Hockeysters hebben geen mededogen meer Zelfs de simpelste dingen gaan verkeerd bij Capelle Niet voldoende licht in Amsterdamse Bos Gelatenheid troef bij basketballers %m m*- Italiaanse rugbyers waarschuwen Oranje Wereldtitel korfballers onder 23jaar Rayraon Fabrie nog ongeslagen Spartaan zwemt snel Schakers opgelucht Driebanders blyven balen Herstel Erasmus Afscheid van KNBSB-preses FVT'ers 'jumpen' naar de koppositie Badmintonners BCR'91 gewend aan oorwassingen Duel duurt elf seconden te lang voor SVH-poloërs Atomium-coach Zornic dreigt met maatregelen Rotterdam- Dagblad Maandag 9 not ember 1998 EindhovenHet Nederlands korf balteam onder 23 jaar heeft in Eindhoven de wereldtitel gepro longeerd. In de finale werd aarts rivaal Belgie met 27-18 verslagen. Nederland kreeg in de eerste helft voor het eerst in het toernooi eni ge tegenstand. De inbreng van de twee Papendrechters aan Neder landse zijde (Leon Simons en De- nise Bezemer) was sterk, Simons kwam tot zes treffers. Aan Belgi sche zijde blonk PKC'er Ben Ver borgt uit {3 doelpunten), maar hij had in 'maatje' Leon Simons een prima verdediger. Kort voor rust raakte de gemoe deren vrhit nadat Leon Simons de Belg Detlief Elewaut een goed geplaatste maagstoot gaf. De Pa- pendrechter mocht van geluk spreken dat de Taiwanese arbiter U 'slechts' een gele kaart trok. Minuten lang lag de partij na dit incident stil en een Belgische sup porter gooide zelf een bierblikje richting Simons' hoofd. Guangzhou Raymon Fabrie is nog ongeslagen in het WK snooker voor amateurs in het Chi nese Guangzhou. De Rotterdam mer heeft vandaag tegen de voor malige Pakistaanse wereldkampi oen Yusuf voldoende aan één fra me om groepswinnaar te worden. De 25-jarige Nederlandse kampi oen won tot nu toe zes partijen en is door deze prestatie één van de titelfavorieten. Rotterdam De jeugdzwemploeg van Spartaan beeft een knappe prestatie geleverd door in een clubwedstrijd op de tweede plaats te eindigen. In Dordrecht lieten de zwemmers uit Rotterdam-Zuid de toppioegen De Devel, VZC en De Kempvis achter zich. Spartaan sloeg z'n slag door Mascha van Duurenopde 100 vrij in 1.09,09 en Don van der Bilt m 1.17.21. Ook bij de estafettes zwommen de Rot terdammers zich in de prijzen. EindhovenDe schakers van Rot terdam, onder wie vier groot meesters, hebben in de derde ron de van de sehaakcompetitie met 5,5-4,5 gewonnen bij het tot dan leidende Eindhoven. In de eerste klasse B heeft Rotterdam nu de leiding. Rotterdam II was niet op gewassen (2,5-7,5) tegen het Leid- se LSG en blijft puntloos. Capelle won met 7,5-2,5 van HMC. Bij het eerste team van Rotter dam had de Slcwaak Lubomir Ft- acnik de Eindhovense kampioen Bas van der Plassche al binnen twee uur opgepeuzeld. Ook Luc Winants won in ijltempo. Jaap de Jager en Fred van der Vliet had den echter de volle 6,5 uui' speel tijd nodig om 'leeggespeeld' als nog te winnen. Roberto Cifuentes, Michel Jadoul (door het oog van de naald) en Tom Middelburg re miseerden. Voor Zhao Qin Peng ('Ik maakte een fout in gewonnen stelling'), Marcel Piket en Rogier van Arkel viel het doek. Rotterdam De Rotterdamse in breng in de eredivisie driebanden heeft het tweede dubbelweekein- de maar matig verteerd. Solfen- dor behaalde slechts één punt door het gelijkspel tegen het laag- genoteerde Jersey Eclair en ver loor van titelverdediger Pelgrim Professionals. Voor Paperclip In ternational was het helemóél een slecht weekeinde. Zowel thuis van Strauss Biljarts (2-6) als uit by Jersey Eclair (8-0) werd verloren. Strauss Biljarts zorgde daags na zege op Paperclip nog voor een stunt, door met 6-2 de nog onge slagen koploper Crystal Kelly te verslaan. De Belg Jef Philipoom was daarbij de grote man. Hij ver sloeg Raymond Ceulemans in slechts veertien beurten (moyen ne 3.571)en maakte in deze super partij ook nog een superserie van twintig caramboles. Marion Gersch van BV Dubbel Zuid is districtskampioen gewor den in de vierde klasse libre. De Rotterdamse biljartster, die het tegen zeven mannen moest opne men, behaalde tien punten en een algemeen moyenne van 1.C5. Op grond van dit gemiddelde ver overde zij de titel, Rotterdammer Gaaf van Lee- t nen werd met acht punten vierde - in de gewestelijke finale van de zesde klasse libre. Hij promoveer- "j de daarmee naar de vijfde klasse. Door Ariën Stuyt Capelle aan den UssdGeschrokken was hij niet, Pieter Jan Leeuwerink, na het treffen tussen Alcom/Capelle en AMVJ. Zijn team kon het bij Jonge na niet bolwerken legen de toch niet al te beste Amstelveners.ri was er vooraf al een beetje b?/jg voor, de meeste spelers waren erg zenuwach tig," legde de coach uit In een rom melige wedstrijd ging het jeugdige Capelse team met 1-3 onderuit Pijn lijker was de constatering dat het spelniveau van beide ploegen veel te wensen overliet De volleybal competitie zit in het slop en holt in kwalitatief opzicht hard achteruit. Door de financiële achter stand met buitenlandse competities kiezen vele (sub-) toppers voor een avontuur over de landsgrenzen. Jeugdige talenten en middelmatige senioren blijven over. Het duel tus sen Capelle en AMVJ was zaterdag il lustratief voor de ontwikkelingen in volle/balland. Veelzeggend waren de woorden van Martin Teffer na afloop in sporthal De Schenkel. De oud-in- temational, in 1992 nog winnaar van een zilveren medaille in Barcelona op de Olympische Spelen en terugge keerd uit de Franse competitie con stateerde dat bij Capelle in de aan loop naar de competitie vooral op ba sis-vaardigheden is getraind. „Die hebben die jongens blijkbaar nog niet onder de knie." Dus werd er in de sporthal van de sponsor vooral ge werkt aan serveren, stoppen, passen en slaan. „Van het trainen op aan- valspatronen is nog te weinig terecht gekomen," stelde Teffer. In het duel met het voormalige bol werk AMVJ bleef met name de aan vallende creativiteit inderdaad onder de maat. Martin Teffer sloeg drie maal toe uit een freaie aanval, waar bij hij om de middenman heen liep. De Amstelveners hadden dat echter snel door, waarna Capelle geen nieu we variant wist te presenteren. De ploeg speelde wel vol inzet en en thousiasme, maar maakte veel te veel fouten om echt aanspraak te kunnen ratken op de winst tegen een veel stabie. er AMVJ. Na een ontluisterende eerste set (8- 15) volgde in de tweede nog wel her stel, maar dat was mede te danken aan het arbitrale duo, dat bij een 4-6 stand een opsteliingsfout bij de gas ten constateerde en vervolgens AM VJ alle punten afnam. Capelle won de set met 15-10. Spelverdeler Arnold van Ree, met Teffer de routinier aan Capelse zijde, zat inmiddels allang op de bank. Nog in de eerste set werd hy ingewisseld voor Elroy Bezemer. „Het liep niet en dus wisselde ik Arnold," luidde het commentaar van coach Leeuwerink. Ook met andere spelers werd regel matig geschoven. Vanaf de bank mochten Michael Young en Martijn Vink diverse malen aanschuiven in de Capelse line-up. Het hielp allemaal niet tegen het on verzettelijke AMVJ, -waar coach Ed win Benne nauwelijks wisselde. „Dat kan ik ook helemaal niet," verklaar de hy. „Wij hebben bewust gekozen voor een kleine selectie, omdat we onze financiën niet meer aan middel matige spelers willen uitgeven." Het leek op een steek onder water aan Capelle, dat wel over twaalf spe lers en een M-time trainer beschikt Maar zo bedoelde hij het absoluut niet „Het is een kwestie van keuzes maken, als ik hier twee zware blessu res krijg sta ik natuurlijk onder vuur." In De Schenkel stond in de twee res terende sets alleen Capelle onder vuur. Spelverdeler Êlroy Bezemer slaagde er maar niet in zyn ploegge noten aan te sporen tot meer daad kracht, terwijl de bezoekers met Jar- no Timmerman in de hoofdrol maar weinig moeitehadden met het Capel se blok. De stop bleef daarnaast slecht verzorgd bij de thuisplceg, zo dat de overwinning in beide sets logi scherwijs naar AMVJ ging: 7-15 en 11-15. Rotterdam Wat hockeyclub Rotterdam in vorige seizoenen niet lukte, is nu geen enkel probleem meer. Oók zwakkere tegenstan ders, zoals Nijmegen gisteren aan de Beek- weg, ontkomen niet aan de doelpuntenhon- ger van de Rotterdamse hoofdklasser. De thuisclub won met 4-1 en nes telde zich op de tweede plaats van de ranglijst. Omdat enkele wedstrijden werdengestaakt door de regen, geeft die status als runner-up achter koploper Den Bosch uel een vertekend beeld. Een dubbel aantal doelpunten had tegen Nijmegen ook nog tot de mogelijkheden behoord. Trainster Caroline van Nieuwen- huyze-Leenders van Rotterdam hamert er elke week op dat het doelsaldo van invloed kan zijn op plaatsing voorde play-offs. Dat het crescendo gaat met HC Rotterdam, was vanaf het begin duidelijk te zien. De Zuid-Afri kaanse aanvaister Marilyn Aglio- tti opende de score, gevolgd door een succesvolle solo van Anne- marie Roozendaal: 2-0. Karlijn Petri en Saray Lago des Arcos maakten het karwei af. Dat het wemig imponerende Nijmegen nog terugkwam tot 4-1, deerde niemand. In de overgangsklasse B zijn alJe ogen deze week gericht op de derby Rotterdam-Leonidas, zon dag op Laag-Zestienhoven. Beide clubs kenden een goede generale repetitie. Rotterdam won met 3-0 bij GHBS en is aan een sterke inhaalrace bezig. De doelpunten werden gemaakt door Mark van Lambaart, Jan Jaap de Vin en Bart Jeroen Petri. Leorfidas handhaafde zich in de subtop door MEP met 3-1 te ver slaan. Enrico Koene gaf de Rot terdammers een voorsprong. Jan de Waard bracht met een gewel dige klap nummer twee op het bord. Nog voor de rust kwam MEP terug tot 2-1, maar Enrico Koene maakte aan alle onzeker heid een einde. Vol overgave probeert FlortenCome lis (links) deze Nijmeegse aanval in de k em te smo ren. De Jong Oranje-Inter national pres teert dit sei zoen met HC uitstekend. FotoCorVo# Amsterdam In de hoofdklasse bjj de hockeyvrouwen werden gistermiddag twee duels ge staakt vanwege de 'overvloedige regenval. Bij Amsterdam-Kam pong (1-0) wrad niet meer aan de tweede helft begonnen omdat de lichtinstallatie niet op tijd werk te. Elders in het Amsterdamse Bos, werd Pinoké-HGC na 25 mi nuten gestaakt omdat er plassen op heiveld stonden. Duisternis Het veld in het Wagener-stadion, waar Amsterdam thuis speelde, was goed bespeelbaar, maar de scheidsrechters waren bang dat het te donker zou worden. Het verzoek om voor de tweede helft de lichten te ontsteken werd wel iswaar ingewilligd, maar slechts twee lichtmasten deden dienst, In de haast bleek de apparatuur verkeerd bediend. Aangezien het euvel na drie kwartier niet was verholpen, hielden de arbiters het voor gezien. Stand: 1. Den Bosch 10-30, 2. Rotterdam 10-23,3, Amsterdam 9-22,4. Laren 10-22,5. HGC 9-16, 6. Kampong 9-13,7. Oranje Zwart 10-11,8. Hilversum 10-8,9. Pino- ké 9-6,10. Hurley 10-6,11 Nijme gen 104,12. MOP 10-2. Door Nick van der Sluis Weert Rotterdam Basketbal is zoekende en de vraag dringt zich steeds nadrukkelijker op of die zoektocht wel resultaat zal opleve ren. Zaterdagavond leed de ploeg van Ronald Wolfs de achtste sei zoensnederlaag) met 83-67 by BS Weert, en de gelatenheid bij de Rotterdammers neemt steeds grotere vormen aan. „Het is de vraag of we wel aan onze doelstel ling zullen voldoen" zei coach Wolfs. Jelle Esveldt, zyn evenknie bij de Limburgse tegenstander, w?s heel wat vrolijker. „In tegenstel ling tot de eerdere wedstrijd in Rotterdam hebben we nu voort durend de controle gehad. Daar aan kan de voorzichtige conclusie verbonden worden dat wij in de competitie duidelijk gegroeid zyn en Rotterdam stil is blijven staan." Een hard oordeel, maar helaas al te waar. Weert is onder de bezie lende leiding van Jelle Esveldt uit een dal omhoog gekropen. De ex- Rotterdammer, oud-speler van RZ, zag het vorige seizoen nog duidelijk als een leerproces. „De jongens pakken mijn speelstijl weer wat beter op en bovendien hebben we een groep bij elkaar gezocht die als team samenspe len." Die instelling benadrukt Ronald Wolfs ook voortdurend bij Rotter dam. „Maar we komen gewoon iets te kort," Daarom ook durfde de coach na afloop stellig te over tuigen dat zyn ploeg in Weert wel verdiend verloren had, maar op nieuw niet was afgegaan. Twee lichtpuntjes kon Ronald Wolfs vanuit Weert melden. „Ju nior Tico Milovac speelde een sterke wedstrijd en scoorde ook 11 punten." Milovac kreeg veel speeltijd omdat vroeg in de twee de helft Dusan Savic met een blessure uitviel. „Maar ook Marco Pikaar is op de weg terug en lijkt zijn oude vorm weer langzaam op te bouwen," aldus Wolfs. Pikaar Sander Kales: beperkt inzet baar. Archieffoto Rotterdams Dagblad scoorde tien punten, maar pakte ook weer acht rebounds. Een tegenvaller voor Wolfs was wel dat hy tegen Weert nauwe lijks een beroep kon doen op San- der Kales. Daardoor werd Rotter- dam met name kwetsbaar vanaf de perimeter en scoorde daar ook maar drie (uit 8 pogingen) drie punters. Geveld Kales was de gehele week geveld door griep en mocht even (tever geefs) in de tweede helft wat mi nuten maken. Mede door het weg vallen van Savic en Kales kwam de last weer volledig op de schou ders van Eelco Berks te liggen. Al wekenlang is hij de beste Rotter damse schutter. Zaterdagavond scoorde hij weer 18 punten en plukte bovendien 14 rebounds on der de borden weg. Niet voldoende voor een Rotter damse zege, wel genoeg voor een acceptabele nederlaag. Temeer daar ook de cijfers weer beter be ginnen te ogen. In Weert kwam de ploeg tot een schotzuiverheid van 52% (29 op 56) en pakte 12 steals. Weert heerste echter in de re bound en scoorde nogal eens uit die tweede kansen. Daarnaast be nutte de ploeg van Jelle Esveldt in de slotfae nogal wat vrije worpen. „Maar we hadden weer vier spe lers die in de dubbele cijfers scoorden en dat is ook voor de toe komst. een pluspunt," stelde Wolfs vast. Komende zaterdag ku-men de Rotterdammers mis schien weer eens winnen. Van hekkensluiter Virtus. Een wed strijd met een saillant tintje, want bij de Werkendammers zit uitge rekend Jos Wolfs op de bank. Inderdaad, de broer van de ge plaagde coach van Rotterdam. BS Weert-Rotterdam B. 83-07 (rust 3Ö-34). BS Wetrt: Ralph Biggs 22 punten, David Cully 17, Jermaine Young 12 Gerard Acker- mans 12. Rotterdam: Eelco Derks 22, Tico Mdovac 11, Virgil Ormskerk 10, Marco Pi kaar 10. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus zijn uit Noord-Brabant teruggekeerd met een 3-1 overwinning op Jota/ Olympus. De setstanden waren 15-12,8-15,7-15 en 15-17. Het was de derde overwinning in vijf com petitiewedstrijden. De Rotter damse studentes hadden behoef te aan een zege, omdat de afgelo pen twee wedstrijden in de derde divisie H verloren waren gegaan. Spannend werd het nog in de vier de set toen Alcazar een 3-11 voor sprong uit handen gaf. Bij 15-15 hielde de ploegen elkaar langdu rig in evenwicht. Uitblinkster was Annemarie Duburck op de voor haar vreemde positie van vrije aanvaister, voorheen 'libero' ge noemd. PiacenzaDe Italiaanse rugby ers hebben Nederland nog eens .extra gewaarschuwd. Komend weekeinde starten beide landen én Engeland in Huddersfield met de WK-kwalificatie. De wedstrijd tegen de Engelsen in hét befaamde stadion in Noord-Engeland moet één van de grote hoogtepunten in de ge schiedenis van het Oranje-rugby worden. De kans dat de nationa le ploeg voor een absolute stunt kan zorgen, lijkt vooraf echter klein. Maar misschien moeten de Oranje-rugbyers zich vooral be zighouden met Italië, dat op het eerste gezicht nauwelijks een traditie in deze tak van sport heeft De Italianen, subtoppers in Europa, wonnen zaterdag wel in Piacenza een oefenwedstrijd tegen het sterke Argentinië met 23-19 (10-3). Moscari en Cecchi- nato lieten een try noteren, Do- minguez schoot drie penalty kicks raak en benutte de twee conversies. De Nederlanders rugbyers slo ten hun eigen trainingsweek af in Amsterdam met een 9-0 zege op Marokko. Het was de zesde -ntmoeting tussen beide landen. De onderlinge stand is nu 3-3. De wedstrijd kende een tumul tueuze slotfase. Marokko, enigs zins geprikkeld dat de Neder landse defensie vrijwel geen gat liet vallen, verloor in de laatste minuut alle controle waardoor een algehele vechtpartij ont stond. De Engelse scheidsrech ter. die een aantal vreemde be slissingen had genomen, nam de toen enig juiste beslissing en floot af. Nederland won de harde wedstrijd op een zeer slecht veld door drie strafschoppen te be nutten. Twee voor rust (van de voeten van Winkels en "^verts) en één in de tweede veertig mi nuten, wederom verzilverd door Everts: 9-0. Nieuwegein De Koninklijke Ne derlandse Baseball en Softball Bond heeft tijdens de najaarsver gadering afscheid genomeo van voorzitter Kenk den Duijn. Jos Gieskens, preses van de softbalaf- deling, volgt hem voorlopig op. Een 'sollicitatiecommissie' van de KNBSB hoopt nog voor de jaar wisseling de nieuwe bondsvoor zitter te kunnen presenteren Den Duijn kondigde zijn terugtreding aan toen hl) tot burgemeester van Moerdijk werd benoemd. Secretaris Peter Foppen stopt om gezondheidsredenen. Hij werd za terdag benoemd tot erelid; Den Duijn tot erevoorzitter. Rotterdam In de eredivisie tafeltennis zijn de be slissingen voor de play-offs gevallen. De laatste wed strijden in de voorronde leverden een bizarre ont knoping op. FVT/Visser stuntte door op de eerste plaats te eindigen. De Rotterdammers spelen dus op nieuw mee in de strijd om de landstitel en daaraan werd de laatste weken nogal eens getwijfeld. Maar door een formidabele eindsprint, met afgelopen weekeinde de 6-1 winst op Integer Groep 'jumpte' FVT in één keer naar de verrassende koppositie. Ir. de halve finale van de play-offs krijgt FVT twee ke :r te maken met Scylla, De eerste wedstrijd is za terdag in Leiden, zondag 22 november volgt de re turn in de Persoonshal. De-andere halve finalewed strijd gaat tussen Ankerstars en Amsterdam United. In de derde divisie verloor Twenty One Up in Sint- Willebrord kansloos met 8-2 van The Back Hands. In de thuiswedstrijd was het nog 5-5, De tegenpunten kwamen van het dubbelspel en Peter Berben. Bij de wouwen in de derde divisie kwam FVT/Vïsser tegen Rijnsoever niet verder dan 5-5. Wateringen De badmintonners van BCR'91 waren niet opgewassen tegen het ontketende Conservatrix/ Velo. De Wateringers gunden de Rotterdamse ploeg van coach Edward van den Heuvel geen enkel punt: 5-0. „Velo had donderdag natuurlijk voor een dave rende verrassing gezorgd door met 4-1 te winnen van titelfavoriet BC Nuenen," reageerde Patrick Schol- tes. „Zij waren er daardoor extra op gebrand om te gen ons de maximale score te behalen," „Vorige keer deed echter Rikke Mogenson mee en nu speelde Natalie Verhoef.'Dat scheelt nogal "aldus Scholtes. „De mix met Jeannette liep \yel en we zijn nu niet weggespeeld. De volgende competitiewed strijd is pas begin december tegen BCO en daarvan moeten we winnen. Dan geven we ons optreden in de Topliga nog een beetje glans." Conservatrö/Velo-BCR'915-0. HD: Norbert van Bameveld/Jeroen Steffers-Apen Smith/Patrick Scholtes 15-3,15-3. DD: Ginny Seve- rier/Natalie Verhoef-p2scalIe Jansen/Jeannette van der Werft 15- 2,(5-9. HE: Gerben Bruuslcns-Emïle Vrolijk 15-6,15-8. DE: Ginny Severicn-Pascalle Jansen 11-2,1 l-4.GD:Norbert van Barneveld/Na- talie Verhoef-Patrick Scholtes/Jeannettevan der Werff 15-7,15-10. Rotterdam Een nederlaag bij DAW Proface was vooraf ingecalculeerd door het waterpoloteam van Rotterdam. Maar er had wel degelijk meer ingezeten dan de 15-8 eindstand. Die marge deed het wedstrijd beeld zelfs geweld aan. „Ze waren collectief beter," gaf trainer-coach Dino Dijksman als grootste verschil aan. „En razendsnel in de counter." Dat wapen leverde de thuisclub met name in de twee de en derde periode de broodnodige doelpunten op: 10-5. Rotterdam had op dat moment het hoofd al in de schoot geworpen, met de belangrijke ontmoetingen mét DZVen Wiekslag in het vooruitzicht Voor SVH duurde de wedstrijd bij Nautilus in de tweede klasse elf seconden te lang. Anders hadden de Rotterdammers tegen de Dordtenaren een gelijk spel uit het vuur gesleept. De thuisclub rondde de laatste aanval echter doeltreffend af: 7-6. Door de vierde nederlaag dreigt SVH al in een vroeg stadium van het seizoen in de problemen te geraken. Na zes wedstrijden neemt de ploeg de negende plaats van de ranglijst in, met drie punten voorsprong op hek kensluiter BZC. RWV, dat in de derde klasse inmiddels was opge klommen naar de vierde plaats, leed een onnodige nederlaag by GZC: 7-5. Het was voor de Rotterdamse Water Vrienden het eerste verlies van het seizoen. Het vrouwenpoloteam van Rotterdam deed hef in 2A bij DAW Proface duidelijk beter dan de mannelijke collega's: 7-1 zege. De Atomium-verdedigingzfjn op de eigen clrkelin de verdrukking bij een vrije worp van Groene Ster. Toch sloten de Rotterdam mers het duel winnend af. Foto John van HoeWCorVos Rotterdam De handballers van Atomium'61 boek ten een zorgeloos lijkende 27-23 overwinning op Groene Ster, maar trainer Mickey Zornic was alles behalve tevreden. Een ruime voorsprong werd veel te gemakkelijk uit handen gegeven en dat irriteerde Zornic mateloos: „Als het zo blijft, ga ik snijden in de spelersgroep. Ze moeten het maar eens afleren." Vijfendertig minuten lang liet Atomium goed hand bal zien tegen Groene Ster. De Brabanders kwamen er totaal niet aan te pas. De voorsprong van elf doel punten leek echter broos toen Atomium veel te ge makzuchtig ging spelen. Groene Ster .kwam tot op twee doelpunten, maar de Rotterdammers stelde nog net orde op zaken: 27-23. Zornic was er 'ziek' van: „Dat gezeur over oude kwa len van Atomium... Daar heb ik geen moer mee te maken. Die houding moet veranderen, desnoods ten koste van een paar man. Het is te gek voor woorden wat de heren zich denken te kunnen veroorloven." Een divisie lager won Snelwiek met 21-29 te sterk bij het Utrechtse Fortissimo. De Rotterdammers ken den een weifelende start, maar gingen beter spelen. Vooral Joris Witjens was in de tweede helft op de lin kerhoek met te houden. De mannen van Roda pak ten tenauwernood een punt tegen Hellas-2:26-26. De vrouwen van Snelwiek speelden een puike partij tegen het jongere Hercules. De Rotterdamse routine gaf de doorslag: 19-13. Ook Aneora verloor niet De 19-19 tegen UHV DSO werd wel als een verüespunt£ beschouwd omdat Ancora twee minuten voortijd nog* een 19-17 voorsprong kende.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5