13 F Tennisclubs boos over nieuw tie-breaktoernooi t li Vlaardingen zet zichzelf te kijk Sainz schopt auto in elkaar na verlies wereldtitel toa o Advocaat Priem denkt aan 'ontsnapping' Sterk begin van Sampras 9 FYT op stage naar Shanghai Gsm weg van de tennisbaan Berger opent 4x4-veld TV Holy werkt aan jubileum Bekerhouder onderuit tegen De Kapellen Rotterdams Dagblad Woensdag 25 november 1998 Eerst waren er rookwolken, toen vlammen. En uiteindelijk stond de hele motor in de brand. Dikke rookpluimen kwamen onder de motorkap vandaan, tot groot verdriet en woede van de Spaanse rally-coureur Carlos Sainz. De man kon het alle maal niet meer aan en besloot zijn frustraties bot te vieren op zijn eigen bolide. Grote deuken schopte hij woest In het plaat werk. Vreemd was dat niet, want Carlos Sainz verspeelde gis termiddag 500 meter voor de finish de kans om wereldkampi oen rallyrijden te worden. De titel ging naar de Finse coureur Tommi Makinen. De 34-Jartge Makinen, die deel uitmaakt van de stal van Mitsubishi, viel zelf zondag ai in de eerste etappe van de Britse rally uit. Sainz had toen goede kansen om de Fin voorbij te streven omdat hij in het klassement slechts twee punten achterstand had. De Spanjaard was een heel eind op weg om goud te pakken. Hij bezette de vierde plaats toen zijn Toyota Corrola in het zicht van de finish plotseling in brand vloog. Die vierde plek zou voldoende geweest zijn om eerste te worden In de eind stand. De boze en emotionele Sainz was tot tranen toe ge roerd. „Een kilometer voor de finish begon de auto ineens te haperen. Er drong rook in de cabine, waardoor we haast niets meer konden zien. Toen we stopten en de motorkap openden, sloegen de vlammen naar buiten. Dit drama zal ik niet gauw vergeten." Makinen kon zijn geluk na het buitenkansje niet op. „ik kan het nog niet helemaal bevatten. Ik geloofde er eerlijk gezegd niet meer in, maar ik heb medelijden met Sainz." Foto's Reuters Rotterdam Drievoudig lands kampioen FVT/Visser gaat voor een trainingsstage naar China. De Rotterdamse tafeltennissers heb ben dat te danken aan de samen werking tussen Shanghai en Rot terdam. Namens Rotterdam heeft ioco-burgemeester Hans Simons en namens Shanghai loco-burge meester Zhou Muyao een memo randum ondertekend inzake uit wisselingsprojecten tussen beide zustersteden voor de periode 1998-2000. Naast projecten op het gebied van economie, handel, haven, stads ontwikkeling, weg- en water bouw, onderwijs en cultuur, is er ook een sportparagraaf opgeno men. Daarin is voorzien in een trainingsstage van twee weken voor vier spelers en twee coaches van tafeltennisvereniging Feijen- oord van Teylingen/Visser in Shanghai. China is nog altijd de ^bakermat van de tafeltennissport. De trainingsstage is met name tot stand gekomen dankzij de actieve rol van Rotterdam Topsport. Met de stage naar China verwacht de Rotterdamse eredivionist meer mogelijkheden te vinden om het toenemende aantal Chinese spe lers in de Nederlandse competitie beter te kunnen bestrijden. Eén van deze spelers is Wu Bin van het Groningse Ankerstars, de te genstander die FVT in de finale om het najaarskampioenschap twee keer ontmoet. De eerste wedstrijd is zaterdag al in Gronin gen. Door Hans Schelling Rotterdam De toernooika- lendervergadering van het tennisdistrict Rotterdam valt jaarlijks in de categorie 'ha merstukken'. Voor de wed strijdleiders ligt altijd al een concept op tafel, dat nooit zo veel afwijkt van het vooraf gaande jaar. De opkomst bij de vaststelling van de toemooikalender 1999 was opmerkelijk groot. En niet zonder reden, want er bestond bij veel wedstrijdleiders grote onvrede over de gang van zaken. Het werd een hectisch avondje met Jerry Springer-taferelen'. Gelukkig voor de heren achter de tafel bleef het bij felle discussies tussen de KNLTB en de verenigingen. Grootste struikelblok vormde het ééndaagse tie-break jubileum- toernooi, dat volgend jaar op zon dag 13 juni in verband met het honderdjarig bestaan van de KNLTB wordt gespeeld. De ten- nisbond heeft tevens besloten dat op 13 juni 1999 door de clubs geen andere evenementen zoals com petitiewedstrijden of finales van open toernooien mogen worden dan van der Werf, Raymond van Lammeren; naar C2; Marit Bijl, Martijn van der Waal, Jeroen van der Meer, Jelle Vonk, Nick Breur. verlies van 15% aan kantine-op brengsten verwacht. Tennisers uit detailhandel zijn door hun ver plichtingen op zaterdag nagenoeg van deelname uitgesloten. In de bewuste week staan maar liefst zeventien toernooien op de kalender. De tennissers uit het district Rotterdam zullen er reke ning mee moeten houden dat sommige clubs toch gewoon op zondag 13 juni hun finales organi seren. Z'67 opent traditioneel het buiten seizoen. De club van de Rotter damse Zuiderparkweg organi seert vlak voor de competitie van 29 maart tot en met 5 april (Twee de Paasdag) het open toernooi. Bij Z'67 staan alleen enkelspelen op het programma. Het zomerseizoen begint met de h ar d court-toemooien van Aeolus- Oledo en De Bevers. Het Rotter damse Aeolus-Oledo combineert het Bl-evenement ook in '99 weer met een A-toernooi (31 mei t/m 6 juni). De organisatie hoopt dat bij de vrouwen de vaderlandse top naar tenniscentrum Blijdorp zal Dat laatste viel niet in goede aar de. Begrijpelijk, want de zondag is sinds mensenheugenis de fina ledag van elk toernooi. Om de laatste speeldag 'even' op zater dag af te werken zal voor veel clubs een fikse aderlating beteke nen. De wedstrijdleiders missen een speeldag en ook wordt een Rotterdam De Nederlandse tennisbond heeft met ingang van I januari 1999 een aantal op-" merkelijke wijzigingen in het wedstrijd- en toernooireglement aangebracht. Zo is het een spe ler niet meer toegestaan om tij dens een wedstrijd een inge schakelde mobiele telefoon mee te nemen op de tennisbaan, ten zij daarvoor een medische reden is. Een overtreding houdt in eer ste instantie een administratie ve overtreding in, maar kan bij herhaling tot een boete of ande re sancties leiden. Ook is het wedstrijdleiders bij toernooien na een regendag toe gestaan om 'verkorte' sets te spelen. Men kan de set dan bij de stand 1-1 of 2-2 beginnen. Ook kan van het 'sudden death' systeem gebruik worden ge maakt In elk spel wordt bij de stand 40 gelijk om één beslis send punt gespeeld, waarbij de ontvanger bepaalt vanaf welke kant wordt geserveerd. komen, want er is negenduizend gulden aan prijzengeld te verde len. Opmerkelijk was de problematiek rond de Bl-toemooien. De tennis bond schrapte de afgelopen jaren een aantal krachtmetingen in de sterkste categorie wegens de te ruglopende belangstelling. Ook afgelopen zomer was de respons bij de BI-toernooien niet om over naar huis te schrijven. Toch kre gen onder meer TV Halfweg, IJs club Kralingen en TC Zeven sprong de Bl-status toegewezen. De Masters van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit wordt van maandag 6 september tot en met zondag 12 september wederom op de gravelbanen van het Rotter damse Victoria gespeeld. Het aantal mutaties op grond van de speelsterkte-regeling bleef na genoeg gelijk. Geen enkele ten nisser uit het district Rotterdam steeg drie categorieën. De volgen de spelers en speelsters zijn onder meer na de resultaten van het ten niscircuit twee speelsterkten ge promoveerd: Naar B2: Gaby van Dam, Pauline Wong, Joost van Ladesteyn, Ruud den Hartigh, Joost Wegner, Na than Hoofdman; naar Cl: Angela Tabak, Simone van Uitert, Robert Smeets, Richard van der Boor, Or- De tenniscompetiticdata zijn door het landelijke tie-breaktoemooi gewijzigd* De competities begin nen volgend jaar in het weekein de van 10 en 11 april De. dis trictsjeugdkampioenschappen worden in het Pinksterweekemde bij TV Oud-Beijerland gespeeld De KNLTB heeft het Nederlands kampioenschap t/m 12 jaar op overdekte banen volgend jaar af geschaft Tenniscentrum IJssel- monde is van vrijdag 5 tot en met 7 maart de lokatie van de Novotel Cup De acht sterkste landen in de categorie meisjes t/m 14 jaar strijden om de Europese titel voor jeugdteams De 16-jarige Joyce Tauladan uit Sliedrecht eindigde in haar leeftijdscategorie op de nationale ranglijst op een fraaie vierde plaats De ledenvergade ring van het district Rotterdam vindt maandag om 19.00 uur plaats in het Maasgebouw van het Stadion Feyenoord Er wordt weinig spektakel verwacht nu be kend is geworden dat KNLTB- voorzitter Ruurd de Boer volgen de maand definitief zal aftreden Het Nederlandse Satellite Circuit is volgend jaar niet meer op Rac ketcentrum Halfweg in Spijkenis- se Om in de agenda te noteren: maandag 15 februari Kids Day op het ABN AMRO-tcemooi in Ahoy' Ladies Day met een modeshow is op dinsdag 16 februari. Door Frits Bakker EpemayHet zou een wanhoops daad zijn, maar het is niet uitge sloten. Cees Pnem kan ook zelf beslissen om uit Frankrijk te ver trekken. Joost van Mierlo, de ad vocaat van de wielerploeg van TVM, is vandaag in het Paleis van Justitie in Reims in discussie met onderzoeksrechter Madrolle, die de dopingzaak van TVM behan delt De verwachting is dat Cees Priem onder controle in Frankrijk moet blijven en dat de hogere be roepszaak wordt afgewezen. De advocaat en de ploegleider zelf zijn niet van plan zich daarbij neer te leggen. Van Mierlo: „We zullen er alles aan doen om de rechter van ons gelijk te overtuigen. Dat betekent dat ze Priem moeten laten gaan. Als de rechter daar niet in mee gaat, kunnen we altijd nog andere stappen nemen. Welke? We kun nen weer in beroep gaan, maar Cees kan ook gewoon vertrek ken..." Voor Cees Priem gaat dat dreige ment nog iets te ver. De Zeeuwse ploegleider reageerde geschrok ken: „Ik wacht eerst even af wat er uit dat verhoor komt. Maar of ik zou vluchten? Weet ik niet. Dan wil ik eerst de consequenties we ten van zo'n daadZo ver heb ik er nog niet over nagedacht, moet ik zeggen. Maar als je altijd maar weer wordt gekleineerd, dan schiet het ook niet op." De hardere opstelling van TVM is het gevolg van de starre houding die justitie blijft innemen. De twee Franse advocaten van TVM en Joost van Mierlo gaan er sinds maandag vanuit dat Priem de vrij heid heeft om Frankrijk te verla ten. Het hoger beroep in Reims, dat door TVM was ingediend, bracht vonge week een vormfout aan het licht in het rechterlijke dossier, „Daardoor is Priem vrij," blijven de drie advocaten volhou den. Termijn verstreken Van Mierlo zegt dat er wettelijk ook een termijn is verstreken, waarin een beslissing moest wor den genomen over het verzoek tot vrijlating van Priem en Moors. Dat van Moors is afgewezen, bij Priem werd de zaak vorige week verdaagd. Volgens Van Mierlo 2S nu de wettelijke termijn van 25 dagen voorbij en mag Priem terug naar Nederland. De onderzoeksrechter heeft die conclusie van tafel geveegd. Cees Priem kreeg gisteren in hotel De Champagne in Epemay, waar hij al bijna vier maanden verblijft, een aangetekend bericht van de Franse justitie. Daarin werd de beslissing in de beroepszaak weer herroepen. Odile Madrolle, die de TVM-delegatie vanmiddag om twee uur zal verhoren, beroept zich op haar vrijheid om de ter mijn weer met vijf dagen te ver lengen. ras, bezig aan een belangd] ke week. Foto Hannover Titelverdediger Pete Sampras is het toernooi om de we reldtitel tennis in Hannover uit stekend begonnen. De als eerste geplaatste Amerikaan won de openingspartij van het evene ment met 6-2 64 van de Rus Jev- geni Kafelnikov. Er is Sampras veel aan gelegen om het toernooi opnieuw te win nen. Dat zou betekenen dat hij de concurrentiestrijd met de num mer twee van de wereld, de Chi leen Marcelo Rios, positief afsluit en voor de zesde maal achtereen een seizoen met de eerste plaats van de computerlyst bekroont, een nieuw record. Sampras kwam alleen in de slotfa se van de partij even in de proble men. Hij moest drie breekpunten afweren en had vier matchpoints nodig om de zaak af te ronden. Vo rig jaar had Sampras dezelfde te genstander in de finale bedwon gen. Sampras krijgt in de rode groep later in de week nog de Slowaak Karol Kucera en de Spanjaard Carlos Moya te bestrijden. Maassluis Han Berger, de bondscoach van het Olympiseh elftal, opent vandaag het '4 tegen 4 veld' van Excelsior Maassluis. Als de weersomstandigheden het toelaten, spelen de allerkleinsten leden op het kunstgras een de monstratiepartijtje. Berger is niet de enige prominen te aanwezige. Ook Sinterklaas zal met een aantal zwarte knechten bij de feestelijke opening acte de presence geven. RTL 5 komt met een cameraploeg om opnamen te maken voor het programma 'De KNVB en zo". Vlaardingen Volgend jaar be leeft de Vlaardingse tennisvereni ging Holy een bijzonder seizoen. De club bestaat dan een kwart eeuw en gaat dat met verschillen de activiteiten vieren. Eén van de grootste evenementen die ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan op poten worden ge zet, wordt het reünie-toernooi. De organisatie daarvan is in handen van de technische- en jubileum commissie. Het is de bedoeling een groot aantal competitieteams uit het verleden op de baan te krij gen en op die manier de historie van Holy te laten herleven. Sportagenda Tips voor dere rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 0104265227) en in de avondurenonder 01G4C0431C. WOENSDAG 25 NOVEMBER HANDBAL, (beker): 20 30 De Holland:aan (v)-Forehotte(Sporthal Westwijk, Vlaard VRIJDAG 27 NOVEMBER BADMINTON: 19.15 TSF-BC Maassluis DoorArién Stuyt Rotterdam De Kapellen had in de tweede ronde van de Rotter dams Dagblad Bokaal geen enke le moeite met overgangsklasser KV Vlaardingen. In de als altijd weer stoffige Energiehal in Rot terdam versloeg de Capelse eer steklasser de ploeg van Rob van der Stelt met liefst 24-10. Beker houder KV Vlaardingen ligt daar door wel heel snel uit het Rotter damse bekertoernooi. „Een. beschamende vertoning," aldus veroordeelde KV Viaardin- gen-trainer Rob van der Steit het spel van zijn toch hoger gedoteer de ploeg. „We speelden echt veel te slap, er was te weinig inzet. Dat mogen mijn spelers zichzelf abso luut verwijten, ik doe dat name lijk ook!" Voor het duel tussen beide ploe gen speelde zich op veld drie van de Energiehal een koddig inter mezzo af. In de immense sporthal waren immers maar vijf officiële korven te vinden voor drie vel den. Aangezien het toch lastig is om met slechts één korf te spelen, nummer zes was en bleef zoek, werd voorgesteld om met een mo biele, doch niet goedgekeurde, korf te spelen. Rob van der Stelt zette vervolgens alles op alles om het duel toch door te laten gaan. Het was namelijk een mooie gele genheid om Peter Horweg en IJs brand Breem hun schorsing te la ten uitzitten. „Dit scheelt wel een wedstrijd voor die spelers." De Kapellen-trainer Erik van Viersen had er ook wel zin in en dus werd toch besloten om te spe len. De zesde officiële korf werd overigens na het duel door zoeklustige Nieuwerkerk-spelers alsnog gevonden. Anders had den wij gewoon met gespeeld te gen Nieuwerkerk," merkte WION-trainer Bram Rog op, Eer steklasser Nieuwerkerk verloor overigens met 23-24 van over gangsklasser WION in een heuse korfbalkraker. „Een hele knappe wedstrijd van mijn ploeg," vond Nieuwerkerk-trainer Paul Mar seille ondanks de nederlaag. „WION is namelijk een zeer ster ke ploeg. Die betiteling had De Kapellen- trainer Erik van Viersen ook gere serveerd voor KV Vlaardingen. Echter, alleen in de eerste twintig minuten maakte de overgangs klasser de indruk echt voor de winst te willen gaan. Routinier Ar no Brouwer maakte het de verde diging van De Kapellen knap las tig door slim te bewegen. De meeste indruk aan Capelse zij de maakte Robin Diepenhorst die het slordige spel van zijn ploegge noten maar matig kon waarderen. Bij een 5-6 stand in Vlaardings voordeel effende hij na een vrije bal de score. Het was laatste keer dat KV Vlaardingen kon bogen op een gunstige tussenscore. Via een vrije bal van Jeroen Legerstee en een afstandstreffer van Niels Schailenberg werd de rust met een 8-6 stand bereikt. Uitgeblust Na de pauze maakten de Vlaar- dingers een uitgebluste indruk, terwijl De Kapellen zich vol en thousiasme op de willoze prooi stortte. Binnen zes minuten was de stand naar 12-7 getild en was het duel beslist. Leon Klop scoor de vervolgens weer tegen, maar dichterbij kwam zrpi ploeg niet meer. Sterker nog, in de laatste zestien minuten schoot KV Vlaar dingen nog maar tweemaal raak. Beide treffers werden binnenge gooid door Hewie Mookhoek. De Kapellen bleef er wel lustig op losscoren en het de teller pas bij 24 stoppen. Topschutter werd Je roen Legerstee met zeven tref fers, Robin Diepenhorst was goed voor zes doelpunten. De hoogst scorende dame was Natascha Padmos die driemaal raakschoot namens De Kapellen. Erik van Viersen was logischer wijs zeer in zyn nopjes met de be kerwinst op KV Vlaardingen. „Goed voor de moraal," aldus de trainer van De Kapellen. Op het veld staat de ploeg in de over gangsklasse onderaan. In de zaal- competitie startte de ploeg met een overwinning in de eerste klas se. „Een overwinning op KV Vlaardingen is vervolgens altijd lekker. Met twee zeges op rij is de lucht weer wat opgeklaard." KV Vlaardingen-collega Rob van der Stelt kon niet treuren over het verlies, al bleef hij wel teleurge steld over de gennge inzet die zijn discipelen toonden. „Dat moet ge woon veel beter, dat lijkt me dui- De Kapellen- speler Niels Schallenberg vangt de bal afonder de Vlaardingse korf. Foto Peter delijk, maar ik denk dat de jon gens en meisjes er in de competi tie wel weer staan. We gokken dit jaar op handhaving in de over gangsklasse, daar zal zeer zeker veel inzet voor nodig zijn." De derby tussen het Capelse De Bermen en KOAG uit Krimpen aan den IJssel werd met 12-20 een makkelijke prooi voor de Krim- pense eersteklasser. Derdeklas ser De Bennen kwam al snel op een 1-5 achterstand te staan en kwam daarna nooit meer terug in de dus niet al te spannende wed strijd. Kort Bondig Volgens ingewijden heeft het sportgala van Schie dam vrijdagavond een recordaantal bezoekers ge trokken Cor Valk, één van de consuls die vrijdag tijdens het sportgala van Schiedam tot vrijwilligers van het jaar werden uitgeroepen, was zaterdagmid dag gedurende de eerste helft een aandachtig toe schouwer bij WK „Nu je een prijs hebt gewonnen, ben je ineens wel hij VVK te vinden,'klonk het com mentaar in de richting van "Vallekie' Volgens Leen Valk, de ruim besnorde broer van Cor, heeft de con sul geen aandacht meer voor anderen als de pers bij hem in de buurt staat De vrouw van Otto Jung, één van de andere consuls die in de prijzen viel, bij de nachtelijke thuiskomst van haar man en het zien van de bos bloemen: 'Eindelijk krijg je eens waardering voor het werk dat je doet'. Jung gaf tijdens het sportgala overigens opvallend veel drankjes weg aan de sportverslaggevers Willem van Ravens (WK) was een van de kanshebbers voor de titel vrijwilliger van het jaar. maar vermoedde al niet te winnen „Omdat," luidde zijn commentaar, „dat echt een prijs is voor oude mannen." En gezien de consuls," lachte hij, „heb ik gelijk gehad, hahahaha." Jan van Vugt, de directeur van de Dienst Sport en Recre atie, liep tijdens de huldiging een nat pak op Dat was te danken aan WK-speler Bart Raaymakers Die ontkurkte de enorme fles champagne, op het podium en spoot per ongeluk zo'n beetje de hele in houd over Van Vugt 'Al een beetje opgedroogd. Jan?' vroegt Robin Smallegange later op de avond Hardloper Willem Koning werd weliswaar niet uit geroepen tot sportman van het jaar, maar toch was hij verguld met de beker „Dit is toch ook mooi**" sprak hij in het bijzijn van zijn vrouw en zoons Pim en Paul Ook SVDPW had een afvaardiging ge stuurd naar het sportgala, ondanks dat voor die dub niets te halen viel „Op een avond als deze, hoor je er als voetbalclub toch bij te zijn," was het commen taar van trainer Rob van Vliet GTBwoorzitter Jan Zwep was het niet eens met de prijswinnaars Luuk van Troost en WK Doorgestoken kaart," klonk het kort maar krachtig aan de bar Van Troost, sport man van het jaar, had niet veel piezier van het inge lijste jury-rapport Eén van de barmedewerkstèrs in de Groenoordhal stootte het lijstje van de tafel en dat viel prompt aan scherven Overigens pleitte de cric keter maar weer eens voor graspitches in Schiedam De krokettest dan De kroket van Zwaluwen is er niet best van afgekomen De snack liet lang op zich wachten, was desondanks koud en de smaak werd gehonoreerd met een vier De kroket van hockey club Pollux kreeg zondag een hoger djfer Een zes Dus nog altijd wel voor verbetering vatbaar K&B is altijd tiptop in orde!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1