13, m Chauffeurs bezetten taxibedrijf KER8ÏG1RCI Sint en Pieten bedreigen medewerker rechtswinkel Rotterdams Dagblad Schiedam wil stadsboerderij niet de status van monument geven 'Blokcontainers handhaven op de Van Hogendorplaan' ft n» KrUKgNSlUMO KQMJMNüUK BAEffNDPEfUT Belastingdienst zet wagenpark Van Dodewaard achter slot en grendel Ongevallencijfer daalt buiten 30 km-gebieden Vervolgd na valse melding Bootje in brand Inbreker betrapt Auto op klinkers Geld weg Winkeldief In de kreukels Waterweg FM weer in de lucht Uitgever stopt met De Vuurtoren Getuigen horen tegen vechtjas bljeenwinterabonnement Waterweg Woensdag 2 december 1998 Schiedam De politie van de re gio Twente pakt een 32-jarige Schiedammer aan die afgelopen zomer met een valse melding de 112-alarmcentrale heeft gebeld. De Schiedammer meldde op 12 ju li dat er een personenauto het Twentekanaal in Hengelo was in gereden en dat er nog mensen in de auto zaten. In werkelijkheid was er niets aan de hand. De poli tie rukte voor niets uit. De Schie dammer hangt twee weken cel of een geldboete boven het hoofd. Vlaardingen Een bootje in de Vlaardmgse Vaart is gisteren ter hoogte van de Broekkade uitge brand. Het is nog onduidelijk hoe het vuur heeft kunnen ontstaan. Maassluis Een bewoonster van de Esserstraat in Maassluis heeft gisteren even na de middag een inbreker betrapt in haar woonka mer. Ze was even naar de glasbak gelopen en had de achterdeur van baar woning niet goed afgesloten. Toen ze weer binnenkwam, trof ze in de kamer een inbreker. De man, een 35-jarige inwoner van Maassluis, had de schoudertas van de vrouw al in zijn handen. De gealarmeerde politie kon hem even later aanhouden. Schiedam Een Schiedammer die gisteren by zyn aan de Ring vaart geparkeerde auto kwam wist niet wat hij zag. De kale wie len steunden op klinkers. De ban den en velgen waren gejat. Hoek van Holland In een pand aan de Prins Hendrikstraat in Hoek van Holland is gisteravond ingebroken. In de ruit van de ach terdeur was een gat gemaakt, waarna de deur met een sleutel die aan de binnenkant van de deur zat kon worden geopend, Vlaardingen Bij Bas van der Heijden aan de Gedempte Bier- sloot in Vlaardingen is gistermid dag een winkeldief aangehouden. De 34-jarige Vlaardinger had ge probeerd kip en kaas achterover te drukken. Hook van Holland Bij een aanrij ding op de Prins Hendrikweg in Hoek van Holland zijn gisteren twee auto's in de kreukels ge raakt. Een 53-jarige automobilist uit Driebergen zag bij het afslaan een tegemoetkomende auto, be stuurd door een 32-jarige inwoner van De Lier over het hoofd. Door Sander Sonnemans SchiedamEen medewerker van de Stichting Rechtswinkel Schie dam aan de Nieuwe Haven heeft een angstig avontuur overgehou den aan zijn idee een Sinterklaas en enkele Zwarte Pieten in te hu ren. De 26-jarige vrijwilliger werd maandagavond voor de deur van de stichting onder bedreiging ge sommeerd vijftig gulden te beta len aan een als Sinterklaas verkle de man en vier van zijn Pieten. De rechtenstudent had als verras sing voor de andere medewerkers van de rechtswinkel voor die avond na het spreekuur een Sint en enkele Zwarte Pieten inge huurd. Toen de goedheiligman en zijn knechten bezig waren met het uitdelen van de cadeaus riep de portier de medewerker naar buiten. „Ik wist niet wat ik zag," vertelt het slachtoffer. „Staan er nog eens vier Pieten en een Sin terklaas op de stoep. Ik dacht eerst aan een geintje van één van mijn broers. Die hebben nogal ra re humor." Dat het geen grap was werd de vrijwilliger wel duidelijk toen de vier Pieten om hem heen kwamen staan en hem op dreigende wijze kenbaar maakten niet eerder weg te zullen gaan zonder 'tenminste vijftig gulden vergoeding'. De knechten claimden ook te zijn in gehuurd door de rechtswinkel. maar daar is volgens de initiatief nemer van de hulpinstantie geen enkele sprake van. „Ik had met die lui nooit contact gehad en weet niet wie zij waren of waar zij vandaan kwamen. Toen de portier uit het raam keek, zijn ze uitein delijk weggegaan met de bood schap later nog wel een keertje te rug te komen om het geld op te halen. Ik kon wel vergeten dat ik niet zou betalen," zegt de mede werker nog altijd een beetje ont daan. Maar daarmee was de zaak niet af gedaan. De ontstemde Sint en zijn knechten kwamen later op de avond terug om verhaal én geld te halen. „Toen ik om half elf op mijn fiets naar huis wilde gaan, stonden dezelfde vijf mij op te wachten in een auto. Ik heb mijn fiets toen maar iaten staan en ben door de voorzitter van de stichting naar het politiebureau gebracht om van het voorval aangifte te doen." De medewerker verliet het bu reau aan het Bydorpplein onver- richterzake omdat volgens de dienstdoende agente van bedrei ging geen sprake was aangezien die 'niet tegen het lichaam ge richt' was geweest. Het slachtof fer overlegde wel de kenteken nummers waarmee zijn belagers voor de deur stonden, „Vreemd dat ik geen aangifte kan doen ter wijl ik toch door vijf man bedreigd was! Maar ja, ik zie van de week wel of die lui nog terugkomen, misschien dat de politie dan wel optreedt." Ondanks de hachelijke ervaring, kon de medewerker achteraf ook nog wel de humor van het voorval inzien. „Eenmaal op het politiebureau vroeg ome penningmeester of ik misschien een signalement van de vijf man nen had. Nou, dat was niet moei lijk natuurlijk," lacht hij. „Het wa ren vier donkere mannen in zij den pakjes en een oude vent met een enorme baard." Door Daniëlle Hermans Vlaardingen Het personeel van taxibedrijf Van Dode waard in Vlaardingen heeft vanmorgen uit protest het bedrijf aan de Energieweg bezet. Gisteren kreeg het fa miliebedrijf bezoek van de belastingdienst die het ge bouw, de inboedel en het complete wagenpark in be slag nam. Ook op de huizen van twee van de drie eigena ren is beslag gelegd. De fis cus zou nog een bedrag van één tot anderhalf miljoen gulden tegoed hebben van Van Dodewaard. De circa dertig chauffeurs, die met z'n allen in de koffiekamer zitten, weten niet waar ze aan toe zijn en willen door deze actie snel duidelijkheid, „Staan we op straat, is het bedrijf failliet of mogen we over een paar dagen weer rijden? Met deze vra gen worstelen we op het mo ment," legt woordvoerder Bert Oranje uit. „Vandaar dat we van nacht hebben bedacht de boel dichtte gooien. Deze ludieke actie is niet gericht tegen de directie, we zijn één grote familie, maar te gen de belastingdienst en het GAK," aldus Oranje. De bal kwam aan het rollen toen de FIOD en het GAKafgelopen ju ni een inval bij Van Dodewaard deed. Het vermoeden bestond dat enkele chauffeurs zwart werden betaald. De FIOD nam de admini stratie mee en startte een groot onderzoek. De medewerkers van het taxibedrijf moesten naar het politiebureau voor een verhoor, maar mochten daarna weer aan het werk De zaak zou op 15 de cember voor de rechtbank komen. Tot die tijd kreeg het bedrijf Chauffeurs van het Vlaardingse taxibedrijf Van Dodewaard bezetten sinds vanmorgen hun bedrijf als protest tegen de actie van de belastingdienst. Ze willen weer rijden. Foto Roei Dijkstra groen licht van de instanties om door te gaan met al haar activitei ten. Van Dodewaard is niet alleen actief in de taxibranche, maar ver zorgt ook gehandicaptenvervoer en koeriersdiensten. D-day Bert Oranje: „Het wachten was op 15 december, D-day noemden we die dag. We waren dan ook zeer verbaasd toen ze gisteren alles aan de ketting kwamen leggen. De inboedel, acht taxi's, vier tele- taxi's, acht direct koerierwagens. Alles staat achter slot en grendel in de garage. Ook de kluis is leeg gehaald en op wat dubbeltjes en kwartjes in de drankautomaat na, is hier niets meer te halen. Ak koord, we zijn fout geweest, maar het zou de doodsteek zijn voor ons bedrijf als we niet meer mogen rij den. Dat is toch zonde, we zijn een rendabel bedrijf. Altijd geweest. Sinds februari zitten we in dit nieuwe onderkomen aan de Ener gieweg. De jongens hebben alles zelf verbouwd en geschilderd, noem maar op. Gewoon, voor nop. Het medeleven binnen dit bedrijf is groot, we zijn één grote familie. We willen het liefst zo snel moge lijk met de auto's de weg op, geld verdienen." Directeur Jan van Dodewaard jr. hoopt dat de bezetting van zijn be drijf door de chauffeurs helpt „Het is allemaal heel triest. Ik vind het heel zielig voor de chauf feurs. Aan het eind van de mor gen hebben we een gesprek met de belastingdienst. Dan hoop ik wat meer te weten te komen." Vlaardingen Waterweg FM komt weer in de lucht De loka le omroep gaat met ingang van 1 januari 1999 weer uitzendin gen brengen. Op 17 september van dit jaar trok het stichtings bestuur de stekker eruit omdat het geld op was en de tekorten alleen maai groter dreigden te worden. Voor 1999 ging het om een bedrag van 49.000 gulden. Het is vooral een aantal zoge noemde paraplu-gebruikers dat vanaf medio september heeft geijverd om het station weer in de lucht te krijgen. Het gaat daarbij om de AOW, voort gekomen uit de huisomroep van bejaardentehuis De Wete ring, de gereformeerde kerk vrijgemaakt, de Maranatha- kerk en de media werkgroep van de Raad van Kerken in Maassluis. Zij kochten hun zendtijd in bij Waterweg FM. Morgen worden de plannen van de omroep, die ook weer in Maassluis gaat uitzenden, ver der bekend gemaakt Burge meester en wethouders van Vlaardingen hebben inmiddels hun steun toegezegd door de lokale omroepbijdrage -goed yoor zo'n 46.000 gulden per jaar-te handhaven. Schiedam De gemeente Schie dam wil de stadsboerderij in de Overschiesestraat 7 niet de status van rijksmonument geven. Voor het behoud van de boerderij, die dateert uit de eerste helft, van de vorige eeuw, heeft ontwikkelaar en zakenman George Toth een aanvraag ingediend bij het minis terie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Hij wil dat de boer derij tot beschermd rijksmonu ment wordt verklaard. De staats secretaris heeft de gemeente Schiedam vervolgens om advies 1. Het stadhuis voelt er echter niets voor om de boerderij een beschermde status toe te ken nen. De boerderij is in het verle den zo vaak verbouwd dat er nu nog maar weinig architectonische en cultuurhistorische waarde over is gebleven, vindt de ge meente. Bovendien ligt de boer derij ook in de route van de sloop kogel. Het is namelijk de bedoe ling dat alle bebouwing aan de wa terzijde van de Overschiesestraat wordt gesloopt voor de komst van Tramplus. Alleen het Proveniers- huys blijft gespaard. Door de boerderij de status van be schermd monument te geven, zou de gemeente een streep halen door het Tramplusplan. De boer derij is al eerder aanleiding ge weest voor een krachtmeting tus sen gemeente en Toth. De zaken man heeft de boerderij in oktober 1997 verbouwd, zonder de vereis te bouwvergunning. Eind die maand liet de gemeente de bouw dan ook stilleggen en is Toth in de gelegenheid gesteld de benodigde papieren te verwerven. In juni dit jaar kwam debouwaan- vraag eindelijk binnen bij de ge meente. Ondertussen had Toth al een verzoek ingediend om de boerderij op de monumentenlijst te zetten. Daardoor geniet het pand de bescherming van de mo numentenwet. De gemeente moest de beslissing over de bouw- aanvraag dus nog even doorschui ven totdat het verzoek van Toth is beantwoord èn duidelijk is of er een monumentenvergunning in zit voor Overschiesestraat 7. Vlaardingen De blokcontainers blijven gehandhaafd op de Van Hogendorplaan in Vlaardingen. Dat is de uitkomst van de evalua tie die het hoofd van de afdeling stadsreiniging van de gemeente op verzoek van de politiek heeft gemaakt. De gemeenteraad had hierom ge vraagd om de al jarenlang klagen de winkeliers aan de Van Hogen dorplaan te sussen. Zij willen dat de blokcontainers naar de achter kant van de winkels worden ver plaatst. Hun motto: 'Geen contai ners in een winkelstraat'. In het stadhuis meent men dat de ondernemers zich nog steeds op de teentjes getrapt voelen omdat ze in 1994 niet zijn betrokken by de locatiekeuze die de ambtena ren van stadsreiniging maakten. Bovendien huldigt het (nieuwe) hoofd van die dienst nog steeds het standpunt dat de blokcontai ners goed zijn ingepast -ze ne men weinig parkeerruimte in en zijn geen storend beeld in het straatbeeld- en prima bereik baar zyn voor de vuilniswagen. Dat laatste bijvoorbeeld is niet al tijd het geval als de containers aan de achterkant van de Van Ho gendorplaan worden neergezet. Omdat de bevoorrading van de winkels daai ook plaatsvindt, is het risico dat er vrachtwagens in de weg staan zeer reëel. Verder is de ruimte in diverse aan de ach terkant van de winkels gelegen straten beperkt Bovendien is de sociale controle veeï geringer. Dit kan niet alleen betekenen dat de containers door inbrekers wor den gebruikt als opstapje naar het dak van de daar gelegen wonin gen en winkels, aldus het ambte lijk advies, maar ook dat er bij 'Nacht und Nebel' allerlei afval in wordt gegooid. Als voorbeeld wordt gewezen op de container in de Adriaan Paauwstraat, die permanent over loopt. Ivlaar dan nog, schrijn W. C. Terp stra in zijn advies aan de raads commissie voor stedelijke ontwik keling en beheer, zou er kunnen worden overgegaan tot een proef om de ondernemers tegemoet te komen. Om vervolgens direct een voor hem onoverkomelijk be zwaar aan te voeren waardoor dat toch niet zo ver moet komen: de bewoners van de achter de Van Hogendorplaan gelegen wonin gen zullen die containers 'waar schijnlijk niet accepteren'. „In deze straten bevinden zich reeds de nodige containers en de plaatsing van nog meer contai ners, met alleen als argument dat de ondernemers van de Van Ho gendorplaan dit graag willen, kan veel commotie met zich meebren gen," stelt Terpstra. Bovendien wijst hij op de gevolgen van een uitspraak van de Raad van State van begin dit jaar, die er toe heeft geleid dat gemeenten voor het plaatsen van een blokeontainer een bouwvergunning moeten hebben. Het hoofd*van stadsreiniging: „Het hoeft geen betoog dat in een situatie met felle voor- en tegen standers dit een aanzienlijke in vestering aan ambtelijke en be stuurlijke tijd zal vergen die naar mijn mening beter besteed kan worden." De politiek bespreekt het voor stel, dat inmiddels is overgeno men door burgemeester en wet houders, woensdagavond. Door Ben van Haren Vlaardingen De inrichting van stadsdelen tot 30 kilometer-ge bieden leidt niet tot een substan tiële verlaging van het ongeval- lencijfer in het verkeer. Tot die conclusie is de sector verkeer van de Vlaardingse dienst Stadsbeheer gekomen. Sinds 1992 zijn in Vlaardingen 23 van de destijds 35 aangewe zen potentiële verblyfsgebieden met drempels en andere snel- heidsremmende voorzieningen ingericht. Het aantal verkeers slachtoffers, dat in de vijf voor afgaande jaren met bijna 40 pro cent was gedaald (van 260 naar 161 per jaar), nam nadien nog wel af maar minder. In die perio de werd de sterkste daling juist buiten de verblyfsgebieden ge signaleerd. Waarschijnlijk als gevolg van verkeersmaatrege len en veiligheidsacties. De geringe invloed op het onge- vallencijfer weerhield de raads commissie voor verkeer er gis teravond overigens niet van om aan te dringen op een versnelde uitvoering van het 30 kilometer- gebiedenprogramma van Vlaar dingen. Een vorig jaar bij de col- legevorming afgesproken evalu atie van de gebruikte verkeers drempels heeft tot vertraging geleid. „Die moet ingehaald worden," kreeg wethouder Aart Kool opgedragen van de raads commissie. Op de financiën hoeft het, zo bevestigde de wet houder, niet te blijven hangen. Het Rijk en de Stadsregio ne men de komende jaren samen driekwart van de kosten voor het inrichten van buurten tot 30 kilometer-gebieden voor hun re kening. Die regeling geldt tot 2003. De snelheidsbeperkende maatregelen die in Vlaardingen worden getroffen hangen af van de verlangens van de buurtbe woners en de omstandigheden ter plekke. De keuze is daarbij groot Stijve drempels over de volle breedte van de straat heb ben afgedaan. Ze zijn te fiets-on- vriendelijk, vinden de verkeers- speciatisten in Vlaardingen. De laatste en ook de komende jaren krijgen alternatieven zoals 'pu naises' of heuvels in het hart van een kruispunt, wegversmallin gen en verlegging van de weg-as de voorkeur. Hoek van Holland Uitgever N. de Lijster van het Hoekse weekblad De Vuurtoren gooit de handdoek in de ring. Donderdag valt bij de abonnees de laatste editie in de bus. Door de lancering van een nieuw huis-aan-huisblad, eind au gustus, lijdt De Lijster zware ver liezen. „De abonnees zeggen 'en bloc' op nu De Hoekse Krant huis- aan-huis verschijnt," zegt hij ver slagen. De Hoekse Krant werd in augus tus opgericht door Tom van Ooij- en, die tot een week daarvoor nog in dienst was bij De Vuurtoren. Anders dan De Vuurtoren, waar voor de abonnees veertig gulden per jaar betalen, wordt De Hoekse Krant gratie verspreid. Met zijn vertrek nam Van Ooijen boven dien veel adverteerders mee. Uit gever De Lyster van De Vuurto ren eiste daarop in september in kort geding by de Rotterdamse rechtbank een verbod op de ver schijning van de Hoekse Krant. Tevergeefs, want de rechter oor deelde dat Van Ooijen zijn krant gewoon mocht blijven uitgeven. Sindsdien hebben volgens De Lyster een kleine duizend abon nees opgezegd en is een aantal ad verteerders opgestapt. De uitge ver, zelf woonachtig in Zeewolde, acht voortzetting van De Vuurto ren niet langer haalbaar. „De ge meenschap is te klein," motiveert hij. „Het punt is dat Van Ooijen ei gen is in Hoek van Holland. Hij kent iedereen van de bevolking, hij zit midden in de gemeen schap." De Lijster vindt het wrang dat zyn blad het 50-jarig bestaan -over twee jaar-niet haalt. „De samen leving is gigantisch aan het ver harden. Het is iemand gelukt om een persoon onderuit te halen. Ik neem afscheid. Er is een zware poot onder myn stoel wegge zaagd, dan is er niets meer over om op te zitten. Ik zal op een ande re manier myn hoofd boven water moeten zien te houden. Het kan zelfs zo zijn dat mijn bedrijf met vier werknemers en enkele free lancers moet worden opgeheven." Rotterdam/Schiedam Politie rechter P.D. Veenendaal heeft gisteren in de rechtbank in Rot terdam de strafzaak tegen de 34- jarige Schiedammer B. van der H., die wordt verdacht van twee zware mishandelingen en het kort en klein slaan van een woningin- terieur, terugverwezen naar de rechter-commissaris voor het ho ren van getuigen. Ook krijgt de reclassering opdracht een onder zoek in te stellen naar de persoon lijke omstandigheden van ver dachte. Volgens officier van justi tie R. E. I. Steen heeft Van der H, vorig jaar op Koninginnedag in Kethel een vrouw geslagen en van de trap gegooid, waarbij het slachtoffer een hersenschudding, doofheid en kneuzingen opliep. De vrouw iijdt sinds de mishande ling en de valpartij aan geheugen verlies en is arbeidsongeschikt geraakt. Die dag zou de Schie dammer bij het slachtoffer de voordeur hebben ingetrapt, waar na hij in het huis spiegels en een theeservies vernielde. Ook een kast, sierboeket, kapstok en een ruit moesten het ontgelden. Op22 juli gaf hy in Rotterdam een harde duw aan een persoon, die ongelukkig terecht kwam en ge wond raakte. Dezelfde dag was hij ook in Kralingen betrokken bij een verkeersongeluk, waarbij de verdachte zou zyn doorgereden. .t."5 Rjrttérttamfei Dagbladmontvangjwoe k*arlj**Ki *Cj Ja, noteer mij voor zo'n voordelig winterabonnement 3 maanden voor 79,-) Voorl: m/v| Nr: conuola bezoröni Handtekening: Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Bank/gironr.: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan p, I Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service y Antwoordnummer 1579, 30QQ VB Rotterdam»-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3