Si©rf 21F Waslander baalt ondanks winst Huseyin Sahin leidt DHZ langs mat LMO Aeolus en VOC zijn heel lief voor elkaar De Musschen gestaakt Van Krevel maakt verschil voor Neptunus Koudwatervrees vertraagt derby _w Sportclub onderuit Puntenverlies Leonidas Spartaan'20 achterhaald Schokeffect GLZ werkt J Belvedere sloopfcDEH Blijdorp bijna binnen Rotterdams Dagblad Maandag 14 december f998 Door Roland van Wageningcn Rotterdam Complimenten aan het adres van DHZ-trainer Piet Kulman, zure druiven voor zijn collega bij LMO, Ton Wickel. DHZ overrompelde de overburen gis termiddag op Varkenoord met flitsend veldspel en een regen aan doelkansen. Op de uitslag had niemand dan ook iets af te din gen: 3-1. „DHZ heeft een prima party gespeeld," erkende Wickel, die zijn gehavende ploeg van de tweede naar de vierde plaats in de derde klasse C zag duikelen. Grote man bij de thuisploeg was Huseyin Sahin De 21-jarige DHZ- spits stichtte continu gevaar en tekende bovendien voor de twee van de dne goals. „Ik zit al sinds mijn zeventiende bij de groep, maar was nog geen vaste waarde. Nu draai ik lekker, al heb ik mijn doelpunten vandaag voor een groot deel te danken aan Stefan van Meenen." Sahin scoorde z'n treffers uit twee loepzuivere cor ners van Van Meenen. In de 25ste minuut met een kopbal (1-0) en halverwege de tweede helft, we derom in vrije positie vlak voor het doel, met een schuivertje(2-l). Tussendoor hadden de bezoekers van één straat verder, de Smeet- landseweg, nog wel gelijkge maakt. Rechtsback Stefan van -der Steene zette de aanval in met *een rush en gaf een loepzuivere pass op Brayton Biekman, die door Ed Schut bruut werd neerge legd, Dick van Eisen benutte de strafschop feilloos: 1-1. Het was veelzeggend dat de aanval werd opgezet door een verdediger en benut vanaf elf meter. De aanvals opbouw van LMO functioneerde het gehele duel gebrekkig, doel kansen waren er nauwelijks. In tegenstelling tot het geharre war van LMO, resulteerde het veldspel van DHZ wel in een reeks mogelijkheden. De thuis club benutte de ruimte goed (door veel loopacties) en combineerde knap. Vooral kort na rust was sprake van een ware stormloop met kansen voor Rafaél Guinote en Michel Snijders en uiteindelijk de tweede treffer van Sahin. Wic kel stuurde daarop de boomlange Van der Steene naar voren, maar zijn ploeg slaagde er niet in druk te ontwikkelen op het doel van John Klem DHZ profiteerde aan de andere kant van het veld van de ruimte en verkreeg in de bles suretijd nog een strafschop. Guin ote maakte zo zijn achtste van het seizoen. „Ik heb genoten van mijn ploeg," jubelde DHZ-trainer Kulman na afloop. „Er werd verzorgd en aan vallend gespeeld, precies zoals ik het graag zie. We zijn nu ongesla gen sinds de tweede competitie wedstrijd - de nederlaag bij LMO. Ik heb veel vertrouwen in deze ploeg." Ook Sahin ziet voor DHZ nog succes in het verschiet liggen: „We zijn nog geen betere ploeg tegengekomen." „Ik miste vandaag liefst negen se- iectiespelers vanwege blessures, schorsingen en vakanties, maar daar wil ik het resultaat niet op af schuiven," reageerde Ton Wickel. Noodgedwongen deed de eerste jaars trainer van LMO een beroep op twee oudgedienden: Alfred Ha- zebroek (37) en Rob Verkalk (41). Wickel werkt met een selectie van achttien spelers, van wie een aan tal voor het eerst sinds jaren geen basisplaats meer heeft. „Voor sommigen was dat even slikken, maar ik hoop dat ze het positief oppakken en de concurrentie strijd aangaan, want dat is het beste voor LMO. Zo viel Dick van Eisen eerst buiten de basis, maar hij heeft zich teruggeknokt. Daar door is hij voorbeeld voor de selec tie. De laatste wedstrijden waren we er aardig uit dacht ik, behaal den we goeie resultaten. Maar vandaag ontbrak de bezieling weer. Voor ons is nu de winterstop aangebroken. In januari gaan we er met een complete selectie weer tegenaan. We hebben kwaliteit genoeg." DHZ-LMO 3-1 U-U. Huseyin Sahin 1-0. Dick van Eisen 1-1, Huseyin Sahin 2-1,Ka- faël Gumote 3-1 B ijio rider ht dea: Scheids rechter Kerkhof leidde het duel naar beho ren, maar zag een trap van Rend Schut (DHZ) tegen de nek van Van der Steene (LMO) over het hoofd Kerkhof gaf wel geel aan Ed Schut (DHZ) en Broeders (LMO). D11Z; Klein, Ed Schut, Loentvaar, Kop, Snoek, Van Meenen, Snijders, Van der Lin den (83 Kopal), Rene Schut (90 Samsey), Sahin, Gumote LMO Hotleman, Van der Steene, Van Ei sen, Broeders. Hazebroek (83 Van der Meulen), Koenen, Dekker, Hoekman, Ver kalk, Dumee, Biekman Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Zorgwekkend is de situatie niet voor Aeolus en VOC. Tenminste, nog niet Want wat als nummer laatst Ursus - nul pun ten uit vier wedstrijden - plotse ling alle inhaalduels in de vierde klasse G winnend afsluit? Dan worden het voor de buren van Overschiese Kleiweg, die voor de tweede keer dit seizoen elkaar in balans hielden (0-0), nog penibele tijden. Het spel van gistermiddag was al lesbehalve hoopgevend. Welis waar lieten beide teams, elk één helft afzonderlijk, bij vlagen leu- ^ie combinaties en doelpogingen zien, over negentig minuten haal den Aeolus en VOC een mager zesje als rapportcijfer, „In de eer ste helft ging het beter dan na de pauze," analyseerde Aeolus-traï- ner Wim van der Steene. „In de tweede helft viel de organisatie weg, ook omdat we niet kort ge noeg dekten. Daardoor kreeg VOC meer ruimte en onstond hier en daar paniek. Het was zo'n typi sche wedstrijd waar het in de slot fase beide kanten op kon. Dat dat niet gebeurde was overigens ver diend." Collega Peter Regoord, in princi pe bezig aan zijn laatste seizoen ('Ik heb het te druk met mijn be drijf), kon zich ook in het gelijk spel vinden. „Zeker in de tweede "helft ging het een stuk beter. En dat toch met vier invallers, van wie er toch een paar dit seizoen in het tweede elftal moesten begin nen. Nee, die jongens hebben het knap opgepakt. En ja, het was misschien ook anders gelopen als die kopbal van Robert de Widt in de beginfase niet op de paal ein digde." Het maken van doelpunten is voor VOC's aanvoerder het hele seizoen al een probleem. De ge blokte Iinkspoot probeerde het ook gisteren op allerlei manieren, maar tevergeefs. Doelman Marcel van Oosten bleek in vele gevallen, waaronder bij twee gave vrije trappen, de situatie meester. Zo als ook VOC's goalie, Patrick Boom, zijn elftal op de been hield. Het meeste gevaar aan de Over schiese Kleiweg, waar beide teams heel lief voor elkaar waren, kwam van Stef Roder. De Aeolus- spits met de Vialli-look was oppo nent Carlos Brown Gorsius met enige regelmaat te snel af. De af ronding van de rappe spits liet echter te wensen over. Door beter veldspel en vooral een alerte aan pak van de persoonlijke duels had de thuisclub in deel een over wicht Na de pauze toonde VOC zich feller. Vooral op het midden veld was de 103-jarige slagvaardi ger. Toch dacht Aeolus het dichtst bij een doelpunt te zijn. Kelly Dekker mikte een hoekschop van Cees Mooyman via keeper Boom rich ting het net. Brown Gorsius haal de de inzet uit de doelmond. Al- leen waar dat gebeurde, was de grote vraag. Aangezien scheids rechter Van Zanten in verband met een blessure bij hoekschop pen op de rand van strafschopge bied stond, bleef die vraag onbe antwoord. Aeolus-VOC 0-0. Bijzonderheden: scheids rechter J van Zanten zag door een blessure niet altijd de belangrijke zaken. Hij toonde Michael Loendersloot (Aeolus) en Robert de Widt (VOC) de gele kaart. Vooraf werd een minuut stilte in acht genomen wegens het overlijden van Stef Deloni, lid van ver dienste van VOC Aeolus: Van Oosten: Tiggeloven, Lupgens, Dekker, Van Mil; Seheffer (72 Snoodyk), Bicmans, Verschuuren, Mooyman, Roder, Loendersloot. VOC: Boom; Klem, Loop, Glaser, Brown Gorsius; Roldaan, Gaell, Van der Hoeven, De Jong; Post, De Widt. Rotterdam De Musschen (3C) heeft het einde van de wedstrijd bij OW niet gehaald. Met nog drie minuten te gaan, bij een 3-1 stand, staakte scheidsrechter Jos Straver de strijd. De leidsman had Josias, Van Dongen en Van Gro ningen uit het veld gestuurd, toen hij Flip van Opijnen als vierde Rotterdammer heenzond. De commotie ontstond na de der de rode kaart voor Van Dongen. In de daaropvolgende momenten werd Straver bespuwd door een Musschen-speler. De arbiter be sloot tot een afkoelingsperiode Daarin wilde hij dat aanvoerder Van Opijnen de naam van de da der gaf. „Die wist Flip niet," aldus voorzitter Wil Hoekstra. Straver: „Het gedrag van de aanvoerder was voldoende voor rood." Door Wietse Dijkstra Rotterdam Niet de prima fluitende scheids rechter Lamberts, maar alleen Xerxes kreeg gistermiddag een koude douche te verwer ken. De ploeg van trainer Hans Schinkel maakte in een merkwaardige derby tegen DRL een 0-2 achterstand goed, maar stond na het zondagsschot dat Ben van Drunen twee minuten voor tijd loste, weer met lege han den. Op basis van de tweede helft had Xerxes volgens Schinkel een punt verdiend. Nadat DRL-invaller Dwight Maanster tien seconden na zijn entree voor 0-2 had ge zorgd, leek de wedstrijd beslist Maar vijf minten later stond het volkomen onverwacht weer 2-2. José Rodriguez kopte ongehin derd de aansluitingstreffer bin nen, waarna Fred van Zon niet veel later het moeilijk scorende Xerxes een handje hielp door een vooreet van Tjin T^joen Lim over zijn eigen doellijn te werken. Tot grote woede van DRL-trainer Koos Was lander stond de tot dan toe eenzijdige wedstrijd ineens op zijn kop. De wanor de bij de gasten bezorgde Xerxes zelfs bijna de winst. De pegel van Van Drunen redde kort voor tijd alsnog de wedstrijd voor de club van Zuid, maar Waslanders humeur viel er met meer mee te redden. „Ik ben pissig," sprak de winnende coach. „We hebben mazzel dat Van Drunen er nog eentje in kegelt. We hebben het veel te ver laten komen en dat had helemaal niet hoeven te gebeu ren, want Xerxes was gewoon een drama. Wij hebben de tegenstan der "m het zadeL geholpen." Best was het inderdaad niet wat Xerxes voor rust liet zien. Schin kel: „Ik had gekozen voor drie spitsen, omdat we zo moeilijk sco ren en ik toch wat druk wilde zet ten op hun achterhoede. Dat DRL daardoor op het middenveld meer ruimte kreeg, nam ik op de koop toe. Maar achteraf kwam het er niet goed uit. We verloren op het middenveld wel erg veel." JYat de thuiscfafr dced ieek:nog het meeste op zelfmoordvoetbal. DRL verscheen met name voor rust wel erg makkelijk achter de laatste lijn van Xerxes, die soms niet leek te weten waar iedereen zo snel vandaan kwam. Dat de Ben van Drunen, die DRL In de slotfase alsnog naar de over winning schoot, wordt verde- digddoorRené Verolme. Inzet: Scheidsrechter Ronald Lam berts. Foto's Cor Vos gasten met al die kansen zo wei nig deden, was minstens zo schrikbarend. Slechts een keer vond DRL het net en dat was nota bene uit een stilstaande situatie. In de veertiende minuut kopte Van Drunen een vrije trap van Ge rard van Rosengarten binnen. Ge zien het aantal kansen dat hierop volgde had DRL zich een span nende slotfase kunnen besparen. Xerxes-DRL 2-3 (2-2). 14 Ben van Drunen 0-1,56 Dwight Maanster 0-2,60 José Ro driguez 1 -2,61 Fred van Zon (eigen doel) 2- 2. 68. Ben van Drunen 2-3 Bijzonderhe den: Meivin Tjin Tjoen lam speelde zijn honderdste officiële wedstrijd voor Xerxes Xerxes: O rak,-Van der Hoeven, Verolme, Van der Starre, Pleysier, Rodriguez (68. Ersayin), Stelling, Luyken, 7)m Tjoen Lim, Van Gestel, Chang You Chu DRL: Kovaeevic, Vielvoye, Van Zon, Ever- ding, Buik; Van Rosengarten (65. Van der Berg), Pires Fonseca, Van Drunen, Heene man (55 Maanster), Varela Fortes (70 Burg), Phjekx. Rotterdam Een voetbalwedstrijd die af gelast wordt omdat de scheidsrechter geen genoegen neemt met een koude douche. Het scheelt weinig of de Rotter damse derby in 2D tussen Xerxes en DRL beleeft een wereldprimeur. DeVlaarding- se arbiter Ronald Lamberts weigert de wedstrijd te beginnen, omdat de verwar mingsketel bij Xerxes het niet doet. In de bestuurskamer aan de Xeixesweg is iedereen vol ongeloof, niemand heeft ooit zoiets meegemaakt. Maar hoewel de spe lers al op het veld staan, houdt Lamberts voet bij stuk. „Ze vliegen tegenwoordig naar Mars, maar hier bij Xerxes is geen warm water," beklaagt hdj zich. „Het eni ge dat koud hoort te zijn is een biertje." Er wordt niet om gelachen. Zaterdag is er ook al niet gevoetbald by Xerxes, vanwe ge een kapotte electrieiteUskabel, die het, complex zonder stroom' heeft'gezet 'Een dagJaterjdnfitBllfifi hflwppr Fr is alleen „Het was vanochtend al bekend dat de verwarmingsketel stuk was, Dan vind ik het niet reëel om de scheidsrechter nu de schuld te geven. Wat er hierover in de re gels staat, interesseert me niet. Er staat ook niet in watje moet doen als een olifant op de latgaat zitten. Ik wacht een half uur en dan ga ik naar huis." Wat er predes in de regels staat over war me douches kan de perplexe Hans Roelfs, voorzitter van de scheidsrechterscommis- sie district West IV, later op de dag ook niet zeggen. „Er zijn wel bepalingen voor accommodaties, maar er kan natuurlijk altijd iets stuk zijn," aldus Roeifs. „Dat moetje met elkaar op kunnen lossen. Het mag in élk geval geen reden zijn om een wedstrijd niet door te laten gaan. Er is ons. door de vele afgelastingen juist veel aan rgelejen,pm nog zoveel geêHwarm water:-VóorLarnbérts; heeft over hygiëne en kans op sp sures/reden om naarhuis-tegaanT^ Pogingen om de scheidsrechter' over tel halen, lopen op niets uit Met alternatie ven neemt Lamberts geen genoegen. yprwarmingsmonteitr, hespaart -de~ emen. sen is de ketel g ?ffes-0RL begint vmlig minuten tek is net voor de invallende duisternis afge lopen. Zondag hoofdklasse Door Rob Weeda Rotterdam Neptunus sprankel de, Nieuwenhoom flonkerde. Ei genlijk deden de twee gisteren niets voor elkaar onder. Neptunus was sneller en agressiever, Nieu wenhoom had het betere van het spel. Waarom dan toch een 3-1 overwinning voor Neptunus? Om de doodeenvoudige reden dat de Rotterdammers gisteren in de persoon van Marco van Krevel over een (veel) betere keeper be schikten dan Nieuwenhoom deed met Leo Timmer. Het publiek aan de Abraham van Stolkweg moet met volle teugen hebben genoten. Het zag immers twee elftallen die vol op de aanval speelden, daarbij een moordend tempo onderhielden, veel duels uitvochten en zo nu en dan ook nog zorg droegen voor hachelijke momenten voor beide doelen. Dat de thuisclub daaruit als winnaar tevoorschijn kwam, was achteraf beschouwd wel logisch. Nieuwenhoom immers, steekt op dit moment achterin maar matig in elkaar. Ver van het eigen doel spelend, gunt het de tegenstander daardoor een zee van ruimte. En met het ontbreken van een goede coaching tussen de verdedigers onderling, is dat tegen een ploeg als Neptunus met snelle en gesle pen spitsen als Henri Maas en Bri an Witteling en opkomende spe lers als Dick Sparreboom en Rob Prins, dodelijk. Toch wil Wim Schwillens de aanvallende strijd wijze van z'n elftal niet verande ren. „Met dit spelersmateriaal kan dat. Ook vandaag was ik uit gegaan van een overwinning." Weinig ruimte De tijd die Schwillens door het grillige competitieverloop tot z'n beschikking heeft, laat hem. trou wens weinig ruimte voor aanpas sen en experimenteren. Een zege op Neptunus zou zijn elftal wel licht op het goede spoor hebben gezet. Maar dat mocht niet zo zijn. Voetballend was Nieuwenhoom de opponent tussen de twee zes- tienmetergebieden de meeste tijd wel de baas. Maar waar de ploeg aan de ene kant - ook al door een paar fraaie reddingen van Van Krevel - verzuimde te scoren, liet het Neptunus aan de andere kant Henri Maas (rechts) omspeelt Nieuwenhoom-doelman Leo Timmer. John Lopes Cruz brengt even later redding op de lijn. Foto Peter de Jongrior Vos de ruimte om naar hartelust aan te vallen. In elk geval twee keer ging Leo Timmer bij die Rotterdamse aan vallen in de fout. Bij Neptunus' eerste treffer verzuimde hti de bal afdoende weg te werken, waar door Aij an Heemskerk 1-0 kon in koppen en bij het derde Rotter damse doelpunt had hy, met een paar verdedigers in de buurt, niet eens zijn doel uit mogen komen. Nu timede hy verkeerd, wist het hoofd van Brian Witteling een fractie eerder tegen de bal dan zijn eigen vuist, waarna hij op nieuw geklopt was. Tussen die twee treffers in scoor den beide ploegen nog een keer. Aweer Witteling kogelde op slag van rust de 2-0 tegen het net en twintig minuten voor tijd kopte Marcel Post namens Nieu- wenoorn op fraaie wijze een voor zet van Eric Hakman achter Van Krevel (2-1). Dat Post zijn scoringsdrang tot halverwege de tweede helft be waarde, vond Frans Schaap 'wel lekker'. „Komt die aansluitings treffer eerder, dan komen we wadischynljjk verder in de pro blemen," nam de Rotterdamse oe- fenmeester zijn in de tweede helft nerveus gestarte ploeg op de kor rel. „Hoewel de 2-2 zeker tot de mogelijkheden behoorde, pikten we de draad gelukkig op tijd op en kregen we weer gTeep op het mid denveld. Gebeurt dat niet, dan word je door een ploeg als Nieu wenhoom weggelopen, tja, en als Witteling dan kort voor tijd 3-1 maakt, is de koers gelopen, hè?" N'eptunus-Nieinvenhooni 3-1 (2-0). 39 Ar jan Heemskerk 1-0,45. Bnan Witteling 2-0, 71. Marcel Post 2-1,87 Bnan Witteling 3-1. Bijzonderheden: Arbiter Henneveld gaf geel aan Quirien van Suijlekom (Neptu nus). Wesley da Silva zag twee minuten voor üjd nxxi na forse overtreding on Jaap One. Neptunus: Van Krevel; Van Suylekom, D eekman, Heemskerk, Lindenberg; Urba- nus, Prins, Da Silva, Sparreboom; Maas (83. Voorn), Witteling. Nieuwenhoom: Timmer, Van Duppen, Kuysten, Otte, Van Dokkum, Hakman, Sie- rag (49. Schaafsma), Lopes Cruz; Wuyster, Post, Van Bergen Rotterdam Het blijven zorgelijke tijden voor Sportclub Feyenoord. Ook de uitbeurt bij lijstaanvoerder Argon ging verloren: 3-1. Argon-SC Feyenoord 3-1 (3-0). Richard Corts 1-0, Enrique Zscbuschen (strafschop) 2-0, Richard Corts 3-0, Patrick Altena (strafschop) 3-1. De Varkenoorders keken al vroeg tegen een achterstand aan, waardoor de rood-witten hièt in hun ntme konden komen. Met de rust stonden de Mij drechters al op een onoverbrugbare 3-0 voorsprong..De gastheren lieten de teugels ietwat vieren, waarna Patrick Altena uit een strafseh op de eer kon redden. Zondag eerste klasse Koploper Leonidas liet, zonder dat het werd twee punten liggen bij Lugdunum: 1-1, B: Lugdunum-Leonidas 1-1 (I-O). Marco van Tongeren. 1-0, Robertino Bomet 1-1. De bezoekers kwarten firei- gend uit de startblokken. Richard Schouwenburg en Delano Summervüle kregen opgelegde kansen rdj40de openingstreffer. Leonidas ging, naarmate de tijd vorder de, steeds meer tegen de klok voetballen. Jan Vermolm zag een goede mogelijkheid zijn inzet gepareerd, i - Zondag tweede klasse Spartaan'20 tegen Verburch een 2-0 voorsprong niet over de tijd brengen: 2-2, D; Spartaan'20-Verbiirch 2-2 (1-0). Michel Spierings 1-0 en 2-0, Wim Grootscholten 2-1, Mar cel van Vliet 2-2. De thuisploeg kon een 2-0 voorsprong niet vasthouden. Na de 2-2 kregen Ricardo Willemse en Michel Spierings goede kansen op de winnende treffer. Zondag derde klasse GLZ boekte na het ontslag van. trainer Mustafa Bebaide eerste overwinning: 4-3 tegen UNIO. HOV greep de stevi ge leiding in 3 D na de4-2 winst bij VDL. C: O W-De Musschen 3-2 gestaakt. Hasan BalbtrèWen 2-0, Abdel Ettaouil 2-1, Daniël Los 3-1, Dennis HdPSS&fcj de tweede helft met nog drie minuten te spelefjuAerd O W-De Musschen gestaakt, omdat de bezoekergftigtflVi zevenen kwamen te staan. Hellevoetsluis-HION 1*1(0-1). Mario Venema 0-1, Fabian Theuvenet 1-1. HIÖfTOéi- zuimde het om de gastheren met grote cijfers te declasse ren. Sylvester Rosario en Mourad Hajjajou gingenjjigt goed met de geboden kansen om. ..«/J Ik VDLrHOV 2-4 (1-1). René Verhagen 1-0, Nordin Bouk- hari 1-1, Robert van der Wielen 1-2, Leen Muis 2-2, Robert van der Wielen 2-3, Michael Janse (strafschop) 2-4. Na en kele omzettingen binnen het elftal kreeg HOV meer grip op de wedstrijd, waarna de buit werd binnengesleept. Stolwijk-EDS 2-1 (1-0), Berry Teeuwen 1-0, Ralph Kraai- vanger 1-1, Jan Noorlander 2-1. De bezoekers speelden een groot gedeelte van de wedstrijd tegen tien man. Ber ry Teeuwen was de boosdoener, die rood ontving. De Rot terdammers konden de man-meer-situatie echter niet uitbuiten. GLZ4JNI0 4-3 (1-0). Nuri Kapli 1-0, Serêf Akansel 2-0, Anton Snel 2-1, Stefan Koster 2-2, Alfons Oosterwegel 2-3, Seref Akansel 3-3 en 4-3. Onder leiding van Atila Nazligül won GLZ de spectaculaire wedstrijd tegen UNIO. Bij 4-3 werd een doelpunt van UNIO wegens buitenspel afgekeurd. Seref Akansel was bij de thuis ploeg, die voor het eerst won, de gevierde man. v Zondag vierde klasse Belvedere liet in 4 G weiuigheel van\DE de in dezelfde klasse weinig medeleden n ASoccer Boys-NSV46 2-4(0-2). Onno Jacobs (ëige/rtSöeh .punt) 04, Ronald Lelieveld 0-2, Jeffrey vart deriUëïctK), Raymond Zwarteveld 1-3, 'Jeffrey LëBeveH W/QnntfJa- cobs 2-4. In de eerste minuut van de wedstrijd miste Fer ry Adegeest een strafschop voor de BJeiswijkers. Nog meer tegenspoed zoude thuisclub niet overleven. E: DCL-Poortugaai 0-0. Beide elftallen waren zeer aan el kaar gewaagd met de brüstand tot logisch gevolg. Tedlro- Abbenbroek 2-4 (1-1). Ton van Ooyen 0-1, Erwin Ver schoor l-l en 2-1, Marco Hoogenboom 2-2, Michel Van Dien 2-3, Marco Hoogenboom 2-4. De Rotterdammers konden lang stand houden. Erwin Verschoor (Tediro) ontving de rode kaart voor het doorlopen op de keeper, die later moest worden gewisseld SCO'63-Transvalla 1-2 (1*0). Ferry Boogerd I-O, Ronald Mulder 1-1, Huib Rys- dijk 1-2, Direct na rust stroopten de spelers van Transva- lia de mouwen op, waardoor de achterstand werd omge zet in een voorsprong. SCO'63 kreeg bij de stand van 1-2 een strafschop, maar deze werd gemist door aanvoerder Fred de Jong. Coal-Blankenburg 1-0 (0-0). Harry Strör- mann 1-0. Coal kon ondanks de winst het publiek niet in$ poneren. Aan beide zijde werden veel persoonlijke fouten gemaakt, waardoor de wedstrijd een rommelig aanblik kreeg. WCR-Flakkee 5-0 (2-0). Dave de Munnik 1-0 en 2-0, Robert-John van Burg 3-0, Dave de Munnik 4-0 en 5-0. De bezoekers mochten de handen dichtknijpen dat dpjteller bij vijf bleef steken. De aanvallers van WCR haddiaWiéé1 kansen nodig om het krachtsverschil in dnrlmint-milrfr drukken. Belvedere-DEH 84 (2-0). Amilcar örito l«ö 2-0, Amilcar Delgado 3-0, Frans van de Ham 3-1, Ai Delgado 4-1, Celestino dos Santos (strafschop) 543 da Cruz Fortes 6-1Celestino dos Santos 7-1 en 8-lf dere walste in de tweede helft over de bezoekei' Het gemis aan wedstrijdritme bleek voor DEI streus. Oliviera da Visto (DEH) miste een strafschop»»*..' F; SV Ommoord-Cab a uw Ö-l (0-0). Robert van BeeNMr Robert van Geenhuizen (Ommoord) liet vlak voor tijthèen mooie kans op de overwinning liggen, waarna Cabatft|$i de blessuretijd alsnog met de overwinning aan de Eöal ging. AIexandria'66-GSV 2-2 (1-2). Toon Degenkarap 04, Joep Goverde 1-1, Theo van Eek 1-2, Joep Goverde 2-2, &i de tweede helft strafte Al exandria'66 persoonlijke fouten van de bezoekers genadeloos af. Tien minuten voor tijd werd Patrick Dingelmans (GSV) met rood weggestuurd.' G: HWD-Excelsior'20 2-5 (1-2). Danny Koevermans 0-1 en 0-2, Patrick de Ridder 1-2, Ronald Frehé 2-2, Danny Koe vermans 2-3,24 en 2-5. In het overigens niet hoogstaande duel, was er een hoofdrol weggelegd voor de door ADO Den Haag begeerde spits van Excelsior'20, Danny Koe ver mans. Hij was met vijf treffers verantwoordelijk voor het verlies van HWD. RKWIK-Germinal 2-1 (2-0). Roel Jongeling 1-0, Pascal Vermeulen 2-0, Edwin Buter 2-1. Na de thee gmg Germinal op zoek naar de aansluitingstref fer. Deze viel pas zes minuten voor het einde, waam&'tfe tijd te kort was om de gelijkmaker te realiseren. H: Overmaas-SC Ditivesteyn 2-2 (1-1), Peter de Grapt 0*5, Marco Been (strafschop) 1-1, Dave Cooyman 1-2, Erwin(fe Pee 2-2 (strafschop). Overmaas had twee strafschoppen nodig om tot scoren te komen. De laatste was zeer dubi- eus, waardoor de beide ploegen genoegen moesten ne* men met een punt. DJSCR-Meeuwenplaat 1-5 (ö-3LFreti Bruinsma 0-1, Laurens Bellel 0-2, Rob van GUs 0-3,'ïred Bruinsma 04, Laurens Bellel 0-5, Frank den HaanXgfritT- schop) 1-5. De spelers van trainer Bassant hadden^ai kind aan de stuntelende thuisploeg. SMV HiUegersbeiê- Antibarbari 1-1 (0-0). Bart-Jan Metz 0-1, Eduardo Massi mo 1-1. De thuisploeg moest aantreden met drie Aijtmiö- ren, vanwege de vele blessures en schorsingen. Dit bleek geen slechte zet te zijn, want de 15-jarige Eduardo Magri- mo zorgde vlak voor tijd voor de gelijkmaker, Theo'Leen- derts (SMV Hillegersberg) kreeg twee maal de gele kaart NOC-CW 0-3 (0-2). Fouad el Harraoui 0-1, 0-2 en (straf schop) 0-3. NOC miste in de voorhoed de geblesseerde Gerard Vermeulen. Bovendien kreeg Maurice van Over- eem (NOC) tweemaal geel. Excelsior R-Schiebroek'94 5-0 (1-0). Ed Frieling 1-Ü, Etam Kabasakal, Ferry van Ettek- oven 3-0, Nees Maksutaj 4-0, Hassan Kalyoncu 5-0. N^ rust versnel den de am ateurs van Excelsior, waarna de be zoekers werden overklast. Zondag vijfde klasse Blijdoip (5 L) is na de 2-0 overwinning op HSC zo goed als zeker van de Serie A, de nacompetitie om promotie. In J greep VOB z'n kans door U jstaanvoerder Jai Hind met 2-1 te verslaan. Steeds Hooger stelde zwaar teleur in 5C door met 3-1 te verliezen, van het tot voor gisteren nog puntlo ze Taurus. RDM gelooft in de promotiecompetitie na dè moeizame 2-3 zege bij RETT. FC Pretoria R behield in de vijfde klasse I z'n theoretische kans door Hillesluis meti 4-2 te verslaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3