311 'Capelle heeft uit paniek gehandeld' Opvolging Ruurd de Boer houdt gemoederen bezig Voetballers DRGS besmet geraakt met hardloopvirus Trainer-coach Pieter Jan Leeuwerink op non-actief; Ron Boudrie tussenpaus Kans Huizinga op Europese eer Wielerkalender verder ingevuld Opnieuw record voor Thompson Donny Crevels kent nu de Formule 1: 'Gigantisch' VS hoopt op GP in 2000 Jan Ullrich i klassiekers .m i CION-MW27 In de ijskast De Korenbeurs wisselt van team Kilometervreters vreten asfalt op om ongestraft een biertje te kunnen drinken Gouden KNVB-speld voor Sjaak Franken Tino Hoogendijk en zijn twee beste buren Rotterdams Dagblad Donderdag 3 december 1998 Brussel Mark Huizinga is door de Europese Judo Urne genomi neerd als judoka van het jaar. De Vlaardinger. drievoudig Europees kampioenis een van de twee kan didaten. De ander is de Fransman Larbi Benboudaoud, de continen tale kampioen in de categorie tot 68 kilogram en tweede bij het WK. Bij de vrouwen gaat de keuze tus sen de Spaanse Isabel Fernandez en de Belgische Gella Vandeca- veye. Fernandez is de wereld- en Europese kampioene in de klasse tot 57 kilo. Vandecaveye verover de de Europese titel in de klasse tot 63 kilo. De Belgische raakte tij dens het EK voor landenteams in oktober in Villach zwaar gebles seerd. Ze brak na een val in het gevecht met de Duitse Von Re- kowski twee nekwervels. Rotterdam Onder leiding van Wim van Duivenbode, de consul voor het nieuwe wielerdistrict Zuid-Holland, is de wielerkalen der voor 1999 vastgesteld. Bijna 130 wedstrijden moesten een plaatsje vinden. Vooral in de maand juni is de ka lender, zoals gebruikelijk, over vol Het gaf frictie tussen Papen- drecht en Zoetermeer, die samen op 5 juni willen organiseren. Het was niet de enige doublure. Op Koninginnedag is er in 's Graven deel een criterium, terwijl voor die dag ook de Ronde van Feijen- oord, op het oude parcours aan de Maashaven, is gepland. Ook voor de wielerronden in Ridderkerk en Hardinxveld moet nog een modus worden gevonden. Nu willen bei de op 15 mei rijden. De kalender begint wel vroeger. Gelijk met de Ronde van Zuid- Holland (voor amateurs tot 25 jaar) opent Hellevoetsluis al op 13 maart; het kampioenschap van Rotterdam (bij Ahoy aan de Doen- kade) heeft een week later plaats. De profs komen vooral in actie na de Tour de France in de bekende plaatsen als Oostvoorne, Pijnac- ker en Wateringen. De OZ Tour Beneden Maas is dit jaar ver spreid over drie dagen: op 11 en 12 september rijden de amateurs, zondag zijn de vrouwen aan de beurt zyn. De distxictskampioen- schappen hebben dit jaar plaats in Achthuizen en Leiden. College Station Jenny Thomp son heeft opnieuw een wereldre cord verbeterd. De Amerikaanse zwemster legde gisteren op de tweede dag van de wereldbeker kortebaan in College Station, Texas de 50 m vlinderslag in de series afin 26,05 see. Dat was 0,43 sec onder haar eigen wereldre cord van vorig jaar (26,48). Door Arien Stuyt RotterdamVier dagen na de vernedering tegen landskampi oen vc Nesselande heeft het bestuur van Alcom/Capelle trai ner-coach Pieter Jan Leeuwerink op non-actief gesteld. De be slissing is genomen naar aanleiding van de tegenvallende re sultaten en het gebrek aan vertrouwen in Leeuwerink. Capel le staat momenteel op de zevende positie in de volleybal-ere divisie. Manager Ron Boudrie neemt voorlopig de honneurs waar. Pieter Jan Leeuwerink toonde zich aangeslagen door de maatre gel. „Het bestuur heeft uit paniek gehandeld en dat is nooit een goe de zaak." Er heerst ook onbegrip bij de man die aan zijn achtste sei zoen bezig was bij de Capelse ere- divisionist, eerst als speler, de laatste vier seizoenen als trainer- coach. „Als het bestuur zegt dat het gaat om tegenvallende presta ties, is dat onzin. We zijn bewust met een zeer jong'team aan de competitie begonnen. Ik heb di rect aangegeven dat we om die re den dit seizoen geen wonderen mogen verwachten. Ik ging uit van een eindklassering ergens tussen de rijfde en de achtste plaats. Ik dacht dat daarover ook goede afspraken waren ge maakt." Pieter Jan Leeuwerink zegt met zijn gedachten vooral bij de spe lers te zijn. „Ik heb me persoon lijk beijverd om ze allemaal hier te krygen. Dit jaar was vooral be doeld om ze beter te maken, de jonge spelers dan. Ik hoop dat dat proces wordt voortgezet, dat er niet alleen naar de korte termijn wordt gekeken." Verunjt hij de beleidsbepalers dus korte termtjnpolüiek? „Ach, zo hard uil ik het ook niet zeggen. Ik hoop gewoon dat ze het gezonde verstand gebruiken; Ver wijten iszo'n groot woord, ik moet eerst voor mezelf maar eens u itge- breid evalueren wat er is gebeurd. Misschien zijn mij wel degelijk dingen te verwijten. Over de club verder niets dan goeds, ik heb hier acht mooie jaren gehad, raet successen." Leeuwerinks' grootste wapenfeit was het behalen van de Europa Cup Il-fmale in 1996. In 1995 won Capelle de nationale beker en in 1997 eindigde de ploeg als num mer twee in de vaderlandse com petitie. Leeuwerink vraagt zich af of die successen ooit zullen kun nen worden geëvenaard. „Laten we eerlijk zijn, het budget van Ca pelle is nauwelijks gegroeid, ter wijl andere clubs, met name over de grenzen, vooruit zijn gegaan. Nog een reden om te stellen datje geen topklasseringen kunt ver wachten. Ach. het is nu aan de mensen binnen de club om te be wijzen dat ze het beter kunnen." De nieuwe, tijdelijke trainer- coach Ron Boudrie, die zijn taken als manager blijft uitoefenen, ont kent dat er sprake is van een be slissing die uit paniek is geboren. „Het is een proces van weken ge weest. We hebben het er met z'n allen al vaker over gehad, ook sa men met Pieter Jan Leeuwerink, dat er dingen niet goed zaten.Wat dat betreft is deze beslissing dan ook niet als een volslagen verras sing gekomen," „Onzin," reageert Pieter Jan Leeuwerink, „Dit heb ik echt niet zien aankomen, ik dacht echt dat we met zijn allen op één lijn zaten. Blijkbaar heb ik me in mensen vergist." Wat de toekomst voor Capelle zal brengen is ongewis, maar Ron Boudrie ziet ondanks de magere prestaties wel degelijk mogelijk heden voor zijn club. „We hebben vertrouwen in deze groep spelers. Dat staat als een paal boven water. ,We hadden er echter geen ver trouwen meer in dat Leeuwerink met deze groep zou gaan preste ren. Vandaar dit besluit. De wed strijd tegen vc Nesselande was als het ware de laatste druppel, er was geen strijd, geen goed spel en geen beleving." Boudrie verwoordt het standpunt van het bestuur van Capelle, zelf heeft hij er grote moeite mee. „Ik beschouw Pieter Jan als één van mijn beste vrienden, vandaar dat ik deze gang van zaken afschuwe lijk vind. Ik hoop dat wij deze storm samen overleven en dat we privé en zakelijk zullen kunnen scheiden." Gistermiddag stond Boudrie voor de eerste keer voor de spelers groep. Er werd voornamelijk ge praat. „Daar kun je ook van leren. Misschien dat we als club wat ver slapt waren, dat we geen duidelij ke koers gevaren hebben. Ik zie het bepalen van de juiste richting als mijn voornaamste taak. Maar verwacht van mij geen wonde ren." Wie de definitieve opvolger moet worden van Pieter Jan Leeuwe rink is nog de vraag. „We hopen zo snel mogelijk iemand „te vin den., dan kan ik me weer geheel wijden aan mijn werk als mana- geraldus Boudrie. Capelle- coach Pieter Jan Leeuwe rink In betere tijden. „Dit heb Ik echt niet zien aan komen, Ik dacht dat we met zijn allen op één lijn za ten. Blijkbaar heb ik me in mensen ver gist." Unks MartinTeffer. Foto Peter Molken- BarcelonaAutocoureur Donny Crevels uit Badhoe vedorp klonk gistermiddag behoorlijk trots. Zat-ie voor het eerst van zijn leven in een Formule 1-wagen en reed-ie zó weg. Hij liet de krachtige motor niet eens afslaan toen hij de pitsstraat uitreed. „Het ging heerlijk vandaag. Gigantisch," zei de Italiaans For mule 3-kampioen die een uitnodiging had gekregen van renstal Minardi om twee dagen te komen testen op het Spaanse circuit van Barcelona Crevels kon nog niet voluit gaan. Hij was (nog) onbe kend met dc Spaanse bochtencombinaties en dan is het altijd even uitkijken en aftasten met een auto die makkelijk de 300 km per uur haalt Nadat de Italiaan- se technici hem hadden uitgelegd waar de tien knop: jes op het kleine stuurfie voor dienden, mocht hij de - baan op. „Maar we! rustig hè," kreeg de debutantte, horen. Voor de zekerheid hadden de monteurs eeiiU extra achtervleugel op zijn wagen gemonteerd. Dat zou de snelheid wat drukken. Want alles diende hëél te blijven: Crevels niet te vergeten, maar natuurlijk--* ook de peperdure wagen. En dat lukte. Crevels raak? te niet van de baan. Na twintig rondjes stapte hij uit Met een snelste ron de van 1.29,5. Vijf tellen langzamer dan Schumacher en. anderhalve seconde achter de Spanjaard Mare Ge ne, de andere genodigde van Minardi. „Maar Marc is hier in het voordeel," verdedigde Crevels zich. „Die heeft hier vaak gereden. Het is hetzelfde als ik sa men met hem op het circuit van Zandvoort zou rij den. Nu is het alleen andersom." Na afloop kreeg Crevels complimenten van het team en hij hoopt vandaag, tijdens de tweede Lestdag, an derhalve seconde van zijn tijd af te snoepen. Dan is zijn achterstand op Schumacher ongeveer hetzelfde als die van de reguliere Minardi-coureurs tijdens de Grand Prix5 van afgelopen jaar. Crevels hoopt dat zijn Spaanse rondjes hem zullen helpen aan eer?*1 nieuwe sponsor. Zijn huidige geldschieter, die he$^; ondersteunde in zijn kampioensjaar, houdt er mee-x op en Crevels heeft anderhalf miljoen gulden nodigt om aan de bak te komen in de Formule 3000, dfiiö wachtkamer van de Formule 1. Rome Mogelijk is er in het jaar 2000 weer een— Grand Prix Formule I in de Verenigde Staten en wel in Indianapolis, de stad van de beroemde Indy 500. Dit plan is gisteren openbaar gemaakt door Luca Cordero Di Montezemolo, directeur van Ferrari. De besprekingen voor een nieuwe Amerikaanse Grand Prix zijn geopend door Tony George, directeur van het Indy Ovaal en Bemie Ecclestone, de baas van de Formule I, Volgens beiden zijn de kansen groter dan 50 procent. De laatste Amerikaanse Grand Prix da teert van 10 maart 1991 in Phoenix. Door Hans Schelling Rotterdam Ruurd de Boer treedt zaterdag 19 december tij dens de Algemene Vergadering van de KNLTB af als voorzitter van de tennisbond, maar zijn op volger is nog alftjd niet bekend. 'Er wordt nog met kandidaten ge- spoken', kreeg Joop Tegelaar,pre ses van het district Rotterdam, vanuit Hilversum te horen. De KNLTB heeft evenwel goede hoop de nieuwe man over enkele weken te kunnen presenteren; de 'verkiezing voorzitter KNLTB' is als agendapunt dertien van de Al gemene Vergadering opgenomen. De verenigingen uit het district Rotterdam protesteerden tegen de gang van zaken, 'Een voor dracht is pas een voordracht als er een naam bij zit" en 'wij willen een naam van de nieuwe voorzitter om als districtsvergadering zelf te kunnen oordelen' waren veel ge hoorde opmerkingen. Het district Rotterdam zal op 19 december, ongeacht de persoon, tegen de kandidaat stemmen vanwege de gevolgde procedure. Omdat ande re districten dezelfde mening zijn toegedaan, is het nog maar de vraag of de KNLTB na de Algeme ne Vergadering over een voorzit ter beschikt. Ook was er goed nieuws. Het dis trict Rotterdam zal het jaar 1998 met een positief saldo afsluiten. Het districtsbestuur toonde een mooi gebaar naar zijn leden: alle verenigingen ontvangen een gra tis software-toernooipakket met drie jaar lang een gratis up-date. Opmerkelijk is dat een software- toernooipakket ooit door de KNLTB aan alle clubs was be loofd, maar dat is nooit doorge gaan. Raemon Sluiter heeft zich door zijn recente goede resultaten in het ïntematioale circuit op de valreep geplaatst voor de KNLTB Masters, die volgende week in Warmond worden gehouden. Andere regionale deelnemers bij de Masters zijn de van haar voet operatie herstelde Petra Kamstra, Maaike Koutstaal, Debby Haak en Wouter Standaart. Rottacfi-Egem De Tour de ff'ahce biyït zyn hoofd doel, maar Jan Ullrich zal in het nieuwe wielersei- zoen ook in enkele klassiekers en het wereldkampi oenschap op de weg uitkomen. De 25-jarige Duitser, Tourwinnaar in 1997 en tweede in 1996 en 1998, ver klaarde dit gisteren in het Zuid-Duitse Rottach- Egem tijdens een persbijeenkomst. ,Jk wil een rol spelen in Milaan-SanRemo, Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race," zei Ullrich. „Ook heb ik me voorgenomen in oktober in het WK uit te komen, Als voorbereiding zal ik de Ronde van Spanje rijden." Ullrich reed nooit in het WK Voor de laatste regen- boogstrijd in Valkenburg moest hij afzeggen wegens ontstoken achillespezen. In juni volgend jaar wil hfj proberen de nieuw leven ingeblazen Ronde van Duitsland op zijn naam te brengen. Lothar Heinrich, de teamarts van zijn ploeg Tele' kom, houdt intussen het lichaamsgewicht van UlD rich scherp in het oog. Vorig jaar kwam hij veertiepg kilo aan, waardoor hij dit jaar moeilijk en te iaat topvorm kwam. JQt-^ VlaanJlngen Het restant van de eerder dit seizoen gestaakte wed strijd CION-MW27, wordt voor lopig in de ijskast gezet. Het duel, dat een aantal weken geleden bij een 3-3 stand werd gestaakt, wordt alleen uitgespeeld als het van belang is voor een of voor bei de ploegen. De wedstrijd werd destijds vier minuten voor. het eindsignaal ge staakt, nadat CION-speler Edwin Schrijvershof een beenbreuk had opgelopen. Een aantal voetballers was na het ongeval zo ontdaan, dat verder spelen niet meer moge lijk was. De KNVB heeft wel ge steld dat Schrijvershof, als hij op moment van uitspelen al fit is, niet speelgerechtigd is voor de resterende speeltijd. Schiedam - Bij de vrouwen van ta feltennisvereniging vindt bij de teamsamenstelling voor het nieu we seizoen een wisseling van de wacht plaats. Het tweede wordt het eerste en het eerste wordt het tweede team. De uit Lineke Sneller, Sylvia Wa terreus en Danielle Maas bestaan de hoofdmacht is uit de eerste di visie gedegradeerd, Team twee met het jeugdige trio Mandy Toenders (18), Kim van der Poort (16) en Jolanda Waterreus is van de tweede naar de eerste divisie gepromoveerd. In de op 23 januari startende voor- jaarscompeütie vormen Toen ders, Van der Poort en Waterreus het eerste team. Coach blijft Jan Simons. Sneller, Waterreus en Maas vormen dus het tweede team. Beide teams spelen hun thuiswedstrijden op zaterdag avond om 18.00uur, gelijk met het eerste team van de mannen. Door Sander Sonnemans Schiedam Hardlopen? Voetbal lers hebben er doorgaans een bloedhekel aan. Trainen doe je met een bal. Hardlopen is voor renpaarden. Een tendens is dat voetballers na hun actieve carri ère ineens wél de loopschoentjes aan willen trekken. In eerste in stantie vaak uit ijdelheid. Want het regelmatig nuttigen van vet kantine-voedsel, het veel te lang hangen aan de tapkast en de sterk verminderde lichaamsbeweging laat onherroeplijk sporen na. Cor pulentie is het gevolg. Maar een maal weer in beweging wil het hardloopvirus wel eens meedo genloos toeslaan. Zo ook bij de DRGS. De (voormalige) voetbal lers vreten tegenwoordig niet het gras meer op, maar doen zich te goed aan het asfalt. Kilometers maken willen ze. En dat doen ze. In groepsverband en onder lei ding van een heuse atletiektrai- ner. De groep fanatieke hardlopers ontstond zo'n vijfjaar geleden uit een viertal mensen van DRGS' za- terdagtak - Jan van Eijk, Erwin van Til, Cor Hersbach en Hans Schippers - die in zomervakantie, tijdens de winterstopen bij afkeu ringen de conditie op peil hielden met hardlopen. Na gestopt te zyn met de voetballerij, werd het hardlopen een seriev me aange legenheid en traden 1 s Marcus en Leo Hoogvliet toe lui de groep. „Vanaf die tijd," zegt Hans Schip pers, één van de loopfanaten, „werden de afstanden opgevoerd en gingen we ai snel van tien kilo meter naar zestien kilometer. Re gelmatig werden de onderlinge krachtsverhoudingen getest door deel te nemen aan prestatieloop jes, met als hoogtepunten de Rot terdamse Bruggenloop en de hal- De loopgroep van DRGS In training onder leiding van de Vries (tweede van rechts). De viervoetervan een der leden geeft hettem po aan. FotoPe- ve marathons van Etten-Leur en Amsterdam. Voor Erwin van Til, Leo Hoogvliet en Louis Marcus v/as die afstand echter nog niet ver genoeg en zij gingen dit jaar voor de marathon van Rotter dam" Nadat de groep 'loopgekken' ver der was uitgebreid met Marco Weeda (ook nog actief voetballer bij DRGS-zondag) en Piet Kam per, één van de gestopte voetbal lers van de zaterdagtak, werd een heuse looptrainer aangetrokk- ken: Nicojie Vries De hardloper van de Viaaraingse atletiekver eniging Fortuna was bij DRGS geen onbekende. Hij fungeerde als Sinterklaas voor de jeugdafde ling. De Vries moest als gevolg van een menicusblessure het hardlopen laten voor wat het was en had er wel oren naar toen hij werd benaderd om trainer te wor den van het loopclubje dat binnen de vereniging een niet meer weg te denken plek inneemt. „We zijn met Nico de Vries een proefperiode aangegaan van twee maanden," aldus Schippers, die moeger zelf in het vierde elftal heeft gevoetbald. „Hoewel die pe riode nog niet achter de rug is kan ik namens de lopers nu al zeggen dat we zeer tevreden zijn over de aanpak van Nico. De training is zeer gevarieerd, niet alleen wat het parcours betreft, maar ook door de afwisseling van duurlo- pen met mtervaltramingen, cros slopen en oefeningen ter coördi natie van de beweging." De gezelligheid staat voorop bij de loopgroep. „Het mag dan ook niet vreemd klinken dat het onze doel stelling is de lichamelijke condi tie op peil te houden om vervol gens te kunnen genieten van een alcoholische versnapering. En heus, ér wordt serieus getraind. Het is nu al bekend dat vijf van onze jongens komend jaar de Rot terdam Marathon gaan lopen." Looptrainer Nico de Vries heeft z'n weg overigens al aardig gevon den bij DRGS. Hij wil in de toe komst, desgevraagd, iets voor de voetballers gaan betekenen voor de conditietraining of het begelei den van geblesseerde spelers. In middels heeft de meer professio nele aanpak al geleid tot de aan meldingen van drie nieuwe leden „Ja, leuk toch," zegt Schippers (52). „Hoewel ik zelf niet zo'n be genadigd loper ben, beleef ik er veel plezier aan. Ik ben ermee be gonnen om niet dicht te groeien en ergens bij te blijven horen. Het is vaak wel afzien en ik ben altijd blij als ik de finish weer heb ge haald, Maar des te groter is na af loop de voldoening." Maasland MW27-bestuurs!id Sjaak Franken heeft dinsdag avond tijdens de ledenvergade ring van de Maaslandse voetbal vereniging de gouden KNVB- speld opgespeld gekregen. Fran ken kreeg de glimmende onder scheiding VdJiwege zijn enorme staat van dienst bij de club. De meest indrukwekkende 'pres tatie' was de periode die hij vol bracht in de functie van bestuurs lid. Franken maakte maar liefst 27 jaar deel uit van het bestuur, dat overigens nog op zoek is naar een voorzitter. Vlaardingen - Mede door de innige samenwerking miet de honk- en softbalclub Holy heeft Tino Hoogendijk een sport- en fitnesscentrum gerealiseerd dat zijn weerga niet kent. Het gezondheidsinstituut grenst aan de accommodatie van de honk- en softbalclub dat begin volgend jaar in gebruik wordt genomen. De twee onderkomens aan de Zwaluwenlaan lopen - fraai in elkaar over en zijn door dezelfde aannemer gebouwd. Het enige verschil is dat de gemeente Holy - een subsidie voor de bouw van het clubgebouw van 400.000 gulden gaf en Hoogendijk de bouw van zyn commercieel sportbedry f zelf heeft betaald. Tijdens de officiële opening van het sportcentrum herinnerde wethouder Roijers de ondernemer eraan" dat hij in de afgelopen 25 jaar een grote naam op sport- en fitnessgebied heeft opgebouwd. „Dat moet een stimulans zijn op die weg verder te gaan." Vol-' gens Hoogendijk zelf was het pand waar hij 25 J3ÜT" geleden begon, te oud en te vervallen om nog te bruiken. „We waren destijds wat blij dat we konden^ beginnen. Maar het gebouw voldeed gewoon niet" meer aan de eisen van de tijd." De samenwerking met de honk- en softbalclub Holy is enkele jaren geleden uit het niets geboren. werd benaderd door Holy om samen te gaan bou wen," herinnert Hoogendijk zich. „Ik stond daar kri- tisch tegenover omdat plannen met andere initiatief-, nemers tot een sporthal in de Holywijkte komen, wa ren mislukt. Maar ik moet bekennen dat Holy de, zaakjes goed voor elkaar had. Voorzitter Louis den Hartog, bijgestaan door de bouwcommissie met ar-* chitect Bert Toorman en ambtenaar Luc Heyboer, zijn met goede voorstellen gekomen. Ze hadden een. duidelijke visie en daarom mag het resultaat best ge zien worden." Tino en Tineke Hoogendijk vormden zaterdag tij dens de druk bezochte opening het middelpunt van de belangstelling. Zij erkenden trots te zijn wat tot stand is gebracht. Naast de nieuwbouw in Holy werd onlangs ook de sportschool in de Westwïjk ingrij pend verbouwd. Hoogendijk: „We zijn ook trots op 0112e leden. Tij dens de bouwperiode zyn de leden ons trouw geble- ven. Al die tijd waren wij aangewezen op gymnas tieklokalen. Hun geduid is beloond, want het nieuwe pand heeft met een oppervlakte van 750 vierkante meter veel te bieden. Een schitterende fitnessruim te, een sportzaal voor steps, aerobics, conditietrai ning en judoles en een saunacabine die gratis ge bruikt kan worden. Wie onder de zonnebank wil, is bij ons ook aan het goede adres. Uniekis de zitruimte die boven het water van de singel aan de Zwaluwen- laan uitsteekt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7