DRGS bakt koploper Hermes DVS een poets Juventus heeft lek eindelijk boven Vlaardingse consuls mogen weer keuren Asvion Iazich nu van goede kant zien Hans de Rover: 'We hebben vandaag gewoon gefaald in de afwerking' SWSMC pakt punt VDL wint op bijveld DWS pakt weer de volle mep HSC onderuit tegen het stugge De Roef Schiedamse Boys is ODC te slim af SVDPW en DZB hebben elk een punt Zwemploeg VZC verkleint achterstand Eerste punten voor WEK Eerste puntverlies Pollux Rotterdams Dagblad Maandag 16 november 1998 Nieuwenhoom SWSMC heeft gisteren een punt gepakt in de uitwedstrijd tegen Nieuwen- hoom. De formatie van oefen- meester Guus Haak speelde met 1-1 gelijk tegen de medekampi- oenskandidaat. De uitslag was terecht. Beide for maties gingen voor de winst en kregen genoeg mogelijkheden. SWSMC troefde de ploeg van trainer Wim Schwillens vorig sei zoen af in de naeompetitie toen het met 3-2 won. Nieuwenhoom, belust op revanche, schoot fel uit de startblokken met technisch verzorgd voetbal zoals Wim Sch willens zijn ploeg altijd laat voet- nallen. Op het loodzware veld kwam SWSMC toch als eerste op voorsprong. Marco Sas stuurde Alberto Baptiste de Lima weg die op zijn beurt Amilcar dos Santos in stelling bracht. De nieuwe goal- tjesdief van Harga twijfelde niet en ramde de bal tegen het garen. Nieuwenhoom herstelde zich en kwam terug in de wedstrijd. Na dat de gelijkmaker achter sluit post John Bos lag (1-1) kwam SWSMC weer aan zet. Ondanks een aantal kansen bleef de 1-1 stand op het scorebord gehand haafd. Trainer Guus Haak was realistisch. „Het resultaat is niet wat we wilden. We hebben de voorgaande wedstrijden veel aan gevallen en liepen nog weieens te gen een muur op. Daarom gaan we nu wat voorzichtiger te werk. De stand is ook wat vertekend. Nieuwenhoom heeft al vijf keer thuis gespeeld en wij pas twee keer. SWSMC komt langzaam waar het moet zijn. We kijken echt nooit verder dan een week vooruit, want in de voetballerij verandert er veel." Maassluis„Normaal gesproken ben ik er niet gelukkig mee," sprak oefenmeester Rob Schalke van VDL na afloop van het gewon nen duel tegen Stolwijk (5-3), „want dat spelen op een bijveld is toch anders. Nu maak ik me er na tuurlijk niet meer druk om." Schalke doelde op het feit dat zijn hoofdmacht het thuisduel tegen Stolwijk op het derde veld af moest werken. Het hoofdveld stond blank en dus werd uitgewe ken. Gelukkig voor de Maasslui- zers was het een goede keus. Hoewel Stolwijk voor de pauze op voorsprong was gekomen (0-1), kwam VDL terug door een treffer van John Suisse. Suisse stond ■rechts op het middenveld gepos teerd en diende de spitsen Leen Muis en René Verhagen te onder steunen. Na de gelijkmaker kwam Stolwijk wederom op voorsprong. Net voor de pauze schoot middenvelder Colin van Kessel de gelijkmaker tegen het garen (2-2). Na de thee namen de blauw-wit- ten het initiatief. Ruud den En gelsman, de laatste tijd bijzonder op dreef, maakte op zeer fraaie wijze de 3-2. Vanaf dat moment kon VDL gokken op de snelheid van de voorwa artsen. Een prachti ge combinatie tussen Muis en Verhagen werd door eerstge noemde achter de sluitpost geke geld. Vanaf dat moment speelde Stolwijk va banque. VDL werd ver teruggedrongen en wankelde. Stolwijk kwam zelfs tot 4-3 en de gelijkmaker hing in de lucht. Tot dat Meivin Muller op magnifieke wijze het duel kort voor het einde definitief wist te beslissen. Zijn inzet verdween onhoudbaar voor de keeper tegen de netten en de winst was een feit VDL stijgt op de ranglijst, het komt op veertien punten en pas seert Stolwijk dat twaalf punten heeft. Koploper Nieuwkoop heeft negentien punten. Daarnaast tel de het duel voor de tweede perio- detitel. De Maasluizers staan daarin bovenin met zes punten uit twee duels. Schiedam De handbalsters van DWS blijven de honderd procent score handhaven. Ook tegen Snel- wiek werd gewonnen. In de eigen Groenoordhal werd het 12-8 voor de Schiedamsen. Alleen voor de thee leek het duel even spannend te worden. De speelsters van oefenmeester Sig- mund Mackay kwamen op een 4-1 voorsprong maar gaven die weer uitbanden. Met de stand van 5-5 en op slag van rust kwam het moment van de wedstrijd. Keepster Saskia Franken gooide de bal in één keerover het hele veld in het vij andelijke doel. Die opsteker was genoeg om het duel daarna redelijk rustig uit te spelen. DWS hield constant een ruime marge en kwam niet meer in de problemen. DWS wisselde sterke fases met slordigheden maarbleef overeind. Door Pini van der Helm Schiedam-„Wij hebben vandaag gewoon ge faald in de afwerking," luidde het nuchtere commentaar van Hermes DVS-trainer Hans de Rover, wiens ploeg puntloos achter bleef na de 1-2 nederlaag tegen 'angstgegner' DRGS. „Ik kan mijn ploeg niets verwijten," vervolgde de Rover. „We hebben eigenlijk de gehele wedstrijd gedomineerd en zeker twaalf kansen weten te creëren, maar spron gen daar onzorgvuldig mee om." DRGS-coach Randell Mauricio was blij weer eens gewonnen te hebben, Hij deelde echter niet de mening van Hans de Rover die vond dat Hermes geheerst had. „Natuurlijk kreeg Hermes DVS veel mogelijkheden tot scoren," aldus Mauricio. „Toch vind ik dat de beginfase voor ons was. In de tweede helft daarentegen, hebben we het erg moeilijk gehad, zeker de eerste twintig minuten." De sterke opening van DRGS- kant vertaalde zich al in de zeven de minuut in een doelpunt en zo als zo vaak stond de familie Vei- spuij aan de basis van het succes je. Marco Verspuij kwam op zo'n twintig meter van het vijandelijke doel in balbezit, zag zijn broer Raymond links voor hem vrij staan en speelde hem met gevoel de bal toe. Na zich fraai vrij ge draaid te hebben 'erosste' de oud ste van de twee Verspuijtjes de bal hoog in de rechterhoek. „Hij mag natuurlijk nooit zo veel ruimte krijgen," stak Hans de Rover hand in eigen boezem. Een kwartier voor de thée mocht de sterk spelende John Jansen het middenveld oversteken zon der een blauw shirt tegen te ko men. Zijn steekpass belandde in de voeten van Marco Verspuy, die zijn directe tegenstander het na kijken gaf, tevens Kermes-sluit post Peter Droge omspeelde waar na hij het leer eenvoudig binnen kon schuiven: 0-2. Hermes-spe lerYahyaArs- lan (links) wordt stevig door Michel Bekker, een van de inval lersbij DRGS. foto Peter Molken- Eigen helft Twintig minuten lang zette de for matie van Hans de Rover de be zoekers vast op eigen helft in de hoop de aansluitingstreffer te for ceren, De kansen die hieruir voortvloeiden (Gokhan Cayir die net te laat kwam om een lage voorzet van René Grimmius bin nen te schuiven, Roy Bronsgeest die een voorzet van Dekker in handen van DRGS-goalie Piet Scheffers kopte) werden echter niet benut. Toen de scheidsrech ter Hermes DVS-captain René Grimmius voor de tweede maal geel toonde, leek DRGS op rozen te zitten. „Iedereen weet dat als Grimmius een tegenstander doelbewust tracht te schoppen, datje Jrt van af het veld bij SVDPL aan de overkant ziet aankomen," hekel de De Rover het arbitrale optre den. „Maar," vulde hij aan, „op dat incident na heeft de beste man goed gefloten." Gelukkig voor Hermes overkwam de eerder genoemde John Jansen het zelfde lot als Grimmius. Ook hij mocht, met twee maal geel, vroegtijdig naar de kleedkamer zodat beide ploegen met tien man de resterende 25 minuten vol moesten maken. Van Hermes' he gemonie was geen sprake meer. Zowel Hermes DVS als DRGS kreeg een handvol kansen waar alleen Dennis Dekker namens de gastheren raad mee wist. Laatst genoemde rondde middels een sliding een voorzet van Cayir af. Kort daarop floot scheidsrechter Frandi af en leed de koploper in de vierde klasse G haar eerste ne- „Zoals iedereen heeft kunnen zien," legde DRGS-oefenmeester Mauricio na afloop uit, „beschik ken we overeen goede ploeg, mits de inzet goed is." Discipline blijkt het toverwoord te zijn. „Ja, dat is een probleem. Sommige jongens vinden zichzelf te belangrijk. Daardoor denken ze dat ze alles kunnen maken op het veld. Als we een goede middenmoter wil len worden, en dat kunnen we, dan moet discipline gehandhaafd worden. Een andere zorg is het feit dat ik tijdens een training nogal eens de vraag krijg of we niet gewoon gaan partijen. Het werkt bij mij wel een beetje an ders." Hermes DVS-DRGS1-2 (0-2). 7. Raymond Verspuij 0-1,30 MareoVerspuy, 90 Dennis Dekker 1-2. Bijionlerheden: Scheids rech ter Frandi gaf geel aan Marco Verspuy van DRGS John Jansen (DRGS) en René Grunmius van Hennes DVS kregen rood na twee keer geel Hennes DVS' Droge, GiU, Timmers (46 Bakboord), van Dordt, Arslan, van aer Gaag (69 Smit), Gnnumus, Bronsgeest, Wamaar(81 Pnns), Dekker, Cayir DRGS Scheffers, Mosso, Van Dam, Jan sen, Dédxog, Bapósta lama, Edward Mole naar (59. Bekker), Zoulaü, Marco Verspuy (90 Beihoussayan), Rogier Molenaar, Ray mond Verspuy (66 Boukan). DoorMikos Gouka Schiedam Bloed, zweet en tra nen heeft het gekost maar de eer ste punten voor de basketballen van Juventus zijn binnen, In de 'eigen' Margriethal werd Donar 2 met 67-65 verslagen. De overwin ning hing aan een zijden draadje, want de nerveuze Schiedammers gaven een 62-58 voorsprong knul lig uit handen. In de laatste secon de van officiële speeltijd vloog de gelijkmaker door de basket waar na verlengingen uitkomst moes ten brengen. In de extra vijf mi nuten werd het spannend maar niet fraai. De thuisploeg knokte werkelijk voor elke meter en uit eindelijk konden de handen de lucht in voor de 67-65 overwin ning. Coach Peter van der Waal keek na afloop tevreden om zich heen. Na tien verloren competitiewedstrij den op rij werden de eerste twee punten gekoesterd. Van der Waal was wel realistisch. „Het was een zeer moeizame bevalling. Ik denk niet dat we kunnen spreken van een ommekeer. Er zijn in onze af deling vier tot vijf ploegen van dit niveau. Dit is pas de tweede keer dat we zo'n ploeg treffen en geluk kig winnen we. Eerder verloren we zo'n soort wedstrijd met een miniem verschil. Aen handhaven denken we niet eens. Er gaan maar liefst vijf ploegen degrade ren dus dat wordt heel moeilijk." Met name over de inzet van zij-1 formatie was De Waal te spreke t. „We hebben gevochten voor wat we waard waren. Mijn beste spe lers waren Ronald van Qyen, Wil lem Doornik en Ronald Jonkman. En dan misten we Atilla Gultuna. Een belangrijke speler voor ons en we zitten al krap in de spelers," aldus Van der Waal. Hardhandig Wat dat betreft deed Jordi Sluier slechte zaken voor zijn ploeg. In de zestiende minuut van de eerste helft trachtte hij tot scoren te ko men maar werd hij hardhandig opgevangen. Vervolgens vroeg by luidkeels of de scheidsrechter soms blind was hetgeen hem een rode kaart opleverde. De Waal kon ermee leven. „Ach, Sluier wordt geraakt en ziet bloed. Hij gaat dan even tekeer tegen de scheidsrechter. Jammer, maar be grijpelijk. Want laat ik maar niks over het niveau van de scheids rechters zeggen." Tot ontzetting van Juventus dwong Donar 2 dus nog verlengin gen af ook. van der waal weer: „Ik heb duizend doden gestorven. Je had de wedstrijd allang kunnen winnen, en laat ze toch terugko men. Dan weetje da* die extra vijf minuten een loterij zijn. Ik heb eindelijk een goed gevoel. Het is voor de spelers belangrijk om weer eens te winnen. Het niveau was niet hoog vandaag, maar bij viagen hebben we toch laten zien dat we goed kunnen basketbal len." Voor de spelers is bet belangrijk dat er eens een einde kwam aan de lange reeks verliespartijen. Voor een ploeg die vantevoren al zo goed als gedegradeerd is, is het lastig om de motivatie te bewaren. Zeker zonder steunpilaar Atüla Gultuna die een enkelblessure heeft. Gisteren was het met name Ronald Jonkman die de ploeg op sleeptouw nam. De boomlange Schiedammer speelde geïnspi reerd. Voeg daarbij het doeltref fende optreden van René Boe laars en Willem Doornik en de winst van gisteren was logisch. Taak voor oefenmeester Peter van der Waal de ploeg van week tot week klaar te stomen voor een wedstrijd. Hoewel er op de rang lijst weinig eer te behalen is kan het toch een heel leerzaam sei zoen worden. Ronald van Ooljengaat 'oor een lay- jp. Hij was één van de beste spelers bij juventus tegen het yan Donar. Foto peter Molkenbocr Door Sander Sonnemans Vlaardingen 'Het doorgaan van voetbalwedstrijden wordt in eer ste aanleg overgelaten aan het consul- en keuringsnetwerk van de KNVB.' Dat is één van de uit gangspunten dip zijn bepaald in een gesprek van twee KNVB-afge- vaardigden met de gemeente. Beide partyen kwamen bij elkaar naar aanleiding van het in Vlaar dingen gevoerde afkeuringsbe- leid dat eerder dit seizoen en vo rig weekeinde wederom bij de clubs veel vraagtekens opriep. De gemeente vaardigde vorige week al op donderdagavond een speelverbod uit voor zaterdag en zondag. Veelte voorbarig',peen- den veel van de betrokken voet balverenigingen. Ook de KNVB was niet blij met de door de lokale overheid getroffen maatregel en ging afgelopen week rond de tafel zitten met vertegenwoordigers van de gemeente. Zaterdag en zondag mochten de consuls weer aan het werk en werd 'ouderwets' gekeurd. Van de zijde van de Dienst Sport en Recreatie is bear gumenteerd welke zaken ten grondslag hebben gelegen aan de beslissing tot het opleggen van een speelverbod. Door de KNVB is uitleg gegeven over het keu- ringsbeleid van de voetbalbond. Ook spraken de KNVB-afgevaar- digder - 'ook Eijkenbroek en Sjaak van der Kroon hun zorg uit over het beperkte budgetdatinde begroting is opgenomen voor het onderhoud van de sportvelden. Gevreesd wordt dat daardoor de kwaliteit van de velden in de loop der jaren zal teruglopen. Beide partijen hebben onderschreven dat hetciubleven op financiële en sociale gronden gebaat is bij het doorgaan vande aangekondigde wedstrijden en dat geen van beide partijen er belang bij heeft dat competitiewedstrijden wjlens en wetens doorgang moeten vinden met alle nadelige bespelingscon sequenties gedurende de rest van het seizoei Besloten is nu dat als de KNVB niet tot een algehele afgelasting heeft besloten, de beslissing wordt overgelaten aan de consuls. De consuls zullen niet eerder dan op de wedstrijddag zelf bepalen in welke mate het competitiepro gramma doorgang kan vinden. Is er geen sprake van een algehele afgelasting en plaatselijk is er sprake van zeer extreem slechte veldomstandigheden, dan alleen zal de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Vlaardingen in overleg met de betrokken partij en, waaronder de KNVB, eventu eel een algemeen speelverbod op leggen. Een dergelijke beslissing wordt niet eerder dan de vrijdag voor het betreffende weekeinde genomen. Schiedam Na de ontluisterende 6-3 nederlaag tegen Cartouche hebben de hockeyers van Asvion gistermiddag tegen Leiden een héél ander geluid laten horen (2-1) De koploper in de eerste klasse A nam vanaf het begin het heft in handen en kreeg kansen genoeg om afstand te nemen. Maar door de onzuiverheid van de Schie- damse slagen én goed werk van de Leldse goalie kwamen er aan vankelijk geen doelpunten. Uit eindelijk trokken de Schiedam mers tóch aan het langste eind. Vanaf het begin zette de thuisclub het niet hoogstaande duel naar zijn hand. Kansen voor Bart Jan van Collenburg en Frenk Horten- sius, m et zijn 36 j aar altij d nog een voorbeeld voor de rest van ploeg, bleven onbenut. Toch werd het Schiedamse offensief bekroond door Bart Jan van Collenburg: 1-0. Niet lang daarna kwam Leiden, dat zich in hoofdzaak van de counter bediende, terug tot 1-1. Vanaf dat moment ontspon zich een spannend duel om de over winning. De thuisclub forceerde vele strafeomers, maar kwam nauwelijks tot doelrijpe kansen. Nadat de Schiedammers het tem po omhoog hadden geschroefd, kwam Leiden onder grote druk te staan. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Die kwam dan ook, hoewel pas twee minuten voor tijd, van de stick van Thijs Verheden: 2-1. Vlaardingen HSC heeft in de thuiswedstrijd tegen De Roef slechte zaken gedaan. In een matige wed strijd werd met 0-1 verloren. Hoewel HSC enthousi ast begon op het zware veld, was al vanaf het eerste fluitsignaal duidelijk dat het Rotterdamse De Roef een stugge ploeg was. De bezoekers kwamen voor de thee op een voor sprong en consolideerden de marge na rust. De ploeg van oefenmeester Ret Kattestaart kreeg twee kan sen maar wist deze niet te verzilveren. Adrie Groene- veld kreeg reeds na twintig seconden een gele kaart vooreen onbesuisde overtreding. Schiedam Schiedamse Boys is in de derby tegen ODC als winnaar uit de strijd gekomen. De formatie van oefenmeester Cock de Jong was de betere ploeg en zegevierde uiteindelijk met 3-1. Al voor de thee namen 'De Boys' het heft in handen. Na een kwartier kopte Edgar Stijn een bal steenhard tegen het garen. Twee minuten later had Feriy van Heusden de kans om de wedstrijd al te beslissen, maar zijn strafschop miste doel Een fractie later was het wederom Stijn die het net wist te vinden (2-0). Nog voor de thee kwamen de bezoekers even terug in de wedstrijd. De tweede helft consolideerde Schie damse Boys de wedstrijd. ODC kon geen vuist ma ken en op aangeven van uitblinker John Wessels wist Peter Serranus de derde treffer te produceren. Trainer Cock de Jong was tevreden. „Schiedamse Boys heeft weer eens heerlijk gespeeld. Het was voor mij een verademing." Schiedam „Het publiek heeft vandaag een leuk potje gezien," concludeerde SVDPW-trainer Rob van Vliet na afloop van het behaalde gelijkspel (2-2) tegen DZBOok bij de rust was de stand gelijk (1-1). „Wij misten wedstrijdritme tegen een tegenstander die vrijwel elke week gespeeld heeft De velden wor den bij ons zo vaak afgekeurdhet lijkt wel of die vel den er alleen voor het mooie bij liggen." De Schiedammers domineerden in het eerste bedrijf, kwamen op een 1-0 voorsprong, maar zagen DZB nog voor rust langszij komen. De Rotterdamse bezoekers drukten hun stempel op de tweede helft en namen derhalve verdiend de leiding. De razendsnelle Tom my Knoops bracht de eindstand op 2-2. Vlaardingen De zwemploeg van VZC heeft goede zaken gedaan in de ZRO-A competitie. Na spannen de wedstrijden in zwembad De Kulk zag de Vlaar dingse formatie kans alle concurrenten achter zich te laten. In het tussenklassement heeft VZC de achter stand op De Devei verkleind tot achttien punten. Daarachter volgen De Kempvis en Nautilus. Goud was er voor Chantal Achterberg-op de 106 rug in 1,15 en zilver voor Paul Brinkman op de 100 rug in 1.08.06. ÜDSV-Ventura (v) 16-16. Oefenmeester Max Tukker zat na afloop met een kater. Zijn ploeg gaf een ruime 12-7 voorsprong u it handen en kon pas in de laatste t win tig se conden weer terugkomen op 16-16. Met name het afwer ken was ver onder de maat Daarnaast profiteerde UDSV vooral van het feit dat Ventura regelmatig speelsters op de strafbank had zitten. De achterstand op de koplopers is inmiddels opgelopen tot vier punten. EMM-DWS (m) 24-20- De mannen van Ferki Nïd komen uit moeilijk tot winst In de uitwedstrijd tegen EMM wa ren de Schiedammers zeker niet de mindere, maar op de beslissende momenten gaven ze niet thuis. De formatie blyfl hl de middenmoot. WIK (mpEDH 29-23. WIK pakte voor de eerste keer dit seizoen de punten. De tot op het bot gemotiveerde forma tie van Wil Plugge knokte voor elke meter. Plugges ge duld wordt eindelijk beloond. De Vlaardingers blijven wel onderaan op de ranglijst maar krijgen de andere ploe gen eindelijk in zicht. WïK(v)-HEC 16-16. In een enerverend en gelijkopgaand duel wist WIK een punt te pakken. In de eigen Westwijk- hal bleek de aanvalsdrift echter net niet genoeg voor de vota winst. Evergreen (v)-Tempo 1-0. De vrouwen van Evergreen zetten een mooie reeks in en stijgen met stip uit de degra datiezone. Laura Dosstn besliste in de tweede helft de wedstrijd nadat Evergreen al de hele wedstrijd veelvul dig in de aanval was. Eten terechte overwinning voor de debutant in de eerste klasse, die langzaam aan bet tempo gewend lijkt te raken. Evergreen (m)-Forcial 1-0. Evergreen was de eerste helft goed m de aanval en zag Sebastiaan de Boer uit een mooie straf corner scoren. Daarna domineerde Evergreen de wedstrijd, alhoewel de ploeg verzuimde te scoren. Zo doende bleef het tot heleinde spannend, maar konden de drie punten wel op de Maassluisse rekening bijgeschre ven worden. Rijswijk-Pollux (m) 2-2. De mannen van Ronald Jacobs verloren in Rijswijk hun eerste punten, maar blijven ri ant aan kop in de derde klasse. Gijs Sirihons en Raphael van de Ven brachten de Vlaardingers nog wel aan een 2-0 voorsprong, maar daarna sloeg de lamlendigheid toe. Pol lux incasseerde kort achter elkaar twee gele kaarten en kreeg in de daaropvolgende periode van negen tegen elf ook twee doelpunten tegen. Leidse Studenten-Pollux (v) 1-0. Pollux ging lange tijd gelijk op met de sterke Leidse 'Studs'. Pas diep in de tweede helft scoorden de Leiden aren uit een straf corn er en daarmee was het verzet van de Vlaardingers gebro ken. Asvion (v>-Catwijk 0-0, Een knap gelijkspel van Asvion in het toppertje tegen het sterke Catwijk. Asvion was slordig in de afwerking en stuitte veelvuldig op de Cat- wykse keepster. Door het gebrek aan trefzekerheid ble ven de Catwijkers uit counters gevaarlijk. Het duel ein digde uiteindelijk zoals het begon, metde 0-0 op het bord. Spirit (v)-Ommoord 3-0. Spirit speelde fris van de lever tegen het laag geklasseerde Ommoord. Ondanks een voo rtdur end veldo verwicht gingen beide ploegen met 0-0 de rust in. Daarna stelde Spirit orde op zaken. Doelpun ten van Tnx Spannbauer, Stephanie Slee en Femke Reis brachten de zege binnen. Spirit (mhVoorne 1-0. Spirit speelde een moeilijke wed strijd tegen het vorig jaar uit de tweede klasse gedegra deerde Voorae. Het draaide maar moeizaam aan Schie damse kant, alhoewel aan kansen voor beide partijen geen gebrek was. Sander Dingenouts scoorde uit een fraaie tip-in de bevrijdende 1-0. waarna Spirit nog wat kansen op verdubbeling van de marge onbenut liet On danks een benauwd einde dus toch drie punten voor de nummer twee in de derde klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7