Volgend jaar zijn we weer welkom' 317 'Evergreen heeft voldoende pit om het heel lang uit te zitten' Pierre Mathieu meester in strategie Van Velde tegen heug en meug Schaatsploegen voor Nagano Melisa Muller uitgeschakeld Squashvrouwen zesde geplaatst Toernooizege van Anand geen moment in gevaar Jacqueline Poelman ondergaat operatie Jochem de Gruijter valt af voor WK volleybal Trainer-coach Remko Ouwerkerk wijst geluiden over einde leeggelopen hockeyclub van de hand Gav W Finale korfbalbeker in gloednieuwe WION-hal Rotterdams Dagblad Rijswijk Gerard van Velde neemt zaterdag niet deel aan de IJssel Cup, in Deventer de officië le opening van het schaatssei zoen. De rijder uit Heerde streef de naar een terugkeer in het lan- gebaancircuit, maar marathon- ploeg Netwerk VSP houdt hem aan zijn contract. Van Velde stapte voor dit seizoen over naar het marathonpeioton, kon daar niet aarden en besloot weer te gaan sprinten. Die beslis sing moest gisteren worden terug gedraaid. Amersfoort De KNSB heeft de ploegen samengesteld voor de we reldbekerwedstrijden sprint, die op zaterdag 12 en zondag 13 de cember in Nagano plaatshebben. De sprintploeg keert vanuit Japan huiswaarts. De tweede WB-wed- strijd in Azië, een weekeinde later in Seoul, kennen geen Nederland se deelname. Vrouwen, 500 en 1000 meter: Marianne Timmer, Andrea Nuyt, Annamane Tho mas, Tonny de Jong, Sandra Zwolle. Reser ve 1000 meten Marieke Wijsman. Mannen, 500 meter. Jan Bos, Erben Wen- nemars, Jakko-Jan Leeuwangh, Jeroen Straathof. Reserve: Rintje Ritsma. 1000 meter. Bos, Wennemars, Leeuwangh, Rits- ma en Straathof. Rijswijk Tafeltennis-intematio- nal Melisa Muller is minimaal zes weken uitgeschakeld. De 24-jari- ge Amsterdamse kwam tijdens een training ongelukkig terecht op haar rechtervoet. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat Mul ler twee gekneusde botjes en ge scheurd kapsel heeft opgelopen. De speelster, in de Bundesliga uitkomend voor Bad Drieburg, mist door haar kwetsuur op 15 de cember de wedstrijd van Oranje tegen Polen (degradatieduel eer ste categorie). Zoete rm eer Nederland is voor de wereldtitelstrijd squash voor landenteams (vrouwen) in Stutt gart als zesde geplaatst. Twee jaar geleden eindigde Nederland op de vorige WK, in Kuala Lumpur, op die positie. De ploeg, die van 9 tot en met 15 november in actie komt, bestaat uit Vanessa Atkinson, Nicole Beu- mer, Daphne Albada Jelgersma en Marjolein Houtsma. Bonds coach is Babette Hoogendoom. Nederland is in één poule inge deeld met Engeland (tweede ge plaatst), Zuid-Afrika (derde) en Spanje (negende). De eerste drie gaan over naar de kwartfinale. Het recept is vaak het geheim. Als het luik dan toch opengaat, ontstaat de verleiding om een kijkje in de keuken te nemen. In de sportwereld worden trainingsmethoden soms angstvallig verborgen gehouden voor de concurrentie. Het Nederlands vrouwenjudoteam reisde desondanks twee weken geleden af naar China. In de hoofdstad Beijing mocht het selecte gezelschap twee weken de krach ten meten met een concurrent voor olympisch goud in Sydney 2000. Voor deze krant hield bondscoach MARJOLEIN VAN UNEN een dagboek bij. Vandaag deel 2 en slot, want de stage zit erop Donderdag Lichte blessures steken de kop op. De vermoeidheid gaat blijk baar toch parten spelen. Jessica Gal en Claudia Zwiers onderbre ken hun stage om met Kenamju deel te nemen aan de Europa Cup voorclubteams. Na een pittige looptraining is er na drieënhalve dag flink trainen een middag rust. De Chinese fe deratie biedt ons aan de Verboden Stad te bezoeken. Het is een waar feest. Tijdens stages is er immers bijna nooit de gelegenheid om zo iets te doen. De tocht was zeer in drukwekkend, want ook de film 'The l-r st Emperor' is hier opge nomen. Vrijdag Om negen uur staat een techniek training op het programma, voor af gegaan door een spelletje voet bal. Dat ontaardt al snel in rugby, waarbij Angelique Seriese alle Chinezen pmver kegelt. Na ander half uur gaan we terug naar het hotel voor enkele behandelingen door de fysiotherapeute en diver se gesprekken. Een uurtje slapen na de lunch is nooit weg. De vol gende training, die tweeënhalf uur duurt, wacht. Voor Karin Kienhuis, Edith Bosch, Miranda van de Broek en Frangoise Harte- veld zijn goede sparringpartners beschikbaar. Dat komt goed van pas, want j uist in de zware catego rieën ontbreekt het vaak aan te genstand tijdens stages. Als tij dens de training wordt gewisseld voor een andere partner, staat Nancy van Stokkum in het Chi nees te tellen. Zkrijgt ze haar 'balboekje' vorvoor de volgende partijen. De Chinezen waarderen dat hun Nederlandse opponenten de afspraken aangeven met yi (1), i èr (2), san (3), si (4), wii (5), enzo voort Uitgeblust en met twee trai ningen van vier uur in het ver- schiet is het al vroeg rustig op de j kamers. Zaterdag We moeten er volop tegenaan. In de ochtend wacht een randori (sparring) van dik twee uur en 's middags ook nog eens de compe titie. Onze Chinese trainer pro beert de leeftijden van de Neder landse judoka's te schatten. Zo denkt hij dat Deborah Gravens- tijn nog junior is. In werkelijk heid is ze 24... Zondag Een middagje rust, dus op naar de streetmarket. Het is een feest: aller lei truien, jacks, shirts en noem maar op van de bekende merken voor te gek lage prjjzen. Eerst ding je af. Lukt dat niet en loop je weg, dan word je teruggehaald en krijg je het als nog voor een koopje. Na een mo deshow van de gekochte waar wordt het tijd om te denken aan de trainingen van morgen. Donderdag 5 november 1998 We nemen het programma door. Karin Kienhuis tobt meteen ham stringblessure en krijgt een aan gepast schema. Maandag De ochtendsessie duurt bijna drie uur. Na de training nodig ik de Chinese trainer en zijn twee assis tenten uit voor een diner met de ploeg. De invitatie wordt hartelijk aanvaard. Eerst moeten we echter nog een middagtraining afwer ken. Sommigen raken geïrriteerd door vermoeidheid en zijn blij als het afgelopen is. Om zeven uur schuiven we aan voor het diner. Nancy van Stok- kurn vraagt aan onze gasten of ze weten wat Chinese gelukskoekjes zijn'(koekjes met binnenin een wens op een papiertje) en zo ja, waar ze te koop zijn. De Chinezen snappen absoluut niet wat ze be doelt. Ze kennen die koekjes hele maal niet! Het is trouwens grap pig om te zien hoeveel moeite zij hebben met het eten met mes en vork. Minstens zo veel als wij met hun stokjes. Direct na het eten worden wij, de dames en ik, gevraagd volgend jaar weer te komen. Dan zijn we welkom in Guangzou (Kanton), in het zuiden van China waar een olympisch centrum is. De natio nale trainer zorgt er dan voor dat zijn *.loeg zich voegt bij de regio nale selectie. De trainer van dit team is speciaal overgekomen om alvast kennis te maken met ons. Hij was ooit de trainer van Gao, mijn tegenstandster in de door mij verloren WK-finale 1986 in Maastricht. Dinsdag We beginnen om negen uur met een cardio-krachtprogramma. Voor die tijd belt Mr. Chen, de Chinese trainer. Hij heefteen arts die Karin Kienhuis een acupunc tuurbehandeling kan geven. Ui teraard gaan wij graag op het aan bod in. Over vier weken zijn im mers de nationale kampioen schappen en de blessure is hard nekkig. Terwijl de ploeg de krachttraining volgt, zit Karin on der de naalden. We zijn benieuwd naar het resultaat. De middagtraining duurt ander half uur. Het. is opnieuw keihard werken, ook al omdat de Chine- sen zich voorbereiden op de Asian Games. Het is overigens wennen aan het gerochel zowel op straat als op de judomat Na een diep ge schraap volgt vaak een enorme spuugpartij. Woensdag De laatste trainingsdag. Aan het eind daarvan bedanken we ieder een voor de tegenstand en de gastvrijheid. Waarschijnlijk ont moeten we elkaar volgend jaar weer tijdens de JBN-trainingssta- ge in augustus op Papendal. Het is tijd om te pakken. Daarna volgt een afscheidsdiner met de trainers en de viee-voorzitter van de Chinese federatie. Een mooie en vooral leerzame trip is ten ein de. De terugreis wacht. Door Edwin Alblas Tokyo De videocamera is niet meer weg te denken uit de reis bagage van de nationale voliey- balploeg. Bij de wereldkampi oenschappen in Tokyo laat bondscoach Pierre Mathieu het sehietemwam beelden »over aan zijn assistentAijen BoonstoppeD Elders in Japan gebruikt scout Han Abbink zelfs een digitale vi- - deocamera om de verrichtingen van aanstaande tegenstanders vast. te leggen. Toch vertrouwt Mathieu het liefst op zijn eigen waarneming. ;j Als .de tijd het toelaat taxeert Mathièu de tegenstander ra het echt In Japan doet die mogelijk heid zich bijna dagelijks voor. „Wat heb ik aan oude analyses. Leuk om te verzamelen, maar de samenstelling van een ploeg is j maatgevend en daarbij komt nog eens de vorm van de dag." Het geheim van Mathieu is even simpel als effectief. „Ik plaats speren waar nodig. De strategie moet -geen--opeenvoiging van - handelingen zijn;- maar je moet handelen naaranticipati' Niettemin laat hij de video listen hun werk doen en zet i. zichzelf daarna korte tijd voor de buis. „Maar het zou me zeer te leurstellenals ik na het zien van de beelden alsnog mijn mening - zou moeten veranderen. Dan nog ben ik geneigd op mijn gevoel af te gaan." Mathieu kent nog een collega die zo redeneert. Toon Gerbrands, bondscoach bij de mannen. De twee kunnen elkaar goed verdra gen, v Gerbrands volgde ooit de trainerscursussen die door do cent Mathieu werden gegeven. De laatste ontleent er zijn bij naam 'de meester' aan. „We den ken in veel dingen hetzelfde," - Gerbrands en Mathieu mijmeren zelfs wel eens over een 'jofHiota- tion' na de Spelen van Sydney. Gerbrands zou dan wel genegen zijn om de vrouwen vier jaar on der z|jn hoede te nemen en Pier- Te Mathieu heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat zijn hart eigenlijk bü het mannenvolley- balligt Ter compensatie laat hij de vol- leybalsters van de nationale ploeg op een mannelijke manier spelen. „Wedstrijden bij de man nen worden aan het net gewon nen. Daar moeten wij ook naar toe. Maar dat is voor deze meiden wel een hele omschakeling Om het spel te perfectioneren ge bruikt Mathieu vooral zijn erva ring. De speelsters krijgen hoog uit zes minuien gesneden video materiaal te zien, omdat de bondscoach, net als Gerbrands, gelooft dat de aandacht bij een langere sessie verslapt en het ef fect verloren gaat „Ik ken ook een trainer (Mathieu doelt op voormalige bondscoach Arie Se- linger, red.) die na uren trainen de spelers nog eens twee uur voor de video zette. Dat werkt niet" Volgens Mathieu doen slechts enkele dingen echt ter zake, „Wat is het repertoire van een spelverdeelster, hoe lopen de aanvalshoeken van de tegenstan der en hoe ziet de middenaanval eruit. En wat rijn de voorkeuren van een spelverdeelster bij een bepaalde pass" Anders dan andere coaches doet Mathieu geen pogingen om te voorkomen dat een tegenstander zijn Sterke.wapens gebatikt. Hij- laat de opponent die wapens wefif activeren, maar bedenkt eenjwa-t' terdicht 'afweersysteem. Zo zétte V hij tegen Peru Ingrid Visser als blokkeerder tegenover de ge vaarlijkste-troef van de Zuid- Amerikaanse ploeg, Visser excel- leerde,-de. Peruviaanse blok- keerde' op de andere manier. Ze "i kwam niet in het stuk voor. Kortom: spioneren heeft dus wel degelijk nut. Mathieu:„Maar je moet nooit een strategie beden-!,, ken die de ploeg niet aankan. En dit is een jonge ploeg. Daar moet;, je voorzichtig mee zijn." Tilburg— De Indiër Viswanathan Anand heeft zich op de slotdag van het Fontys-schaaktoemooi in Tilburg geen zorgen me .t hoeven maken. Zijn eindzege kwam geen momtnt in gevaar. Revolutionaire ont wikkelingen deden zich de laatste ronde niet meer voor. Anand maakte met zwart zonder moeite remise tegen SvicUer, mens ideeënbus leeg was. Na zeven tien theoretische zetten hield Svidler het voor gezien en was Anand zeker van de toernooiwinst Peter Leko moest met zwart winnen om met hem ge lijk te komen. Tegen Loek van Wely kreeg de jonge Hongaar echter geen enkele kans om dat doel te be reiken. De aandacht verlegde zich daarna naar de strijd om de derde plaats tussen Piket, Kramnik en Sadler. Laatstgenoemden maakten het elkaar niet moeilijk, maar de partij Zyjaginsev-Piket was interessant. On der leiding van Jan Tunman zagen de toeschouwers in een volledig bezette commentaarzaal ten minste één boeiend gevecht. Zvjaginsev lanceerde een vroegtijdige bajonetaanval waar Piket evenwichtig op reageerde. De Rus bleef uit alle macht aan de poort rammelen, maar hij kon niet voorkomen dat Pi ket de angel uit de aanval haalde. Hettijdsverbruik van Jeroen Piket was het enige ver ontrustende element. Met vijf minuten op de klok voor twintig zetten besloot hij tot een ongelukkige paardzet. De zet erop moest het stuk weer terug. Zv jaginsev benutte de twijfel bij zijn opponent door zijn b-pion op te spelen en daarmee doemden enkele ern stige dreigingen op. In zware tijdnood volgde de blunder bij Piket. Een afrekschaak kostte hem de da me, de partij en drieëneenhalfduizend gulden. Zv jaginsev deelde daardoor het 'brons' met Kramnik en Sadler. Winnaar Vishy' Anand ontving de eerste prijs van 25 mille uit de handen van Norbert Verbraak, de voor zitter van de raad van bestuur van Fontys. Met zijn score van 7,5 punt uit 11 partijen wint de Indiër geen ratingpunlen, Hij voldoet er slechts mee aan de ver wachtingen op grond van zijn speelsterkte. De 19-ja- rige Peter Lek'o veroverde naast zijc ^rijs van 15.000 gulden wel een kleine twintig ELO-punten. Grote verliezers zijn Topalov en Kortsjnoj. De Zwitserse schaaklegende heeft zijn rol van 'professor' niet de gewenste inhoud kunnen geven. Utrecht—Sprintster Jacqueline Poelman wordt op 24 november in Utrecht geopereerd. De ingreep moet het herstel bevorderen van een stressfractuur (haar scheurtje) in het linker scheenbeen. Poelman miste door deze blessure een groot deel van het afgelopen zomerseizoen. Begin deze week bleek bij onderzoek in het acade misch ziekenhuis in Utrecht dat het haarscheurtje in het been van de atlete van Hellas groter was gewor den. De ingreep is identiek aan de operatie die Kamiel Maase ruim vier weken geleden onderging. De num mer acht van de EK in Boedapest op de 10.000 meter heeft de training voorzichtig hervat. .Maase hoopt eind deze maand.te starten inde Tilburgse Warande- ioop, die geldt als openmgvan het cross-seizoen. Utrecht Jochem de Gruijter van VC Nesselande gaat niet mee naar het WK volleybat voor mannen, dat volgende week in Japan begint. Bondscoach Toon Gerbrands gaf voor de derde positie van passer loper de voorkeur aan Justin Sombroek, het bijna twee meter lange talent dat dit seizoen van AMVJ naar Dynamo verhuisde. De definitieve selectie is: Latuhihin, Denkers, Olsthoom, Nummer dor. Görtzen, Schuil, Mike van de Goor, Bas van de Goor, Broere, Klok, Cnstina en Sombroek. S-fe'CBss-if §1 Door Martijn van der Steen Maassluis Clubs met maar twee seniorenteams preste ren zelden op een hoog ni veau. In Maassluis roeit een groepje hockeysters brutaal tegen de stroom in. Het enige vrouwenteam van Evergreen uit Maassluis promoveerde vorig jaar naar de eerste klas se en doet ook dit jaar brutaal goed mee. Trainer-coach Remko Ouwer kerk is het seizoen zonder al te veel ambitie begonnen. De be langrijkste opdracht voor 'zijn' vrouwen is zo veel mogelijk te le ren. Handhaving moet bovendien mogelijk zijn, Ouwerkerk: We hebben nu een paar zware wed strijden achter de kiezen en het is me meegevallen. De eerste twee wedstrijden, tegen Hudito en Zwart-Wit hebben we allebei ge lijk gespeeld en het niveau van die tegenstanders viel me alles mee. Je merkt dat ze wat sneller spelen dan in de tweede klasse, maar we zijn zeker niet over speeld. Zondag hebben we van Zoetermeer verloren, maar we wa ren absoluut gelijkwaardig. Ik ben er daarom van overtuigd dat mijn ploeg dit niveau moeiteloos op kan brengen." Alhoewel de punten maar mond jesmaat binnendruppelen in Maassluis, lijkt de ambitieuze coach met zijn team zijn draai ge vonden te hebben in de eerste klasse. De vrouwen van Ever green werden tot nu toe nog geen enkele keer van de mat gespeeld. Alleen het Kraüngse Victoria gaf een staaltje top-hockey weg en daar toont Ouwerkerk een diep respectvoor. „De drie grote favorieten in deze klasse, Victoria, Forward en Craayenhout, horen eigenlijk in de overgangsklasse. Die spelen echt heel sterk. Tegen Victoria hebben we dan ook terecht met flinke cijfers (4-1; red.) verloren, terwijl we op de top van ons kun nen hebben gespeeld. We weten nu dus wat het verschil is. Maar aan de andere kanv winnen we uit in Tilburg wel bijna van Forward. We hebben daar tot vlak voor tijd met 0-1 voor gestaan. Jammer genoeg spelen we dan toch 'maart gelijk, want met de nieuwe drie puntenregeling heb je niet zo gek veel aan een gelijkspel. We heb ben nu drie keer knap gelijk ge speeld, maar hebben net zo veel punten als de clubs die toevallig één keer hebben gewonnen." Hoe «et mogelijk is dat een club die de afgelopen jaren haar leden met hele elftallen tegelijk kwijt raakte nog zo leuk meedraait, is ook Ouwerkerk niet helemaal duidelijk. „Het is inderdaad een gekke situatie. We hebben maar één damesteam, dus eigenlijk zit je hier vanzelf in het eerste. Toch is dit geen bij elkaar geraapt zooi tje. Er is een harde kern van zes speelsters, die al jaren samen speelt. Die zijn heel goed. Daar omheen heb ik hockeysters die niet voor elkaar onder doen. Al hoewel we maar een vrouwen team hebben, zijn alle vijftien speelsters in de selectie gewoon goed genoeg voor deze klasse. Met de verdere leegloop heb ik niets te maken." Minder goed verging het de man nen. Pas dit seizoen is het eerste team van Evergreen enigszins hersteld van de gevoelige klap die Remko Ouwerkerk is het seizoen zender al te veel ambitie begon nen. De belangrijkste opdracht voor 'zijn' vrouwen is zo veel mo gelijk te leren. „Handhaving moet bovendien mogelijk zijn," meent de trainer-coach. Foto PeterMoikenboer men te verwerken kreeg toen een hoofdmacht opstapte. Een groep paar jaar geleden de complete kersverse A-junioren moest het gat opvullen en Evergreen besloot het jonge elftal uit de wind te zet ten door vrijwillig van de tweede naar de vierde klasse te degrade ren. Het terugzetten van 'het eer ste' ,en de slechte prestaties die zelfs in de vierde klasse volgden, waren lange tijd een bittere pil voor de club die vijf jaar geleden nog 'gewoon' eerste klasse speel de. Dit jaar hebben de mannen de draad eindelijk weer opgepakt en ziet ook aanvoerder en assistent trainer Wouter Jongeneel de toe komst weer zonnig in. Goed niveau „We zijn dit jaar serieus bezig. We hebben een trainer die er voor gaat en we proberen van de trai ningen te leren. We trainen weer twee keer in de week, op goed ni veau en met een goede opkomst. Dat zijn dingen die belangrijk zijn, niet alleen voor het hockey, maar ook voor het groepsgevoel." Inmiddels plukt het elftal de vruchten van de nieuwe aanpak. Evergreen verloor slechts één wedstrijd en wint z'n duels vaak met ruime cijfers. Het predikaat titelkandidaat is volgens Jonge neel voorlopig echte'- nog niet van toepassing. „We weten niet zo goed waar we staan, maar je mag niet vergeten dat we vorig jaar maar laag geëin digd zijn. We zitten in de poule met een paar gedegradeerde der deklassers, die ik vry hoog in schat. We hebben een goede start gemaakt. Over een paar weken, als we tegen ploegen als Om moord en Berkel hebben ge speeld, kunnen we zien wat er mo gelijk is, We moeten in elk geval zien te proberea eens uit die vier de klasse te kc men. Nu hebben we nog niet zo'i haast, maar vol gend seizoen zju zeker prettig zijn." Terug naar de vrouwenteak van Evergreen. De leegloop bij de dub gaat Remku Ouwerkerk aan hel hart, maar de trainer is niet som ber. Ouwerkerk is 'van' Ever green. Hij hockeyde er zelf, train de talloze jeugdteams en volgde een trainerscursus. Met het hoog ste ah' op zak begon hij vorig jaar aan de klus bij de vrouwen. Dat ging gelijk goed en de inmid dels 29-jarige trainer-coach pro moveerde op slag. Als trouw lid van Evergreen houdt de toekomst van de club hem bezig. Hij hoopt dat de goede prestaties van de vrouwen de club en de gemeente wakker kunnen schudden. „We hebben gelukkig echt wel perspectief en geluiden over een naderend einde voor het hockey in Maassluis, kloppen dus niet," zegt Ouwerkerk resoluut. „Ever green heeft nog voldoende pit om het heel lang uit te zitten. We heb ben nu weliswaar een probleem met de senioren, maar als je hier op zaterdag komt, is het heel druk. De jeugdafdeling zit goed vol. We hebben bijvoorbeeld heel veel mini's en de komende jaren komt er veel oudere jeugd over. Het is wel heel jammer dat het zo ver heeft moeten komen. Net zo als het gewoon jammer is dat het clubhuis hier zo ver van het veld af ligt. Je hebt op die manier wel heel erg weinig binding met het veld. Daarom is het op zondag ook niet zo snel sfeervol. Er zijn al heel lang plannen voor nieuw bouw, md&ï ik begrijp dat de ge meente dwars ligt. Het zou zonde zijn als die situatie niet verandert. Deze club verdient gewoon be ter." Rotterdam De gloednieuwe sporthal van korfbal vereniging WION aan de Max Planckplaats in Om moord is dinsdag 9 maart de finaleplaats voor de strijd om de districtsbeker, die vanaf 1992 de Rotter dams Dagblad-bokaal wordt genoemd. Voorlopig beperkt de strijd zich tussen de regionale teams uit de afdeling en de derdeklassers van het district. Vanaf vanavond, als het startschot voor de bekerstrijd klinkt in sporthal Hoogvliet, proberen die clubs zich. in poules te plaatsen voor de tweede ronde. Dan worden ook de 27 hoger spelende vereni gingen ingedeeld. Daarvan is KV Vlaardingen de bekerhouder na de 12- 7 winst in de vorige finale op de verrassend doorge broken fusieclub RKC. Eerdere winnaars van de RD- bokaal waren Het Zuiden (1992), IJsselvogels ('93), KOAG {'94), De Overkanters ('95) en WION in 1996. Bijna alle sporthallen in Rotterdam komen de ko mende maanden aan bod; voor één wedstrijd in de zestiende-finales wordt uitgeweken naar Moor drecht. Dat de o-ganisatie voor de WION-hal als loca tie voor de eindstrijd heeft gekozen, is niet verwon derlijk. De hoogst spelende én grootste korfbalclub uit deze regio opende zaterdag officieel de poorten van een eigen accommodatie, waarin het samen met badmintonvereniging Ommoord gaat spelen. WION is de laatste seizoenen het paradepaardje ge worden van korfballend Rotterdam en hoopt in de nieuwe hal binnen korte tijd ook door te dringen tot de hoofdklasse. De komende week wordt de eerste bekerronde afge werkt. Daarin duren de wedstrijden 2x25 minuten, in de rest van het toernooi is dat twee keer een halfuur. Bij een gelijkspel worden er strafworpen genomen. Alleen de finale wordt bij een gelijke eindstand ver lengd met twee keer tien minuten. Programma Vanavond, Hoogvliet-hal: THOR-ODI (19.00u), Ve- lox-Unicum (2Q.00u), Argento-'t Capproen (21.0öu). Eureka-ZKV (22.00u). Dinsdag 10 november, sporthal Wielewaal: Unicum- Vriendenschaar (21.00u), NIO-THOR (22.00u); sport hal Eendragt: 't Capproen-Spirit (20.00u), ZKV- Vanonta(21.00u). Donderdag 12 november, sporthal Alexander: ODI- NIO (19.00u), Vri - schaar-Velox (20.00u), Vanuh- ta-Eureka (21.C- nt-Argento (22.00u). Tweede rondt* wvjï indien): 24 november; 1$ finale (Energiehal/IJsselmonae): 15 december; kwartfina les (De Enk/Alexanderhal): 5 januari; halve finales (Hoogvliet): 19 januari; finale: 9 maart (WION-hal).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5