26 Hardlopers Fortuna willen kilometers maken wMw Mahorokans judoka van het jaar richt vizier op Olympische Spelen 9% if?® mt U GTB viert zege in een blokhut Rijnmond naar b$.e middenmoot WK bekert dinsdag tegen Excelsior M Statham eerder n&aar Kaapstad 'Ik ga niet voor een persoonlijk record. Dit is een goede training voor de Elfstedentocht' Korfbalploeg ODO vier duels ongeslagen Oranje Nassau loopt weer tegen nederlaag op CKC Maassluis komt vooral leiT'*^1" te kort Basketballers Juventus troosteloos onderaan Piet Jonas wanhoopt niet Eindelijk winst voor DVO'32 Krabbendam slecht geluimd Rotterdams Dagblad Maandag 14 december 1998 Schiedam Vierdeklasser GTB blijft in de race voor de titel. Dankzij de 4-2 zege op Gouda is de formatie van trainer Hans Hogen- doorn» die de tweede plaats deelt met Oudewater (beiden 11-24), een serieuze karcpioenskandi- daat. - De overwinning had niet beter kunnen uitkomen, „Ja," klonk Hogendoom dolgelukkig, „we hebben vanavond hier een après ski-avond, dus we vieren dit suc ces een een blokhut." GTB-doelman Jerco Wijnia was w^Sterdag de grote uitblinker. Hij n%Feepte zijn ploeg er met diverse slIÖiappe staaltjes keeperswerk '"■p&orheen en leidde de openings treffer in. Zijn verre uittrap kwam Bud Lomans terecht en die schoof opzij op Paul Weber (1-0). Na de rust was 'Webertje' weer trefzeker en Barry Schoenmakers maakte er zelfs nog 3-0 van. Gouda sputterde nog wel even te gen (3-1), doch direct daarna stel de Benito de Lange orde op za ken. De laatste Gouda-treffer was slechts voer voor statistici. Zaterdag is GTB vrij. Hogen- doorn: „Dan gaan we trainen en daarna kerstklaveijassen. We ko men de dag wel door." ^Spfiiedam/BerkelEnschotDe vol leyballers van eerste divisionist Rijnmond naderen langzamer hand de middenmoot. De Schie dammers hebben dat mede te danken aan de winst op VCS. In Berkel Enschol zegevierde de i ploeg uit Sporthal Groenoord met 3-2. Met de vrouwenploeg blijft het voorlopig nog behelpen. De for matie van trainer-coach Hans van Setten verloor met 0-3 van Lon- ga*59. Van Setten was na 'afloop vol lof over de ploeg uit Lichten voorde. „Ze hebben en doen alles om op korte termijn de stap naar de eredivisie te kunnen maken. De ploeg telt veel jonge, sterke speelsters, die vier tot vijfmaal per week trainen." tmnmr 'Schiedam De voor vanavond op W^WSVV^Cgeplan- de wedstrijd Sparta 2-Volendam 2 wordt niet op Harga gespeeld. Het duel wordt afgewerkt op het ter rein van DHZ. Eersteklasser SWSMC komt de ze week zelf wel in actie op Harga. Morgenavond wordt een oefen wedstrijd gespeeld tegen Xerxes. Aanvang: 20.00 uur. Schiedam De eerder dit seizoen •-afgelaste bekerwedstrijd van WK ^'t^gen Excelsior Maassluis wordt mnsdag 'ingehaald'. Het duel te- ren de hoofdklasser op sportpark £thel begint om 19.30 uur. r werd in Kethel enige tijd ge vreesd dat de bekerwedstrijd we derom geen doorgang kon vinden ■"'omdat de lichtinstallatie van WK Afliet in orde was. Eén van de lieht- masten rond het hoofdveld, wei gerde dienst en het euvel kon maar niet gevonden, Iaat staan verholpen worden. Met man en' macht is gewerkt de lamp weer 'aan de praat' te krijgen. Het vele - werk bleef niet onbeloond. Zater- r dag bleef de lamp branden. Schiedam Cricketer Nick {Jgjatham reist begin komend jaar Mö naar Zuid-Afrika waar het Ne- "cferlands team in maart een toer maakt. De captain van Hermes p'DVS gaat, met een vijftal andere -f'jdnge spelers, onder leiding van bondscoach Emerson Trotman in Kaapstad op trainingsstage. 'Voor de toer waren ook Excelsior- - cricketer Erik Gouka, Steven van Dijk en Koost Leemhuis, geïnvi- Hteerd, maar het drietal kan zich niet vrijmaken voor het aantrek kelijke uitstapje. De gebroeders 1 André (Somerset) en Luuk van t Troost (Excelsior) zijn wél van de partij in Zuid-Afrika. Tips? Be] de sportredactie van deze t krant: 010-27327Ö0, MAANDAG 14 DECEMBER STADHUIS MAASSLUIS. 20 00 Kampioe- nonhuldiging. DINSDAG 15 DECEMBER KORFBAL (beker): 19.00 KOAG-Oranje Nassau. T VOETBAL (beker): 19.30 WK-Excelsior Maassluis. Competitie onder 23 jaar: 1930 Zwaluwen-AVS. 19 30Germinal-WK, 19.30 VVOR-Deltasport, Vriendschappelijk: 20,00 SWSMOXerxes. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Hardlopers kijken er niet vreemd van op, de passerende leek fronst echter zijn wenkbrauwen. In de bosjes pleegt een man in een aërodynamische pantalon snel een plas. een eindje verderop zit er een tje zelfs gehurkt. Met de broek op zijn enkels. Een dampende drol is de boodschap die de man achterlaat. Vluchtig een tissue onder de kont door en weg is 'ie. Nog net op tijd schaart hij zich onder de sportfanaten. Dan klinkt het schot en daar gaan ze, op weg naar de 21.1 ki lometer. De hardlopers van de Vlaardingse at letiekvereniging Fortuna zijn geen doodlo- pers, maar doordouwers. Weer of geen weer, kilometers maken willen ze. Nooit eerder werd zo laat in het jaar nog een halve marathon op de agenda gezet. Maar op verzoek van een behoorlijk aantal leden werd zaterdag 12 december toch maar geprikt voor een recreatie loop over 21,1 kilometer. En voor wie dat te veel van het goede is, kan ook nog worden gekozen uit vijf, tien of vijftien kilometer. Na tuurlijk verschijnen er in vergelij king met de Geul Techniekloop van AV Fortuna - onderdeel van het prestigieuze ZuiderSter Loop Circuit- veel minder kilometer vreters aan de start, maar toch wa ren het er meer dan honderd. Na een rondje op de baan ('Kijk uit, het is glad op de baan omdat 'ie niet is schoongemaakt') trekt de meute de Westwijk in richting surfplas en Broekpolder. „Nog snel even poepie doen," haast Schiedammer Jeroen van de Brugge (33) zich in de kleedka mer naar het toilet. „Ik ga voor de tien, mijn p.r. (persoonlijk record; red.) van 26.25 verbeteren. Dan ga ik tenminste met een lekker ge voel de kerst in. En lukt dat niet, dan vliegt de trainer er uit," grapt hij. In de zelfde kleedkamer bereiden vader Nico van der Windt (47) en zijn zoons Joel van elf en Mitch van acht, zich voor op de loop. „De grote afstanden," zegt de oudste van de twee nazaten, „die vind ik het leukst. Ik ga de tien kilometer doen." Wat zijn snelste tijd op die afstand is, weet de knaap niet. „Maar hij loopt sneller dan zijn vader," zegt Nico. „Ik heb een tijd terug mijn enkelbanden ge scheurd en ben langzaam weer een beetje op de weg terug." De 53-jarige Cok Boes uit Vlaar dingen is een atleet die je bij elk loopevenement tegen het lijf kan lopen. Strak in het 'pak' gaat hij van start voor de halve marathon. „Nee, ik loop vandaag niet om mijn p.r. (1.34.35; red.) te verbete ren. Dit is voor mij een goede trai ning voor de Elfstedentocht. Ik ben weliswaar uitgeloot, maar dan rijd ik 'm wel illegaal." Elfsteden tocht? Bij die man moet een steekje loszitten. „Nee, nee," lacht hij. „Die Elfstedentocht komt er. Wanneer dan? Eh, 21 janauri." Ook de (voormalige) Hermes-kis ten Remon Biesheuvel en André Ritman verschijnen onder het dundoek aan de start. De voorma lige voetballers van het Schie- damse Hermes DVS zijn al jaren lang besmet met het hardloopvi- rus. Ritman heeft de laatste drie marathons van Rotterdam moe ten laten schieten omdat hij tel kens in de voorbereiding op de marathon der marathons gebles seerd raakte. „Komend jaar moet het maar eens gaan gebeuren," is hij hoopvol gestemd. „Nu doen we het rustig aan; vandaag de tien ki lometer en morgen bij Spark (Rot terdam; red.) zestien kilometer tjes. En dan na de kerst zal het marathon-gevoel wel weer gaan kriebelen. Dan gaan absoluut alle registers open." Genoeg redenen dus om aan de prestatieloop van Fortuna mee te doen. Hoe lang de vereniging met ruim vijfhonderd leden nog aan de Marnixlaan gevestigd zal zijn, is vooralsnog een heel groot vraagteken. Het bestuur heeft haar zinnen gezet op het multi functionele sportcomplex in de Broekpolder, maar meer dan de onlangs ondertekende intentie verklaring door de gemeente, is over het 'klein Papendal' niet be kend. Mocht het toch zo ver ko men, dan gaan Fortuna en de atle- tiekpoot van de ROVS (Rotter damse Ontspannings Vereniging Shell) in elkaar op tot één vereni ging. Over het voortbestaan hoeft For tuna zich sowieso geen zorgen te maken. Hardlopen stijgt alsmaar in populariteit en daar plukt van zelfsprekend ook de Vlaardingse club, met leden voornamelijk uit Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis, vruchten van. Zelfs jeugd is vertegenwoordigd. Zo'n twintig jongens en meisjes, de een nog kleiner dan de ander, melden zich aan de streep voor de loop over twee kilometer. Fortuna heeft de jeugd, dus ook de toekomst. Door Ton dé'Lfeede Maassluis Als een murw gesla gen bokser stond Eric Gudde in de gang bij de kleedkamer na af loop van het duel tussen Excelsior Maassluis en Scheveningen, dat in 1-7 eindigde. „We zijn in de tweede helft," kon de trainer van de Maassluise eersteklasser ter nauwernood uitbrengen, „door Scheveningen totaal vernederd. In cruciale partijen komen wij duidelijk te kort." De uitwedstrijd tegen Schevenin gen was met 5-2 verloren gegaan en die deceptie zat de volgelingen van Eric Gudde, en zeker de trai ner zelf, nog altijd niet lekker. De thuisploeg wilde nu wel eens be wijzen tot de top in de Intersport Competitie A te behoren. Eerdere pogingen tegen hoger geplaatste tegenstanders, te weten Noord- Twylc! emlStwylc, liepen op een dikke teleurstelling uit. Ondanks het ontbreken van de 'man in vorm' Dave Vermaasdacht Gudde met zijn elftal tegen Schevenin gen, dat vorige week nog koploper Noordwijk in eigen huis verraste, alle kans te maken. In de beginfase leek de thuisploeg inderdaad voor eerherstel te gaan zorgen. Hele beste kansen voor Hans-Jürgen Nieolai (kopbal), Emanuel Monteiro (schot) en Ha- ro'i Loeve (schot) werden niet verzilverd. Scheveninger Patrick Rüter had aanmerkelijk minder moeite met een door Patrick Pe- trici geboden mogelijkheid. De sierlijke middenvelder, eigenlijk maar invaller, bewees zijn talent en schoof de bal langs Excelsior- goalie Rob Grauwmeijer. Nadien zou diezelfde Rüter, gezegend met een zalige techniek en per fect inzicht, zichopwerpen als grondlegger van elke aanval. Hoogtepunt was een actie van hem in deel twee waarbij hij met vlijmscherpe scharen enkele te genstanders liet omvallen en de bal met een gevoelige stift op de lat liet belanden. Omdat Scheveningen in de 22ste minuut reeds op 0-2 kwam via Jef frey Rutten, die een voorzet van Reggie Martina op waarde schat te, leek zich een nieuw debacle voor 'Maassluis' af te gaan teke nen. Het was Rob Grauwmeijer - hij hoefde zich geen enkele te gentreffer aan te rekenen- die zijn ploeg op de been hield met een fraaie redding op een inzet van Jeffrey Rutten. Voorbereidend werk van Harold Loeve en een prima afronding van Raymond Kraaybeek bracht Excelsior ineens terug in de wed strijd. Was Harold Loeve iets scherper geweest dan waren de gastheren met een gelijke stand de rust ingegaan. „Voor rust," wist Eric Gudde, „hadden wij de betere kansen. Door twee grove blunders hielpen wij Schevenin gen aan de doelpunten." Een kleine Maassluise oprisping direct na rust daargelaten was het Scheveningen dat de klok sloeg. Excelsior liet de opponent de bal rond tikken en riep het onheil over zichzelf af. De ene aanval was nog fraaier dan de andere en de steeds onzekerder wordende thuisdefensie kwam handen en voeten te kort om de gaten te dichten. Zeker na het uitvallen van Raymond Frehé leek het 'open huis'. Hans-Jürgen Nieolai, door Scheveningen al gedwongen om de opbouw van achteruit te verzorgen omdat Raymond Frehé Door Bas van den Berg Maassluis Aan de reeks (vele) judokampioenen die Mahorokan jaarlijks aflevert, lijkt maaf geen einde te komen. Het aantal ligt, sinds voormalig bondscoach Koos Henneveld zijn judoschool open de, ver boven de honderd. Tijdens het 31ste kersttoernooi werden Francoise Harteveld, Marly van Marrewijk, Gerda Lander, Cindy Sneevliet, Remi Bindadin, Mare van Marrewijk, Nicolas Brisson en Martin van den Berg voor het voetlicht gebracht. Het publiek op de volgepakte tri bune in de Olympiahal klapte de handen stuk bij de jaarlijkse hul diging van de 'gladiatoren'. Ook de teamprestaties van de junioren (kampioen van Nederland), vrou wen en mannen Olympic Judo Rotterdam (beiden derde van Ne derland) bleven niet onvermeld. Onder de topsporters bevond zich Mahorokans judoka van het jaar. Niets vermoedend wachtte ook Marc van Marrewijk op de naam van de winnaar. De 16-jarige leerling van het West- land College was zeer verrast toen hij tot judoka van het jaar werd gekozen. Naast zijn titel nationaal jeugdkampioen tot 17 jaar werd hij derde op het NK voor judoka's van 20 jaar en derde bij de oï en kampioenschappen voor judoka's van 18 jaar. De sporter uit Honse- lersdijk voldeed daarnaast ruim schoots aan de opvoedkundige waarden en nonnen die de beoor delingscommissie stelt De ver bouwereerde winnaar kreeg uit handen van Marcel van Santen uit Hoek van Holland, de winnaar van vorig jaar. een beker en een lijst waarop zijn voorgangers Marc van Mar rewijk werd tot judokavan tiet jaar geko zen. De 16-ja- rlge scholier hoopt op een plek tijdens deOlymische Spelen van 2004. Foto Roel staan. Grote wens De nieuwe judoka van het jaar verklapte dat deeineme aan de Olympische Spelen van 2004 een grote wens van hem is. „Sinds ik in de nationale selectie ben opge nomen, is dat gevoel alleen nog maar versterkt," aldus de trotse judoka. „Ik schat dat ik dertien uur per week train bij Mahorokan, ik doe krachttraining en volg de centrale training in Nieuwegein, Mijn doel is bij de Zuid Hollandse kampioenschappen in 1999 als eerste of tweede te eindigen en te worden afgevaardigd naar het NK Kort na nieuwjaar ga ik voor een trainingsstage naar Enge land. Omdat ik intensief met mijn sport bezig ben, gaat dat wel eens ten koste van de studie. Het valt dan niet mee om 's morgens vroeg of 's avonds nog te leren." Van Marrewijk komt niet uit een echt judogeslacht. Alleen mijn broer en zusje doen aan judo. Mar ly is net als ik Nederlands kampi oen bij de 17-jarigen geworden en ook in het bezit van de zwarte band. Mijn broer Albert bracht als het als judoka tot het WK, maar kreeg last van zijn knie. Mijn an dere broer Robbert ziet het judo ka meer als hobby." De organisatie van het kersttoer nooi was in handen van Rob Hen neveld en een veertigtal mede werkers. Koos Henneveld keek op de achtergrond nauwlettend toe dat niets fout ging. „De verkie zing van de judoka van het jaar wordt sinds 1970 gehouden en elk jaar is het één groot familiefeest met honderden judoka's en hon denden toeschouwers. Ook deze keer viel het op dat de belangstel ling de hele dag groot was. „Dat heeft ongetwijfeld te maken met het feit dat sinds kort Budo Sport Westland met Mahorokan is gefuseerd," aldus Henneveld. „Mahorokan heeft er zo'n twee honderdvijftig uit het Westland bijgekregen." Het was met meer dan honderd dee nemers druk bij de halve marathon die atletiekver eniging Fortu na organi seerde. Bij de start was het dringen om een plaatsje start rij te be machtigen. Foto Poter Molken steeds werd 'vastgezet', viel steeds meer door de mand en ook Michel van Strien leek de wan hoop nabij. De pupillen van Scheveningen- trainer Cock Jol toonden geen me dedogen en liepen freewheelend uit naar een 1-7 monsterscore. Excelsior Maassluis-Scheveningen 1-7 <1- 2). 17. Patnck Rüter 0-1,22. Jeffrey Rutten 0-2, 33. Raymond Kraaybeek 1-2, 57. Pa trick Petrici 1-3.64. Patrick Petrici 1-4,70. Reggie Martina 1-5,72. Patrick Petrici 1-6, 77. Sander Klapwijk 1-7. Bijzonderheden: Scheidsrechter Van Ast gaf geel aan de Ex celsior Maassluis-spelers Hessel Hazewin- dus, Harold Loeve, John Clemens en Ro bert Visser. Excelsior Maassluis: Grauwmeijer, Haze wind us, Frehe (63. Bos), Nieolai, Tom Vis ser (46. Kusten), Loeve, Van Strien, Cle mens, Monteiro, Robert Visser, Kraaybeek. Scheveningen: Kraayenbrink, Mendonca, Klapwijk. Cramer, Chanté, Heijmans, Mar tina, Haytema (72. De Jager), Rutten (72. Van der Krogl), Rüter, Petrici (72. Gilmore). Nuenen Ook de vierde zaalpartij leverde een klin kende zege voor de korfballers van ODO op. De Maaslandse ploeg speelde niet geweldig maar haalde toch probleemloos de volle winst (3 4-18) binnen. „Ik ben natuurlijk blij met de overwinning," beken de ODO-coach Wim van Eenesse van Duyvenbode, „maar qua spel was het een tegenvaller. Het fijne was wel dat er enkele spelers waren, zoals Ruurd Mos terd, Patrick Zeebregts en Leonard van der Vaart die de ploeg op de juiste momenten op sleeptouw na men. Maar in de belangrijke wedstrijden hoop ik wel dat het hele team er staat." Hendrlk-ldo-Ambacht Aan de florissante seizoens start van derdeklasser Oranje Nassau is een abrupt einde gekomen. Na het verlies van vorige week tegen Olympia gingen de Vlaardingse korfbaliers ook te gen DVS'69 onderuit: 15-14. De thuisploeg boog in de slotfase een 10-14 achter stand om ineen nipte zege. „We speelden een goede eerste helft." keek speelster Monique Doomink te rug, „waarin we met 4-6 voorkwamen. We kregen weer volop vertrouwen en dachten het potje binnen te hebben. Domme fouten hielpen DVS'69 terug in de wedstrijd. Zij scoorden achter elkaar en wij maakten er niks meer van. We moeten volgende week tegen Good Luck bewijzen dat we nog meetellen." Nieuwerkerk aan der, - Na de verrassende winst van vorige week op kup.uper Kinderdijk moest GKC Maassluis tegen Nieuwerkerk een nederlaag (18-J4) slikken. Tegen de mannen van Nieuwerkerk,!..alle vier bijna twee meter lang, moesten de 'kleinere' Maassluise tegenstanders het afleggen. De eerste helft ging keurig gelijk op en Maassluis liet zich niet gek maken Net voor en ook na rust viel Maassluis terug co chterverdedigen en daarvan profiteerde Nieuw^rVk *k dankbaar. De thuisploeg liep weg naar 14-10 maar rnoest vervolgens toestaan dat de ploeg van Frits Broers zich terug knokte tot 14-13. De inhaalrace kostte te veel kracht waardoor Nieuwerkerk uiteindelijk de sterkste bleek. BunschotenOok zaterdagavond, in Bunschoten te gen Shooters, heeft Juventus weer verloren. In De Kuil moest door de Schiedammers een 78-65 neder laag worden geïncasseerd. „Ik weet niet of het de instelling is of gebrek aan scherpte, maar ook in Bunschoten scoorden we na de hervatting weer minder punten (28 tegen 37; red dan in de eerste helft. Terwijl het min of meer een basketbalwet is dat er in de tweede helft meer scoord wordt," reageerde trainer Pet/7 van der Waal, Maar Juventus raakte het spoor hijs' fr toen Shooters een tandje bijzette en de Schiedan /e aanval plotse ling heel stroef ging spelen. De druk werd te groot waardoo- /de bal maar heel moeizaam rondgespeeld kon w /den. „En toch heb ik het gevoel gehad dat er meer joor ons inzat, maar het rijn blijkbaar de myster /uze krachten in de sport die ons verlammen. Ror-Ad van Ooijen en Atil- la Gultana speelden een st- me eerste helft, maar zochten ook na de rust naar vorm en het karakter. De positie op de ranglijst in de promotiedivisie is niet rooskleurig. Juventus staat solo onderaan de rang lijst, met 2 punten uit 14 wedstrijden. Voetbal derde kla'sse1' HBSS-Naaldwijk 14 (0-0). Na de 0-1 kort na rust, was het in tien minuten bekeken met HBSS en keken de Schie dammers tegen een 0-3 achterstand aan. Tien minuien voor tijd redde Arjan Gijzen de eer (14). Ondanks de on derste plek (10-3), wanhoopt trainer Piet Jonas nog met. „We hebben nog twaalf wedstrijden te gaan en daariritïjn nog veel punten te verdelen," houdt hij de moed ei"in, Het is te hopen dat we zaterdag de eerste seizoenshelft met een zege afsluiten. Vandaag liep het halve elftal met griep in het veld. Zo blijf je achter de feiten aanhollen." Loosduinen-PPSC 0-1 (0-2). De formatie van trainer Ron de Bruijn bepaalde m de eerste helft al de eindstand door doelpunten van Arjan van der Lee (0-1) en Achmed Bouaouzan (0-2). Een dik verdiende overwinning, af hebben we weer de nodige kansen onbenut gelaten, al dus De Bruijn. René Meijboom, Eric van Harmeien en Edwin Ibrisimovic kregen een gele kaart. Vierde klasse Boszoom-Hoekse Boys 3-3 (1-0). Hoekse Boys wist een kwartier voor tijd een 3-1 achterstand toch nog om te bui gen in een gelijkspel. Bij een 1-0 achterstand had Paul Klop al de kans op een gelijkmaker. Klop miste echter vanaf elf meter. Vincent van Antwerpen (1-1), Barry Knipscheer (3-2) en Paul Klop (3-3) schoten de 'Boys' uit eindelijk naar het gelijkspel. De kustbewoner Michel van Zanten zag een gele kaart. Schiebroek'M-DVO'SZ 1-2 (1-0). Eindelijk boekte het Vlaardingse DVO'32 weer een overwinning. In de uitwed strijd tegen Sehiebroek knokte DVO'32 zich terug na een 1-0 achterstand. In de eerste helft had DVO'32 al langszij kunnen komen. Richard de Ligt schoot een strafschop echter op de vuisten van de keeper. Hilco Spronk schoot de gelijkmaker binnen (1-1). Uiteindelijk bezegelde TeÜi Youksel, uit een voorzet van Barry Dijkshoorn de over winning. Arthur Stoutenberg kreeg een gele kaart Bergambacht-TSB 14(0-3). TSB is een gedegen midden moter en zet de stijgende lijn voort. Hoewel heel de ploeg fantastisch speelde, gaan mijn complimenten voor al uit naar Jeroen Vader een Ilco Claus, keek interim- trainer Harry Berkhout tevreden op de wedstrijd terug. Martin Vader (0-1), Gerard Maas (0-2), Merhjn Berkhout (0-3) en Martin Vader (14) tekenden voorde treffers. Ge rard Maa s kreeg de gele kaart. HSC-Hermandad 1-3 (1-0). Fred Autar bracht de Vlaar- dingers op voorsprong, waar enkele teamgenoten daarin faalden. In het laatste halfuur maakte Hermandad de dienst uit en liep makkelijk weg bij HSC. Doelman Olaf Harmo voorkwam erger. Johan de Zwart liep tegen geel op. Martin Witvliet zat de laatste wedstrijd uit van 2iiit schorsing. Scboonhoven-DRGS 2-3 (1-1). Ondanks de overwinning was DRGS-tramer Mario Krabbendam niet te spreken over zijn jongens. „Er was veel te veel frictie in de ploeg en dat moet eruit, want dat zou zonde zyn van zo'n jonge ploeg, was de bonkige oefenmeester slecht geluimd „Vooral het egoïsme van mijn spitsen, de gebroeders Schoenmakers, viel bij hun ploeggenoten in het verkeer de keelgat" Roelof Grant (0-1), Steven Schoenmakers (1- 2) en (1-3) schoten DRGS naar de overwinning. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6