9 Commandant brandweer onder vuur Rotterdams Dagblad r. Extra uitkering voor minima Ondernemingsraden sturen brandbrief naar burgemeesters x "6 mekm rn&p f 28,- üiË \E Arrestanten weg met boeien om Joyrider gepakt Taxichauffeurs grijpen dief Waterellende kost miljoen Wilde paden Noodbrug over Buizengat Flat gepland op terrein van kinderboerderij en speeltuin Lijnbaanhallen kleine ark Van Noach Politiek steekspel over stadsplan Minister: gemeenteraadslid Roovers heeft voorbeeldfunctie OPENING 4e FILIAAL SATIVAR-JUWELIERS MAANDAG 9 NOVEMBER tactadat SATIVAR Rotterdams Dagblad X Waterweg Vrijdag 6 november 1998 O Schiedam—Twee Schiedamse po litiemannen hebben gisteren gra tis een grote verdwijntruc mogen aanschouwen. De agenten waren op een melding afgekomen van vernieling van een abri op de Schiedamseweg door zes jongens. De knapen zetten het echter in het zicht van de politieauto op een lopen. Na een achtervolging te voet wisten de politiemannen twee van hen in de kraag te vat ten. Zij werden met handboeien vastgezet aan een hek in de Snauwstraat, waarna de achter volging op de overige vier kon worden voortgezet. Toen dat te vergeefs bleek, keerden de agen ten terug naar de twee arrestan ten. Tot hun grote verbazing had den de jongens zich echter met een Houdini-achtige truc weten los te maken. Zelfs van de hand boeien ontbrak ieder spoor. Vlaardingen Op de Vlaardingse Broekpolderweg heeft de politie de afgelopen nacht rond 3.00 uur een 17-jarige joyrider aangehou- den. De Vlaardinger was met een vijftal vrienden in een auto ge stapt zonder daar de eigenaar van op de hoogte te stellen. De min derjarige bestuurder werd inge sloten op het bureau. Voor zijn vrienden heeft de politie netjes een taxi besteld. Schiedam Twee Schiedamse taxichauffeurs hebben de afgelo pen nacht een fietsendief weten aan te houden. Een 21-jarige in woner van Schiedam probeerde rond 1,00 uur op het stationsplein een mountainbike te stelen. De taxichauffeurs grepen echter in, en droegen de man over aan de politie. Eerder op de avond had de politie al een 15-jarige Schiedam mer voor een fietsendiefstal aan gehouden. De jongen wilde een fiets demonteren op de Admiraal 'Trompstraat,' maar werd daarbij betrapt door een passant. De man sprak de vermoedelijke dief op zijn actie aan, maar werd vervol gens met een mes bedreigd. Na dat de man opgaf, gooide de dader zyn mes weg en ging er vandoor. Politieagenten wisten de jongen echter later aan té houden. Vlaardingen De wateroverlast van medio september heeft de ge meente Vlaardingen een kosten postvan een miljoen gulden opge leverd. Daarbij is de schade van particulieren niet inbegrepen, jat deelde wethouder Roy ers gis teravond mee tijdens de beraad slagingen over de begroting voor volgend jaar. Vlaardingen heeft goede hoop dat de provincie Zuid- Holland 'een fors deel' van de schade voor de rekening neemt. Roijers heeft de commissaris van de koningin inmiddels een brief gestuurd met de hoogte van de schade. Hoe hoog die eventuele tegemoetkoming wordt is niet be kend en daarmee is dus ook nog onduidelijk wat de gemeente zelf moet ophoesten. Maassluis In Maassluis met de fiets van de Koningshoek naar de Weverskade; vanaf de Uiverlaan kan dat zo'n beetje in één rechte lijn. Je steekt de Westlandseweg over en rijdt over het paadje dat over het grasveld loopt. En als dat te modderig is, zet je je fietswie len er net even naast; stukjes die ook al pad aan het worden zijn. Makkelijk zat, maar eigenlijkvolg je niet de officiële weg. Fervent, fietser Herman van Hoeven (RPF/ SGP/GPV) vroeg deze week in de gemeenteraad aandacht voor de ze en andere 'wilde natuurpaden'. Voetgangers- en fietspaden die in het gras zijn ontstaan omdat een verhard pad ontbreekt of nogal onlogisch is neergelegd. De paden leveren niet alleen een slordig ge zicht op, stelde Van Hóeven in een motie, maar zijn bij slecht weer ook nog eens gevaarlijk. Dergelij ke stukjes geplet groen moeten daarom of worden opgeheven of worden betegeld, vindt de christe lijke fractie. Voorstellen daarover kunnen komend voorjaar worden verwacht omdat de motie deze week werd aangenomen. Door Sentina van der Meer Waterweg De drie ondernemingsraden (or) van de brand weerkorpsen Vlaardingen, Schiedam en Maassluis vinden dat hun commandant, A. P. M. van Leeuwen, het fusieproces tus sen de drie korpsen in gevaar brengt. De ondernemingsraden hebben daarom een brandbrief naar de burgemeesters van de drie Waterweg-gemeenten gestuurd. Burgemeester Stam van Vlaar dingen, Scheeres van Schiedam en Sterkenburg van Maassluis worden door de or dringend ge vraagd 'zo spoedig mogelijk een einde te maken aan deze ernstige situatie'. Want de ondernemings raden overwegen het overleg met de commandant op te schorten. „De ondernemingsraden zijn van mening dat Van Leeuwen de ont wikkeling van het samenwer kingsgebied ernstig vertraagd-en dat hij de verhouding met het per soneel ernstig schaadt door zijn opstelling naar de ondernemings raden," is in de brandbrief te le zen. „Het gevolg van deze opstel ling is dat het draagvlak, de broodnodige ondersteuning door het personeel, steeds kleiner wordt," waarschuwen de onderne mingsraden. Van Leeuwen leidt als projectlei der van de 'Brandweer-Samen- werking Waterweg' de fusie tus sen de drie korpsen, die per 1 ja nuari 1999 moet zijn gerealiseerd. De Schiedammer is sinds vorig jaar mei commandant van alle drie de korpsen. Daarvoor was hij alleen commandant van de Schie damse brandweer. Het overleg tussen de bestuurder en de ondernemingsraden ver loopt volgens de or, sinds Van Leeuwen is aangetreden als com mandant van de drie korpsen, zeer moeizaam. „De bestuurder houdt zich regelmatig niet aan de Wet op de Ondernemingsraden, neemt adviezen van de raden niet serieus en neemt geen besluiten over zaken die belangrijk zijn voor de totstandkoming van het samenwerkingsgebied," staat in de brief. De directe aanleiding voor het schrijven naar de burge meesters is een advies van de on dernemingsraden aan de bestuur der Van Leeuwen, die in april is gedaan. Ondanks dat de or meer dere malen hebben gevraagd om een reactie, heeft Van Leeuwen tot nu toe nog niet gereageerd. Het advies behelst met name zo snel mogelijk een duidelijke toe komstvisie te sehryven, waardoor duidelijk wordt wat de gevolgen zijn van de fusie voor het perso neel. De AbvaKabo steunt de or in haar actie en bondsbestuurster van Zuid-Holland-Zuid, M. Rotgers, zegt binnenkort ook een brief te sturen aan de drie burgemeesters. Volgens haar is het hoognodig dat er een toekomstvisie -zij noemt het een officiële adviesaan vraag- op tafel komt te liggen. De adviesaanvraag is nodig, om dat de korpsbeheerders door goedkeuring van het stuk pas for meel akkoord gaan met een fusie. De commandant had tot 1 novem ber de tijd om met zo'n toekomst visie over de brug te komen. Maar tot op heden hebben Rotgers en de or alleen een briefje ontvangen met de mededeling dat Van Leeu wen drie weken op vakantie is en daardoor niet kan reageren. „Dat briefje is niet in goede aarde gevallen," merkt Rotgers op. „Niet dat we die man geen vakan tie gunnen. Maar ik weet nu wel bijna zeker dat de fusie op 1 janu ari 1999 nog geen feit is." Vlaardingen Er komt hoogst waarschijnlijk een. noodbrug over het Buizengat in Vlaar dingen. Wethouder Van der Windt heeft gisteravond ge zegd dat daar momenteel on derzoek naar wordt gedaan. In-het woningbouwplan rond het Buizengat was een brug opgenomen, maar door burge meester en wethouders is de brug op de lange baan gescho ven. Dit was een doom in het oog van een aantal partijen en de Hoogstraat-winkeliers, die een heilzame werking ver wachten van de brug in de vorm van meer publiek. Van der Windt vertelde gisteren dat het niet mogelijk is om de defi nitieve brug te bouwen omdat de grond aan de Hoilaan-kant, het kermisterrein, zwaar ver- ontreinigt! is. en. eerst,rnoet worden schoongemaakt. Dat kost veel geld en kan. pas wot-. den opgehoest als allé vijfhon derd woningen worden .ge bouwd. In de eerste fase wordt alleen rond het Buizengat zelf gebouwd. Maar een brig is nodig op het moment dat de bouwwerk- zaamheden aan de kant van de Kortedijk beginnen. Voor de aanvoer van materieel, aldus de wethouder, maar ook om de bewoners aan de Kortedijk (en Havenstraat) tegemoet te ko men, Door de bouw kunnen zij hun auto niet meer voor de deur kwijt en zullen die dus vooral langs de Hoflaan moe ten stallen. In de 'Ontwikkellhgsvisie Groenoord' staat een flatgebouw gepland op de hoek van de Borodinlaan: precies op de plek waar nu de kinderboerderij en de speeltuin zijn. Foto Fred ubochanVHoei Dijkstra Schiedam Ze voelen zich bela zerd/de vrijwilligers van de speel tuin en de kinderboerderij in de Schiedamse -rijk Groenoord. In de 'Ontwikkelingsvisie Groenoord' staat midden op het terrein van de boerderij 't Geiten Weitje en de speeltuin een flatge bouw gepland. „Ook wordt er in de visie met geen enkel woord over ons gerept," zegt Dick de Boer verontwaardigd. Hij wijst ondertussen naar een platte- grondje uit de Ontwikkelingsvi- sie, dat een zwart vierkant blok laat zien op de hoek van de Boro dinlaan. Precies op de piek waar nu de kinderboerderij en de speeltuin zitten. Den Boer is secretaris van de stichting Strauss Co, die op aandringen van de gemeente is opgericht. Dit voorjaar zijn er na melijk door buurtbewoners aller lei acties gevoerd voor het behoud van de kinderboerderij en de speeltuin inde wijk. De gemeente zei echter alleen de twee voorzie ningen te willen steunen, ofwel subsidiëren, als er een officiële or ganisatie zou komen. „En dus hebben we onze krachten gebun deld in een stichting," zegt Den Boer. „Maar nu dat gebeurd is lijkt de gemeente ons helemaal vergeten. We worden nergens in de wijkvi- sie genoemd!", gaat de secretaris van de stichting verder. Hij zegt dat het vermoeden hem een beet je gaat bekruipen dat de gemeen te op deze manier onder de subsi dieverstrekking uit wil komen. Het excuus dat de Ontwikkelings- visie, waarin de wijk uit de jaren zestig een ware metamorfose on dergaat, nog een studie is, gaat volgens Den Boer niet op. „Want met alles wat er zich in de wijk be vindt wordt rekening gehouden. Behalve met ons." Toch zegt de projectleider Groenoord van de gemeente, Frans Griffioen, dat de vrijwilli gers zich juist niet ongerust hoe ven te maken omdat het nog maar om een studie gaat. „Natuurlijk weten we dat de kinderboerderij en de speeltuin aan de Borodin laan zitten," zegt hij. „Ook besef fen we dat er gedacht wordt aan woningbouw op hun locatie. Maar het gaat om een fase in de plan nen die pas over tien jaar wordt uitgevoerd. Er moet nog veel op worden gestudeerd," Hij gaat ervan uit dat er 'een op lossing wordt gevonden'. „Of de kinderboerderij en de speeltuin worden verplaatst. Of er komt geen woningbouw op die loactie," zegt Griffioen. „Want iets wat de gemeente zeker niet wil is de twee voorzieningen om zeep helpen. We weten heel goed dat veel be woners erg betrokken zijn bij de kinderboerderij en de speeltuin, dus dan koester je dat soort zaken als gemeente." Zijn Flappie's oren wel lang genoeg en zit hij lekker in zijn vacht? Over deze vragen breken de keurmeesters en fokkers dezer dagen het hoofd in de Vlaardingse Lijnbaanhallen. De eerste groep vanuit hun professie en de tweede omdat ze toch wel heel erg graag de eerste prijs in de wacht wil slepen. De bazen azen uiteraard allemaal op die felbegeerde eerste prijs. Zo ook de eigenaar van dit konijn dat door de keurmeester onder de loep wordt genomen. Maar of het ko nijn dat zo leuk vindt... De kippen, eenden, konijnen en ander pluimvee in de Ujnbaanhallen zijn morgen nog van 10.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra Vlaardingen In de Vlaardingse gemeenteraad is een politiek steekspel ontstaan over het stads plan. Het stadsplan moet ik aasis worden waarop de V ungse politiek de komende jaar al lerlei besluiten net. Een soort kader waarbinnen ontwikkelin gen op het gebied van ruimtelijke ordening, maar vooral ook op soci aal-economisch terrein plaats die nen te vinden. Het moet, aldus de coalitiepartijen, een breed gedra gen plan worden. Breed gedragen door inwoners, instellingen en po litiek. Maar nog voor dat er goed en wel iet het stadsplan is begonnen, staat dat brede draagvlak op de tocht. Daar waar de coalitie de po litieke tegenstellingen zo lang mogelijk buiten de discussie wil de houden, is nu al een politiek steekspel ontstaan. Oppositiepar tij Groenlinks stelde in de alge mene beschouwingen de vraag wie er nu uiteindelijk beslist, om daar meteen de suggestie aan toe te voegen dat dit een tweederde meerderheid van de raad zou moeten zijn. Dan spreek je im mers van 'brt'<-<! gedragen', aldus fractievoorz:en van der Vel de. Wethouder Van der Windt wilde daar niet aan, bleek gisteravond. De meerderheid van de coalitie (19 van de 35 stemmen) is voor hem voldoende. GroenLinks is in middels bij de collega's in de op positie gaan polsen wat zij er van vinden en daaruit vloeit vanmid dag waarschijnlijk een motie van het gros van de zeven oppositie partijen waarin de collegepartijen worden uitgedaagd am een grote re meerderheid te laten beslissen over de inhoud van het stadsplan. Pagina 11: Op zoek naar de iden titeit van Vlaardingen Vlaardingen „Een lid van een vertegenwoordigend lichaam, zoals een lid van de gemeente raad, heeft een voorbeeldfunctie en moet zich daarvan in een pu bliek optreden bewust zijn." Dat schrijft minister Korthals van Justitie aan de Tweede Kamer fractie van het CDA. De chris tendemocraten hadden daar over vragen gesteld naar aanlei ding van de actie van het Vlaar dingse PvdA-gemeenteraadslid Peter Roovers. Die stelde op lu dieke wijze het softdrugbeleid aan de kaak, door de politie uit. te dagen de kas met negentien hennepplanten op het dakterras van zijn woning aan de Neder landse gedoogregels té toetsen. „Ik kan die plantjes en benodig de apparatuur met een btw-bon- netjes in een winkel kopen, maar als ze zijn volgroeid ben ik strafbaar. Of niet?" Roovers, die zijn oogst inmid dels al heeft binnengehaald, haalde alle kranten en de radio- en televisieploegen reden in file door de Vlaardingse Oostwijk. Heeft een gemeenteraadslid dan geen speciale verantwoordelijk heid, stelde Roovers' overbuur vrouw Agnes van Ardenne als kamerlid de vraag aan de minis ter. Ja, antwoordt Korthals dus, maar ook niet meer dan dat. Een aantal mensen vond het nogal vreemd dat een raadslid, dat zo te koop loopt met zijn wïetkwe- kerijtje, niet door de politie in de kraag wordt gevat, Minister Korthals Iaat weten dat als het om de vraag gaat wanneer er tot een strafrechtelijk onderzoek moet worden overgegaan, in die afweging geen andere keuze wordt gemaakt bij een gemeen teraadslid als bij ieder ander persoon. Vervolgensblijkt uit de opsomming van richtlijnen dat 'de teelt van een geringe hoe veelheid voor eigen gebruik', zo als bij Roovers, 'geen prioriteit' heeft. Die ligt bij de bedrijfsma tige teelt of als de verdachte minderjarig is. Vlaardingen Minima in Vlaar dingen krijgen volgend jaar een extra uitkering van de gemeente. Dat heeft wethouder Roijers gis- teravond aan de gemeenteraad meegedeeld. Het gaat om een bij drage uit het sociaal cultureel re ductiefonds, waaruit mensen met een minimum-inkomen nu geld kunnen vragen om bijvoorbeeld het lidmaatschap van een sport- of muziekvereniging te sponso ren. „Wat wij willen doen is mensen een jaarlijkse uitkering geven zonder daaraan te koppelen waar het geld voor is bestemd. De men sen mogen het gebruiken voor wat ze willen," aldus Roijers. In december wil hy met de poli tiek overlagen welke groepen minima d -voor in aanmerking komen. Gisteravond opperde hy dat het zou kunnen gaan om men sen die langer dan een jaar een uitkering hebben en ouderen die van alleen AOW 'en misschien een klein pensioentje' moeten rondkomen. Ook over de hoogte van het bedrag moet nog een be slissing worden genomen. Burgemeester en wethouders doen dit voorstel naar aanleiding van de discussie over de biblio theektarieven. Door het afschaf fen van de 65korting gaan oude ren ruim twee keer zoveel (42,50 gulden) betalen voor een abonne ment Degenen met een mini mum-inkomen kunnen een be roep doen op het sociaal cultureel reductiefonds. Te hoge drempel De kritiek vanuit de gemeente raad was echter dat dit een te ho ge drempel zou zyn voor veel mensen, die dan maar geen boe- kén méér zouden lenëh. Door een bedrag ineens te geven hoopt WD-wethouder Roijers dit te om zeilen. Bovendien is het voor het stadhuis ook een hele efficiënte manier om de minima tegemoet te komen, CDA-fractievoorzitter Cees Öos- terom reageerde gisteravond 'heel erg verbaasd' op het voor stel. „Wij hebben vorig jaar heel erg aangedrongen op een biyma- kertje van honderd of tweehon derd gulden voor de minima en toen zei u nog dat het geen goed idee was. Ik vind het prima dat u nu ook het licht heeft gezien, maar toen onze wethouder (Kool, red.) armoedebeleid onder z'n hoede had hield u het tegen." ROTTERjpAM - HILLEGERSBERG - (SlAAST DE GOUDEN SNOR) Kom gezellig langs! Lopl S Neem nu een proefabonneme i,/ vX éi®* »v.0 Ja, noteer mij voor ze n voordelig X.-vV:kkX -r- NaanjiX :'Adrès:':-. Postcode:!. Plaats: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naari Rotterdams Dagblad, Afd. AfeoRresa Service Antwoordnummer 1579, .3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1