30 Raemon Sluiter zet oude maatje terug in de realiteit Arjan Maltha hoeft nog niet zo nodig hogerop #llwl Supersterren tennissen voor goede doei 'Harga is zo'n toffe club, daar ga je niet zo makkelijk weg' GLZ ontslaat trainer Baba Van Leeuwen stopt er mee Veere: drie punten terug Roland Lefèbvre terug in Oranje FC Pretoria R houdt zaterdagelftal binnen Zeven renners van Casino weer vrij Cricketers verdacht na aannemen van geld Van Leeuwen verlaat Thurlede Nick Statham in cricketselectie Rotterdams Dagblad Donderdag 10 december 1998 fc 11 i 1 Rotterdam Het bestuur van der deklasser GLZ heeft trainer Mus tafa Baba met onmiddellijke in gang op non-actief gezet. De Rot terdamse club neemt de laatste plaats in 3 D in. Atila Nazligul en Murat Tatli nemen de honneurs waar. Kandidaat-trainers kunnen contact opnemen met Hemde van Meggelen,teL 010-4764091. Schiedam Henri van Leeuwen stopt na dit seizoen bij vierdeklas ser Excelsior'20. ffij zet ook een punt achter zijn trainerscarrière. Cor Lanser en WFB gaan nog een jaartje door met elkaar. De Spijkenisser oefenmeester is mo menteel aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-vierdeklas ser uit Ouddorp. Breda Het eerste elftal van de voetbalclub Veere, dat uitkomt in de eerste klasse C (Zuid D, heeft weer drie punten terug. De com missie van beroep stelde de Zeeuwse vereniging alsnog in het gelijk, nadat de tuchtcommissie eerder het wegblijven bij de uit wedstrijd in Dinteloord bestrafte. Veere kwam op 3 oktober niet op dagen, omdat de spelers aangesla gen waren na de crematie van oud-speler Dominique Diroux. De commissie van beroep had enigs zins begrip voor de omstandighe den. De boete werd verlaagd van 250 naar 75 gulden, terwijl Veere ook de werkelijk door Dinteloord gemaakte kosten moet betalen. Amstelveen Voormalig VOC- cricketer Roland Lefèbvre is weer opgenomen in de Oranje-ploeg die van 16 maart tot en met 1 aprü volgend jaar op toer gaat door Zuid-Afrika. .Lefèbvre moesthet EK dit jaar in Den Haag laten schieten omdat hij zich wegens zyn werk als bondscoach van Isra el niet vrij kon maken. Ook VOCer KlaasJan van Noort- wijk maakt deel uitvan de natio nale selectie, zijn teamgenoot Ste ven van Dijk heeft afgezegd we gens werkzaamheden. In Kaapstad, de huidige woon plaats van Lefèbvre, neemt Oran je deel aan een toernooi met de counties Western Province, Ro land en het Engelse Lancashire als tegenstanders. De selectie; Tim de Leede (c), Roger Brad ley, Asim Kaijn, Felko Kloppenburg, Ro land Lefèbvre, Klaas Jan van Noortwijk, Robert van Oosterom, Ravi Singh, Edgar Sleijffers, Jeroen Smits, Nick Statham, An- dré en Luuk van Troost, Bas Zuiderent Warmond Peter Wessels mag dan zijn voeten vegen om de tophonderd bin nen te stappen, in eigen land is er nog altijd iemand die 'de lange uit Elburg' met genoegen terugzet in de realiteit: zijn oude maatje Raemon Sluiter. De Rotterdammer plaatste zich gisteren voor de tweede ronde van de nationale Masters in Warmond. Ooit wonnen ze samen de Youth Cup en waren ze aan elkaar ge waagd. Daarna liep Wessels met een finale in Santiago en klinken de resultaten op het Europese in- doorcircuit (finales in Portoroz en Nuembrecht) beduidend harder. Daardoor ontstond een kloof van meer dan honderd plaatsen: 111 tegen 241. Hoe weinig dat zegt. bewees Sluiter. Hij zette de con frontatie met 6-3 6-7 (5-7) 6-3 naar zijn hand en nam daarmee revan che voor nederlagen eerder dit jaar in Bristol en Lübeck. Wessels was er met zijn gedach ten niet helemaal bij. Hij maakt goede kans straks in Australië di rect tot het hoofdtoernooi te wor den toegelaten. Als een soort be vestiging van zijn nieuwe status leverde de post een brief af, waar in hij werd uitgenodigd zich zater dag in Monte Carlo te melden voor een driedaagse cursus aan de ATP-universiteit. Iedereen die de top tweehonderd binnenkomt, is verplicht zo'n cursus te volgen. Raemon Sluiter is zover nog niet. De twintigjarige Rotterdammer, die de meeste slagen dubbelhan- dig speelt, beschikt niet over de faciliteiten die Michiel Schapers voor Peter Wessels bij Jong Oran je schiep. Sluiter sloot zich aan bij de Enschedese tennisschool Ap proach, waar hij meer vertrouwen had in de aanpak van de voormali ge districtstrainers Ad Luttikhuis en Flip van Betuw. Sluiter probeerde via de kwalifi catie de grote toernooien binnen te komen. Dat lukte hem in Rot terdam, Den Bosch, Halle en Mos kou. Het toernooi in de Russische hoofdstad werd zelfs zijn grootste wapenfeit met overwinningen op Kroslak en Vacek. SluitenAls je drie maanden, die ik in het voor jaar met een enkelblessure bui tenspel werd gehouden, niet mee rekent, heb ik best een aardig jaar gehad." Niet te vergelijken uiteraard met wat Wessels de laatste maanden presteerde. „Ik speelde dezelfde toernooien als Peter. Aken, An dorra, Portoroz en Nümb recht en heb gezien hoe knap hij zich daar doorheen sloeg. Daar heb ik grote bewondering voor. Dat heb ik hem ook gezegd. We zijn tenslotte meer dan alleen collega's." In de onderlinge duels tussen die twee is Wessels meestal degene die door zijn service aan het net domineert. Ditmaal was het beeld omgekeerd. Sluiter sloeg de aces, terwijl Wessels grote moeite met zijn opslag had. De verliezer be klaagde zich erover dat hij op de razendsnelle ondergrond van de Warmondse hal nauwelijks een return had kunnen slaan. Raemon Slui ter had weinig mededogen met maatje Peter Wes sels. Archieffoto Coc Vos Den BoschTennis met een glim lach. Gespeeld door vier super sterren: Richard Krajicek, John McEnroe, Andie Agassi en Carlos Moya. Dat was de opzet van het niemendalletje om de Nike Cup, gisteravond in Den Bosch. Tennis for fun, zoals McEnroe predikte. De Amerikaan, die liet weten niets te voelen voor het voorstel van Steffi Graf om tij dens Wimbledon en US Open een dubbel te vormen, was voor de bonte avond in Den Bosch wél te porren. Vier partijtjes van twintig minuten met aangepaste regels. Geen fifteen-love maar 1-0,2-0 en 3-1 enz. Geen lijnrechters, geen umpires. Discussies op de baan of de bal in of uitwas. De spelers be slisten, eventueel aan de hand van de replay op een groot beeld scherm. De show trok 8000 toeschouwers naar de Brabanthallen. Dat ont lokte een glimlach by Krajicek. De opbrengst ging naar zijn Ri- Voor het goede doel gaat John McEnroe graag op z'n snufferd. Foto Anüreas AltwelrVDPA chard Krajicek Foundation, een stichting die kansarme kinderen de kans wil bieden aan sport te doen. Krajicek kwam gisteravond zelf niet in actie op de baan. Hij werd vier weken geleden geope reerd aan de meniscus in de lin ker knie. Sjeng Schalken nam de honneurs waar. De revalidatie van Krajicek ver loopt volgens schema. „De knie blijft vochtvrij," verklaarde hij. „Ik ben zaterdag begonnen met de loopoefeningen, maandag sla ik mijn eerste tennisbal op de baan." Tydens de ingreep bleek de knie, op bet scheurtje in de achterkant van de medicus na, schadevrij. „He* kraakbeen zag er hobbelig en geïrriteerd uit," aldus Kraji cek, „maar dat heeft de tijd gekre gen te herstellen." Na de operatie ging de Muiderberger direct weer aan de slag. „De eerste drie weken was ik bezig met krachttraining, fietsen en spierstimulatie." Ean terugslag in de vorm van vochtophoping bleef uit „Deze knie is sneller vochtvrij dat de rechter," weet hij. Eind 1996 werd hij geholpen aan de meniscus in de rechter knie, „Ik lig strak op schema." Dat voorziet er in dat hij op 2 januari naar Australië ver trekt Op 11 januari wil hij zijn rentree maken in het toernooi van Sydney. Een week later begint de Australian Open in Melbourne. Daar verschijnt Agassi ook De Amerikaan keerde na zijn vinger oefeningen in Den Bosch spoor slags terug naar de States voor een exhibitie, vanavond in Chica go. Last van zijn rug, die hem tij dens het WK in Hannover dwong tot opgave, had hij niet meer. Veel zin in het Bossche gala had hij niet Het was een sponsorver plichting voor Nike, waarbij hij zeven jaar geleden een contract tekende van 100 miljoen dollar in tien jaar. Voor dat bedrag wilde hij wel even de oceaan over wip pen en tennissen met een plastic glimlach. Rotterdam De voetballers van ZBVH hoeven zater dag niet naar Rotterdam af te reizen. Vermoedelijk hoeft geen enkele club uit de vijfde klasse D dit sei zoen nog aan te treden bij FC Pretoria R aan de Olde- gaarde. Het bestuur van de vereniging overweegt sterk om het eerste elftal na herhaaldelijk wange drag u ft de competitie te halen. De wedstrijd tegen Piershil, vorige week zaterdag, was de bekende druppel die de emmer deed overlo pen. Na veertig minuten moest scheidsrechter Wil lem Stcrm voor zijn leven rennen toen de grensrech ter en een speler van FC Pretoria R hem achtervolg den. Het was de tweede keer dat de club bij de bedrei ging van een scheidsrechter vas betrokken. Eerder overkwam een arbiter dat tijdens het bekerduel te gen Bolnes (zo). „Die knaap hebben we voor vijfjaar geschorst," legt secretaris Sander Rysdijk uit. „De KNVB heeft die schorsing overgenomen. Na de gebeurtenissen van zaterdag hebben we opnieuw met de bond gespro ken. Het liefst zouden we het elftal terugtrekken en de goedwillende spelers naar de zondagafdeling overhevelen. Dat zijn er een stuk of zeven, acht. De rest ben ik liever kwyt, dan rijk." FC Pretoria R begon anderhalf jaar geleden met de zaterdagafdeling, toen de voormalig leden van MASC zich aanmeldden. Rïjsdijk: „FC Pretoria R heeft altijd goede ervaringen gehad met allochtone teams gehad. Dat willen we graag zo houden. Als club pakken we de zaken daarom adequaat aan. Eerdaags zullen we ons standpunt definitief bepalen." Mocht FC Pretoria R het elftal terugtrekken, dan komen al le in de competitie behaalde resultaten te vervallen. LyonZeven wielrenners van de Franse ploeg Casi no zijn na een verblijf van een etmaal op een politie bureau in Lyon op vrije voeten gesteld. Zij ondergin gen een verhoor door medewerkers van onderzoeks rechter Patrick Keil uit LilJe, die belast is met het on derzoek naar doping bij de equipe van Festina. Op 27 juli was de Casino-renner Gilles Bouvard al on dervraagd. Hy kwam eerder voor Festina uit en ont hulde een dopingnetwerk binnen die ploeg. Boven dien beschuldigde hij zijn Italiaanse ploeggenoot Rodoifo Massi van het gebruik van verboden midde len. Massi werd nog tijdens de Tour de France gear resteerd en twintig dagen vastgehouden. Ook de ploegleider van Casino, Vincent Lavenu, werd al eens aan de tand gevoeld. Adelaide De Australische cricketers Shane Wame en Mark Waugh zyn in opspraak geraakt omdat zy geld hebben aangenomen van een bookmaker in In dia. Het duo gaf toe in 1994 ingegaan te zijn op een voorstel van een gokbaas om informatie te verstrek ken over testmatehes van Australië in India. Volgens Wame en Waugh betrof het 'simpele' infor matie over het weer en de toestand van het veld. Tij dens een persconferentie in Adelaide bezwoeren de spelers zich nimmer ingelaten te hebben met omko perij of het beïnvloeden van wedstrijden. Waugh kreeg ongeveer 7000 gulden voor zijn inlich tingen aan de bookmaker, Wame incasseerde dui zend gulden minder. „Het was naïef r stom van me," verklaarde Waugh. Overigens was de Australische cricketbond ACB er begin 1995 achter gekomen dat de twee spelers con tacten hadden gehad met een bookmaker in India. Zij kregen daarvoor geldstraffen van 12.000 gulden (Waugh) en 10.000 gulden (Wame). Er werd toen ech ter besloten het geval binnenskamers te houden. On langs kwam de affaire aan het licht tydens een toer- nee van Australië door Pakistan. Hoek van Hofland - Excelsior'20 moet voor volgend seizoen ook op zoek naar een nieuwe hoofdtrai ner. Henri van Leeuwen (44) zet er na deze competitie een punt ach ter. Dat heeft hij donderdag mee gedeeld aan het bestuur en eer gisteren is de selectie van zijn be sluit op de hoogtegesteld. „De was twee jaar geleden eigen lijk al gestopt als trainer, maar ben toen toch weer begonnen na dat Excelsior'20 mij had bena derd. Het is een leuke club en het is me zeer goed bevallen. Toch moest ik de laatste tijd weer over mijn toekomst nadenken. Ik heb besluiten definitief als trainer te stoppen. Ik ben nu twintig jaar als trainer bezig. Het is voor mij ge noeg geweest" Voetbalbestuurslid Jos van De- venten „Het vertrek van Henri is niet onverwacht. Twee jaar gele den wilde hij ons voor een seizoen helpen, maar toen de vertrokken spelers terugkwamen, wilde hij nog wel een seizoen doorgaan. We hielden dus al rekening met zyn vertrek. Het is te hopen dat hij op zijn hoogtepunt stopt." Amstelveen Hermes DVS-cric- keter Nick Statham maakt deel uit van de Oranje-ploeg die in maart op toer gaat naar Zuid-Afri- ka. Ook de Schiedammers Luuk (Excelsior'20} en And ré van Troost (Somerset) zijn geselec teerd voor de trip die van 16 maart toten met 1 april duurt. De cricketers nemen deel aan een toernooi in Kaapstad. Tegenstan ders zyn de Zuidafrikaanse coun ties Western Province, Boland en het Engelse Lancashire. Overi gens is ook Roland Lefebvre weer beschikbaar voor Oranje. Door Sander Sonnemans Schiedam Achteloos gooit hij tijdens de training de bal achter zijn rug om en warempel, het speeltuig glijdt nog door de korf ook! Een verkeerde pass wordt lachend teruggekopt of met maatje vijf tig door de zaal geschoten. Het is Arjan Maltha ten voeten uit. Kun dig genoeg, ontspannen maar vooral ook speels. Misschien wel iets te veel. Het zit in zijn karakter opgesloten. De 19-jarige korfballer van Harga heeft een vrolijke uitstraling, van levensvreugde stra lende ogen en lijkt zich nergens druk om te maken. Wat komt, dat komt. Hij ziet wel. Nee, dan is trainer Ton Sahli duide lijk een tegenpool. De oude rot in het vak - hij speelde nadat Harga uit een fusie was geboren enkele jaren in de hoofdmacht van de Sehiedamse club - straalt een en al fanatisme uit Re geert met straffe hand, buldert door de MargiethaJ. Hij heeft er flink de wind onder. „Dat is ook het verschil met Ed Pak (zijn voorganger; red.)," zegt Maltha, door zijn enorme lengte en schoen maat vijftig een opvallende verschij ning. „Ton is veel strenger, eist disci pline. Hy heeft de touwtjes stevig in handen. Hij pakt het anders aan dan Ed Pak, misschien iets professione ler." Discipline. Het woord is gevallen en prompt neemt ook Sahli het in de mond. „Aijan is pas negentien. Ik heb hem aanvoerder gemaakt om hem discipline bij te brengen en hem te leren de verantwoordelijkheid te nemen. Hij moet leiding geven tij dens de wedstrijd. Als hij aanneemt wat er wordt gezegd, dan kan hij een hele nuttige speler zijn. Maar of hij een grote kan worden? Hmm, kan. Hij zal dan wel het een en ander op moeten kunnen brengen. Aanval lend doet hij het goed, maar verdedi gen is zijn zwakke punt Hij is soms wat speels." Ruim twee meter lang is hij. Twee meter en veertien centimeter om pre cies te zijn. Dat is een heel end. „Maar nu ben ik wel uitgegroeid hoor," lacht hy. Maltha heeft het korfbal thuis met de paplepel ingegoten gekregen. Hy werd als het ware op het korfbalveld geboren en al op zijn vierde bedreef hij de sport die zijn grote passie zou worden. Toch flirtte hij twee jaar ge leden met het volleybal. De eerste jaars student aan de HALO (Haagse Acedemie Lichamelijke Opvoeding) werd tijdens een volleybalwedstrijd op school 'ontdekt' en kreeg twee AijanMatthaleunendtegende korf. „Eennadeel is dat ik minder mak kelijk wendbaar ben dan anderen," zegt bij over zijn lengte. (,En ik moet bukken voor deurposten, maar dat Is een automatisme gewor den." Foto Peter Moikenboer jaar geleden van Alcom Capelle een uitnodiging om er te komen trainen. De sportfreak werd zelfs geïnviteerd voor enkele trainingen met Jong Oranje, maar koos uiteindelijk toch voor korfbal. „Van die keus heb ik geen spijt gehad. De trainde alleen maar, ik heb geen wedstrijd ge speeld." Maltha speelt vanaf zijn ze ventiende in de hoofdmacht en fun geert daarin naar eigen zeggen voor namelijk als 'paalheer'. „Logisch met mijn lengte. Ik moet veel ballen af vangen, dat is heel belangrijk. Ver der ook een beetje het vak verdelen; de aanval regisseren." Harga speelt op het veld en in de zaalcompetitie in de derde klasse. Een betrekkelijk laag niveau voor een knaap van negentien die zijn he le leven al korfbal speelt en nog tal van ontplooiingsmogelijkheden lijkt te hebben. „Dat wordt ook vaak tegen mij ge zegd, ja. Ik zou het hogerop makke lijk aankunnen ea regelmatig wordt mij ook geadviseerd het bij een ande re, hoger spelende, club te probe ren," zegt Maltha wiens zus Mirjam (16) bij KV Vlaardingen in het eerste speelt „Ik twijfel echter nog steeds. Ik ben by Harga opgegroeid en dan ga je niet zomaar weg. Dat valt mij moeilijk denk ik. Harga is een bijzon der gezellige club die tal van activi teiten organiseert We gaan ook vaak met z'n allen stappen. Ik zal niet een, twee, drie vertrekken bij Harga. Ik ben weliswaar door twee clubs ge vraagd daar te komen korfballen, maar dat komt misschien nog. Ach, ik zie wel. Ik ben pas negentien en kan dus nog vee[ ervaring opdoen. Natuurlijk droom je wel eens van een grote club of Oranje. Maar ja, ieder een heeft wel een droom." Doelstelling Na de eerste competitieheift van het veldseizoen neemt Harga de derde plaats in op de ranglijst, in de zaal staat de club uit het gelijknamige sportpark er minder florrissant voor. De tot op heden drie gespeelde-duels werden allemaal verloren. „Het draait nog niet echt We missen hon derd procent kansen. Benut je die, dan win je die wedstrijden misschien wel. Onze doelstelling is handhaven en volgend misschien wel gaan voor de tweede klasse. Het lijkt me ook veel leuker om met Harga naar een hoger niveau te gaan." Over zyn toekomst maakt Maltha, by wie alles om sport draait zich niet druk. De onzekerheid betreffende de thuishaven van Harga, dat volgend jaar een kwart eeuw bestaat houdt hem evenmin bezig. Het ziet er naar uit dat de korfbalclub haar complex moet verlaten om plaats te maken voor de parkeervoorzieningen of de te wijzigen infrastructuur ten behoe ve van het op een steenworp te bou wen ziekenhuis. ,Jk laat het allee- maal maar opme afkomen. Als de ge meente op ons terrein een garage wil neerzetten, dan kan je daar toch niet blijven. Of je nou wil of niet. We zou den in dat geval wel naar Spaland willen verkassen. Daar zit veel jeugd en dat biedt natuurlijk perspectie ven." Maar spreek de korfbalsport de jeugd wel aan? „Jazeker," zegt Maltha, „Het is een hele sociale sport. Het is een sport waarbij je alle spiergriepen gebruikt, heb ik geleerd. Het is goed voor de ontwikkeling van je moto riek. En het is een gemengde sport hè, dat spreekt ook aan." Gelijk dan maar even een misver stand uit de wereld helpen. Er zijn immers nog altijd lieden die in de veronderstelling leven dat de speel sters en spelers na de wedstrijd geza menlijk onder de douche duiken. Maltha trekt een grimas. En lachend: „Hahaha, nee, gezamenlijk douchen zit er niet in hoor." Getreiterd met zijn lengte is de zoon van waterpolocoach Cor Maltha nooit Hij heeft er eigenlijk alleen maar voordeel bij. „Ik heb nooit ru zie, de mensen kijken wel uit. En ik kan overal makkelijk bij. Een nadeel is dat ik wat minder makkelijk wend baar ben dan andere spelers. En ik moet bukken voor deurposten, maar daar ben ik al lang aan gewend. Dat is een automatisme geworden." Zondag treedt Harga aan tegen K2 Leiden. En dat is nou typisch Aijan Maltha; hij weet niet hoe die ploeg er voor staat. „Maai ik verwacht wel dat we winnen. In deze poule kan ieder een van iedereen winnen. We gaan er gewoon voor. Na die drie nederlagen wordt het het wel eens tijd voor een overwinning."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6