Quick prooi voor Leonidas NOC maakt er een potje van tegen SC Duivesteyn Hardwerkend Feyenoord weer met lege handen Flaters fataal voor DCL I 1 Verboden optreden Wasiman Van der Heijden blijft Vennekerweer actief Uit goed voor Neptunus Nederlaag Xerxes Boukhari op dreef Pak slaag Ommoord Bolnes langs Harvards Maandag 16 november 1998 Door Rob Weeda UtrechtMark Nijssen zal de dag prijzen dat hij over een fitte spe lersgroep kan. beschikken. Naast de zes blessures die zijn selectie al telt, kwamen er daar donderdag nog eens twee by, toen Raymond Rohde en LoftiAmahoueh tijdens de training op elkaar vlogen, waarna ook deze twee spelers mo gelijk voor langere tijd uit zicht zullen verdwijnen. Mede daar door verscheen Feyenoord giste ren tegen Elinkwijk nog gehaven de r aan de start, dan deze competi tie ai het geval was. In dat licht be zien was het 1-0 verlies tegen de als derde geplaatste Utrechters misschien zo gek nog niet. Wie de wedstrijd heeft gezien, weet echter, dat het verlies (op nieuw) was te wijten aan een chro nisch gebrek aan coaching, kwali teit en ervaring. Want hoewel aan Rotterdamse zijde hard weid ge werkt, mocht de treffer van Elink- wj;k louter en. alleen worden bij- beschreven op eigen conto. Dan ny Wijnstekers had na 35 minuten immers slechts oog voor de bal, waarvan directe tegenstander Da niël van Meer dankbaar profiteer de: 1-0. Waarmee - zo bleek later - Elinkwijk de enige echte kans die het kreeg, verzilverde. Dat die stand tot en met de laatste minuut gehandhaafd bleef, zegt meer over het nagenoeg op volle oorlogssterkte aantredende Elinkwijk dan over Feyenoord, waar naast Wijnstekers ook Samir Boukhari (veel balverlies) en Pa trick Altena (te afwachtend) een mager optreden afleverden. Illustratief voor de Rotterdamse instelling was bovenal de manier waarop Richard Staakman op slag van rust een vrije trap nam. Daar waar iedereen vanaf twintig me ter een ziedend schot verwachtte, plaatste de Feyenoorder de bal met een gezapig gangetje in het hart van de Elinkwijk-muur. Die benadering, gevoegd bij het niet altijd even gelukkige optre den van arbiter Govers, stond al op voorhand een aansprekende prestatie van Feyenoord in de weg. Het voert te ver om het ver lies op te hangen aan de manier van fluiten van de leidsman. Maas- dat de KNVB er goed aan doet om ook op het hoogste amateumi- veau het ego-trippen van een aan tal van zijn toparbiters eens nader te beschouwen, kan absoluut geen kwaad. Feyenoord immers, werd na een duidelijk zichtbare handsbal van René van den Brink (actie van de aangenaam verrassende Mo L'Fahti) halverwege de eerste helft een geheide strafschop ont houden. Zoals de ploeg eerder na een marsepeinen beslissing van de fluitist uit Loon op Zand al aan een achterstand ontsnapte, toen Van Meer een vrije trap rakelings over de iat tilde nadat Dennis Blom in de zestien volkomen reglementair een kopduel van Wouter Jansen won, maar Govers hierin tot ieders verbazing een overtreding zag en de bal vervol gens voor een vrije trap buiten het strafschopgebied op de grond legde. In die entourage ontsteeg het Feyenoord-in-deze-vorm slechts twee keer zichzelf. Maar noch het schot van Richard Staakman (via de voet van Mark Verkuyl hoek schop), noch diens hoekschap (Youri Bazen kopte op de lat), noch de goede actie van Altena langs Verkuyl (Staakman schoot naast) werden doeltreffend afge rond. Waarna de vierde nederlaag in zes wedsrtijden een feit was. „De groep ontbeert een leider," constateerde Nijssen na afloop bijna gelaten. „We hebben er een tje, maar die is geblesseerd," doel de hij op Marco van Brouwersha ven. „Een en ander betekent dat we het moeten hebben van een in zet van tweehonderd procent. Ge beurt dat niet, dan word je daar op dit niveau op afgerekend. Deze wedstrijd was daar een góed voor beeld van. Elinkwijk krijgt één kans en scoort. Wij kregen er drie en scoorden niet" Elinkwijk-Feyenoord 1-6 (1-0). 35. Daniël vai, wteer 1-0. Bijlander heden; Geel voor Nieis Gerestein en Mark Verkuyl (beiden Elinkwijk) en Frans van der Heide, .Kevin van Luyk er. Danny Wijnstekers (allen Fey enoord). Na afloop ontving Van Lvyk op weg naar de kleedkamer van arbiter Govers nog een rode kaart in verband met aanmerkingen op zijn leiding. Elinkwijk: Turksma; Harold Rietveld, Ver kuyl, Kompier, Cabeza; André Rietveld, Van den Brink, Van Meer (46. De Miranda); Van der Steen (82. Koppen), Jansen (72. Van Zij!), Gerestein. Feyenoord; Doesburg; Blom, Van der Hei de, Tuncel SturruS; Wijnstekers (54. Tsart- olias), Boukhari, Staakman, Bazen; Altena- (74. Van Luyk), L'Fahti (86. Herrera). Door Roland van Wageningen Rotterdam Twee vroege blun ders in de verdediging werden DCL gistermiddag aan de Olde- gaarde fataal in de derby tegen Coal. Het duel in de vierde klasse E draaide na een 9-2 tussenstand nog uit op een spektakelstuk, waarin de emoties hoog opliepen maar Coal overeind bleef: 2-3. Behalve de eerste thuisnederlaag moest het fanatieke DCL ook drie gele kaarten incasseren, hetgeen nog een magere 'beloning' was voor de gepleegde feiten. Alleen al oor overtredingen op Tamar Okay (van achteren afgezaagd) en Samir Merdhnovie en Len Been (draai om de oren) verdienden di verse DCtftrs rood. Maar scheids rechter Vriens trad mild op, al blijft de vraag of hij daarmee esca latie van het geweld tegenging of juistbevordeide, Als je binnen het kwartier twee doelpunten weggeeft, wordt het tegen een harde en ambitieuze ploeg als Coal heel moeilijk," keek DCL-trainer Mustafa Kiiic terug. „Positief is dat mijn ploeg daarna toch voor de winst ging. De jongens waren gebrand op een goed resultaat, want ze willen del- graag promoveren. Maai daardoor gingen we onrustig spelen, te veel alleen doen, en soms in de per soonlijke duels over de schreef." Balgevoel Bij de blunders die het verloop van de middag bepaalden, kon Ki iic wel door de grond gaan. Eerst schoof libero Jamal Chaouch bij het uitverdedigen de bal in de voeten van Coal-middenvelder Harry Strörmann, die dat direct en met veel balgevoel afstrafte'. 0- 1. Stopper Mohammed Igalla deed er even later een schepje bo venop. Hij leverde de bal in bij Okay, die doelman Ruud Eleveld omspeelde en 0-2 aantekende. De weggevertjes van DCL ston den echter niet op zich. Over ne gentig minuten maakte de laatste linie een krakkemikkige indruk: er werd slecht gedekt en veel bal verlies geleden. De kwaliteit bij DCL zit 'm veeleer in de aanval, zowel in combinaties als in indivi duele acties, zo demonstreerde Drissi Tourbi vlak voor rust. De Coal-defensie - met bikkelharde types als Ed Talman en John van de Post - had nog geen krimp ge geven, toen Tourbi twee man pas seerde en voorzette op Michel Bei der. De spits, die vorig seizoen een uitstapje maakte naar Coal, rondde keurig af: 1-2. Tot meer succesvolle combinaties bleek de thuisclub na rust niet in staat, in tegenstelling tot de be zoekers, die leep speelden en het hoofd koel hielden. Zo legde Coal halverwege deel twee een prachti ge counter op de mat Peter Theeuwen stuurde Okay weg, Okay bediende Edwin Valk: 1-3. Via een weergaloze vrije trap (stijf in de kruising) bracht Bulent Kulekci in de hectische slotfase het verschil weer terug tot één: 2- 3. Maar voor DCL kans kreeg op de gelijkmaker, of het duel écht dreigde te ontsporen, floot Vriens af. „Een gelijkspel was verdiend ge weest," vond Kilic van DCL. „Wij hebben terecht gewonnen," stel de Coal-trainer John Corver vast, „Na de 1-0 nederlaag vorig jaar hadden we hier wat goed te ma ken. En dat is gelukt." Het gelijk spel vorig week tegen hekkenslui ter Tecüro betekende volgens Okay een extra motivatie voor Co- al: „Vandaag waren we weer com pleet en hebben we laten zien dat we één van de kandidaten zijn voor het kampioenschap." DCL-toal 2-3 (1-2). 14, Strörmann 0-1,17. Tamar Okay 0-2,45. Michel Beider 1-2,66. Edwin Valk 1-3,89. Bulent Kulekci 2-3. Bij zonderheden: Scheidsrechter G. Vriens hield zich inde hectische omstandigheden nog aardig staande. Hij gaf geel aan Develi, Tourbi en Kara davut (allen DCL). DCL: Eleveld; Kusadasi, Chaouch, Igalla (70. Kloof), Yakmani; Kulekci, Korts tam, Ammeri(7Ó. Cavdar), Tourbi; Beider, Deve li Coal: Heine; Zwama, Talman, Van de Post (40. Snijders), Been; Ramkhewan (75. Borg) Theeuwen, Van der Winden, Strörmann; Okay, Valk (75. Merdanovic). Leonidas- aanvaller Ri chard Schou wenburg wordt gevolgd door oud-prof Edmund Vriesde. Foto Cor Vos Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Leonidas heeft de leidende positie in de eerste klasse B verstevigd. De Schiebroekers klopten op het eigen veld het lastige Quick met 3-2, terwijl de concurrenten Nieu- wenhoom en Wilhelmus steken lieten vallen. Wat betreft het verzamelen van punten pikte Leonidas gistermid dag het oude ritme op. Speltech- nisch haperde nog het nodige bin nen de brigade van het koppel Kreft/Booy. De snelle voorsprong (2-0 binnen het kwartier) was eer der een last dan een lust. „We had den het sneller moeten beslis sen," vond de technisch-direc- teur, „maar we waren zelf niet honderd procent. Ik zag dat we het nodige spetritme misten. Daarom wilden we ook spelen, want op 18 oktober waren we het laatst aan de bak geweest. Het veld was desondanks niet ge schikt om de bal rond te spelen. Daardoor gingen we te veel in het spel van Quick mee. Dat kwam de rust niet ten goede. Maar we won nen tenminste nog, terwijl het niet hoogstaand was.' Ik hóóp,dat we de komende weken blijven spelen. Dan kunnen we alleen maar groeien," vond' Kreft, die een instemmende Leon Booy naast zich vond. Toch stonden de gezichten tien minuten eerder nog hoofdschud dend. In een spannende slotfase deed de thuisclub een 3-0 voor- sprong byna volledig cadeau. Die inhaalrace had weinig te maken met briljante acties. De Hage naars drukten energiek aan en dat vertaalde zich in de duels. In plaats van de soms harde tackles lachend af te doen, antwoordden de Rotterdammers met onbesuis de handelingen. Ron Strörmann, Paul "Verboom en zeker Guy Duym waren de betrokkenen op soms 'hete' momenten. Ze had den het geluk dat scheidsréchter Cor Prooi uit Den Haag allesbe halve doortastend optrad; anders had Leonidas de ontmoeting nooit volledig beëindigd. Het beheersen van de emoties bleek gistermiddag Leonidas' zwakke kant. De opening was im mers opzienbarend. Na twee mi nuten deponeerde aanvoerder Delano Summerville de bal achter doelman Marcel Buitendijk, die een inzet van Guy Duym nog met zijn voeten had gekeerd: 1-0. De Quick-defensie maakte in die fase fout op fout. André Tombroek kopte nog op de paal, maar na een kwartier mikte Richard Schou wenburg wel raak: 2-0. Vreemd genoeg gaf de thuisclub vervol gens wel het initiatief uit handen. Het werd plotseling druk voor het doel van Paul Verboom, die met knappe reddingen zijn elftal voor tegenslag behoedde. Na de pauze veranderde de stem ming in het veld. Binnen het kwartier trok scheidsrechter Prooi vier keer de gele kaart voor ruw spel. Leonidas, met een uit blinkende Koen Meijer, leek het best uit die hectische fase te ko men. Ook ai dankzij de arbiter die een duidelijk geval van buiten spel en een vlag:;;gnaal negeerde, waarna Guy Duym in de korte hoek doel trof: 3-0. De woede van de Hagenaars richt te zich korte tijd op Rotterdamse benen, Leonidas Liet zich daar door van z'n stuk brengen, zoals ook arbiter Prooi. Het gevolg was een hectische slotfase met een fraai staaltje van 'flipperkastvoet- bal'. Quick profiteerde het best. Allereerst mikte Albert Spaans een strafschop (overtreding Ver boom) binnen (3-1), v/aarna Jere my Sweet in de 93ste minuut de 3- 2 op het bord bracht. Pas na 98 mi nuten was de spanning voor de Leonidas-aanhang gedaan. Quick bleek in elk geval een allesbehal ve simpele prooi. Leonidas-Quick 3-2 (24)). 2. Delano Sum merville 1-5,14. Richard Schouwenburg 2- 0, 60. Guy Duym 3-0. 89. Albert Spaans (strafschop) 3-), 93. Jeremy Sweet 3-2. Bij zonderheden: gele kaarten voor Verboom, Strörmann, Duym (allen leonidas), Spaans, Metman en Evenblij (Quick). Leonidas: Verboom; Vermulm (82. Mo AjokS, Aaron, Moreno, Meyer; Tombroek, Strörmann, Duym; Summerville, Schou wenburg (74, Cabral). Van Leeuwaarde (71. Bomet). Quick: Buitendijk; Comparyen, Evenblij, Vriesde, Jungschlager, Metman, De Ruiter, SchiferÖ, Te Slaa, Spaans, Verheul. Door Ed Voortmeijer Rotterdam NOC's topscorer Ge rard Vermeulen had het gister middag tijdens de krachtmeting tegen SC Duivesteyn op een gege ven moment niet meer. Pure frus tratie tekende zich af op zijn ge zicht, na de zoveelste poging een mislukte dieptebal te achterha len. En trainer Steve Wasiman stond 82 lange minuten machte loos, wild gebarend naast de dug out. Toen kon hij het geploeter van zijn manschappen niet meer aanzien, haalde Mohamed Sam- houry naar de kant en hees zich zelf in shirt nummer 14. Het mocht niet meer baten. De bot sing tussen de nummers vier en één van de vierde klasse H lever de NOC het eerste competitiever- lies op, afgetekender dan de score van 3-1 doet vermoeden. NOC is niet meerhetNOC, dat de ze competitie zo overtuigend van start ging. De Toepad-bewoners wonnen al hun wedstrijden tot het treffen met SC Duivesteyn, maar de klad zit er volgens Wasiman al langer in. Slechts door een geluk kige 4-3 zege op de puntloze rode lantarendrager D JSCR slaagde de ploeg er nog even in de schijn van het tegendeel op te houden. Dat juist de nieuwe fusieclub een eind maakte aan de opzienbaren de successenreeks van NOC, was voor Wasiman geen verrassing, „Ik zag het een beetje aankomen. Errol Liefden (rechts) probeert een poging van Remy Wolff te onderscheppen. FotoCor vos Rotterdam Een ernstige enkelblessure was er in het seizoen 1989/'9Q debet aan, dat de Feyenoorder Steve Wasiman werd afgekeurd voor be taald voetbal. Daarna trapte hij in competitieverband niet meer tegen een balletje. Gisteren kwam een verandering in die situatie. Als trainer van vierdeklasser NOC had de inmiddels 35-jarige Wasiman zich zo staan opwinden over de tegenvallende verrichtingen van zyn spelers in het duel met SC Duivesteyn, dat hij acht minuten voor tijd - bij een 2-1 achterstand voor zijn ploeg - zelf een voetbalshirt aantrok en weer ach ter de bal ging aanrennen. Het mocht niet baten: NOC verloor uiteinde lijk zelfs met 3-1. „In principe dienen mijn spelers zelf de problemen op te lossen. Ik ben immers aangesteld als trainer/coach. Maar als het echt nodig'is, wil ik in de toekomst nog wel eens bijspringen," aldus Wasiman. Wat de trainer én zijn vereniging echter vergaten was artikel 13a var. het reglement amateurbepalingen. Daarin slaat dat een onbezoldigde trai ner drie jaar achtereen lid van een club moet zijn, alvorens hij voor die vereniging mag spelen. Bestuurslid Kenneth Nelstein: „Maar Steve traint op een onkostenba- sis. Wij dachten, mede omdat de KNVB op de hoogte is van de situatie, dat hij wel mocht spelen." Ik bemerkte dat mijn spelers er veel te licht over begonnen te den ken," lichtte hij toe. „Ze durfden niet, ze waren bang om te voetbal len en dat terwijl ze het best kun nen, Bovendien speelde de tegen stander met veel meer inzet." Vermeulen zag het iets minder genuanceerd. ,Jk heb zaterdag avond thuis bij m'n vtouw op de bank gezeten, maar wat mijn ploeggenoten hebben uitge spookt... Ik weet het niet. Het leek er verdacht veel op, dat zij de nacht bij Yab Yum hadden door gebracht..." NOC wil zo graag kampioen wor den. Een loffelijk streven, maar hoe dat in de praktijk moet wor den omgezet werd gisteren niet duidelijk. NOC was een tam spe lend elftal dat de 'topper' in een te laag tempo probeerde te controle ren en niet over een versnelling bleek te beschikken toen de gast heren pressste begonnen uit te oe fenen. En dat was al heel snel met als gevolg dat SC Duivesteyn tach* ie procent van de eenzijdige, maar attractieve wedstrijd domi neerde. In de eerste helft was Ronald van Essen de architect achter meeste gevaarlijke aanvallen. Hij dolde NOC's linksback Izaak Pattiwaëi elke keer, dat ze elkaar tegenkwa men. Door de dreiging, die van Van Essen uitging, stond de de fensie van NOC keer op keer op springen. Toch duurde het tot vijf minuten voor rust voordat SC Duivesteyn op voorsprong kwam. Van Essen gaf zelf het goede voor beeld door een pass-op-maat van de talentvolle Peter de Groot tot 1 - 0 te verlengen. Bij de om 'rwachte gelijkmaker van NOC, in de 55ste minuut, was een weinig benijdenswaardige hoofdrol weggelegd voor Remy Wotff. Wegglijdend 'omarmde' hij net voor die achterlijn een tot cor ner geschoten bal en Gerard Ver meulen was er ais de kippen bij om de toegekende strafschop te verzilveren. Het was NOC's laatste wapenfeit. De koploper werd in het vervolg overklast door SC Duivesteyn, dat de vernedering met treffers van Patrick Rijkers en invaller Dave Kooiman bekroonde: 3-1. De euforie bij de ploeg van Fred Mühlenbruch was groot. De win nende trainer aarzelde g^en mo ment toen hij ontkennend ant woordde op de vraag of hij het ver rassend vond wat zjjn oppermach tige ploeg had gepresteerd. „Ik heb een heel sterk collectief en als wjj op deze manier doorgaan kun nen we weieens een heel belang rijke rol gaan spelen in de titel strijd." SC Duivesteyn-NOC 3-1 (1-0), Ronald van Essen 1-0, 55. Gerard Vermeulen (straf schop) 1-1.78. Patrick Rijkers 2-1,88. Dave Kooiman 3-1. Bijzonderheden; De voor treffelijk leidende arbiter Walter Keizer be keurde het SC Duivesteyn-trio Peter de Groot, Remy Wol ff en Ricardo Rens. alsme de NOC's Gerard Vermeulen met een geel, SC Duivesteyn: Van Putten: Zwier, Wolff, Brandenburg. Van Herwaarden; Van Es sen, Sierevogel, Rijkers (85. Van Boe rum), fOoppert: Breur (70 Kooiman), De Groot (82. Rens.i. NOC: Wuijts; Overeem (46. Mendo Perez), Eyra. Warner. Pattiwael; Bruinhart. Sam- houry (82. Wasiman). Hecbcrt. Senia; Ver meulen. Liefden (70. Rombouts). Oud-Be ijerlandSHO maakt ook volgend seizoen ge bruik van de diensten van trainer Beb van der Heij den. De Barendrechter en het bestuur kwamen ver lenging van het contract overeen. Van der Heijden is bezig aan zijn tweede seteoen bij de Oud-Beijerland- se zaterdagclub. HellevoetsluisHansVenneker is de nieuwe trainer van Hellevoetsluis-2ondag. De oud-intemational zal bij de derdeklasser tot aan het einde van het seizoen de plaats van de vorige week ontslagen Kees Dub- beld innemen. Venneker wordt geassisteerd door Ed NoordijkenAdBijl. Zondag eerste klasse Rotterdam Neptunus bleef voor de vierde keer dit seizoen in een uitbeurt ongeslagen. De 3-1 overwin ning bij ADO Den Haag betekende dat de Rotter dammers naar de derde plaats kropen. B: ADO Den Haag-Nepunus 1-3 (0-0). Brian Witteling 0-1, Henri Maas 0-2, Brian Witteling 0-3, Tessa Demu- nick 1-3, De Rotterdammers kwamen sterk uit de startblokken, maar misten het geluk toen Henri Maas in de tweede minuut op de lat kopte. Na de thee zette Neptunus alsnog orde op zaken. Vooral de 2-0 van Henri Maas was er een van ongekende schoon heid. Vanaf twintig meter krulde hij de bal in de krui sing. De Hagenaars raakten hierdoor dusdanig gede motiveerd dat de ongeslagen status van Neptunus in uitduels niet in gevaar kwam. Zondag tweede klasse Hans Schinkel 'vierde' zijn officiële debuut bij Xer xes met een 2-0 nederlaag bü DCV. D: DCV-Xerxes 2-0 (0-0). Danny Trouwborst 1-0, Remco van der Linden 2-0. Nadat Jan Cohen (Xerxes) rood kreeg wegens het uitspreken van een aantal bij-':'; voegelijke naamwoorden richting de arbiter, was Xerxes niet meer bij machte om de DCV-machine af te stoppen. De tweede treffer kwam van oud-Xmaan Van der linden. HOV beleefde tegen VEP veel plezier aan het optre den van Nordïn Boukhari. Hij maakte alle drie de doelpunten. Sparta klopte DHL met 4-1. B: Sparta-DHL 4-1(0-0). Marco van der Linden 1-0, Marvin Satimin 2-0 en 3-0, Roberto van der Berg 3-1, Aad Pieters 4-1. De wedstrijdkwam moeilijk op gang, mede omdat sommige spelers van Sparta niet bij de les waren. Na rust braken de Rotterdammers met vertrouwd combinatievoetbal de wedstrijd open. D:HOV-VEP 3-1 (1-0). Nordin Boukhari l-Öen2-0,Pe- ter van Breuketen 2-1, Nordin Boukhari 3-1. HOV kende geen problemen met de opponent uit Woer den. Met constante regelmaat werd de voorsprong uitgebouwd. Na het tegendoelpunt had HOV een te rugslag, maar Nordin Boukhari maakte aan alle on zekerheid een einde. SV Ommoord beleefde weinig plezier aan het bezoek aan Gouda: 6-0. ExcelsiorR verraste met 4-3 overwin ning bij hoogvlieger An tibarbari. A: Kickers'69-Soccer Boys 0-1 (0-1). Serge Bierhui zen 0-1. Op het zware veld wisten de Voetballende jongens' zich met pijn en moeite staande te houden tegen de nummer twee uit de competitie. Maar de 19- jarige keeper, Bart Moen, zorgde er met onwaar schijnlijke mooie reddingen voor dat de drie punten mee naar huis gingen. E: Blankenburg-Belvédère 1-1 (1-1). Mickey Lopèz Silva 0-1, Gino Vona 1-1, riei lukte Belvédère niet om afstand te nemen tegen de ploeg uit de onderste re gionen. Rayen Gravenbergh en Nilton Da Cruz For tes lieten mooie kansen onbenut, terwijl Blanken burg gevaarlijk counterde. F: Cabauw-Alexandria'66 2-3 (0-0). Maurice Oomens (strafschop) 0-1, Joep Goverde 0-2, Aran Kroos 1-2, Khalid Afkeer 2-2. Joep Goverde 2-3. Beiden teams gingen voor de winst, maar de werklust van de man nen van trainer Piet van Wilgenburg gaf de uiteinde lijke doorslag. Gouda-Ommoord 6-0 (3-0). Romeo Bouazziata 1-0 en 2-0, Ronald Kalmeijer 3-0, Timoty Stekkingen 4-0, Romeo Eouazziaty 5-0, Marcel de Winter (strafschop) 6-0. Het door blessures geteisterd Ommoord kreeg in Gouda wederom een klap te in casseren. Na het eerste doelpunt liet Ommoord zich te gewillig inmaken. H: Antibarbari-Excelsior R 3-4 (2-1) Edwin van Rp 1 -0 en 2-0, Claudio Braga 2-1, Ed Frieling (strafschop) 2-2, Etam Kabasakal 2-3, Hendrik Blok 3-3, Michel van der Biessen 34. De studentenploeg begon de wedstrijd veel belovend met twee doelpunten van Edwin van Rijn. De wedstrijd werd een kwartier voor rust een kwartier stilgelegd, nadat Dennis Duijkeis (Excelsior R) bij een ongelukkige val zijn tong inslik te en afgevoerd moest worden naar het ziekenhuis. Doelman Maarten Horbach (Antibarbari) kreeg bij een 2-3 stand de rode kaart wegens handspel buiten zijn domein. Zondag vijfde klasse Bolnes won de rustige topper in de vijfde klasse I te gen The Harvards met 1-0. In dezelfde afdeling pakte DOZ tegen De Groen Witten (2-2) bet eerste punt. In 5 J zegevierde Jai Hind over lijstaanvoerder Zwarte Pijl: 5-1. Programma Morgen Beker: Leonidas-De Musschen (20.00 uur). KNVB-competitie onder 23 jaar (19,30 uur): AVS- VOC, HWD-Germinal, Zwaluwen Vl-VYK, Bel- tasport-Oude Maas, SHO-RWH, DCV-Jodan Boys, DZB/Zevenkamp-SVS (20.00 uur), Spirit-ROHDA'7f>, Hekelingen-FC Vlotbrug (20.00 uur), Hellevoetluis- SC Botlek (20.00 uut), Nieuwenhoom-Spijkenisse, Gouda-TOGB, Soccer Boys-Schoonhoven, Woerden- Haastrecht. LMO-toernooi (20.00 uur): LMO-Coal, WRW-Rijs- oord, IFC-Spartaan'20,HION-HOV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3