25 Ronald Wolfs verliest 'battle of the brothers' m Wilma van Onna verlost van 'zware last' marathon 'Houwdegen' Van Baarle legt Ree om Ëiijarttitel Dimitri Katsis Handballers blijven met lege handen Michel de Maat moet opgeven inMonster 'Herfstfinale' nog ver weg voor FVT Alleen sneeuw ontbreekt in NK snowboarden Leonidas de grote winnaar aan Beekweg Erasmus-vrouwen 1 leveren topprestatie SVH nestelt zich in veilige middenmoot Bad in r nner onderuit in finale Rotterdams Dagblad Maandag 16 november 1998 Rotterdam— In het kader van de Kralingse activiteitendag 'Aan zet voor, Tibet' hebben schaakgroot meester Hans Ree en de Oosten rijkse kampioene Jutta Borek (de partner van John van der Wiel) kloksimultaans gegeven. Ree sneuvelde al in 20 zetten tegen 'houwdegen' John van Baarle. Peter Kemner zegevierde na een gedurft dameoffer. Voor Gert Timmerman, oud-wereldkampi oen correspondentie-schaak, ging het allemaal te snel; hij kwam slechts tot remise. Ree won de overige zeven partijen (1,5 uur be denktijd), o.a. van Shah Mata karhpioen-Hichard Kraan. Jutta Borek verloor niet één par tijlij bleef zes zwetende mannen de-baas en schoof drie maal remi se. Borek speelde in de Olympia de voor Oostenrijk. In het RSB-jeugdkampioenschap (-20jaar) staan Ruud van der Beek en Joost van Ruitenburg na twee van zeven ronden op twee punten. Rotterdam NRG'er Dimitri Kat sis is de nieuwe districtskampi oen in de derde klasse bij het 38/2 kaderbiljarten. De Rotterdamse Griek won met 13 punten en een gemiddelde van 12.17. Wim Ba- rendregt (Posthoom)werd tweede met tien punten en 12.35 als moy enne! Beiden promoveren. Rotterdam De handballers van Roda'71 hadden geen succesvol weekeinde. Debekemederlaag te gen eerste-divisionist Quintus (14-28) was ingecalculeerd, maar de 21-22 in de competitie tegen Animo viel de Rotterdammers rauw op hun dak. Omdat de Rijs- wijkers de beslissende treffers volgens 'heel' Roda na de regulie re speeltijd scoorde, besloot de thuisclub protest aan te tekenen. Roda kende een prima voorberei ding op het seizoen, maar komt nu minder goed voor de dag. De ploeg- miste te veel kansen; het grote probleem bij de mannen van coach Herman Schaap. Aan wijzingen gingen verloren en het regelmatig scorende Animo straf te dit geroutineerd af. Ook tegenslag voor de mannen Van Atomium'61. Na de nederlaag in de competitie werd nu in de be kerstrijd verloren van Hellas. Zuurder was echter de daarop vol gende 18-17 nederlaag tegen Sa- tumus Leiden, Voor Snelwiek was er nog een klein succesje. De bekerwedstrijd tegen DWS werd op curieuze wij ze gewonnen. Beide ploegen spèelden een zeer matige wed strijd, -maar DWS wist nog met ebigè regelmaat te scoren. Nadat junior Mark van Dijk zeven minu ten voor tijd een rode kaart toebe deeld had gekregen, ging bij Snel wiek'het licht aan'. De 14-19 achterstand werd lang zaam ingelopen, maar de Schie dammers raakten niet van slag. In de laatste twee minuten besliste Snelwiek de wedstrijd zowaar nog in eigen voordeel: 20-19. In de eompetitie was er daarente gen geen winst weggelegdHet sterke VZV ging met name in de eer rte helft beter om met de kan sen. Snelwiek-keeper Dennis Abramsen stak in een formidabe le vorm, maar kon een 20-17 ne derlaag niet voorkomen. MonsterEen gevoel van algehe- J malaise deed Michel de Maat zaterdag tijdens de halve mara thon van Monster besluiten uit te stappen. De Vlaardinger, die drie keer eerder de loop won, vielna 16 km op het strand ter hoogte van '«-Gravenzande uit. Hij lag toen in derde positie. De Maat: „Sinds mijn optreden tijdens de marathon van Amster dam heb ik me niet lekker meer gevoeld. Het lijkt wel of ik griep heb. Ik vond het verstandig om te stoppen." Winnaar werd de Rus Oleg Ot- mahkov, die met 1.06.58 korte metten maakte met het parkoers record van de Zuid-Afrikaan War ren Petterson (1.08.11,1995). De Belg Mare van der Hoeven werd tweede in 1.08.48. Sr-ektp Nederlander in Monster was Jan van Rijthoven in 1.10.50. Caila Ophorst van Olympus'79 was de snelste vrouw in 1.25,24. Aan de loop, die tot-de tien zwaar ste van Nederland wordt gere kend, nam het recordaantal van 1574 atleten deel. LeidenDe finale om het herfstkampioen- schap is voor de tafeltennissers van FVT/ Visser nog ver weg. In de eerste van de twee halve (kruis)fmales tegen Scylla verloren de Rotterdammers zaterdag in Leiden met 4-3. Om de finale te bereiken moet FVT zon dag in de Persoonshal in Rotterdam met minstens dezelfde cijfers winnen. Om niet van het aantal games afhankelijk te zijn, is een 5-2 uitslag beter. Die doelstelling is volgens Alfred de Jong zeker niet onmogelijk. De Rotterdamse coach refereert aan de onderlinge ontmoe ting in de competitie. Daarin troefde FVT Scylla met 6-1 af. In die wedstrijd zat alles mee, waardoor die ietwat geflatteerde eind stand werd bereikt. Zaterdag waren de rol len omgedraaid. Vier partijen werden in drie games gespeeld, waarvan er drie in het voordeel van Scylla uitvielen. De wedstrijd tussen de gelijkwaardige teams duurde liefst vier uur, FVT leek aanvankelijk in het voordeel om- da' Scylla met een invaller verscheen: Bader Lfadmi voor de aan zijn rug gebles seerde Martin van Rijn. Die stand-in bleef ook op nul staan, want zowel Barry Wijers (2x 18-21)en Nermin Smajic(16-21 en 13-21) waren voor hem te sterk. Maar tegen Ge rard Bakker en Peter Paul de Vrind was er alleen voor Michel de Boer een winstpunt weggelegd. Hij klopte kopman De Vrind in drie games: 9-21,23-21 en 18-21. In de partij tegen collega-kopman Bakker trok De Boer aan het kortste eind. Hij kreeg geen vat op de goed lopende forehand van zijn tegen stander. Smajie verloor in de openingspartij in drie games van Bakker (14-21, 21-14 en 21-18), waarbij hij een 12-17 voorsprong in de laat ste game uit handen moest geven. Wijers kwam er in de slotpartij tegen De Vrind niet echt aan te pas: 21-18 en 21-14. Tussendoor bleven Bakker en De Vrind in het cruciale dubbelspel Smajie en Wijers (21-17,15-21 en 21-12) de baas. De vrouwen van FVT deden het na de 9-1 zege van twee weken terug op Olympia nog eens dunnetjes over tegen dezelfde oppo nent. Tanja Revet, Franciska Davids en Patricia Zwartjens wonnen al hun partijen: 10-0. Bergschenhoek Aan de weers omstandigheden lag het zater dagavond niet tijdens het Neder lands kampioenschap snowboar den in Bergschenhoek. Het was nagenoeg droog en de barometer in recreatiegebied Rottemeien naderde zelfs het vriespunt Ei genlijk ontbrak alleen de sneeuw. Voor de 78 deelnemers aan de na tionale titelstrijd op de baan maakte het niets uit Zij konden zich in de disciplines alpine (sla lom) en freestyle helemaal uitle ven, Snowboarders waren tien jaar geleden eigenlijk nog eenzame pioniers op de skipiste. De sport heeft een grote ontwikkeling doorgemaakt. Dit voorjaar was snowboard voor het eerst een on derdeel op de Olympische Win terspelen in het Japanse Nagano. Thedo Remmelink werd er tien de. De Nederlandse toppers ver blijven alleen maar in de sneeuw," zegt Snowboard Hol land-voorlichter Mare Volder. ,JJe baanwedstrijden staan meer in het teken van de breedtesport. Maar het kan ook een spring plank zijn voor het grote werk in de sneeuw. Aan de andere kant kunnen beginners en regionale deelnemers bij dit soort wedstrij den zien hoe ze er voor staan. Op de baan heb je wel een betere techniek nodig" Het NK snowboarden is een cir cuit van vijf wedstrijden in ach tereenvolgens Uden, Bergschen hoek, Nieuwegein, Bergen en Huizen. De eindstand wordt op basis van de beste vierresultaten opgemaakt. De krachtmeting kende weinig verrassingen. Op het onderdeel freestyle - waar een vakkundige jury de spron gen beoordeelde - ging de eerste prijs naar de grote favoriet Mare van Ommen, die deel uitmaakt van de Nederlandse selectie. Een podiumplaats in deze discipline was er voor Remco van Wijk. De 22-jarige Spijkenisser werd der de, net voor Oud-Beijerlander Gerwïnde Haan. Er waren helaas opvallend wei nig regionale deelnemers," oor deelde Volder. „Ik heb begrepen dat men ook in Bergschenhoek een snowboardteam wil oprich ten. Dat zijn goede berichten. Vergeet niet dat de sport pas zo'n tien jaar bestaat Gaandeweg gaan steeds meer jongeren snowboarden." Rotterdammer Patrick van der Graaff was alleen als toeschou wer aanwezig, Je snewboarder met internationale ervaring is dit seizoen door een schouderbles sure uitgeschakeld, waardoor hij bij het Snowboard Holland Team als freestyle-begeleider zal optre den. Rotterdam De financiële impuls van de nieuwe hoofd sponsor werd niet uitbetaald in een klinkende overwin ning op Image Center Vïrtus. In eigen Zadkinehal bleven de basketballers van Gunco - voorheen Rotterdam Bas ketbal - zaterdagavond met een 75-78 nederlaag achter. Dat was een grote teleurstelling voor de ploeg van coach Ronald Wolfs, voor wie het een extra bela den duel was. Hij verloor immers ook van zijn broer Jos, de trainer- coach van tegenstander Virtus dat tot zaterdagavond neg maar één keer had gewonnen. Na dertien duels staat Gunco zelf slechts ne gende met acht punten. Aan deze 'battle of the brothers' kon Rotterdam-coach Ronald Wolfs opnieuw niet met een com plete selectie aantreden. Rob de Graaf (schouder) en Laurens Ro gier (naweeën van griep) ontbra ken, Lucien Bolderwijn en Mar lon Valentin kampten met knie blessures. In de eerste wedstrijd in het shirt- van geldschieter Gunco schoot de thuisploeg tegen een heel matig percentage: 37 procent, 26 op 69 pogingen. De driepunters werden nog beroerder afgerond: 1 op 13. Wie tegen zulke percentages schiet, maakt het zichzelf wel heel moeilijk. Toch liep het verschil nooit hoog op. Halverwege stond nog een gelijke stand (33-33) op het scorebord. Eelco Derks en Du- san Savic waren met respectieve lijk 22 en 21 punten de topscorers aan Rotterdamse zijde, Derks pakte ook tien rebounds van de in totaal 36. Schutter Sander Kales was goed voor 14 punten. Door de komst van het bedrijf van Het eindsignaal heeft ook meteen een einde gemaakt aan de broedertwist in de familie Wotfs. Gunco-coach Ronald (rechts) felici teert ziin broer en concurrent Jos Wolfs met de nipte ove. winning van VIrtus. Foto corvos directeur Cees Doesburg, die tien in de eredivisie een stuk aangena- voor drieënhalf jaar, dat vrijdag- zoen niet meer worden aange- jaar geleden al eens hoofdsponsor mer gemaakt. Geldzorgen zijn middag werd ondertekend. Toch vuld, ook niet met Amerikaanse was van de club, wordt het verblijf van de baan door het contract zal de huidige selectie voor dit sei- spelers. Door Jan van den Bos Rotterdam Wilma van Onna was zaterdag vanuit haar woonplaats Maarsbergen naar het Langepad getogen om haar vereniging PAC ter wille te zijn. Ze won de derde wedstrijd van de ZuiderSter-loop- serie (in 34 minuut 25) „Het is mijn kluppie, dus daar moet ik bij zijn," lachte de ingenieur, die twee weken geleden terugkeerde van wedstrijden op Curasao en Sint Maarten. Van Onna lijkt van een zware last bevrijd nu ze de marathon uit haar leven heeft verbannen. „De marathon is voor mij definitief verleden tijd," zei ze zaterdag in Rotterdam. „Tot die conclusie ben ik gekomen na het NK in Eindhoven, waar ik na veertien kilometer uitstapte." „Ik denk dat ik niet geschikt ben voor de marathon. E'ke keer raak ik in de voorbereiding gebles seerd. Het plezier is dan weg. Ik richt me voortaan op wedstrijden van tien kilometer tot en met de halve marathon. Nog even en dan vertrek ik voor de vijfde keer voor een wedstrijd op Barbados. Daar komt de hele wereldtop. En dan plak ik er meteen een vakantie aan vast..." Komend jaar wil de 'herboren' Van Onna voor de der de keer op rij de Nuon Run Clas sics, het nationale loopcireuit, op haar naam schrijven. Bij de mannen oefent Milmond Stouti bij de mannen een waar schrikbewind uit in de Zuider- Ster-loopserie. Hij pakte zijn vier de zege in even zovele wedstrij den. De Marokkaan, als gastopge- nomen binnen de gelederen van Rotterdam Atletiek, zette in Al- blasserdam, Sliedrecht, Boskoop en zaterdag in het Kralingse Bos de koers naar zijn hand. Als was hij een blokje om geweest, zo fris oogde hij na de nee over 10 kilo meter, waarvoor hij 30.46 minuten Wilma van Onna: „De marathon is voor mi: defi- nitiefvirle den tijd cfiieftoto Cees Kui per/H otterdams Dagblad nodig had. Het schijnbare gemak waarmee Stouti zich over de parkoersen rept, doet kenners slechts j issen naar wat de onstuimige 20-jarige werkelijk in zyn mars heeft. De wegatletiek beschouwt hij als een uitstapje, een leuke schnabbel die goed van pas moet komen voor de houder van een toeristenvisum. In Sliedrecht liep hij voor het eerst van zijn leven tien Engelse mijlen, waarin hij Michel de Maat aan zijn zegekar bond. Stouti be weert dat hij is geobsedeerd door de 1500 meier, waarop hij 3.38 als persoonlijk record heeft staan. '3.33 is mijn doel', houdt hij zich zelf voor. Het trainingsmaatje van de we reldrecordhouder op deze disci pline, Hichem El Guerroui, maak te op de Marokkaanse Vereniging in Rotterdam kennis met zijn landgenoot Belkato Abderrazak, lid van RA. Met het gevolg, dat de sierlijke loopstijl van Stouti regel matig is te bewonderen op de baan langs de Bentincklaan. Stouti: „Ik wacht nu op de belang rijke crossen, in NckHand en in Belgie, Ook wil ik indoor lopen." Stouti werd tijdens de race door het herfstige bos aanvankelijk op zijn huid gezeten door een land genoot, Said Serifi Kenfaoui van Gouda Atletiek. Ook Michel Doe- ser (Typhoon, Gorinehem), diens clubgenoot Martin Delleman en Rob van der Want van Rotterdam Atletiek maakten deel uit van het leidende groepje. Dit werd ge volgd door een veelkleurige meu te van 439 wedstrijd- en 250 pres tatielopers, weggeschoten door het boegbeeld van PAC, discus werpster Jacqueline Goormach- tigh. Glibberig Op de vaak glibberige paden wa ren de twee Marokkanen al snel los, Van der Want hing 'aan het elastiek' en Doeser en Delleman vochten om weer aansluiting te krijgen. Dit lukte, zij het tijdelijk. Doeser nam daarna zelfs enkele malen het initiatief, hield tot km- paal 9 gelijke tred met het Marok kaans geweid, maar moest in de finale buigen. „Mijn baansnel- heidgaf uiteindelijk de doorslag," glunderde Stouti via zyn tolk. Ibj beheerst naast 'zijn moerstaal* slechts enkele woorden Frans. „Het ging vrij gemakkelijk, ik heb niet alles gegeven." Serifi Kenfaoui volgde na negen secon den. De race voor skeelers werd een re gelrechte flop. Slechts zeven deel nemers verschenen aan het ver trek. Het late tijdstip in het sei zoen werd als oorzaak van de mis lukking genoemd. Jan-Jaap de Vin (rechts) probeert namens HC Rotterdam deze Leonidas-aanva! te onderbre ken. Foto Corvos Rotterdam De derby tussen Rotterdam en Leoni das had alles van een spektakel in zich. Beide teams waren alleen gebaat bij een overwinning. Maar alleen Leonidas kan voorlopig de kampioensrace met Pino- ké volhouden: 1-2. Rotterdam was in het eerste kwartier aan de eigen Beekweg heer en meester en zag dat bekroond met een doelpunt van Jeroen de Jong. Daarna werd Leo nidas sterker. De Kralingers kwamen dooreen straf- comer van Henrico Koenen op gelijke hoogte, 1-1. In de tweede helft was het duel ongemeen spannend. Vooral toen de mannen van de Esch door Eelco Veen- tjer uit een pass van Jan de WaaM op 1-2 kwamen, zag het er somber uit voor Rottej 'JL In een alles-of-niets offensief nam Rotterdam veel ri sico. Het forceerde zelfs dertien strafcomers, die alle werden gemist. „Ondanks de nederlaag hebben we de opgaande Lijn aardig te pakken," vond trainer Rof. nald Hugers. „Voor het eerst na vele weken zijn we weer eens compleet. Maar eerlijk gezegd venonde Leonidas de overwinning Zijn collega Wouter Tazelaar van Leonidas had niets 1 dan lof voor zijn eigen ploeg. „We gaan met de week beter spelen." Behalve met de broodnodige punten verliet zijn ploeg de Beekweg ook met de nodige prestige. Voor lopig mag Leonidas zich de beste Rotterdamse for: matie in de overgangsklasse B noemen, Victoria maakte in de overgangsklasse A korte met ten met Groningen: 7-2. Er was vóór de wedstrijd een verhelderend gesprek nodig om de ploeg weer op de rails te krijgen. Bas Michels, Martïjn Schakel, Frank Jan van Waveren, Floris Hollestelle, Mark Lange- meyer, Erik Schukink Kool en Joua'ïZelfde verzorg den de productie. - De vrouwen van Rotterdam handhaafden hun hoge - positie in de hoofdklasse. Tegen Kampong werd met 2-2 gelijkgespeeld. Gezien het spelbeeld verdiende Rotterdam een overwinning, maar om onduidelijke reden werd een doelpunt kort voor het einde afge keurd. Voor Rotterdam scoorden international Kar- lijn Petri en Saray Lago de Los Arcos, Rotterdam Een hoogtijdag voor de volleybaïsters van Alcazar/Erasmus: in de derde divisie H brachten zij de ongeslagen koploper Gepidae uit het Brabant se Made een 3-1 nederlaag toe. In deze wedstrijd (met de setstanden 15-13,15-9,13- 15 en 15-5) kenden de Rotterdamse studentes alleen, in het derde bedrijf een terugval. Daarin kwamen zy met 5-12 achter, Maar na enkele wisselingen bracht Erasmus de achterstand terug tot 13-14. In de daarop volgende set stoomde Alcazar meteen door naar 10-1. Grote uitblinkster was Mirjam Sieben, op wie aanval- lend wel roofbeuwwerd gepleegd. RotterdamHet waterpoloteam van SVH heeft in de tweede klasse A twee belangrijke punten aan het to taal toegevoegd. Hoewel de uitslag anders doet ver moeden (6-5), was de zege van de Rotterdammers op Sassenheim toch makkelijk. Met vijf punten uit ze- ven wedstrijden bekleedt SVH een veilige plaats in de middenmoot. Toch was de ontmoeting met Sassenheim niet geheel van belang ontspeend. De komende weken staan voor SVH immers twee lastige wedstrijden op het programma (DZV en Proface DAW), zodat een over winning zaterdagavond min of meer een vereiste" was. Met een 4-2 tussenstand kon de eerste zorg wor den weggenomen. Later groeide de voorsprong van de thuisclub relfs nog uit tot 6-3. Mare Peter Verveer (3x), Kees Romers (2x) en Wietze Lantinga waren de doelpuntenmakers. Rotterdam stelde in 2A hopeloos teleur door de wed strijd tegen DZV volledig uit handen te geven. Na het 5-12 verlies stond trainer-coach Dino Dijksman voor een raadsel. „Het was bizar," aldus de ex-speler. „Ze ker na de eerste periode, want die was bijna fout loos." De thuisclub leidde op een gegeven moment met 5-2.„Maar daarna zijn we niet meer aan scoren toegekomen," stelde Dijksman teleurgesteld vast Frank Klawer, Eelco Vrolijk, Leon de Rleer, Kees van Duin en Bas van der Horst waren verantwoordelijk voorde Rotterdamse productie. RWV stond in 3E opnieuw aan de positieve zijde van de score. Dit keer was De Schelde het slachtoffer. De Rotterdamse Water Vdendgn zegevierden alleszins verdiend met 9-6. Het vrouwenpoloteam van Rotterdam zette de op mars in 2A voort door Alkemade met het kleinst mo gelijke verschil te verslaan: 6-5. De thuisclub kende een afdoende antwoord op het fysieke spelletje van de bezoekers. Pietemella de Heer was de belangrijk ste schutter. ReykjavikTjitte Weistra is er gisteren in Reykjavik niet in geslaagd de IJsland Open badminton te win-" nen. In de finale moest de als eerste geplaatste Ne derlander buigen voor de Engelsman Pandya. Wei stra wist na een nipt verloren eerste game (17-15) nog wel de tweede te winnen (15-6), maar Pandya was in de beslissende de sterkste (15-9).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5