15, B Roerige tijden in het zwembad Enthousiaste reacties op bloemen met milieukeur Wethouders CDA en PvdA staan voorzitterschap commissie af aan oppositie Samenwerkende kerken zetten alles op alles om buurt gerust te stellen Belangstelling voor nieuw Thuis Garant pakket valt tegen agenda Duidelijke Taal Lezing over mandala's Lezing over Rembrandt en zijn atelier Feest voor leefbaar Groenoord Zuid - Kabelfoon traag Rotterdams Dagblad Woensdag 2 december 1998 Eerste prijs Uit het juryrapport van Pelosiprijs, woensdag uitgereikt aan de On derwijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg-Noord: „De jwy waar deert de insteek op de huidige maatschappelijke problematiek rond om de taalvaardigheid van jonge allochtone kinderen en de concrete manier waarop deze in het project is uitgewerkt en overdraagbaar is gemaakt voor andere doelgroepen. Het project richt zich op een van de speerpunten,.." Tweede prijs Uiteen onderzoek van de Delfste hoogleraar De Ridder over rijksweg A 4: „Het Partnering Model berekent het maatschappelijk nut van een infrastructureel werk door de opbrengsten uit verbeteringen van de bereikbaarheid (regionaal en landelijk) en uit aanpassingen in de directe omgeving te verminderen met de kosten van aanleg van de infrastructuur en aanpassingen." Derde prijs Uit een advertentie: „Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat zij op grond van artikel 39, lid 2 van de Wet bodembe scherming met het deelsaneringsplan EBS Vulcaanhaventerminal voor een tanksanering op de locatie Schiedamsedijk 2A in de ge meente Vlaardingen, kadastraal bekend onder sectie B, nummer 9519 hebben ingestemd en hebben besloten dat..." Vierde prijs Uit een krantenartikel: „De Riagg zette een gespreksgroep op voor mantelzorgers en er kwam een vrijwilligerscircuit dat ervoor moest zorgen dat mantelzorgers het wat langer konden volhouden. De Op- roepcentrale: gedragen door de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg Noord, Riagg Nieuwe Waterweg Noord, de Stichting Maat- schappely'ke Dienstverlening en in een later stadium ook de Stich ting Thuiszorg. Zij hebben allemaal een vertegenwoordiger in een stuurgroep." P.S. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden, DICK VAN DER LUGT Vlaardingen Mandala is een oud Sanskriet woord voor cirkel. De allereerste mandala's werden gedanst, als behoefte om de planectbanen rond de zon na te bootsen. Later werden het heilige tekeningen die de structuur toon den voor de kosmos, getekend in een cirkel. Over de betekenis van mandala's vertelt mevrouw A. Schwencke morgenavond op een bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen in de Harmonie, Zij zal uitleggen op welke manieren een mandal a kan worden gemaakt en wat zich tussen een cirkelomtrek en zijn centrum manifesteer in ritme, vormen, kleuren, getallen en symbolen. Daarbij maakt ze onder meer gebruik van dia's. De lezing duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De Vrije Academie in Vlaardingen houdt vrijdag avond II december een lezing over Rembrandt en zijn atelier in Cultureel Centrum Hoilandia aan de Oosthavenkade 42. De lezing wordt gehouden naar aanleiding van de grote expositie van het werk van Axent de Gelder, de laatste leerling van Rembrandt. Kunsthistoricus Sylvia Hagers zal met behulp van dia's vertellen over de ontwikkeling van Rembrandt en zijn plaats in de zeventiende eeuwse schilder kunst. Verder zal zjj ook aandacht besteden aan de invloed die de meester heeft gehad op leerlingen als Arent de Gelder. De lezing begint om 20.00 uur en toegangskaarten kosten vijf gulden. Deze zijn te re serveren bij de Vrije Academie (010) 4356225. De Woningbouwvereniging Schiedam (WBSSS) viert morgen feest met alle bewoners van Groenoord Zuid. ,Van 15.30 tot 18.00 uur zijn alle inwoners van de wijk welkom in Boerderij Landvreugd aan de Sweelinck- singel Natuurlijk mag sinterklaas niet ontbreken. De WBS wil met dit feest het startsein geven voor een groot intensief beheerplan in Groenoord Zuid. On derdeel van het beheerplan is bijvoorbeeld het plaat sen van nieuwe speeltoestellen op diverse binnenter reinen in de wijk. Bovendien is op dit moment de WBS samen met dertig bewoners bezig een idee uil te werken voorde leefbaarheid van Groenoord Zuid, Het feest is verder bedoeld als gelegenheid voor de bewoners om te praten over de toekomst van de buurt. Het is triest gesteld met de snelheid via de kabel met een account op kabelfoon. Zo triest dat ik via een twee inbelverbinding alsnog via een andere provider bel om zelfs de mail op kabelfoon account te downloaden. Dit kan zo niet langer doorgaan. Als klant heb ik recht opeen goed werkend product dat toch aan een aantal eisen mag voldoen. Nee ik verwacht geen coneorde '""Maar wel een sneltrein. Het is echter een boemel uit het museum wat tussen de klant en het internet de verbinding onderhoud. Zelfs met mijn vorige provi der WOL haaldeikopde drukste tijden nog snelheden die hoger liggen dan wat ik nu bijna dagelijks ervaar. Ik ben helaas echter niet de enige hier in Schiedam. Velen met mij klagen hierover. Inmiddels heb ik de klachtook bij ONS-CAI gedeponeerd en de KGG van Kabelfoon op de hoogte gesteld. Ik ben dan ook van mening dat als Kabelfoon echt luistert m de klach ten van zijn gebruikers erop ZEER KORTE'TERMIJN iets (positiefs) verandert. De gebruiker maakt men im mers blij met een stabiele verbinding die ook nog een beetje snelheid metzich meebrengt. Daarikzelfwerk- zaam ben in de automatisering en een hoop collega's heb die ook in het bezit zijn van een kabel modem (zij het via een andere provider) weet ik nu dus zeker dat een gemiddelde van tussen de 30 en de 45 k mogelijk moeten zijn Dit steekt dus erg af bij de maar maxi maal 5 k die ik hier haal (en die ik ook bij mijn Schie- damse eollega-Kabelfoners waarneem). Ik verwacht danooknaasteen duidelijke klachtoplossing, ookeen termijn stelling waarin dit gaat gebeuren. Daarnaast lijkt het mij niet meer dan normaal dat Kabelfoon de gebruikers in Schiedam op één of andere wijze een 'vergoeding' toekent om de geleden'pijn' te verzach ten. M@rio Guagliardo, Schiedam. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Benvan Haren, Danièile Hermans, Judith van Klaveren, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen De gemeenteraads leden Rien Lensveït (SRG), John Ranshuijsen (W20Ö0), Ton van der Steen (D66) en Ben van der Velde (GroenLinks) hebben zich aangemeld voor het voorzitter schap van een raadscommissie. De wethouders Aart Kool (CDA) en Kees van der Windt (PvdA) zijn bereid hiervoor zo'n functie af te staan. Het college van burge meester en wethouders besloot gisteren de commissies voor ver keer en voor onderwijs en cultuur aan te wijzen vooreen experiment waarin de portefeuillehouders zich beperken tot het adviseur schap m deze commissies. Het besluit vloeit voort uit afspra ken die zijn gemaakt tijdens de laatste collegebesprekingen. GroenLinks heeft al veel eerder gewezen op de wenselijkheid om leden var een commissie hun ei gen voorzitter te laten kiezen. De gemeentelijke reglementen we zen tot nu toe echter de functione le wethouder automatisch aan als commissievoorzitter. In het collegeprogramma is over dit onderwerp niets te lezen, maar volgens een gisteren in het colle ge van burgemeester en wethou ders besproken stuk is bij de coa litievorming tussen CDA, PvdA en WD overeengekomen dat be keken zal worden of een raadslid voorzitter kan z(jn van een raads commissie. Bezwaren Onder supervisie van burgemees ter Stam hebben ambtenaren de mogelijkheden en wenselijkhe den beoordeeld. Formele bezwa ren waren er niet. De gemeente raad kan de organisatie zelf rege len in de commissieverordening. Als belangrijkste praktische be zwaren zijn overwogen de beper king van portefeuillehouders om eommissieadviezen te sturen en in te kleuren en (voor de raadslid/ voorzitter) de noodzaak om in kantooruren de commissieverga dering met de'ambtelijke staf voor te bereiden. Daartegenover zijn als voordelen geplaatst het verhogen van de betrokkenheid van raadsleden bij het besturen van de stad en het hen bieden van een mogelijkheid ervaring op te doen in het leiden V2n politieke besluitvorming. Een oordeel over het functioneren van de wethouders ais commissie voorzitter ontbreekt in het ambte lijke stuk. Wel valt de opmerking op dat het niet zuiver is als de voorzitter van een commisie te vens lid is van het bestuursorgaan (het college van b en w) dat gecon troleerd moet worden. „Uiteindelijk gaat het erom een antwoord te zoeken op de waag of verwacht mag worden dat de ver gaderingen met een raadslid voorzitter beter verlopen dan in de huidige situatie. Komen be- leidsdiscussies in een eerder sta dium op de agenda van een com missie? Duren de vergaderingen korter? "Wint de advisering aan kwaliteit? Wordt de vergaderorde beter gehandhaafd? Mede afhan kelijk van de waag hoeveel raads leden het voorzitterschap ambië ren, c.q. in welke mate individue le portefeuillehouders hechten, kan er voor worden ge kozen in één of twee commissies een experiment te straten," staat in het stuk. Die aan ambtelijkezijde opgewor pen vragen hebben burgemeester en wethouders overwogen en ver volgens tot het besluit gebracht de gemeenteraad voor te stellen een experiment te starten met de commissies voor verkeer én on derwijs en cultuur. De suggestie van IKV-OVO om leden van die organisaties op te nemen in com missies als buitengwoon lid wijst het college af. Het plan yan zakenman George Toth om voor nood asielzoekers te huisvesten in het voormalig sporUondsenbad aan de Burge meester Knappertlaan heeft Schiedam flink in de beroering gebracht. De omwonenden voe len zich overvallen, de samen werkende kerken en INLIA ma ken overuren bij het op poten zetten van de noodopvang, de brandweer en gemeente contro leren op brandveiligheid, de poli tie is paraat en de gemeente slaat alles gade met afgepaste te- rughoudenheid. Vanavond zul len al deze groepen samenkomen tijdens een informatiebijeen komst in de ruimte waar over ruim een week de eerste Dublin- claimanten binnendruppelen. Dan zal ook duidelijk worden of INLIA en de samenwerkende Schiedamse kerken de onrust in de buurt kunnen wegnemen. En, ook niet onbelangrijk, of het ini tiatief breed wordt gedragen door de Schiedamse bevolking. Door Edwin Cornelisse Schiedam Eén ding vooropge zet: de opvang gaat door. Daar over zijn INLIA en de samenwer kende kerken het in elk geval eens met initiatiefnemer George Toth. Hoewel de Schiedamse za kenman soms wat hard van stapel loopt, zijn ook de twee humanitai re instanties van mening dat iets gedaan moet worden voor de mensen die nu tussen wal en schip raken. Maar wel onder pro test. „De overheid moet dit na tuurlijk regelen," zegt Wilma van Hengel van de samenwerkende kerken. „Maar die laat die men sen letterlijk in de kou staan. Het dubbele is echter dat de overheid de Dublinclaïmanten geen hulp biedt maar tegelijkertijd eist dat ze in Nederland blijven en zich maandelijks melden bij de vreem delingenpolitie. Waar moeten die mensen dan blijven? Op straat dus, zo blijkt. En hoe moeten ze aan eten komen als ze geen geld hebben?" Vanuit deze situatie hebben IN LIA en de Schiedamse kerken, in feite de uitvoerders van de hulp. besloten om in de bres te springen bij de opvang van de Dublinciai- manten. De eerste aanzet daar voor is dit weekeinde gegeven met een kanselboodschap in alle kerken. Goederen en geld kun nen worden ingeleverd in het zwembad aan de Burgemeester Seddegoed, blikgroenten, kleding en zelf complete meubelstukken, het wordt allemaal aangeboden bij het voormalige sportfond- senbad. Foto Roei Knappertlaan. Daar is inmiddels ook aardig gehoor aan gegeven. Het beddegoed, speelgoed, ser vies, bestek en kookgerei stapelt zich op in het voormalige zwem bad. Ook grotere spullen als kas ten, stofzuigers, eettafels en koel kasten zijn al aangeboden. Maar die zouden op het moment alleen maar in de weg staan aangezien er nog druk wordt getimmerd en ge schilderd in het pand aan de Bur gemeester Knappertlaan. Ook zijn er inmiddels verschillen de mensen langskomen om zich aan te melden als vrijwilliger. En het geldbedrag dat wordt opge haald kan al enige tijd met drie nullen worden geschreven. Mede leven en bezorgheid genoeg dus. Maar er is ook een andere kant aan het verhaal. De omwonenden van het zwembad voelen zich na melijk overvallen door het initia tief van Toth. De zakenman heeft bij de presentatie van zijn plan nen dezelfde methode toegepast als bij zijn zakenonderhandelin- gen en dat lijkt zich nu tegen hem te keren. Want omwonenden zijn nu eenmaal geen zakelijke onder handelingspartners, De buurt is dan ook in rep en roer. En als dit doorzet krijgen de vluchtelingen hiervan straks de rekening gepre senteerd. Leuk vooruitzicht: een dak boven je hoofd maar dan wel in een buurt die je liever ziet gaan dan komen. De samenwerkende kerken pro beren van alles om de buurt ge rust te stellen dat het geen puin hoop wordt in hun achtertuinen. „We proberen toch om met de om wonenden in contact te blijven," zegt Wilma van Hengel. „Zo wil den we gisteravond langskomen bij hun vergadering. Maar daar werd geen prijs op gesteld. Toch willen weblijven proberen om die mensen te overtuigen dat het geen puinzooi wordt. Ook wij zit ten daar niet op te wachten." De kerken hebben gisteren een concept reglement opgesteld dat vanavond tijdens de informatie bijeenkomst ongetwijfeld ter sprake zal komen. „We willen re gels opstellen zoals: natiën uur 's avonds moet het stil zijn, geen rondhangen in het poortje bij de ingang en alleen onder toezicht gebruik maken van het buiten» speelplaatsje," zegt Wilma van Hengel. Verder komt er een tele foonnummer dat de buurtbewo ners kunnen bellen als ze klach ten hebben." De vraag is of dit allemaal genoeg is. Want ook de omwonenden heb ben de afgelopen dagen bepaald niet stilgezeten. Zo is het kadas ter doorgespit op zoek naar wette lijke middelen om de opvang in het zwembad tegen te houden en zijn in de buurt handtekeningen opgehaald. Ook willen enkele buurtbewoners een kort geding aanspannen. De hulporganisaties moeten vanavond dus alle zeilen bij zetten om de buurt te kunnen overtuigen van de noodzaak van de opvang in het zwembad. De in formatiebijeenkomst zal hiermee meteen de vuurproef 2ijn voor de samenwerkende kerken. Onge acht de uitkomst staat van te vo ren al vast dat het in tijden niet zo roerig is geweest in het zwembad. Vlaardingen De verkoop van bloemen met een milieukeur heeft Rob Wissink veel positieve reacties opgeleverd. De Vlaar- dingse bloemist hield eind augus tus gedurende drie weken een proef met het verkopen van deze milieuvriendelijk geteelde bloe men. Pas onlangs is een eerste evaluatie gehouden met de ande re deelnemers. Daaruit bleek dat veel mensen enthousiast waren. Of het project een structureel ka rakter krijgt, wordt pas volgend jaarbekend. Wissink was samen met acht an dere bloemisten uit de regio gese lecteerd door de branche-organi satie VBW om producten te verko pen die op milieuverantwoorde wijze worden geteeld. De bedoe ling was dat de bloemisten een derde van hun aanbod zouden vervangen door de bloemen met een milieukeur. Het assortiment deed nauwelijks onder voor de 'gewone' bloemen. Van bepaalde bloemen zijn weliswaar minder soorten verkrijgbaar, en sommige zijn er (nog) niet: desondanks had Wissink veertig verschillende soorten en kleuren in de aanbie ding. Wat Wissink betreft is de proef ge slaagd. „Ik heb veel positieve re acties gehad. Zelfs na die drie we ken kwamen mensen die ernaar vroegen. Toen ik ze teleur moest stellen, gingen ze met lege han den de winkel weer uit. Ik had niet verwacht dat het zó positief werd ontvangen." Het resultaat is volgens Wissink echter moeilijk te meten. „De ver koopcijfers zijn gemeten over de totale omzet in die periode, Maar het assortiment bevat ook dingen als bruidsboekettenen rouwwerk. Die heb ik niet kunnen uitvoeren met de milieukeurbloemen, om dat daarvoor niet alle soorten ver krijgbaar zijn. Deze producten zijn bovendien duurder dan de gewone bloemen, waardoor ze de cijfers scheef trekken. Van mijn totale omzet was 21 procent mi lieukeur, maar als ik het puur af zet tegen de losse bloemen en boeketten is het aandeel 51 pro cent. Het probleem is dat niet alle bloemisten de verkoop op deze wijze hebben bijgehouden. Het onderzoek is dus niet helemaal nauwkeurig." Wissink zou wel willen doorgaan met de verkoop van milieuvrien delijke producten, „De meeste an dere deelnemers aan de proef wil len dat ook," zegt hij. „Een verko per viel meteen in de eerste week af, tén twijfelt nog, maar de rest wil ermee verder. Hoewel ik van mening ben dat je de twee ver schillende bloemen niet naast el kaar kunt verkopen. Het is óf he lemaal milieuverantwoord, of niet. Het probleem is dan alleen: zijn er genoeg kwekers om het as sortiment voldoende groot te ma ken." Of de verkoop van milieukeur- bloemen daadwerkelijk van de grond komt, is nog niet bekend. Pas in januari is er een bijeen komst waarbij alle partijen, waar onder de branche-organisatie, te lers en vertegenwoordigers van de bloemenveiling, samen ko men. Maassluis—Maassluise ouderen vallen niet massaal voor de kor tingen en extra service die ze bij Maassluise winkels kunnen krijgen. Dit blijkt uit de matige respons op onder meer de huis- aan-huis verspreide folder van Thuis Garant van enige weken geleden. Waar werd gerekend op een toename van vijftig naar vijfhonderd abonnees, blijft hei totale aantal reacties tot nu toe steken op zo'n honderd. Thuis Garant breidde kort gele den haar servicepakket flink uit. Zelfstandig wonende ouderen kunnen nu niet alleen rekenen op de garantie op noodhulp, maar bijvoorbeeld ook op kortin gen en extra service bij bedrij ven. Een aantal deelnemende bedrijven brengt hun producten voor de abonnees van Thuis Ga rant gratis thuis, terwijl een schoenenwinkel bij ouderen thuis schoenen laat passen. M. Terlingen-Kramer, directeur van De Tweemaster (waarbij naast Thuis Garant ook de ver zorgingshuizen De Schutsluis en Zonneweelde horen) heeft er varen dat de aangeboden extra's nog niet zo aanslaan. Be nieuwe abonnees blijken toch vooral te zijn afgekomen op het zorgdeel. Op bijvoorbeeld de wetenschap dat de consulenten van Thuis Garant 24 uur per dag klaar staan voor de ouderen. „We dachten dat het kortingenpak- ket toch de trekker zou zijn," al dus Terlingen. „Maar dat blijkt toch de zorggarantie te zftn; dat is een hele sterke motivatie." Om toch meer abonnees aan zich te binden, gaan de mede werkers van Thuis Garant de wervingscampagne op korte ter mijn nog een extra impuls ge ven. Ouderen die bijvoorbeeld in Zonneburght, de Seringenflat en de Merellaanflats wonen zul len nog eens extra telefonisch worden geïnformeerd over de voordelen van het Thuis Garant pakket 'Complexgericht nabel len' noemt directeur Terlingen het Daarnaast lopen nog gesprek ken met woningstichting WSM. Deze heeft het idee om haar ou dere huurders het servicepak ket voor een proefperiode gratis aan te bieden. De Maassluise woningverhuurder is er echter nog niet uit aan wie ze dat wil aanbieden. Aan bewoners vanaf eenbepaalde leeftijd danwel aan mensen die in ouderenwonin gen leven. Dat de WSM meedoet lijkt ze ker, maar hoeveel abonnees dat oplevert weet Terlingen abso luut niet. Gesprekken met de gemeente verkeren nog in een priller stadium. Thuis Garant zou bijvoorbeeld graag zien dat er bijstandsgelden beschikbaar worden gesteld voor het project Zodat ouderen met een mini muminkomen de abonneekos- ten van vijfentwintig gulden per maand niet uit eigen zak hoeven te betalen. Woensdag 2 di SCHIEDAM OcDe 4 Molens. Soos instuif, 19.00u.,Thé- dansant met dj Leon, 19.30U. Theeter a.é. Schie. Ben Visscher, Voorons hoeft het niet. 20.15u. VLAARDINGEN DcBabberspolder. Geheugpnspel, lO.OOu. Dc West Koffie-uurtje met politie over veilig heid, lO.OOu. Liesveld. Acrobaten pieten, 13.00U. Stadsgehoorzaal. Rijk Maarten, 20.00u. ROTTERDAM ActMtettencentruro Zjaak 13.30 Sinter klaasfeest Galerie Ron Wandosl4.30 Sin terklaas. Jeugdtheater Hofplein 10.30, 14,00 en 15.30 Peuter 3 daagse. Theater 't Kapelletje 14.30 De kus vaneen ballerina, de Doelen Grx 20.15 Hariem Gospel Singers. Aliay' 20.00 Hemeken night of the proms. Lantaren/Venster20.30 Nieuwe muziek: sa ne elektronica. Rotterdamse Schouwburg Grx 20.15 Die lustige Wïtwe. Zaal de ÜfXe 20.30 NCRV Volgspat-Uve. Schellinks 19.00 Moeders Mooiste. Luxor Theater 20.15 Youp van 't Hek. Rotterdamse ScbouwburgKJx 20.30 DeCocu Magnifique. RO TH EATER 20.i5Nachtasiei. Ptirweslhe- ater 14.00 Kindemuddag. I.s»m. Stichting Dunya. Donderdag 3 december SCHIEDAM Boerderij Landvreugd. Wijkfeest Groenoord Zuid, 15.30-18.00u, Theater a.d. Snble. BertVisscher,Vooronshoefthetriet,20.15u. Filmhuis. The bigLebowski, 21.00u. VLAARDINGEN Grote kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk. 12.45-13.15u. De Harmonie. Lezing over mandala's, 14.00-16.00u. Stadsgehoor zaal. Schudden (voor gebruik) met Amok, 20.00u. Het Zeepaard. Gadjo dito, 21.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster20.30 Lichaam, de Doe len Grx 20,15 Beroemde Symfonieorkesten. Jurnaanse Zaal'20.15 Flamencomuaek en - dans. Club Heat 22.00 King of the Jungle. Nfghttown 20.30 'Van Dik Hout Theater ZuldplelnGrx 20.157he Nylons. SchsHtntf* 19.00 Moeders Mooiste. LarrtarerWenster 21.00 In de Rui. Luw» Theater 20.15Youp van 't Hek. Rotterdamse Schouwburg Grx 20.15 De Bitterzoet, Wx 20.30 De Cocu Magnifique. RO THEATER 20.15 Nachtasiel, Goethe Instltut 20-00 Ka tja Lange-Muller. Prinses Theater 19.00 Club Hasjee. Van do. 26 t/m wo. 2 dec. ROTTERDAM Cinerama li "The Horse Wiseper' (12) dag.14-20.30. 'Abeltje' (al) dag.18. ClnJ: 'Snake Eyes' (16) dag. 16-18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13,15. Cln.3: 'Saving Private Ryan' (16) dag 13.30-17-20,30. Cin.4: 'Out o/Sighf (12) dag 15.20-18.20-21.20, do.vr- .ma.di.ook 12.20. Cln-5; 'Elizabeth' jl6) dag, 15.10-18.10-21.10, do.vr.ma.di,.pok 12.10. Imax Theater: 'Amazone' (al) dag-(behX0.) 13. 'Everest' (al) dag.14-16. ThniiRidt, '{al}- 15. 'Abeltje'(al) dag. 17-19.15, zaxo.oofoll 'Saving Pnvate Ryan' (16) dag. 21.15. ,L Ven.l: Wmtersleepers' (16) dag. 19.30-22, ma .niet 22vr.ook 15, zo.ook 13. Sneak Pre view ma.22. Von.2: 'Hundert Jahre Srecht' do.19.30. 'Mutter Courage und shre Kinder' do.2130. 'üebe, Revolution und andere ge- fehriiche Sachen'vr. 19.30. 'Die Dreigroschen OpeFvr21.30.'KuhleWampe'za.21.30. 'An- utnesejSoiwüuo'zo.iS^O.TneCabinetofdr- .Ramirez' zo.di.wo. 21.30. 'Rashomon' ma.21.30. 'Mrs.Dalloway' (16) vrxo.wo.15. '2 minuten stilte'20.13. Van.3:'High Arf (16) dag. 19.30-21.45, vr.ook 15, Ven .4: Twenty Four Seven' dag. 20. 'Like it is" (16) dag. 22.15. Lum.1: There's something about Mary' (al) dagl2.15-15.15-18.15-21.10. Uun. 2: The Negotiator" (16) dag 17.45-21. ium.3: 'Lock, stock two smoking barrels' (16) dag 18.30.'Halloween: H20' (16)dag21,30. Lum.4: "Return to Paradise' (12) dag.15.30* 18.30-21.15, do.vr.ma.di. ook 12.30. Rexane: Iran verschillende adult films (18) dag 12 t/m 01,00. Pathó: There's something about Mary* (al) dag. 11.50-15,30-18.30-21.20, zo.niet 11,50, The Truman Show' (12) dag 11.30- 14-16.50-19.15-21.40. 'Blade' (16) dagl6,10-18.50*21,30; do.vr.ma.di.ook 11-13.35. 'Snake Eyes' (16) dag 14.10-19- 21.30. "The Horse Whisperer" Ü3) dag 11.40-16-20. The Negotiator' (16) dag 15.20-18.15-21.10, do.vr.ma.di.ook 11.50'Dr. Dolittle' (a!) dag11.20-16.30-19* 2L50, do.vr.ma.di.ook 14. Sneak preview: "WantedArdva rk' (16) di. 21.30. NachtVDor steB Ingen: Lum.l: There'ssome- thingabcwtMary'(s!)vr.za.00.30.Lum.2:The negotiator* (16) vr.Z3.00.15. Lum.3: 'Blade' (16) vr2a.00.30. Lum.4: 'Godzilla' (16) vrxa. 00.15. Klndennatlnees: Cln-2: 'Dubbelt Dwars'ra- jo.wo.13. Cln.4: 'Air Bud' za.zo.wo.12.45. Cln.5: 'Smallsoldiers'za.zo.wo. 12.30. Imaxi 'Abeltje' dag!7-19.15, za.zo.ookU. Lum.2: 'Abeltje' dag 12-14.45, Lum.3: 'Dr.Dottüe' dagl3-15. 'Serengeti Symphony" za- xo.wo.13. Pathó: 'Dubbel Dwars' za- 20.wo.13.15. 'Madelief: Krassen in het tafel bladzaxo.wo.14. 'Jacht op de kleintjes' -ZO.WO. 11-13.10.'Abeltje'dag11.30-18.35. Ven.: 'Madelief, krassen in het tafelblad' zo.l3-15,wo.i5. 'De tovenaar van Oz'zo.13. 'Pippi zetde boel opstelten'zo.wo. 15. 'Koning der maskers'zo.wo. 15. SCHIEDAM Filmhuis 'Siberia' do.vr.2L 'DteSiebelbau- em'za,21. VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'Die Siebelbauem' vr.21. "Si beria'za. 21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5