd. Bovendien geef ik zelf aan wanneer ik naar beneden wil. Meestal is dat na een halve tot he le minuut." Een trance wil hij het niet noe men, maar hij is wel even van de wereld als hij aan de haken de lucht wordt ingetakeld. „Ik zie niemand meer, ben helemaal in mezelf gekeerd en ben alleen maar met mijn lichaam bezig." Het bloeden viel mee deze keer, zegt de Dordtse kapper nuchter. De vorig keer bloedde hij als een rund. Hij zit ook altijd onder de blauwe plekken na afloop en loopt een paar dagen met spierpijn rond. Daarom doet hij het van avond rustig aan. Gewoon een beetje nagenieten. Miranda, die het takelwerk voor haar rekening neemt, vertelt dat die spierpijn ontstaat doordat het bindweefsel wordt losgetrokken van het spierweefsel Dat trekt ge woon weer weg na een paar da gen, De hoeveelheid haken waar aan iemand wordt opgetakeld, hangt af van het gewicht, zegt de piereer van beroep. Met een beet je rekenen, om het gewicht te ver delen, weet ze precies op welke plaatsen van het lichaam ze de ha ken moet bevestigen. Het is niet gevaarlijk, ontkent ze, maar„het blijft een gok. Je moet weten waar je mee bezig bent. En je moet me vertrouwen, wantje legt wel je le ven in mijn handen," zegt de Rot terdamse die ook aan brandmer ken doet. „Mensen willen geshoc keerd worden. En dan ga je steeds verder, je verlegt je grenzen. Het is toch kicken om iemand te zien hangen. Dat is toch kunst." Voor de 21-jarige Gert-Jan heeft kunst weer een heel andere bete kenis. Hij heeft zojuist bij Hans van Studio Pluis een tattoo laten zetten op zijn schouderbladen. „Ik zie mijn lichaam als een kunstwerk en dat wil ik versie ren," zegt hü nog maar nauwe lijks boven de muziek uitkomend. „De een vindt een schilderij mooi aan de muur. Nou, ik vind dit mooi." De illustraties verzint hij zelf en Hans tekent ze. Een Maori- krijger op zijn rug wordt de vol gende. Spijt van een tattoo heeft hij nooit. Toen hij 12 jaar was wil de hij er al een. Twee jaar later liet Door Jan Kozendaal Vïaardingen Al zolang W2000 bestaat, en dat is zo'n vier jaar, ha mert de partij erop dat burge meester en wethouders van Vïaar dingen hun inkomsten en uitga ven niet goed ramen en dat dus de begrotingscijfers niet kloppen. „En dat wordt nu dus door u er kend," zal fractievoorzitter John Ranshuijsen de gemeenteraad donderdagmiddag voorhouden tydens de algemene beschouwin gen over de begroting 1999. Om daar in dezelfde adem aan toe te voegen: „Het is alleen jammer dat u dat pas heeft gedaan nadat u voor 30.000 gulden een extern deskundige heeft ingehuurd die dat ook beweert." Ranshuijsen, ex-wethouder van financiën, en zijn steun en toever laat Leo ten Have, die z'n geld ver dient bij de gemeente Hellevoet- sluis als concemcontroler, halen hun gelijk. En het W20Ó0-duo, van wie alleen Ranshuijsen na de verkiezingen nog terug mocht ke ren in de gemeenteraad, hamert verbeten door. „Want," stellen ze, „hoewel college en coalitie anders willen doen geloven, laat de be groting 1999 en volgende jaren zien dat Vïaardingen er financieel niet gezond voor staat. Een greep in de reserves van tenminste ne gen miljoen gulden, waarvan 3,5 miljoen nodig is voor de jaarex ploitatie. Nog steeds is er dus geen sprake van een gezonde, sluitende jaarexploitatie. Daaren boven verslechtert ook nog eens een keer de reservepositie van de gemeente," Het is nog steeds 'een rommeltje en een janboel', vindt W2000 Lastenverlichting Ook over de presentatie van de cijfers in de begroting, waarop b en w zo trots zijn, is de kleine, maar luid roepende oppositiepar tij ook ontevreden. „Wel wordt overzichtelijk gepresenteerd wat geschrapt wordt en wat nieuw op gevoerd wordt, niet helder gepre senteerd wordt wat gewoon voort gezet wordt en welke middelen daarmee (extra) gemoeid zijn." Het gaat daarbij om bedragen van tenminste negen tien miljoen gulden, aldus W2000. Het leidt er volgens Ranshuijsen allemaal toe dat er van de afgelo pen vooijaar in het collegepro gramma beloofde lastenverlich ting niets terecht komt „Over de hele linie worden de tarieven au tomatisch met twee procent ver hoogd en daarenboven worden enkele tarieven nogeens extra verhoogd." Hij noemt als voor beelden de bibliotheektarieven, hondenbelastingen rioolrecht. De woonlasten in Vïaardingen, is zijn conclusie, stijgen dus. Ook de ko mende jaren. En wat de coalitie daar als beleid tegenover zet vindt W200G maar aan de magere kant. „Met een va ge, weinig actuele besturingsfilo sofie, wat losse kreten over sociale cohesie en de aanstelling van een kwaiileitscoördinator wordt geko zen voor het opstellen van een stadsplan. Dat stadsplan moet het nieuwe integratieve beleidskader worden," stelt Ranshuijsen en vraagt zich af of het plan er ooit wel komt. „Het heeft er alle schyn van dat college en coalitie niet we ten wat er moet gebeuren. Het stadsplan is dan ook eerder een vlucht vooruit. Vooral ook omdat zaken die voorheen sterk door col lege en coalitie verdedigd werden nu op de lange baan geschoven worden: brug over Buizengat, centrale huisvesting ambtenaren, volkshuisvestingsfonds, mini mabeleid, sportcentrum Broek polder, kwaliteitsverbetering on- derwijs(huisvesting), evenemen ten, diverse verkeersmaatrege len, revitalisering Hoogstraat" en zo kan hij nog wel even doorgaan zegt Ranshuijsen. I Maandag 2 november SCHIEDAM ZorgcentmmSpaland. OptredenGroenoord- koor, 19.30u. VLAARCINGEN Dienstencentrum Soenda. leesgroep. 14.30-16.00u. ROTTERDAM Vertrekhallen HAL 12.00-22.00 Int- Kunst- en Antiekbeurs. Nlghttown Café 21.30 Popifilm. de Doelen Gr.t20.15 Hoog tepunten urt beroemde musicals. Jurnaanse Zaal 2015 Internationale kamerorkesten. Neues Berliner Kammerorchester. Ahoy' 20,00 Lionel Ricbie.Podlumcafé Schoor»- wil 20,15-24.00 Band Mystery Guest Jam. Rotterdamse SchouwburgK1.2.20 30 Mijlpaal ertnltiets. Blbnotbeektbeatei20.15 (zaai open 19.30) Leang Theosofisch Genoot schap (Point Loma-Covma). Het jaar 2000: apocalyps7 Theater a.d. Schle. Rijk de Gooyer en Maar ten Spanjer. 20.15u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Bingo. 14.00u. ROTTERDAM Vertrekhallen HAL 12.00-22.00 Int- .Kunst- en Antiekbeurs. Zaal de Unlel4.30 Kijk Unster Verdacht, de Doelen Gr.z. 20,15 Marco Borsato. Ahoy* 20.00 Ene Clapton, Dizzy 22.00 Pnme Time. Luxor Theater 20.15 Heerlijk duurt het langst. Nlghttown 22.00 Fooimoonband. Nighttown Theater café 2O.00 Bno - Romeo Delta. Rot own 22.00 The Hentchmen. Rotterdamse Schouwburg KI 2.20.30 Mijfpaal er tnft iets. Gr.z. 20.15 Moedersnacrt. Lantaren/Ven ster Joppe. Prinses Theater 16.00 Laat de Leeuw op Lokatie. Theater Zuidplein Go, 20.15 Twelfth Night Educatieve Tuinen Hoogv1letl2.30-15.30 Herfst Ned. Arehi- tectuurinstttuut 20.00-22.30 Crtylife; ver halen van de stadZaal de Un ie20.30De ar tistieke wet van de traagheid. Met twintig vleeshaken in zijn lijf van zo'n tien centimeter lang werd Robert zondagmiddag omhoog getakeld. „Het moment datje omhoog gaat Is niet te beschrijven." Foto Fred Ubochant/Roei Dijkstra hy de eerste aanbrengen op zijn linker bovenarm, een hond. „Spijt kun je hebben van een tattoo die je in een bevlieging hebt geno men. Maar hier denk je lang over na." Van do. 29 okt. t/m wo. 4 nov. ROTTERDAM Cinerama is 'Blade' (16) dag.12,15-15.15- 18.20-21.15, Cln.2: Titanic' (12) dag. 12.30. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 20.30. cm.3: 'Lethal Weapon 4' (16) do.Vm zo.l5-18.10-2L15.CIn.4: 'Hope Floats'(al) tio.Vm zo.18,30-21.30, ma.di.ook 12.15- 15,15. Cln.S: 'SmallSoldiers'(al)dag.l2.45- 15.30-18.15. 'Sixdays.Seven nights' (al) dag. 21.30. Imax Theater 'Amazone' (at) dag.13. 'Eve rest' (al) dag, 14-16. Thnll Ride' (al) dag.15- 20.15. 'Saving PnvateRyan' (16) dag.21.15. 'Serengeti Symphony' (12) öag.17-18.30, do.t/m zo.ook 11. Ven. lt'Orbis Pictus' (16) dag. 19.30. "The lee Storm' (16) dagjbeh.ma.) 22, zo.ook 14.30. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Raza' do.19.30 'Furtivos'do.21.30 'Anay los lobos' vr.19.30 'Bilbao' vr.21.30. 'El Verdugo' za.19.30 'Catle Mayor" za.21.30 'Muerte de un ciclista' zo.13 'Bienvemdo mr.Marshall!' zo.15'La pnmaAngeiica'zo.l9.30"Nueva car tas a Beita' zn.21.30. 'Djardm de lasdeiidas' di.19.30 'El Verdugp'dt.21.30 "Fata Morgana' wo.19.30 'Arrebato' wo.21,30. Ven.3: 'Das Leber ist ane Baustelle' (16) dag. 19.30. 'Eastpalace, West patace'(16}da&22,zo.ook 15. Trainspotting1 vr, 15.30, Ven.4: The Ja mes Gang (16) dag20. "Knoflitéri' (16) dag.22. Lum.lt'Dr .Dol itüe'(a!)dag.l3-15.45-18.30- 21.15, Lum. 2: 'Halloween: 820' (16) dag,13.15-15-18.45-21.30. Luiïl3: 'Arma geddon' (12) dagl7.15-20.45. Lm. 4: "Godalfa' (12) do .t/m zo.wo.17-20.30, ma- .di.ook 13.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé: 'Saving Private Ryan' (16) dag 17- 20.40, ma.dr.00k 11.50. 'Godatla' (12) dag 11.40-3 4.50-18-21,10, di.nret 21.10. The Tm man Show" (12) dag 11.30-14- 16.50-19.15-21.40. 'Blade' (16) tfeg.ll- 16.10-18.50-21.30; ma.dl.ook 13.35. 'Out of Sight' (12) tto.V'm zo.wo.15.30-18.15- 21.20; ma.dr.ookll.20, 'Elizabeth' (16) do.t m zo.wo.15.40-18,25-21.20, ma.di.ook 11.50. 'Dr.DdrttJe' (al)dag.ll.20-14-l6.30- 19-21.50. Sneakprewew: 'RegetoGJuur' (16) di. 21.30. Nachtvoorste Hingen: lum.l: The negocia- tor' (16) vr.z3.0Q.15. Lum.2; 'Halloween: H20' (16) vnza. 00.30. Lum.3: 'Lethal Wea pon 4' 16) vrja.00.15. Lum.4: Har" (16) vr- ,za,00.30. KJndennatinees: Cln.3: 'Freddie the Frog dotfm zo,wo. 13. Cln.4; 'Dubbel Dwars' dO.t/mzo.wo.12.15-15.15. Lum.3: 'Serenge ti Symphony' dag. 13-15.15. Lum.4: 'Air Bud' do.Vmzo.wo. 12.15-14.45. Pathé: 'Hetma- gischezwaard'do.t/mzo.wo. 13.35. 'Dubbet& Dwars'oo.vm20.wo.ll.30-14.20.'Madenef: Krassen m het tafelblad' d0.Vm20.w0.11.10- 13.20. 'Jacht op de kleintjes" do.Vm zowo, 11.10-13.20.Ven. 1: 'De kinderen van degasblazer'do.vr. 15. Ven,4: Lottauitde Ka baalstraat' do.13. 'Lotta loopt weg' wjd.13. 'De laatste eenhoorn' do.vrczo.15. Vïaardingen— Schijnbaar onbewo gen zitten Sanne en Anouk op hun stoel. Uiterst geconcentreerd en met rode konen. Met hun lin kerduim bewegen zij soepei het handeltje op het joypad heen en weer. Hun ogen gefixeerd op een groot scherm dat voor hen in 't Praethuys van Obadja is opge steld, Hoe verder de race vordert, hoe verbetener het gezicht van Sanne, ze ligt achter. Vanuit het zaaltje van jeugdvereniging CJV klinken aanmoedigingen: 'Laat-> ste ronde, kom op gas geven.' Anouk scheurt als eerste metYos- hi over de finish, 2 minuut 56, een winnende tijd, Sanne finisht en kele seconden later met Toad, net als Yoshi de meest favoriete, en snelste speler van de deelnemers aan heteerste CJVNintendo kam pioenschap. Achttien kinderen in totaal, varië rend in leeftijd van 8 tot en met 12 jaar, zijn deze zondagmiddag naar de Willem Beukelsznstraat geko men voor de strijd om de titel CJV Nintendo kampioen 1998. Zij kwamen als snelsten uit de bus tijdens de voorronden op de clubs van de jeugdvereniging in Vïaar dingen. Twee aan twee spelen de deelne mers de mushroom up race. Niet in het klein (Mariokart), zoals tij dens de voorronden, maar gepro jecteerd op een groot filmdoek, driedimensionaal Ze rijden tegen elkaar in een race met zes andere Supergecon centreerd rij den dekmde- ren de mush room up race op het CJV kampioen schap. FotO Koel Dijkstra auto's. Hun tegenstanders probe ren hen uitte schakelen met bom men en bananen waarover zs uit kunnen glijden. Zelf kunnen ze met schildpadden schieten om hun concurrenten te vertragen. Ondertussen houdt scheidsrech ter Misja in de gaten of niemand een bocht of een stuk van het par cours afsnijdt. Onderscheid in leeftijd wordt niet gemaakt. Want, zegt organisator Gerard de Bruin, je moet er ge woon behendigheid in hebben. „Er doen meisjes mee van acht jaar die het winnen van jongens van twaalf." Jongen of meisje, Nintendo is een rage, bij iedereen. „Veel ouders hebben hun kinderen zo'n machi ne gegeven om ze stil te houden en meer tijd voor zichzelf te heb ben," verklaart De Bruin van de CJV-sportcommissieen clubwerk. „En het slaat aan Ze spelen com petities onderling, dat is toch fan tastisch." Koopatroopa Het broertje van Tessa Dieckman {9 jaar) zegt weieens dat Nintendo niks voor meisjes is, maar dat komt omdat zij beter is dan hij. Samen met broer Koen doet het blonde meisje mee aan de kampi oenschappen bij de jeugdvereni ging. Ze heeft net gereden tegen Menno. Mariokart is simpel, zegt het 9-jarige jongetje, gewoon gas geven en bochten maken. Hij heeft thuis niet kunnen oefe nen voor het kampioenschap zo als Tessa, maar zijn vriendje heeft thuis wel een computer. Alleen mag die maar drie kwartier per dag spelen van 2ijn ouders. Tessa speelt soms wel een paar uur ach ter elkaar, zegt ze, vooral als het buiten, regent. „Maar dan zegt mamma weieens: hou nou op, want anders worden je ogen nog vierkant" Hun favoriete wagen is de Koopa troopa, die kleine groene met dat grijs/witte schild achter op zjjn rug, want die is gewoon het snel ste, weten Tessa en Menno uit er varing. Het prinsesje daarentegen maakt wel een snelle start, maar zwakt gaandeweg af, Donky Kong is juist weer heel langzaam. De kinderen gaan allebei om te winnen, maar denken niet dat dat lukt. Daan is erg goed, weten ze maar al te goed, want die heeft thuis een Nintendo 64. Tessa eindigde uiteindelijk op de derde plaats met een tijd van 2.56 A5. Willem de With werd twee de in 2.54.47 en Dennis Vertoon be haalde met een tijd van 2.54.IS de eerste plaats. Hij gaf zijn beker aan de jongere Willem. MaassluisOndanks de financië le tegenvallers gaat de bouw van de nieuwe afvalwaterzuiverings installatie (AWZI) in de Schiplui- dense Hamasehpolder gewoon door. Dat antwoorden burgemees ter en wethouders van Maassluis op vragen van de PvdA. De soci aal-democraten waren in de pen geklommen omdat de nieuwe AWZI 1,6 in plaats van de eerder geraamde 1,1 miljard gulden gaat kosten. Extra kosten die zullen worden afgewenteld op de ingeze tenen van het Hoogheemraad schap van Delfland. Als de nieuwe AWZI volgens de huidige plannen wordt aangelegd, betekent het dat inwoners van onder meer Vïaar dingen, Maassluis en Hoek van Holland in 2010 tweehonderd gul den per vervuilingseenheid moe ten betalen, tegen nog geen ne gentig gulden nu. Voor de goede orde: een meerpersoonshuishou- den krijgt drie vervuilingseenhe den door het hoogheemraadschap in rekening gebracht -honderd gulden du? in plaats van nog geen driehonderd nu. Burgemeester en wethouders van Maassluis achten 'net als het hoogheemraadschap" deze tariefontwikkeling "maat schappelijk ongewenst'. Daarom is er een aantal onderzoeken inge steld door Delfland om te kijken of er alternatieve oplossingen denkbaar zijn voor de AWZI en het leidingtraeé, dat vanuit de Hamasehpolder naar de Nieuwe Waterweg moet gaan lopen. Ook wordt bij provincie en ministerie van Verkeer en Waterstaat aange klopt voor subsidie. B en w van Maassluis zijn wel heel stellig in de 'absolute noodzakelijkheid' van een nieuwe afvalwaterzuive ringsinstallatie voor Delfland. Door de toename van het aantal woningen in de Haagse regio en de strengere eisen aan bet geloos de afvalwater die per 2006 gelden, is de capaciteit van de installatie Houtrust in Den Haag te gering. De op handen zijnde verhogingen van de hoogheemraadschap-tarie ven was voor de PvdA in Maas sluis mede aanleiding om b en w van Maassluis te vragen druk uit te oefenen op het bestuur van Del fland om een genereuzer kwijt- scheldingsbeleid te voeren. Nu hoeven alleen mensen met een in komen dat tien procent of meer onder de bijstandsnorm ligt op clementie te rekenen. Het bestuur van het hoogheem raadschap piekert er echter niet over daaraan te tomen, omdat men het standpunt huldigt dat dit door de andere belastingbetalers moet worden opgehoest. En de ta rieven stijgen al zo veel de ko mendejaren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1