26 MW27 knokt zich langs BVCB Deltasport vijzelt zelfvertrouwen op Refoba stoomt af op derde divisie I- Afkoelingsperiode na onbegrijpelijke beslissing van scheidsrechter k*A fM Fred Ton krijgt zijn derde dan Rijnmond op onderste piek Hattrick voor Paul van de Leur Eric Gudde: 'Dit was onze beste wedstrijd tot dusver' DVO'32 c.ideruit tegen de koploper Arthur van Wieren wijst Hoekse Boys de weg Olaf Hanno houdt L," HSC op de been v;r Rotterdams Dagblad Maandag 16 november 1998 Houten - De Sehïedamse taekwon- do-leraar Fred Ton heeft gisteren geschiedenis geschreven in het nationale taekwondo-circuit. De 48-jarigeTon werd onderscheiden met de derde dan; een unieke ge beurtenis. In Houten legden drie leerlingen van het taekwondo duo Fred en Herman Ton, beiden in het bezit van de tweede dan in de sport, het examen voor de zwarte band af. Na de examens werd Fred Ton tot zijn grote verassing door de voor zitter van de Nederlandse Taek wondo Associatie geëerd met een derde dan. Bij de Oosterse zelfverdedigïngs- sporten is een zwarte band de hoogst haalbare band. Baama volgt het zogenoemde 'dan'-sys- teem. De beloning voor het suc cesvol afleggen van examens is in dit systeem een dan, Fred Tons promotie tot derde dan is uniek omdat dan-promoties meestal pas worden toegekend nadat men door middel van exa mens zelf al de vierde of vijfde dan bereikt heeft. Na de examens maakte de voorzit ster van de Nederlandse Taek wondo Bond, Inneke Mosterd, be kend dat een bijzondere promotie zou plaatsvinden. „Ik verwachte dat er een vijfde of een zesde dan aan iemand toege kend zou worden," was Fred Ton verrast en opgetogen. „Toen ik naar voren geroepen werd, kon ik het gewoon niet geloven. Het is zo onwaarschijnlijk." De bond besloot Tons inzet als bondstrainer voor het Nederlands team over de afgelopen tien jaar te belonen met deze ere-dan. Fred Ton is er volgens de bond, mede met collega-bondstrainer Ruud Veerdonk, verantwoordelijk voor dat Nederland weer van betekenis is geworden in het intematiom le taekwondo-circuit. Schiedam - Twee uur stond de mcnnenploeg van Rijnmond za terdagavond in sporthal Groenooid in het veld tegen de nummer twee van de ranglijst Brevok, maar winst leverde het voor de volleyballers niet op. Het Bredase Brevok zegevierde in Schiedam met 3-1. Ondanks de nederlaag oogstte het team van trainer-coaöh Ton Ber- wers lof voor de'manier waarop strijd werd gelëvèrd. Brevok de gradeerde vorig* seizoen uit de eredivisie en probeert door mid del van een flink budget het verlo ren terrein te heroveren. De bezoekers ontsnapten met 13- 15 aan het eind van de eerste set doordat thuisploeg Rijnmond, waarin Aijan van Trigt passend en aanvallend weer bijzonder sterk op dreef was, op de stand van 13-13 net even de kracht niet kon opbrengen om het af te ma ken. Dat lukte in de tweede set wel, want via 15-8 trok Rijnmond de stand gelijk. Daarna bleef de strijd voor het opn^uw talrijke publiek boeiend, maar werd ook duidelijk dat de Schiedamse ploeg ten opzichte van Brevok kwaliteit te kort kwam. Met twee maal 6-15 werd het 1-3 voor Bre vok. Voor de vrouwenploeg van Rijn mond wordt de situatie in de eer ste divisie nu reeds penibel, In Rijswijk verloor het team tegen Inter Rijswijk met 3-0 waardoor de gastvrouwen hun ^rste zege boekten en Rijnmond nu alleen op de laatste plaats staat. Opmer kelijk was dat na de 15-7 van de eerste set Rijnmond een 7-12 voorsprong in de tweede set niet kon verzilveren, waarna het via 16-14 en 15-8 uiteindelijk 3-0 werd voor de Rijswijkse formatie. Venray - De Korenbeurs kan in de laatste partijen nog aardig wat punten vergarenDat komt omdat Red Stars en Never Despair niet tot de sterkste teams behoren. In Venray trokken de Schiedamse t.feltenissers Paul van de Leur, Jeroen Bastiaansen en Frank Rengenhart zaterdag 'egen Red Stars, dat in de laatste wedstrijd op 28 november opnieuw de te genstander is, met 8-2 aan het langste eind. Het nog te behalen aantal punten, Js voor De Korenbeurs niet meer toereikend om het ongenaakbare Kluis nog te bedreigen. De Schie dammers kunnen tijdens de in ja nuari beginnende voorjaarscom petitie een nieuwe poging wagen om het verloren gegane terrein te- fug te winnen. Tegen Red Sf5is> kwam Paul van de Leur met een puntgave hattrick achter de tafel yandaan. Jeroen Bastiaansen en Frank Rengenhort wonnen ieder twee keer en samen ook het dub belspel. Door Ton de Leede Maasland De juiste instel ling. Daarmee hebben de voetbaliers van MW'27 za terdag kans gezien om een 0- 2 achterstand bij de rust om te buigen in een 3-2 zege. In de tweede helft werd BVCB met de rug tegen de muur gezet, werd door de Maaslan- ders tot op het randje van het toelaatbare gespeeld en wer den zowaar drie treffers ge scoord. .,0ns voetbal was ze ker niet goed," sprak een op geluchte MW27-trainer Cor van Hoeven ware woorden, „maar de punten zijn binnen en daar gaat het toch alle maal om." Wat de ploeg van Cor van Hoeven, de als altijd zeer gesoigneerde trainer van MW27, in de beginfa se liet zien leek werkelijk nergens op. De nummer vier van de derde klasse D het zich door laagvlieger BVCB van de kaart brengen en bakte er mets van. „We begonnen met een hele slechte instelling," constateerde Cor van Hoeven te recht, „en zetten totaal geen druk naar voren. Voor de wedstrijd had ik dat al aan zien zien komen en ik heb de jongens er ook voor ge waarschuwd. Als je toch zag hoe we door een verschrikkelijke fout de eerste goal weggaven, zoiets mag natuurlijk nooit gebeuren." De 0-1 van BVCB-middenvelder Anton van Dijk was inderdaad een weggever van verdediger Mart Fastenau in samenwerking met de weifelende MW27-kee- per Dennis van Eek maar aan het tweede doelpunt kon wekebjk geen speler ook maar iets doen. Een onschuldig kopballetje van Anton van Dijk werd door Jos van Eek simpeltjes uit de lucht ge plukt en net toen de doelman de bal weer in het spel wilden bren gen floot leidsman Jelgerhuis Swildens en wees hij tot ieders verbazing én ontzetting naar het midden. Als enige had de man 'in bet zwart' geconstateerd dat de bal de doellijn had gepasseerd. Ondanks heftige protesten van MW27-zijde bleef de arbiter bij zijn b Jissing en keek de thuis ploeg üinnen het halfuur tegen een 0-2 achterstand aan. Mede door het dubieuze optreden van de arbiter namen de irritaties in het veld hand over hand toe. Toen zo'n vijf minuten voor rust Yuri Pauwels tegen de vlakte werd gewerkt, zonder dat er een bal in de buurt was, ontstond er een heuse achtervolging op de vermeende dader en achtte scherprechter Jelgerhuis Swil dens het raadzaam om vroegtijdig het kleedlokaal op te zoeken. De afkoelingsperiode had vooral MW27 goed gedaan want plotse ling werd BVCB wel opgejaagd, werd er fel geduelleerd en ont stonden er kansen voor het BV- CB-doeL Enorme kans Ondanks een enorme kans voor Mikos Gouka, die evrije kop- kans op de vuistevan Richard Dekkers richtte, ging de Maas- Iandse ploeg met een nadelige score van 0-2 de rust in. „Die 0-2 stand," was dpLUenipg van de in Vlaardingèri woonachtige" BVCB- trainer Ger Hoogerwerf, „was puur onze verdienste. Wij lieten ze niet in hun spel komen en pro fiteerden van hun fouten." De tweede rondgang was een wa re martelgang voor BVCB; een jonge ploeg met mogelijkheden maar nog te snel onder de indruk van niets ontziende opponenten. Een goedkoop gegeven straf schop na een licht vergrijp op Ar no van Nierop werd door het slachtoffer zelf onberispelijk om gezet in 1-2. Vier minuten later zorgde Khalid el Khalifi er voor dat een door Richard Dekkers half gekeerd schot van Yuri Pau wels alsnog in het net verdween (2-2). Een kwartier voor tijd kroon de invaller Rachid el Khalifi, bij de 0-2 tussenstand in het veld ge komen voor Edwin Marijs, zich tot 'supersub'. Een knal van Arno van Nierop glipte uit de handen van de stuntelende BVCB-doelman en werd door de donkere technicus koeltjes afgewerkt (3-2). „BVCB liet zich intimideren,baalde Ger Hoogerwerf na afloop, „en was als de dood voor een doodschop. Dat j; MW27 eé;n pingel zou krijgen wistik vantevoren. Jammerdat er dingen op het veld gebeurden die op een voetbalveld niet thuisho ren, Die piepeltjes van mij hebben in elk geval een hoop geleerd." Ook Paul Mennen vun Refoba had in de Schïedams/VIaardingse badmintonderby geen kind aan tsf. Foto PeierM olhenboer Waardingen - De vraag wie Refoba nog tegenhoudt op weg naar de derde divisie hoeft niet eens te worden gesteld. De meeste tegen standers verbezen in deze voor de Vlaardingse badmintonners wei nig spannende competitie met grote cijfers. Ook streekgenoot TSF ondernam een poging de Vlaardingers de voet dwars te zet ten, maar na de enkelspelen in de Westwijkhal was snel duidelijk dat de Schiedammers er met aan te pas zouden komen. De trotse koploper zegevierde uiteindelijk met 8-0 en hoefde niet eens tot het uiterste te gaan. .Het gaat ons veel te makkelijk af," reageerde Nitte van Land- scihah van Refuba na «Huop. „Wc lopen op zon manier wei het ge vaar er makkelijk over te denken. Vooraf hadden we ook niet ge dacht dat de tegenstand zo gering zou zijn. Op enkele wedstrijden na zjjn liet allemaal uitslagen waaruit blijkt dat het krachtsver schil wel heel erg groot is." De Schiedamse formatie vormde daarop geen uitzondering. In de eerste de beste confrontatie kwam Refoba een oude bekende tegen. Tweevoudig Vlaardings kampioen Reza Tezari was de eer ste speler van TSF. Nitte van Landschoot was voor hem ge waarschuwd, maar maakte de par tij in twee sets keung af: 15*8 en 15-13. Ook Paul Mennen had geen medelijden met zijn Schiedamse opponent Wouter Perreyn en ze gevierde in 15-8,10-15 en 15-13. Dana Kuil daarentegen had aan haar tegenstander een hele kluif. Het Vlaardingse talent moest tot het unci sic gaan urn m 13-10 en 11-9 haar tegenspeelster terug te wijzen. Christa Boeters pakte met 11-3 de eerste set. maar de tweede moest eerst verlengd worden om die met 13-10 in haar voordeel te beslissen. Bij deze 4-0 voorsprong kon de Vlaardingse ploeg weinig meer gebeuren. Het mannendub- bel Nitte van LandschcoVPaul Mennen was minimaal een klasse sterker dan de Schiedamse oppo nent en won in 15-6 en 15-9. Grote cijfers Ook bij de vrouwen van Refoba was het allemaal rozengeur en maneschijn. Trix de Boer en Ge- raldme van der Geest van TSF verloren hun partij met grote cij fers In 15-6 en 15-13 zegevierden Dam Kuil en Christa Boeters. Paul Mennen en Christa Boeters toonden in de mix-dubbel aan dat de krachtsverschillen ver uit el kaar lagen, getuige de uitslagen 15-1 en 15-1. TSF kreeg in de laat ste partij de mogelijkheid de hate lijke nul weg te werken, maar ook dat bleek een ijde,e hoop. Met een 8-0 overwinning gaan de Vlaar dingers o" dieslagen aan kop in de vierde dn .sie. Cor van Hoeven tenslotte: „We willen best mooi voetballen. Maar lukt dat niet, dan moet er gewoon geknokt worden. Dat hebben alle spelers tot de laatste minuut ge daan." MW27—BVCB 3-2 (0*2), 17. Anton van Dijk 0-1,2? Anton van Dijk 0-2, 58 Arno van Nierop 1-2 (str62. Khalid el Khalifi 2- 2, 73, Rachid el Khalifi 3-2. Bijioaderfie- den: Scheidsrechter E Jelgerhuis Swil dens gaf gele kaarten aan de MW2?-spe- lersMelvm Ilhdge, Bert Bakker, Arno van Nierop en Khahd el Khalifi en de BVCB'ers Marco Lomaos en Rob LexmoncL In de 38ste minuut lastte de Haagse arbiter een afkoelingsperiode m van een tiental mi-' nuutjes na een opstootje waarbij MVV27- speler Yun Pauwels door een tegenstander plotsklaps tegen het gras was gewerkt. MW27: Van Eek, Wigmore, IUidge, Pau wels, Fastenau (85 Veen), Bell, Maros (55 Rachid el Khalifi), Bakker, Van Nierop, Gouka, Khabd el Khalifi. BVCB: Dekkers, Van der Pad, Norman, Benschop, Lamens, Van Dyk, Lexmond. Wolff, Berghout (66 Van der IJssel), Sche- we Meindert Door Simor van Zuilen Vlaardingen - Voor Ton Pattinama maakt het uitzitten van een schor sing niets uit. Althans, zo wil de trainer van Deltasport zijn uitslui ting doen voorkomen. „Als we maar winnen", grinnikte hij na de 3-2 overwinning van zijn team op TOGR. „Als dit de manier is om dat te bereiken, wil ik nog wel een poosje aan de kant blijven". Omdat Pattinama naar aanleiding van een akkefietje tijdens de wed strijd tegen Ter Leede voor twee wedstrijden (inclusief twee twee duels voorwaardelijk) is ge schorst, nam Kees Bouman tegen TOGR de cc: Ling voor zijn reke ning. Het ging de rechterhand van Pattinama niet slecht af, want Deltasport behaalde eindelijk weer eens een overwinning. Pas de tweede in dit seizoen. Spelend zoals tegen T GR, hoeft de Vlaar dingse eersteklasser zich ook geen zorgen te maken voor wat betreft handhaving in die klasse. Dan kunnen er van Pattinama en de zijnen zelfs nog hele leuke din gen worden verwacht Pattinama dankt zijn schorsing aan zijn inbreng in de ongeregeld heden, ontstaan na afloop van de uitwedstrijd tegen Ter Leede, Na alle verbale geweld, gericht aan de donkere spelers van Del tasport, gebeurde er in het ge drang nog meer. Daarbij had Pat tinama iemand een zwieper gege ven. De oefenmeester ontkende dat zaterdag niet. „We werden ge treiterd en kregen de ergste ziek tes naar ons hoofd. Je hoeft toch niet alles te nemen, zeker niet als er naar je is gespuugd. Dat was voor mij de druppel om er eentje een gooi te geven." Hoe dan ook, Pattinama bleef te gen TOGR buiten de lijnen. Om eventuele opmerkingen uit het publiek te ontlopen, had hij wijse lijk een plekje aan de overkant van het veld opgezocht. Daar van daan zag hij dat zijn team een goe de wedstrijd speelde maar ook dat zijn ploeg het zichzelf tot twee keer toe onnodig moeilijk maak te. Voornamelijk omdat er voor de rust enkele echt uitgespeelde kansen, op één na, niet werden benut. Pattinama: ,Jn het eerste halfuur dicteerden we de wed strijd. We hadden het toen ri moe ten beslissen." Op het prima be speelbare veld verzuimden de Vlaardingers dat echter. De start van Deltasport was veel belovend. Al in de beginfase viel ook de eerste treffer, Jarno van derWüdehad maar weinig ruimte nodig om de bal aan te nemen en die vervolgens langs de kansloze Ed Kok te schieten: 1-0. Ook na dat doelpunt bleef Deltasport het beste van het spel houden. TOGR MW'27 pro saai bij scheidsrech ter Jelgerhuis Swildens, die zojuist de 0-2 van BVCB heeftgoedge- keurd.Welni gen m Maas land hadden de bat ook in derdaad over de doellijn zien gaan. Foto Peter Molkenboer kwam er in die fase niet aan te pas„Ik wist hoe ze speelden zei Pattinama na afloop. ?J)at had ik tegen RWH al gezien. Het is een counterploeg, met voorin twee van die snelle spitsen (Antonio Garcia Mendes en Kennit Wolff; red.). Daar stel je je dan op in." Ongekende klasse Ajoud Fertoute had de 2-0 op zijn schoen, toen hij na een combina tie met Dennis van Oostrom voor Kok verscheen. Hij schoot echter over in plaats van in het doel. Het missen van de k -ak Del tasport nog voo- elijk op. In plaats van 2- a 3-0 werd het vlak voor de tm.c nog gelijk, door één van die door Pattinama bedoelde snelle mannen. Ken neth Wolff begon inde middencir kel aan een door niemand te stui ten solo, die pas eindigde achter de eveneens uitgespeelde doel man Manuel Teixeira: 1-1. Een doelpunt van onkende klasse waar ook het Vlaardingse publiek voor applaudiseerde. Ook na de thee bleef Deltasport de meest aanvallende ploeg, maar het duurde ditmaal wat langer eer er één van de kansen werd benut. Dat gebeurde halverwege, toen i" joud Fertoute, dan toch, na een perfect lopende aanval van dicht bij wist te scoren: 2-1. Niet veel la ter leek de wedstrijd helemaal be slist toen de later gewisselde Jar no van de Wilde na een giganti sche blunder van doelman Ed Kok de bal het laatste zetje kon geven: 3-1. Vervolgens liet Fertoute nog een grote kans op 4-1 Jiggen. Hij ver scheen opnieuw alleen voor Kok, maar kreeg de bal er niet in. In de slotfase werd het opnieuw span nend voor Deltasport toen TOGR dichterbij kwam. Het was ditmaal Antonio Garcia Mendes die ieder een zijn hielen liet zien en Teixei ra kansloos liet: 3-2. Daar bleef het bij, tot geruststelling ook van Pat tinama. „Je zit op 4-1 te wachten, dan wordt het met 3-2 toch weer ang stig. Maar de overwinning was verdiend, die drie punten zijn goed voor het zelfvertrouwen. Er is niet alleen hard gewerkt, maar ook het voetbal komt weer terug," was de geschorste oefenmeester opgelucht Deltasport-TOGR 3-2 (M). 6 1-0 Van der Wilde,42 1*1 Wolff, 69 2-1 Fertoute, 75 3-1 Van de Wilde, 85.3-2 Mendes Scheidsrech ter RW. van de Water gaf geef aan Hans Staas en Brtan Cairo (TOGR' en Frans Ruys, Hamid Bouchnt en Oni Louhenna- pessy (Deltasport) Deltasport: Teixeira, Van der Leer, Lo cbennepessy, Ruys,Taputac, Jarno van der Wilde (Brian van der Wilde), Hulspas, Bou chnt, Westerdyk, Van Gostrom,Fertoute. TOGR: Kok, Kaspers, Lmgen, Staat, Vese- tie, Cairo (Hoks), Pul Kranendonk, Men des, Wolff, Ardon. Katwijk— Een met ARC gedeelde vierde plaats (9*15) op de ranglijst. Excelsior Maassluis doet het met ver keerd in de hoofdklasse A waar Noordwij k (8-19) aan de leiding gaat. De formatie van trainer Ene Gudde won in Katwijk met 2-0 maar de uitslag had volgens de oefenmeester groter uit moeten vallen. „Dit," was Gudde na de overwinning lovend, „was onze beste wedstrijd tot dusver. Het enige verwijt dat we onszelf kunnen maken is dat het bij die 2-0 is gebleven." Thuisploeg Quick Boys speelde zoals Gudde had ver wacht: aanvallend. Zodoende ontspon zich in Kat wijk een open duel waarin de beste kansen zich aan dienden voor Excelsior Maassluis. Waar Manuel Monteiro, met zeven doelpunten de clubtopscorer, eerdere mogelijkheden onbenut had gelaten, scoor de hij zo'n vijf minuten voor de rust wél de openings treffer. Quick Boys-doelman Tom van der Niet was toen al met een liesblessure van het strijdtoneel ver dwenen en invaller Peter Kromhout stond koud on der de lat of de eerste tegentreffer lag al achter hem in het net. Nauwelijks bekomen van die tegenvaller moest de doelman weer buigen voor het Maassluise seoringsgeweld. Doelpuntenmaker, op slag van rust, was Dave Vermaas. „Een schitterende treffer, diagonaal in de kruising," beschreef Eric Gudde Vermaas' hoogstandje. „En bo vendien een doelpunt op een cruciaal moment. Maar dat was bij de eerste goal eigenlijk ook het geval. Want als je ondanks de scoringsmogelijkheden met 0*0 de rust in dreigt te gaan, loopt zo'n wedstrijd mis schien heel anders." Vanzelfsprekend was Gudde blij met de overwin ning, maar toch was hij niet helemaal tevreden. „Qua spel hebben we een slechte periode achter de rug en nu is het duidelijk dat het er wel degelijk in zit. Dat stemt me tevreden, maar we hadden meteen grotere uitslag moeten winnen. Belangrijk is echter wei, en dat is misschien een cliché, dat de spelers beseffen dat ze elke keer weer hun taak moeten uitvoeren. Het spel in de kleine ruimte is voor verbetering vat baar. Daar moeten we aan werken." De Excelsior Maassluis-spelers Hans Jörgen Nseoiai en Uriel Trustfull kregen een gele kaart evenals 'Quick Boy' Raymond Flaton. 'Maassluis' moet de be kerwedstrijd tegen WK nog inhalen. Die wordt ver moedelijk op een doordeweekse avond gespeeld. De clubs zijn over een speeldatum in onderhandeling. Vlaardingen—Absoluut onze slechtste wedstrijd van het seizoen tot nu toe," wond elftalbegeleider Cor de Ligt er na afloop van het thuisduel tegen Oudewater geen doekjes om. )e Vlaardingse vierdeklasser ging aan de Marathonweg met 04 (0-2) onderuit. „De wedstrijd begon al met een domper," lichtte voorzitter Hany Meijer toe. Al in de tiende minuut van de wedstrijd kreeg DVO'32 een strafschop tegen, omdat keeper Aad van der Hoeven een spits van Ou dewater neerhaalde binnen de zestien. Hij werd be straft met een gele kaart. Echt een onterecht toege kende strafschop," meende Meijer „maar erger nog dan die benutte strafschop was dat de jongens daar na hun 'koppies' lieten hangen." Koploper Oudewater ondervond zaterdag weinig te genstand van de Vlaardingers. Het was eenrichtings verkeer van Oudewateren na de strafschop lieten de bezoekers met snelle aanvallen over de flanken dui delijk merken met hoge cïj fers het veld te willen ver laten. Bij de rust ging Oudewater al aan de leiding met 2-0 en na de thee werd de marge probleemloos verdubbeld. Rijswijk In de uitwedstrijd tegen Vredenturch be leefde Hoekse Boys weer veel plezier aan het spitsen- duo Arthur van Wieren en Paul Klop. Van Wieren scoorde dit seizoen voor de 'Boys' al elf keer en wees de kustbewoners in Rijswijk de weg door de twee eer ste treffers op zijn naam te brengen. De ploeg van trainer Louis Knipscheer won met 5-2 (3-1). i „Deze overwinning hadden wij niet verwacht: Zeker niet gezien de eerste tien minuten van de wedstrijd zei elftalleider Hans Middelburgh na afloop van de gewonnen partij. In die fase was Vredenburch veel sterker en de thuisploeg kreeg drie opgelegde kan sen. Door knap werk van keeper Emiel van Dom bleef Hoekse Boys gevrijwaard van een achterstand. Na de rommelige start stelde het elftal van trainer Louis Knipscheer orde op zaken. Arthur Van Wieren tekende met twee fraaie treffers voorde 0-1 en de 0-2. Voor de rust kwam daar nog een doelpunt van Mar- tdjn Hoekman bij. „Een geweldig afstandschot van zeker een meter of veertig," was Middelburgh en thousiast. Na de rust stelden Paul Klop (24), dit sei zoen al goed voor veertien treffers en Barry Knip scheer (2-5) de overwinning voor de 'Boys' veilig. Zwammerdam Doelman Olaf Hanno kreeg naaf loop van de wedstrijd van Martin Witvliet een pluim. HSC had in en tegen Zwammerdam een puntje ge pakt (0-0) en dat was vooral aan de keeper te danken. De sluitpost voorkwam in de enerverende slotfase dat de Vlaardingse vijfdeklasser een nederlaag moest incasseren. „We waren best gelukkig met het gelijkspel," was Witvliet, die bij afwezigheid van Karei Buuron als spelend coach de scepter zwaaide bij HSC. „Want we zaten toch in de hoek waar de klappen vallen. Dit is goed voor ons moraal." In de eerste helft maakte HSC de dienst uit. Dé Vlaardingers kregen enkele kansen, maar wisten het net niet vinden. Joop Sprenger leek dan toch de sco re te openen, maar zijn schot spatte op de dwarslig ger uiteen. Na de theepauze had Zwammerdam het betere van het spel en dan vooral in de slotfase: Mede door het knappe keeperswerk van Olaf Hanno bleef HSC overeind, HSC'er Tammer Goner werd getrac- teerd op een geel kartonnetje. Tips voor dew: rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van dere krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (fat 010- 4265227) en in deavonduren onder 0104004310 MAANDAG 16 NOVEMBER VOETBAL. Terrein SWSMC: 18 3d Sparta2*Aiax2 DINSDAG 17 NOVEMBER VOETBAL (onder 23): l9.30Zwaluwen.WK.19 30Deltasport-Oudg Maas.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6