13 7 Ontwikkeling Van Scheppingen stagneert De Schiedamse consuls lopen er straks warmpjes bij PpgP9 Belgraver duwt in nationale masters laatbloeier nog dieper in de put OZC door naar kwartfinale van korfbalbokaal Nijs vergroot voorsprong Skiër Schmitt wint opnieuw Parijs kandidaat Spelen 2008 BCR'91 veroordeeld tot beslissingswedstrijd Voet: 'Virenque bluft' Franse politie verhoort zes leden Casino-ploeg 'Hel van Mergelland' van wielerkalender Honkbalteam teruggetrokken uit hoofdklasse 'Betaalde job? We hebben nog nooit ook maar één gulden gedeclareerd' Sportprijs Rotterdams Dagblad Woensdag 9 december 1998 Rotterdam De korfballers van OZC hebben zich als eersten ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Rotterdams Dagblad Bokaal. De overgangs- klasser had in de achtste finales weinig mededogen met Erasmus: 28-15. De derdeklasser hield in de beginfase nog gelyke tred (7-7), om na een 13-9 ruststand te wor den weggespeeld. Chrisje van der Meer en Natascha van der Rest (beiden zes keer) waren de meest productieve OZC-speelsters. De andere zeven achtste finale wedstrijden worden dinsdag 15 december gespeeld. Tot het pro gramma behoort ook de ontmoe ting tussen WION en Maassluis, die om 20.30 uur in de WION-hal en niet, zoals de loting had uitge wezen, m Maassluis wordt afge werkt. SHvelle De Belg Sven Nijs heeft gisteren in het Italiaanse Silvelle de vijfde veldrit in de Superpres tige gewonnen. De tweevoudig wereldkampioen bij de neo-ama- teurs bleef de Italiaan Pontoni en Adn van der Poel voor. Maarten Nijland werd elfde, Richard Groe- nendaal dertiende. Door zijn der de zege op rij verstevigde Nijs zijn voorsprong in de Superprestige. De Rabo-renner staat nu repectie- velijk 22 en 24 punten, voor op zijn landgenoten De Clercq en Bart Wellens. Adri van der Poel en Ri chard Groenendaal volgen als vierde met 47 punten. Predazzo De Duitse skispringer Martin Schmitt heeft zijn zege reeks weer opgepakt, Bij de vijfde wereldbekerwedstrijd van het sei zoen opde grote schans in Predaz zo behaalde hij zijn vierde over winning. Met sprongen van 126,5 en 125 meter kwam Schmitt tot een puntentotaal van 253,7. Hij eindigde hiermee voor de Japan ners Fun aki en Kasai. Schmitt leidt in de tussenstand van de we reldbeker met 460 punten voor Ahonen (372) en Funaki (330). Parijs Parijs gaat zich kandi daat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2008. In de strijd om de organisa tie moet Parijs het in elk geval op nemen tegen Kuala Lumpur, Osa ka en Peking. Sevilla, Istanboel, Toronto en Buenos Aires kunnen zich nog bij dit rijtje voegen. Dennis van Scheppingen is nog geen serieuze kan didaat voor plaats in de top honderd. Op Neder landse bo dem kon hij gisteravond ook niet over tuigen. Hij verloor in drie sets van Mar tijn Belgraver. Archieffoto Cees Kuiper/Rotterdams Warmond - Er zit niet veel progressie in de ontwikkeling van Dennis van Scheppingen. De tennisser uit Wilnis draait in de marge van de ATP-tour mee. Zo af en toe heeft hij een uitschieter, maar een serieuze kandidaat voor een vaste plaats in de top honderd is hij nog niet. Op Nederlandse bodem kon hij ook niet overtuigen. Van Scheppingen verloor in de eerste ronde van de nationale masters van Martijn Belgraver: 1-6 64 7-5. Van Scheppingen is vaak om schreven als een laatbloeier. De 23-jarige tennisser beleefde twee jaar geleden een opleving toen hij twee Challenger-toemooien won. Het bracht hem in de buurt van de top honderd. DaaT bivakkeert hij nu alweer een tijdje. Eigenlijk te lang, waardoor het er op gaat lij ken dat hij te groot is voor servet is, maarte klein voor tafellaken. Tegen Belgraver, vorig jaar fina list, bleek dat Van Scheppingen wedstrijden die hij moet winnen, nog niet naar zijn hand kan zet ten, Hij weet het niet aan een te grote druk, die het spelen in Ne derland met zich meebrengt. „Ik had niets te verliezen en voelde dus ook geen druk. Ik heb de afge lopen weken in Zuid-Amerika drie keer in de eerste ronde verlo ren en speel nu wedstrijden om weer in m'n ritme te komen. En ik heb niet slecht gespeeld." Lesje Daarmee bedoelde hij met name de eerste set. Daarin gaf hij Bel graver een lesje in hard-courtten- nis. Na 3-3 in de tweede set ging het bergafwaarts met hem. Met name op zijn forehand maakte Van Scheppingen te veel onnodi ge fouten die hem veel problemen opleverden, „Een gevolg van con centratieverlies," meende Van Scheppingen. „Hij ging wel beter spelen, maar mijn concentratie was in de tweede set weg. Mijn voetenwerk was slecht. Eigenlijk mag ik niet verliezen vap hem, maar ieder mens maakt fouten." Martijn Belgraver - 348ste op de wereldranglijst - maakte dank baar gebruik van de slordigheden bij zijn opponent. De Hagenaar moest zich als gravelspeler extra aanpassen aan het supersnelle su- premecourt, maar bleef door vechtlust overeind. Die karakter trek is mede ontwikkeld, doordat hij elk dubbeltje drie keer moet omdraaien om zijn buitenlandse reizen te kunnen financieren. De 26-jarige Belgraver speelt competitie in Nederland, Duits land en Frankrijk om zijn hoofd boven water te kunnen houden. Hoewel hjj nooit hoger kwam dan een plek rond de 200, blijft hij het proberen. „Ik wil gewoon een keer aan Wimbledon hebben mee gedaan. Dat is toch het mooiste toernooi van de wereld." Voor Van Scheppingen liggen de doelen hoger. Dat zijn ontwikke ling stagneert, ontkent hij. Afge lopen zomer nam hij Tom Nijssen in dienst als coach. De komende weken analyseren de twee het af gelopen jaar, „De afgelopen tijd is er één geweest van aftasten. Tom was al een vriend van me, toen hij zelf nog speelde. Met hem als coach liggen de verhoudingen an ders. Nu is de tijd gekomen om aan bepaalde dingen te gaan wer ken." Krachthonk Van Scheppingen reist niet af naar de Australian Open, maar duikt een aantal weken het krachthonk in om aan te sterken. Zijn zwakke fysiek is er mede de oorzaak van dat de sprong naai de top honderd nog niet gemaakt is. „Ik heb veel blessures gehad. Mijn rug, armen, nek en schou ders moeten aansterken. Ik heb een aantal afwijkingen. Het afge lopen jaar heb ik geen tijd gehad om daar iets aan te doen, omdat ik alleen maar toernooien heb ge speeld." Niet alleen een sterker gestel is nodig om vooruitgang te boeken. Van Scheppingen beschikt nog niet over echte wapens, waarmee hij wedstrijden als die van giste ren naar zijn hand kan zetten. „Dat ik in de buurt van de top 100 kan blijven, heb ik de afgelopen twee jaar bewezen. Het komende jaar moet ik de sprong omhoog maken." De rentree van Petra Kamstra in het tenniscircuit duurde vijf games. De speelster van TV Half weg uit Spijkenisse onderging in september een voetoperatie. De poging van Kamstra om terug te komen werd gedwarsboomd door Henriétte van Aalderen: 3-8, 2-6. Ook Maaike Koutstaa! ging op de openingsdag onderuit. De Baren- drechtse was niet opgewassen te gen Linda Sentis. Wouter Stan daart uit Sliedrecht hield als eni ge de regionale eer hoog. De 22-ja- rige speler maakte indruk tegen de ambitieuze Meivin op der Heij- de: 6-3, 6-0. Standaart ontmoet morgen de als tweede geplaatste Paul Haarhuis. Amersfoort De badmintonners van BCR'91 zijn veroordeeld tot het Spelen van een promotie/de gradatieduel om zich te handha ven in de Big Boss Topliga. De Rotterdammers verloren kans loos van de koploper uit Amers foort met ruime cijfers: 5-0. BCR'91 trad gisteren in de Juli ana van Stolberghal ernstig ver zwakt aan tegen Direct Invest/ BCA. Coach Edward van den Heu vel kon niet beschikken over Pa trick Scholtes (hielblessure) en Arjen Smith (ziek). Het duo werd node gemist „Volgende week zul len we nog een keer alles uit de kast moeten halen voor de laatste wedstrijd tegen Nuenen," sprak BCR'91-coach Edward van den Heuvel. „Dan hebben we een paar maanden rust en op 21 februari moeten we handhaving proberen af te dwingen tegen de algeheel kampioen van de eerste klasse. Het maakt mij in principe niet uit tegen wie we moeten spélen, want Duinwijck heeft in Joost Kool'een sterke heer en Victoria is daaren tegen in de breedte weer heel sterk. We zijn voor niemand bang," Jeannette van der Werff en Pas- ealle Jansen zorgden bijna voor een daverende verrassing in het damesdubbelspel. Het duo ver loor de eerste set nog kansloos van Carolien Glebbeek/Nicole van Hooren met 15-1, maar de tweede set werd verrassend gewonnen: 16-17. Van der Werff/Jan$en kwa men in de beslissende set met 13- 14 voor, maar raakten door een dubieuze scheidsrechter call zo danig uit hun doen, dat ze de winst uit handen gaven: 17-15. Ook Pascalle Janssen was goed op dreef tegen Carolien Glebbeek, de nummer drie van Nederland. De Rotterdamse speelde zich naar een 6-10 voorsprong, maar Jans sen verzuimde vier gamepoints te verzilveren en verloor uiteinde lijk nipt met 13-10 en 11-2. „Vijf-nul is natuurlijk geen ver rassende uitslag, maar je speelt tegen de koploper die duidelijk de nul wilde houden," aldus Van den Heuvel. „De ploeg heeft opnieuw alles gegeven en goed gespeeld. Vooral Jos Suijkens is na zijn hardnekkige rugblessure goed op weg terug. Hij heeft alleen nog een conditionele achterstand, maar qua spel heb ik niks te kla gen." Direct Invest/BCA-BCR'915-0. HD: Ruud KuijterVRon Michels-Jos Suijkensffimile Vrolijk 15-10,15-11 PD: Carolien Glebbeek/ Nicole van Hooren-Pascalte Jansen/Jean- nette van der Werff 15-1,16-! 7,17-15 HE: Ruud Kuijten-Jos Suijkens 15-6,15-5. DE: Cara hen Glebbeek-Pascalle Jansen 13- 10,! 1-2 GD: Nicoie van Hooren/Ron Mi- chels-Jeannette van der WerffJEmUe Vro- hjk 15-9,15-5 GèneveVirenque stopt helemaal niet met wielren nen. Willy Voet, voormalig verzorger en huisvriend van de Franse topwielrenner, die volhoudt onschul dig te zijn in de dopingaffaire Festina, gelooft er niets van. „Hij bluft." "Virenque kondigde zondag zijn af scheid van de wielersport aan omdat geen enkele ploeg hem nog in dienstwil nemen. „Hij kondigt zijn afscheid aan, maar hi) gaat gewoon door met trainen. Uiteindelijk hoop ik voor hem dat het een noodkreet is, want Richard is slecht begeleid." De man door wiens arrestatie en verklaringen het schandaal losbarstte, noemde ook ploegleiders uit de wielersport valseriken. ïfAls alle renners die zich heb ben bediend van doping zouden stoppen stelde het peloton helemaal niets meer voor." LyonDe Franse politie heeft gisteren zes leden van de Franse wielerploeg Casino verhoord op het bureau van Lyon. De poliüe van Lille doet de ondervragin gen. Dat heeft een politiewoordvoerder in Lyon be vestigd, Hij wilde niet zeggen of het alleen renners van deze formatie betreft. Op 27 juli ondervroeg de poliüe van Lille al de Casino-renner Gilles Bouvard, die eerder voor Festina reed. Bouvard bekende toen dat er een dopingnetwerk binnen de Festina-ploeg bestond. Hij beschuldigde bovendien zijn Italiaanse Casino-ploeggenoot Rodolfo Massi van gebruik van en handel in verboden prestatiebevorderende mid delen. Massi werd nog tijdens de Tour gearresteerd, nadat in zijn hotelkamer doping was aangetroffen. Eijsden Nadat eerder dit jaar al de Brielandenom- ioop in Bocholtz en de Klauterkoers in Sweikhuizen van de wielerkalender verdwenen, haakt nu ook de Hel van het Mergelland in Eijsden af. Na 25 jaar treedt het bestuur van de Hel van het Mergelland te rug. Aangezien de zoektocht naar bekwame opvol gers niets opleverde, is de 'Hel' ten dode opgeschre ven. Het bestuur heeft vergeefs geprobeerd om de wedstrijd bij een andere wielerorganisatie onder te brengen. Financieel was de 'Hei' geen probleem. Rotterdams Dagblad TOPSCORER VAN OE WEEK: Dave Vermaas (Excelsior '20) 3 Gerard Vermeulen (NOC) Peter van der Veen (Strijen) René Verhagen (VOL) Amiicar dos Santos (SWSMC) John Bestebreur (NBSW) Arno van Nierop (MW '27) Edwin van Rtjn (Anttbarbari) Tim Koolmus (MSV '71) Hans van Lenten (Stellendam) Leon Burggraaf (Dilettant) 0 11 ^CDIADORA schenkt de topscorer van de week een t-shirt De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een bnef waann staat, waar aj hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een ba!. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Schiedam Het bestuur van honk- en softbalvereniging Schie dam heeft het eerste honkbal team teruggetrokken uit de hoofdklasse van het district. De clubleiding zag zich daartoe ge noodzaakt omdat zo'n beetje alle spelers van de hoofdmacht over schrijving hebben aangevraagd naar andere clubs. Het bestuur kwam tot de beslis sing tevens omdat voor de slui ting van de overschrijvingster mijn zich geen nieuwe spelers hadden aangemeld bij de club uit de wijk Bijdorp. „Er restte niets anders dan Schiedam uit de dis trictshoofdklasse terug te rekken en zich te focussen op het door de jeugdcoaches opgestelde jeugd- plan," schrijft het bestuur haar le den. „Opties om het juniorenteam of het tweede team de plaats van het eerste te laten overnemen, werden na gesprekken met de technische leiding als niet realis tisch beschouwd." Komend jaar zal het hoogste honkbalteam het oude tweede team zijn, dat in de vierde klasse gaat spelen. De leden zijn inmid dels opgeroepen op de ledenver gadering van 28 janauri hun me ning over de handelwijze van het bestuur kenbaar te maken. ZAALVOETBAL. Het Schiedam se Hennes DVS is in haar thuis wedstrijd tegen All Green's niet verder gekomen dan een gelijk spel: 3-3. In de rust van het duel tegen de ploeg uit Rozenburg was de stand ook al gelijk (2-2). Het eerste zaalteam van stadgenoot HBSS deelde eveneens de pun ten. Na de ruststand van 2-2, ein digde de wedstrijd tegen thuis ploeg De Rozet in 44, Het Schiedamse familiebedrijf Diasyl- Sporting, een groothandel in sportarti kelen en relatiegeschenken, stelt maandelijks een prijs beschikbaar voor de sporter of sportploeg van de maand. De winnaar ontvangt een sportpakket ter waarde van enkele honderden guldens. De sportprijsvan de maand november is terecht geko men bij de consuls Otto Jung, Cor Valk en Jo van der Gaag, die tijdens het sportgala van de gemeente Schiedam werden uitgeroepen tot vrijwilligers van het jaar. Voor jury-voorzitter Huib Zandwijk reden hen te belonen met de sportprqs; dit keer een warm winter jack. Door Sander Sonnemans Schiedam Verguld waren ze eind vorige maand, toen ze tijdens het sportgala van de gemeente Schie dam het podium mochten beklim men om een medaille om hun nek te laten glijden. Voor het eerst werd de Vrijwilliger van het j aar' uitverkozen en gelijk al waren het er drie: de con suls Otto Jung, Cor Valk en Jo van der Gaag, Alsof die waardering voor hun werk nog niet genoeg was, werd het trio ook nog eens de sportprijs van de maand november in het voor uitzicht gesteld. Geen ballen, voet- baltassen of trainingspakken dit keer. Weldra lopen de vroege vogels in uniforme kledij; een wind- en wa terdichte winterjas voor op de koude ochtenden. Het is een apart trio, die drie consuls. Cor Valk en Otto Jung, zijn met hun kwinkslagen, vrolijke noten en clow neske voorkomen de 'Peppie en Kok kie'. Jo van der Gaag is wat ingetoge ner, wat serieuzer misschien wel. Maar goed, één ding hebben de dne in elk geval wél gemeen: ze hebben een tik. Dat moet wel, anders sla je niet voor het krieken al je warme en velopje open om, soms onder erbar melijke weersomstandigheden, de voetbalvelden te gaan keuren. En je doet het natuurlijk nooit goed als een veld onbespeelbaar wordt verklaard. „Ja, het is een soort afwijking," zegt Cor Valk (61) die de zeggenschap heeft over de complexen van SWSMC, DRGS, Demos en sport park Kethel. „Maar wei een gezonde! Het gaat natuurlijk niet alleen om het keuren. De sociale contacten zijn ook ontzettend belangrijk Ochtendmens „Je hebt een functie," zegt Jo van der Gaag (66), die wekelijks de matjes van Hermes DVS, HBSS, GTB, Schiedamse Boys en SVDFW aan een keuring onderwerpt als de weersom standigheden daar om vragen, „Dat is één. En je doet het werk omdat hel nodig is. Persoonlijk vind ik het be langrijk een functie te bekleden waarbij je een redelijke verantwoor delijkheid hebt. Zo lang ik er plezier in blijf hebben en mijn gezondheid het toelaat, wil ik het graag blijven doen. Ik ben tenslotte een ochtend- De consuls Otto Jung, CorValkenJo van der Gaag (vlnr) zien degeste van Huib2andwijk(tweedevan links) wel zitten. Goed geluimd flankeren ze de schenker van de sportprijs. Foto Roei Dijkstra mens. Heerlijk vind ik het om "s och tends in alle vroegte alleen buiten te zijn. Lekker rustig." Otto Jung (61) is een graag geziene gast in het clubhuis van Excelsior'20 en buurman PPSC, waar de kalende zestiger, vaak met een dikke sigaar onder de neus, de velden keurt. „Ge zellig. Een bakkie doen en een beetje ouwehoeren. Je probeert altijd te la ten voetbalten en ais ik het af mne< gelasten vind ik het voor die jongens erger dan voor mezelf' Lachen Een rel werd het niet, maar enig com mentaar klonk er tijdens het sportga la wel. 'De consuls? Dat zijn geen vnjwiUiggers. Ze krijgen geld voor het keuren'. Van der Gaag, Jung cn Valk moeten er hartelijk om lachen. „Een betaalde job? We hebben nog nooit ook maai' één gulden gedecla reerd," grijnst Valk van oor tot oor. „Ja kan twee kwartjes per kilometer declareren, maar ik doe alles op de fiets. Nou telefoneer wel behoorlijk wat, maar om nou acht gulden per maand te declarerenIk heb het nooit gedaan en zal het nooit doen ook." Otto Jung laat van het lachen bijna zijn Wilde Havanna uit zijn mond vallen. „Worden wij betaald? Haha- hahahaha! Man ik zou niet eens we ten hoe ik dat moet doen. Cor Valk woont honderd meter bij WK van daan. Als je dan twee kwartjes per ki lometer kan krijgen, moet hij geld meebrengen als hij daar gaat keuren. Betaald! Wat een lachertje! Hoe ver zinnen 2e het?" .Declareren? Ik doe het ook niet," zegt Jo van der Gaag. „Je doet alles op de fiets, dus de ge maakte kosten stellen niets voor." Over de verkiezing tot 'vrijwilliger van het jaar' zijn de drie 'keurmees ters' zeer te spreken. ,1k heb er maar één antwoord op," zegt Jo van der Gaag, die volgend jaar een halve eeuw lid is van Hermes DVS. „Deze titel wordt bijzonder op prijs gesteld. Het was een enorme varrssing voor me," En Otto Jung: „Wel geinig ja. Eindelijk waardering voor al die ja ren dat je je de krampen loopt."„Ik," reageert Cox Valk, „was er uitermate door verrast. En nu we naar aanlei ding daarvan ook nog eens de sport prijs 'van de maand hebben gewon nen, weet ik eigenlijk niet meer wat ik moet zeggen. En ik heb meestal toch wel mijn bekkie bij me." Perfect Met de door Diasyl in het vooruit zicht gestelde winterjassen, is Cor Valk, de meest praatgrage consul van het opmerkelijke stel, nog het meest in zijn sas. „Die jas," zegt Valk niet zonder humor, „komt perfect uit, want ik ben toevallig aan een nieuwe toe. Mijn vrouw is nog blijer. Dat scheelt weer een jas. Die hoeven we nu niet te kopen, hahaha."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1