rt*1 21, W Schiedam wil 4 miljoen voor bodemsanering Sveaparken 'Wij bouwen deze contacten op voor de jeugd' Vlootschouw voor overjeden stuurman 'Eén op de 10.000 spullen is wat' Brandweercommandant ontkent lange aanrijtijden Actie samenwerkende kerken voor asielzoekers in zwembad Alternatieven voor parkeren bij nieuw ziekenhuis Als geld Stadsregio uitblijft voorziet gemeente grote problemen bij exploitatie woonwijk Officiële aftrap gemeente en Shell voor sportpark Broekpolder SSfitfi Rotterdams Dagblad Zaterdag 28 november 1998 Vlaardingen/Schipluiden Als de uitbater van café Vlietzicht en de mensen die daar omheen wonen liever willen dat de brandweer, politie en ambulancedienst uit Vlaardingen voor hen uitrukt, dan moeten ze daar by de alarmcen trale (112) om vragen door als noodadres Trekkade Vlaardingen door te geven. Dat zegt brand weercommandant J. Barendse van Schipluiden en Maasland. „Maar," voegt hij eraan toe, „het is de vraag of ze daarbij zijn ge baat." De uitbater van café Vlietzicht aan de Vlaardingse Vaart, net ten noorden van Vlaardingen maar binnen de gemeentegrens van Schipluiden, heeft een brief ge stuurd aan het gemeentebestuur van Schipluiden. Daarin vraagt hy samen met een aantal omwo nenden aandacht voor de naar zijn mening ongelukkige regio-in deling voor alarmmeldingen. Aanleiding hiervoor is het tragi sche ongeluk waarbij dinsdag een 50-jarige inwoner van Vlaardin gen om het leven kwam. Volgens cafébaas L. Mulders had het leven van de man misschien gered kun nen worden als de hulpdiensten eerder ter plekke waren geweest. Nu arriveerden ze volgens hem pas na een halfuur. Dat is volgens Barendse echter ruim overtrokken. Hy stelt op ba sis van een uitdraai van de com- mandokamer dat de Schipluiden- se brandweer elf minuten na de melding ter plaatse was. Met in hun slipstream de ambulance. De duikers, die van de beroepsbrand weer uit Delft moesten komen, ar riveerden twee minuten later. „En twee van onze vrijwilligers," zegt Barendse, „waren er al heel snel. Die hoorden hun pieper toen ze voor hun normale werk op de strooiwagen zaten. Daarmee zijn ze meteen naar de plek des on- heils gereden en hebben met een touw en de mast van een surf plank de man nog proberen te redden. Zij waren er binnen tien minuten na de melding. Dus dat het een half uur geduurd heeft, is zoals zo vaak ruimschoots over dreven." Bij zijn collega in Vlaardingen heeft Barendse de tijden opge vraagd die hij de volgende dag no dig had om op dezelfde plek des onheil? te komen toen daar weer een scL=;iser vermist leek te zijn. De Vlaardingers hadden twee mi nuten minder nodig. „Of dat veel is," herhaalt de Schipluidense brandweercommandant de vraag. „Als je dat in het licht van de kreet 'Elke seconde telt' ziet is twee minuten veel. Maar wanneer je bedenkt dat de Zouteveense- weg tegenwoordig veel als sluip route wordt gebruikt en wij achter drie auto's zaten die niet zo snel opzij konden, is het niets. Daar door hebben we zeker twee, drie minuten verloren. Dus de vraag is of Vlaardingen altijd sneller is dan wij." Volgens Barendse heeft dit alle maal niets met broodnyt of in re kening te brengen kosten te ma ken. Omdat hij ook brandweer commandant in Maasland is, werkt hij bijvoorbeeld samen met de beroepsbrandweer van Vlaar dingen. „Een duikploeg laten aanrukken vanuit Deift duurt te lang omdat die te ver weg zitten, daarom komen Vlaardingse dui kers. Daarover moetje natuurlijk wel afspraken maken, zodat de Vlaardingse auto's bijvoorbeeld een routekaart hebben van Maas land." SchiedamDe samenwerkende kerken in Schiedam zijn in actie gekomen om hulp te bieden aan de.asielzoekers die wórden ge-, huisvest in het voormalige sportfondsenbad aan'de Burge- meester Knappertlaan in Schie dam. De kerken gaan acties op zetten om vrijwilligers te wer- ven en goederen en voedsel in te- zamelen voor de vluchtelingen', in het- Schiedamse zwembad.': Ook zal er woensdagavond 2 de-: cembereen ihformatiebyeen- konistworden gehouden ovec.de i opvang. Deze bijeenkomst is vooral bedoeld om de onrust weg te nemen by de om'wonen- den. Zakenman George Toth maakte eerder deze week bekend dat hij uitgeprocedeerde asielzoekers naar Schiedam halen. Het gaat om mensen die via een ander Europees land naar Nederland zijn gekomen en volgens de Eu- ropese regels hier geen recht hebben op een verblijfsvergun ning. Toth,-zelf van Hongaarse afkomst, wil in eerste instantie 26 kinderen en hun ouders en verzorgers opvangen.De coördi natie van de opvang ligt bij de kerkelijke organisatie INLIA en, de uitvoering bij de samenwer kende kerken van Schiedam. In totaal 14 instanties, verdeeld over vijf kerkelijke stromingen, - gaan zich inzetten voor de bege leiding en verzorging van de ge zinnen. Daarbij wordt wel aan- getekend dat hét onder protest y.wordt gedaan. De organisaties., vinden dat de eerste verant- woordelijkheidwoor de opvang- bij de overheid ligt Deze.doet doet echter niet omdat devluch- telingen geen recht hebben op teen asielaanvraag in ons land. Be samenwerkende kerken spannen zich nu in omdat ze vinden' dat het onmenselijk' is om de vluchtelingen op straat te laten zwerven. Ty dens de kerkdiensten worden morgen oproepen gedaan voor vrijwilligers, goederen en voed sel. Deze spullen kunnen vanaf maandag 12.00 uur worden afge geven bij het voormalige zwem bad aan de Burgemeester Knap pertlaan 245a Vooral bedde- goed,speelgoed, kleding en kookgerei is welkom. Als er voedsel wordt gebracht, moet dit in eerste instantie nog in blik zijn. Pas in' een later stadium is de keuken operationeel en vers voedsel zou dan inmiddels be dorven zijn. Schiedam Of het Schiedams/ Vlaardings fusieziekenhuis óf de parkeervoorziening van deze ge zondheidsinstelling op een ande re plek. Dat zijn in een notedop de alternatieven die de fractie van Gemeentebelangen heeft aange dragen bij wethouder L. Hafkamp van ruimtelijke ordening en ver voer (rov). Volgens Gemeentebe langen ligt de bouw van het zie kenhuis achter het Schiedams po litiebureau, moeilijker dan in eer ste instantie werd aangenomen. De fractie kreeg zo zijn bedenkin gen toen de plannen werden toe gelicht in de vergadering van de rov-commissie. Praktisch alle an dere politieke partijen hebben daar ook hun bezorgdheid geuit over de parkeervoorziening van het ziekenhuis en de verkeersge- volgen voor de directe omgeving. De bouwlocatie voor het zieken huis, waar over een paar jaar het Holy en het Schi el and Ziekenhuis in opgaan., ligt midden in een ge bied dat volgens Gemeentebelan gen nu al veel te maken heeft met verkeersproblemen. Het ligt aan een knooppunt van verkeer tus sen het noordelijk en zuidelijk stadsdeel, het is een route naar Rijksweg 20 en waar verkeer uit Vlaardinger-Ambacht zich laat gelden. Hiernaast zorgen ook de Hargahoeve, het Novotel en de Margriethal voor een flinke ver keersstroom en doorkruisen hon derden scholieren het gebied op weg naar school of naar huis. Daar zou dan nog eens de naar schat ting één miljoen verkeersbewe gingen van het ziekenhuis moe ten bijkomen. Volgens Gemeente belangen is daar geen ruimte voor zonder de omgeving te verande ren in een groot verkeersriool Ruimte om het bestaande ver- keersnet in de omgeving onder hande te nemen, is er volgens Ge meentebelangen niet. Een oplos sing moet dan ook worden ge zocht in het elders bouwen van het ziekenhuis of het elders aan leggen van de voor het ziekenhuis benodigde parkeerplaats met ze venhonderd plaatsen. Daarbij laat de fractie doorschemeren dat het eerste niet erg waarschijnlijk is aangezien al veel kosten zijn ge maakt en de keuze voor de huidi ge locatie tot stand is gekomen na een uitgebreide afweging van een lange lijst bouwlocaties. De oplossing zou dus gezocht moeten worden in het elders stal len van de heilige koe dan pal bij het te bouwen ziekenhuis. Ge meentebelangen denkt de hoek van Olympiaweg/Sportlaan een goed alternatief is. Deze plek ligt een paar honderd meter verderop. De toegangsweg naar dit parkeer terrein moet dan lopen via de Har- galaan/Olympiaweg. Over een loopbrug over de Poldervaart zou den bezoekers dan naar het zie kenhuis moeten lopen. Door Edwin Cornelisse Schiedam De gemeente Schiedam heeft bij de Stadsregio Rotterdam aangeklopt voor een bijdrage om het tekort in de exploitatie van de wijk Sveaparken weg te werken. In de fi nanciële opzet van de uitbreidingswijk zit op het moment een gat van ruim vier miljoen gulden. Dit wordt hoofdzakelijk ver oorzaakt door de kosten die zijn gemoeid met het saneren van de bodem. In Sveaparken moeten ruim dui zend woningen in Zweedse stijl verrijzen. Het plan is de laatste grotere bouwlocatie van Schie dam en van groot belang voor de volkshuisvesting in de gemeente. Het moet de gemeente in staat stellen de woningvoorraad aan te vullen en uit te breiden met wo ningtypen die nu nog zijn onder vertegenwoordigd. De bouw van de wijk die voorheen Spaland Oost heette, heeft de instemming van de Stadsregio Rotterdam. Om deze reden heeft het plan een spe ciale plaats gekregen in de plan ningvan grotere nieuwe woonwij ken in de Randstad. Het gebied van Sveaparken is ver vuild met Rotterdams havensïib. Dat bevat onder meer zware meta len en minerale oliën. Bij de sane ring wordt de grond afgegraven tot een diepte van 1,20 meter waarna plastic met daarop een ieeflaag wordt aangebracht. De toekomstige bewoners van de wijk zullen ook goed worden geïnformeerd over de vervui ling. Daarbij wordt ze ver teld dat er niet te diep gegra ven mag worden in de achtertuin en dat er geen bomen geplant mo gen worden die dieper wortelen van 1,20 meter. Dit omdat de boomwortels de piastic afscherm- laag kunnen beschadigen. De laatste weken is hard gewerkt aan het rondkrygen van de ex ploitatie. Daarbij is veel moeite gedaan om het tekort als gevolg van de te treffen maatregelen bij de bodemsanering, zo beperkt mogelijk te houden. Maar on danks deze inspanningen rest nog een gat van 4.120.000 gulden waarvoor Schiedam een beroep doet op de Stadsregio. „Wy ver zoeken u na te gaan of een bijdra ge in de kosten voor bodemsane ring mogelijk is," zo schrijft het college in haar pleitbrief aan het dagelijks bestuur van de Stadsre gio. Als deze besluit om niet over de brug te komen met de forse bij drage in de saneringskosten, on- staat een groot probleem. De uit voerende partij van Sveaparken, een zogenoemd public private partnership (pps) waarin gemeen te, Bokx Project, Amsteliand Vast goed, Bemog Projektontwikke- iing en Midgard Beheer b.v. parti ciperen, zal dan naar andere mid delen moeten zoeken om de ex ploitatie van de wijk sluitend te maken. Daarbij valt bijvoorbeeld te denken aan meer woningen in het gebied te bouwen dan nu de bedoeling is. Ook het duurder ma ken van de woningen kan een maatregel zyn ora het exploitatie tekort weg te werken. Als deze maatregelen niet voldoende soe laas bieden, zullen de pps-deelne- mers zelf het ontbrekende bedrag moeten ophoesten. Eerder deze week was Sveapar ken al in het nieuws omdat ver antwoordelijk wethouder Reijn- hout een miljoenenclaim heeft neergelegd bij de gemeente Rotterdam voor de kosten van isolatie in verband met vliegtuigla waai. De nieu we wyk ligt onder de aanvliegrou te van Zestienhoven. Vliegveld directeur R. H. J. Wondolleck noemde het gisteren in een reac tie op zijn beurt 'vragen om moei lijkheden' om 'een project met houten woningen te realiseren op een plek waar een aanvlieg- en landingsroute is'. VlaardingenNa een jaar of twee praten hebben de directie van Shell en sportwethouder Kool na mens de gemeente Vlaardingen de eerste handtekeningen gezet onder een verklaring waarin de intentie wordt uitgesproken om samen te komen tot de realisering van een multifunctioneel sport park in de Broekpolder. Dit sport park moet een groot aantal sport vereniging gaan huisvesten, dat moet verhuizen in het kader van de woningbouwplannen in de Westwijk (onder meer langs de Marathonweg) én de Shell-sport- verenigingen. Sportpark De Vijfs luizen wordt dan een -strate gisch gelegen- bedrijventerrein. De ondertekening is een stap in een lang traject. Nu moet er een zogenoemd ondernemingsplan worden opgesteld waarin moet blijken of exploitatie mogelijk is. Dan moet ook duidelijk worden hoe diep de gemeente Vlaardin gen en Shell in de buidel willen grijpen om het ongeveer 35 mil joen gulden kostende sportpark van de grond te tillen. Zowel Shell als sportwethouder Kool zeggen vertrouwen te hebben in een goe de afloop. Beide partijen investe ren 100.000 gulden in het opstel len van het ondernemingsplan. Het Gemeen telijk Haven bedrijf heeft gisteroch tend voor Het Hoofd in Vlaardingen een vloot schouw gege ven. Het was een eerbe toon aan een overleden collega, die jarenlang stuurman is geweest op één van de schepen van het havenbe drijf. De rouwstoet maakte op weg naar de laatste rust plaats van de Vlaardinger speciaal een stop aan de waterkant. Fo to Roe! Dijkstra Door Ellen Lengkeek Hoek van Holland „Dat is best een aardig schilderij. Toch maar verzekeren voor duizend piek." Veiling-grootmeesteT Jan Pieter Glerum (55) is nog maar nauwe lijks uitgesproken of de volgende spullen worden alweer ter taxatie onder zijn neus gestoken. „Nee meneer. Een leuk kopje, maar dat zijn gewoon plakplaatjes hoor," vervolgt hij, „En dat zijn heus ko pieën, mevrouw. Dat weten ze echt wel in Hong Kong, anders zouden deze beelden 20.000 gul denper stuk zijn. En dat heeft u er toch niet voor betaald. Wel?" Het is dringen vrijdagochtend om zijn tafel in het restaurant De Tor- pedoloods in Hoek van Holland. Samen metMachteld Veenhoven, Aniek van Italiëen Sara Clercq in- specteert Glerum honderden spullen. Vooral veel prullaria. De woorden 'leuk maar niks waard' klinken veelvuldig in de druk be volkte zaal. Het 'aardige schilderij' dateert van rond 1900 én is gemaakt door de geboren Schiedammer O.U van de Schouw. Het doek wordt door de eigenaresse Barbera Bliek (52) tussen het publiek naar een veilige plek gebracht. „Toch duizend gulden," zegt ze. Het komt aardig overeen met het be drag dat ze haar hebben gegeven bij veilinghuis Christies in Am sterdam. „Ik heb het via mijn oma van mijn vader geërfd- Kijk, dat is mijn overgrootopa bij een boerde rij in Rotterdam," zegt ze terwijl ze op het verfdoek wijst. Ze vindt er echter geen moer aan, zoals ze zelf eerlijk zegt. „Nooit gevonden, dus ik verkoop het. Desnoods voor vijfhonderd gulden." De Hoekse is samen met "haar twee zussen naar De Torpedo- loods gekomen en laat een aantal spullen voor de tweede keer taxe ren. „Dan weet je zeker hoeveel het waard is," meent ze. Het vaas je waar Christies toch driehon derd gulden voor wilde geven, zorgt voor verwarring. „Nee, dat is niets," roept Glerum, terwijl het publiek zijn zuurstof ontneemt. „Maar bij Christies zeiden ze van wel," pareert de zus verontwaar digd, „Gelijk naar Christies terug gaan dan," reageert Glerum ad rem. Een paar meter verderop bewon dert Hoekenaar Jan van Tonge ren (65) zijn nieuwe aanwinst; een schilderij waar met wat inspan ning een landschap op te ontwar ren is van J. G. van Os. Hij beeft het zojuist gekocht van een ande re bezoeker. Die wilde er direct van af nu het maar een kleine driehonderd gulden waard blijkt te zijn. Om elf uur 's ochtends ontsnapt Glerum voor een paar minuten even uit de mensenhaag. „Nog een uurtje," zegt hij, „dan is de grootste drukte geweest." Een bij zonder artikel verwacht de taxa teur niet meer vandaag, terwijl er nog tot vier uur bezoekers kun nen komen. „Je hoopt altijd op een verrassing, maar dat zie ik hier niet meer gebeuren. Uitein delijk is vaak slechts één op de tienduizend spullen interresant. Dan heb je dus wel eerst mooi 9999 spullen in je handen gehad," zegt hy lachend. Zijn meest waar devolle 'ontdekking' is een zeven tiende eeuws schilderij van een bloemenschilder. „Net zoals hier kwam iemand daar zomaar mee aanlopen. Ik schatte tussen de zestig- en tachtigduizend gul den." Het meest aardig is volgens de veilingmeester toch wel als mensen luisteren als hij uitleg geeft. Maar de praktijk van van daag de dag is dat de waarde steeds vaker om voorrang dringt. SchiedamDe partnersteden wil len vooral 'de Europese gedachte verspreiden' volgens wethouder Aad Wiegman. „Het klinkt vrij ideologisch. Maar het is van be lang eikaars taal en cultuur te be grijpen," zo vertelde de wethou der eerder deze week tijdens de informele bijeenkomst in het Schiedamse Novotel. Deze bijeen komst was bedoeld om de deelne mers van de partnerstedenconfe- rentie, die vandaag wordt gehou den met elkaar kennis te laten maken. Vertegenwoordigers uit de zes partnersteden Neath-Port Talbot (Wales-Groot Brittanië), Esslin- gen am Neckar (Duitsland). Vien- ne (Frankrijk), Udine (Italië) en Velenje (Slovenië) praten tijdens de conferentie over jongeren, kunst, de invoering van de Euro en internationale uitwisselingen. Ook zyn er delegaties uit Norrkö- ping (Zweden), Albacete (Spanje) en Pécs (Hongarije): steden die al veel contacten onderhouden met de partnerstedenkring, maar er nog niet officieel bijhoren. De partnersteden houden jaar lijks een conferentie in een van de steden om de vriendschapsban den aan te halen. Wiegman; „Het lykt vrij beperkt om op die manier de Europese gedachte te versprei den. Maar bij zo'n conferentie gaat het niet alleen om het verga deren. Er ontstaan contacten met andere culturen. Door kennis te maken met verschillende syste men en manieren van denken, kunnen we van elkaar leren." Als voorbeeld noemt de wethou der dat Schiedam de laatste tijd intensiever contact heeft met de Hongaarse stad Pécs. „Zij willen heel graag weten hoe wij ons be stuur hebben opgebouwd, omdat ze af willen van het Oost-Europe- se systeem." De meeste projecten die worden georganiseerd door de partnerste den zijn gericht op de jeugd. „Wij bouwen deze contacten op voor de jeugd. Voor de jongeren is het. la ter heel belangrijk dat ze al ken nis hebben gemaakt met andere culturen," zegt Srecko Meh de burgemeester van Velerye. Een mooie bijkomstigheid van de partnerstedenkring, is dat je el kaar kan helpen als er een in nood zit. Zo is Velerye gesteund door haar bevriende steden toen ze te maken kreeg met de oorlog in voormalig Joegoslavië. Meh: „Er is toen eten, medicijnen en We ding naar ons toegestuurd en daar zijn we ze nog steeds heel dank baarvoor." De partnersteden zijn wat betreft welvarendheid allemaal gelijk waardig, volgens Udo Goldmann, de wethouder van sociale zaken en cultuur van Esslingen am Neckar. Zijn stad behoort tot de oudste van de kring van partner steden. In 1956 sloten Esslingen en de Franse stad Vienne vriend schap met elkaar in het kader van verzoening na de Tweede Wereld oorlog. Sinds de jaren zestig heb ben Schiedam, Neath en Udine zich aangesloten. Twintig jaar ge leden kwam. Velenje erbij. „Waar het vlak na de oorlog vooral ging om verzoening; de wieder- gutmachung," vertelde Gold mann in het Novotel. „Gaat het nu meer om eikaars cultuur te begrij pen." Projecten voor de jeugd zyn daarom volgens Goldmann heel belangrijk. Jaarlijks wordt er door de partnersteden dan ook een groot uitwisselingskamp op poten gezet. Maar dat is zeker niet het enige voor de jeugd, volgens Goldmann. Zo hebben Esslingen, Vienne en Udine tezamen een internet-pro ject. Op het gebied van bijvoor beeld watervervuiling en jonge renwerkloosheid doen scholieren uit deze drie steden onderzoek en communiceren ze daarover met elkaar. De burgemeester van Neath-Port Talbot, Malcolm Jones, kent nog een project De Schiedamse basis school De Klinker heeft nauw contact met een school in Neath. De twee wisselen ook ieder jaar leerlingen uit. Ze slapen dan bij gastgezinnen en krijgen les in een andere taal en leren zich dus te redden in een andere cultuur. Volgens Goldmann is dat laatste heel belangrijk. „Met het inter net-project leren jongeren dat er verschillende manieren zijn om problemen aan te pakken. En dat deze methoden cultuur en poli tiek gebonden zyn en afhangen van de organisatie en economi sche situatie van een land. Maar dat al deze verschillende manie ren wel degelijk kunnen werken en hun manier niet de enige juiste is. Zo wordt tolerantie gekweekt." Zaterdag 28 november SCHIEDAM Weste rkade 21. Schiespoordag tot 16.QÖU. Theatera.d. Schle. Freekde Jonge, 20.15u. Theater De TeerstoofThe weird Sisters met It's Uncanny, 20,15u. Total Music. Camino Real, 22-OOu. Wijkcentrum De Erker. Back to the 80's, 20.30U. VLAARDINGEN Surfplas. Ganzen kijken met JNM-Westland, verzamelen bij NS-VTaartiingen-West 10.00ti. Buurthuis de PSjpelaar. Vlooienmarkt, tot I6.00u. Lijnbaan haBen. Rommelmarkt, tot 16-OOu. Leger des Heils gebouw. RlmAvon- tuur met een staartje, 14.30. Vredeswerk. Film Avontuur met een staartje, 14.00u. Grote Kerk. SursumCorda en Christelijk Residentie Mannenkoor, 2O.O0a De Deel. Bingo-Dan sant, 20.30u. MAASSLUIS Theater ScnuurkerK Amateur Film Festival, 15.Q0u. Café Notre Dame. GIG-Festiva! met vier bands, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND Prins Hendrikstraat Openlucht optreden marching band harmonfeverenigjng Rotter dam san Zee. 15,O0a ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 19.4513eEenakter- festival voor schotieren, de Doelen, Diverse Zalen 19.30-02.00 Vasco Martins. AqulTa- pasbar 22.30-00.30 Remenco Kings. L'Es- prft 22.00 My-T-Blue. C5 Jazz 22.00 lee Cream. De Twijfelaar 22.30 Progression. Nlghttown 21.00 Jazz in popular. Yuri Honing en Mischa Mengelberg. Paradij skerk 16.00-16.45 Orgelconcert Rotown 21.00 The newtestamentoffunk. Plan-C 22.002 Big4 Words. Blblkrtheektheater20.300nno innemee. Kasteel van Rhoon 20.15 Creme Fraiche. LuxorTheater20.15 Youp van t Hek. R'dams Centrum voor Tueatar 20.30 Slot feest Rotterdams Eenakterfestival, Rotter damse Schouwburg Studio 21.30 Krazy Kra- zy Kat Gr.z. 20.15 Ubu the Truth Commis sion. W.z. 19.30 Othello. RO THEATER 20.15 Nachtasiel. Theater t Kapelletje 20.30 Pluk de dag, Theater Zuldplein Gr.z. 20.15 De Bloeiende Maagden. HLz.20.30Vincent Bijlo, Finse Kerk tot 18.00 Finse Bazar. Zondag 29 november SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker. Kade- en creamarkt, 12.00-17.00u. Nederlands Gedistilleerd Museum. Ruilbeurs KLM-hui%es, 13.00- 16-OOu. Stedelijk Museum. Jazz trio Vincent Kuiper, Jasper Stoffers en Simon Rigter, 15.00u. 1 Podium. Jamsessie, 2i.30u. VLAARDINGEN Lijnbaan ha Hen. Speelgoedbeurs, 9.00- 16.00a Vlsserijmuseum. Joke en Eis, een bijzondere ontmoeting..., 14 JOu. Stadsge hoorzaal. Sint Nicolaasfeest met Juffrouw Dotje Juffrouw Lotje, 13.00, 15.00 en 17,00a Wijnballon Mosman Frèras. Max Vax speelt Rachmaninov, 15.00a Café De Steeg.Haringkaken, een vreemd nieuws show, 16.00u. MAASSLUIS Notie Dame. Stand-up comedians, 21-OOu ROTTERDAM De Doelen Jumaanse Zaal 14.00 en 16.00 Muziek en theater voor kinderen. Theater Zuidplein Gr .z. 14,00 Ha kim. doDoefenGrj. 14.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest 20.15 Indiase muziek. Jumaanse Zaal 11.00- 12.00 Kamermuziek op zondagmorgen. CS Jazz 15.00 New Orleans Syncopators. Dodo- ra ma 15.00 Pieces of Brain. Doeiencafö 1550 Ronald Snijders Acoustic Band. Dizzy 16.00 Contraband. Kasteel van Rhoon 12.00 Klassieke muziek. Lambertuskerk 15.00 Vocaal Ensemble Tiramisa Nlghttown Finale Kleurrijk. Prinsekerk 14.30 K.O.V. Symphonla. Rotown22.00JohnSirclairSi His Blues SchoIars.Toefi Café 2iL30Safsa Dans avond. BlbflotheeWheater 14.00 David. Luxor Theater Jetty Mathurin. Rotterdamse Schouwburg Studio 15.00 Krazy Krazy Kat. Gr.z. 20.15 U bu the Truth CommissionThe ater t Kapelletje 14.30 Theeterkramp. The ater de Evenaar 14.30 Vijf Op je Ogen. Bon- heur 10.00-21.00 DEAF 93: Digital Dive. Donner Boeken 12.00-13.00 De Gooi Het Maar In Mijn Pet Show. Easy-Cafe Rotter dam 16.00 Gok op de kunst. Finse Keik 12.00-13.00 Finse Bazar. Museum BolJ- mansVan Beuningen löentiteitswentelingen. Debat. Nlghttown 22.00 Club Beatnik. Stich ting Dunya. R'dams Centrum voor Theater 19.00 Podium café. Theater Zuidplein KIx 14.00 DeK3$.Zaal deUnle 14.00 Identiteits wentelingen. Van do, 26 t/m wo. 2 dee. ROTTERDAM Cinerama 1: The Horse Wiseper' (12) dag.14-20.30. 'Adertje' (al) daglS. Cln.2: 'Snake Ev»s' (16) dag.16-18.45-21.30, dc.vr.ma.di.ook 13.15. ClrL3: 'SavingPrivate Ryan' (16) rtóg 13.30-17-20.30. Cln.4; 'Out ofSlght'(12)dag. 15.20-18.20-2L20.do.vr- .ma.di.ook 12.20. Cln.5: 'Elizabeth' (16) dag, 15.10-18.10-21.10, do.vr.ma.di.ook 12.10. Imax Theater; 'Amazone' (al) dag(beh.zo.) 13. 'Everest* (al) dag.14-16. Thrill Ride' (al) IS.'Abeltje' (al) dag. 17-19.15, zajo.ookll. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 21.15. Ven.l: Wintersleepers' (16) dag. 19.30-22, ma.niet 22, vr.ook 15, zo.ook 13. Sneak Pre view ma.22. Ven.2: 'Hundert Jahre Srecht* do. 19.30. 'Mutter Courage und ihre Kinder* do.2L30. 'Liebe, Revolution und andere ge- fahrlicbeSachen'vr.19.30. 'DieDreigroschen Oper1 vr.21.30, 'KuhleWampe'za. 2L30. 'An- tithese/SokyOuo'zo.lS.SO.TheCabinetcifdr- .Ramirez* zo.di.wo. 21.30. 'Rashomon' ma.21.30. 'Mrs.Dalloway* (16) vtjd.wo.15. '2 min irten stHte' zo. 13Va n.3: 'High Art' (16) dag. 19.30-2145, vr.ook 15. Ven.4: Twenty Four Seven' dag. 20. 'Like it is' (16) dag, 22.15. Lum.L' There's something about Mary* (a!) dag. 12.15-15.15-18,15.-21.10. Lum. 2: The Negotiator" (16) dag. 17.45-21. lum J: 'Lock, Stock two smoking barrels" (16) dagl8.30.'Halloween;H20'(l6)dag2L30. Lum.4: 'Return to Paradise' (12) dag.15.30- 18.30-21,15. Pathé: There's something about Mary' (al) dag 11,50-1530-18.30- 2L2Q, zo.niet 11.50, The Truman Show' (12) dag 11.30-14-16.50-19.15-21.40. 'Blade' (16) dagl6.1O-18.5O-2L30. 'Snake Eyes' (16) dag 14.10-19-2L30. The Horse Whis perer" (12) dag 1L40-15-20. The Negotia tor1 (16) dagl5.20-18.15-21.10. 'Dr.Dotrtt- le' (al) dag.ll.2Q-16.30-19-21.50. Sneak preview; "Wanted: Ardvark" (16) di. 21.30. Naehtvoomelll ngen: Urni. L Therc'ssome- thingaboutMaiy* (al)vrja.00.30.Lum»2:The negotiator1 (16) vnza. 00,15. Lunu3: 'Blade' (16)vf2a.00.30. Lum.4: 'Godzilla'(18) vr.za. 00.15. KlndermatlneeK CJn.2: 'Dubbel Dwars' za- •zo.vra.13. Cin.4: 'Air Bud'2a.zo.wo.12.45, Cln.5:'S mall s^diers'zajo. wd. 12,30. Imax Abeltje' tiag.17-19.15, za.zo.ockll. Lum.2: 'Abeltje' dag 12-14.45. Lunu3: 'Ür.Dolittie' dag.13-15. 'Serengeti Symphony" za- .zo.wo.13. Pathé: "Oubtsl Dwars' za-. ■zo.wo.13.15. 'Madelief: Krassen in het tafel blad' zajo.wo.14. 'Jacht op de kleintjes' za- jo,wo.U-13.iO.'Abeftje'dag. 11.30-18.35. Venj 'Madelief, krassen In het tafelblad' zo.13-15, wo.15. 'De tovenaar van Oz*zo.l3, 'Pippzetde bod op stelten'zd.wo. 15. "KOning der maskers'Z0.WO. 15. SCHIEDAM FMmtuite "Siberia' do.vr.21. 'Ore Siebdtiau- em'za.2L VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'Die Siebdbauem' vr.2L *Si- oe«a'zaJ21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1