9 Afvalstoffenheffing en rioolrecht op de helling Petten recht en spelen maar Coalitiepartner PvdA geeft lesje in oppositievoeren e Schiedam wii heffingen berekenen volgens principe: de vervuiler betaalt :#mia Gewond bij val in liftschacht Overval op McDonald's Sierkrans in brand gestoken Joyrider is auto kwyt Swarovski- beeldjes gestolen Winkeldief aangehouden Geen Gordon in Vlaardingen 'Die integratie zal lukken' Jeugddebatten in alle wijken 'Brief naar Peper heeft geen zin' SWS is boos over bezuiniging Rotterdams Dagblad 't &U? M *Ér' Maandag 9 november 1998 Vlaardingen Een 18-jarige jon gen uit Vlaardingen is zaterdag nacht zwaar gewond geraakt bij een val in een liftschacht. Hij was samen met vier vrienden (16, 18 en 19 jaar) over een afzetting ge klommen bij een in aanbouw zijn de flat bij het Liesveldviaduct. Het slachtoffer zag een 'hokje' waar ze rustig een biertje konden drinken. Dit bleek een klein*, hftruimte te zijn met een diepte van zeven me ter. De jongen kwam ten val en bleef buiten bewustzijn op de bo dem van de schacht liggen. Het slachtoffer is naar het Rotter damse ziekenhuis Dijkzigt ge bracht Daar is hij met een zware hersenkneuzing opgenomen op de Intensive Care. Schiedam Twee gemaskerde mannen hebben zondagavond omstreeks 21.45 uur een overval gepleegd op McDonald's aan de Broersvest in Schiedam. Het aan wezige personeel werd onder be dreiging van een vuurwapen ge dwongen geld uit de kassaladen te halen. Eén van de personeelsleden werd daarbij geschopt. Met een nog on bekend geldbedrag verlieten de overvallers het restaurant. Vlaardingen Onbekenden heb ben zaterdag in Vlaardingen om circa 17.00 uur een sierkrans in brand gestoken. De krans hing aan de voordeur van een woning aan de Anna van Burenstraat. De bewoonster had een brandlucht geroken, maar dacht dat die af komstig was van een open haard uit de buurt Door de regen vatte de voordeur geen vlam. VTaardingeo—De 17-jange jongen uit Vlaardingen die vrijdagnacht werd aangehouden wegens joyri ding, had de auto waarin hy reed gekocht en op naam laten stellen van een meerderjarige. Dat bleek uit onderzoek van de politie. De Vlaardinger is, na over leg met de officier van justitie met een proces-verbaal heengezon den. VlaardingenUit een woning aan de Gedempte Biersloot in Vlaar dingen is zondag omstreeks 18,45 uur een collectie swarovski-beeld- jes'(kostbare kristallen miniatu ren) gestolen. Op het moment van de inbraak lag de dochter des hui zes onder de zonnebank. Zij hoor de een deur dicht gaan, maar dacht dat het haar ouders waren. Toen zij later in de woonkamer kwam, zag zij dat de complete col lectie beeldjes was weggenomen. De inbreker was door de achter deur binnengekomen door het ci- linderslot eruit te trekken. Een getuige heeft gezien dat er een mah in de achtertuin liep die uit eindelijk in de steeg verdween. Schiedam De politie van Schie dam heeft zaterdag omstreeks 10.30 uur een 36-jarige Rotter dammer aangehouden. De man had geprobeerd goederen weg te nemen bij een slijterij aan het Broersveld. Hij bleek in het bezit van zes fles sen shampoo en vier deo-sprays. Hij had deze spullen eerder die ochtend gestolen by een super markt. Vlaardingen Het optreden van Gordon in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen gaat donderdag 12 november niet door. De populaire zanger kampt met gezondheids klachten en zag zich genoodzaakt zijn hele tour 'Met hart en ziel' af te gelasten. Gordon heeft sinds enkele weken last van een acute vorm van reu ma. Zijn behandelend arts vindt het onverantwoord om daarmee op tournee te gaan. AJ gekochte kaartjes kunnen aan de kassa van het Vlaardingse the ater worden ingewisseld. De kas sa is op dinsdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en van woens dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur. Door Edwin Comebsse Schiedam Niet het aantal personen in een huishouden maar de hoeveelheid afval die dat huishouden produceert. Dit wordt de nieuwe manier waarop de afvalstoffenheffing en het rioolrecht in Schiedam worden berekend. De gemeente geeft hiermee uitvoering aan het principe: de vervuiler betaalt. Het ambtelijk apparaat heeft inmiddels opdracht gekregen van het college om te onderzoeken hoe de nieuwe rekenmethode handen en voeten gegeven kan worden. De nieuwe manier van belasting berekening is een stokpaardje van de fractie van Groenlinks. Deze heeft het punt enige tijd te rug ingebracht bij de coalitie-on derhandelingen en er ook sterk voor gepleit dat het werd opgeno men m bet onlangs gepresenteer de collegewerkprogramma. Met succes, want het college heeft in middels opdracht gegeven om een onderzoek te houden naar de praktische uitvoering van de ge differentieerde afvalstoffenhef fingenrioolrecht, Dat laatste zal op het moment het eenvoudigst zijn. Milieuwethou der Reijnhout denkt dan ook dat de resultaten van dit onderzoek het eerst op tafel zullen liggen. Het nieuwe rioolrecht zou volgens de wethouder berekend kunnen worden op basis van de hoeveel heid water die een woning bin nengaat. „Al het water dat de wo ning binnenkomt, moet er ook weer uitzegt Reijnhout. „Als je die kubieke meters dus meet en er een tanef op loslaat, kun je ko men tot een meer rechtvaardige manier van tarifering." Op het moment wordt de hoogte van het Schiedamse rioolrecht berekend op basis van het aantal personen in het huishouden. Het collegeplan stuit op het mo ment echter nog wei op één hele grote hindernis. In veel van de Schiedamse womngen zijn name lijk geen watermeters aange bracht. Die zullen eerst geplaatst moeten worden eer er sprake kan zijn van uitvoering van een 'eerlij ker' rioolrecht. Hierdoor is het nog maar de vraag of de nieuwe berekening nog deze collegepe riode wordt uitgevoerd. Hetzelfde geldt voor de afvalstof fenheffing. Ook deze moet anders worden berekend, vindt het colle ge. Maar daarbij wil het college eerst afwachten wat de experi menten en ervaringen in andere gemeenten opleveren. In een paar kleine plattelandsgemeenten wordt geexpenmenteerd met het wegen van afval. Huishoudens be talen dus per kilo afval die ze aan bieden. Mensen zullen dus hun uiterste best doen om zo mm mo gelijk afval aan te bieden. Papier, glas, textiel en tuinafval vindt men met terug in de vuilniszak ken, is de ervaring van een paar gemeenten die al een tijdje expe rimenteren met het weegsysteem. Een andere mogelijkheid voor de afvalstoffenheffing is het invoe ren van een heffing op de vuilnis zakken. In Barendrecht en Nieu- werkerk aan den IJssel wordt al enige tijd gewerkt met dit sys teem. Het vastrecht is daar fors verlaagd en de inwoners mogen hun huisvuil alleen aanbieden in speciale zakken voor gft- en rest afval. Deze zakken kosten onge veer een gulden per stuk. De filo sofie achter dit systeem is dat ie mand die weinig afval aanbiedt ook weinig hoeft te betalen. Welk systeem voor Schiedam in het verschiet ligt, kan wethouder Rey nhout niet zeggen. „We zullen beide systemen naast eikaar zet ten en een keuze maken welk sys teem het beste is voor Schiedam. En daarbij kunnen ook nog ande re mogelijkheden worden betrok ken," zegt hij. Dit onderzoek zal waarschijnlyk worden uitgevoerd door de ONS m samenwerking met de gemeente Schiedam. Door Jan Rozendaal Schiedam Bedaard nipt hij aan de koffie in het plastic bekertje. De krant van gisteren heeft hy net uit en die ligt opgevouwen voor hem. Op de tafel van het kof fiehuis in de moskee aan het Raam in Schiedam. Hij, G. Vroeg- indeweij, is zo Schiedams als 't maar kan Al 88 jaar, zo lang als ie leeft. En al weer een paar jaar komt hij zo goed als dagelijks in de moskee. Meestal 's morgens, zoals nu. Alleen niet als hij 's mor gens bij de DrieMaasStede naar de fysiotherapeut moet, dan komt hy 's middags naar het Raam. „Voor pen beetje afleiding hè," zegt Vroegindeweij, zoals altyd ook nu weer de enige autochtoon tussen een tiental Turkse man nen. „Ik heb altijd groenten ge teeld. Toen ik daarmee ophield ben ik tuintjes gaan verhuren en ik heb bijna allemaal Turkse klan ten. Zo heb ik een beetje contact met ze gekregen en ben ik hier te recht gekomen." Dit is nu precies wat de Stichting Medelanders wil bereiken met de zaterdag gepresenteerde Intercul turele Wandelgids Schiedam. De tocht voert langs het buurthuis, een Turks koffiehuis, het migran- tencentrum, de Turkse en Marok kaanse moskee en tal van andere, veertien in totaal, gebouwen en organisaties. Het zyn cultuurui tingen die door Nederlanders in het buitenland vaak zeer interes sant en exotisch worden gevon den, maar inde eigen stad worden ze gemeden. 'De Interculturele Wandelgids laat u kennismaken met de cultuur van migranten in eigen stad en creëert de mogelijk heid voor ontmoeting en diseus- sie,' aldus de folder. Eric Dijkhuizen, directeur van de Stichting Medelanders, noemde dat 'netwerken': „Tachtig procent van de mannen komt aan een baan door persoonlijke contacten en niet door met een brief op een vacature te reageren. Heel veel za ken worden bij de sportvereni ging besproken. Die netwerken missen de migranten," En juist dfe contacten zijn brood nodig om het integratieproces te laten slagen. „Want," betoogde burgemeester Scheeres zaterdag ochtend, „de vraag is niet óf we in tegreren, want dat zdl gebeuren. De vraag is hóe en of dat in grote harmonie kan." Dijkhuizen onderbouwde dat nog- eens met cijfers. Schiedam telt nu zo'n achtduizend migranten, van wie driekwart Turken en Marok kanen. Daarom is ook juist op hun moskeeën, winkels en andere centra de wandeling gericht. Want de overige dikke zeventig nationaliteiten die in Schiedam wonen zijn veel kleiner in om vang, Maar in 2010 is dertig tot veertig procent van de Schiedam mers migrant en bij jongeren zal dat zelfs meer dan de helft zyn. „Het is definitief. Onomkeer baar." Nu hoeft Schiedam, susten Dijk huizen en Scheeres, daar niet zo bang voor te zyn. „Schiedam heeft niet alleen een rijke, maar ook een kleurrijke historie en een belangrijk deel van die rijke histo rie en economische bloei is aan nieuwkomers te danken." Itali aanse bankiers, Vlaamse laken wevers, Engelse en Schotse huur soldaten, Franse Hugenoten, Duitse brandersknechten, Itali aanse ijsverkopers, Zwitserse schoorsteenvegers, Turkse bank werkers, Marokkaanse en Spaan se gastarbeiders. Dijkhuizen-. „De jene verindustriebijvoorbeeld had nooit die bloei kunnen doorma ken als er geen grote groepen Duitse brandersknechten uit Hannover hier naar toe waren ge haald. De toenmalige vissersbe volking voelde er namelyk niks voor om in die vieze, ongezonde branderijen te gaan werken." Trouwens, de familie Nolet die nu Ketel 1 stookt aan de Hoofdstraat stamt van economische vluchte lingen uit Vlaanderen. „Ik vraag me weieens af hoe lang het nog duurt voordat namen als Bucon- jic, Celik en Znagui zo in Schie dam rijn ingeburgerd," aldus Dykhuizen. Terwyl Vroegindeweij het laatste slokje koffie neemt, krijgt de wan delgroep een rondleiding door de moskee. Vroegindeweij gaat ook wel eens luisteren naar het bid den. Er is eigenlijk maar één ding waarvoor hy de Tkirken zou willen behoeden: het eten van wit brood. „Ik heb daar boeken over gelezen. Wit brood is echt slecht. Daarom neem ik altijd mijn eigen brood mee." Voor meer informatie: Stichting Medelanders, Albardostroat 69, 3119 PB Sc/üedam, telefoon (010) 4735404). Het showelement bij het Schiedams show-, drumband- en majorettenconcours dat zaterdag voor de achtste keer in de Mar griethal werd gehouden, wordt steeds belangrijker. Dat begint natuurlijk met het recht-, en goed vastzetten van de petten. En dan: spelen maar. Maar liefst 32 korpsen uit het hele land streden zaterdag om de gunst van de jury. FotoGemtde Heus/Roei Dijkstra VlaardingenNog deze collegepe riode zullen in navolging van Holy in alle andere wijken van Vlaardingen jeugddebatten wor den gehouden. Die toezegging heeft verantwoordelijk wethou der Kool gedaan. Een motie daar over van D66 werd vrijdagavond unaniem overgenomen. In het vooijaar van 1998 is er in Holy een jeugddebat gehouden voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Het was een poging om de (ver meende) overlast die jongeren in woonwijken veroorzaken terug te dringen. De politiek was erg en thousiast over het debat en op ver zoek van de jongeren wordt in Holy een hangplek aangelegd. Toen zijn er ook afspraken ge maakt om in andere wijken derge- lijk overleg op gang te brengen. „De mogelijkheid dat uit dit soort gesprekken, enquêtes noodzake lijke en/of zeer wenselijke claims komen, is onvermijdelijk," stelde D66 in de algemene beschouwin gen. D66 en onder meer ook de SP von den het daarom niet te verteren dat burgemeester en wethouders de 50.000 gulden per jaar die in eerste instantie opzij was gelegd voor het realiseren van nog een aantal hang- of jongerenontmoe- tingsplaatsen (jop's) uit de begro ting hadden geschrapt. In eerste instantie stelde D66 een begro tingswijziging voor die het voor stel van b en w terugdraaide, maar daarvoor bleek geen meer derheid. Daarom is het amendement ver anderd in een motie, waarvan de tekst minder specifiek is: 'De raad spreekt als zijn mening uit dat voor deze collegeperiode (nog drieënhalf jaar, red.) wordt gega randeerd dat er jeugddebatten in de overige wijken gehouden wor den en daaruit voortvloeiende projecten worden aangepakt1. Dat is niet alleen algemener wat betreft de hoogte van het bedrag dat moet worden besteed door de gemeente, maar ook voor de in houd van de maatregelen. Kool hecht er niet alleen uit financiële overwegingen aan om het rustig aan te doen met het aanleggen van nieuwe jop's. Want, stelde hy, jongeren zijn nogal mobiel. Erva ringen in andere gemeenten wij zen uit dat als de ene dag een jop wordt aangelegd op een bepaalde plek, de jongeren een paar dagen later ergens anders rondhangen. „Wij moeten eerst zelf eens erva ring opdoen met zo'n jop," aldus Kool, die daarbij op aandrang van Hilde Strutz (D66) wel 'de bereid heid' toezegde om ook één of meer ideeen die uit de jeugdde batten voortkomen uit te zullen voeren. „Want als je niets kunt toezeggen hebben die gesprek ken natuurlijk geen zin. Boven dien hoeft het vaak niet eens zo veel geld te kosten," aldus een toch nog tevreden Strutz. Vlaardingen Burgemeester Stam verwacht niet dat een brief aan minister Peper van Binnen landse Zaken om meer politie agenten naar Vlaardingen te stu ren zin heeft. Tien procent van de plekken in het district Waterweg (Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Hol land) zijn onbezet De gemeente raad van Maassluis besloot vorige week de burgemeester wel een brief te sturen naar de Vaste Ka mercommissie voor politiezaken. De politiek vreest dat het tekort, dat in Maassluis met tien lege plekken op 56 vacatures het ny- pendst is, de veiligheid van de in woners in gevaar brengt. De Tweede Kamer wordt in de brief verzocht om aandacht voor het probleem. Maar Stam ziet daar het nut niet zo van in. „Je moet met een plan komen," verklaarde hy tegenover de Vlaardingse WD-fractie, die daarmee instemde. Hoe dat plan er uit moet komen te zien, daar over wordt momenteel druk ge puzzeld. Maar liet Stam weten dat dit niet iets is dat alleen in Vlaar dingen of het Waterweggebied kan worden opgelost. De hele Rijnmond kampt met vacatures omdat veel agenten er voor kiezen om de drukte van de Randstad te verlaten voor het platteland. Door Edwin Comelisse Schiedam Het was een rare ge waarwording de afgelopen begro- tingsronde in de raadscommis sies. Bijna een omgekeerde we reld. Een coalitiepartij die zich manifesteerde als oppositie. Luid en duidelijk, soms zelfs op het scherpst van de snede, ventileer den vertegenwoordigers van de PvdA hun ongenoegen over de gang van zaken rond de begro ting, de antwoorden van het colle ge van b en w en over de manier waarop de de begroting 1998 is sa mengesteld. Een enkele keer was er zelfs nog maar één woord nodig om de verbale krachtmeting tus sen raadslid en wethouder te la ten uitmonden in een openlijke ruzie. Alsof de PvdA geen deel uit maakt van de coalitie. Er zullen de afgelopen dagen in coalitieverband ongetwijfeld woorden zijn gevallen over de op stelling van de PvdA-raadsleden in de begrotingscommissies. Want werd de kritiek in de eerste vergaderweek nog geuit in bedek te termen; in de tweede vergader- week ging het deksel er af bij de PvdA. Zo was daar de aanvaring die frac tievoorzitter Menno Siljée had met burgemeester Scheeres in de raadscommissie algemene en eco nomische zaken. Siljée was het niet eens met het vergadersche- Menno Siljée: 'ie zou haast gaan denken dat de Schie damse raad lui zou worden.' Foto Jaap Roasma/Rotterdams Dagblad ma voor 1999. Maar liefst 24 we ken zullen volgend jaar vergader loos zijn, constateerde de fractie voorzitter. Dat kun je als politieke partij dus niet verkopen Als iet* voeding geeft aan het idee dat raadsleden achterover leunend hun vergadervergoeding opstrij ken, is dat het schema voor vol gend jaar wel. „Je zou haast gaan denken dat de Schiedamse raad lui zou worden," schamperde Silj ée. Scheeres kon allerminst lachen om het cynisme en probeerde dui delijk te maken dat het best wel meeviel met dat vergaderschema. Probeerdewant Sfij ée liet de bur gemeester niet veel ruimte. Scheeres liep rood aan, moest zelfs meerdere keren kuchen. De burgemeester kon even op adem komen toen Paul van Mansum van oppositiepartij CDA zijn zijde koos. Siljée richtte hierop, als door een hond gebeten, zijn ver baal spervuur op de CDA-fractie- voorzitter. Toen werd ook duide lijk dat het roodaanlopen en ku chen van Scheeres niet werd ver oorzaakt door zenuwachtigheid. Uit de woorden waarmee de bur gemeester het rappe afvuren van one-liners van de PvdA afkapte, bleek iets heel anders: ingehou den boosheid. „Het is me helder wat de wens van de PvdA is, en dat CDA en WD er genuanceer der over denken" zei Scheeres af gemeten. Een commissievergadering later gingen de vertegenwoordigers van de PvdA nog wat verder. Dat moest ook wel want nu hadden ?e een commissievoorzitter tegen over zich die er nog wel eens een gewoonte van maakt om veel te zeggen maar geen antwoord te ge ven. Wethouder Luub Hafkamp werd flink onder vuur genomen door PvdA-raadslid Maarten Groene, Deze deed dit echter wat geraffineerder dan partijgenoot Siljée. Tussen de mooie volzinnen van het betoog van Groene was voor een goed toehoorder veel iro nie en cynisme te bespeuren. Het werd helemaal vermakelyk toen Groene aan de wethouder VToeg hoeveel geld er opzij is gezet voor de oversteekplaats bij de Broers- vest en waar die posten in de be groting zijn terug te vinden. Haf kamp wenste duidelijk geen ant woord te geven en gooide een ver baal rookscherm op. Maar Groene bleek niet voor één gat te vangen en herhaalde keer op keer zijn vraag. Op het laatst ontspon zich een heen-en-weer discussie waar in Hafkamp zoveel rookgordijnen opgooide dat hij ook zelf de weg kwijtraakte. En Groene? Die be reikte het kookpunt. Het hele ge sprek was slechts één woord ver wijderd van een ordinaire ruzie. Je zag het zwaar geïrriteerde PvdA-raadslid afwegen: neem ik die laatste stap of met? De volgende dagen liet de PvdA zich weer niet onbetuigd bij het uitdelen van kritiek. Dit keer moest naast Luub Hafkamn ook de 'eigen' wethouder Aad Wieg man het ontgelden. Weinig elan, sprokkelbegroting, slordig, niet creatief; het 2ijn maar een paar van de kwalificaties die over tafel gingen. Tijdens de vergaderingen roerde ook de (echte) oppositie zich. Maar die haalde het bij lange na niet bij de inzet en felheid waar mee de PvdA zich profileerde. En dat is toch op zyn minst opmerke lijk te noemen. Want je zou van de oppositiepartijen toch wat meer felheid verwachten. Aan de begro ting kan die oppositionele lauw heid niet te wy ten zijn. Daar was, zelfs voor een buitenstaander, ge noeg op aan te merken. Zelfs be grotingsleider Aad Wiegman heeft toegegeven dat de gang van zaken rond de begroting 1998 nu al als ramp is te betitelen. De fel heid van PvdA is verwonderlijk omdat drie leden van het college PvdA'ers zijn. Van dezelfde partij dus. Dan verwacht je toch wel eni ge terughoudendheid. „Dat is voor ons geen reden om niet kri tisch te zijn," repliceerde fractie voorzitter Siljée enige tijd gele den. Maar tussen kritisch en fel zyn, ügt toch een aanzienlijk nu anceverschil. Het zou kunnen dat de felheid een uiting is van iets anders. Onvrede, geldingsdrang of oprechte verontwaardiging? Voor de oppositie is deze ontwik keling natuurlijk hoogst interes sant. Want waarom zou je als op positie de messen slijpen als de coalitiepartners dat al voor je doen? En misschien ligt daónn wel de verklaring voor de opposi tionele lauwheid, al dient ze zich wel te realiseren dat ze zich hier mee de kaas van haar brood laat eten. Oinstiag 10 november SCHIEDAM Dc de 4 Molen». Koffie-mtoop, 10.00- 12.00U. en arandtxljarlgroep Stncklede, 18 00 20.O0u t Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN OcBabberspoMer.Cursuskalligrafie, 13.30- 15 OOtf. De Soenda. Rookvnj klaverjassen, 19 00-21.30u. Aantoophul» De Grote Utf- ken.Tïiema-avond 'Medelanders vertellen er varingen over wonen en leven In Nederland', 2000u. ROTTERDAM Luxor Theater 20.15; Heerlijk duurt het langst De Doelen Jumaanse zaal 20.15 Strijkkwartetten. Dizzy22 00Walter BertrarrV Pieter de Mast Quartet Prinses Theater 16 00 Laat de Leeuw op Lokatie. Rotterdam se Schouwburg Gr.z. 20.15 Oom Wanja. Hal 414.OOVoodoo TheaterZukJpWndrv.zalen; Marokkaanse Culturele Week. Alllanc» Fran- ^alse 19.00 Regis Lepany. Architectuurin stituut 20.00-22.30 Citytrfe; verhalen ven de stad. Zaai de Unie 20.30DeartJStJeke wet van de traagheid. Van do. 5 t/m wo. 11 nov. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Blade' (16) dag.fbeh.2a.zD.) 12.20-15.20-18.20-21.20, za.zo.14- 18.20-21.20. cin.2: Titanic' (12) dag. 12 45. 'Saving Private Ryan' (16) dag, 17- 20.30. Cln.3: 'Lethal Weapon 4' (16) dag 18.10-21.15, do vr.ma.di.ook 12-15. CIn.4: 'Elizabeth' (16) dag. 15.20-18.20-21.20, ma.dr.ook 12.20. Cin.S: 'Small Soldiers' (al) dag. 13.15-16-18.45.'Six daysrSeven nights' (al) dag. 21.30. Imax Theater 'Amazone' (al) dag.13. 'Eve rest' (al) dag (beh. vr.) 14-16-19, vtalleen 14- 16. Thnll Ride' (al) dag(beh.vr.) 15-20, vr.15- 20.15.'Saving Private Ryan'(16) üagfbeh.vrj 21.vr.21.15. 'Serengetl Symphony'12) drfc (beh.vr.) 17.15 zo.ook 11. Ven.l: 'Li ka itis'(16) dag20-22, ma,niet2£ vr.15. Sneak Preview ma.22. Ven.2; 'Cbeb' do. 19.30'SalutCousin'do J21 SO "I'Autre cötó de la mef vr.19.30 '100% Arabtca' vt.2i.30. 'Femmes ...et femmes' za.19.30 'Les arms d'hied za.22.30 Zo.vanaf 13 festivalweekend m vier zalen. 'La pi age des enfants perdu' 20.19.30 'Les silences du palais' zo.21.30 'Halfaouine' di,19.30 T'Homme de cendres' di.21,30 'Le collier perdu de la Colombe' wo.19.30 'Bab-el oued aty wo.21.30. 'Brat' vr.15.30. 'Citizen Kane' ma. 2130. V«u3: 'Mrs.Dalloway' (16) dag20, vr.15. The Jee Storm' (16) dag22. Ven.4; The Sheltering Sky' (16)20.13. 'OrbisPtctus' (16) dag 19.30. The James Gang (16) dag22. Lum.l: The Negotiator" (16) dag.12-15-18- 21, Lum. 2: 'Halloween: H20' (16) dagl6- 18.45-21.30ldo.vr.ma.di.00kl3.15.luni3: 'Armageddon' (12) dagl7.15-20.45, do.vr- .ma.di.ook 14. Lum. 4: 'Of.DolitÖe' (al) dagl3-l5.45-18.45-21.30. Pathi: 'Saving Private Ryan' (16) dag 17- 20,40. do.vr.ma.di.ook 11.50. 'Godzilla' (12) dag.ll.40-14.50-18-21, dl.met21. TheTrvi- man Show' (12) dag 11.30-14-16.50- 19.15-21-40. 'Blade' (16) dagll-16.10- 18.50-21.30: do.vr.ma.di.ook 13.35. 'Out of Sight' (12) dag.15.30-18.15-2120; do.vr.ma di.ook 11.20. The Negotiator" (16) dagl5 20-1S.15-23L10, do.vrjna.di.ook 11.50.'Dr.Dolitöe' (al)dagll.20-14-16.30- 19-21,50. Srieak preview: 'Hands up' (16) dl. 21.30, N*cbtvoor«UUiflg*n; Lum.1: The negotia tor' (16) vr.za.00.15. LumJL- 'Halloween: H20' (16) vr ja. 00.15. Lum.3: 'Blade' (16)vr- .za.00.3G. Lum.4: 'Nightwatch' (16) vr- J3.00.30. KlmJermatinee»: Cln.3: "Dubbel Dwars' za.ZD.wo. 12-15. Cfci.4: Freddie the Frog za- jd.wo.13. Lum.2: 'AjrBud'za.2D.wo.l3^0. Lum.3: 'Serengeb Symphony' za.zo.wo.i3- 15.15. Pnthé: 'Het magische zwaard' za- .zo.wc.13.35. 'Dubbel Dwars' za- .zo.wo-11-30-14.20. 'Madelief: Krassen in het tafelblad' za.z0.wo.ll.lO-13.2O. 'Jacht opde kferntjes'za^o.wn.11-13.10. Schiedam Het SWS Emancipa tiecentrum, voorheen SVO, wil dat de Schiedamse politiek b.et collegeplan om te bezuinigen, op deze instelling tegenhoudt. Het college maakt in de begrotipg 1999 bekend fors te willen snijden in dc subsidie voor het SWS. Maat daarmee wordt de integratie1 én participatie van migrantenvrou wen in gevaar gebracht, waar schuwt de SWS in een brief aan de raadsfracties. Met de bezuiniging maakt het col lege zonder waarschuwing in één. klap een einde aan twee jaar moeizaam maar succesvol werken aan het betrekken van migran tenvrouwen bij de Schiedamse sa menleving. De afgelopen twee jaar is door SWS medewerkster Mary Small een netwerk van con tacten opgebouwd waarbij vooral werd gewerkt aan een vertrou wensrelatie met allochtone vrou wen. En nu die er eenmaal is, be sluit het college de subsidiekraan dicht te draaien. „Daarmee wordt in één klap twee jaar werk zonder argument weggevaagd," aldus'de SWS in een brandbrief aan de Schiedamse raadsleden. De SWS is van mening dat zaop een van de weinige succesvolle sporen zat als het gaat om het op bouwen van contacten met alloch tone stadsgenoten. Door het werk van de organisatie kwamen mi grantenvrouwen meer uit hun iso lement en wisten ze hun weg te vinden naar instellingen op het gebied van arbeid en scholing. De organisatie wil het er dan ook niet bij laten zitten. In een brand brief roept ze de lokale politiek op om tijdens debegrotingsbehande- ling van dinsdag en donderdag de UivTTilnimnrT Ir,,,*!** """"Vil. „Het college en de raadsleden ge ven en gaven regelmatig uiting aan hun zorg ten aanzien van de positie van allochtone stadsgeno ten. Het college moet maar eens bewijzen dat het het niet alleen maar bij mooie woorden laat en te rug durft te komen op zijn eerder genomen besluit," aldus het SWS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1